Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mindent, csak kevesebbet diéta fórum

Mindent, csak kevesebbet diéta (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
2017. nov. 9. 17:14
Szép estét !Kedves Tőletek!Sajnos én is aggódom hogy már ez nem vmi kis baj!Éjszakás vok!Nem egyszerű nálam az orvoshoz menés!Miskolcon van az orvosom.Én másik városban dolgozom és másik helyen tartózkodom.Hétfőtől délutános leszek és Hétfőn délelőtt elmegyek ha nem változik a helyzet.Nem vagyok megfázva.Levegő vétellel nincs bajom csak avval hogy minden mozdulatra jobban beleszúródik és állandóan fáj 1 pont!Félek hogy a szívem a ludas!Ma legalább sikerült 4 óra hosszánál többet aludnom!Nem érzek olyan nagy fáradtságot!
1967. Guruljka
2017. nov. 9. 14:22
Inkább tudjam biztosan, hogy semmi nagyobb baj nincs, mint hogy későn forduljak orvoshoz. Aggódom, Zsókica, kérlek, mutasd meg magad egy orvosnak!
1966. 12d083b51b (válaszként erre: 1964. - Zsókica21)
2017. nov. 9. 07:17

Szevasztok!

Zsókica! Nyomás a dokihoz, ha megfáztál, és mellhártya-, vagy kezdődő tüdőgyulladás, nem lehet vele játszani!

Nem biztos, hogy az, de ilyenkor könnyű megfázni!

1965. Guruljka (válaszként erre: 1964. - Zsókica21)
2017. nov. 8. 20:47
Ijesztő, amit írsz. Ha nem kapsz rendesen levegőt, persze hogy elfáradsz. Hogyhogy nem voltál már orvosnál?
2017. nov. 8. 20:29
Szép estét mindenkinek!Sikeres napot zártál akkor hópihe14!Sajnos ez rólam nem mondható el!Szombat óta szúródik a mellkasomban és napról napra egyre jobban. Nem tudom mi az oka!Már minden mozdulat fáj!A bal mellkasom fáj csak!Nem húztam meg!Nem emeltem meg magam.Egyre hamarabb elfáradok!Nem jellemző rám ez a fáradékonyság!Őrülők ha a munkahelyemen helyt tudok állni!Így a plusz mozgás elmarad!
1963. Guruljka (válaszként erre: 1961. - 12d083b51b)
2017. nov. 8. 20:25

Azért micsoda ostobaság. Most valami ukko-s weboldalon:


"100% magyar termék."


Hogy a fészkes fülemülébe lehetne magyar, ami matét, fehéjat, gyömbért tartalmaz?

2017. nov. 8. 07:10

Szevasztok! Jó reggelt szép napot mindenkinek.

Tegnap jócskán sikerült magamat kisétálni-gyalogolni. Érdekes módon, ilyen napokon a bevitt kcal is szinte automatikusan megugrik. De azért még így is sikerült napot 699 kcal deficittel zárni. És itt a lényeg, a napi záró!!

1961. 12d083b51b (válaszként erre: 1940. - Guruljka)
2017. nov. 8. 07:06

Még egyszer visszakerestem, az Ukko tea összetevői:

zöld tea, mate tea, fahéj, gyömbér, fodormenta, málna levél. Úgy írja, hogy megfelelő arányú keveréke adja az Ukko teát, és ebből naponta 5x 3 decit, akkor fejti ki a fogyasztó hatását.

Vigyázni kell vele, mert igen erős élénkítő hatása van, tehát késő délután, ill. este már nem ajánlott fogyasztani.


Nekem is vannak fenntartásaim, ha összekeverve veszem meg. Még gondolkodok rajta, valóban megveszem-e, vagy egyáltalán összekeverem-e???

1960. 7468465e0f (válaszként erre: 1959. - Guruljka)
2017. nov. 7. 20:43
Csak azokkal nem fogyóznak meg gyógyítanak köszvényt.
1959. Guruljka (válaszként erre: 1958. - 7468465e0f)
2017. nov. 7. 20:37
Mindez áll a normál teára is. Vagy akár a kávéra.
1958. 7468465e0f (válaszként erre: 1957. - Guruljka)
2017. nov. 7. 20:36

Óvatosan a yerba maté fogyasztásával! A maté tea kölcsönhatásba léphet különböző gyógyszerekkel, felerősítheti hatásukat vagy nem kívánt mellékhatást okozhat, ezért rendszeres gyógyszert szedőknek nem ajánlják. Az ajánlott napi adag 3 csésze, túladagolása álmatlanságot, izomremegést, hasmenést okozhat. Ellenjavallt a túlzott és krónikus fogyasztása, mert növelheti az orális- és nyelőcsőrák kockázatát. Mivel a maté koffeint tartalmaz, ezért nem ajánlott a fogyasztása azoknak, akik érzékenyek vagy allergiásak a koffeinre – túlzott fogyasztása ellenjavallt a magas vérnyomásban szenvedőknek, valamint a cukor-, fekély- és szívbetegeknek.


Részletek: [link]


Azért vigyázzatok vele, mert ezt is lehet találni róla.

Azért arra kíváncsi lennék, egyenesen Dél-Amerikából származik-e, és úgy is olcsó-e.

1957. Guruljka (válaszként erre: 1956. - 7468465e0f)
2017. nov. 7. 20:29

A maté nem fosat. Kellemesen élénkít, ha másért nem, ezért is lehet inni. Ha meg egyébként is lenne valami jó hatása, hát legyen.


Ja! És nem drága. Több boltban kapható olcsón.

1956. 7468465e0f (válaszként erre: 1954. - Zsókica21)
2017. nov. 7. 19:43
Hú, hát ami szinte mindenre jó, az nekem már eleve gyanús. Sok szép dolgot leírnak sokféléről, hogy el lehessen adni, jó esetben "csak" fosató hatásuk van ténylegesen.
1955. Guruljka
2017. nov. 7. 19:43

Ezen ne múljon - az íze is kellemes.

Az indukciós lapon be tudok állítani 80 fokot is.

2017. nov. 7. 19:40

Hűha!Nem semmi!

A mate tea a következő esetekben lehet hasznos



• Asztma

• Elhízás

• Krónikus fáradtság

• Depresszió

• Székrekedés

• Csökkent immunfunkció


Köszvényes tünetek kezelésére, köszvény megelőzése céljából a tea kiválóan alkalmazható. Eredeti termőhelyein ( Uruguay, Paraguay, Argentína, Brazília ) a vörös húsok, elsősorban a marhahús igen nagy mennyiségű fogyasztása jellemző ( pl. Uruguayban az európai jellemző 1 főre jutó átlagának az 50-70 szerese évente! ), ennek ellenére a köszvény megjelenése ezekben az országokban igen ritka. Ez a jelenség elsősorban a tradicionális mate ivására vezethető vissza. Emellett ezeken a helyeken lényegesen alacsonyabb a II-es típusú cukorbetegség illetve a keringési rendellenességek és vérnyomásproblémák statisztikája is, ami szintén nagy részben a maténak köszönhető.



A mate tea további kedvező hatásai



• Jobb emésztés és méregtelenítés. A mate tea segíti az emésztést és a bélműködést szabályozza. Lágyítja a székletet és stimulálja a bélrendszer összehúzódásait.

• Növeli a szervezet vízvesztését, így segítve a méregtelenítést.

• Jó a szívnek. A mate tea kifejezetten jó hatással van a szív munkájára. Növeli a szív oxigén-és tápanyag-ellátottságát stressz esetén és javítja a keringést.

• Immunerősítés. A mate tea erősíti az immunrendszert azáltal, hogy leküzdi a betegségeket okozó organizmusokat és segíti az immunsejtek működését.

• Hatással van a tüdő működésére.

• A mate tea az allergiát is enyhíti, mert úgy stimulálja a mellékvese mirigyeket, hogy azok kortikoszteroidokat termeljenek, melyek elfojtják a gyulladást és a túlreagált immunválaszt.

• Tisztítja a légutakat is: tágítja a hörgőket.

2017. nov. 7. 19:32

Katus73!Sikerült tartanod az élért sikeres súlyodat?

Tudom ilyen esetben az élmények hatása alatt nem magunkra figyelünk.

2017. nov. 7. 17:58

A mate teában megtalálható illó aromaanyagok kétharmada a teából is kimutatható. Ugyanakkor a mate kevesebb csersavat tartalmaz, kevésbé összehúzó hatású, mint a tea. A koffeinnel csaknem azonos mennyiségű mateint tartalmaz, ezenkívül 146 féle(!) illóolajféleséget, ásványi anyagokat, nyomelemeket, csersavat és rengeteg vitamint.

Erősíti az immunrendszert, csökkenti a stresszt, a fáradtság- és éhségérzetet, segíti az emésztést, ellazítja az izmokat, lassítja az öregedést, frissíti az agytevékenységet, a vérkeringést, segíti a szívműködést, méregtelenít, szabályozza a vércukorszintet. Meghűléses megbetegedéseknél alternatív C-vitamin forrás lehet. A központi idegrendszerre 1-1,5% koffeintartalmánál fogva serkentőleg hat: frissíti a központi idegrendszert, lecsendesíti a testet és az agyat. Javítja a hangulatot és a koncentrációs készséget, elűzi a gondokat és megelőzi a szellemi kimerülést. Fogyókúra esetén csökkenti az éhségérzetet és elősegíti a gyorsabb súlyvesztést.

2017. nov. 7. 17:48

Sikeres napokat nektek!

Most juttattátok eszembe én is kaptam ajándékban mate teát!


A mate leveleiből készül a mate tea, melynek magas az ásványi anyag és vitamin tartalma. Ez a zöld teákhoz hasonló, de annál táplálóbb ital lassan, de egyre szélesebb körben kezd elterjedni a …

REMÉLEM NEM ROMLOTT MEG!

1950. Katus73 (válaszként erre: 1947. - 12d083b51b)
2017. nov. 7. 16:22
Nem, majd csak januárban. Nincs már szabim erre az évre. :(
1949. 12d083b51b (válaszként erre: 1948. - F.frezia)
2017. nov. 7. 15:16

No látod milyen ügyes vagy!

Ha vezeted a KalóriaBázist, a napi testmozgást gyaloglás néven vésd be, mert akkor fogja a valós deficit értéket számolni a nap végén. Menni fog ez!

1948. f.frezia (válaszként erre: 1942. - 12d083b51b)
2017. nov. 7. 15:04

Köszi a bíztató szavakat :)

Igyekszem..

Ma reggel fornettis pizzaszeletet ettem. Délben nyerssalátát, párolt csirkemellkockákkal.

Szerintem a vacsim is az lesz + alma nasinak.


És egész délelőtt shoppingoltam. Vettem pingvinruhát a munkahelyemre (fekete/fehér), majd a diégóban laminált padlózáshoz mindent. Jól elfáradtam.. :)

1947. 12d083b51b (válaszként erre: 1946. - Katus73)
2017. nov. 7. 14:50

Megértelek. Még ha többet igérnének, akkor sem biztos, hogy jobban járnál, hiszen egy nagy városban mindig drágább az élet.

Valóban gyorsan elszaladt ez a hét, de akkor most legalább van miből táplálkozni egy ideig. Meddig is? Mikor jössz haza? Karácsonyra?

1946. Katus73 (válaszként erre: 1945. - 12d083b51b)
2017. nov. 7. 14:44

Nagyon jó volt, úgy elröppent az az egy hét...

Nagyon tetszett nekik a hely, ahol élek. Fiam nem is akart haza menni. :) Körbejártuk a kisvárost, voltunk a tengerparton, aztán Stockholmban is 3 napot. Szép, szép, sok a látnivaló, de nem tudnának annyit fizetni, hogy ott éljek. Pedig most lehetőségem is lenne. Kb annyi lenne a fizetésem, mint itt. De szóba sem jöhet. :)

1945. 12d083b51b (válaszként erre: 1944. - Katus73)
2017. nov. 7. 14:25

Szervusz Katus!

Szeretettel fogadunk, most mondjam azt, hogy örülök, hogy látlak. Egyrészt. Másrészt pedig...


Mesélj, mi újság. Hogyan érezték magukat, milyen benyomásuk van, lett az itteni életeddel kapcsolatban? Merre jártatok, mit sikerült megnézni, megmutatni???

1944. Katus73
2017. nov. 7. 14:22
Sziasztok! Másfél hét kilengés után újra itt. És folytatom újult erővel. Remélem most már lassan elhagyhatom végre a 86-87 kilómat. :)
2017. nov. 7. 10:24

Sikerült egy órácskát jönni-menni-gyalogolni. Kellemes az idő odakint, főleg a napon.


Tegnap főztem a lucskos (=paradicsomos) káposztát és a sütőtök-tésztát diósan. Még mára is van.


A nyeles sütőtök nyelét először felszelem, majd vékony csíkokra, mint a spagettit. Akár egy totál üres teflonban gázon átforgatni, hogy átpuhuljon, és kimegy belőle a víz, akár bedugni a mikróba, és meg lehet szórni akármivel, mint a főtt tésztát. A sütőtökkel a dió, kakaó, fahéj passzol nagyon, mert a sütőtök alapjaiban édes.

De ha sósat akarok, (sajtos tészta, túrós, stb.) akkor a cukkinit szelem fel, amíg az ára elfogadható.

1942. 12d083b51b (válaszként erre: 1939. - F.frezia)
2017. nov. 7. 07:26

Akkor se parázz!

Tudod ez nem fogyó, hanem egy hosszútávra tervezett "életmód-váltás"! Persze, amit csak tudunk, megteszünk annak érdekében, hogy a kilóink is minél gyorsabban menjenek lefelé.

De ha valóban komolyan gondoljuk, akkor most gyakorlatilag felforgatjuk az eddigi megszokott étkezési szokásainkat, ami nem kis dolog. De éppen ezért, ne vedd úgy, hogy már a kezdeteknél elbuktál, hanem hogy gyakoroljunk tovább, menni fog ez. Majd belejövünk, csak csináljuk!

1941. 12d083b51b (válaszként erre: 1940. - Guruljka)
2017. nov. 7. 07:23

Ma reggelre én is azt álmodtam, szólok neki, hogy ne kutyulja össze, hanem külön-külön fogom azt a 4-5 féle nagymama-teát megvenni.

Utána kell(ene) nézni, hogy melyikből mennyit, vagyis az egyes összetevők arányairól lehet-e megtudni valamit.

Mert meglehet, hogy ott van a kutya elásva, hogy nem azonos arányban van benne az összes tea.

1940. Guruljka (válaszként erre: 1938. - 12d083b51b)
2017. nov. 6. 18:36

Köszönöm, hogy utánajártál és hoztad a tudnivalókat!


Lehet, matét fogok rendelni, több egyébbel együtt. Azt már ismerem. Igaz, teakánt ittam és nem fogyás végett.

1939. f.frezia
2017. nov. 6. 18:27

Hát, mérlegre nem fogok állni, az tuti :)

Az a baj, hogy ez a kilengés 3 napos volt. Szombaton kezdtük pizzarendeléssel, vasárnap a menün kívül végigettem az összes sütikínálatot (hólabda, snickers szelet, gesztenye kocka, málnás-túrós kocka, isler).

Ma meg rántotthúsos szendvicseken vegetáltam.. :(

❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook