Mikor lesz rajta a családi pótlék a számlán?/Mikor hozzák postán? (tudásbázis)
Kétszer kapunk családi pótlékot, segélyt és ellátásokat, nem dupla ellátás csak az iskolakezdés miatt előbb jön a Szeptemberi!
A HIVATALOS DÁTUM: Augusztus 26.
osszátok meg, mert fontos >>>
A szeptemberi tanévkezdésre való tekintettel előrébb hozzák az alanyi jogon járó családtámogatási ellátások kifizetését – jelentette be a család- és ifjúságügyért felelős államtitkár. Novák Katalin elmondta, hogy a szeptemberben esedékes családi pótlék, gyes, gyermeknevelési támogatás augusztus végén 27-28-29 magasságában mindenkinek a számláján lesz, vagy postai értesítőt kap róla.
Augusztus után október
Azt biztosan nem rakják rá az OTP-nél. Mióta az eszemet tudom otp vagyok már 12 éve, és mindig másnap kaptuk meg a családit, nem aznap mukor utalják. Egyedül a közmunka bért kaptam meg az nap. Tehát félre informáltak. Hogy mégis mondjanak valamit.
Az megint más akinek jóváír a bankja szombaton.
Teljes mértékben egyetértek veled! :) Azon nevetek, hogy ugyanaz a kérdés 1000 x szerepel és 1000 x a válasz! Ahelyett, hogy olvasna inkább kérdez :D De lemerném fogadni, hogy ma még vagy 100-an megkérdezik "mikor lesz családi" :D
Neked állítólag már meg is jött akkor meg nem mindegy? :)
Szia.
Én 27-re várom, akkor lehet, hogy nem vagyok komplett:-)
Na jó. Igazad van egyébként!
Nem találok benne semmi furát. Naptári napra utalnak, nem másképpen. A küldőnek tökmindegy, hogy melyik napon küldi. Te meg így is hamarabb kapod meg 5 nappal, mint kapnád.
Szerintem 30 percenként másold ezt be az oldalra, hogy az újonnan érkezők és akik álomvilágban élnek, talán segítség és elhiszik végre a számokat.
Mert itt egyesével elmagyarázni, hogy miért nem aznap kapja kézhez az ember, már eléggé vicces. Szerintem egyszerűen már direkt csinálják néhányan, hogy nem értik....
Aki előbb várja mint 29 az hülye már bocsánat. Értelmezni kéne meg úgy néha gondolkodni.
Hiaba kuldi Ha meg se kapjuk.... 😂😂 hetfon is kuldhetne.. Aztan megkapnank masnap..es o is orul es mi is orulunk 😂 😂 de ez ertelmetlen...... -.- most mond hogy nem az 😂😂😂😂😂😂😂
Tetszik a nickneved:) Amúgy meg ha visszaolvasol magad is rájössz a válaszra!
mindenki soklat tud meg lásuk holnap lesz e kártyán postás már hétfon hordja nekem mondta,,akor holnap kártyán kénnne
Már az sem jó, hogy hamarabb kapod? Itt komolyan nem lehet egyeseken segíteni.
Már miért lenne időpazarlás ez a küldő félnek?
Hát igen... Nem tudom ki találja ki ezeket az utalási napokat...de akkor ha normalis ember lenne.. Ma utalnák hogy mindenki megkapja holnap... De hogy holnap utalnak es hétfon jutunk hozzá...ez eleg vicces. 😂 ha kell a penz..ha nem.... Akkor utaljon hetfon es akkor.kedden megkapjuk..de igy aztan nekik is idopazarlas hisz elutalta de mi megse kapjuk meg 😂 gondolom hasonlo okos.kuldheti nekunk a penzt, mint a par napja elhiresult ujsagiro 😂 😂
egyépként meg tökre hülyeség ez az egész,hogy hu de megszántak bennünket az elöbbrehozatallal,mert ha valóban csak 29-én lesz elérhető a pénz,nem biztos,hogy mindenkinek nagy segítség,mert álltalában az emberek hétköznap dolgoznak és sokan hétvégén is,de hétvégén kényelmesebben be lehetne szerezni a szükséges dolgokat,mint pl hétfőn munka elött,vagy után kapkodva,hogy minden meglegyen.na ennyit a kormányunk családcentrikus hozzáálásához!
napok óta megy itt a barkóba :D Hétfőn lesz és kész!
Most nem tudom de règen tuti jóvá írt a citi bank szombaton
De buli!!!!!!!!!Nem mindegy mikor lessz!???????? Úgyis elmegy.Utánna meg szeptemberbe sírnak,hogy nincs Csp!!!!!!!!Mindenki megkapja. Előbb utóbb.
Tudom, hogy mindenki várja már a pénzét, és ezért idegesek sokan. Én ezt megértem. Viszont azt továbbra sem tudom felfogni, hogy miért hihetetlen immáron másodszorra is hogy a citibank is jóváír szombaton.
A témát ezzel lezártnak tekintem.
de-de, hivatalos közleményben is fent van a kormányhivatal honlapján, hogy mikor utalnak :)
"Tisztelt Ügyfeleink!
Az iskolakezdésre való tekintettel augusztusban utalásra kerül a családtámogatási és fogyatékossági támogatás.
Tájékoztatjuk Tisztelt Ügyfeleinket, hogy a 2016. augusztus hónapra járó családtámogatási és fogyatékossági támogatás ellátások utalása postai kifizetések esetében 2016. augusztus 24-én, folyószámlára utalásnál 2016. augusztus 26-án történik. Így a szeptemberi támogatást előrehozva, kifizetés augusztusban történik, szeptemberben azonban nem lesz utalás.
A következő utalások folyósítására októberben kerül sor."
(JNSZMKH Családtámogatási és Társadalombiztosítási Főosztálya)
Mint tudjátok, az UTALÁS napja NEM egyezik meg a jóváírás napjával. Postai kifizetésre az utalástól számítva +3 munkanapot kell várni, a banki jóváírásra pedig + 1 munkanapot!
Azaz augusztus 29-én lesz számlán (akkor lehet levenni) és a postások is 29-én kezdik hordani, de ahol több körzetre van osztva, ott még 30-án is hordják!!
Itt a hivatalos hirdetmény is :
[link]
Nos, ezt a meccset már lejátszottuk húsvét tájékán. Akkor is majdnem megköveztek itt egyesek, mert állítottam, hogy szombaton is megkapom mindig a pénzemet. Még egyszer nem szeretném ezt bizonygatni. Akinek van türelme, görgesse vissza odáig a fórumot, és olvassa el az ominózus péntek utáni szombat reggeli citibankosok és mkb bankosok üzenetét, hogy megérkezett a pénz. Mint akkor sem, továbbra sem értem, hogy miért kételkedtek, de ez már nem is érdekel. Pénzügyes vagyok és könyvelő (de nem is ez a lényeg), és konkrétan ezért nyitottam évekkel ezelőtt számlát mert a citibank jóváír szombaton is. Az hogy ki hiszi el, nem igazán érdekel. Tény, hogy minden citibankos megkapja szombaton.
jah és holnap tuti nem lesz, mert holnap utalnak...csak hétfőn...az mkb bankosok ők megkapják viszont szombatom
Sziasztok.Hétfőn lessz a számlán!!!!!!!Tiszta fas.ok és érthetetlenek az emberek......😆
a kormányhivatal a GIRO II. rendszerben van, így ők nem esnek bele a 4 órás utalásba,csak a másnaposba...a GIrO I. rendszerben van a 4 órás utalás, de ez is csak a telefonos, elektronikus és internetes utalásokra vonatkozik.
akkor te kivétel vagy, mert rajtad kívül senki nem kapta meg szombaton....panaszkodtak is rendesen a citibankosok
Azèrt mert a Mák nem csatlakozott a 4órás útalási redszerhez mert ez az útalón múlik nem a bankon te is eldöntheted a net bankon is milyen rendszerbe útalsz
Igy van teljesen igazad van elhuzták a mèzes madzagott az emberek orra elött,ès most mindenki a másikat hibáztatja. Nagy segitsèg,hamarabb utalni olyan mint halottnak a cspk legalább adtak volna duplán azpknak akiknek ovi vagy isis gyerekük van. Ők milliokból gazdálkodnak havonta azèrt hogy ott ülnek szolgálati kocsi szolgàlati lakás állami támogatás stb az orvos az ápolo a rendör a mentös a tüzoltó vakarja a fejèt miböl fizet számlàt ès csodálkoznak hogy mièrt megy tönkre az egèssèg ügy!! Bocsánat a helyes irás miatt de a lènyeg ugyan az marad
Én is ezt írtam pár órája.
.de az itt lévő emberek szerint.. Gyest nem.utalnak az nap 😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂 nem tudom amugy miert ne utalnának? XD ha valakinek kuldok penzt.. Azt is megkapja az nap... Szval nem ertem itt sz emberek miert gondoljak ugy hogy nem kaphatjuk meg az nap a penziket... 😂
davYd13 tényleg megjött a gyes ?
További ajánlott fórumok: