Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen nyelven szóljunk a gyermekhez, ha a szülőknek más-más az anyanyelvük? fórum

Milyen nyelven szóljunk a gyermekhez, ha a szülőknek más-más az anyanyelvük? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
7. Krisz42 (válaszként erre: 1. - 9678a02221)
2013. márc. 22. 11:26
Nekem Kanadában jártak hétvégén magyar iskolába,óvodába,de nem volt gond,élvezték,fiam is,aki hétköznap fél4-ig volt iskolában.Szerintem az jó ötlet,mond meg a férjednek,h nem árt,ha több nyelven is tudnak.Otthon sokszor szòlj hozzájuk magyarul és kérd meg őket,h úgy is válaszoljanak.Külön tudják tenni.Oroszoknak a 6és 4éves gyerekeik 4nyelven beszéltek.Otthon orosz,magyar,iskolában,oviban angol,francia-spec.helyre jártak,mert a szülők űrkut.programban dolgoztak.És minden nyelven folyékonyan beszéltek,nem keverték.Te is szeretnéd,ha a te rokonaiddal is tudnának beszêlni,ami teljesen természetes kérés,a tudá pedig mindig érték,amit nem tudnak elvenni sem.
6. 9678a02221 (válaszként erre: 3. - Csengu)
2013. márc. 22. 11:23

Probaltam mar,hogy csak magyarul beszeltem hozzajuk siras lett a vege:(A baratnom is eroltette a kislanyanal a sajat anyanyelvet az lett a vege hogy a kislany annyire megutalta a nyelvet hogy most 8 evesen,egy szot sem hajlando kimondani,es nem hajlando a nagyszulokhoz menni..Azt kiabalja 'utalom ...orszagot,utalom a csaladodat,utalom a nyelvet.'

Na ezert nem szeretnem eroltetni..

5. Eszterkee (válaszként erre: 1. - 9678a02221)
2013. márc. 22. 11:22

szerintem ezt korábban kellett volna elkezdeni: születésüktől kezdve neked csak magyarul kellett volna hozzájuk szólni, férjednek pedig franciául. és ha a férjeddel beszélsz, akkor meg angolul. így kapásból 3 nyelvet tanultak volna meg.

több ismerősöm is van, ahol 2 vagy 3 nyelvű a család és a gyerekek is értik mindegyiket és beszélik is.

2013. márc. 22. 11:20
Igazából én azt olvastam erre az esetre, hogy a legjobb, ha szülők a saját anyanyelvükön beszélnek a gyerekekhez. Ha nem szeretnék most, akkor tényleg ne erőltesd, mert akkor még inkább nem fogják megszeretni, inkább várj egy kicsit és utána megint próbálkozz.
2013. márc. 22. 11:19

Szia.

szerintem beszélj hoozzájuk magyarul, ha nagyobbak lesznek már nehezebben fognak megtanulni idegen nyelvet, már ha nincs nyelvérzékük. én eddig is úgy csináltam volna, hogy csak magyarul beszéltem volna hozzájuk.

Nekem van egy ismerősöm ahol az apuka magyar az anyuka német. velük lakik a német nagymama is, aki persze tud magyarul is.

A szülők magyarul beszéltek a gyerehez, a nagymama meg csak németül. A kislány perfekt német és magyar is 5 éves

2013. márc. 22. 11:18

En meg csak varandos vagyok az elso gyermekemmel. Magyar vagyok, a ferjem eszt, es angolul beszelunk egymassal. En mar most a kis pocaklakommal magyarul beszelek, magyar dalokat enekelgetek, neha kerem a ferjem, hogy beszeljen hozza esztul. Probaljuk a szuletes utan is kovetkezetesen tartani, hogy en csak magyarul, o csak esztul.

Valoszinu a gyermekeidnek nagyon idegen a magyar hangzas, nem ertik, nehez nekik.

Valahogy probaljatok meg konszenzusra jutni, hisz kiskorban harom nyelv elsajatitasa nagyon ertekes.

2013. márc. 22. 11:06

Sziasztok

A ferjem francia en magyar es Irorszagban elunk..A nap 24 orajaban angolul beszelunk mindketten,egymassal is a gyerekekkel is..Mikor kissebbek voltak es tobbet voltam egyedul veluk,akkor tobbet beszeltem magyarul,vagyis felvaltva hasznaltam a 2 nyelvet.Miota a ferjemnek olyan munkaja van ami engedi hogy napkozban itthon legyen,azota csak angolul beszelunk.

A gyerekek 4 evesek,sem francialul sem magyarul nem beszelnek..Ma mar azt sem tudjuk mennyit ertenek:(Szerintem a kisfiam nagyon sokat ert franciaul,mert pl ha a ferjem kerdez valamit anyosomtol a fiam kapasbol valaszol angolul a kerdesre:)

Ha magyar meset olvasok nekik,vagy enekelunk mondokazunk 2-3 perc utan szolnak,hogy hagyjuk abba,nem szeretik ezt a nyelvet..A kislanyom tud 1-2 gyermekdalt,de nem vagyok benne biztos erti is oket..

Ketsegbe vagyok esve..Eroltessem es beszeljek hozzajuk magyarul,akkor is ha kifejezetten kerik hogy hagyjam abba vagy varjam meg mig maguktol szeretnenek megtanulni?

Van itt egy hetvegi magyar iskola tolunk nem messze de a paromnak nagyon nem tetszik a gondolat hogy jarassuk oket szeptembertol oda,hiszen hetkozben mar suliban lesznek szeptembertol,hetvegen magyar suli lenne,akkor nincs egy szabad napjuk sem:(

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook