Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Miért nem kedvesek egymással az emberek? fórum

Miért nem kedvesek egymással az emberek? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯
85. sitecom (válaszként erre: 81. - Emike)
2006. nov. 16. 12:27
Persze,hogy dühitő mikor az anya nem figyel gyermekére....Én is szolok érte..söt sok sok mindenért...és tudod, én utána azért mosolygok,s megmaradt jokedvel lépek tovább,mert jot tettem pl a gyerköcnek..hisz nem ütötte el az auto..ez példa volt:)Tudom nehéz mindig a jobb oldalát látni a dolgoknak...de nekem jobban megéri,hisz igy az én idegeim nem mennek tönkre, s vidámabban tudok a mindennapi feladatomra a családra környezetemre figyelni:)
84. emike (válaszként erre: 83. - Gpetra)
2006. nov. 16. 12:25
Na ez viszont gusztustalan,és ezer éve leját lemez.Nem beszélve arról,hogy régen sem vált be hosszútávon.Ha én nem vagyok elég jó egy pasinak azért ami,és aki vagyok gyerekkel majd jobb leszek?Ez olyan szánalmas.Én csak sajnálni tudom azt a gyerkőcöt.
83. gpetra (válaszként erre: 81. - Emike)
2006. nov. 16. 12:10
A szomszédunkban lakik egy házaspár két gyermekkel, nekik szerintem azért lett gyerekük, mert "az a szokás", azt várja el a társadalom. Egyébként a kisfiú egész áldott nap üvölt, egyszerűen azért, mert nem foglalkozott vele soha senki, leginkább az édesanyja nem. Olyat is ismerek, aki azért vállalt gyereket, hátha így sikerül a pasit kicsit jobban magához láncolni.
82. emike (válaszként erre: 78. - Gpetra)
2006. nov. 16. 11:59
Köszike:)
81. emike (válaszként erre: 72. - Sitecom)
2006. nov. 16. 11:58
Egyetértek veled,jó ha az ember mosolyog,és pozitívan fogja fel a dolgokat.De sajnos ha megfigyeled,egyre több türelmetlen,rosszkedvű,ingerült,bunkó ember van.És az ember előbb-utóbb besokall attól hogy mindent elnéz.Azt hiszik az emberek,hogy akkor nyugodtan beléd rúghatnak,átgázolhatnak rajtad.Néha oda kell mondogatni.Nekem utazási tapasztalataim nincsenek(hál isten),de annál több van a játszótérről.Na,arról könyvet tudnék írni.Meglehet nézni ki milyen családból származik.Volt olyan,hogy a kislányomat 2 évesen egy nagyobb h.gyerek szó szerint lelöködte a hintáról,miközben anyuci ott állt tőle két méterre.Naná hogy szóltam.A másik kedvencem,amikor a sok ütődött szülő(tisztelet a kivételnek)nem csinál mást csak pletyizik,közben persze jó rondán beszél,és a gyereke már az út szélén van,jön az autó,de ők észre sem veszik.Én meg persze,hogy szólok,mert sajnálnám ha a kicsit elcsapná az autó.Az okos szülő,persze a gyerekére mérges,és még annyit sem mond,hogy köszönöm.Igazából csak azt nem értem,hogy sokan mi a fenének vállalnak gyereket.A szocpól azért nem olyan sok.Vélemény?
80. gpetra (válaszként erre: 79. - Venes)
2006. nov. 16. 11:14
Levezetik ők, kint az utcán... A kaktuszos ötlet nem rossz, bár kicsit fájdalmas :)
79. Venes
2006. nov. 16. 11:13

Ez nagyon jó kérdés. talán mert bennünk van egy soötét oldal is. De ez kell az egyensúly miatt. Persze lehetőleg nem árt inkább egy kaktuszon levezetni, nem pedig embertársainkon, főleg nem szeretteinken.

Én leginkább a kedvesség hiányát az idegességnek tudom be. Az embereknek túl sok gondjuk van, keveset tudnak magukkal foglalkozni, stresszesek. Valahogy ezt kellene levezetni és akkor boldogabbak lennének és szebbnek látnák a világot.

78. gpetra (válaszként erre: 75. - Emike)
2006. nov. 16. 10:49
Ez azért éppen elég :( Gyógyulást!
77. gpetra (válaszként erre: 72. - Sitecom)
2006. nov. 16. 10:49
Igen, ebben igazad van, csak néha nagyon nehéz nyugodtnak maradni. Az, hogy mennyire vagyok nyugodt, általában azon múlik, hogy a munkahelyemen mennyire húztak fel...
76. gpetra (válaszként erre: 71. - 4726e582cf)
2006. nov. 16. 10:47

Valószínűleg nem a kedves vezetők járatain jársz

:(A metrón kevesen lesznek :), a villamosvonalon pedig régi típusú járat jön majd :) Én sajnos olyan későn megyek ma haza, hogy már nem lesz tömeg a buszon... Amíg autóval jártam, egyfolytában puffogtam a volánnál, ez arra volt jó, hogy nem lettem ideges. A BKV-n én is elég gyakran felhúzom magam, de szerencsére elég gyakran van olyan dolog, amin felvidulok.

75. emike (válaszként erre: 53. - Guntnerpetra)
2006. nov. 16. 10:40
Nem komoly csak a szokásos.Nátha,láz torokgyulladás.Köszi a bíztatást,aranyos vagy:)
74. emike (válaszként erre: 52. - Mamóca)
2006. nov. 16. 10:38
Megértelek,és nem irigyellek.Neked is kéne valami amitől feltöltődsz.
73. 4726e582cf (válaszként erre: 70. - Gpetra)
2006. nov. 16. 10:35

Szerencsések vagytok, velem mindig kicsesznek a buszvezetők, az orrom előtt csapják be az ajtót, és még a kaján vigyorukat is felfedezni vélem :((((, így nem rohanok a busz után.

Ha meg véletlen felvesz egy busz így rohantamban, akkor fix, hogy az ismerősöm ül a volánnál...

2006. nov. 16. 10:34

Én alapon mosolygos vagyok.Nagyon ritkán ér rossz benyomás az emberek felöl.

Ezt tanitotta az apukám:-lányom ha mosolyogsz ,kedves vagy, ezt az élet, az emberek viszonozni fogják!!!

Végül is bejött:)Persze érnek néha negativumok,föleg bkv járatokon,vagy a piaci körsétám alatt...de probálom vidáman lereagálni..s igy nem romlik el a kedvem:)

Rengeteg türelem kell az emberekhez,nehéz mindenkit kezelni,de meg lehet probálni..szerintem érdemes:)

71. 4726e582cf (válaszként erre: 69. - Gpetra)
2006. nov. 16. 10:33

Eleinte nem reagálok, arrébbállok, esetleg megjegyzem, hogy "nagyon szívesen", mert ugye megköszönni sem tudják, vagy "oh, elnézést!" - mert fellökött engem stb, aztán eldurran az agyam és egyre epésebben jegyzem meg a sérelmeket, de ma mondjuk nem puffogtam hangosan, ennek az az eredménye, hogy halálosan ideges vagyok, mire beérek és hozzám sem lehet szólni. Pedig nem is autózom mostanában...

Igaz nem is erre szoktam járni, csak a kerülőútra nem volt ma reggel időm és hazafele sem lesz :(((((( már előre hányok a Combinotól, a Metrótól... :(((((((

70. gpetra (válaszként erre: 68. - Anita72)
2006. nov. 16. 10:25
Ilyen is van, kész szerencse :) Vannak normális vezetők, akik felfogják, hogy nem a reggeli testmozgásodat végzed, amikor rohansz a busz után, hogy elérd, hanem sietős dolgod van, amibe nem fér bele további fél óra várakozás. Engem egyébként múltkor a buszmegállót elhagyó busz vett fel, pedig azt már nem is szabadna neki :)
69. gpetra (válaszként erre: 67. - 4726e582cf)
2006. nov. 16. 10:22
Ismerős történet, sajnos nagyjából én is így szoktam reagálni. Mostanában, ha tehetem, inkább a gyaloglást választom, a BKV-tól alapból hányingert kapok, és reszketve várom a nyarat, amikor a buszvonalon található két kollégium lakói hazautaznak, és ismét el lehet férni a buszon. Hozzáteszem, fentiekre az is megoldás lenne, ha a BKV nem félóránként indítaná a járatait, legalább reggel, és akkor nem fordulna elő, hogy a 3. megállónál már nem lehet felférni... Mondhatnám, hogy kár dühöngeni, de tudom, hogy fölösleges...
2006. nov. 16. 10:07

Engem ma pozitív élmény ért reggel 6.50 magasággában. Indulás reggel: 2 gyerek meg én, kapuzárás, hallom jön a busz.. futás gyerekek... még szerencse, hogy szembe kell futnunk a busszal... nem érünk oda... becsukta az ajtót, indexel, felnéz... és meglátja szegény nőt(engem) a két gyerekkel, hogy kora reggel megdöntöm futási rekordomat.. mosolyogva megvár, kinyitja az ajtót, előre köszön... és mindenki mosolyog a buszon.

Tudom, hogy ez a ritkább, de nekem már jobban indult a napom ettől a pici gesztustól.

Mindenkinek jó tömegközlekedést kívánok!

2006. nov. 16. 09:54

Ma betellt a pohár, olyan szinten elegem van az emberekből, hogy el sem hiszitek. :-(((


40'-es úton teljesen felidegeltem magam. Hogy miért nem vagyok kedves? Már nem tudok kedves lenni...

Éppen elég nekem a reggel, de az, hogy a kifent-kikent csitrik fellökjenek a villamoson, mert előbb akar felszállni, mint én, ám legyen menjen, majd miután megáll a hátitáskájával középen, beljebb sem tudok menni, de a következőnél persze le akar szállni, oldalba vág a hátitáskával a tömött villamoson, bocsánatot sem kér, majd fellök ismét, hogy le tudjon szállni. A hátam mögött nincs szemem, így halvány lila dunsztom sincs, hogy a vezető kabinra simulva is útban lehetek őhölgységének.

Aztán a metró, már az felidegelt, ahogy az emberek törtetnek, vánszorognak, miegymás. Felszállok, ismét avval találom magam szemben, hogy hátitáska, hónajtáska, bevásárló szatyor is miegymás, és megállnak az ajtóban, se jobbra se balra nem lehet elférni, mikor meg szeretnék beljebb menni, szólok, de perzse nem hall, mert bömböl a zene a fülén, majd megütögetem és lengetek, hogy óhajtanám, hogy lépjen arréb, mert 20cm-eren a 90 kilómat nem tudom átpréselni, arrébblép szájhúzva, persze képtelen normálisan, mert a hátizsák a hátán, mert miért is kéne azt levenni?! Nagy nehézségek árán beljebb jutok, akkor a mögöttem lévő hölgyemény fúrja a hónaljtáskáját a hátamba, a mellettem kapaszkodó asszonyság a lábamat csapkodja a szatyrával, a másik oldalamon kapaszkodó férfi folyamatosan veri a könyökét a fejemnek, kitekeredve ácsorgok, hogy egyiküknek se legyek útban, elgémberedek a pár megálló alatt. Majd nagy nehezen leszállok, persze kűzdelem, hisz az ajtó két oldalán egy-egy diák ácsorog, a peronon, meg szinte már nyomulnak is be az emberek így a metró ajtón kilépni max egy ember képes a kettő helyett, így hatalmas tülekedés alakul ki, mintha bárki is fennmaradna, ha normálisan le tudnánk szállni.

Majd jön az élmények netovábbja, a szűkre tervezett Combino. Mondanom sem kell, hogy azon kívül, hogy jól fest, semmi egyéb nem írható a javára, szűk, kevés a hely, az embertömbeg meg igen nagy. Ismét iskolásokba botlom, hangos zenét hallgatva, letojják, hogy mi zajlik körülöttük. Ismét kitekeredem, hogy egyikük táskájának, könyökének, térdének, vállának se ütődjek neki.... Huh, hosszan tudnám sorolni, ezek után már nem tudok jó képet vágni mindehhez. Lehetne kultúráltan közlekedni pl... de inkább megyek kerülővel haza (csak ma el voltam késve :(( ), csak ezt ne kelljen átélnem megint...

66. gpetra (válaszként erre: 64. - Kszisz)
2006. nov. 16. 08:27
Nem baj, az hirtelen jött téma volt, igazából nem lehet róla sokat beszélni, egyértelmű válasz pedig úgysincs.
65. gpetra (válaszként erre: 63. - Kszisz)
2006. nov. 16. 08:27
Jó ez igaz :) Nekem már van egy. Az elsőt a Vendéglátóiparin csináltam vendéglátó-szálloda szakon, ez már csak kiegészítő képzés, hogy legyen egy egyetemim is. Nem választottam szakirányt a fősulin, most kontrollingos vagyok. Beválasztottam... Ezekkel az állandó zh írásokkal az a baj, hogy van még ezen kívül 4 tantárgy, és az egyikből rengeteget kellene tanulni...
64. kszisz (válaszként erre: 62. - Gpetra)
2006. nov. 15. 20:13
Jól eltértünk az eredeti témádtól :-))))
63. kszisz (válaszként erre: 62. - Gpetra)
2006. nov. 15. 20:12

Már én is örülök, h itt tartok, viszont neked ez már a 2. diplomád :-) Az elsőt is a Műszakin csináltad? Kellett szakirányt választanod? Ha igen mit választottál?

Hú, nálunk nem is volt még ilyen, h minden órán zh! Az azért nem semmi levelezőn...

62. gpetra (válaszként erre: 61. - Kszisz)
2006. nov. 15. 19:59

Nekem sose ment :) Nem csak ahogy "öregszem". Ahogy fel kell kapcsolni a villanyt, végem van. Sajnos én szorgalmi időszakban kénytelen voltam egy tantárgyra koncentrálni, mert minden órán zh-t írtunk, a tanárnő szerint levelezőn ez a humánusabb megoldás. Lett volna megajánlott jegy, de végül mehetünk vizsgaidőszakban is, és így megint nem marad idő másra...

Ezek szerint te is közgazdász leszel :) Nincs is jobb annál... Irigyellek, Neked már csak másfél év van hátra...

61. kszisz (válaszként erre: 60. - Gpetra)
2006. nov. 15. 19:55

Én az ÁVF-re járok, vállalkozásszervező szakra, most vagyok harmadéves. Nem egyszerű nekem sem, főleg mivel ahogy telnek a félévek, egyre nehezebben megy a tanulás, és ez a jegyeimen is látszik... De hajt a diploma, hogy ezért kezdtem el az egészet, és így vagy úgy, de egyszer célbaérek. Engem is az motivál, h nagyot csalódnék magamban, ha feladnám. Igaz, én elsősorban a vizsgaidőszakban szenvedek, sajnos szorgalmi időszakban elég lusta vagyok, mindig az utsó pillanatig halogatom a házi dolgozatokat is, pedig mindig megfogadom, h most máshogy lesz :-) De ebben a félévben kicsit megint erőre kaptam, muszáj belehúznom, szeretném egy félévvel megrövidíteni a tanulmányaimat, már ha lesz rá lehetőség.

Érdekes, mert régen én sokat tanultam éjjel, de ahogy öregszem egyre inkább nem megy nekem se :-)

60. gpetra (válaszként erre: 58. - Kszisz)
2006. nov. 15. 19:41

Lejjebb a válaszom a sulira vonatkozó kérdésedre. Te hova jársz?

Mi is még csak ketten vagyunk a párommal, és tényleg elég tud lenni a munka és az iskola, néha azt sem tudom, minek is csinálom, de nem adom fel, mert akkor hatalmasat csalódnék magamban, és a környezetem is. Mondjuk magamnak tanulok elsősorban. Engem az fáraszt a legjobban, hogy folyton bennem van egy nyomasztó érzés amiatt, hogy nem pihenhetek annyit, amennyit szeretnék, mert tanulnom kell. Hétvégén, szünnapon, este, amikor éppen ráérnék... Éjszaka pedig én nem tudok tanulni, soha nem is tudtam, szóval muszáj nappal. Amíg világos van :)

59. gpetra (válaszként erre: 55. - Mamóca)
2006. nov. 15. 19:35
A Műszaki Egyetemre járok kiegésztő közgazdász képzésre, mert anyukámra ütöttem, és úgy gondoltam, hogy nekem egy diploma nem elég :) Hát most nesze nekem! Elsős vagyok, ha minden jól megy, két és fél évet kell még ezzel a félévvel együtt sikeresen realizálnom. Nekem sincs sok kedvem esténként munka után még tanulni, de talán valahogy leteszem azokat a nyamvadt vizsgákat. A tanárok eben a félévben nem tűnnek túl szigorúnak, de ez úgyis majd a vizsgán derül ki igazán. Amik viszont rázósak lesznek. Szerintem ne keseredj, menni fognak azok a vizsgák, csak rá kell magad venni valahogy a tanulásra, ami nagyon nehéz, tudom. De valamiért elkezdted azt a sulit, ne add fel így az elején!!! A többi már könnyebb lesz, csak bele kell rázódni, és felvenni a ritmust, ami más, mint az eddig megszokott... De menni fog, és a sikerélménynél nincs jobb :)
58. kszisz (válaszként erre: 55. - Mamóca)
2006. nov. 15. 17:43

Szerintem sulija válogatja, h milyenek a tanárok ill. a vizsgák. Levelezős vagy v. nappalis?

Inkább szóbeli v. inkább írásbeli vizsgáid lesznek?

én azt tapasztaltam, ha szóbelire mész, és a tanár azt látja rajtad, h abszolút lövésed sincs akkor hiába halandzsázol, tuti bukta lesz. viszont ha látja, h van fogalmad a témáról, akkor van esélyed. Az írásbeli meg ugye totál lutri. Nálunk pl. abszolút nem jellemzőek a tesztjellegű vizsgasorok, szovál muszáj tanulnod, kifejtőst nem lehet annyira a szerencsére bízni.

Az biztos, h mikor elsőéves vagy és nincs tapasztalatod nehezebb, mint mikor pár vizsgaidőszak után kitapasztalod a tanárok mire harapnak igazán...

Meg hát gyerekek mellett nem lehet könnyű... Én "csak" dolgozom és a páromról és magamról kell gondoskodnom, de még így is nehéz néha.

57. kszisz (válaszként erre: 55. - Mamóca)
2006. nov. 15. 17:27
már meg is válaszoltad a kérdést :-)
56. kszisz (válaszként erre: 52. - Mamóca)
2006. nov. 15. 17:24

Nyugi Mamóca, minden rendbe jön!!! Az embernek tényleg vannak rossz periódusai, amikor minden összejön és úgy érzed elég volt, de fel a fejjel, van egy gyönyörű kis családod, három gyermeked, akiknek szükségük van rád. Azt írtad nagyon jóban vagytok a férjeddel, ő nem tudnan némi gondot levenni a válladról? És mindenképpen fordíts időt magadra is, így könnyen le is betegedhetsz akár, azzal pedig csak még nehezebb lesz minden. tessék rendesen enni és aludni is eleget, ezt mindenki megértheti körülötted, h neked is szükséged van erre...

Petrához csatlakozva, milyen suliba jársz?


És te Petra?

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook