Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit érdemes tanulni, aminek hasznát is vesszük (tanfolyam, diploma, főiskola, stb.)? fórum

Mit érdemes tanulni, aminek hasznát is vesszük (tanfolyam, diploma, főiskola, stb.)? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4 5 6
178. deadly (válaszként erre: 175. - Pillango2004)
2014. szept. 9. 15:14
Számodra egyiket sem.
177. deadly (válaszként erre: 176. - Ildi992)
2014. szept. 9. 15:14
Állhatna itt példaképp, hogy hova nem érdemes menni. Az ilyen helyeket érdemes messzire kerülni. :)
176. ildi992
2014. júl. 24. 10:20
Beiratkoztam nyelvtanfolyamra, két órát voltam, de kiderült, hogy felvettek egy munkahelyre, ahol nem tudnám összeegyeztetni a kettőt. ( Nem is akarnám. tanárnő a második órán ordibált, hogy kirak a csoportból, mert vissza mertem kérdezni, hogy a személyes névmások az létige ragozását tévesztem. A második órán! Szinte az idegösszeomlás kerülgette. Akkor kilépek, tanulok máshol ahol nem idegbeteg a tanárnő. Mivel két órát voltam, gondoltam levonják a többit visszakapom. Hát nem kapok vissza semmit! Nézzétek meg kihez is jártok, ne hogy úgy járjatok mint én. A gyerekemet se engedném hozzá járni, hogy tanuljon! Csak idegbajost nevelne belőle.
2014. márc. 30. 18:11
Melyik főiskola a legkönnyebb szerintetek?
2013. febr. 28. 13:47
Mit érdemes tanulni? Bármit, csak jelentkezzen az illető holnap éjfélig! Szerintem egyébként a felsőiktatási szakképzésben lévő szakok nagyon jók. Aki azt mondja erre, hogy ááá azt sem, az egyszerűen lusta. A KRF szinte minden ilyen - mert ez ugye asszisztensi képesítéseket ad - folytathat alapképzésbe is utána.
173. kovikike (válaszként erre: 172. - Boltiszarka)
2013. febr. 27. 21:30
A gyerek az emberi erőforrás, vagy a közszolgáltatási alapszakokat nézte ki. Egyébként nekem tetszik még a gazdálkodási menedzsment és a kereskedelem-marketing is a KRF-en.
2013. febr. 26. 20:05
Vadgazda mérnöki, szőlész-borász mérnöki, mezőgazdasági mérnöki. Alapkézésben. Ha nem jön be,akkor felsőfokú szakképzésben, aztán alapképzésben. KRF.
171. kovikike (válaszként erre: 170. - Boltiszarka)
2013. febr. 26. 17:44
Bizony ám, hogy rosszabbak. Nem voltál valamelyik Tájnapon, szó volt róla, hogy mindenképpen idén. Amúgy is egy évet veszít az ember. A pénzügyi terület folyamatosan változik, meg sem tehetem, hogy nem haladok vele. Amúgy milyen szak? Bocs, ha már írtad.
170. boltiszarka (válaszként erre: 169. - Kovikike)
2013. febr. 22. 15:22
én is gyöngyösre készülök. mindenképp megpróbálom idén. jövőre biztos rosszabbak lesznek a feltételek.
2013. febr. 20. 15:19
Pénzügyi terület. Ide megyek most mesterképzésre, vagy legalább is szeretnék. Gyöngyösre. Jó lenne a távoktatás, mert akkor igazán be tudnám osztani az időmet, pénzemet, energiámat.
2013. febr. 13. 21:09
Mit érdemes tanulni? Amihez van érzéke, tehetsége, kedve, affinitása az ember fiának. Csak azt tudja jól csinálni. Véleményem szerint kell a diploma és a szaktudás, a folyamatos képzés. A nyitottság, no persze szerencse is. De hát az a bátraké. Ja, és alázat. Mint a legtöbb dologhoz.
167. kovikike (válaszként erre: 159. - Lilura)
2013. febr. 13. 21:07
De jó ez ez a mondat. Én most mesterképzésre szeretnék jelentkezni és több ok miatt úgy döntöttem, hogy Gyöngyösre a Károly Róbertre. Az első kérdés az volt, hogy miért nem Pestre? Mert, hogy a mezőgazdasági így-úgy. Nahát csak lestem. Olyan beszélt, aki soha a főiskola közelében nem járt. Pedig ráférne, hogy elmenjen. Azt gondolom meglepődne...
166. supin
2009. máj. 20. 06:57
Informatika, számitógépes dolgok...
165. vaczila
2009. máj. 20. 05:09
Ezt a mai világban már nem lehet tudni. Férjem két éve kitanult egy hiányszakmát, és mégis munkanélküli lett a válság miatt.
164. McKenzi (válaszként erre: 163. - McKenzi)
2009. márc. 20. 22:00
bocs, hogy nincs hol dolgozzon.
163. McKenzi (válaszként erre: 162. - Gabriellka)
2009. márc. 20. 21:52
Nem értettelek félre. Az a diploma, amivel semmire se mennek felesleges költség a társadalom részére. De annak se jó, aki 3-5 évig tanult aztán azt látja, hogy hol dolgozzon.
162. gabriellka (válaszként erre: 155. - McKenzi)
2009. márc. 20. 21:22

Azért nem kellene ilyen nyersnek lenni...szivesen tanultam,nem is errol van szo,és nagyon szeretem a szakmámat:)

csak arra szerettem volna rátérni,hogy sajnos itthon nem vagyunk megfizetve...és kint dip.nélkul is konnyebben boldogultam.Kár hogy ilyen ellenséges hangvetelu levelet írtál:(

...Egy diploma sosem felesleges...Te valamit nagyon fereértettél.

161. Pannita
2009. márc. 19. 13:13
Milyen vicces, hogy 2008-08-09- én még a legkeresettebb szakmák közé tudtam beírni a könyvelőt, amit el is akartam kezdeni, de a nyelvet választottam helyette, hogy meglegyen a marketinges diplomám :)
160. Pannita
2009. márc. 19. 13:10

Legkönnyebben a gépész-, villamos-, vegyész- és környezetmérnökök helyezkednek el - írja a Népszava a MKIK Gazdaság- és Vállalkozáselemző Intézetének vizsgálata alapján.


Az ezer magyarországi cég körében végzett felmérésből az is kiderül, hogy már kevésbé kapósak a programtervező informatikusok és az építő-, valamint építészmérnökök.


A gazdasági szakterületen az üzletkötő és ügyfélkapcsolati menedzserek, továbbá a piackutatók, gazdaságelemző, reklám- és marketingszakemberek számolhatnak azzal, hogy könnyen állást találnak. Ezzel szemben a könyvelő, kontroller, ügyvitel-szervezési, pénzügy-számviteli alkalmazottak és a jogi végzettségűek nehezebben tudnak elhelyezkedni - olvasható a lapban.

159. lilura
2009. márc. 19. 10:31
Ez a Kodolányis álláshirdetés már egy őskövület...meg nem kellene az egész fősulira ráaggasztani, mivel elsősorban a büfészakokra mondják. Pl Én ott tanulok, és az angol szak kifejezetten hajtós, külsősök szerint is. Az agyonnyalt ELTE-n tanul egyik barátnőm francia szakon és első 2 szemeszterében nem kellett megszólalnia franciául...az milyen már? Ennyit erről meg a sztereotípiákról, meg arról ha vki összekeveri a hírest a hirhedttel...XD
158. nyta
2009. márc. 19. 09:00
olya=olyan
157. nyta
2009. márc. 19. 09:00
mert tévhit az,hogy a jogászokkal Dunát lehetne rekeszteni.negyedéves vagyok,és már tudom,hogy hol szeretnék dolgozni,mit szeretnék csinálni,és mivel már egy éve elkezdtem kitaposni az utam,és olya helyre mentem ami jogi pálya,diploma után is számítanak rám.
156. nyta
2009. márc. 19. 08:58
szerintem a mérnökök,informatikusok,közgazdászok,jogászok a keresettek és megfizetett munkavállalók.
155. McKenzi (válaszként erre: 152. - Gabriellka)
2009. márc. 18. 21:15

Ha valaki így fogja fel, az ne is tanuljon inkább menjen mindjárt külföldre dolgozni. Legalább eggyel kevesebb felesleges diplomát kell megfizetni az adófizetőknek.


Szerintem először is döntsd el mihez van érzéked, majd nézd meg mire van kereslet és úgy tanulj tovább.


Akinek jó a műszaki érzéke az ha mérnöki szakmát tanul nem bánja meg, ezek nagyon szép szakmák, amiket akkor is lehet szeretni, ha nincs is úgy megfizetve mint külföldön. (csak ezen téren van tapasztalatom, másról nem tudok nyilatkozni:)

2008. okt. 18. 19:05
de fáradt vagyok...tanuld az a tenuld:)
2008. okt. 18. 19:04
Óvónoi :)
2008. okt. 18. 19:04
Szerintem tok mindegy :)itthon nehezen boldogulunk diplomával is...kulfoldon meg óvóvoi foiskolás vegzettségemmel felszolgáltam,és kb.3szor jobban megéltem.Szerintem tenuld azt amihez kedvet érzel ne azt aminek hasznát veszed,mert az lehet hogy nem fog oromet okozni...
151. a74de3d08a (válaszként erre: 149. - Unax)
2008. okt. 16. 10:06
ha leginkább keresett szakok érdekelnek, akkor úgy tudom, hogy ezek inkább műszakiak.
150. access
2008. okt. 16. 09:12
Sajnos sok helyen követelik a megfelelő végzettséget, de nem sok hasznát lehet venni neki. Ha túl magas a végzettség, akkor az is baj és nem is fizetik meg.
149. unax (válaszként erre: 99. - Ec63a7fc29)
2008. okt. 16. 00:40

Istenem, szívemből szóltál, Kleca! Azért olvasgatom ezt a fórumot, mert kíváncsi vagyok különböző társadalmi rétegekből származó, különböző emberek véleményére azzal kapcsolatban, hogy milyen irányban érdemes továbbtanulni. Olvasok itt hideget-meleget, de Te fogalmaztad meg azt, ami az egyetlen igazi dilemma a szak kiválasztásakor. Hogy vajon meg fogják-e becsülni a munkámat? Hogy érek-e majd egy munkaadónak, vagy egy ügyfélnek/vásárlónak annyit, hogy kiálljon mellettem, és a szakmai tudásom mellett, ha arra kerül(ne) sor?

És egy biztos: ne mondja nekem senki, hogy egy szakma többet ér, mint egy diploma! Dolgoztam vendéglátóiparban, a szakmámban a legjobb voltam a környéken, akárhova mentem, az adott munkakörben tárt karokkal vártak mindenhol. Megfizették, mocskosul. De egy pocsék, gürizős élet volt, alkoholt fogyasztottam, hogy ugyanazt a hangulatot tudjam csinálni (nem elérni, hanem csinálni), amit két évvel előtte is csináltam, hadd ne írjam még le, mit csináltam, hogy a napi tizenpárórás munkaidőmben úgy teljesítsek, mintha most érkeztem volna vissza a kéthetes Karib-szigeteki nyaralásból.

Most is csak muszájból csinálom, mert jó fizetéskiegészítés egy állandó munkahely mellett, ahol be vagyok jelentve, és minimálbérért dolgozom. Meg talán egy kis nosztalgia... De minimális.

De tudod, mit? Soha többet. Soha többet nem kell olyan munkahely, mint az.

Inkább tanulok tovább. Így legalább nem kell butábbnál butább embereket olyanra tanítanom, amihez se érzékük, se eszük.

Nem kell érdekes emberekkel olyanon vitatkoznom (vagy nem ennyit), amihez nem értenek, vagy én nem értek.

Nem kell cigarettafüstbe burkolva hazaérnem.

Nekem nem lesz motorolajos a kezem.

Nem fogja megszúrni a varrótű az ujjam.


Mindegy, nem is ez a lényeg. Nem szabad elítélni sem a diplomásokat, sem azt, aki nem diplomás. Vagy nem szabad az alapján megítélni (emberileg) valakit, hogy van-e diplomája, vagy nincs. Nekem lesz, de sosem leszek képes kevesebbre értékelni valakit, mert nincs diplomája, mert tudom, milyen nehéz életben maradni szakmunkásként is, és a legjobbnak maradni a szakmádban... Hogy keresett legyél... És hogy meg is tudj élni belőle.


Szerintem :)

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook