Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ma hallottam először erről az árfigyelő rendszerről. Csak... fórum

Ma hallottam először erről az árfigyelő rendszerről. Csak... (beszélgetős fórum)

Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2
39. krisztikrisz (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 18. 21:09
Én vagyok az árfigyelő! 😊
38. 80ASIQ (válaszként erre: 26. - Semleges)
2023. szept. 17. 09:13
88 éves édesanyám, én meg nyugdíjas vagyok már hála Istennek. Autóval intézem, úgyhogy ez így megbocsájtható. Persze, hogy miért csak a Mizó vajkrém jó neki, azt nem értem. (ez egy példa a sok közül) :D
2023. szept. 16. 18:57
Sose néztem azt az oldalt. Most se érdekel.
36. Józsibirka (válaszként erre: 34. - ,zumba)
2023. szept. 16. 14:11
Aa azt ismerjük ! 👍
35. globus (válaszként erre: 32. - ,zumba)
2023. szept. 16. 13:50

Visszavedlik fogyasztóvá 😀

Nem megy ez neki, eltéved a bolti útvesztőben. Inkább más téren ügyeskedik.

34. ,zumba (válaszként erre: 27. - Józsibirka)
2023. szept. 16. 13:43
Én ugye nem tudok linkelni, csak leírni tudom az oldal nevét : arfigyelo.gvh.hu
33. ,zumba (válaszként erre: 31. - Globus)
2023. szept. 16. 13:40
Így van. Néha nem ártana más szemüvegén keresztül is nézni azt a fogyasztói árat.
32. ,zumba (válaszként erre: 30. - Globus)
2023. szept. 16. 13:36
Akkor más "vállalkozás" után néz?
31. globus (válaszként erre: 28. - ,zumba)
2023. szept. 16. 13:35

Éppen arról beszélgettünk, hogy a hús ára nem megy lejjebb. De ha belegondolunk, a korábbi olcsóbb ár volt irreális... ha újra ezer ft körüli lenne, gazda lehúzhatja a rolót. Kicsit éljük bele magunkat az előállítási költségekbe, munkába, annak megélhetésébe.

Eddig minden ismerősöm azt mondta, carik rája, legyen olcsó...

30. globus (válaszként erre: 24. - ,zumba)
2023. szept. 16. 13:30
Férjem most pár napja eljárt ide-oda, mert beteg voltam. De elege lett, visszaadja a beszerzést 🤣
29. semleges (válaszként erre: 28. - ,zumba)
2023. szept. 16. 13:22
Persze, használják. Mit bánom én, csak leírtam a véleményem:)
28. ,zumba (válaszként erre: 25. - Semleges)
2023. szept. 16. 13:19

Ingyen ebéd nincs, ez ma is így van.

Egyik most fizeti az üzemanyagot, a másik előre kifizette a beruházással vagy épp törlesztéssel most is fizeti.

Akinek jó, használja ki a lehetőséget eme találmányban.

27. Józsibirka (válaszként erre: 4. - Ági0830)
2023. szept. 16. 13:19

Mutasd melyik az, hogy működik?

Linket dobjad !

26. semleges (válaszként erre: 17. - 80ASIQ)
2023. szept. 16. 13:19

Nekem is volt ismerősöm aki a járvány alatt elvárta volna a gyerekétől, hogy ezt itt, azt ott, amazt amott,

de nagyon gyorsan leszoktatták erről a kedves mamát. Azóta jó neki ami van vagy elmegy saját maga és megveszi. De szerintem munka után és egyébként sem várható el senkitől, hogy 6-8 üzletbe vásárolja össze amit kell. Nekem eszembe sem jutna. Ha gyalogosan tömegközlekedve azért, ha autóval azért, arról nem beszélve, hogy ez mind plusz idő.

25. semleges (válaszként erre: 24. - ,zumba)
2023. szept. 16. 13:12
Annak is ára van, mint mindennek.
24. ,zumba (válaszként erre: 20. - Gyöngy:))
2023. szept. 16. 13:05
Így van. Marika néni hiába is nézné: keveset vásárol, mert termelget még és nem fog utazgatni még ingyen sem 30-40 km-t. (Én sem). Ez a nagyvárosi lakosságnak és az agglomerációban élőknek némi előny, ha előny. Én biztos nem járkálnék 6 boltba, hogy összeszedjem a kedvezőbb árú termékeket.(üzemanyag költség is van, kivéve ha otthon töltött elektromos autóval jár valaki).
23. Myra (válaszként erre: 19. - Globus)
2023. szept. 16. 11:58
Én rendszeresen használom.
22. globus (válaszként erre: 20. - Gyöngy:))
2023. szept. 16. 11:08
Ráadásul élnek vele, hogy nincs más (jellemzően Coop üzletek) pofátlan árakat képeznek. Anyunak falura rendszeresen vittem tejet, tejfölt, cukrot, citromot, fűszereket, mosószert.
21. globus (válaszként erre: 17. - 80ASIQ)
2023. szept. 16. 11:04
Korábban szociális gondozónőként dolgozó ismerősöm ettől ment falnak 🙂 csütörtökön végigjárta az összes boltot, mert a gondozottak katalógusból vásároltattak. Jó esetben össze sikerült hangolni, ha nem, akkor újra.
2023. szept. 16. 11:04

A települések döntő többségében van jobb esetben 2-3 üzlet, azok sem az árfigyelő rendszerben feltüntetett hálózatok, ők aztán nézhetik, nem sokra mennek vele.

Nincs dömping azokból a városokból, ahol mind a 6 üzletlánc megtalálható és lehetne nézegetni, hogy hova menjen az ember.

19. globus (válaszként erre: 18. - 80ASIQ)
2023. szept. 16. 11:00
Árgép, árukereső. Ebben minden termék szerepel, de csak a webáruházakban kaphatók, hiszen ez az adatbázisa. Ha rendelnénk valamit, érdemes lepörgetni.
18. 80ASIQ (válaszként erre: 2. - Titkoskert)
2023. szept. 16. 10:55

Az interneten van valami árukereső, ahol megvannak, hogy mit hol, mennyiért lehet venni. Még én sem néztem, szóval többet nem tudok erről mondani.

Aki akarja, ez alapján állíthatja össze a bevásárló körútját abból a meggondolásból, hogy mindenhez a legkedvezőbb áron juthasson hozzá.

17. 80ASIQ (válaszként erre: 11. - Semleges)
2023. szept. 16. 10:52

Én majdnem ezt csinálom főképpen édesanyám miatt. Ami sonkafelvágottat illetve a vajkrémet illeti, a kedvenc márkáját a Supermarketben (Reál) lehet megvenni. Tejet a Pennyben mert ott a legolcsóbb. A kenyeret az Intersparban mert az a fajta a jó fajta. Mosószert a Telepolc elnevezésű üzletben, ott van nagy kiszerelésben is.

Gyümölcsöt csakis a sarki gyümölcsösnél. (Pedig amoda jobb!)

16. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 15. - Titkoskert)
2023. szept. 16. 10:20
Szerintem nem sikerült kibogozni, ez az állami csoda csak élelmiszereket tartalmaz és év közepétől "váltotta meg" a világot.
15. Titkoskert (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 16. 09:09
Közben kibogoztam a megfogalmazásod, ezt én már régen használom, de nem 1 csomag kávénál, a franc megy 10 km távolságra 50-100 Ft miatt, de egy műszaki cikknél lehet ezreket, tízezreket spórolni.
14. globus (válaszként erre: 13. - Napsugár8)
2023. szept. 16. 08:34
Tipikusan nyári étel :)
13. Napsugár8 (válaszként erre: 12. - Globus)
2023. szept. 16. 08:31

Valahogy így vagyok én is. Ha valahol akciós cuccot látok, akkor abból vásárolok. Bár igaz, hogy akkor abból nem csak egyetlen főzésre valót, (1 főzés = 2 napi ebéd), hanem minimum két főzéshez. A fagyóban pár hétig biztosan eláll. Sőt pörkölteket, káposztát és hasonlókat már rögtön megfőzöm az egészet, és a kész étel felét fagyasztom.

És amikor azon golyózok, hogy mit főzzek, azt rakom sorba: mi van a hűtőben.


Töltött paprika: jó ötlet. Köszi!

12. globus
2023. szept. 16. 08:14

Semmilyen vásárlási szokásomon nem változtattam. Mindig pont annyit vettem, amennyi elfogyott, pazarlás nincs. Irány a legközelebbi bolt. Nincs se időm, se kedvem távolabbiakba kujtorogni. Rakás olyan bolt van nálunk, amiben még soha nem voltam.

Heti étrend tervet sem csinálok, mert a főzési szokás más. Abból főzök, ami van itthon. Hiába ennék terv szerint gulyást, ha maradék rizsem van, akkor töltött paprika lesz, punktum :) szükség van ötletességre, improvizálásra.

2023. szept. 16. 07:56
Hülyeség az egész. Ki csinálja azt, hogy a tejet a spar-ba, a kenyeret lidl-be, a felvágottat az aldiba, a mosószert tescoba és még sorolhatnám. Míg ezt végigjárja az árfigyelő szerint többe kerül a leves mint a hús.
10. Napsugár8 (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 16. 07:12

Én meg sem kerestem. Azon atv-n mondták, hogy néhány multi üzletben alkalmazott árakat egy-egy termékből felvésik. A gond csak ott van, hogy a lakosságnak elenyésző hányada tud azokban a multikban vásárolni a távolság miatt.


Másrészt persze hogy nem azt írják ki, hogy hol a legolcsóbb, hasonlítsuk össze mi. Addig is a mi áramunk fogy. És még ki tudja mi mindenre lesz ez jó.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook