Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Miért nem kedvesek egymással az emberek? fórum

Miért nem kedvesek egymással az emberek? (beszélgetős fórum)


115. kszisz (válaszként erre: 110. - Gpetra)
2006. nov. 21. 17:48
igen, most már muszáj elkezdenem. Ma folytatom is hősiesen a félbemaradt dolgozatokat!
114. kszisz (válaszként erre: 109. - Gpetra)
2006. nov. 21. 17:47
azért egy kicsit korábban kellene mint 41.. legalábbis az elsőt :-)
113. emike (válaszként erre: 112. - Gpetra)
2006. nov. 21. 17:31
Köszönöm,már meggyógyult.Hősiesen megy az oviba.
112. gpetra (válaszként erre: 111. - Emike)
2006. nov. 21. 08:39
Egy csöppet :) Hogy van a kislányod?
111. emike
2006. nov. 21. 08:36
Jól eltértetek a témától:)
110. gpetra (válaszként erre: 107. - Kszisz)
2006. nov. 21. 08:33
Szerintem elég, ha egyszer rászánod magad a tanulásra, utána már menni fog. Ráadásul ezt magolni sem kell, be kell gyakorolni. Az nekem mindig jobban ment. Nálam most eléggé besűrűsödtek a dolgok, minden vizsga egy héten van, ráadásul a munkahelyemen is elég rossz a helyzet :( Tegnap már nagyon kivoltak az idegeim...
109. gpetra (válaszként erre: 108. - Kszisz)
2006. nov. 21. 08:31
31 éves lesz januárban. De az ő családjukban viszonylag idősek a férfiak, amikor jön a baba. A nagypapája 46 volt :) Mondjuk ezt nem várnám meg, mert nincsen kedvem 41 évesen szülni, bár ki tudja, mit hoz a jövő...
108. kszisz (válaszként erre: 106. - Gpetra)
2006. nov. 20. 21:14

Valószínüleg igazad van.

Mennyi idős a párod? Érdekes, nálunk ő az aki már régebbb óta vágyik a babára.

107. kszisz (válaszként erre: 105. - Gpetra)
2006. nov. 20. 21:13
Hát igen, ha matek lenne, akkor örülnék is neki és nem kellen másodszor próbálkoznom :-) mindegy, vhogy csak összehozom a vizsgát majd, lassan tanulnom kellene rá :-( csak nehéz elkezdeni miközben néhány másik házi dolgozatot is le kellene még adnom
106. gpetra (válaszként erre: 104. - Kszisz)
2006. nov. 17. 20:46
Szerintem megint szeretnének szülők lenni. Vagy majdnem szülők. Elég nehéz lehet feldolgozni, hogy kirepülnek a gyerekek, így pedig van utánpótlás. Gondolom én. Engem maga a kérdezősködés nem izgat, kérdezősködjenek csak, ettől én még nem fogok teherbe esni :) Mi is szeretnénk majd babát, de most még korainak érezzük, főleg a párom. Szóval én kivárom, amíg megérik az apaságra :)
105. gpetra (válaszként erre: 102. - Kszisz)
2006. nov. 17. 20:43

Ember biztos lesz elég, a logisztika mostanában elég menő szakma, sok ezzel a területtel foglalkozó cég is van, a jegyeid pedig, gondolom, megfelelnek, ha már ennyire logisztikára készülsz.

A számvitel II. szerintem a legnehezebb része a számvitelnek, azzal nem csodálom, hogy szenvedsz. Mi itt az egyetemen elölről kezdtük, csak a következő félévben lesz a II. modul. Azt mondjuk annyira én sem várom... Sajnos a mateknak ehhez semmi köze, az összeadáson és a kivonáson kívül más nem kell :( Igazából még tanácsolni sem tudok semmit, hogyan lenne könnyebb megtanulni.

104. kszisz (válaszként erre: 99. - Gpetra)
2006. nov. 17. 16:27

Mi sem vagyunk házasok, a baba tényleg független ettől.

Érdekes, miért akarnak a szülők ennyire nagyszülővé válni... Persze, meg lehet őket érteni, de azt én is tudom, h egy idő után azért kicsit idegesítő tud lenni a kérdezősködés.

Én pl. most a hétvégén rosszul voltam, szerintem ennek a hülye vírusnak az enyhébb változata bújt belém, hánytam, sápadt voltam, alig éltem, erre mi az első kérdés: nem vagy véletlenül terhes??? Grrrr

Hozzáteszem, mi már tényleg nagyon szeretnénk babát, csak előbb még lediplomázom. Legalábbis ez a terv :-)

103. kszisz (válaszként erre: 101. - Jay néni)
2006. nov. 17. 16:23

Én most csak annyit hallottam, h állítólag a logisztikára és a kontrollingra jelentkeztek sokan, a többiről semmi hír... Úgyhogy bizakodom.

Én a matekot szerettem, ment is szerencsére. A módszertanin csak az informatikával szenvedtem meg.

102. kszisz (válaszként erre: 97. - Gpetra)
2006. nov. 17. 16:22

elvileg elegendő ember és az adott tanszékhez tartozó tantárgyak eredményét nézik, h azért azok a jegyeid jók legyenek, különben a tanszék eltanácsol.

Sajnos már másodszor szenvedek számvitel II-vel. Hú, hát immat javak, tárgyi eszközök, forgó eszközök, külföldi követelesék, értékpapírok... De mivel nem ilyen területen dolgozom, vhogy nagyon nehéz az egészet átlátnom, meg felfedezni benne, miről is van szó??? :-( Pedig anno a matekot nagyon szerettem, de az ide nem elég...mondjuk ezzel a szakiránnyal tudsz majd mit kezdeni az tuti!

És igenis, fel fognak venni!!! :-)

101. Jay néni (válaszként erre: 96. - Kszisz)
2006. nov. 17. 08:16
Amúgy ha jól emlékszem a logisztika elindításához mindig volt elég ember. Nálunk pl. marketing nem indult mert nem volt elég jelentkező, előttünk meg controlling mert akkor arra jelentkeztek kevesen.
100. Jay néni (válaszként erre: 96. - Kszisz)
2006. nov. 17. 08:15
Controlling szakirány 2005-ben végeztem. Nekem minden közül a módszertani volt a legnehezebb, mert utáltam a matekot. :))))
99. gpetra (válaszként erre: 94. - Kszisz)
2006. nov. 16. 20:07
Mi még össze sem házasodtunk (nem mintha emiatt nem lehetne bármikor bébink), de már megkaptam, hogy azért nem annyira örülnek a sulinak, mert így mikor lesz unoka. Mondtam nekik, hogy nem emiatt nem lesz még. Jó, mondjuk ezt nem kell komolyan venni, nem erőszakosak, és végülis érthető, hogy egy 60 éves, nyugdíjas ember boldog lenne, ha lenne egy kis manó :)
98. gpetra (válaszként erre: 93. - Kszisz)
2006. nov. 16. 20:04
Két kedvenc tantárgyam volt... Bár nálunk ezek nem voltak nehezek, és csak vizsga volt, szigorlat nem, hála az égnek. Bár szigorlat az volt bőven...
97. gpetra (válaszként erre: 93. - Kszisz)
2006. nov. 16. 20:03

Eléggé beválasztottam ezt a kontrollingot, de ennek láttam igazán értelmét, ráadásul perverz módon szeretem a számvitelt :) Ha rááll az agyad, akkor nem olyan nehéz. Melyik részét tanuljátok?

A szakirányhoz pedig ne úgy állj hozzá, hogy mi lesz akkor, ha nem vesznek fel rá! felvesznek, és kész. Addig ne aggódj! Mi kell hozzá? Jó átlag?

96. kszisz (válaszként erre: 95. - Jay néni)
2006. nov. 16. 16:33

Na, ez jó!

Hú, hát én nagyon csalódott leszek, ha nem mehetek logisztikára, már úgy jöttem ide anno, h én erre fogok szakosodni :-)

Kösz a tippet, muszáj lenne megcsinálni elsőre. Nehéz volt amúgy? Nehezebb mint a módszertani? És te mikor végeztél? Milyen szakirányon?

95. Jay néni (válaszként erre: 93. - Kszisz)
2006. nov. 16. 16:16

Szintén ÁVF-s voltam.

Szigorlattal nagyon vigyázni, vigyél puskát, és próbálja az elsőn átmenni. :))))

Barátnőmnek pedig nagyon tetszett a logisztika.

94. kszisz (válaszként erre: 87. - Emike)
2006. nov. 16. 16:08
Egyetértek veled és ne is hagyd, h mások befolyásoljanak, te ill. ti döntsétek el, mikor szeretnétek még egy gyereket bevállalni. És abszolút nem maradtál le semmiről! Bár átérzem ezt én is, bennünket is nyaggatnak már állandóan a szülők az unokával, de mi meg is mondtuk nyíltan, szólunk időben ha úton lesz a baba, ne aggódjanak :-)
93. kszisz (válaszként erre: 65. - Gpetra)
2006. nov. 16. 16:04

A kontrolling nehéz lehet... Én nagyon szenvedek a számvitellel, nem tudom mi lesz a vizsgán... Én amúgy logisztikát választottam, remélem fel is vesznek arra, engem ez érdekel nagyon, és a munkám is ilyesmi.

Emellett most lesz vállalkozásgazdaságtan és menedzsment szigorlatom, hát... nehéz dió lesz.

92. gpetra (válaszként erre: 91. - Emike)
2006. nov. 16. 12:53
Tudjuk mi ezt jól :) Két éve vagyunk együtt, még egy kicsit szeretnénk ennek minden előnyét kiélvezni. Szeretnénk mindketten gyereket, de most még túl korai lenne. Egyébként én néha még olyan gyerek vagyok.
91. emike (válaszként erre: 89. - Gpetra)
2006. nov. 16. 12:35
Egyébként annak is van előnye ha "csak"ketten vagytok a pároddal.Egy csomó mindent tudtok csinálni.Nálunk ez az utóbbi két évben elég ritka volt,mert messze vannak a mamik.Pedig néha nagyon jó lenne.
90. emike (válaszként erre: 89. - Gpetra)
2006. nov. 16. 12:33
Hát ez az,én is így gondolom:)
89. gpetra (válaszként erre: 87. - Emike)
2006. nov. 16. 12:32
Én nem nagyon látok esélyt arra, hogy 27 évesen szüljek. Most vagyok 26, még legalább két év, mire elvégzem az egyetemet, a párom pedig még lelkileg nem érett meg a gyermekvállalásra. Szerintem 29-30 leszek, mire megszületik az első bébi. Egyébként szerintem egyáltalán nem vagy öreg, 35-40 éves nők problémamentesen szülnek egészséges gyereket. És nehogy már más döntse el, hogy mikor vállaltok még egy babát.
88. emike (válaszként erre: 85. - Sitecom)
2006. nov. 16. 12:31
Nem tudom hány éves vagy,de olyan jó hogy ilyen optimistán gondolkodsz.Persze én is örültem,hogy a kicsinek nem lett baja,csak az dühített,hogy még őt tolták le.Olyan korlátoltak az emberek.
87. emike (válaszként erre: 83. - Gpetra)
2006. nov. 16. 12:29
Ja,a másik hogy én például 27 évesen szültem.Most vagyok 30 de már nyaggatnak,hogy mikor jön a következő baba mert már elég idős vagyok,mire várok.Hát én csak emiatt biztos nem fogok szülni!!!Majd jön ha jönnie kell,de nem azért mert így "szokás",vagy mert jaj de öreg vagyok.Egyébként is inkább nevelem fel az egy szem gyermekemet normálisan,mint akárhányat tiszta idegbajban.Óriási felelősség,és 24 órás munka.AZ én szüleim is állandóan dolgoztak,és sosem volt rám idejük.Én ezt a hibát nem szeretném elkövetni
86. gpetra (válaszként erre: 84. - Emike)
2006. nov. 16. 12:27
Igen, sajnos ők húzzák a rövidebbet :( Nem tudom, egyáltalán hogy jut eszébe valakinek ez a megoldás.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook