Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Mik a tapasztalatok a juharszirupos diétával kapcsolatban? fórum

Mik a tapasztalatok a juharszirupos diétával kapcsolatban? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
2211. Sugee
2012. jún. 12. 17:06
Sziasztok! Holnap bevásárolok, csütörtökön belevágok! Aznap lesz 4. hete, hogy abbahagytam a dohányzást és úgy gondolom rám férne egy alapos tisztítás! Van valaki, akkor most kezdi?
2210. cullinan
2012. máj. 27. 17:00

én is szeretném ujból megcsinálni a kurát.

Már kétszer 7 napot végig csináltam, nagyon tetszett, jó dolognak tartom, csak az a sós viz rettenetes:)

most azt gondoltam, lehet, hogy csak délután innám, tehát a vacsorát váltanám ki, és ezt egy hónapig.

valaki cinálta már igy?

2209. ailec
2012. máj. 25. 12:23

A görcs egész egész napig megvolt, aztán persze elmúlt. Én a cayenne borsra gondoltam...lehet, hogy többet tettem bele, mint egy csipet.


Viszont nem mertem folytatni, mert konkrétan akadályozott a munkavégzésben is ez a görcs. Lehet, hogy egyszer majd még nekiveselkedek, egyelőre ez most "nagy élmény volt" :-). Egyébként jó dolognak tartom, biztosra veszem, hogy hasznos! köszi a hozzászólásokat

2208. Huncutka84 (válaszként erre: 2206. - Ailec)
2012. máj. 16. 16:20
A gorcsok lehetnek a hashajto teatol is... kovetkezot ne csinald olyan erosre (50tea-50viz)
2207. Hexala
2012. máj. 16. 14:49

Lencsilány

igen pár nappal a kúra befelyezése után elmúlt a sárgaság! :)

Huncutka

köszi.Akkor biztos ráfért volna még a folytatás.

Kíváncsi vagyok most is ilyen lesz e..

Ailec

sztem az elején még normális' a hasmenés.A görcs alábbhagyott?

2206. ailec
2012. máj. 16. 09:13
sziasztok, én tegnap kezdtem el, nagyon rendesen, becsülettel végigcsináltam az első napot és ma reggelre olyan gyomorgörccsel ébredtem, hogy alig bírok kiegyenesedni :-) és folyamatos hasmenésem van. Ez a méregtelenítés része lehet vagy valamit nem bír a gyomrom, szerintetek? Tapasztalt már valaki ilyesmit? A helyzet az, hogy elbizonytalanodtam, hogy ilyen áron is akarom-e ezt csinálni...pedig bevonzott a dolog, nem is a fogyás miatt elsősorban, 1-2 kg-t szeretnék csak leadni, hanem egy léböjt kúra miatt, tavaszi megújulás, tisztulás...stb. köszi
2205. Huncutka84 (válaszként erre: 2204. - Lencsilány0829)
2012. máj. 14. 03:54
Több gyógyszert szedtél be az elmúlt időszakban mint régebben? Lehet kéne venned májtisztító teát és azt is elkezdeni inni...
2204. lencsilány0829 (válaszként erre: 2201. - Huncutka84)
2012. máj. 13. 21:59
Nekem is kezd egyre sárgább lenni a szemem ott ahol fehérnek kéne lennie. Ez ugye nem marad így?!?!?! És ha csak a tisztulás része ugyanúgy mint a nyelv esetében, akkor az a baj, a nyelvemről sem kezd elmúlni az a fehér-sárga lepedék, pedig ez a 6. nap vége. Ha vissza állok rendes étrendre akkor elmúlik a sárgaság a szememről? Ez most nagyon megijesztett, mert eddigi neerázásaim alkalmával ilyet nem tapasztaltam.
2203. Huncutka84 (válaszként erre: 2202. - Hexala)
2012. máj. 13. 06:56
Nem tudom h ez mennyire tisztítja a májat... de azt tudom h toxinok igazán a 7. nap indulnak meg nagyon kifelé. A 10 nap nem igazán elég egy "nagytakarításra" :-(
2202. Hexala
2012. máj. 12. 22:43

Sziasztok!

Végigcsináltam már én is a kúrát, most megint készülüök. Viszont a 10. napon olyan sárgák voltak a szemeim -az amúgy fehér rész :)- hogy többen szóvá is tették.Ötlet esetleg hogy ez mit jelzett? A májnak addigra nem kellette volna már kitisztulnia? Köszönöm és kitartás mindenkinek, megéri!! :)

2201. Huncutka84 (válaszként erre: 2200. - Helena66)
2012. máj. 11. 17:36

Probald addig csinalni most amig birod... most be van inditva a "tisztulas", igazabol ezt a legnehezebb elerni, ugyh hajra!

Megismetelni a kurat meg max majd csak fel ev mulva... Korabban nem volna szabad

2200. helena66 (válaszként erre: 2199. - Huncutka84)
2012. máj. 11. 16:52
Még bírom, egyre rondább a nyelvem. Az nem lehet,hogy nekem többször kell majd a kúrát elvégeznem túl piszkos a bennsőm?
2199. Huncutka84 (válaszként erre: 2198. - Helena66)
2012. máj. 10. 15:50
altalaban nem... ha feher a nyelved akkor csinald meg ha birod! kitartas! Drukk!
2198. helena66
2012. máj. 10. 11:43
Ma van a tizedik napom, szülinap megvolt evés nélkül. Ki lehet bírni, hogy eddig erre nem jöttem rá. Érdekes. Erősnek érzem magam, bár most vagyok túl egy 32 órás munkaperióduson, holnap reggel újra indul egy 32 órás blokk. Éjjel kicsit megfáradtam, de most egész jól vagyok. A nyelvem fehér. A tíz nap nem elég?
2197. Huncutka84 (válaszként erre: 2196. - Helena66)
2012. máj. 8. 22:33

de...en :-) Azert ilyen csunya a nyelved, mert most ezerrel tavoznak a toxinok :-)

Amugy meg ha nagyon ragashianyod van es nem erzejkenyek a fogaid akkor ragcsalj jeget :)

2196. helena66
2012. máj. 8. 22:10
Ma van a nyolcadik napom, igen tudom,hogy a torta rossz. Egyre fehérebb a nyelvem, csupa lepedék. Iszom a lötyit vizet és teát, mégis egyre rondább és a fogaimon van felrakódás hiába sikálom. Hiányzik a rágás és az evés,mint szokás, de nem érzek éhséget csak ritkán percekig ilyenkor iszom és elmúlik. Abszolút nem érzek kínzó éhséget. Nagyon érdekes, hogy már egyszer csináltam tíz napig,akkor se éreztem éhséget. Vajon miért, pedig nálam nagyobb falógép nem is létezik.
2195. Huncutka84 (válaszként erre: 2194. - Helena66)
2012. máj. 8. 18:20
Gratulalok es kitartas! :) A TORTA ROSSZ!!! csak cukor es mas semmi, neked az nem kell!! :-)
2194. helena66
2012. máj. 6. 16:03

Sziasztok,

Ez a második ilyen kúrám az elsőt 10 napig csináltam. Sajna a nyelvem addigra sem lett lepedékmentes. De nem mertem tovább csinálni. Most a hatodik napomon vagyok, a második napom szörnyű volt a fejfájásom miatt ez pont így volt az elsőnél is. A harmadik napon kenyeret sütöttem vendégek voltak nos akkor belerondítottam az egészbe. Így,ha az beleszámoljuk most a harmadik napon vagyok. Szombaton ballagási tukmán vettem részt, azt hazudtam,hogy otthon főztem és sajnos úgy megkívántam a csülköt,hogy belaktam, elhitték, amúgy tényleg azt sütötten a családnak. A rétessel mikor kínáltak és harmadszorra sem kértem én a fő sütizabálóédességimádó döbbentem meredt rám a házigazda, de szerencsére nem volt ideje kérdezősködni mi a baj velem. Egyelőre folytatom a következő megpróbáltatás szerdán vár rám, szülinapom lesz. A meglepi torta. Itthon. Miért most csinálom, nem tudom május elsején úgy éreztem el kell kezdenem egy tisztítást. Elkezdtem. Most jelenleg éhes vagyok, de nagyon-nagyon. Megyek legyőzöm. Esténként kis séta a kutyával, még jól is esett.

2193. monstro
2012. ápr. 23. 12:43
:) nos azért valamennyi értelme így is van ha nem is az eredeti:)) fogyni fogyok így is:)) legalábbis a centik ezt mutatják:)) kilóra nem tudom mert nincs mérlegünk:)és ma abba is hagyom, mert elfogyott a juharszirupom. És belekezdek egy diétába. Más haszna is van ...sokkal jobban bírom a napi tempót:) kevésbé vagyok fáradt, bár most majd leragad a szemem mert szinte egész éjjel fent voltunk a férjemmel, de amúgy sokkal jobb a közérzetem:)
2192. Artemisz4
2012. ápr. 22. 12:40

Nekem ma van a 6. napom, nem iszom mindennap a sós vizet, tegnap ittam 1 litert, vártam 2 órát semmi, még ráittam fél litert semmi...nem értem:D Ma reggel másfél litert benyomtam és fél órát rátornáztam, és most várok, hátha:)

Tegnap kicsit kevesebb vizet ittam, meg is éreztem, úgy ébredtem, hogy ki van száradva az egész szám, meg kicsit elrontottam a lötyit is, este hétkor elfogyott és csak most csinálom majd meg a mait.

De amúgy szerintem kibírható minden része ennek a méregtelenítésnek, és rájöttem arra is, hogy sokszor csak megszokásból ettem eddig. Pl egyik nap vagy 4szer nyúltam egy kocka csoki felé, ami egy nagy táblás milka papírban csücsült, csak, hogy ne legyen ott az az EGY kocka, persze nem ettem meg, megetettem a párommal, amint hazaért:)

Tegnap sikerült beszereznem egy kis darab rendes zsíros szalonnát, ami itt Londonban aranyat ér, megfogtam, vagy 10 percig szagolgattam, aztán beraktam a hűtőbe...gyorsan lemostam az ujjamat, mielőtt lenyalnám:)

De amúgy tényleg pozitív az egész, csak a körülöttem lévő emberek kicsit furán néznek, h mostanában mindig "köszi, nem kérek" van, bármivel kínálnak, de ha leállok elmagyarázni, hogy mit csinálok, akkor meg azt mondják hülyeség...

2191. Huncutka84 (válaszként erre: 2190. - Monstro)
2012. ápr. 20. 15:43

ennek igy nem sok ertelme van :(

a keseruso meg hanytat... tengeri sosviz kene

En most nem csinalom a dietat, de napi kb 5 liter vizet iszom, ugyh igy is fel orankent megyek pisilni :)

2190. monstro
2012. ápr. 20. 15:36
na nekem ma van a harmadik napom, de bűnözöm rendesen....nem bírom kaja nélkül és egy lightosabb verziót találtam ki magamnak....ebédre zöldségturmix -ma pl rizsnyákot ettem. Ja és a sósvíztől hányingerem van...és nem tudom meginni az egy litert. Keserűsós vizet ittam ma reggel...de hatása semmi, a szenna teának se....mit csinálok rosszul??? viszont pisilni pisilek extra sokat:))
2189. Huncutka84 (válaszként erre: 2188. - Artemisz4)
2012. ápr. 19. 19:08

- Tea. Amig az nem izesitett tea, addig barmilyet ihatsz. Mateval vigyazz, nehogy tulporgessen! Zoldtea mehet nyugodtan.

- Azert jobb a forras viz, mint a palackozott, mert azokat telenyomjak mindenfele + "nyomelemmel", azt hiszem igy hivjak. De ha nagyon nincs mas, en is az eviant valasztanam :) Esetleg nezd meg a szarazanyagtartalmakat, es a legalacsonyabbut probald ki.

- Rago helyett ragj jeget (ha nem erzekenyek a fogaid :)) A ragot kifejezetten nem ajanlja a konyv. Raadasul gyomorsavat csinal. Ragoka se rossz otlet, csak ne ragd szet... a muanyag tuti nem teesz jot a szervezetnek :))

2188. Artemisz4
2012. ápr. 19. 17:36

Sziasztok!

Bár már a 3. napnál tartok, de felmerült még pár kérdés:)

Milyen fajta gyógyteát lehet inni? Vagy erre nincs külön szabály? Van mate és zöldteám itthon...ezek jók? A másik, hogy nem találok pí vizet a környéken (London), vettem evian-t, ami talán menőbb, vagy próbáltam korábban felforralt vízzel is (bár nem tudom, hogy emiatt pl veszít-e a víz a klórtartalmából...).

A harmadik pedig lehet hülyeség:

Rágózni lehet? (néha, fél cukormenteset)

Éhes nem vagyok, de a rágás kezd hiányozni! :) Vagy szerezzek be egy rágókát és azt csócsáljam? :D

2187. Huncutka84 (válaszként erre: 2186. - Monstro)
2012. ápr. 18. 15:15
Less bele a naplomba...az 5. bejegyzes leirja
2186. monstro
2012. ápr. 18. 07:35
Sziasztok! Most kezdeném a kúrát, de annyiféle kering a neten. Melyik a jó? 6 kanál juharszirup vagy másfél deci? Szenna tea jó este vagy csalán teát kell inni? esetleg valami speckó méregtelenítő teát? keserű sós vizet vagy sima sós vizet kell inni reggel?
2185. Huncutka84 (válaszként erre: 2184. - Artemisz4)
2012. ápr. 17. 16:32

Vki egyaltalan nem issza, mert nem birja...ugyh nagy bajod nem lehet. ha esetleg ram hallgatsz, akkor reggel ebredeskor megiszol meg 1 hashajto teat. Az kevesbe "hatasos" :)), minta a sosviz. A kezikonyv is ezt irja... Aztan ha gondolod delutan megihatod a sosvizet.

En legalabbis ezt tennem... :)

2184. Artemisz4 (válaszként erre: 2183. - Huncutka84)
2012. ápr. 17. 16:24
Köszönöm a gyors választ. Én arra gondoltam ,hogy ha dél-1 körül iszom meg az vajon baj-e, akkor még van ideje estig hatékonykodni...:)
2183. Huncutka84 (válaszként erre: 2182. - Artemisz4)
2012. ápr. 17. 16:14

Az a baj, ha este megiszod a hashajto teat, az elinditja a "mergeket". Ha azt nem urited ki a szervezetedbol reggel, akkor komoly detoxtuneteket tudsz produkalni....

Viszont a te tested... tapasztald ki!

2182. Artemisz4
2012. ápr. 17. 15:53

Sziasztok!

Én ma kezdtem el a diétát, de lenne egy kérdésem:

A reggeli sós vizet meg lehet inni más időpontban is? Mert így is 4kor kelek, előbb nem szeretnék emiatt, viszont délben már otthon vagyok, néha alszom is 1-2 órát, utána nem lehetne meginni, olyan mintha akkor ébrednék:)

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook