Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mennyire megbízható az Escapelle sűrgösségi fogamzásgátló? fórum

Mennyire megbízható az Escapelle sűrgösségi fogamzásgátló? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... ❯❯
800. pancur
2011. márc. 17. 00:58

Sziasztok!


Mostmár nagyon meg vagyok ijedve.

Február 9-én jött meg a menstruációm, majd ezt követően 19-én(vasárnap) reggel kiszakadt a gumi. Azonnal kimostam magam hüvelymosóval, de mivel a nőgyógyászom csak kedden rendelt ezt követően, így kedden este vettem be az Escapellet. Ez után 2 nappal kezdtem el szedni az orvos által felírt Omicralt. Majd ezt követően felfáztam elég csúnyán, amire az urológustól Tarividet kaptam, amelyet még most is szedek. Mostmár 1 hete késik. A menstruációm várható időpontját megelőzően rengeteget görcsöltem, feszült a mellem, ezek a tünetek mai napig vannak. Viszont nálam nem jelentkezett vérzés a gyógyszer után. Ma csináltam egy tesztet, halvány két csík. A dologhoz még hozzá tartozik, hogy a vérképzőszervi betegségem(sperocitosis) miatt nem szedhetek hormon tartalmú gyógyszereket. Amiket leírtam mennyiben befolyásolhatják a tesztet? nagyon aggódok, de még reménykedek, hogy nem vagyok terhes... :(

2011. márc. 3. 21:06
Hurrá! :)
798. _A.A._ (válaszként erre: 797. - 099c0bed40)
2011. márc. 3. 18:52
Ma megjött!!!!! :DDD
797. 099c0bed40 (válaszként erre: 796. - _A.A._)
2011. márc. 2. 10:10

:)

Summázva az eddig leírtakat: Neked valóban a művi sterilizáció az abszolút tökéletes fogamzásgátlási módszer.

( nem szeretném tovább offolni az eredeti témát, úgyhogy maradjunk ennyiben.)

796. _A.A._ (válaszként erre: 795. - 099c0bed40)
2011. márc. 1. 20:25

Mindenben egyet kell értsek Veled! Valóban, soha nem mondom, hogy soha, ezért írtam, hogy lehetőség, még lenne, ha....

Ettől a nagymama korú kismamától nekem is feláll a szőr a hátamon.

Volt egy ilyen sztorim egy közeli ismerősömmel. Majd szívrohamot kaptam, amikor azt mondta, ha terhes megtartja....50 évesen!!! Akkor nyugodtam meg, amikor kiderült, hogy csak a változó kor miatt nem betegedett meg!!!!:)

Na, én biztosan nem leszek "kisnagymama".:DDD

Én dolgozni, és élni szeretnék!!!!

A fiam keresztanyja, is most szült. Irigykedtem rá, amikor terhe volt, mert imádtam terhesnek lenni. De most már nem irigykedem rá!!!!! Az éjszakázás, a nappali nem alvás, csak sírás, mindent a szoptatáshoz kell igazítani... Na, ezek azok, amiket az én szervezetem egyáltalán nem kíván már!!!!:))))

795. 099c0bed40 (válaszként erre: 794. - _A.A._)
2011. márc. 1. 20:13

Soha ne mondd hogy soha, ahogy olvasom és hallom, éppen manapság jön divatba 45-50 között szülni.

Én ugyan magától a gondolattól is elborzadtam, de az "ország legnépszerűbb genetikusa" szerint manapság már egyáltalán nem kell felkapni a fejünket mindezen----hát azért engedtessék meg nékem hogy mégiscsak felkapjam, mert számomra egyáltalán nem természetes egy nagymama korú kismama. :(

794. _A.A._ (válaszként erre: 793. - 099c0bed40)
2011. márc. 1. 13:52

Szia!

Igen, valóban eldöntöttem, hogy ezt szeretném! S, ha netán valaha mégis úgy alakulna ez életem, hogy szeretnék babát, akkor lombikkal, még mindig lehet. Persze, mivel már elmúltam harminc, az idő pedig nem áll meg, így az esélye eléggé csekély annak, hogy valaha ez a kérdés még felmerülne.:)

793. 099c0bed40 (válaszként erre: 792. - _A.A._)
2011. márc. 1. 08:31

Szia!

Amennyiben úgy döntöttél hogy biztosan nem szeretnél több gyereket, abban az esetben csak helyeselni tudom ezt a döntésedet,ugyanis ez a jelenleg rendelkezésre álló legbiztosabb és az egészséget legkevésbé károsító fogamzásgátló módszer.

792. _A.A._ (válaszként erre: 790. - 099c0bed40)
2011. febr. 28. 18:35

Szia! Néha görcsölget a hasam, de csak olyan halványan, alig érezhetően.:(((( Azért örülnék neki, ha megjönne!!!!

Amúgy(felmerülhet a kérdés)nem azért nem alkalmazok valami biztos módszert, mert felelőtlen vagyok, hanem mert van egy célom......le akarom köttetni magam. Erre gyűjtöm a pénzt! A gyógyszerek meg....egyiktől hízok, a másiktól rosszul vagyok, a harmadiktól vérezgetek össze-vissza.... Hát mennyit próbáljak ki????? Na, neeeeeeeeeeem....én biztosra megyek! Még egy kis idő, és ezt át kell vészelnem valahogy, okosan.:)

791. 099c0bed40 (válaszként erre: 789. - Kisbe05)
2011. febr. 28. 10:48

Szia, örülök hogy "jó vége lett" a dolognak, de ne nekem köszönd, hanem Magadnak, illetve a gyógyszer hatásának.

Az "utazáskor jön meg" egyébként nálam is tipikus, olyan mintha direkt csinálná a kis huncut...:)

790. 099c0bed40 (válaszként erre: 788. - _A.A._)
2011. febr. 28. 10:45
Szia, szívesen, örülök ha kicsit meg tudtalak nyugtatni. :)
789. kisbe05 (válaszként erre: 779. - 099c0bed40)
2011. febr. 27. 12:32

görcsölni görcsöltem, de csak azért mert vasárnap megjött :) egy részről a legklasszabb, soha nem örültem még menstruációnak ennyire, másrészről pedig annyira tipikus, hogy mindig akkor jön meg amikor utazok valahova :D

azért teszteltem is egyet ma reggel, negatív lett, úgyhogy most nyugi van :)

köszönök mindent neked! :)

788. _A.A._ (válaszként erre: 787. - 099c0bed40)
2011. febr. 27. 12:11

Szia!

Köszönöm a választ! Akkor nem aggódom. Bár azóta baleset nem történt, de az ördög sosem alszik ugye... Jobb félni, mint megijedni!!!!

2011. febr. 27. 09:14

Szia, igen, lehet.


Az esemény utáni tabletta magas hormontartalma az arra érzékeny nők hormonrendszerét sajnos képes tartósabb ideig is megzavarni.

786. _A.A._
2011. febr. 26. 17:00

Sziasztok! December elején bevett Escapelle miatt lehetséges, hogy ennyi ideig bekavar????

A gyógyszer bevétele után 5. napra megbetegedtem, aztán januárban is, de csak 3 napig, majd elmúlt,és 3 nap múlva ismét volt egy kicsi 2 napig. Most februárban, viszont még nem jött meg!!!! Lehet a gyógyszer miatt?

2011. febr. 23. 09:37

:) Örülök hogy heppi-end lett a történet vége, és annak is ha úgy érzed hogy segítettem a szavaimmal.

Minden jót: Eszter

784. daduska
2011. febr. 23. 09:33

Kedves öregnéneőzikéje.

Örömteli hírem van mégpedig az hogy ma reggelre megjött a havim. Nagy kő esett le a szívemről.Köszönök neked minden megnyugtató szót!!!!

Puszi neked:Erika!

2011. febr. 21. 09:40

Szia, nem befolyásolja.


Vegyél terhestesztet és győződj meg arról hogy nem vagy terhes, efelől tehát nyugodtan aludhatsz és nem kell idegeskedned sem.


Eszter

782. daduska
2011. febr. 21. 09:29
Kedves öregnéneőzikéje.Köszönöm a biztató szavakat és bízom benne igazad lesz.Baromi ideges vok és feszült.Már aludni sem bírok.Az lenne még a kérdésem hogy az escapelle bevétele előtt 1 napig antibiotikumot szedtem augmentint.Ez befolyásolhatja a gyogyszer hatását?
2011. febr. 21. 09:15

Szia, nem kell idegeskedned és aggódnod sem, ha több ízben is véreztél a gyógyszer bevétele után akkor szinte kizárt hogy terhes legyél.

Ha még nem csináltál terhességi tesztet, akkor csinálj, véleményem szerint negatívnak kell lennie, ezzel pedig egyértelművé válik hogy nem vagy terhes.


Hogy a következő vérzésed mikor jelentkezik, illetve a normál ciklus mikorra áll vissza, az egyéni érzékenységtől függő dolog, általában 2-3 hónap alatt meg szokott történni.

Van akinek a szervezete érzékenyebb a gyógyszerben lévő nagy adag progeszteronra, náluk hosszabb ideig is tarthat a regeneráció, tudom hogy kellemetlen a bizonytalanság, de ha már azt tudod hogy terhes biztosan nem vagy, némileg könnyebb kivárni, hogy mikor jön meg, illetve áll be.

780. daduska
2011. febr. 20. 09:42
Január 5-8-ig megvolt a havim.9-én sajnos baleset történt velem is.Eá 1,5 napra bevettem az escapelle tablettát amitől 5 napra rá rendes vérzésem volt rendes ideig.21-27-ig barna csekély mértékű.És 28-án megint véreztem 3 napig kevesebb mennyiségű volt.Azóta semmi.21-én kellene rendesen megjönnie,de semmi előjele.Fájdigál néha a hasam meg a cicim is.Már beképzelem hogy hányingerem van meg ilyenek.Lehetséges hogy az escapellétől kimarad most a vérzésem vagy késik?Ha igen mennyit késhet?Nagyon ideges vok és félek mert nem akarok abortuszra menni.Nekem már van egy 10 éves lányom és nem akarok már másikat ebbe a nehéz világba.Kérem válaszoljatok.
2011. febr. 19. 21:22

:) Igazán nincs mit, az üdülés alatt pedig próbálj valóban pihenni, és ne ezen görcsölj.


Kellemes pihenést, majd írj ha visszajöttél!

778. kisbe05 (válaszként erre: 777. - 099c0bed40)
2011. febr. 19. 00:51

köszönöm a válaszokat :)

azért szorgalmaznám nagyon a tesztet, mert holnaptól egy hétig "üdülök", ami így inkább csak idegeskedés lesz szerintem. de ha ki kell várni, hát ki kell várni...

köszönöm még egyszer.

2011. febr. 18. 21:40

A folyás nem egyértelmű jel se a terhességre, sem pedig annak az ellentétére nézve.


Tesztet még korai csinálnod, legalább a soron következő vérzést meg kell várni vele, hogy biztosan ne hamis eredményt adjon.

776. kisbe05
2011. febr. 18. 11:23

Tegnap estétől fehér folyásom van. Nekem ez általában mensi előtt szokott lenni és már majdnem meg is nyugodtam kissé, de most olvasom, hogy az lehet terhesség jele is. Ez mennyire igaz?

Más: már nagyon csinálnék egy tesztet, de még nyilván nem telt el 12 nap. Viszont a tesztem azt írja, hogy 6 nappal a mensi előtt képes kimutatni a terhességet. Akkor is ki kell várnom a 12 napot?

775. 099c0bed40 (válaszként erre: 774. - Kisbe05)
2011. febr. 18. 08:39
:(
774. kisbe05 (válaszként erre: 773. - 099c0bed40)
2011. febr. 17. 16:23
igen, de megmondom őszintén sokkal nyugodtabb lennék, ha lenne valami mellékhatás. akkor legalább tudnám, hogy "dolgozik" a szer. így meg mintha semmi nem történne. tudom hülyén hangzik, és lehet, hogy túlaggódom, de nem tudok megnyugodni....
2011. febr. 17. 09:44
Szia, az egyáltalán nem jelent rosszat ha nincsenek mellékhatások, egyáltalán nem törvényszerű hogy legyenek.
772. kisbe05 (válaszként erre: 771. - 099c0bed40)
2011. febr. 16. 20:52
köszönöm. egyébként is nagyon parázok, mert nincsenek mellékhatások sem. jó, tegnap eléggé fáradt voltam, de az szerintem inkább a stresszeléstől van és nem a gyógyszertől.
2011. febr. 16. 20:10

Szia, bár nálunk nincsen ilyen nevű gyógyszer forgalomban, véleményem szerint a paracetamol nem gyengítheti a hatását, főleg nem 12 órával az esemény utáni előtt bevéve. ( az addigra már kiürül)

Emiatt nem aggódnék a Helyedben.

❮❮ ... 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook