Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mennyire megbízható az Escapelle sűrgösségi fogamzásgátló? fórum

Mennyire megbízható az Escapelle sűrgösségi fogamzásgátló? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... ❯❯
770. kisbe05
2011. febr. 15. 22:57

sziasztok.

vasárnap hajnalban megtörtént a baleset, a gyógyszert (levonelle) csak ma reggel tudtam beszerezni, be is vettem egyből. viszont ez így már olyan 55 óra körüli. és mivel meg is vagyok fázva, tegnap vettem be paracetamolt, igaz 12 órával a levonelle előtt. ez gyengítheti a hatást?

úristen...megőrülök...

769. 099c0bed40 (válaszként erre: 764. - Atáner26)
2011. febr. 2. 23:28
Szia, remélhetőleg valóban elmúlik, ezek ugyanis csak átmeneti kellemetlenségek szoktak lenni.
768. 099c0bed40 (válaszként erre: 765. - Pöttönp88)
2011. febr. 2. 23:27

Szia, szerintem már az esemény utánit is kár volt bevenned, mert igen kis esélye van annak hogy egy fog. gátlót szedő nő a ciklusa elején kimaradt ( illetve csak megkésett) tabletta miatt teherbe essen, nem beszélve arról, hogy azt írod beléd sem élvezett a barátod.

Így "duplán" illetve "triplán" bebiztosítottad magadat, terhes tehát biztos nem vagy, de az előfordulhat hogy a ciklusod egy időre megkeveredik, azaz köztes vérzésed lesz, vagy nem időben jön meg. az eddigi fog. gátlót ne hagyd abba, szedd tovább változatlanul, bármelyiket is tapasztalod.

767. 099c0bed40 (válaszként erre: 766. - Cézé)
2011. febr. 2. 23:21

Szia, ha úgy történt ahogy írod, hogy se ejakuláció, se egyéb olyasmi nem történt amitől sperma került volna a hüvelyedbe, akkor nem lehetsz terhes.


Mivel az ember szervezete nem robot, előfordulhat hogy a menses se pont 28 naponként jelentkezik, hanem kicsit késöbb ( vagy előbb).

Ha már két hét eltelik vérzés nélkül, biztonságképpen csinálj egy tesztet, de szerintem nem lesz baj, megnyugodhatsz!

766. cézé
2011. febr. 2. 16:58

Sziasztok.

Előre szégyenlem magam, hogy 25 éves felnőtt létemre ilyen történik velem. . . de mégis.


Szóval együtt voltam a párommal, már a ciklus veszélyes napjait követő 3-4 nappal, január 22-én, használtunk óvszert, amivel semmiféle gikszer nem volt, és ő egyébként nem is ejakulált. Egyéb aktus nem történt. Vasárnap kellett volna megjönnie, és még semmi. Tegnap, azaz három nap késés után teszteltem, negatív. A ciklusom 28 napos, plusz minusz egy nap eltéréssel. Szerintetek van esély, hogy mégis baj történt? Vagy korán végeztem el a tesztet?


Köszönöm a választ.

2011. febr. 2. 11:35

Sziasztok!

Fogamzásgátlót szedek két éve, múlt szombaton - a menzesz utáni első nap- be is vettem az első tablettámat, este feküdtem le egy fiúval (megszakításos módszerrel). Másnap azonban nem tudom hogyan, de kimaradt a tabletta, és a 12 óra kb. már 3 órával letelt mikor pótoltam. Nagyon aggódtam, mert ugye így csökkent a tabletta hatása és attól kezdtem félni, hogy az életben maradt spermák esetleg megtermékenyíthetnek, ha közben peteérésre került sor. Másnap ezért elmentem nőgyógyászhoz, azt mondta, szerinte ne idegeskedjek, de felírt nekem escapelle-t, amit be is vettem, bár így sajnos már csak az 57. órában. De egyáltalán nem nyugodtam meg. Szerintetek továbbra is nagy okom van az aggodalomra?? Köszi a segítséget

2011. febr. 1. 21:24
Sziasztok! Sajnos nekem is be kellett vennem ezt a kis bogyókát (Escapelle).Bár szerintem nekem pszichésen, de nagyon fura a közérzetem( ma vettem be), kicsit mintha görcsölne a hasam,és hányingerem is van.Nálatok is jelentkezett mellékhatás?Remélem holnapra elmúlik... :(
763. 099c0bed40 (válaszként erre: 755. - Dorkadorcsi)
2011. jan. 31. 08:45

Szia, ha védekezés ( illetve utólagos védekezés) nélkül bármikor éltél nemi életet, attól természetesen lehetsz terhes, és az az utáni "balesetnél" hiába voltál gondos, és vetted be az esemény utánit, az csakis arra az egy alkalomra szólóan hat, "visszamenőlegesen" nem.


A haspuffadás ezernyi ok következtében lehet, erre "nem szakemberként" felelőtlenség lenne részemről bármit is írni.

762. 099c0bed40 (válaszként erre: 761. - Kismacskacica)
2011. jan. 31. 08:38
szia, lehet erősebb a vérzés, nem kóros ha így van. Örülj neki hogy megjött, így legalább az esetleges terhességen nem kell már aggódnod.
2011. jan. 30. 22:08
sziasztok: ) tegnap megjött: ) nem tudom mikor volt meg utoljára ennyire erősen, de nem az elmúlt egy évben az biztos...
2011. jan. 28. 08:07

Aranyos vagy hogy ezt írod, köszi:)


Igyekszem segíteni másokon legalább azokban a témákban, amihez némileg értek, ennyi az egész.


Sok szerencsét Neked, biztos hogy nem lesz semmi baj, csak türelem!

759. daduska
2011. jan. 28. 07:57
öregnéneözikéje te annyira kedves nő lehetsz.Köszönöm a megnyugtató válaszodat.Szivesen megismernélek mert van annyi problémám biztos megnyugtatnál.Aranyos vagy nagyon.Köszönöm neked.Puszi.
758. 099c0bed40 (válaszként erre: 757. - Daduska)
2011. jan. 28. 07:52

Szia, ha ennyit vérzel, akkor szinte kizárt hogy terhes vagy---- a nagy adag progeszteront tartalmazó esemény utáni tabletta egyik leggyakoribb mellékhatása a vérezgetés-vérzés,illetve a ciklus felborulása.

Egyéni érzékenységtől függ, kinél mennyi idő szükségeltetik, mire visszarendeződnek a saját hormonok, egy-három hónap közötti időszak az átlagos.

Ne izgulj, terhes biztos nem vagy, ezek az átmeneti mellékhatások meg elmúlnak, amint kiürült a szervezetedből a hormon.

757. daduska
2011. jan. 28. 07:45

Sziasztok!

Sajnos 11-én én is escapelle tablettára szorultam.A bevételtől számitott 6 napon megjött a menszeszem ami rendesen 4 napig megvolt.Ezután 7 napig tehát 27-ig barnás váladékom volt.És ma azaz 28-án megint van egy kis vérzésem.Rendesen 30-án kellene megjönni.Szerintetek ennyire megborult volna a hormonháztartásom vagy terhes vok?A nőgyogyászom azt mondta 2 hétig is vérezgethetek.Természetes ez? Nyugtasson meg valaki.Puszi mindenkinek.És köszönöm.

2011. jan. 27. 23:08
köszi a válaszod, igazából én se nagyon aggódnék, ha nem én lennék. Főképp azért sem, mert azt mondta az orvosom, hogy nem is lesz normális menstruációm ameddig egy bizonyos súlyt el nem érek (174cm vagyok 46kg), mert hogy a szervezetem tudja, hogy nem szabad teherbe esnem, mert képtelen lenne ellátni. Ez valóban így van? Úgy látom te otthon vagy a témában, ezért is kérdezlek.
2011. jan. 27. 15:50

Szia!

Köszönöm a gyors válaszod! azt tudom, hogy várni kell 2hetet a sürgősségi bogyo és a teszt között. csak az merült fel bennem, hogy mi van ha már a bogyó bevétele előtt terhes voltam? bevettem rá a bogyót, és akkor nem befolyásolja a tesztet a bogyóban lévő hormon? tudom furcsa kérdés..a teszt rögtön negatívot mutatott! csak azért kérdezek ekkora hülyeséget mert teljesen fel van puffadva a hasam lent is és fent is, ez normális?ez a sürgősségi fogamzásgátló miatt van? sose volt még ilyen nagy hasam... segíts kérlek:(

2011. jan. 27. 07:43

Szia, a gyógyszerben lévő hormon nem befolyásolja a teszt eredményét, viszont ha jól értem mindössze 6 nap telt el, amikor csináltad,az az idő nagyon kevés ahhoz, hogy bármit kimutasson.

A legérzékenyebb tesztek is maximum 2 héttel a megtermékenyülés után mutatnak megbízható eredményt, előtte nem.


Ha pecsételő vérzésed van, az azt jelenti, hogy hatott a gyógyszer, mert részben levált a méhnyálkahártya, azaz alkalmatlan arra hogy beágyazódjon az esetlegesen megtermékenyült petesejt.

Véleményem szerint nincs okod aggódni, tesztet pedig csak két hét elteltével csinálj, ha addig nem jön meg a vérzésed.

2011. jan. 27. 00:11
Sziasztok! a segítségetekre lenne szükségem... mult hét szerdán használtam sürgősségi fogamzásgátlót, aktus után 4-5 órára már be is vettem a tabit. a kérdésem az az, hogy kb 3napja barnás pecsételő vérzésem van, és csináltam is tesztet még kedden, és negatív lett. a kérdésem az az hogy a sürgősségi fogamzásgátló hormonja befolyásolhatja hogy negatív legyen a teszt? köszi
2011. jan. 26. 08:08

Szia, az Általad leírtak alapján véleményem szerint elhanyagolhatóan kevés annak az esélye, hogy teherbe estél.

Ne stresszelj, a folyamatos stressz magában is képes eltolni a menstruációt.

Ha két héten belül nem tapasztalsz menses-szerű vérzést, akkor érdemes egy terhességi teszttel meggyőződni róla, hogy nincs baj, de ennek annyira kicsi az esélye, hogy tényleg nem érdemes aggódnod miatta!

2011. jan. 25. 23:00

Sziasztok! Sajnos ma reggel én is erre a tablettára szorultam.

Először is azzal kezdeném, hogy egy éve nem szedek fogamzásgátlót, azóta nagyjából nem volt normális menstruációm. PCO-s vagyok (és inzulinrezisztens). Az előző "menstruációm" jan.10-és 16. a közé esik, igazából görcsölni kezdtem 10.én és 12.én volt egy kis vérzésem ami aztán ilyenkor eltart pár napig, bár ez is inkább barnás, nem pirosas. Viszont metformint szedek öt hónapja. Valaki nem tudja, ez mennyiben befolyásolja a dolgokat? (tudom ennek kéne segítenie rajta, de eddig még nem nagyon használt. remélem nem most fog.)

A másik az, hogy igazából nem történt közösülés. A barátom szerintem egy percig sem volt bennem, nem hogy bennem ment volna el (közben hirtelen eszünkbe jutott, hogy nem szabad védekezés nélkül). Ugyanakkor tudom hogy az elő-nedvtől is teherbe lehet esni.

Az a "perc" után pár órával görcsölni kezdett az alhassam, és kicsit barna folyásom is volt. Másnap bevettem ugye a gyógyszert nagyjából 14órára rá, attól még jobban görcsölt, és pecsételő barna folyás picit véresbe váltott.

Nagyon aggódok és stresszelek. Mégis csak félidőben történt, és kitudja mikor gondolja meg magát a metformin... kérlek segítsetek ti mennyi esélyt láttok a dologra.

750. 099c0bed40 (válaszként erre: 749. - Nia9)
2011. jan. 25. 13:06
:) szívesen, megnyugtató hogy negatív lett a teszt.
749. Nia9
2011. jan. 25. 08:44
Köszönöm szépen a segítséget. Ma csináltam egy tesztet, negatív lett :) Úgyhogy várok tovább.
748. 099c0bed40 (válaszként erre: 747. - Nia9)
2011. jan. 24. 13:56

Szia, a gyógyszer bevételét követő vérzés elég sokakkal előfordul, bár az intenzitása és időtartama nagyon nagy mértékben változó lehet.


Mivel véreztél, és nem is csak pecsételő jelleggel, ezért a teherbeesés esélye gyakorlatilag nulla ( levált a méhnyálkahártyád egy része), a tablettában lévő nagy adag progeszteron viszont egy időre felboríthatja a hormonműködést, azaz előfordulhat hogy egy-két hónapig nem a várt időben ( vagy egyáltalán nem) jelentkezik menstruáció.

Ez sem kóros, de a biztonság kedvéért nem árt egy terhességi tesztet végezni, ami alapján egészen egyértelmű lesz, hogy nem vagy terhes, csak vissza kell igazodni a hormonműködésnek.

Egyénileg változó, hogy mindez kinél mennyi ideig tart, átlagosan 1-3 hónap között szokott lenni.

747. Nia9
2011. jan. 24. 10:40

Sziasztok!

Az én esetem a következő: Az előző menstruációm december 25-én kezdődött, a párommal január 2-án voltunk együtt (nem volt peteérésem épp akkor), amikor is megtörtént a baleset, még aznap este elmentünk sürgősségi fogamzásgátlóért tehát kb 2 órán belül bevettem az escapellet. A doktornő elmondta, hogy köztes vérzés jelentkezhet. A tabletta bevétele után 1 héttel 3 napos vérzésem volt. Nem pecsételő, nem barnás. Normál, piros színű vérzés, bár picit gyengébb és rövidebb ideig tartott mint normál menstruáció esetén. A kérdésem az lenne, hogy történt már valakivel hasonló? És ez milyen befolyással van a rendes menstruációmra? Egyébként 22-én kellett volna megjönnie, tehát eddig 2 napot késik.

2011. jan. 11. 08:20
:)
745. Erika_88 (válaszként erre: 744. - 099c0bed40)
2011. jan. 10. 20:08

Köszönöm a válaszod:)

Én is nagyon remélem!

744. 099c0bed40 (válaszként erre: 743. - Erika_88)
2011. jan. 10. 19:24

Szia, ilyen "vészhelyzetben" be lehetett volna venni a másodikat is, igaz ennyi hormon már igencsak megterheli a szervezetet.


Ha csinálsz egy terhességi tesztet, abból ennyi idő elteltével már egyértelműen kiderül hogy lett-e következménye a második "balesetnek,"--- remélhetőleg nem.

Üdv: E

2011. jan. 10. 18:06

Sziasztok!

Számomra elég nagy problémával fordulok hozzátok...kérlek segítsetek.

Az utolsó menstruációm nov. 27-én volt,egy hét elteltével történt meg az első balesetünk,ekkor fordultam a nögyógyászomhoz és megkaptam az Escapelle nevű tablettát.

A gyógyszer bevétele után a 6. napon pecsételő vérezésem volt...ez kb. 3 napig tartott.Ekkor ismét kiszakadt az óvszer,de már nem mentem orvoshoz mert úgy tudom hogy ezt csak havi egyszer lehet alkalmazni,így azóta csak várom,hogy mi fog történni.

Szerintetek mennyi annak az esélye hogy terhes vok?

A menstruációs tüneteim megvannak...a has,- derékfájás,idegesség,mellfeszülés.

Köszönöm a mihamarabbi válaszokat.

742. 099c0bed40 (válaszként erre: 741. - Zsanettke19)
2011. jan. 9. 16:22

Szia, mindkét kérdésedre igen a válasz.


Ne aggódj, nagyon nagy valószínűséggel nem lett baj, és meg fog jönni a vérzésed.

2011. jan. 9. 15:06
már vagy 6-7 napja barnás pecsételésem van :S ha letelik a 2. hét az aktust követően már hat a teszt ? illetve ez az 1 hétig tartó pecsételés pozitivum v negatívumnak számít?:S nagyon félek:(
❮❮ ... 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook