Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen nyelven szóljunk a gyermekhez, ha a szülőknek más-más az anyanyelvük? fórum

Milyen nyelven szóljunk a gyermekhez, ha a szülőknek más-más az anyanyelvük? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
2013. márc. 22. 16:04

Szia

Én most vagyok 20 hetes terhes.

A párom német

Van egy 13 éves lányom az első házasságomból.

Itthon magyarul és németül is beszélünk,és ha meg lesz a kicsi akkor is ezt szeretnénk.:-)

96. 5bcf1b7c01 (válaszként erre: 94. - Freed)
2013. márc. 22. 15:50

Ehhez képest tökéletesen fogalmazol "magyarul".

Gyakran beszélnek arról, hogy akik 50-60 éve idegen környezetben élnek, szépen beszélnek akcentus nélkül, aki meg néhány éve, az pedig "elfelejt"...

2013. márc. 22. 15:44
Sajnos a felmenôim nem vették a fáradtságot, hogy megtanítsák a gyermekeiknek a nemzetiségi nyelvüket, így zsebbôl lemaradtam 3 nyelvrôl. :(
94. Freed (válaszként erre: 92. - 9678a02221)
2013. márc. 22. 15:37
Igazából a "haza" nekem sem Magyarország, nem itt nőttem fel, nem is ide születtem. Anyanyelvemnek is az angolt tartom. Ettől függetlenül mindig, minden évben jöttem ide, ráadásul örömmel. És a gyermekeimet is így szoktatom. Nem lehet, hogy ez mégis segítene? Vagy nem olyanok a lehetőségek?
2013. márc. 22. 15:22
Azt is megpróbálhatod,de főleg a szüleid,h közlik,nem értik mit mond,a mutogatást ne figyeljék-írtad,h angolul fejeztêk be,közben mutogattak.Vagy csinálj úgy,mintha nem értenéd,kérdezd meg magyarul,h nem értetted,ez a szó pl.ez-az akart lenni magyarul vagy tênyleg ezt-azt kérték?Mindezt magyarul.De amit javasoltak,h titkos,csak ti értitek,lehet,h az is beválik.Pl.meglepetést csináltok apunak,de ő nem tudhat ròla,ezért magyarul beszélitek meg.Vagy elmondhatod mennyire szereted Magyarországot,a nyelvet.Az a baj,h apa pl.nem tud nekik anyáknapi verset tanítani.Mert talân azzal lehetne hatni rájuk,h téged meglepjenek.
92. 9678a02221 (válaszként erre: 90. - Freed)
2013. márc. 22. 15:12
En nem jarok haza..Azt hiszem 3 eve voltam utoljara es nem is tervezem egy jo ideig az utazast..
91. 9678a02221 (válaszként erre: 89. - Kamillka)
2013. márc. 22. 15:11

Vannak haverok,de jo messze elnek tolunk.ha van is gyerek kissebb mint az enyemek..Az az igazsag hogy el a 'nemzet tudat' es ha megkertuk a hozzank latogato magyarokat hogy angolul beszelgessunk mar,hogy a ferjem se erezze kirekesztve magat a tarsalgasbol akkor jott a nagy sertodes:(

Francia barataink vannak,de ok is angolul beszelnek minden egyes latogatas alkalmaval..

Neha osszeakadok szimpatikus magyar parokkal,de altalaban a ferjek angol szokincse lekorlatozodik a hogy vagy?es rossz ido..-kifejezesekre:(

Mar foladtam,hogy valaha is talalok olyan magyar hazaspart a kornyekunkon kisgyerekkel aki jol beszel angolul:(

90. Freed (válaszként erre: 83. - Kamillka)
2013. márc. 22. 14:47
Én most pont ezt tettem a gyerekekkel, egy hónap Magyarország. A nagyokkal (15 éves fiú és 11 éves lány) már nincs probléma, szívesen beszélnek svédül és magyarul is az angol mellett, de a kicsik (7 éves fiúk) lázadnak. Annyira nem félek, ezen átmentünk az idősebbekkel is, csak velük nehezebb, ikrek, egységben az erő.:)) Majd beszámolok, segített -e a magyar környezet. Egyébként a svéd ellen is lázadnak, legszívesebben angolul beszélnek egy ideje.
89. Kamillka (válaszként erre: 87. - 9678a02221)
2013. márc. 22. 14:45
Irorszagban azert akadnak magyarok szep szammal. Biztosan talalsz jobb fejeket, ha korul nezel egy kicsit
88. Freed (válaszként erre: 85. - 5239d91094)
2013. márc. 22. 14:40
Azt nem az ő gyermeke mondta, csak egy példa volt egy nyolcévesről. Olvasd vissza, valahol az elején volt, azt hiszem.
87. 9678a02221 (válaszként erre: 83. - Kamillka)
2013. márc. 22. 14:34
Nem nagyon vannak magyar barataink..:(
86. zebracsikó (válaszként erre: 1. - 9678a02221)
2013. márc. 22. 14:30
Mindhárom nyelven kb. ugyanolyan intenzitással beszéljetek a gyerekekkel, ezt a kicset ne kótyavetyéljétek el!
2013. márc. 22. 14:28

Egyik ismerősöm lànya sem volt hajlandò magyarul beszélni, mert utálta és cikinek tartotta a nyelvet. Viszont 17 éves korában - három éve- meggondolta magát, és perfekt beszél, igaz kis akcentussal.

Szóval nincs semmi veszve, én egynyelvűen nőttem föl, mégis megtanultam pár nyelvet, és nem is rosszul.

Mi háromnyelvűek vagyunk, a 28 hónapos fiamnak természetes. Igaz még nem igen beszél, de mindent megért. Akkor is beszélek hozzá magyarul, ha Apa velünk van, nem zavarja őt sem, már egész jól ért és beszél magyarul.


Az nekem is szemet szúrt az egyik hsz-edben, hogy hogy mondhatja azt egy négyeves, hogy utálja az országot és a nyelvet...?

84. Kamillka (válaszként erre: 70. - Mazsinka)
2013. márc. 22. 14:26
A sogoromnak magyarok a szulei, viszont kicsi koraban Dominikara koltoztek, ott megtanult spanyolul, majd Svajcba- ott pedig nemetul. Otthon csak es kizarolag magyarul beszeltek vele, haza is jottek, megis a nemet az anyanyelve. Sot, sokszor gondja is van a szavakkal. Tisztaban van vele, hogy o magyar, de nem tud magyarul gondolkozni, mert nehez neki. Nyilvan irni nem tud magyarul helyesen, olvasni is nehez neki, mert soha nem jart magyar iskolaba. Biztosan sokan szeretnenek olyan szinten lenni egy idegen nyelvbol, mint o magyarbol, de ez tavolrol sem uti meg az anyanyelvi szintet, de megkockaztatom, hogy a felso fokot sem. Mivel a tesommal magyarul kommunikal, meg mar majdnem egy eve itthon van, egyre jobban megy neki irasban is
83. Kamillka (válaszként erre: 74. - 9678a02221)
2013. márc. 22. 14:19
Gyere veluk haza egy honapra, esetleg keress kint elo magyar kisgyerekes csaladokat. Valoszinuleg szorakoztatobb lenne nekik is gyerekkel jatszani es ugy hasznalni a nyelvet.
82. vikucka (válaszként erre: 81. - Szuszika23)
2013. márc. 22. 14:18
Persze :)
81. szuszika23 (válaszként erre: 80. - Vikucka)
2013. márc. 22. 14:11
Az hogy a svédet jobban fogja tudni,nem zárja ki azt hogy mi is mesélünk neki a magyar történelemröl,irodalomrol stb... A kettö nem zárja ki egymást :)
80. vikucka (válaszként erre: 77. - Szuszika23)
2013. márc. 22. 14:05
En azert a gyerekemnek egy kicsit, kisebb koraban a magyar tortenelemrol is beszelgetnek, meselnek. Ahogy a magyar irodalomrol is. Persze ahhoz az is kell, hogy fogekony legyen ra.
2013. márc. 22. 13:52
*a nemzetiségnek semmi köze az állampolgársághoz, na! :D
78. Mazsinka (válaszként erre: 73. - 9678a02221)
2013. márc. 22. 13:47
Az állampolgársághoz semmi köze a nemzetiségnek. Én sem vagyok magyar állampolgár (egyelőre), viszont magyar a nemzetiségem, és eszem ágában sincs ünnepelni a "hazám" szokásait. Persze nálatok ez kicsit összetettebb.
77. szuszika23 (válaszként erre: 75. - Szuszika23)
2013. márc. 22. 13:45
De egyébként annyi kérdés adódik ilyenkor.Persze hogy azt a történelmet,irodalmat fogja jobban tudni ahol él,és iskolába jár.
76. csemár (válaszként erre: 74. - 9678a02221)
2013. márc. 22. 13:42

Semmi gond.

Csak segíteni szerettem volna, sajnálom, hogy félreértettél.

75. szuszika23 (válaszként erre: 70. - Mazsinka)
2013. márc. 22. 13:41
Itthon ünnepeljük a magyar ünnepeket,"megtanítjuk" neki azt amit mi tanultunk a szüleinktöl.Bölcsiben ünnepli a svéd kultura ünnepeit.Igy szépen megtanulja mind a kettöt.Hogy mi az anyanyelve? Mi ugy tanitjuk hogy neki magyar az anyanyelve,mivel magyarok vagyunk,és ezen nincs semmi szégyellni valója. Nem ö lesz az elsö és utolso gyerek aki igy nö fel.
74. 9678a02221 (válaszként erre: 69. - Csemár)
2013. márc. 22. 13:39

A forum cime eredetileg az lett volna hogy tobbnyelvu gyerekek szuleivel szeretnek beszelgetni es tanacsot kerni-a hoxa megvaltoztatta..

Bocsanat ha tamadonak ereztelek,de hidd el,nem orulok ennek a helyzetnek,es nem kritikakat varok hanem segitseget hogyan valtoztathatnek rajta.

73. 9678a02221 (válaszként erre: 70. - Mazsinka)
2013. márc. 22. 13:36

Azt valaszoljak hogy irek..Es angolul almodik,az ir unnepeket tartjuk szamon,es az ir szokasokat stb..Attol hogy en magyar vagyok az apukajuk pedig francia ok Irorszagban szulettek,ir az allampolgarsaguk.

Termeszetesen ha nagyobbak lesznek,akkor a magyar es a francia kulturaval is meg fognak ismerkedni.

72. Mazsinka (válaszként erre: 70. - Mazsinka)
2013. márc. 22. 13:34
*helyesen
71. csemár (válaszként erre: 66. - Szuszika23)
2013. márc. 22. 13:33
Ugye milyen egyszerű! :-D
2013. márc. 22. 13:32

Ha megkérdezik a gyerekeidet, hogy mi a nemzetiségük, mit válaszolnak? Hogy magyar-francia, és ezt angolul mondják? Rengeteg kétnyelvű, többnyelvű ember él, én mégsem tartom ezt egy áldásos állapotnak. Annyiban igen, hogy az érvényesüléshez nyelvek kellenek, és bizony minden nyelv ismerete egy kincs.


Viszont mit tud válaszolni egy ilyen gyerek, mi az anyanyelve? Milyen nyelven álmodik, számol, milyen ünnepeket tart, melyik nemzet szokásait veszi át, ápolja a hagyományait, mélyed el a nyelvtanában, esetleg ismerkedik meg irodalmi alakjaival? Vagy minden nyelv megmarad egy alap szinten, hogy épp csak megérteti magát, de fogalma sem lesz, ki Petőfi, hogy írjuk helyen a szavakat, ugyanez a francia kultúrával, az angollal stb? Valamelyik nyelv, kultúra háttérbe fog szorulni.

69. csemár (válaszként erre: 65. - 9678a02221)
2013. márc. 22. 13:31

Olvasd el, kérlek, még egyszer, amit előszörre írtam Neked. (Én most olvastam vissza.) Szerintem lehet egy kicsit idegesítő AMIT írtam, de a stílusommal, szerintem, OTT sincs baj.

Nem muszáj figyelembe venned "engem"... ...Viszont NEM írtam olyat, hogy késő volna, sőt.

Azt viszont Te nem említetted a fórumindításkor, hogy csupáncsak hasonló sorban élő fiatal szülők hozzászólására vársz. Ha ezt tudom, eszembe sem jut hozzászólni.

68. szuszika23 (válaszként erre: 65. - 9678a02221)
2013. márc. 22. 13:26
Ne törödj bele semmi képpen! Probálkozz,menni fog az,csak idö kell.
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook