Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Mik a tapasztalatok a juharszirupos diétával kapcsolatban? fórum

Mik a tapasztalatok a juharszirupos diétával kapcsolatban? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
2271. Timcsi***
2013. febr. 2. 09:57
Sziasztok! Én ma kezdtem! :) ha valaki szintén ezt a hétvégét választotta, ne habozzon megosztani az eredményeit :)
2270. Sapienta
2013. febr. 1. 09:16

szia, már nem kávézom, a kúra előtt két héttel kezdtem leszoktatni magam róla. de nekem a fekete tea úgyis jobban bevált fejfájásra.


kókuszvirágcukrot érdemes kipróbálni, ha egyszer találkozol vele, mert nagyon fincsi, én is interneten rendelem, mert üzletben sokkal drágább (már ahol egyáltalán van).


Sok sikert a diétához, meg a mozgáshoz, szerintem menni fog ;) A mozgást úgyis csak elkezdeni nehéz, de egy idő után hiányzik, ha kihagyod.


Ha a diétádhoz ajánlhatok valamit: nem tudom, mennyire vagy édesszájú, de ha hiányzik valami süti, próbálj ki majd valami nyers tortát. Tavaly pár hétig csak ilyesmiket ettem, meg salátákat, és ugráltak le a kilók. Tavasszal nekiállok megint. Nyers tortához viszont ilyenkor is lehet kapni alapanyagot, mert fagyasztott gyümölcs is jó. Jókat hallottam a paleolit étrendről is, csak én nem vagyok húsos, így nem próbáltam.

2269. bnoi7525 (válaszként erre: 2267. - Sapienta)
2013. jan. 31. 15:42
Es egyebkent szoktal kavezni? En ittam napi 2-3 kavet korabban, ezert amikor megvontam magamtol a dieta alatt, akkor az elso 3 napban orult fejfajasom volt. Viszont az a jo, hogy azt hiszem sikerult a kaverol is leszoknom, most mar csak hebe-hoba az ize kedveert fogom inni.
2268. bnoi7525
2013. jan. 31. 15:40
Sziasztok. Orulok neki, hogy mukodik mezzel is. A kokuszcukorrol oszinten mondom meg sosem hallottam. Kulfoldon elek es itt nagyon nehez az ilyen specko dolgokat beszerezni, ugyhogy lehet hogy a kovetkezo ilyen meregtelenitest megprobalom mezzel. En tul vagyok rajta. Tegnap este foztem egy gyenge zoldseglevest sokfele zoldseggel es olyan orommel kanalaztam, hogy mar azert megerte ez a 10 nap, hogy egyszeru eteleket is tudjak ennyire ertekelni. Es mostantol osszeallitottam egy dietas etrendet magamnak, es a mindennapi tornat is bevezetem. Egyelore nagyon lelkes vagyok, remelem kitarto is leszek. Nektek kitartast kivanok, es azert neha irjatok meg hogy haladtok es mik a hatasok.
2267. Sapienta (válaszként erre: 2266. - Zsuzsika71)
2013. jan. 31. 14:23

Szia, bocs, hogy belekotyogok, de jó látni, hogy a mézzel is van tapasztalat :) Én kókuszcukorral keverem, a sok vitamin miatt, ez a 3. napom. Első nap kevés méz és sok kókuszcukor volt az arány, a fejfájásom elmúlt egy csésze mézes teától, másnap csak kókuszcukor volt a limcsiben, még jobban fájt a fejem, a mézes teától múlt el, ma kb. fele-fele arányban kevertem és még nem fájt a fejem, úgyhogy szerintem is a méz lehet a titok nyitja.

Utánaolvastam amúgy elég rendesen a témának, és megoszlanak a vélemények, van, ahol azt mondják, mézzel is lehet csinálni, van, ahol azt, hogy csak a juharszirup jó. Örülök, hogy megosztottad a tapasztalatod, mert ezek szerint a gyakorlatban jól működik a méz :) Valószínűsítem, hogy jobban méregtelenít, mint a juharszirup, mert egyszer már megcsináltam azzal a kúrát, és akkor nem lepték el az arcom pattanások, mint most.

2266. Zsuzsika71 (válaszként erre: 2262. - Bnoi7525)
2013. jan. 31. 00:42
nem egèszitettem ki srmmivel de a mèregtelenitès miatt kezdtem el csak mivel lâtványos volt az eredmèny èhes nem igazán vok csak szomjas :) ugy gondoltam folytatom mèg pár napot.Energiám az tuti több van :) egyèbkènt prôbáltam már règebben juharsziruppal is de nem jött be az îze ès kg ban is csak a fele ment le ès az ár sem mellèkes , ja ès nem tudom hogy van- e köze hozzá de most a fejem sem fájt:)
2265. Sapienta (válaszként erre: 2264. - Bnoi7525)
2013. jan. 30. 00:52
köszi és gratulálok :) remélem, én is kibírom.
2264. bnoi7525 (válaszként erre: 2263. - Sapienta)
2013. jan. 29. 11:42
Hat kitartas neked! :-)) Nekem ma van a 9. napom, es mivel ma elfogy a szirupom, holnap mar levezetes lesz naracslevel meg kis zoldsegleves levevel. Alig varom, hogy ismet izeket erezhessek a szamban. De azert buszke vagyok, hogy vegig tudtam csinalni. Nem konnyu, de megeri.
2263. Sapienta
2013. jan. 29. 06:56
Sziasztok, én ma kezdtem :) Reggelire már csak a limonádét ittam. Lehet, lesz olyan, aki megkövezne érte, de én kókuszvirág cukorral csináltam, mert az volt itthon és juharszirupért messzire kéne menni. Meg tettem bele pici mézet is, mert azt olvastam valahol, hogy orvosi kísérletekben segítette a fogyást és a súly megtartását (igaz, patkányoknák :) ) Egyszer már megcsináltam a kúrát juharsziruppal, és nagyon bevált, akkor úgy emlékszem, 6 kg ment le, 1,5 jött vissza, és sikerült is tartani az eredményt, amíg teherbe nem estem. Most meg már unom az úszógumim, le vele! ;)
2262. bnoi7525
2013. jan. 28. 15:34
Szia, megkerdezhetem hany kilorol indultal? Csak azert mert en igy a 8. napon kb. -3 kg-nal tartok, es nem is hiszem hogy tobb lesz. Igaz, nem is ezert csinalom, hanem meregtelenitesi cellal meg bevezeteskent egy eletmodvaltashoz. Hogy birod? En elvagyok, de neha ramtor, hogy nagyon ehes vagyok. Nem tudom, hogy a mez mennyire helyettesiti a juharszirupot, mert nincs benne annyi vitamin es tapanyag gondolom. Kiegeszited valamivel?
2261. Zsuzsika71 (válaszként erre: 2260. - Bnoi7525)
2013. jan. 27. 23:05
szia! Èn is az 5. napon tartok a juharszirupot lecserèltem 3 ekanál mèzre ès -7 kg nál tartok kitartás!
2260. bnoi7525
2013. jan. 25. 11:07
Sziasztok, van esetleg valaki aki most csinalja a kurat? En az 5. napomon tartok, ma egeszen jol vagyok, de egy kis biztatas jol jonne. Sajnos a masik lany aki tartotta bennem a lelket, fel kellett, hogy adja.
2259. Huncutka84 (válaszként erre: 2257. - Lindaa)
2013. jan. 20. 02:08
ne változtass a kúrán ha nem muszáj
2258. d0f360ed26 (válaszként erre: 2257. - Lindaa)
2013. jan. 19. 13:12
nem
2257. Lindaa
2013. jan. 18. 18:39

Köszönöm a válaszodat Helena, ez sokmindent megmagyaráz!


Jelentem, hogy a második nap sikeresen zárul. Eddig 1 kg-mal csökkent a testsúlyom és elég alacsony: 50-es a pulzusom. Közérzet jó, nincs fejfájás, sem szédülés. Az evés hiányzik azért! :-)


Ma is olvasgattam a témában cikkeket. Találtam egy érdekes írást a méregtelenítésről, candidáról és ph egyensúlyról, amely azt írja, hogy "a rosszul előkészített méregtelenítés hatására a szövetekből a vérkeringésbe kerülő nehézfémek destabilizálják a szervezetet." (forrás: [link]

Ajánlom a cikket, mert nagyon érdekes, bár odafigyelést igényel a laikus olvasótól!


Mit gondoltok, lehet hogy ez az oka az esetleges fejfásáoknak és rosszulléteknek?


Később azt írja a szöveg, hogy

"A magnéziumról úgy tűnik, hogy jól segíti a nehézfémek kivezetését, ezáltal lecsökken a szervezetben levő mennyisége" a nehézfémaknek.


Vajon elősegítheti-e a méregtelenítést, ha kiegészítem a kúrát napi egy pohár magnéziumos plusztalblettával? Mi a véleményetek?


Szép estét!

2256. helena66
2013. jan. 18. 11:50
A szemfehérje sárgasága a májjal függ össze, nem eszel zsírt, nem ürül az epe, tolong a májnam a bilirubin,mert nem lesz belőle epefesték és ezért vérbe jut és sárgábbat pisilsz, a székleted is sárgább és folyósabb, ha nem megy itt a kiürítés, mert olyan sok a bilirubin akkor sárgul a szemed ez nem baj, csinálhatod tovább, de ha bőröd is sárgás abba kell hagyni,mert akkor következik be,ha sérülnek a nagy méregtelenítésben a májsejtek. Ez nagyon rossz közérzettel is jár, ez már orvosi feladat lenne ilyenkor.
2255. Lindaa
2013. jan. 17. 13:54

Sziasztok!



Kösszönöm a válaszokat, nagyon sokat segítenek.


Túl vagyok a reggeli sós vizen, meg azon is ami utána jön! :-) Azt találtam ki végül, hogy szívószál segítségével iszom meg, mindig kicsit beszívom és egyből lenyelem, így az ízlelőbimbóim kevesebbet érzékelnek. Bejött, de azért kellett simán is kortyolni... :-)


A juharszirup "C" tipusú bio, úgyhogy talán nem lesz baj. A limonádé egész finom. A cayenne borsot mindig frissen adagolom a poharakhoz, így elviselhető a csípőssége.


A zöld tea viszont demmers féle gyümölcsdarabokkal ízesített, úgyhogy azt mostantól lecserélem sima zöldteára, kösz a tanácsot.


Írták páran, hogy a szemfehérjéjük elsárgult. Azon gondolkoztam, hogy nem lehet, hogy ez összefüggésben van azzal, hogy a kúra alatt fehérjét nem fogyasztunk? Mit gondoltok?


A fejem egyenlőre nem fáj, hál az égnek, bár még friss az élmény.


Köszönöm a tanácsokat és szép napot! Jelentkezem a fejleményekkel!

2254. Huncutka84 (válaszként erre: 2251. - Lindaa)
2013. jan. 17. 03:51

Szia!

Eloszor is gratula, h elszantad magad!!!


1., Sajnos sok "kamu" juharszirup kering szerte a vilagon, ami azt jelenti, h sok termek, amire az van irva h juharszirup... nem ms mint cukorszirup, vagy vmi keverek. Aki candida gyanus, annak sajnos ezekkel meggyulik a baja. Ergo, csak 100%os juharszirupot szabad vásárolni es lehetoleg csakis bioboltban. Jo alaposan nezd meg a cimkejet annak, amit te vettel. A a leggyengebb es D a legerosebb, bar en azt mar egyszeruen nem birom lenyelni, szamomra annyira eros az aromaja.


2., Zold tea nyugodtan fogyaszthato :-) Igazabol minden fele nem izesitett tea fogzaszthato, azaz mindegyik, amelyikhez nincsenek adalekanyagok adva. Lehetoleg ne boltit, hanem teafuves teakat igyal.


3., A szigorú dieta szerint sos vizet kell inni, h meglegyen a mosas-oblites ciklus... a kevesbe szigoru szerint lehet masik adag hashajtoval helyettesiteni, DE nem zoldseglevel!

Csukd be a szemed, es csak huzd le... ha visszajon hat visszajon :-)


4., Szinte mindenkinek faj kicsit vagy jobban a feje a kura alatt. Vkinek a koffein hianytol (foleg az elso napokban), vkinek a mereganyagok tavozasatol (ez csak kesobb indul be), de igen az is elofordulhat h taplalekhianytol. Ilyenkor tedd fel magadnak a kerdest h ehes vagy-e. Ha erre az a valaszod, h igen, mert ugy megennél egy hambit, pizzat, anyu husleveset... akkor csak kivanos vagy. Viszont ha azt mondod h igen, akar egy szelet repat, almat, karfiolt, vagy akar egy sima keseru salata levelet is megennel mert olyan ehes vagy, nah olyankor igyal meg meg egy pohar "limonadet" Amugy ennek elkerulese veget kene felkeszito napokat is tartani a kura elott, amivel leepited a kaloria szuksegletedet folyamatosan...

A tunetek mind addig normalisak, amig te annak erzed és az 1 plussz pohar limonade, vagy a reggeli sós vizes öblites megoldja a problemaid nagy reszet. Amikor azonban ugy erzed te magad, h vmi nagyon nem stimmel, akkor vagy kerdezz v hagyd abba, ez a te dontesed lesz.


Remelem segitettem, ha van vmi kerdesed meg... :-) Szep napot!

2253. krisz38
2013. jan. 16. 21:55
Ja? A zöld tea szerintem okés:-)
2252. krisz38 (válaszként erre: 2250. - Huncutka84)
2013. jan. 16. 21:54

Szia! Én végigcsináltam kb. 1 éve. Szerintem csak a sós víz a jó, bár feletébb undorító, de nem lehet mást, illetve én ittam helyette egy napon keserű sót, de az is okádék, uh. mindegy volt.

A candida dologban nem tudok nyilatkozni.

A fejfájás nekem állandóan jelen volt, de elviselhető mértékben. Nekem akkor is fáj, ha csak simán keveset eszem. Amúgy ki lehet bírni, 3. 4. nap után már nem is vettem észre, hogy hiányozna a kaja. Inkább a rágás hiányzott:-(

Sok sikert!!

2251. Lindaa
2013. jan. 16. 21:43

Sziasztok!


Ezúton gratulálok azoknak a kik végigcsinálták a kúrát! Éppen most olvasgatás közben főzöm a 0. napi hashajtó teámat! :-)

Ez lesz az első alkalom, hogy tisztítókúrába fogok. Úgy érzem meg kell szabadulnia a szervezetemnek a 31 év alatt folyamatosan gyülemlő méreganyagoktól.


Lenne pár kérdésem, hátha tudtok vállaszt adni:


1. a candidózis:

Azt gyanítom, hogy egy candida-diéta is jó lenne számomra később, mivel folyamatosan hüvelygombától szenvedek és hát nem tagadom, hogy nem tagadom meg az édességeket.... A nőgyógyászom azt mondta, hogy a gombaölés (pimafucinnal és diflucan-nal) jó ha a tisztítókúrával párosul, viszont egy régebbi hozzásólásban olvastam itt, hogy akinek candida túltengése van, annak meggyűlhet a baja a juharsziruppal.

Ez mit jelent? Van tapasztalata valakinek ez ügyben?

Mit gondoltok aggodalmam valós? és tudtok rá valamilyen megoldást?

Vajon belefoghatok e a tisztítókúrába úgy, hogy nem vagyok biztos a candida állapotomban?


2. zöld tea

zöld teával szabad pótolni az ivóvíz fogyaztást?


3. sós víz

Ez a sós víz elég bizarrul hangzik. Azon gondolkodtam, hogy vajon lehetne helyette enyhe sós-főtt zöldéglevet is inni? Vagy akkor már nem indul be a tisztítás, mert az a kevés zöldség is már ezt meggátolja?


4. méregtelenítés

Az már eddig is kiderült a levelemből, hogy nem vagyok sem orvos, sem táplálékszakértő, ezért a méregtelenítésről is lenne egy teljesen naív aggodalmam: honnan tudjátok, hogy amikor a fejetek fáj vagy szédültök, az a tisztulás jele és nem a táplálék hiányé vagy másé? Vagy azt, hogy mégis meddig normálisak ezek a tünetek és mikor kell elkezdeni aggódni?


Előre is köszönöm a válaszokat és még jelentkezem a fejleményekkel! :-)


Üdv minden hősnek! :-) Linda

2250. Huncutka84 (válaszként erre: 2249. - Helena66)
2013. jan. 7. 02:30
Csinálj vmi zöldség/gyümölcs kúrát, aztán pár hónap múlva próbáld újra :-) pusz
2249. helena66
2013. jan. 6. 18:59
Ma délután feladtam. Könnyebb méregtelenítésbe kezdek. Sajnos.
2248. d0f360ed26 (válaszként erre: 2247. - Helena66)
2013. jan. 6. 14:18
Szerintem csak a mai napra tervezd! Holnap reggelig kibírod! Holnap reggel meg majd eldöntöd, hogy holnapután reggelig is megy... :))
2247. helena66
2013. jan. 6. 12:11

Eljött ez a nap. Ma kezdem el a juharszirupos tisztítást, az az igazság, hogy eléggé frusztrált vagyok máris, mert tudom ,hogy nem fogok enni napokig. A gondolataim nem stabilak, hiába próbáltam magam mentálisan rávenni a kúrára az utóbbi napoban, most nem érzem magamban azt az erőt,amivel legutóbb belevágtam és sikeres is voltam. 101,3 kilóval kezdtem, ma reggel ennyi voltam. Megcsináltam reggel az adagot és nagyon halovány lett, lehet,hogy nem jó minőségű szirupot vettem. Délután elmegyek valami BIO boltba és veszek egy másik dózist. Egyelőre csak két üveggel vettem a TESCO-ban, úgy látszik nem voltam elég figyelmes, mert ott is vannak jó készítmények. Kicsit feszült vagyok és félek,hogy nem fogok tudni kitartani az elhatározásom mellett,ami hét napot tűzött ki célul bennem.

remélem jól szórakozol a barátnőddel.

2246. Huncutka84 (válaszként erre: 2245. - Helena66)
2013. jan. 3. 09:23
Meg igyál soksok vízet addig is :-)
2245. helena66 (válaszként erre: 2244. - Huncutka84)
2013. jan. 2. 09:30
Igen, a nyelvet már írtad egyszer, de az enyém egyre gázabb lett, most már emlékszem 7 naposat terveztem, de akkor a nyelv miatt tovább csináltam. igen sok kávét és light colát iszom, meg egyéb durva kajákat, a KFC és McDonald's sajna a gyengém. A bőröm is mutatja, nem narancs,hanem karfiol,hogy rám fér a méregtelenítés.Vasárnap kezdem, addig viszont visszaveszek a durva kajákból.
2244. Huncutka84 (válaszként erre: 2243. - Helena66)
2013. jan. 1. 23:56

Ha egyébként kávézol vagy dohányzol v túl sok fekete teát/ colát iszol, akkor bizony előfordulhat a csúnya fejfájás. Vagy csak mert hirtelen megvonod a kaját a szervezetedtől... lehet kevés lötyit ittál.

3. nap még nem igazán számít detox tünetnek a fejfájás... még nem indul meg nagyon a cucc :-))

Itt vagyok, segítek, kérdezz nyugodtan (párszor már csináltam) meg az eredeti könyv is megvan... viszont érdemes lenne legalább 14 napig csinálni ha bírod (amíg a nyelved ki nem tissztul :-)) )

BÚÉK

2243. helena66 (válaszként erre: 2242. - Huncutka84)
2013. jan. 1. 22:44

Köszi, nagy segítség a támogatás. már egyszer csináltam 7 napot vagy tízet nem is tudom, csak azt, hogy a harmadik napon nagyon fájt a fejem ,egyébként viselhető volt végig a kúra. Nem mozogtam mellette, most gyaloglást tervezek.

Január 6.-án tudom kezdeni, mert ötödikén János napi bulira megyünk, olyan helyre,ahol túl kevesen leszünk,ahhoz, hogy ne tűnjön fel,hogy nem eszem. előzőleg is bele esett egy ballagás,de ott elvegyültem egy pohárral és nem tűntem fel, hogy nem eszem, a pohár pedig a kezembe volt, néha lötyimből is öntöttem bele, piának tűnt.Na ez itt most kivitelezhetetlen, és akkor kénytelen lennék végig hallgatni, hogy ez milyen baromság és egészségtelen.

2012. dec. 31. 12:47
Én nem tudom ilyenkor csinálni, mert szétfagyok :-) De ha gondolod cseveghetünk és segítek :-)
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook