Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mennyire megbízható az Escapelle sűrgösségi fogamzásgátló? fórum

Mennyire megbízható az Escapelle sűrgösségi fogamzásgátló? (tudásbázis kérdés)

❮❮ ... 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... ❯❯
788. _A.A. (válaszként erre: 787. - 099c0bed40)
2011. febr. 27. 12:11

Szia!

Köszönöm a választ! Akkor nem aggódom. Bár azóta baleset nem történt, de az ördög sosem alszik ugye... Jobb félni, mint megijedni!!!!

2011. febr. 27. 09:14

Szia, igen, lehet.

Az esemény utáni tabletta magas hormontartalma az arra érzékeny nők hormonrendszerét sajnos képes tartósabb ideig is megzavarni.

786. _A.A.
2011. febr. 26. 17:00

Sziasztok! December elején bevett Escapelle miatt lehetséges, hogy ennyi ideig bekavar????

A gyógyszer bevétele után 5. napra megbetegedtem, aztán januárban is, de csak 3 napig, majd elmúlt,és 3 nap múlva ismét volt egy kicsi 2 napig. Most februárban, viszont még nem jött meg!!!! Lehet a gyógyszer miatt?

2011. febr. 23. 09:37

:) Örülök hogy heppi-end lett a történet vége, és annak is ha úgy érzed hogy segítettem a szavaimmal.

Minden jót: Eszter

784. daduska
2011. febr. 23. 09:33

Kedves öregnéneőzikéje.

Örömteli hírem van mégpedig az hogy ma reggelre megjött a havim. Nagy kő esett le a szívemről.Köszönök neked minden megnyugtató szót!!!!

Puszi neked:Erika!

2011. febr. 21. 09:40

Szia, nem befolyásolja.

Vegyél terhestesztet és győződj meg arról hogy nem vagy terhes, efelől tehát nyugodtan aludhatsz és nem kell idegeskedned sem.

Eszter

782. daduska
2011. febr. 21. 09:29
Kedves öregnéneőzikéje.Köszönöm a biztató szavakat és bízom benne igazad lesz.Baromi ideges vok és feszült.Már aludni sem bírok.Az lenne még a kérdésem hogy az escapelle bevétele előtt 1 napig antibiotikumot szedtem augmentint.Ez befolyásolhatja a gyogyszer hatását?
2011. febr. 21. 09:15

Szia, nem kell idegeskedned és aggódnod sem, ha több ízben is véreztél a gyógyszer bevétele után akkor szinte kizárt hogy terhes legyél.

Ha még nem csináltál terhességi tesztet, akkor csinálj, véleményem szerint negatívnak kell lennie, ezzel pedig egyértelművé válik hogy nem vagy terhes.

Hogy a következő vérzésed mikor jelentkezik, illetve a normál ciklus mikorra áll vissza, az egyéni érzékenységtől függő dolog, általában 2-3 hónap alatt meg szokott történni.

Van akinek a szervezete érzékenyebb a gyógyszerben lévő nagy adag progeszteronra, náluk hosszabb ideig is tarthat a regeneráció, tudom hogy kellemetlen a bizonytalanság, de ha már azt tudod hogy terhes biztosan nem vagy, némileg könnyebb kivárni, hogy mikor jön meg, illetve áll be.

780. daduska
2011. febr. 20. 09:42
Január 5-8-ig megvolt a havim.9-én sajnos baleset történt velem is.Eá 1,5 napra bevettem az escapelle tablettát amitől 5 napra rá rendes vérzésem volt rendes ideig.21-27-ig barna csekély mértékű.És 28-án megint véreztem 3 napig kevesebb mennyiségű volt.Azóta semmi.21-én kellene rendesen megjönnie,de semmi előjele.Fájdigál néha a hasam meg a cicim is.Már beképzelem hogy hányingerem van meg ilyenek.Lehetséges hogy az escapellétől kimarad most a vérzésem vagy késik?Ha igen mennyit késhet?Nagyon ideges vok és félek mert nem akarok abortuszra menni.Nekem már van egy 10 éves lányom és nem akarok már másikat ebbe a nehéz világba.Kérem válaszoljatok.
2011. febr. 19. 21:22

:) Igazán nincs mit, az üdülés alatt pedig próbálj valóban pihenni, és ne ezen görcsölj.

Kellemes pihenést, majd írj ha visszajöttél!

778. kisbe05 (válaszként erre: 777. - 099c0bed40)
2011. febr. 19. 00:51

köszönöm a válaszokat :)

azért szorgalmaznám nagyon a tesztet, mert holnaptól egy hétig "üdülök", ami így inkább csak idegeskedés lesz szerintem. de ha ki kell várni, hát ki kell várni...

köszönöm még egyszer.

2011. febr. 18. 21:40

A folyás nem egyértelmű jel se a terhességre, sem pedig annak az ellentétére nézve.

Tesztet még korai csinálnod, legalább a soron következő vérzést meg kell várni vele, hogy biztosan ne hamis eredményt adjon.

776. kisbe05
2011. febr. 18. 11:23

Tegnap estétől fehér folyásom van. Nekem ez általában mensi előtt szokott lenni és már majdnem meg is nyugodtam kissé, de most olvasom, hogy az lehet terhesség jele is. Ez mennyire igaz?

Más: már nagyon csinálnék egy tesztet, de még nyilván nem telt el 12 nap. Viszont a tesztem azt írja, hogy 6 nappal a mensi előtt képes kimutatni a terhességet. Akkor is ki kell várnom a 12 napot?

775. 099c0bed40 (válaszként erre: 774. - Kisbe05)
2011. febr. 18. 08:39
:(
774. kisbe05 (válaszként erre: 773. - 099c0bed40)
2011. febr. 17. 16:23
igen, de megmondom őszintén sokkal nyugodtabb lennék, ha lenne valami mellékhatás. akkor legalább tudnám, hogy "dolgozik" a szer. így meg mintha semmi nem történne. tudom hülyén hangzik, és lehet, hogy túlaggódom, de nem tudok megnyugodni....
2011. febr. 17. 09:44
Szia, az egyáltalán nem jelent rosszat ha nincsenek mellékhatások, egyáltalán nem törvényszerű hogy legyenek.
772. kisbe05 (válaszként erre: 771. - 099c0bed40)
2011. febr. 16. 20:52
köszönöm. egyébként is nagyon parázok, mert nincsenek mellékhatások sem. jó, tegnap eléggé fáradt voltam, de az szerintem inkább a stresszeléstől van és nem a gyógyszertől.
2011. febr. 16. 20:10

Szia, bár nálunk nincsen ilyen nevű gyógyszer forgalomban, véleményem szerint a paracetamol nem gyengítheti a hatását, főleg nem 12 órával az esemény utáni előtt bevéve. ( az addigra már kiürül)

Emiatt nem aggódnék a Helyedben.

770. kisbe05
2011. febr. 15. 22:57

sziasztok.

vasárnap hajnalban megtörtént a baleset, a gyógyszert (levonelle) csak ma reggel tudtam beszerezni, be is vettem egyből. viszont ez így már olyan 55 óra körüli. és mivel meg is vagyok fázva, tegnap vettem be paracetamolt, igaz 12 órával a levonelle előtt. ez gyengítheti a hatást?

úristen...megőrülök...

769. 099c0bed40 (válaszként erre: 764. - Atáner26)
2011. febr. 2. 23:28
Szia, remélhetőleg valóban elmúlik, ezek ugyanis csak átmeneti kellemetlenségek szoktak lenni.
768. 099c0bed40 (válaszként erre: 765. - Pöttönp88)
2011. febr. 2. 23:27

Szia, szerintem már az esemény utánit is kár volt bevenned, mert igen kis esélye van annak hogy egy fog. gátlót szedő nő a ciklusa elején kimaradt ( illetve csak megkésett) tabletta miatt teherbe essen, nem beszélve arról, hogy azt írod beléd sem élvezett a barátod.

Így "duplán" illetve "triplán" bebiztosítottad magadat, terhes tehát biztos nem vagy, de az előfordulhat hogy a ciklusod egy időre megkeveredik, azaz köztes vérzésed lesz, vagy nem időben jön meg. az eddigi fog. gátlót ne hagyd abba, szedd tovább változatlanul, bármelyiket is tapasztalod.

767. 099c0bed40 (válaszként erre: 766. - Cézé)
2011. febr. 2. 23:21

Szia, ha úgy történt ahogy írod, hogy se ejakuláció, se egyéb olyasmi nem történt amitől sperma került volna a hüvelyedbe, akkor nem lehetsz terhes.

Mivel az ember szervezete nem robot, előfordulhat hogy a menses se pont 28 naponként jelentkezik, hanem kicsit késöbb ( vagy előbb).

Ha már két hét eltelik vérzés nélkül, biztonságképpen csinálj egy tesztet, de szerintem nem lesz baj, megnyugodhatsz!

766. cézé
2011. febr. 2. 16:58

Sziasztok.

Előre szégyenlem magam, hogy 25 éves felnőtt létemre ilyen történik velem. . . de mégis.

Szóval együtt voltam a párommal, már a ciklus veszélyes napjait követő 3-4 nappal, január 22-én, használtunk óvszert, amivel semmiféle gikszer nem volt, és ő egyébként nem is ejakulált. Egyéb aktus nem történt. Vasárnap kellett volna megjönnie, és még semmi. Tegnap, azaz három nap késés után teszteltem, negatív. A ciklusom 28 napos, plusz minusz egy nap eltéréssel. Szerintetek van esély, hogy mégis baj történt? Vagy korán végeztem el a tesztet?

Köszönöm a választ.

2011. febr. 2. 11:35

Sziasztok!

Fogamzásgátlót szedek két éve, múlt szombaton - a menzesz utáni első nap- be is vettem az első tablettámat, este feküdtem le egy fiúval (megszakításos módszerrel). Másnap azonban nem tudom hogyan, de kimaradt a tabletta, és a 12 óra kb. már 3 órával letelt mikor pótoltam. Nagyon aggódtam, mert ugye így csökkent a tabletta hatása és attól kezdtem félni, hogy az életben maradt spermák esetleg megtermékenyíthetnek, ha közben peteérésre került sor. Másnap ezért elmentem nőgyógyászhoz, azt mondta, szerinte ne idegeskedjek, de felírt nekem escapelle-t, amit be is vettem, bár így sajnos már csak az 57. órában. De egyáltalán nem nyugodtam meg. Szerintetek továbbra is nagy okom van az aggodalomra?? Köszi a segítséget

2011. febr. 1. 21:24
Sziasztok! Sajnos nekem is be kellett vennem ezt a kis bogyókát (Escapelle).Bár szerintem nekem pszichésen, de nagyon fura a közérzetem( ma vettem be), kicsit mintha görcsölne a hasam,és hányingerem is van.Nálatok is jelentkezett mellékhatás?Remélem holnapra elmúlik... :(
763. 099c0bed40 (válaszként erre: 755. - Dorkadorcsi)
2011. jan. 31. 08:45

Szia, ha védekezés ( illetve utólagos védekezés) nélkül bármikor éltél nemi életet, attól természetesen lehetsz terhes, és az az utáni "balesetnél" hiába voltál gondos, és vetted be az esemény utánit, az csakis arra az egy alkalomra szólóan hat, "visszamenőlegesen" nem.

A haspuffadás ezernyi ok következtében lehet, erre "nem szakemberként" felelőtlenség lenne részemről bármit is írni.

762. 099c0bed40 (válaszként erre: 761. - Kismacskacica)
2011. jan. 31. 08:38
szia, lehet erősebb a vérzés, nem kóros ha így van. Örülj neki hogy megjött, így legalább az esetleges terhességen nem kell már aggódnod.
2011. jan. 30. 22:08
sziasztok: ) tegnap megjött: ) nem tudom mikor volt meg utoljára ennyire erősen, de nem az elmúlt egy évben az biztos...
2011. jan. 28. 08:07

Aranyos vagy hogy ezt írod, köszi:)

Igyekszem segíteni másokon legalább azokban a témákban, amihez némileg értek, ennyi az egész.

Sok szerencsét Neked, biztos hogy nem lesz semmi baj, csak türelem!

759. daduska
2011. jan. 28. 07:57
öregnéneözikéje te annyira kedves nő lehetsz.Köszönöm a megnyugtató válaszodat.Szivesen megismernélek mert van annyi problémám biztos megnyugtatnál.Aranyos vagy nagyon.Köszönöm neked.Puszi.
❮❮ ... 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2018, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | Facebook