Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kötelező a szülőknek és gyerekeknek az óvoda bejáratnál egyszerhasználatos papucsot felhúzni fórum

Kötelező a szülőknek és gyerekeknek az óvoda bejáratnál egyszerhasználatos papucsot felhúzni (beszélgetős fórum)


1 2 3
71. szecsilla (válaszként erre: 68. - D2d5bb5db4)
2014. febr. 1. 20:16
Cipőt nem tűrő padlózat....Azzal sem számoltak, hogy a beltér magassága kisebb lesz, ha rárakják a padlót a már meglévőre. Aztán vakarták a fejüket, hogy mért nem fér be semmi.....
2014. febr. 1. 20:15

Sziasztok. Bocsánat, ma nem voltam gép közelben, hogy bármire válaszoljak.


Mormogika, lehet, hogy egy óvodába járnak a gyerekeink. De nekem nincsenek nagyszülők a közelben, sőt senki, akire bízhatnám a gyerekemet, ha lebetegszik. És úgy gondolom, hogy egy óvodában, ahová akár 10-akár 150 gyerek jár a legfontosabb a higiénia.


Nekünk ez már a harmadik év az oviban, és hidd el, úgy jártam-keltem, hogy inkább csukva hagytam fülem, szemem, hogy ne halljam, ne lássam, mi zajlik ott, mert a zsebemben nyílt ki a bicska.


Nem vagyok fifikás, eddig is azt mondtam, vannak ennél rosszabb ovik is. A gyerekem nagy nehezen megszokta, és most már szereti kis barátait is, ezt sosem venném el tőle... De azt nem akarom, hogy fölöslegesen, két hetente több ezer forintot dobjak ki az ablakon gyógyszerre. Köszönöm, van ahová tegyem azt a pénzt.


Így is a szülők nagy része betegen viszi a gyerekét, ez épp elég, nem kellene ilyen dolgokkal fokozni...


Ja, és azért az túlzás azt mondani, hogy erre az ovira nincs panasz, mikor már a gyerekorvos is ki van rájuk akadva.


Na de mindegy, én megoldom... Meg tudom oldani... De a világot megváltani nem... És látom, hogy vannak körülöttem olyan emberek, akik megoldanák és nem tudják.



Köszön mindenkinek a hozzászólást.... Sokatoknak igaza van, mert aki nem lát ilyent, az el sem képzeli, hogy ilyen van...

69. simple (válaszként erre: 68. - D2d5bb5db4)
2014. febr. 1. 19:54
Ilyen járólapról még nem is hallottam. De ilyet kérni egy óvodába, ahol állandóan rohangálás van?!
68. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 67. - Simple)
2014. febr. 1. 19:35
Igen, gondolom, uniós pályázaton nyerték. Tessék: így használják fel! Át se kellett volna "cipőt nem tűrő" padlózatot venni.
67. simple (válaszként erre: 60. - Mormogika)
2014. febr. 1. 18:46
Te jó isten! Ismét egy "jól" sikerült felújítás. Döbbenet. Most volt a belvárosban autós üldözés, és Rogán Antal úgy nyilatkozott, hogy nem tudja az autóból kiömlött olajat fel tudják-e takarítani, vagy cserélni kell a burkolatot. A burkolat január 28.-án lett kész!!!!!! Az is miből van?! És ilyenekre költik a pénzt... biztos van ennek is felelőse, aki azt a járólapot kérte, azt kellene elővenni!
2014. febr. 1. 17:23

Egyébként meg rengeteg felesleges szemetet termelnek így...

Gratulálok a kivitelezőnek és az óvódavezetésnek is...:(

2014. febr. 1. 17:22

Mi a fenéből csinálták a padlót?? Azért van padló, hogy járjunk rajta.

Nálunk sincs külön takarítónő. 4 csoport van, ha koszos lesz a folyosó, az egyik dajka fog egy vödör vizet, és felmossa....

64. Timicicaanyuka (válaszként erre: 62. - Anya4005)
2014. febr. 1. 17:15
Nekem is pont ez jutott eszembe :))
63. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 62. - Anya4005)
2014. febr. 1. 15:52

Na, ezzel kellene kezdeni az óvoda vezetőjénél, hogy forduljon a kivitelezőhöz. Vagy akihez kell, inkább a vállalkozóhoz, és egy hhosszú hétvégén cseréljéki ki a járólapot, ez hosszabb távon nem megoldás.Mármint a "zacskós cipő".


Ha ellenállnak, lehet szólni az ANTSZ-nek.

62. anya4005 (válaszként erre: 60. - Mormogika)
2014. febr. 1. 15:34

Mindamellett,h higiéniai szempontból tetszik az ötlet:

Ki volt az a zseni,aki egy óvodába "cipőérzékeny" követ választott?! :-D

2014. febr. 1. 15:13

Hogy lehetne másképp megoldani ezt a problémát?

Ha reggel nyitástól 9-ig ott állna egy dadus/takarító egy felmosóval? Lehet. De az se lenne praktikus, mert akkor meg az állandóan vizes kövön kellene keresztülgyalogolni

2014. febr. 1. 15:10

Sziasztok!


Hozzászólnák én is a témához.

Szerintem a fórum indítóval egy óvodába járatjuk a gyermekünket.

Január 6 óta van ez az "eldobható" papucs mizéria.

Az óvoda nyert pályázatok útján nem kevés pénzt.Abból fel lett belülről újítva,melybe egy állítólag újfajta járólapozás is benne van.A kék "papucs" az miatt lett bevezetve,mert állítólag a járólapon olyan nyomot hagy a cipő talpa,melyet nem lehet eltüntetni.Tény,hogy ramaty némely tutyi,de ez van.A gyerkőc utcai cipőjén rajta kell hagyni,váltócipő fel és mehet a csoportba.A takarítást a dadusok végzik,hallottam én is,hogy kisebb-nagyobb sikerrel!!

Eme kis kellemetlenség mellett számos jó dolog is van.A pályázaton nyert pénzből a gyermekek csoportonként új asztalokat,székeket kaptak és karácsonykor nagyon sok játékot.Persze az óvodán is lett még fejlesztés.

Az én fiam szeptemberben kezdett,mini-kiscsoportos,mivel én dolgozom a nagyszülők viszik az unokákat,a keresztfiam is ide jár.Még nem hallottam,hogy panaszkodtak volna.

Fennáll a minden jóban van valami rossz,vagy minden rosszban van valami jó esete!!!!!!!!!!

59. simple (válaszként erre: 57. - C6cc1a938e)
2014. febr. 1. 14:34
Te már a ház előtt leveszed a cipődet, mikor hazaérsz? Mert én nem, csak az előszobában. Szerintem nem a szülők igénytelenek, hanem igenis fel kellene mosni, ha kell akkor naponta többször. ez nehogymár az ő dolguk legyen!
58. c6cc1a938e (válaszként erre: 57. - C6cc1a938e)
2014. febr. 1. 14:30
Járok konditerembe is...Hát állat jó nagy élmény úgy öltözni,hogy a folyamatosan érkező emberek felsarazzák a követ...De azért te öltöztesd a gyereked ilyen közegben.Azta...milyen szülők vannak!
57. c6cc1a938e (válaszként erre: 2. - Szecsilla)
2014. febr. 1. 14:28
Mi az,hogy milyen állapotban vannak???Legközelebb,ha mész,ne a használtakból válasszál már,hanem a használatlanokból...Az meg kívülről semmilyen,mert az ovi sármentes.Bocsi.De én könyvtárbajáróként találkozom ezzel...És???Ott ráadásul van takarítónő.És mégis!De szívesen hallgatom az elképzelésedet,hogyan szeretnéd,hogy a már bent levő kisgyermekek a benti cipőjükkel ne találkozzanak azzal a sárral,amit a folyamatosan érkező szülők okoznak...Hu de igényetelen ember lehet,aki simán végigsarazza a követ...:DDDD
56. anya4005 (válaszként erre: 55. - Jozsi.38)
2014. febr. 1. 14:27
Az odáig rendben van,h az összes gyerek az oviban összeszed valamilyen betegséget,de az már nagyon nincs,h a szülők többsége az első (amolyan istenes,ugatós) köhögés után még addig járatja öket oviba,míg nem szól az óvónéni,h talán orvoshoz kéne vinni,mert köhög,lázas,taknya-nyála egybefolyik. Én megértem,h dolgozni kell,a főnök nem örűl,ha folyamatosan otthon van a szülő a gyerekkel,de könyörgöm: tényleg muszáj napokig betegen járatni a piciket? Hagyján,h fertőz,de neki (beteg gyerek) sem tesz jót!
2014. febr. 1. 13:42
na álljunk meg! az, hogy a gyerekek az első két évben szinte folyamatosan betegek, az attól van hogy közösségbe került, és ott találkozik a szervezete mindenféle bacival, vírussal. a másik dolog pedig: az óvodák többségében nincs takarítónő, a dadusok végzik el ezeket a feladatokat, vagy kora reggel, mielőtt a gyerekek beérnek, vagy alvásidőben, egyébként ott vannak a gyerekek körül és segítenek nekik átöltözni vagy orrot törölni, vagy csak egyszerűen vigasztalnak valakit, vagy wc-re kísérik a gyereket, szóval sokféle munkája van :)
54. fdóri
2014. febr. 1. 13:27
3 óvodába jártam összesen 7 évig a két fiammal. Soha egyikben sem láttam takarítónőt. Mindenhol a dadusok mostak fel, reggel,alvásidőben és zárás előtt... Nem igazán értem azt sem hogy 7 dajka van 5 csoportra, hisz mindenhol egy van 1 csoportra. Az egyik délelőttös a másik délutános, egymás csoportjában segítenek...
2014. jan. 31. 22:55

Egyébként a gondolat szerintem nem rossz,csak a megvalósítás botrány!

Biztos,h én sem húznék retkes zacsit a cipőmre! Tuti vennék,és a vezetőnek is javasolnék valami hatékony megoldást.

52. manó2000 (válaszként erre: 49. - Szecsilla)
2014. jan. 31. 22:29
Ja, értem.
2014. jan. 31. 22:29
Azt hittem csak a felnőtteknek kell ez a gyerekek váltó cipőbe bújnak. Ezt nem értem hogy tudják megvalósítani, ha gyerekeken ez van. Főleg, h a gyerekek le is veszik. Vagy ha lecsúszik a lábukról egész nap a zacsival vannak a lábukon? Ésalvásisőben leveszik a zacsis cipőt?
50. simple (válaszként erre: 49. - Szecsilla)
2014. jan. 31. 22:28
Kabaré.
49. szecsilla (válaszként erre: 48. - 40f26c89e8)
2014. jan. 31. 22:25
Amíg az ajtótól eljutnak az öltözőszekrényig...
48. 40f26c89e8 (válaszként erre: 46. - Szecsilla)
2014. jan. 31. 22:23
a gyerekeknek nem benti váltócipőt kell felvenni?ebben a zacskóban vannak bent egész nap?
2014. jan. 31. 22:22
Nem egy terhes anyuka van, szegények szenvednek. Már alig bírnak lehajolni. Az ajtó előtt lévő padok olyan alacsonyak, hogy arra nem tudnak leülni. SZóval...
2014. jan. 31. 22:21
Ha tényleg igaz, amit hallottam, hogy a gyerekekre ugyan úgy fel kell adni, és ugyan azokat, amik ki vannak téve, akkor én nem fogom vinni oviba. (oké, megtehetem, mert itthon dolgozom,). Ők még az udvarra is járnak ki. Azt már nem tudom felügyelni, mint mondjuk reggel, hogy felhúzom neki, hogy ne kelljen hozzá érnie.. Csak tényleg akkor, ha neki is dugok minden napra két pár papucsot a kabátja zsebébe. Durva....
2014. jan. 31. 22:17
ANTSZ-nél simán lehetne szólni!és nem a felmosás a legnagyobb gond,hanem ilyen járványidőszakban kilincsek stb fertőtlenítése fontos lenne!
44. anya4005 (válaszként erre: 39. - Szecsilla)
2014. jan. 31. 22:12
De jó arány! Nálunk 7 csoportra jut 3 dadus,de ők legalább nem anyáznak,ha felmosót kell ragadni!
43. Cippora (válaszként erre: 39. - Szecsilla)
2014. jan. 31. 22:11
Van dajka végzettségem,és irtó sokat KELL egy nap takarítani,fertőtleníteni,konkrétan az aulát,folyosót stb.tehát ahol a gyerekeke,szülők járnak napi 3-4-szer is fel kell hipoval mosni...szóval nem értem,mert egyszerűen nincs értelme ennek a bevezetésnek...semmi...így hogy nem is egyszer használatos pláne nem.
42. kriszta773 (válaszként erre: 38. - Szecsilla)
2014. jan. 31. 22:10
pedig olyan nincs, hogy a takarítás ne legyen megoldva :) talán meg kéne mondani neki, hogy értse meg, a szülők pedig nem akarják koszban és szarban tudni a gyereküket :) én ilyen dolgokban nem vagyok türelmes, biztos odamondanék, de nagyon, vagy megkeresném azt a szervet, ami felügyeli az ovit, és balhét csapnék. mert nem érdekelne, hogy reggelente a cipőmre kell húzni egy kis zsákot (ha tiszta), de hogy az oviban, ahol mindennap hagyom a gyerekemet, ne takarítsanak, az már nagyon gáz
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook