Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit érdemes tanulni, aminek hasznát is vesszük (tanfolyam, diploma, főiskola, stb.)? fórum

Mit érdemes tanulni, aminek hasznát is vesszük (tanfolyam, diploma, főiskola, stb.)? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4 5 6
88. cskata (válaszként erre: 85. - 104bdd8c43)
2007. okt. 25. 20:54

és ez a bizonyos barátnőd járt is arra a főiskolára, ahol annyi "tahót" látott? - vagy ő is csak "hallott róla", hogy milyen fősulira járni és kik járnak oda..?:)


Nem kellene ennyire általánosítani!

Pláne olyan dologgal kapcsolatban, amit sosem tapasztaltál..!:))

2007. okt. 25. 19:30
De jó a kevés kivételhez tartozni:))
86. M_Marcsa (válaszként erre: 85. - 104bdd8c43)
2007. okt. 25. 19:08

És ki a s..fej, és ki nem ? Hogy döntöd el?

Miért általánosítasz? Lehet hogy komplexálva vagy?

85. 104bdd8c43 (válaszként erre: 83. - Caravell)
2007. okt. 25. 18:05

Első mondat: Ez így van..A volt anyósomnak 3 diplomája van (állítólag!) és nála csak az számít embernek akinek legalább 2 diplomája van! Ha nincs, akkor átnéz a másikon, mintha ott sem lenne. Ő s.ggfejek közé tartozik erősen, és a családja minden tagja, mert minenki így gondolkodik náluk.


Az egyik barátnőm, aki nem tartozik a s.ggfejek közé, azt mondta, hogy "a főiskolára járnak a legnagyobb tah.ók, mert inkább felesnek egymásban minthogy köszönjenek egymásnak!!"

Szóval ennyit a főiskolásokről...tisztelet azon kevés kivételnek aki nem tartozik a s.ggfejek közé!!!

84. caravell (válaszként erre: 82. - Cskata)
2007. okt. 24. 20:57

Igazad van, amikor én suliba jártam (levelező) két gyerek mellett, önköltségesen, egyedül nevelve őket, bankkölcsönnel a nyakamon, a környezetem mindenáron meg akart győzni, hogy legyek hálás a sorsnak, mert én megengedhetem magamnak stb. ... hát, nem is tudom...

Meghoztam a magam áldozatát, sok éjszakát áttanultam, büszke vagyok rá, emberileg, magam előtt és a családom előtt, akik végigasszisztálták és látták,hogy igenis megfizetem az árát. A külvilággal nem éreztetem és nem áll szándékomban elfelejteni, hogy honnan jöttem. De még éppen csak felvételin voltam túl, már jöttek a beszólások stb. ... És mindegyik meg tudta magyarázni,hogy ő miért nem.

2007. okt. 24. 20:51

Az a szakmunkás, aki különben jó szakember és rendes ember, de úgy érzi, hogy lenézik - ezért aztán alapból utál minden diplomást

... és az a diplomás, aki egy s*ggfej, de azt hiszi ő az ász és mindenkit lenézhet,mert ilyen-olyan diplomája van

=> személyiség zavarral küzd. (mindkét oldalon vannak jócskán)

Az Emberséget így nagy E-vel, nem a tárgyi tudás határozza meg.


Dolgoztam ún. szakmai felsőfokú végzettséggel és nem tudtam megélni belőle, pedig érettségi után 3 év volt. Ezt nem ajánlom senkinek, aki 2-3 évet rányom, annak már érdemesebb a főiskola, sokkal jobban megfizetik.

82. cskata (válaszként erre: 74. - 104bdd8c43)
2007. okt. 24. 19:57

ez szimpla irígység és kisebbrendűségi érzés..

így van ez azokkal az emberekkel, akik úgy érzik, lemaradtak valamiről vagy kimaradt valami az életükből: megmagyarázzák, hogy nem is érdekli őket az egész és nincs is rá szükségük..

..és a végén már ők maguk is elhiszik, hogy így sokkal jobb nekik, mint másnak!:)

81. lányom (válaszként erre: 71. - 104bdd8c43)
2007. okt. 23. 20:34

Szerintem sem a diplomától lesz ember, az ember, hanem attól ,hogy odafigyelésel viselkedik embertársaival, megpróbál tisztességben szertetben élni, ami nem túl könnyű ma. Én személy szerint úgy érzem, ahogy írtam is , mindenki azt csinálja, tanulja amit szeret. Persze ma a megélhetés miatt ez sajnos nem mindig SŐT gyakran nem adatik meg. De szerintem nincs olyan munka, ami fontos ne lenne, lényeg hogy tisztességgel végezzük el a feladatunkat, és az ami mindenhez kell az az emberség, nem feltétlenül a diploma.

Persze , ma annak a világát éljük, hogy pl. a lányok is húzzák halasszák a szülést is , aminek sajnos sokszor riasztó az eredménye.És sok sok egyébb ....

80. M_Marcsa (válaszként erre: 74. - 104bdd8c43)
2007. okt. 23. 19:32

"Elég volt az iskolában töltött időszakból, meghagyom a sok strébernek!"



Ez így nagyon kedves...

DE,képzeld el, ha mindenki autószerelő lenne...Akkor honnan tudnál írni, olvasni, stb?

Valaki kell legyen tanár, orvos, mérnök, egyebek.

Érted már, miről van szó?



"Már régen pénzt keresnék a szerelőműhelyemben míg te az iskolpadban ülsz és tanulsz!!"

És, miért nem keresel?


ÉS, miért kell állandóan, mindenkivel HARCOLJÁL??

79. ec63a7fc29 (válaszként erre: 74. - 104bdd8c43)
2007. okt. 23. 19:07

Kinek a pap, kinek a papné.


Én örülnék, ha egy-két témában még diplomázhatnék. Imádok tanulni, s imádom a felsőoktatás légkörét.


De most se pénzem nincs rá, se időm...


Azért remélem annyira szeretsz tanulni, hogy amit autószerelőként tanítanak, azt megtanulod!

Mert tudod, mindenki a LEGJOBB szakembert keresi.

78. cukilany (válaszként erre: 74. - 104bdd8c43)
2007. okt. 23. 17:51

Én már most tök jól keresek, bízom abban h te is a szerelőműhelyedben, már rég, mert én elpazaroltam 17 évet, te ezalatt már meg is gazdagodtál remélhetőleg...


Még mindig nem értem miért Te nézel le azokat akik tanulni akarnak, akit nem fizikai munkát szeretnének végezni, mert vannak olyanok (mint én pl), akiknek nem az a vágyuk h összemocskolják a kezüket motorolajjal, és vannak olyanok mint Te, akik viszont falra másznának ha 8 órát egy helyben kellenne végigülniükt. Mégis, én nem nézlek le téged, te meg engem igen, érdekes.


És ha az én autóm romlik el, én szerelőműhelybe viszem és van elég pénzem ahhoz h ki tudjam fizetni a számlát, és te olyanokból fogsz megélni mint én (persze én csak szakszervízbe viszem az autómat, mert stréber vagyok és nem merem sarki műhelybe elvinni, hátha nincs meg a papírja h ért hozzá)

77. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 74. - 104bdd8c43)
2007. okt. 23. 16:56

Akkor hajra, csinald!

Azert en a 2 gagyi diplomamat nem cserelnem el semmilyen szakmara.

76. age11
2007. okt. 23. 15:30
angyalka milyen terület érdekel? Milyen szakmád van már?
2007. okt. 23. 14:31

Nevetséges,h ilyenen vitatkoztok! Egy jó szakmunkás is elég szép összegeket tehet zsebre,ahogy egy diplomás is. Egy vízvezetékszerelő valszeg többet keres,mint egy kamudiplomás.

Hlivi:"Ha van rá pénzük és idejük hát csinálják. " nekem is onnan van rá pénzem,h dolgozom mellette,így nincs semmi szabadidőm.

74. 104bdd8c43 (válaszként erre: 73. - Cukilany)
2007. okt. 23. 12:42
Hát én akkor is kihagyom az egyetemet és a főiskolát is! Nekem semmi szükségem nincs a diplomára! Aki akar menjen, engem sosem érdekelt a diploma. Elég volt az iskolában töltött időszakból, meghagyom a sok strébernek! Ha van rá pénzük és idejük hát csinálják. Meg tod ki ülne 17 évet iskolapadban??? Ha lehetne még az autószerelői sulit megcsinálnám, de ennyit semmi többet, a mestervizsga simán felér egy diplomával!!! Ezzel még a pnt is megspórolnám, ha az autóm javításra szorul, és a mestervizsgával még nyithatnák egy saját szerelőműhelyt és keresnék még többet is mint te a diplomáddal! Ja, és nem pazaroltam volna el 17 évet iskolára.Már régen pénzt keresnék a szerelőműhelyemben míg te az iskolpadban ülsz és tanulsz!! Ennyi!
73. cukilany (válaszként erre: 71. - 104bdd8c43)
2007. okt. 23. 01:17

Ez azok az emberek mondják akik sosem lesznek képesek ledoplomázni mert nincs meg bennük elég akaraterő ahhoz h végigtanulják az egyetemet v főiskolát és egyszerűbbnek látták ha gyorsan túl lesznek vmi szakmát adó sulin.

Vicces hogy az aki 8 általános után elvégzi vmi szakmunkást (mert valszeg lusta továbbtanulni) meri mondani h ez többet ér, mint az aki egy gimi vagy szakközép után még 4-5 évet tanul felsőoktatási intézményben. Igazad van, nyilván egy fodrász ugyanannyit tanul mint egy építészmérnők vagy kutatófizikus.

Én sosem néztem le a szakmunkást, mert valszeg én soha nem fogok tudni a diplomámmal hajat vágni vagy heggeszteni. De mivel én azért jó pár évvel több munkát fektettem a tudásomba és nem egy álmatlan éjszakám volt a vizsgaidőszakban mert tanultam alvás helyett, ezér igenis elkérem a pénzt azért a diplomámért és igen ki szoktam jelenteni, hogy ha 150-et akartam volna keresni, ahhoz nem rohadok még 5 évet iskolapadban. És tudod mit! Megadják azt a pénzt amit elkérek a tusásomért. Mondjuk igazából sztem a fodrászom sem keres kevesebbet...


Amúgy én egy fillért sem fizettem a diplomámért, mert nem voltam lusta tanulni, kitűnőre végeztem az általánost és a gimit és fura, de vmiért büszke vagyok rá, bár ez olyanok mint te valszeg nem érthetik meg, h milyen is az amikor 17 évnyi tanulás eredményét tarthatod végre kezedben...

72. 5464505f6a (válaszként erre: 71. - 104bdd8c43)
2007. okt. 23. 00:05
Már 10éve azt hallani,h nem kell jogi.Annál inkább műszaki,informatikai.
2007. okt. 22. 15:13

Szerintem egy szakmunkás bizonyítvánby sokkal többet ér mint a diploma! Egyedül az orvosi és a jogi diploma az amire nagy szükség van!

Kidobnak egy csomó pénzt az ablakon, mire megszerzik a diplomát, aztán nem kapnak munkát mert a diplomájuk fényében csillagászati fizetést kérnek! Nekem sosem kéne diploma! Azt is utálom, ha valaki a diplomája miatt az egekig magasztalja magát, az egyszerű szakmunkást meg lenézi. Ez nagyon minősíti őket..Lehet, hogy van egy vagy több diplo9mája valakinek, de attól még lehet, hogy mint ember megbukott! Gyűlölöm azokat akik a diplomájuk miatt fölényben érzik magukat!! Undorítóak!

2007. szept. 27. 12:19
TANULNI MINDENKINEK AZT ÉRDEMES AMI ÉRDEKLŐDÉSÉT FELKELTI, AMIBEN SZERETNE TUDATOS INFORMÁCIÓK BIRTOKÁBA JUTNI, AMI KÍVÁNCSISÁGÁT FELKELTI ÉS NEM ELÉGSZIK MEG INNEN -ONNON OLVASOTT V. HALLOTT DOLGOKKAL, HANEM TUDÁSRA AKARJA ÉPÍTENI BIZONYOS DOLGOKBAN VÉLEMÉNYEIT...stb Kérdéses, hogy kinek milyen tág az érdeklődési köre. A tanult dolgokkal, persze végzettséget, diplomát szeretnénk szerezni és általában elhelyezkedni dolgozni. Ez nem mindíg így kellene felfogni, hisz ha tág az érdeklődésünk , akkor több írányban is képezhetjük, ill.elégithetjük ki érdeklődésünket , tudásvágyunkat. Az ember minél több információra(tudásra ) tesz szert annál értékesebb lehet.Sokszor ez viszont szorgalom kérdése, vagy LEHETŐSÉG kérdése is.
2007. szept. 2. 03:11
K+F, illetve innovációhoz kötődő szakmákat (pl. műszaki, orvosi, biológiai, gazdasági témákban), illetve nem elhanyagolható a minőségi szakmunka iránt növekvő egyre nagyobb igény sem..bár ez utóbbi nem tűnik annyira sikkesnek, de nagy pénzben mernék rá fogadni, hogy 10-15 éven belül óriási szakmai-anyagi sikereket érhet el az, aki profi, megbízható, felkészült szakemberként tud ellátni különböző szakmunkákat.
68. sasfioka (válaszként erre: 61. - Nesseun Dorma)
2007. aug. 28. 15:24

Az orosz nyelv ismerete ma a gazdasági szférában mérföldkő. Nagyon nagy az orosz piac, és nem igazán beszéli a "mai fiatalság".

A kínai piac mértékéről szintén nem kell órákat beszélni. Nézz szét a lakásodban, rájössz, hogy miért is éri meg kínaiul beszélni.


A héber már más kérdés... Én is inkább arab mellé voksolnék.


SF

67. Loni
2007. aug. 28. 07:23

Nyelvet. Méghozzá angolt és oroszt. (és nem politikai okból). Az orosz piac, ha tetszik, ha nem igen nagy piac.


Egyébként egy diplomáciában járta ismerősöm azt mondta, hogy 5 nyelvet érdemes (meg)tanulni:

angol, orosz, spanyol, arab, kínai. És ezzel az ember mindenhol tud érvényesülni.

Az angolt szinte mendenhol értik. Az oroszt ugye Oroszországban és a szláv népcsoportok. Spanyolt Ny-Eu és Dél-Amerika. Arabot a Közel-Kelet, a kínait meg Kína.

2007. aug. 28. 05:23
Nyelvet - leginkább az angolt - mindenképpen.
65. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 64. - Nesseun Dorma)
2007. aug. 28. 01:43
Nagyon megalapozott lehet ez a velemenyed. Gondolom egyik emlitett nyelvet sem beszeled.
64. Nesseun Dorma (válaszként erre: 63. - 1a50c86bb0)
2007. aug. 28. 00:04
Van egy véleményem az országunkról, de nem fejtem ki. Ennek a három nyelvnek pedig nagy köze van hozzá.
63. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 61. - Nesseun Dorma)
2007. aug. 28. 00:00
Miert pont ezt a harmat?
62. muci5
2007. aug. 27. 23:22
olyat erdemes tanulni amivel foglalkozni akarsz kesobb.ami erdekel es szivesed toltod vele akar a szabad idod is!
2007. aug. 27. 23:11
Tanulj nyelveket. Ajánlanám a kínait, az oroszt és a hébert! Ha igy haladunk, ezekkel fogsz menni valamire.
60. dundy
2007. aug. 23. 09:25
szerintem csak olyant,amihez érzel valami érdeklődést, affinitást.Ha nem érzel semmit, akkor ne válaszd még ha jól fizet is.Fontos, hogy legyen benne örömöd.
59. 5464505f6a (válaszként erre: 58. - Emagdi)
2007. aug. 7. 13:04
Ha nem a diplomát nézzük,akkor tényleg!Egy jó vízvezetékszerelő félmilliót megkereshet egy hónapban,bár ezért rengeteget kell dolgoznia.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook