Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Miért nem kedvesek egymással az emberek? fórum

Miért nem kedvesek egymással az emberek? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
205. DODICA (válaszként erre: 203. - Gpetra)
2006. dec. 12. 13:08
Nem kötelező úgy alapból mind a kettő??? Vagy csak az én félelmem mondatja ezt velem?
204. DODICA (válaszként erre: 201. - Gpetra)
2006. dec. 12. 13:07
Még nem próbáltam, de félnék, hogy ha elbénázom, csak jobban felbőszítem...:((
203. gpetra (válaszként erre: 197. - Darien)
2006. dec. 12. 13:06

Nálunk mindenki póráz nélkül sétáltatja a kutyáit (néhány kivételtől eltekintve, de ez egy-két kutyatartót jelent). Kedvencem a férfi, akkor két német dogot visz minden reggel. Na azokat le nem szedi senkiről... Olyanok is vannak, akik kinyitják a kertkaput, aztán hagyják menni a kutyát.

A póráz nálunk is kötelező lenne, de én beérném a szájkosárral is :)

202. DODICA (válaszként erre: 200. - Anita72)
2006. dec. 12. 13:05

Biztos nem szép dolog durván beszólni, de...

Mindenki tele van indulattal, főleg egy ilyen helyzetben...

Belegondolok, ha én ülök a volánnál, s én ütök el kis híján valakit az ő hülyesége miatt, hát mondanám a magamét rendesen (nem feltétlen káromkodva), mert ugye átlibben az ember agyán, hogy akár börötnbe is kerülhet, meg egyébként is. Olyan adneralin szintem lenne, hogy csuda! Ettől még persze nem kell durvának lenni, de az ilyen életveszélyes helyzetekben még meg is tudom érteni a csúnya szavakat is akár... Lehet, az autósok se beszélnének így higgadt állapotban.

201. gpetra (válaszként erre: 199. - DODICA)
2006. dec. 12. 13:04
De :)))) Még sok is :))) Én is elég szkeptikus vagyok, de állítólag a gázspray nem tesz jót nekik. De mint mondtam, vannak kételyeim...
200. anita72
2006. dec. 12. 13:01
Reggel egy csajt majdnem elütöttek a zebrán. Jó igaz, hogy nem nézett körbe csak futott a buszra, de amit kapott az autósoktól.. nagyon megsajnáltam. Nagyon durván beszóltak neki.
199. DODICA (válaszként erre: 196. - Gpetra)
2006. dec. 12. 12:38

Csak.... Nem elég? :))))

Az önvédelmi eszközzel mire mennél kutya ellen?

2006. dec. 12. 11:12

Miért nem kedvesek egymással az emberek?

Nem tudom.

Én mindenkivel igyekszem az lenni.

Végülis az nem kerül semmibe...

197. Darien (válaszként erre: 167. - Gpetra)
2006. dec. 12. 11:10

Sajnos az emberi felelőtlenség határtalan. Nekünk is két kutyánk van, de mivel sok az idegbeteg kutya és gazda a környékünkön, nekünk eszünkben sincs póráz nélkül sétáltatni őket.


Nem attól tartunk, hogy megtámadnának valakit - nagyon szeretik a felnőtteket, gyerekeket egyaránt - de a sok felelőtlen gazda és idegbeteg kutya miatt már feléjük sincs bizalma az embereknek. Egyébként is közterületen még a kistermetű kutyákat is pórázon kell sétáltatni (ezt úgy tudom valamennyi budapesti kerületben irányadó ebrendelet előírja).


Az olyan popsibuksiktól, akiről Petra is írt a hozzászólásában, a hideg kiráz. Számtalanszor láttam már olyat, hogy emberünk vadul mobiltelefonált, a kutyája - rottweiler - pedig valahol a hetedik határban kóborolt.


Imádom a kutyákat, nekünk is ezért vannak a kutyusok, és azt nem tudom felfogni, hogy a gazdák hogy lehetnek ennyire felelőtlenek. Akárhogy nézzük, az állatok többnyire ösztönlények, a kutyák pedig ragadozók. Tehát bármennyire is bízunk a kutyánkban, azért nem árt a tőlünk elvárható legnagyobb gondossággal eljárni sétáltatáskor.

196. gpetra (válaszként erre: 195. - DODICA)
2006. dec. 12. 09:57
Ma már majdnem eljöttem egyedül :) Aztán mégsem kellett. Szerzek valami önvédelmi eszközt, előbb-utóbb ki kell mennem egyedül is. Egyébként csaka környékünkön félek.
195. DODICA
2006. dec. 11. 21:25

Hát én vihogok... régi magamon, aki ma már magamnak nevetségesnek tűnik... Bizony, akár egy fél nappal is korábban mentem bárhova, csak legyen mellettem valaki az utcán! Kész röhej, pedig nagyon is érthető félelmi reakció ez!!! Mert ez a nevetés fájdalommal teni, kínos....


Én se tudtam, mi a megoldás. Javasoltak pszichológust, node azt azért mégsem. :))) Úgy gondoltam, magamban kell feldolgoznom, nem másvalaki által. Bevallom, nem ment. Pedig igyekeztem volna én, néha ki is léptem az ajtón, aztán gyorsan vissza!

Ha nem jött volna közbe a fiam, nem is tudom, meddig tartott volna még.... Viszont ez észre térített, avagy felülemelkedett bennem az ösztönlény, az anyaoroszlán, ki védi a kölkét. Én így jutottam túl rajta...


Remélem, neked is sikerül valahogy!!! Baromi rossz érzés, ismerem. :(( Nem elég, hogy félsz, még a környezet elől is titkolni kell, aki meg tudja, egy idő után megunja, hogy nem múlik el...

Sajnállak.:(((

194. gpetra (válaszként erre: 193. - DODICA)
2006. dec. 11. 19:53
Tudom, mit érezhettél, én is rettegek, pedig ez már két hete történt. Azóta a párommal megek reggelente, inkább elindulok vele 6kor, és beérek egy órával előbb, mint kellene. És egyfolytában azon izgulok, hogy Mikro nem tud majd elvinni :( Nem tudom, meddig tart még ez az állapot, de össze kell szednem magam. Nem tudom, mi a megoldás.
193. DODICA (válaszként erre: 176. - Gpetra)
2006. dec. 10. 14:51

:((((

Egyetemista koromban jártam hasonló cipőben, azzal a különbséggel, hogy kissé belesántultam a harapásba. A nadrágomnak ugyancsak annyi lett. Mindez azért, mert nekem térdig érő díszkerítés, s derékig érő vadállat mögötte. Akkor ugrottak át rajta, amikor kedvük volt. Hiába szóltunk ide-oda, senkit se érdekelt, senki se vette komolyan a problémát. Én meg retteghettem mindaddig, míg ott laktunk. Ha párom elutazott pl. inkább éheztem, de annyira féltem, hogy ki nem dugtam a lakásból az orrom. Röhej, de igaz. Akkor múlt el, amikor jött az első baba. Onnantól nekem kellett érte felelősséget vállalnom, nekem kellett őt védenem.

192. emike
2006. dec. 10. 10:00
Pihenni mi sem fogunk sokat.De én is nagyon várom már ünnepeket.
191. gpetra (válaszként erre: 190. - Eee466847e)
2006. dec. 7. 20:47
Köszönöm, ez kedves :)
190. eee466847e (válaszként erre: 189. - Gpetra)
2006. dec. 7. 20:45
Majd gondolok rád pihenés közben, már amennyire nekem sikerül:)))
189. gpetra (válaszként erre: 188. - Eee466847e)
2006. dec. 7. 20:20
Én erre nem is gondolok. Nekem már az is pihenés lesz, hogy itthon leszek, és nem fáraszt le az emberi butaság minden nap a munkahelyemen, ezen kívül a szeretteimmel tudok lenni, és az ő kedvükre szorgoskodom majd :) Tanulnom is kell sokat, de mindezek ellenére annyira várom az ünnepeket!!!
188. eee466847e (válaszként erre: 187. - Emike)
2006. dec. 7. 16:39
Én is ezt mondom mindenkinek, de hogy tudjuk megoldani? Ez bizony nehéz lesz, de én is pihenni szeretnék a, legalább két ünnep között.
187. emike
2006. dec. 7. 16:20
Akkor nagy kalappal,de azért pihenj is.Nem lenne jó az új évet fáradtan kezdeni.
186. gpetra
2006. dec. 6. 10:58
Úgy lesz, bár már kezdek nagyon fáradni... Karikor a vizsgaidőszak miatt 3 hét szabit veszek ki, remélem, nem lesz belőle botrány...
185. emike (válaszként erre: 184. - Gpetra)
2006. dec. 6. 10:56
Na akkor mindent bele.
184. gpetra (válaszként erre: 183. - Emike)
2006. dec. 4. 10:18
Gondolok is :) Nálunk lesz az egész család, majdnem kezdő háziasszonyként nagy kihívás elé nézek. De otthon bármi jöhet, a vizsgaidőszakkal megtoldva tengeteget leszek otthon :) Addig is inkább bejárok hajnalban, mert akkor a párom el tud hozni. Így délután is előbb végzek :)
183. emike (válaszként erre: 182. - Gpetra)
2006. dec. 4. 09:54
Helyes:)Gondolj a közelgő ünnepekre.A többi meg kutyástól,mindenestől le van...
182. gpetra (válaszként erre: 181. - Emike)
2006. dec. 3. 10:22
Szia, köszönöm az érdeklődést :) Már teljesen megnyugodtam, a pocim is teljesen rendben van (mint hétvégén általában, szóval biztos nem a rettenet munkahelyem miatt van...). Az ominózus kutyás eset óta nem nagyon jártam arrafelé, nem is igen szándékozom... Ahhoz még kell egy kis idő :)
181. emike (válaszként erre: 180. - Gpetra)
2006. dec. 2. 23:31
szia,mi újság?a pocid hogy van?Remélem már megnyugodtál kicsit:)
180. gpetra (válaszként erre: 179. - 7130b15964)
2006. nov. 30. 19:54

A szomszéd mondta, hogy nyugodtan menjenek, mert a kutya soha, senkit nem bántott. Mindezt válaszul a kérdésre, hogy a kisfiút bevihetik-e a kertbe.

Alapvetően én is kutya párti vagyok, egészen addig, amíg embert nem bánt.

179. 7130b15964 (válaszként erre: 177. - Gpetra)
2006. nov. 30. 19:37
Senki pártjára nem állva, azért tudomásul kell venni, hogy a kutyáknak van területük, hogy a kutyák között is vannak olyanok, akik nem kedvelik a gyerekeket vagy féltékenyek rájuk, ráadásul, ha jól értem, egy olyan helyre vittek be egy gyereket, ahol a kutya nem volt gyerekhez szokva. Ilyen esetben szerintem a szülő felelőssége, hogy hová engedi a gyerekét, neki kell meggyőződnie a gyerek biztonságáról. Más kérdés, hogy nálunk az a szokás, hogy ha a kutya számára idegen ember jön, akkor a kutya a kennelbe megy arra az időre.
178. emike (válaszként erre: 175. - Eee466847e)
2006. nov. 30. 19:27
Kiváncsi lennék,ő mit tenne ha valakinek a kutyája megijesztené,és ilyet mondana az unokájára.
177. gpetra
2006. nov. 30. 07:51
A munkatársamék szomszédjában lakik egy idős ember a kutyájával. Amikor 3 éves volt a kolléga kisfia, átmentek a szomszédba, ahol az űllítólag senkit nem bántó kutya nyakon harapta a kisfiút!!! Nagyon nagy szerencséje volt, hogy hátrakapta a fejét, amikor látta, hogy támad a kutya. De így is elkapta. Szerintetek a szomszédok ki mellé álltak? Szerintem tudjátok a választ...
176. gpetra (válaszként erre: 173. - Emike)
2006. nov. 30. 07:48
Nem volt szükség orvosra, nem folyt vér, a lábamon csak egy karcolás van, a nadrágom volt az igazi vesztes :)
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook