Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit érdemes tanulni, aminek hasznát is vesszük (tanfolyam, diploma, főiskola, stb.)? fórum

Mit érdemes tanulni, aminek hasznát is vesszük (tanfolyam, diploma, főiskola, stb.)? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4 5 6
148. funky_b (válaszként erre: 141. - Kumin)
2008. okt. 5. 14:14

Szia!

Nem tudom, olvasgattál-e mostanában állásajánlatokat, de én amiket láttam,

rengetegben szerepelt, hogy "Kodolányisok ne jelentkezzenek". A Kodolányinak nincs jó híre, bárki meg tudja szerezni a diplomát, de kitörölheti vele a *****. El lehet vele helyezkedni, de nem úgy, mint egy hírhedtebb iskola diplomájával. Biztos jó ott is a diákélet, meg normális körlmények között zajlik az oktatás, de ha nem képeznek ki rendesen, akkor lehet bármilyen.

Ez az én véleményem.

Funky

147. Mion
2008. okt. 5. 11:35
Most le lehet majd hurrogni azért, amit írok, de én pl azért is választom valószínűleg a rendőrtisztit, mert onnan konkrét állást kapsz, beosztást... nem csak a diplomát a kezedbe és csá, menj, ahova tudsz... na meg persze ebben nőttem fel, szóval ezt szeretném csinálni, DE a fenn említett ok se utolsó, szerintem...
2008. okt. 5. 09:26

Nyelveket és értsél a számítógéphez.

Az lenne a legjobb, ha azt csinálhatnád amit szeretsz, és még jól is élnél belőle. Ez persze csak kevés embernek adatik meg.

145. Pannita
2008. aug. 9. 18:01

A tíz legkeresettebb szakma Magyarországon:


1. gépészmérnök

2. villamosmérnök

3. mérnök-értékesítő

4. programozó

5. mérlegképes könyvelő

6. pénzügyi tanácsadó

7. könyvvizsgáló

8. kontroller

9. logisztikus

10. értékesítő


[link]

144. 1eb84e4bad (válaszként erre: 143. - Kumin)
2008. júl. 25. 12:56
Szia Kumin, egy másik fórumon is az járja, hogy a Kodolányin szerzett diplomát nem igazán becsülik meg. Mérlegelj, mikor döntesz!
143. Kumin
2008. júl. 25. 12:48

Szia Kedves Kata!


Nagyon aranyos vagy h segítesz. Érdekelne h milyen a diákélet a Kodolányin, milyenek a tanárok és úgy összességében mi a véleményed ,tapasztalatod az iskoláról.


Köszönöm válaszod!


Üdv,Kumin

142. Katka88 (válaszként erre: 141. - Kumin)
2008. jún. 10. 13:04

Szia!


Én elég aktuálisan tudok nyilatkozni az iskoláról, mivel jelenleg is ott tanulok, ha gdlod kérdezz nyugodtan. :) Szia

141. Kumin
2008. jún. 10. 10:54

Sziasztok!

Voltam a Kodolányi nyílt napon és nagyon megtetszett az iskola de kíváncsi lennék azok véleményére akik oda járnak h ők mit mondanak. Miylen a diákélet a kodolányin? Szálláslehetőség? Oktatás? Minden vélemény és érv érdekelne a főiskolával kapcsolatban.

Valamint csináltam szavazást is,ha van időtök légyszíves szvazzatok!


Köszönöm a segitséget!


Üdv ,Jenő

2008. jún. 9. 12:36
szoftverfejlesztés mindenképpen, logisztika, és villamosmérnök. Szerintem ezek. +nyelvek.
2008. jún. 8. 20:25
sztem azt érdemes tanulni, ami igazán érdekel, lehetőleg nagyon jónevű felsőfokú intézményben. :-)
2008. jún. 8. 19:58

Egy két hozzászólóhoz csatlakoznék nem nagyon érdemes vagy, lassan már KIZÁRÓLAG akkor érdemes tanulni, hogyha esetleg a munkahelyed elküld.

Elég ha van egy két jó ismerősöd, akik benyomnak a jó helyekre....:S:SKár, h nekem ilyen ismim nincs:S:S

2008. máj. 30. 21:18

Sziasztok! Én most vagyok álláskeresőben. Évekig tanultam a képesítésemnek megfelelően. A meghirdetett helyek azonban csak bundák, mert már előre el van döntve, hogy ki kapja meg őket... általában teljesen szakképzetlenek!


Ettől függetlenül érdemes tanulni, csak éppen...

136. buglady
2008. jan. 23. 20:09
Vajon van szükség még fogorvosra, gyógytornászra, dietetikusra...? Bár a magyar egészségügy nincs a helyzet magaslatán...
2008. jan. 3. 21:01
Sokban attól függ ,hol élsz és mihez van érzéked,tehetséged.Hiába van igény fodrászra ,ha nem vagy kreatív és hiába van szükség BKV ellenőrre,ha kedves és vidám vagy! :)
2008. jan. 3. 18:34
Van 5 szakmám( szakács, cukrász, felszolgáló, üzletvezető, irodavezető-felsőfokú), érettségim, nyelvvizsgám, és kitörölhetem vele,mert nincs gyakorlatom, mert vidéki vagyok, mert kisgyerekem van... Most szeretnék jelentkezni fősulira, szociális munkás szakra. Nem tudom mennyire keresett szakma, de engem ez érdekel.
2007. dec. 18. 14:11
Iparos mesterségek. Nehéz ,de hiány van belőlük is
2007. dec. 17. 13:07

Cukrászból és szakácsból hiány van,legalábbis itt felénk a Nyugat-Dunántúlon.

De szerintem piacképes állás a mérlegképes könyvelő is!

131. cukilany (válaszként erre: 130. - 104bdd8c43)
2007. dec. 12. 14:34

Komolyan mondom, miért nem hagyod már abba! Senki sem mondja, h rossz a szakmunkás, de te folyamatosan leszólsz mindenkit, akinek diplomája van. Ha mindenki aki orvosnak akar tanulni, autószerelőnek, megy, akkor mit fogsz csinálni, ha megbetegszik a gyereked???


Ha 10szer többet kereshetnék autószerelőként, akkor sem a világon semmiért sem ülnék egész nap könyökig olajban...

2007. dec. 11. 22:34

Rádióban hallottam,hogy sokkal nagyobb szükség van a jó szakmunkásokra mint a diplomásokra!


Annyi a diplomás mint a piszok, ellenben kevés a jó szakmunkás amire szükség lenne!!!!

Egy jó szakmunkás is kereshet annyit,mint egy diplomás, és jobban el is ismerik a munkáját a szakmunkásoknak!!!

129. ec63a7fc29 (válaszként erre: 124. - 6a062297d0)
2007. dec. 5. 23:08
Megnevettettél!
128. 5464505f6a (válaszként erre: 125. - Cukilany)
2007. dec. 5. 20:40
Én szellemi dolgozó vok,mégis itt ülök a a munkahelyemen ilyenkor és hétvégén, ünnepkor is kell dolgoznunk.
127. supin
2007. dec. 3. 12:13
Könyvelést! ma már csak vállalkozók vannak
126. supin
2007. dec. 3. 12:13
Könyvelést! ma már csak vállalkozók vannak
125. cukilany (válaszként erre: 121. - Petrikek)
2007. dec. 3. 11:36
Az én édesanyám is egy nagyon jól kereső kétkezű (fizikai) munkás, akihez nem 2-3 héttel, hanem 2-3 hónappal előre kell bejelentkezni. DE!!! Választani kell, h egész nap állsz reggel 8-tól este 8-ig, nincs időd sem a családodra sem magadra, h néha kimerültségben összeesel és kajálni sincs erőd, vagy egy szellemi dolgozó leszel, du 6-ra otthon vagy max, szabad a hétvégéd, stb. És én akkor is hiszek abban, h nem fogok rosszabbul keresni, már most 1 év után sem panaszkodom, ennél csak jobb lehet!
2007. dec. 2. 15:38

Mit érdemes tanulni?

Felsofoku kasszafuro tanfolyam!

123. petrikek (válaszként erre: 122. - Ec627d1406)
2007. dec. 1. 19:29
Gyerek mellett azért nagyon-nagyon nehéz. Én legalábbis folyamatos lelkiismeretfurdalással küzdöttem, hogy ezt az időt soha nem adja vissza senki nekünk és inkább játszani kellene, mint nekem tanulni. A lányom már 3 évesen "kijelölte a lényeget" a mesekönyvben...
122. ec627d1406 (válaszként erre: 115. - 104bdd8c43)
2007. dec. 1. 19:05
Sziasztok! Tanulni sohasem késő!Harmincon túl is érdemes,én is azt teszem,és nem bántam meg.Sőt..csak hozzá kell kezdeni aztán majd sikerül.Bízzál magadban,úgy gondolom,hogy már csak azért is meg mutatom,hogy gyerekek(4 van)és munka mellett is lehet tanulni.
121. petrikek (válaszként erre: 120. - Cukilany)
2007. dec. 1. 16:46

Valóban ebben igazad van és is a diplomások táborát igyekszem gyarapítani így az államvizsga küszöbén a jobb jövő reményében.

De azt is tapasztalom, hogy felénk egy festő két nap alatt kifest egy lakást százezer forint munkadíjért. És mifelénk valahogy mindig van munkájuk. Vagy ha arra gondolok, hogy a fodrászom kb. 30 perc alatt levágja a hajamat 2500,-Ft-ért (két-három hétre előre kell bejelentkezni), akkor egyáltalán nem biztos, hogy diplomásként akarok dolgozni.

120. cukilany (válaszként erre: 119. - Petrikek)
2007. dec. 1. 16:23
Igen, viszont diplomás kezdőből majd diplomás nem kezdő lesz, és a fizetése is nő, de asszem egy kezdő kétkezes munkás sem dicsekszik túl magas fizuval. Nem ez a döntő, aki fodrász akar lenni, annak nem kell diploma, de aki orvos annak nélkülözhetetlen.
119. petrikek (válaszként erre: 114. - Allonsy)
2007. dec. 1. 11:05

Valóban nem számít az iskolai végzettség ilyen szempontból. Én is ismerek nagyon intelligens szakmunkás és bunkó diplomást, de persze ez fordítva is igaz.

A fórumot nem olvastam végig, de nekem az a véleményem, hogy most a szakmák többet érnek. Ilyesmire gondolok pl.: festő, fodrász stb. Nagyon sok kétkezi munkás ismerősöm van, és szinte mind többet keres, mint egy diplomás kezdő.

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook