Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit érdemes tanulni, aminek hasznát is vesszük (tanfolyam, diploma, főiskola, stb.)? fórum

Mit érdemes tanulni, aminek hasznát is vesszük (tanfolyam, diploma, főiskola, stb.)? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4 5 6
118. lányom
2007. nov. 14. 21:35
Ezt valóban mindenki maga tudja eldönteni! Vagy sajna, kényszer is lehet, munkahelyen. Az már nem olyan csuda jó dolog! De sajna ma igencsak van ilyen!!
2007. nov. 10. 15:12
Most megy m2-n autós szakmák szakképzéséről egy propagandafilm. Csak szólok, ha valakit érdekelne....:D
116. lányom (válaszként erre: 115. - 104bdd8c43)
2007. nov. 8. 00:42
Ne add fel könnyen, főleg ha szükséges! A korod még igencsak megfelelő hozzá. Ma tapasztalat, sokkal idősebben , és családot nem tekintve kötelezik az embereket a tanulásra, és ha nem tetszik akkor, nyitva a kapu! Gondold át jól!
115. 104bdd8c43 (válaszként erre: 114. - Allonsy)
2007. nov. 8. 00:01
Amikor akartam nem tudtam menni, amikor mehettem volna akkor jött a gyerekem. Most pedig azóta is gyereket nevelek, és már azt is kitalálták, hogy egy autószerelőnek is kell érettségi, így már esély sincs rá. hogy én mégegyszer iskolába menjek!!
114. allonsy
2007. nov. 5. 12:58

Sziasztok Lányok!


Már egy jó ideje olvasom ezt a fórumot,igazából nem akartam hozzászólni,mert látom egyesek szemszögéből igencsak eldúrvúlt a dolog...mellesleg a többdiplomás,többnyelvvizsgás bunkók táborát erősítem,aki szintén nem nézi le a szakmunkásokat,sőt...egy embert nem a diploma tesz tahóvá,hanem az intelligencia hiánya.

Azért pedig ha valaki megbánta korábbi döntéseit,legyen ez most konkrétan pályaválasztás (anno)akkor nem másokat kell hibáztatni,hanem emelt fővel viselni a következményeket.

113. 104bdd8c43 (válaszként erre: 111. - E71af41436)
2007. nov. 3. 20:39

Most az akar lenni, mire felnő addig, hogy ez lesz a fő kérdés akkor majd eldönti ő mit akar!

Van aki már most azon agyal,apai nagyanyja) melyik főiskolára menjen majd és, miből fogom fizetni a tandíját...

Ha itt valakit agyonverek, bocs agyhelyen, az az exabnyósom lesz ha így folytaja.. meg ki is harcolja magának..

112. e71af41436 (válaszként erre: 109. - 104bdd8c43)
2007. nov. 3. 17:41
nem egy iskola foglalkozik ezzel felnöttképzés keretében...
111. e71af41436 (válaszként erre: 101. - 104bdd8c43)
2007. nov. 3. 17:38
és ha ő nem autószerelő akar lenni,hanem mondjuk hegedűművész? vagy orvos???? agyonvered?
110. e71af41436 (válaszként erre: 82. - Cskata)
2007. nov. 3. 17:34

ezzel egyetértek :)

még nem hallottam egy diplomást sem így megnyilatkozni...szakmunkást annál inkább....



de csak hogy megnyugodjon hlivi:nekem van szakmunkásom is...de nem álltam meg annál..végigvittem ameddig képes voltam rá....

109. 104bdd8c43 (válaszként erre: 103. - Cukilany)
2007. nov. 3. 17:13
Azért nem tanulok, mert már elmúltam 26. és nem vesznek fel olyan iskolába ahol autószerelést lehetne tanulni!
2007. nov. 3. 17:11
Véleményeket a magától elszállt diplomásokról várom az új fórumtémában! Adatlapomon megtaláljátok!!
2007. nov. 3. 10:06
Nyelvet, ha lehet, többet is, számítógépes ismereteket...
2007. nov. 3. 06:40

Mit érdemes tanulni, aminek hasznát is vesszük (tanfolyam, diploma, főiskola, stb.)?


Mindent, amire kereslet van.

Pl adótanácsadóra, ritkább szakmákra.

mind mellé minél több nyelv alapos ismerete fontos.:))

2007. nov. 3. 01:40

Olvassátok el újra a 84.h.szólásomat és gondolkozzatok el rajta...


"Tisztelet azon kevés kivételnek aki nem tartozik a s.ggfejek közé" így mindjárt látni, nem minden diplomásra értem ezt!! Nem általánosítás!! Arról, hogy kinek csökkent az értelmi működése lehetne beszélni...

2007. nov. 2. 10:14

Visszaolvasván ezt a topikot, ezért érdekes számomra, hogy egyetlen diplomás írásában sem olvastam, hogy a szakmunkásokat lenéznék, vagy másként viselkednének velük, ezért ez érdekes kedves hlivi, nem? vagy csak a tahóság párhuzamos az intelligenciával, ezért nem szóljuk le a szakmunkásokat. Persze abban igazad van, hogy vannak, aki elszállnak a diplomájuk miatt, de az, hogy általánosan kimondj valamit mindenkire, az a Te értelmi képességeid csökkent működését mutatja, erről pedig nem a diplomások tehetnek..


Kíváncsi lennék, ha az én diplomámmal, ha esetleg hozzám kerülnél vagy bárki a családodból, és én a szakmai tudásommal olyat diagnosztizálnák neked, amit esetleg más nem vesz észre (mert azért a diploma hozz némi tudást magával szakmai körönként a középiskolával szemben)és éppen a Te egészségedet szolgálná, illetve, hogy ne legyél beteg, akkor is bele mondanád a szemembe, hogy tahó vagyok, mert van egy diplomám?

103. cukilany (válaszként erre: 98. - 104bdd8c43)
2007. nov. 2. 00:08

Igen bunkó vagy, aki ráadásul tele van előítélettel!


Milyen jogon egyáltalán sértegetsz ismeretlen embereket? Csak egy tahó tesz ilyet! És én elgondolkodnék a helyedben, miért viselkednek veled olyan sokat tahón...


Tanulnád! Miért nem tanulsz? Mindent csak tennéd. Hát tedd! De nem, ahhoz lusta vagy és egyszerűbb magad igazolni azzal, hogy azért nem teszed, mert aki megteszi az tahó lesz! Igazad van, te nem leszel az, te már vagy!


Érdekes, ha nem lenne az a sok diplomás ember, aki megtervezte, kialakította, piacra dobta, eljuttatta azokat a kocsikat hozzánk stb, akkor mit javítanál!


Viszont olyanoknak mint te mindig lesz kifogása hogy miért nem vitt semmire és mindig lesz olyan akit le lehet tahózni és hibáztatni ezért. Sok szerencsét hozzá a továbbiakban! Még szerencse, hogy mire valaki megkapja a diplomáját már megtanulja, hogy sokan vannak akik ilyenek és egyszerűen át kell lépni rajtuk, mert mindegy mit értél el vagy mit csinálsz, ők mindig okosabbak lesznek nálad...

102. balintkata (válaszként erre: 101. - 104bdd8c43)
2007. nov. 1. 23:59

Azért itt vannak ferdítések erősen: az irodai munka nem csak titkárnői posztokat takar...:) A sokdiplomások meg nem feltétlenül tahók. Ez ugyanolyan sértő és diszkriminatív megállapítás, mint pl. hogy a szőke nők buták, vagy a nagy autókkal mászkáló emberek meg bűnözők, hogy meredekebb dolgokat ne említsek. Az egy-egy tapasztalatból levont messzemenő következtetések nem feltétlenül helytállóak. Az intelligencia (IQ és EQ egyaránt) személyes adottság és nem sok köze van a diplomák számához.


Ha elfogadsz egy jótanácsot, azért majd ne utáld ki a saját gyereked, ha úgy dönt, hogy továbbtanul egyszer, mert ezzel ugyanolyan bántó módon viselkedsz vele, mint most veled a "kedves" anyós..

101. 104bdd8c43 (válaszként erre: 100. - 1a50c86bb0)
2007. nov. 1. 22:50
Azért én remélem a gyerekemből egyszer autószerelő lesz, és szereti ha a papának segít autót szerelni és nyakig olajos! Nem vagyunk megrettenve attól, hogy kétkezi munkával kelljen megkeresni a kenyérre valót. Engem sosem érdekelt az irodai munka, titkáűrnő meg ilyesmi. Attól, hogy a gyerekem autószerelő lesz és szereti azt amit csinál és jól dolgozik nem lesz tahó bukó mint egy sokdiplomás. Nem kell sajnálni a gyerekemet, én mindent megteszek annak érdekében, hogy majd idővel, ha arra kerül a sor, autószerelői pályát válassza! Én sem lennék sosem tiztótkárnő vagy olyan amihez diploma kellene.. én is lennék autószerelő még most elmennék iskolába és örömmel lennék nyakig olajos mert imándnám azt amit csinálok!
100. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 98. - 104bdd8c43)
2007. nov. 1. 21:43

Azert vigyazz, nehogy egy taho legyen a gyerekedbol is, nehogy ertelmisegit nevelj belole es ne kelljen osszekoszolnia a kezeit.

Szegeny gyerek!

2007. nov. 1. 20:26

Tudjátok, mostanában van egy kis bibi.

Ugyanis régebben aki értett valamihez, s netalán magasabb beosztásban volt, azt megbecsülték, némi tekintélye volt.


Pl egy tanító nénit / bácsit egyetlen szülő sem merte volna lebunkózni, letahózni. Ma meg örülhet, ha a kedves apuka nem csapja agyon, ha nem pontosan azt a jegyet adja, amit ők akarnak, hanem amire a gyerek képes.


Az orvosra akkor is felnéztek, ha nem volt bajuk.


Az ország / város / megye vezetőit megbecsülés övezte, büszkék voltak rá, akkor is, amikor nem úgy döntöttek, ahogyan az bárkinek is tetszett.


Úri világ volt, ahol az inas is tisztelettel beszélt a másik inassal. Nem tegezték le egymást az ismeretlen emberek.


S még a kellemetlen anyósnak is megadták a kellő tiszteletet.


Félek, nem jön vissza ez a világ.

S akkor....


.... akkor nagyon furcsa világ köszönt ránk.

Vagy már itt is van???

98. 104bdd8c43 (válaszként erre: 95. - Ec63a7fc29)
2007. nov. 1. 19:59
Ezt szépen mondtad!! Tetszik!! Minnél több diplomája van valakinek annál nagyobb tahó, mert a LEGTÖBB! ember el van ájulva magától ezért. Ami a legrosszabb maximálisan lenézi a másikat, és nem mulasztja el hangoztatni is azt, mennyire nem egyszinten vannak! Ma is volt rá példa, exanyósomék ezt minden adandó alkalommal éreztetik is és úgy is viselkednek. A diplomájuktól azt gondolják mindenkinek úgy kell táncolni ahogy ők fütyülnek. Ők viszont igazi nagy tahó bunkók, a 75 éves nagyanyámat elmondta minden hülyének mert a szemükbe merte mondani az igazságot! Na, a nagydiplomás emberek! Műveltségi szitjük a béka s.gge alatt mélyen! Én magasról..sza...rok a diplomára és a diplomásokra is!! bunkó vagyok, mi baj lehet???
97. lányom (válaszként erre: 95. - Ec63a7fc29)
2007. nov. 1. 12:37

A stílus elég fura! És ez mire jó?????????????

Ettől sem, és a diplomától sem lesz ember , az ember!

Csak he emberként kezeli a másikat, ezzel önmagát is.

De ......á talán nem is érdemes!Úgy látom mostanában mindenki keresi a mesterkélten "szült" vitalehetőségeket, én már unom, ugy hogy bocsi, inkább ki is maradok. Ha jól esik marjátok egymást!

2007. okt. 31. 22:45
ez azért elég meredek...
95. ec63a7fc29 (válaszként erre: 85. - 104bdd8c43)
2007. okt. 31. 22:08

Szia!

Itt az egyik seggfejed jelentkezik. Önként.


Ha újra kezdhetném, nem 1, de minimum 3 diplomám lenne különböző területekről, s legalább 5 felsőfokú nyelvvizsgám.


S ha újra kezdhetném a legnagyobb tahónak számítanék a családodban.:)))

94. 4e7c752558 (válaszként erre: 76. - Age11)
2007. okt. 31. 21:34

Szia!


Érettségi. Logisztikai ügyintéző, szoft. üzemeltető, (okj. tanfolyam). Novemberben nyelvizsgázom (angol alap c típus) persze ennek még sikerülni kellenne.....

Most fősuliban gondolkodom, de majd meglátjuk.

93. lányom (válaszként erre: 85. - 104bdd8c43)
2007. okt. 26. 15:36
Apszolút nem osztom az anyósod vélemeényét, de azért ne ess abba a hibába , hogy aki főiskolás, vagy diplomás az egyértelműen tahó. Sajmos nekem is aza vélaményem , hogy sok helyen előnyt élveznek a diplomások , pedig tapasztalatm már sok olyat, hogy munkája nulla,viselkedése kiskirályoskodó. Felháborít, de én is több diplomával rendelkezem amit nem is szeretek leírni, vagy mondani. Pont ezért, mert sajnos az emeberek általánosítanak. Nem szabad. Meg kell valakit ismerni diploma ide vagy oda és majd azután szabad véleményt mondani. Egyébbként ha kiváncsi vagy bővebben a véleményemre azt hiszem ez a 3. hozzászólásom. Részemről tisztelet MINDEN embernek aki a rábízott munkát tisztességgel elvégzi!!!!!Az anyósod kijelentése pedi maximálisan MINŐSÍTI ŐT MAGÁT!
92. cukilany (válaszként erre: 85. - 104bdd8c43)
2007. okt. 26. 10:53

Asszem eljutottunk ahhoz a gondolathoz, hogy minden diplomás (kevés kívétellel tahó) és minden szakmunkás meg jó ember.


Miben vagy más az anyósodtól? aki ugyanezt mondja csak fordítva. Legalább látod magad oldalról. Ő azt állítja h diploma nélkül nem ér semmit az ember, te meg hogy diplomával nem ér semmit... nevetséges! Nem ez alapján kellenne megítélned az embereket, mint ahogyan az anyósod is teszi!

2007. okt. 26. 10:52

Asszem eljutottunk ahhoz a gondolathoz, hogy minden diplomás (kevés kívétellel tahó) és minden szakmunkás meg jó ember.


Miben vagy más az anyósodtól? aki ugyanezt mondja csak fordítva. Legalább látod magad oldalról. Ő azt állítja h diploma nélkül nem ér semmit az ember, te meg hogy diplomával nem ér semmit... nevetséges! Nem ez alapján kellenne megítélned az embereket, mint ahogyan az anyósod is teszi!

2007. okt. 25. 23:26
Sajnos nem azt a világot éljük , hogy már, tanulás előtt nem álló emeberek, mindig azt csinálhatsák amit szeretnének, aminek tanultak. Én már többedszerre irom le az ember mukájának értékéről a véleményem , ami legalábbis szerintem attól függ,hogy végzi el feladatát. Mindegy hogy diplomás, vagy nem. Egymás munkája nélkül nem lehet dolgozni, mindenre szükség van, pl. hiába vannak orvosok, ha takarítószemélyzet nem lenne, akkor a környezetet amiben dolgozniuk kell nem lehet sterilizáló gépbe bedugni. Csupán arról szól a dolog, hogy sok emberrel elszalad a ló hamár van diplomája. Nekem is van, nem egy, de semmit nem igazán érne , ha nem szívből szeretném amit csinálok. Nem is szeretem kimondani hogy van, mert sok emberben előítéletet alkot. Nem csodálom, hisz én magam is úgy érzem , sok ember lassan DIPLOMA FÜGGŐ lett. A munkája pedig sokszor egy nulla. A borzasztó szerintem inkább az, hogy mindenkitől megkövetelnek egyformán mindent, de a tiszteletet sokszor a diplomához kötik. Undorítónak tartom, mert taopasztaltam és én magam szégyenkeztem más miatt. Nekem minden ember álltal végzett munka tiszteletre méltó, ha azt tisztességgel elvégzi, legjobb tudása lehetősége szerint!
89. caravell (válaszként erre: 85. - 104bdd8c43)
2007. okt. 25. 21:02

Khm... annak a mondatnak van egy első fele is...

Egyébként válaszodat olvasva kezdek megvilágosodni felőled, ami az indulatokat illeti.


Ja, az ismerősöd tévesen informált, a diplomások is emberek, sem jobban sem kevésbé. És köszönni is szoktak sem többet,sem kevesebbet.

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook