Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hamyka boszorkánykonyhája avagy mindent elkésziteni természetesen és adalék anyag mentesen amit csak lehetséges!! fórum

Hamyka boszorkánykonyhája avagy mindent elkésziteni természetesen és adalék anyag mentesen amit csak lehetséges!! (beszélgetős fórum)

1 2
58. hamyka (válaszként erre: 57. - 9f98008a3b)
2012. szept. 27. 19:19
nem boszikat :D de ahogy látom meg halt a topik :(
2012. szept. 27. 18:53

Micsoda boszorkánykonyha!


Akkor itt most boszikat főznek???


És ki eszi meg a főtt boszorkányot!??? :)

56. hamyka (válaszként erre: 53. - Michelle.r)
2012. szept. 27. 18:52

szióka!!


Ha nem baj kicsit idézlek szóval:


,, Nem véletlen, hogy egy tégely Kaviczy arckrém akár tízszer is drágább mint egy Nivea. ,,


Na a Kaviczy tönkre is fog menni :D


nah de nem akarok senkinek semmi rosszat, de őrült szegény a nép :(

2012. ápr. 4. 22:28
Én nem használok semmiféle krémet de egész jól elvagyok nélkülük.
54. hamyka (válaszként erre: 53. - Michelle.r)
2012. ápr. 4. 22:16

értelek, azért furcsák a cégek mert nem értem hogy hogy találnak jonak egy olyan alkotorészt ami káros nekünk,persze ismét a marketing jön szoba mert mondanak sok mindent összevissza sok gyárto és akkor te mint laikus ,,tapasztalatlan,, vásárlo (ezzel nem megbántani akarlak ez csak egy példa),dönsd el hogy melyik mond igazat, ki hazudik ki nem, én pl: nem tudom eldönteni hogy melyik mosodio termékkel járnék jobban,vagyha van jobb akkor melyikkel.... remélem értesz


A nivea szartse ér, nem az van benne ami kéne pedig márkás krémröl beszélünk!! Sajna a mai világban már nem a márka a lényeges hanem az hogy miböl is áll!!!


Márka alapján nem lehet dönteni,az csak egy név,bár olyat is eltudok képzelni egyes boltokrol hogy csalnak és olyat irnak a termékre ami esetleg nem igaz... de most csak hangosan gondolkodok és filozofiálok!!


Engem a termékek terén nem nagyon lehet becsapni,bár ez csak 80%-ban igaz mert én rám is rám sozhatnak akármit, na de tudom hogy honan is érdemes vásárolni!!


Egy biztos: piacrol semmit se vegyünk,mégha ingyen oda adja akkorse!!

53. michelle.r (válaszként erre: 51. - Hamyka)
2012. ápr. 4. 21:47

Ebben semmi furcsa nincs. Ugyanaz a mennyiségű természetes hatóanyag sokkal drágább mint a szintetikus. Jóval drágábban előállítható, és a tömegek számára megfizethetetlenül drága is.


Nem véletlen, hogy egy tégely Kaviczy arckrém akár tízszer is drágább mint egy Nivea.

52. a31cf0fa6a (válaszként erre: 51. - Hamyka)
2012. ápr. 4. 16:21
Ez érthető az ő szempontjukból! :)
51. hamyka (válaszként erre: 50. - Michelle.r)
2012. ápr. 4. 16:09

Sziasztok!!


Eléggé furcsák ezek a cégek,mindent ránk akarnak sózni..

50. michelle.r (válaszként erre: 45. - A31cf0fa6a)
2012. márc. 26. 22:06

Figyeld a női logikát! :) Eddig ugye a nagy kozmetikai cégek jól elvoltak a saját, kőolajszármazékokkal teli termékeikkel. Most, hogy a világ kezd a natúr és a bio termékek felé fordulni, érdekes módon ők is kezdenek erre irányulni. Már shea vaj, makadámia olaj, argánolaj, jojoba és aloe vera van az ő termékeikben is. Igaz, az összetevők sorának végén, ami jelzi, hogy nem az a fő alkotó elem. Szóval nálam simán lebuktak :o))


Egyébként miért a natúr olajak? Mert isteni az illata, a konzisztenciája és a bőröm soha nem volt ilyen szép, mint mostanában.


A szempillám sajnos elég satnya, a neten olvastam, vazelin, vagyis fehér petróleum a csodaszer. Vettem egy dobozzal, persze a szempillám röhög rajta. Gondoltam, ha már megvan, jó lesz kézkrémnek, lábkrémnek, az van rajta, puhítja a bőrt. Na igen, amikor bekenem, de reggelre teljesen ki van száradva. Míg a shea vajjal és tisztított vízzel kevert olívás kézkrémemtől csak puha, és puha és puha. Hát ezért.

49. 4327a8e017 (válaszként erre: 45. - A31cf0fa6a)
2012. márc. 26. 21:50

Ásványolaj vagy ásványi olaj?

Az ásványolaj a kőolaj és nem csak növényi eredetű: [link]

Az ásványi olaj meg már egy melléktermék: [link]

48. michelle.r (válaszként erre: 46. - A14deb9047)
2012. márc. 26. 20:33

Igen, abszolút komoly. Extra szűz olívaolajat összekeverem a kávézaccal, úgy, hogy kenhető legyen. a zuhany alatt felkenem az arcomra, az egész testemre. Az arcomat csak kézzel, a testemet egy tengeri szivaccsal átdörzsölöm. Utána lezuhanyzom. Korábban sima testápolóval, mostanában már csak tiszta, natúrszappannal. Testápolót sem kell azóta használnom és tökéletesen puha, bársonyos a bőröm. Próbáld ki, aztán mesélj!

;)

47. Tempest (válaszként erre: 43. - Michelle.r)
2012. márc. 26. 17:51
Engem nagyon érdekelne a szappan amivel mosod a hajad. Te csinálod? vagy készen veszed?
46. a14deb9047 (válaszként erre: 44. - Michelle.r)
2012. márc. 26. 16:35
Ez komoly?????
45. a31cf0fa6a (válaszként erre: 43. - Michelle.r)
2012. márc. 26. 16:28

Miért pont a növényi olaj a jó?

Miért nem jó az ásványolaj?

Jelzem, az ásványolaj is természetes, növényi eredetű.

44. michelle.r (válaszként erre: 33. - Tempest)
2012. márc. 26. 12:18

Ne röhögj! :)

Kávézacc, olívaolajjal összekeverve. Arcra is, testre is jó. A fürdőszoba ajtaját jól zárd be :DDD

43. michelle.r (válaszként erre: 17. - A31cf0fa6a)
2012. márc. 26. 12:17

Ezek teljesen logikus kérdések. Mondjuk, hogy empírikus megfigyelési tapasztalatokra hagyatkozom :D


Amióta nem használok semmilyen testápolót, tusfürdőt, krémet, amiben kémiai anyagok vannak, azóta sokkal szebb a hajam, a bőröm. A hajamat henna és idigo por keverékével festem évek óta. Olívaolajjal és ricinusolajjal kenem minden hajmosás előtt, utána ecetes vízzel öblítem. Kizárólag növényi olajakból és alapanyagokból kézzel készült szappant használok hajmosásra és fürdésre is. Gyakorlatilag másfél éve nem ért a hajamhoz semmilyen kémiai anyag, azóta sokkal dúsabb, természetesebb, jobb a tartása és elég heti egyszer megmosni, korábban minden második napon kellett, mert vállalhatatlan volt. Vastagabbak a hajszálaim, nem hullik, sőt sokkal dúsabb lett. Ez nem elég bizonyíték a a természetes megoldások mellett?

42. hamyka (válaszként erre: 33. - Tempest)
2012. márc. 26. 01:42
tele van vele a net :D
41. hamyka (válaszként erre: 32. - Lenke**)
2012. márc. 26. 01:42
nagyon ügyes ötös :)
40. hamyka (válaszként erre: 28. - Tempest)
2012. márc. 26. 01:40
egyet értek :)
39. hamyka (válaszként erre: 22. - Tempest)
2012. márc. 26. 01:39
Igyvan, mindenki eldönti hogy akarj-e vagy sem lecserélni mostani szappanját/tusfürdöjét/ kézkrémjét test ápoloját stb....
2012. márc. 25. 18:50
A házi kövirózsa nedve jó gombás lábkörömre.
37. 1d6c66f546 (válaszként erre: 33. - Tempest)
2012. márc. 25. 18:45
4 dkg málnát pürésíteni és összekeverni 1 ek. natúr joghurttal. 10 percig kell az arcon tartani majd leöblíteni.
36. Lenke** (válaszként erre: 35. - Tempest)
2012. márc. 25. 15:22
Én nem szoktam.
35. Tempest (válaszként erre: 34. - Lenke**)
2012. márc. 25. 15:19
Nem kell bele semmi "szemcsés" ???
34. Lenke** (válaszként erre: 33. - Tempest)
2012. márc. 25. 15:13

Ó, olyant tudok!

Tejfölt és élesztőt kell összekeverni, azt kell az arcodra kenni! Ha megszáradt ledörzsölöd. Olyankor csináld, amikor nem mész utána sehova, nekem pár órán át még piros utána a bőröm, de nagyon finom tapintású lesz.

/Jó, hogy szóba hoztad, megyek is és csinálok egyet az arcomra!:-)/

2012. márc. 25. 15:09
Nekem egy jó arcradír jóljönne.
2012. márc. 25. 14:56

sziasztok!


Én nem sok mindennel tudok beleszólni, de van pár tippem!


Csináltam már fogyasztóteát saját magam által szedett növényekből: volt benne bodzakéreg, bodzavirág, csalán, menta és citromfű. Meg kell szárítani a hozzávalókat és morzsolva egy üvegbe rakni, amiből teatojás tele téve egy kannányit lehet elkészíteni.


A lekvárokat mindig én készítem, csak csipetnyi szalicilt teszek bele, de az kell, mert különben megpenészesedik.


Csináltam már masszírozáshoz is olajat, de jó bőrszárazság ellen is. Szőlőmag olajat vettem és ebbe csepegtettem levendula és citromfűolajat és citromolajat. Ez jó a szúnyogok ellen is nyáron, mert nem szeretik a citromos illatokat.


még írok, ha eszembe jut valami

31. a31cf0fa6a (válaszként erre: 30. - Tempest)
2012. márc. 25. 14:37

Ebben a kérdésben nincsenek általános igazságok.

Egy anyag vagy jó valamire, vagy nem.

2012. márc. 25. 14:36
Nem az alma a lényeg, még sosem tettem almát a fejemre, lehet nem is fogok ez csak egy példa volt, de mindegy ha nem akarod ne értsd h miről beszélek.
29. a31cf0fa6a (válaszként erre: 28. - Tempest)
2012. márc. 25. 14:34

Hajat mosni, hogy szép legyen, és tiszta.


Az alma úgy tudom eléggé savas, nem vagyok róla meggyőződve, hogy akár a hajnak, akár a fejbőrnek használ.

A habnak viszont már önmagában van tisztító hatása, a buborékok a felületükön megkötik a szennyeződéseket.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook