Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Mik a tapasztalatok a juharszirupos diétával kapcsolatban? fórum

Mik a tapasztalatok a juharszirupos diétával kapcsolatban? (tudásbázis kérdés)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2331. cullinan (válaszként erre: 2330. - Huncutka84)
2013. jún. 15. 09:21

Igen, pontosan erre való, és az lenne a klassz, ha utána tudnánk tartani, hogy semmi nasi, tehát tovább diétásan,

De ez nagyon nehéz, én azt gondolom, annyira kiéhezik a szervezetünk a 7-10 nap alatt, hogy alig várjuk magát az evési rituálét.

Ilyenkor kellene erősnek lenni, és folytatni lighosan!

Természetesen a heti egy lénapot én is ugy értettem, hogy zöldség-gyümölcslé.

Egyébként olyan érdekes, amikor csináltam ezt a kurát, biztosan ti is éreztétek, hogy akkora büntatom lett volna, ha egy falat valamit is bekapok, és annyira ellen tudtam állni a kajának.

Sőt a vége felé azt éreztem, hogy milyen hülyeség az evés, mármint a sok evés, hogy mennyire el lehetnénk kevés kaján is, hogy mennyi sok felesleget viszünk be a szervezetünkbe.

Az a baj velünk, hogy mi már nem a szervezet létfenntartásához szükséges ételt visszük be, hanem élvezet miatt eszünk, és ez nagyon rossz!

Na szóval, valszinü hétfőn elkezdem, már alig várom!

2330. Huncutka84 (válaszként erre: 2329. - Cullinan)
2013. jún. 14. 11:29

Mindig jó régi "arcokat" látni :-)

Én utoljára nagyon rosszkor kezdtem el, és hát a gyomrom nem jól viselte a dolgot... úgyh most picit pihentetem a kúrát :-)

Szerintem ez a kúra arra nagyon jó, h szépen kitakarítsd a gyomor és béltartalmad és a feltapadt dzsuvát... aztán a kúra után lehet fini egészséges dolgokat fogyasztani és akkor beindulhat a rendes fogyás.

Amúgy én se vagyok egy diétázó fajta, inkább edzek sokat és eszek finiket :-)

Egyébként ez a heti 1 léböjt nagyon jó ötlet...csak nem a juharsziruppal. Akkor már zöldség/gyümi leves léböjt nap + soksok víz :-)

2329. cullinan (válaszként erre: 2328. - Huncutka84)
2013. jún. 14. 09:38

Örülök neked!

Megnéztem a képeidet, nagyon csini vagy!

Én kétszer csináltam a kurát, de mindig 7 napig és három nap volt a visszaállás.

Most 10 napot tervezek, a napokban kezdeném, attól függ, mikor kapm meg a juharszirupom (lányom veszi egy bioboltban)

Szóval én nem változtatnék rajta semmit, szerintem ez nagyon fontos, csak igy müködik, ezért hivják juharszirupos méregtelenitésnek.

Én hazudnék, ha nem lenne fontos nekem is a fogyás, de emlékszem arra a jó közérzetre, amit a kura alatt éreztem, ez is fontos nekem.

De az igaz, hogy kellene fogynom egy 8 kilót, és képtelen vagyok a diétára!

Vagy semmit, vagy eszem rendesen:)

Persze, ez amit a kura alatt fogyunk, nagyon hamar visszajön, ha visszaállunk a régi evésre.

Azt tervezem, hogy a kura után minden héten hétfőn tartok egy léböjt napot, talán evvel tartani tudom a sulyom:)

Minden jót neked, majd jelzem, mikor kezdem, mert azért lesznek nehéz percek!:)

2328. Huncutka84 (válaszként erre: 2327. - Cullinan)
2013. jún. 14. 06:58

:-)))) Hjahjah, én is emlékszem rád :-)

Bent van a kedvencek alatt ez a fórum, így látom ha vki ír... hátha kell az újoncoknak vmi segítség vagy támogatás... dehát nem hallgatnak rám :-(

Olyan szinten megkavarták már ezt az egész kúrát, h néha csak pislogok, de már nem szólok semmit, nehogy leharapják a fejem :-) Ma már mézzel és gyömbérrel a "divat"... aztán csak pislognak h nem fogynak semmit, vagy hamar visszajön és még a candidájuk is előjön. Dehát ők tudják :-)) (arról úgye nem is beszélve h ez nem fogyókúra hanem méregtelenítő, dehát kb 98% a fogyás céljából állna neki a dolognak... )


Majd szólj ha kell a támogatás ;-) Pusza!

2327. cullinan
2013. jún. 13. 14:06

Huncutka!

Te már régi "butordarab" vagy itt:)

Emlékszem rád, még régen, mikor én is megcsináltam a kurát.

Most megint szeretném, és csak ámulok, hogy itt a lányok mézzel helyettesitik a juharszirupot!

Szerintem ez nem jó, én ugy tudom, csak akkor hatásos, ha semmit nem változtatunk az eredeti recepten.

2326. yvikke
2013. jún. 7. 09:40
nekem 10 napig ment :)
2325. Huncutka84 (válaszként erre: 2323. - Belle89)
2013. jún. 6. 23:19
7 nap arra pont elég h az esküvőre szép lapos legyen a hasad, mert kihajtod magadból a béltartalmat... viszont ha a tisztítás a célod, arra nem elég sajnos
2324. Huncutka84 (válaszként erre: 2322. - Belle89)
2013. jún. 6. 23:18
Nyilvános naplóm 5. bejegyzésében van egy összefoglaló a diétáról
2323. Belle89 (válaszként erre: 2322. - Belle89)
2013. jún. 6. 15:03
Ja igen, s 7 napig szeretném csinálni, vajon elég? sokszor olvastam, hogy 10 nap kell/ameddig újra rszín nem lesz a nyelv, de az a helyzet, hogy 22-én esküvőre megyünk... legkorábban 9-én vasárnap tudom elkezdeni, s ha tartanám a 10 napot, nem lenne visszaszoktatásra elég napom, csak 3. az 5 pedig fontos, főleg ha utána esküvő jön, ami tudjuk mivel jár... szóval ki csinálta 7 napig, megérte?
2322. Belle89
2013. jún. 6. 14:10

sziasztok! jövő héten kezdem az első diétámat, ezzel kapcsolatban kérdeznék. olvasom a fórumot, meg több oldalt is, de lenne szíves valaki összefoglalni nekem, hogy mikor mit mennyit, stb? azt tudom, hogy 0. nap este hashajtó (de milyen?)- ezek után minden reggel sós vízzel kell kezdeni? s mik itt az arányok? mézzel szeretném csinálni, mert többször olvastam, hogy simán lehet helyettesíteni, kinek milyen arány jött be ezzel kapcsolatba? mindenkinél 2-3 ek 1,5 l vízhez? s milyen teát igyak még a kúra alatt a víz mellett?

ezer köszönet az útmutatásért :)

V.

2321. yvikke
2013. máj. 26. 17:18
Nekem ez az 5. Napom! Előtte elolvastam minden külföldi fórumot, jútub vidiket végignéztem...pár éve olvastam előszőr. A juharszirup helyett mézet használok, pénztárca kímélőbb, kisebb a glikémiás indexe,és kevesebb kalória is van benne..kb egy,másfél literhez két,három evőkanállal adok. Ugye azért kell a szirup (vagy a méz), mert kell egy kis energia, és a kapszaicinnel együtt nem lassul le az anyagcsere a nem evéstől. Cayenne borsot sima kotányit vettem, két teás kanállal rakok ebbe az egy,másfél literbe, így olvastam mindenhol. Első nap nagyon fájt a fejem, harmadik nap a hasam és hányingerem is volt,de most pl olyan jól vagyok,tele vagyok energiával, reggel hétkor úgy kipattant a szemem,mint ahogy kellene :) sós víz az undorító,első napszívószállal próbáltam,egész nap hányingerem volt...most úgy csinálom,hogy egy decibe rakom a két kanàl tengeri sót,a többi vizet meg lehúzomutána, van fél literes sörös korsóm,abba töltök kétszer ásványvizet. Kezdem megszokni.:) hashajtó teám sima herbáriás van, vagy reggel iszom a sós víz után kb.
2320. pitonita
2013. máj. 14. 16:05
jaj ne is mondd, ma van a 8dik napom és nem ment le semmi, tökre immunis vagyok rá, mondjuk most csinálom 4 -ére, de a sós viz de azonnal hat..ez van
2013. máj. 10. 11:04

Igazából tudod, amikor jól csinálod :-)

Azért kell ez a sós vizes mizéria, h átmosson... ergo ha jó a keverék, akkor felül bemegy, aztán egész hamar alul kijön... mikor nekem legelőször sikerült eltalálnom a só-víz arányt, olyan érzésem volt, mintha egy slagot dugtak volna a torkomba, amit aztán megnyitottak és átfolyt rajtam... vicces is volt meg gusztustalan egyszerre :-)

Ha neked nincs meg "ez az érzés", akkor kicsit növelned kell a só arányt

2318. pitonita
2013. máj. 10. 08:07
Így szoktam én is, akkor jól csinálom:) köszi
2013. máj. 9. 22:05
2 csapott teaskanal
2316. pitonita
2013. máj. 9. 08:03
Egy liter vízhez mennyi kanál sót kell adni??
2315. pitonita
2013. máj. 4. 07:56
én pár nap mulva el kezdem , de nem értem ha mindég félbe hagyod és eszel, nem fájdul meg a gyomrod? most is mézzel csinálod?
2314. Sapienta (válaszként erre: 2313. - Pitonita)
2013. máj. 1. 06:08
szia :) én is azt látom, hogy első alkalommal volt a leghatásosabb. megint félbehagytam :( egyszerűen bekavar mindig az élet. de most már remélem, találok egy 10 napos nyugodt időszakot végre...
2313. pitonita
2013. ápr. 25. 14:58
csönd:))) én 3szor csináltam eddig, elöször lement egy jó 10 kg, után 3, utána már immunis lettem rá, olyan 2 kg ha lement...jövö honapban elkezdem megint mert nekem vissza jöttek a kilók így télire
2312. Sapienta
2013. ápr. 23. 14:05
jajj, de csönd van! :( mindig egyedül csinálom?
2311. Sapienta (válaszként erre: 2310. - Pitonita)
2013. ápr. 22. 12:09
szia, a legtöbb: 8 kg, amiből 2 jött vissza szinte azonnal, amikor elkezdtem megint rendesen kajálni. de ez sok-sok egyéni dologtól függ, ki mennyit fogy így. most félbe kellett hagynom, mert mégis elmentünk egy esküvőre, és ott nem akartam szivatni magam, ma készülök rá, holnap kezdem újra. a mérlegem közben elromlott, de elég lesz, ha látom a tükörben az eredményt ;) van egy teszt-szoknyám, ha az jól fog állni, elégedett leszek.
2310. pitonita (válaszként erre: 2307. - Sapienta)
2013. ápr. 20. 07:28
szia, mennyi ideig csináltad? és mennyit fogytál,?
2309. pitonita
2013. ápr. 20. 07:27
szia, 40 napig?? na azt nem merném... Én meg valahol azt olvastam hogy 23 napig...
2308. Sapienta (válaszként erre: 2306. - Textilbaba)
2013. ápr. 19. 13:00
szia, én erről azt olvastam, hogy 40 napig lehet maximum, de annyi ideig nem merném csinálni, max. orvosi felügyelettel.
2307. Sapienta (válaszként erre: 2306. - Textilbaba)
2013. ápr. 19. 12:57
én mézzel csinálom, és működik ;) meg azt is olvastam a mézről, hogy támogatja a fogyást (orvosi kísérletekben igazolták). én próbáltam annyi mézet tenni a limcsimbe, amennyi juharszirupot kellett volna, de túl édes lett. Most találtam meg a számomra tökéletes arányt: 1 l-es üvegbe teszek 3 evőkanál mézet (nem szűken mérve ;) ), arra öntöm a citromlevet, és felöntöm vízzel. 3 ilyet iszom meg egy nap. Annak mondjuk nem néztem utána, hogy kalóriában ez mennyi (a juharszirupos naponta 1200 Kcal-os diétának felel meg)
2013. ápr. 17. 20:43

sziasztok. csak beleolvastam a fórumba,én is szeretném ezt a méregtelenítést.

az lenne a kérdésem, hogy a juharszirup helyett tényleg használható méz is? ez esetben milyen arányban kell az italt elkészíteni?

2305. pitonita
2013. ápr. 17. 15:40
sziasztok, azt akarom kérdezni hány napig lehet csinálni legtöbbet a kúrát?
2304. Sapienta (válaszként erre: 2300. - Huncutka84)
2013. ápr. 17. 15:33
hát, ha szereted a szítviát... meg szerintem attól függ, mit értesz ízesítés alatt. ha azt, hogy a juharszirup (vagy méz) mellé azt is teszel bele, akkor rendben van. de helyette biztos nem jó. a juharszirupban van némi kalória és rengeteg vitamin, ásványi anyag, amire szüksége van a szervezetednek, hogy a kúra alatt ne éhezzen. meg ezektől lesz a végére szép a hajunk és a bőrünk. én ma kezdtem újra a kúrát, mézzel. szóval már én is változtattam rajta. de a mézben benne vannak a tápanyagok, a sztíviában szerintem semmi nincs, bár lehet, hogy tévedek.
2303. Sapienta (válaszként erre: 2273. - 117b1693d0)
2013. ápr. 17. 15:21
nem húsos paleo recepteket próbáltam ;) csak hát kevés vegán kaját ajánlanak, én meg azokra esküszöm, így magáról a módszerről nem tudok véleményt mondani. de mindenevőknek is érdemes kipróbálni pár paleo receptet, sőt, vegán ételeket, sőt, nyers ételeket, mert találhatnak olyat, ami nagyon bejön nekik is, és legalább egyszer tuti egészségeset esznek :)
2302. Huncutka84 (válaszként erre: 2301. - A556035a1b)
2013. ápr. 1. 05:01

0. nap este hashajtó tea

1. nap reggel a sósvíz vagy hashajtó tea + egész nap a limonádé = 2dl tisztított víz + 2 evőkanál juharszirup + 2 evőkanál frissen facsart citrom/lime lé + csipet cayenne bors/gyömbér, majd este hashajtó tea

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook