Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Manapság milyen főiskolán/egyetemen érdemes tanulni, aminek hasznát is veszem később? fórum

Manapság milyen főiskolán/egyetemen érdemes tanulni, aminek hasznát is veszem később? (tudásbázis kérdés)

17. 91d4989ab9 (válaszként erre: 15. - F624cfc9cc)
2012. jan. 24. 23:20
fogtechnikus?
2012. jan. 24. 22:40

Szerintem ha még most kezdted a középsulit (a 3,5 ből erre következtetek), akkor még ezen ne agyalgass,mert elég sok víz lefolyik még addig a Dunán..:)és pl. korményváltás is lehet, ami megint seggel föfelé állít mindent majd. Az, meg hogy Ausztriában mi lesz akkorra...ki tudja?

Szerintem most még ne ezen, hanem a szintvizsgán agyalj és tanulj sok nyelvet meg élvezd ki ezeket az éveket, amik még gondtalanok.:)

2012. jan. 24. 22:10

15 éves vagyok csak,még 3,5 évem van a gimiből,csak szeretnék előre tervezni.:)

Gyerekorvosnak készültem,a kisebbik ok,amiért nem valószínű hogy oda megyek,hogy utána jópár évig nem mehetek külföldre dolgozni,illetve ez a brutális tandíj,amit nem tudnánk kifizetni.Az erősebb ok,hogy képtelen lennék ennyit tanulni.:D


Határ mellett lakok,erős húzóerő Ausztria...


Nagyon szívesen lennék védőnő,ilyesmi,dehát elég keveset keresnek..


Mondjuk ha biológiatanár lennék,és mellé pl német,akkor abból tudnék tartani magánórákat.:)

Van olyan szakma,diploma M.o-n,amivel tuti el tudok helyezkedni,jó keresettel?

14. Pitypangné (válaszként erre: 12. - Miel77)
2012. jan. 24. 16:24
Nem is azt írtuk, hogy inkább legyen hajléktalan.
2012. jan. 24. 15:03

Igen, és ezt a tegnapit én úgy írtam, hogy anyukém is tanár, 2 diplomával - töri, földrajz szakos, sőt tkp. 3, mert könyvtár szakja is van. Nagy mázli így, mert egy kisvárosban tanít és most rásózták a könyvtárat is, és így van legalább némi túlórája és kijöttek az órái, mert annyira lecsökkentették a term. tud órák számát, hogy pl földrajzokból másfél van egy héten. Az semmi, úgyhogy nagy mázli, hogy van a másik 2. De amúgy éhkopp ez a szakma. És azzal sem segítenek különösebben rajta, hogy kihúzzák a tanár képzést 5-6-7 évekre. Ki tanul ennyit, hogy utána majdnem minimálbérért tengődjön?! Lassan annyi anyám fizetése mint nagyanyám nyugdíja.

Anyu egyik volt tanítvány Szegeden lenyomta a töriszakot,5-6 évet, ilyen Európa tanulmányok, olyan nemtudommit, szupi diplomamunkát írt stb, és hol kapott állást (azt is nagy nehezen)? Egy autószalonban.

De mondok egy olyan példát, ami közelebb áll hozzád: egy barátnpm imádta a bioszt, főleg a gombákat, ilyenekkel akart foglalkozni, elment az ELTE-re, de 2 és fél év után rájött, hogy semmit nem tud majd vele kezdeni és vele se kezdenek semmit az egyetemen.:( Így átment egy másik suliba ker-marketingre, most ott végez idén. Ettől még szereti a gombákat meg a bioszt, de érted, egy bugyiboltba nem tud vele elmenni dolgozni. Kutatáshoz meg pár évet le kell húzz azért...és nem árt,ha addig eltartod magad (ami ugye tanárságból elég nehéz) vagy valaki eltart(de ki?)...

Engem anno, lassan 4 éve az érettségi után nem vettek fel egyetemre - ma már az egyik legjobb dolognak tartom. Megcsináltam egy kétéves szakképzést, és habár most egyetemre járok, és külföldön, tudok dolgozni mellette, mert valamit rá tudok húzni arra a képzésemre. Egy sima érettségivel ez nehezebb. Jó, nekem talán annyival volt könnyebb, hogy angol tagozatra jártam, tehát az előny volt. De ennyi.

Szóval tanulj, amit szeretnél, mert ez az egy életünk van, de azért biztosítsd be magad, ha lehet, hogy ne kerülj nehéz helyzetbe később.

12. miel77 (válaszként erre: 11. - Panni2011)
2012. jan. 24. 08:46

Ez teljesen így van, több lábon kell állni.

És nem csak az számít mit szeretsz, hanem meg kell nézni igen is, a mai világban el tudsz-e majd vele helyezkedni.

Hiába tanulod élvezettel ha utána munkanélküli leszel.

Én élvezettel tanultam 5 évig egyetemen, nagyon szerettem a szakom, minden tök jó volt, amíg le nem diplomáztam, és rá nem jöttem, hogy semmit nem ér!! Nem vesznek fel sehova vele!! Most fizetős szakon pedig elkezdtem egy másik szakot, mert remélem ezzel tudok majd dolgozni.

Ha előre gondolkozom 18 évesen, és hallgatok másokra, akkor úgymond nem vesztegettem volna el 5-6 évet, feleslegesen!!!

De éljen, munkanélküli történész vagyok, tanári diplomával, és semmi, szakmám nincs, így még eladóként sem tudtam elhelyezkedni, pedig azt is próbáltam!!

2012. jan. 23. 22:46
Tanulj szakmát mellé, bárhova mégy, az a legkifizetődőbb. Több lábon kell állni manapság.
2012. jan. 23. 22:42
Gyerekorvos, védőnő, kisgyermek ápoló... azt nem tudom mennyire keresettek ezek, de inkább olyat tanulj amit szeretsz, mert amit nem, abban biztos, hogy nem leszel sikeres.
9. miel77 (válaszként erre: 8. - B3edc666c5)
2012. jan. 23. 22:30
Hát igen a nyelvszak az még ér valamit, meg a matek is jó, de nekem 2 humán tárgyam van, azzal nehéz :( így gondoltam magam meg, és 1 éve már pénzügy-számvitel szakra járok.
8. b3edc666c5 (válaszként erre: 6. - Miel77)
2012. jan. 23. 22:20

Bioszos kollégáimnak 1-2 magántanítványa van.A matekosoknak és az angolosoknak van sok magánórája.

Sok sikert,remélem,hamarosan lesz munkád.

7. b3edc666c5 (válaszként erre: 2. - F624cfc9cc)
2012. jan. 23. 22:15

Gyermekorvos,gyermekpszichológus.

Ha nem ragaszkodsz ahhoz,hogy gyerekekkel foglalkozz,akkor gyógyszerész.

A tanári pályáról lebeszélnélek.Bár annak idején engem is próbáltak,de nem sikerült :)

Kívánom,hogy jól dönts!

2012. jan. 23. 22:13

Biológus?? Kutató?? Az biztos érdekes :) biosz tanárból is állítólag hiány van, szóval lehet lenne munkád, de a fizetés igen kevéske. Magánóra? Nem tudom bioszból mennyien mennek tanárhoz?

Nekem 2 tanári diplomán van, és 1 éve munkanélküli vagyok, ezért elkezdtem egy gazdasági képzést, hátha mással el tudnék helyezkedni.

2012. jan. 23. 22:06
esetleg gyermekorvos?
4. azvagyok (válaszként erre: 2. - F624cfc9cc)
2012. jan. 23. 21:56
Utobbit válaszba akartam irni:D
2012. jan. 23. 21:55
Azt csináld amit szeretsz:) Ez régi duma, de igy van. Lehetnel pl biologia tanár,ez azért is jo választás mert szabadidodbe (pl: nyári vakació) mással is tudsz pénzt keresni...na meg pluszorakat is tarthatnal,az is penz,nem is keves:)
2012. jan. 23. 21:43
Főleg a biológia érdekel,nagyon-nagyon szeretnék gyerekekkel foglalkozni.:)
2012. jan. 23. 21:42
Manapság milyen főiskolán/egyetemen érdemes tanulni, aminek hasznát is veszem később?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook