Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit érdemes tanulni, aminek hasznát is vesszük (tanfolyam, diploma, főiskola, stb.)? fórum

Mit érdemes tanulni, aminek hasznát is vesszük (tanfolyam, diploma, főiskola, stb.)? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4 5 6
58. emagdi
2007. aug. 7. 11:48

szerintem valamilyen szakmunkásnak érdemes tanulni

(pl vízvezeték-szerelő, autószerelő, burkoló, festő)

57. vronie (válaszként erre: 48. - Cukilany)
2007. aug. 7. 11:38

És ha szabad tudni, melyik ez a cég? Én egy multinál dolgozom, 3 nyelven beszélek, de csak 2.5 év után kaptam fizu emelést... Nem panaszkodom, de jó olvasni, hogy vannak még Magyarországon ilyen munkahelyek is ;-)

Sok sikert a továbbiakban is ;-)

2007. aug. 4. 15:37
na miit?
2007. júl. 31. 20:01
mindegy, hogy mit tanulsz, csak szeresd, szívesen csináld, örömöd leld benne.Egy asztalos a szakképző iskolájával úgyanolyan értékes ember mint a doktor a diplomájával, sőt ha épp asztalosra van szükségem, akkor abban a pillanatban értékesebbnek is tünik. Dolgozni csak "pontosan, szépen......." érdemes.
2007. júl. 14. 18:50
Az igaz,hogy teőfedőből,gáz-víz szerelőből főként szezonban hiány van,de azért nem hiszem hogy az a hölgyeknek megfelelő elfoglaltság.Még emlékszem arra az ídőre,mikor a TSz.-munkavédelmi vetélkedőjére készűltünk és olvastuk hogy "nő nem ülhet a vetőgép ülésén,ha az vontatva üzemel" gondolkoztam hogy mi van? Ja hátúl van a gépen egy fémülőke és az kirázná a lelket belőle.Biztosan még a hoffertraktor idejéből maradt engedély szigorítása.Nem lenne jó ha Kun Béla által hozott törekvések között keresnétek. Ő a banktisztviselőket ültette a vetőgép hátuljára.Tanúlj szakmát,de olyan szinten hogy ahol egyszer dolgoztál oda visszahívjanak.Talán a PC.-s világban van még néhány évig ráció.Angolul.
2007. júl. 14. 17:39

Középiskolai osztálytalálkozón kiderült: majdnem az osztály fele fősulira jár vagy járt... A volt osztályfőnökünkkel megállapítottuk: manapság leginkább egy egyszerű szakmát érdemes tabulni, de azt "mesteri" fokozattal, mert miközben mindenki diplomás, egyre nehezebb találni egy jó vízvezetékszerelőt... Ezenkívül szerintem még a "bizarr" szakmák gyakorlóknak, pl. sírkövesnek is van jövője.

Nyelvet mindenképpen érdemes tanulni DE CSAK HA VALAKI HASZNÁLJA IS: enélkül ugyanis könnyen el lehet felejteni...

52. ec63a7fc29 (válaszként erre: 44. - 5464505f6a)
2007. júl. 8. 11:54

A gyakorlat teszi a mestert...

Hiába tanulta meg, ha sosem csinálta...

De majd megtanulja, s összeér a kettő. A tudás és a gyakorlat.

51. 2bc7365ec9 (válaszként erre: 50. - Sz.agi)
2007. júl. 8. 11:02
Én könyvelőnek tanultam, de gyűlöltem. Nem tudnám csinálni napi nyolc vagy több órában. De ha valakinek fekszik, akkor biztos hogy tud vele keresni.
50. sz.agi (válaszként erre: 45. - 2bc7365ec9)
2007. jún. 28. 13:00

Varrónőnek menni nem jó ötlet, nem keresnek jól.

Tapasztalat.Ebben az iparágban dolgozom,diplomával.Én ha mégegyszer kezdhetném könyvelést tanulnék.

49. greentee (válaszként erre: 48. - Cukilany)
2007. jún. 26. 11:11

Ez de ritka, hallod! Gratulálok!!!


A legtöbb cég csak megszerezni akarja az óccsó munkaerőt, aztán tojnak a megtartására, megbecsülésére, nem beszélve a valós szakértelem és a jó képzettség meglétére. Sajnos.

48. cukilany (válaszként erre: 47. - Greentee)
2007. jún. 26. 11:04

Gazdasági informatika szakon Számvitelszervezés szakirányon végeztem közgazdászként PSZF-en. Valszeg télleg remek a cég mert nulla gyakorlattal kifizették a diplomás minimálbért, sőt háromhavonta fizuemelést kapok (2-n már túl vagyok). Nem tartom rossznak a fizetésemet, sőt kifejezetten jól keresek sztem... Hogy miért vettek fel? Megmondták. Mert jó iskolát végeztem...

Több helyre adtam be a jelentkezést államvizsga után és több helyre vártak vissza (köztün nem egy bank), nekem mégis az a cég tetszett, ahol most vagyok, pont azt szerettem volna csinálni, csinálom is...

47. greentee (válaszként erre: 37. - Cukilany)
2007. jún. 26. 10:49

Három esetben fogadnak tárt karokkal:

1. Remek a cég és kifizetik a diplomás minimálbért.

2. Nagyon piacképes a diplomád (By the way: mit végeztél?)

3. Elfogadod a gyatra fizetést.


Magyarország. Imádom. :S

46. allonsy (válaszként erre: 44. - 5464505f6a)
2007. jún. 24. 20:09
Igen,ez lenne a normális,de a mai magyar felsőoktatási rendszer nem erről szól,sajnos.
2007. jún. 24. 11:08
Ha megint 14 éves lennék, nem mennék közgazdasági szakközépbe majd főiskolára. Tanulnám az angolt éjjel-nappal, cukrásznak, varrónőnek mennék.
44. 5464505f6a (válaszként erre: 43. - Ec63a7fc29)
2007. jún. 23. 22:16
De az ember azért jár iskolába(és azért fizet érte),hogy ott tanulja meg azt,amit a munkahelyén MÁR tudnia kell.
43. ec63a7fc29 (válaszként erre: 42. - 5464505f6a)
2007. jún. 23. 17:53
Akkor a munkahelyen kell megtanulni, gyakorlatban.
42. 5464505f6a (válaszként erre: 41. - Ec63a7fc29)
2007. jún. 23. 10:38
És ha nem tanitják meg rendesen?
2007. jún. 23. 10:34

Ma már nem teljesen uaz a diploma értéke...

Érteni is kell(ene) a szakmához.

40. 5464505f6a (válaszként erre: 37. - Cukilany)
2007. jún. 22. 23:33
Neves iskolákban is adnak kamudiplomákat, ez is gond.
2007. jún. 22. 16:05

A diploma olyan, mint a szakma. Fodrásznak sem vesznek fel szívesen egy ügyes varrónőt.

Mindenkinek a megfelelő helyre kell jelentkeznie.


Csak annak veszed igazi hasznát, amit kedvvel és hozzáértéssel csinálhatsz. Ezért kell manapság több lábon állni, vagy egy nagyon biztos szakmában otthon lenni.Szükség van jó szakemberekre az élet minden területén. S ha azt egyetemen képzik, az oda menjen.

38. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 37. - Cukilany)
2007. jún. 22. 11:42

Milyen diplomaval fogadnak tart karokkal?

Oxfordi diplomaval, Angol Nemzeti Bank/Tozsde gyakorlattal korebrohogik az embert, hogy ilyen nem letezik, marmint hogy egy magyarnak ilyen cv-je, diplomaja legyen.

2007. jún. 22. 11:06

Az a baj, hogy sok semmit sem érő felsőokttási intézmény van, mely diplomát osztogat, és bárkit felvesznek oda.

Kell a diploma, főleg annak, aki most fog továbbtanulni, de nem mindegy milyen diploma... higgyétek el, inkább egy nevesebb fősulira, egyetemre érdemes menni, még akkor is ha esetleg várni kell rá egy évet, mert igenis megéri.

Én eddig bárhol mutattam fel a saját diplomámat, gondolkodás nélkül az intézmények 90% tárt kezekkel várt, és egy olyan évfolyamtársamat nem tudok mondani, aki nem tudott volna munkát találni vagy rosszul keresne...

2007. jún. 22. 10:27
Szerintem érdemes kínai nyelvet tanulni!
2007. jún. 22. 10:26

Szijasztok, én felnőttoktatásban dolgozom, amit írok, az szakmai tapasztalat. :)


Nincs recept arra, hogy mit érdemes tanulni. Ami biztos, hogy a felsőoktatási diploma többe kerül, mint amennyi hasznot hoz - ez a privát tapasztalatom.


Szakmát tanulj (szakképzésben), mert jelenleg ott tartunk, hogy minden apró pozícióra van már szakképzés, és hiába melóztál évekig jövedéki ügyintézőként, ha nincs ilyen szakképzettséged, nem indulsz ugyanolyan esélyekkel, mint egy szakképzett.

Ez elég gáz, de már a tapasztalat se számít sokat, kivéve, ha mondjuk az előző munkahelyed konkurrenciájánál akarsz melót kapni. :)

34. 5464505f6a (válaszként erre: 33. - Allonsy)
2007. jún. 20. 17:56
Nekem többen mondták már,h iknább jópofizzak,minthogy ilyen hüvös,távolságtartó legyek.Söt,egyszer a szembembe mondták,h tulképpen én vok a hülye,h ilyen vok,ahelyett,hogy mkinek nyalnám a seggét:)
33. allonsy (válaszként erre: 32. - 1a50c86bb0)
2007. jún. 18. 18:40

Szerintem az "alakoskodás" tutira nem jön be mindenkinél...sőt előbb utóbb vége szakad,és tartósnak sem gondolom az ilyen módon megszerzett babérokat.

Egyébként sokkal többre értékelem a távolságtartást mint a jópofizást,mert ez utóbbitól borsózik a hátam...ki nem állhatom az ilyeneket.A szemedbe a szépet mondja,de ha arrébb lép vagy hármat akkor egyből elmond mindennek!

Szerencsére elég jó emberismerőnek bizonyultam idáig ezért sikerül kiszűrnöm,hogy ki miért közelít.

32. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 31. - Ec63a7fc29)
2007. jún. 18. 18:27
Azert nyugtasson meg, nem lehet senkinek folyton szerencseje, egyszer csak olyan iranyba probal meg nyalni, ahol nem vevok ra. Akik nyalassal ernek el dolgokat, mindig nagyot koppannak a vegen. Vagy ezzel csak vigasztalom magam? Nem tudom. Szeretnem hinni.
31. ec63a7fc29 (válaszként erre: 30. - 1a50c86bb0)
2007. jún. 18. 18:15
De így pontosan Nyelv (itt nyal egyet a száján) tudás. Mert az még egy fontos dolog, ki mennyire tud felfelé nyalni. Mert nem tudni kell. Azt majd a balekok (pl én) megcsinálják.:(((
30. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 29. - Ec63a7fc29)
2007. jún. 18. 18:10

hehe :)))

Egyebkent en is utolag jottem ra, hogy nem az iskolaban kellett volna gornyednem kozepiskola utan, meghogy az agya a no egyetlen tokeje- en kis naiv ezt gondoltam, egy fraszt. Manapsag a kulso mindenhez elegendo, ja es nyelvtudas :)

2007. jún. 18. 17:47
Ahogyan így körülnézek, a modelliskola jó belépő bármelyik munkahelyre, az iparban különösen előnyös:(((((
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook