Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mennyire megbízható az Escapelle sűrgösségi fogamzásgátló? fórum

Mennyire megbízható az Escapelle sűrgösségi fogamzásgátló? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... ❯❯
890. 099c0bed40 (válaszként erre: 888. - Tincsuu)
2011. nov. 3. 11:40
Szia, sajnos nagyon megkésve tudtam privátban válaszolni, mert az utóbbi 2 hétben nem voltam net közelben.
2011. okt. 24. 16:37

Hello!


AZ én sztorim is hasonló a tiedhez, annyi különbséggel, hogy hivatalosan nem estem bele abba az időszakba. Ezt az üzit leírtam privátban is öreg néne őzikéjének, de mivel látom, hogy sokan járnak hasonló cipőben, így ide is beírom:


Én október 8-a hajnalban voltam együtt a barátommal, de nem ment el bennem. Viszont aggódtam, elmentem egy sürgősségi ambulanciára, ahol kaptam egy Levonelle nevű gyógyszert,(Angliában élek) ez kb. 12-13 órával az esemény után történt. A menstruációm egyébként október 1-jén jött meg és durván 2- max. 3 nappal a szeretkezés előtt múlt el. Úgy tudom, hogy az ovuláció idején, azaz a ciklustól számított 10-18. napon van a legnagyobb esély teherbe esni...


Azt szeretném kérdezni, mit gondoltok a tablettáról?(már aki ismeri) Hatásos?Ebben is 1,5 mg levonogrestel van mint az Escapelle-ben egyébként. Azt is mondták, hogy ha rosszul lennék az első tablettától azaz hányok stb stb, akkor menjek vissza és adnak egy másikat. De én semmi ilyet nem éreztem, és most sem érzek semmi különöset. Ez normális? Nem voltam persze nyugodt, tehát attól fölkavarodott a gyomrom, de azóta ez elmúlt.

A gyógyszerrel kapcsolatban azt mondták, hogy meghozhatja korábban, de később is a menstruációt. Ez igaz? És mennyi idő az, ami még normálisnak számít? Ugyanolyan normál vérzést kéne tapasztalnom mint általában?

Azóta meg új fejlemény is történt: a tabletta utáni 5. napon,(8án kaptam a tablettát, tehát így 13-án) némi pecsételős,barna vérzést észleltem. Ez 2 nap múlva el is múlt. Gondolom, ez nem menstruáció ettől függetlenül, de utánanéztem, okozhat-e ilyen nemcsak a Levonelle, egyáltalán bármelyik esemény utáni, és elég gyakorinak számít, valamint a Levonelle-nél is leírják mint esetleges mellékhatást. De nem fájt, nem görcsölt a hasam, semmi ilyesmi nem történt. Azóta semmi; talán egy kis fehérfolyásom kezdődött tegnapelőtt(okt.19.), meg előjöttek pattanásaim, amik nekem már csak menstruáció előt szoktak. Azóta továbbra sincs egyébként semmi egyéb tünetem, se a mellem nem feszül, se a hasam nem fáj, a fáradékonyságom elmúlt...Akkor ezek szerint ez lehet a tabletta hatása?


Szóval láthatod kedves előző hozzászóló, nem vagy egyedül.:) Remélem mindketten kikeveredünk a bajból szerencsésen -már ha egyáltalán történt. Nekem e hét végefelé kéne alapjáraton megjönnie,tehát effektíve még nem késik, de sosem volt halálpontos a menzeszem,(nekem nagyon sokszor befolyásolja az idegállapotom és a környezetváltozás pl.) múlt hónapban pl. késett vagy 5 napot. (Úgyhogy most sem várom pontosan, de mondjuk jó lenne már túl lenni rajta, és megnyugodhassak kicsit.) Mondjuk nem csodálom, mert az iszonyat stressz, ami azzal járt, hogy visszajöttem külföldre, valószínűleg az okozta. (És akkor tutira nem lehettem terhes, ez 2000%, mert nem volt szexuális kapcsolatom akkor.)

Ha bárki tud valami biztatót írni nekem is,azért hálás lennék!


Köszi:


Panni

888. tincsuu
2011. okt. 24. 15:20
Öregnéneőzikéjétől szeretnék kérdezni! Most regisztráltam fel, kicsit be vagyok pánikolva. :/ Tehát az én "sztorim" a következő: megszakításos módszert alkalmaztunk a barátommal(most először volt ez), és igazándiból nem is volt semmi gáz... csak hát ugye ott az előváladék a fiúknál ami tartalmazhat spermiumokat.. és félek, hogy volt valami... :S Na a lényeg, hogy ma elmentem a nőgyógyászhoz aki felírta nekem az Escapelle-t. Az esemény után kb 40 órával vettem be. A legutóbbi menzeszem amúgy október 13.-án jött meg (1 hétig szokott tartani, de most csak 4 napig tartott úgy rendesen, a következő 2-3 nap meg szinte semmi nem volt)... úgy tudom, hogy még pont beleesetem abba az időbe, amikor teherbe eshetek..:'S most pedig várok, bár még kb 2 hét mire megjön. :( Remélem, hogy hat a gyógyszer, meg hogy feleslegesen parázom. Írjatok valamit!! :/ Előre is köszönöm!! :)
2011. okt. 19. 08:59

Szia, mihamarabb szeretnélek megnyugtatni: ha ennyire időben bevetted a gyógyszert ráadásul barnás folyásod van, az 99 %-ban annak a jele, hogy hatott, még akkor is, ha egyéb tüneteket (amik szoktak jelentkezni vérzés előtt) nem tapasztalsz magadon.

Amiatt lehet az, amiket leírsz, hogy az Escapelle-ben nagyon magas a hormontartalom, és van akinek a hormonrendszerét/szervezetét ez jobban megviseli, míg másoknak " meg se kottyan".

A tabletta által ígért védelem 85 %, de ha már most tapasztalsz némi barna pecsételgetést és apróbb görcsöket, az mindenképpen jó jelnek számít, nem pedig aggasztónak.

Valószínűnek tartom, hogy napokon belül megjön a vérzésed, lehetséges hogy átlagosnál kevesebb vagy több lesz, ez is a tabletta hatása.


Remélem sikerült kicsit megnyugtatnom Téged ezekkel a sorokkal, szép napot, szia: Eszter


U.I. Holnaptól bizonytalan ideig sajna nem leszek net közelben, így nem fogok tudni reagálni, ha esetleg még kérdeznél. :(

886. Yvi35
2011. okt. 18. 11:47
öregnéneőzikéjéhehez lenne kérdésem . Én 13án vettem be a tablettát (aktus után 14órára).A menstruáciomnak ma 18án kellene mejönni , de semmi jelle ennek ,igaz hogy egy pár dolog van ami hát nem tudom hogy most jó vagy nem : Minimális görcsök vannak,fejfájás és barnás folyás,és ez agaszt engem .Nekem már három gyerek van ,mindeggyiknél tudtam egyböl hogy terhes vagyok .Napra percre pontossan szokot megjönni , az arcom tele lesz patikkal. Most az arcom tul szép. Tulajdon képpen arra vagyok kiváncsi hogy ha ezek mellékhatások akkor a gyogyszer hatóságát jellenti ? és mennyi késés fér bele ? Elnézés a kusza írásért de már kezdek ideges lenni és ez az első alkalom hogy ide írok köszönöm válaszát előre is.
885. 099c0bed40 (válaszként erre: 884. - M_arcsy_ka)
2011. okt. 12. 14:02

Szia, nem kell idegeskedned, van akinek semmilyen mellékhatást nem okoz a tabletta, ez még nem jelenti azt, hogy mindez azért lenne így, mert nem hatott.


Ha a következő vérzésed nem jön meg időben, egy héttel utána érdemes terhességi tesztet végezni, addigra kimutatható ha ne adj isten baj van.


Aggodalomra semmi okod, ha időben bevetted a gyógyszert akkor nagyon nagy eséllyel hatnia is kell.

Üdv: E

2011. okt. 11. 17:18
Sziasztok.! Én 2011. 10. 04-én vettem be ezt a tabletát, és ma egy hete semmi nincs, nincsenek rosszul léteim, de a menszeszem sem jött még meg. Szerintettek ez baj lehet? Terhes lehetek? Nagyon ideges vagyok :S mit csínáljak? Aki tud léci írjon. Köszönöm .
883. eszter! (válaszként erre: 882. - Nefe)
2011. okt. 8. 17:08
Én is hasonlót tapasztaltam. A bevétele után egy hétre megjött, normál lefolyású volt, 5 napig tartott. Rá 28 napra szintén megjött, és azóta is normális a ciklus.
882. Nefe
2011. okt. 3. 15:39
Sziasztok, gondoltam visszajövök és elmondom mit tapasztaltam az Escapelle bevétele után. Szeptember 3-án jött meg a menstruációm, 9-én vettem be a tablettát. Szeptember 14-én kezdtem el újra vérezni, ez tartott 5 napig. Olyan volt mint egy "normál" menstruáció. Escapelle nélkül okt.1-jén kellett volna megjönnie, de nem igazán tudtam mikorra kéne várnom. Múlt hétfő óta eléggé rosszul éreztem magamat, folyamatos hányingerem volt, a hasam,a fejem, a hátam, a melleim nagyon fájtak és borzasztóan ingerlékeny voltam. Amúgy is jelentkeznek nálam pms-es tünetek, de ezek kb. 10-szer rosszabbak voltak. Aggódtam, mert valamiért úgy hittem, hogy a szokásos időben nem fog megjönni. 2 terhességi tesztet is csináltam, de mind negatív lett. Ma reggel jött meg, tehát gyakorlatilag 2 napot késett a rendes vérzésem. Tudom, hogy egyénenként eltér lehet, hogy az Escapelle mennyire kavar bele a ciklusba, de gondoltam leírom az én tapasztalatomat, hátha segít azoknak, akiknek most kell bevenniük a tablettát.
2011. szept. 23. 16:42

Szia Ildi!


Ha óvszerrel is védekeztetek, plusz a gyógyszert is a megadott időintervallumon belül sikerült bevenned, az mindkettő nagyon jó jel a terhesség elkerülése szempontjából.

Ha a következő pár napban sem jelentkezik vérzés vagy egyéb arra utaló tünet hogy meg akarna jönni, akkor érdemes terhességi tesztet csinálni, mert az ennyi idő után már kimutatja hogy mi a helyzet.

Ha negatív, akkor lehet kicsit felsóhajtani, ám egy hét múlva nem árt kontrollálni( persze csak akkor ha vérzés továbbra se lesz).

Ha időközben megjön a menses, akkor nincs semmi teendőd, azt meg nem is írom, mi van ha a teszt netán pozitív lesz, mert ennek esetedben elhanyagolhatóan kicsi a valószínűsége szerény véleményem szerint .

Majd tedd meg, hogy visszajelzel, jövő héten 5 napig ugyan nem leszek net-közelben, de a hétvégén egy rövid időre igen, akkor feltétlenül idekukkantok.

A lehető legjobbakat kívánom, üdvözöllek: Eszter

2011. szept. 23. 11:19

Kedves öregnéneőzikéje!

Tőled szeretnék kérdezni.Szept 9.én (péntek) voltunk együtt a barátommal, óvszerrel védekeztünk,de nem voltunk biztosak a 100%kos védelemben. Vasárnap,kb 48 órával utána sikerült bevenni a tablettát.Semmi mellékhatása nem volt. Most 22.én kellett volna megjönnie a menzeszemnek. Bár az én menzeszem sohasem volt pontosm,vagy előbb jött meg vagy késett.Augusztusban pl 7 napot késett.

Szerinted terhes lehetek? Normális h most is késik?

2011. szept. 16. 10:21
:) Szívesen.
878. Nefe (válaszként erre: 877. - 099c0bed40)
2011. szept. 16. 08:41
Köszönöm szépen!
877. 099c0bed40 (válaszként erre: 876. - Nefe)
2011. szept. 15. 19:46

Szia, ilyenkor nem lehet semmihez viszonyítani hogy mikor fog jelentkezni a következő vérzésed.


Ami jó hír: a mostani "extra" vérzés annak a jele, hogy nem estél teherbe.

876. Nefe
2011. szept. 15. 08:51
Sziasztok, szükségem lenne tanácsra. Szeptember 3-án jött meg a menstruációm, 9-én vettem be Escapelle-t (valószínűleg nem kellett volna, de túlparáztam a dolgot). Tegnap, 14-én újra megjött, a vérzés közepes erősségű. Feltételezem a gyógyszer zavarta össze a ciklusomat. Ettől függetlenül várhatom rendes időben a menstruációmat (ami okt. 1. körül lenne esedékes) vagy tegnaptól számoljam ismét a 28 napot? A válaszaitokat előre is köszönöm!
2011. szept. 10. 18:32
köszönöm... azóta már megoldódott... nagy kő esett le a szívemről, de azt meg kell hagyni a jövő generációnak, hogy nem szabad mindent végigolvasni ha ilyen van... beleőrül az ember:S
874. 099c0bed40 (válaszként erre: 873. - Dorina60)
2011. szept. 10. 07:39

Szia, ne idegeskedj, ha ilyen gyorsan bevetted a gyógyszert, nagyobb a hatásfoka.

Tesztet a várható menzesz napján érdemes csinálni, ha addig se jön meg.

Ha negatív, és vérzés továbbra sincs, újabb egy hét múlva ismételd meg, ha az is rendben van, akkor meg lehet nyugodni.

2011. szept. 7. 19:08

Sziasztok!

Történt egy kis baleset... 12 napja pontosan, három nappal elvileg a peteérés előtt. 3 órán belül bevettem a tablettát , de egy kis hőemelkedésen kívül semmi.... Ha csinálok mostanában még egy tesztet az mennyire lesz biztos? 4 nappal vagyok azelőtt mielőtt meg kellene jönnie. Kérlek mondjatok valami biztatót! Már elolvastam szinte az összes bejegyzést és kezdek megőrülni:S

872. 099c0bed40 (válaszként erre: 871. - Mariann0610)
2011. szept. 3. 07:02

Szia, az abortusz viszont úgy tudom bőven 20 ezer felett van, nem beszélve a pénzre nem váltható pszichikai megterhelésről.

Akkor már inkább legyen 6000 ft-ja az embernek gyógyszerre....

2011. aug. 29. 20:01
na igen..csak arról nem esett szó hogy olyankor mi van ha valakinek nincs pénze tablettára,mert ugye közel 6000ft ennek az ára..nem tartozik szorosan a támához,de szerintem ez is kérdés..
870. LittleGirlinAbigCity (válaszként erre: 851. - XDobókockaX)
2011. aug. 26. 14:43
szia, csináltam tesztet de negatív lett... most várom ,hogy megjöjjön a menzesem de még mindig semmi. képzeld a tablettát miután bevettem ugye 4-n és utána napokig olyan alhasi fájdalmaim voltak ,hogy azt hittem h megpusztulok :( nagyon várom, hogy megjöjjön :D szval most imádkozunk :D
869. 099c0bed40 (válaszként erre: 856. - Red poppy)
2011. aug. 26. 07:56
Szia, igen, igaz.
868. 099c0bed40 (válaszként erre: 867. - Iceszandra)
2011. aug. 26. 07:54
szia, örülök neki hogy rendben van minden. :)
867. iceszandra (válaszként erre: 858. - 099c0bed40)
2011. aug. 25. 17:35
Jelentem múlt hétvégén végre megjött, normális lefolyású volt, amilyen szokott lenni :) Úgyhogy orvoshoz így már nem megyek,biztos h a tabletta miatt maradt ki. Köszönöm a megnyugtató szavakat! :)
866. 099c0bed40 (válaszként erre: 865. - Renci24)
2011. aug. 25. 12:34

Szia, igen, ezek levált nyálkahártya darabok, úgyhogy nem kell aggódnod akkor sem, ha nem erős a vérzés.


Nem gondolnám hogy az orvos egyelőre bármit is tudna mondani, legfeljebb hüvelyi Uh-ot csinál, amiből pontosabban meg lehet állapítani a nyálkahártya vastagságát illetve állapotát. ( az esetleges terhességet még nem).

865. Renci24
2011. aug. 25. 08:28

Szia, kössz, a választ.

Hogy pontosítsak, ez a vérzés nem erős, sőt enyhe, viszont vannak ezek a nyálkás-véres darabok - én gondolom ezek a levált nyálkahártya miatt vannak. Aztán néha a görcseimmel van ilyen mocorgás is az alhasban.


Szerinted még mindig nem kell aggódnom?


Szerintem ma visszamegyek az orvoshoz, aki felírta az Escapelle-t - remélem ő is csak megnyugtat majd.

De azért ha van ötletet szívesen olvasnám.

864. 099c0bed40 (válaszként erre: 863. - Renci24)
2011. aug. 25. 06:35

Szia, szerintem ( bár nem vagyok orvos!) nem kell aggódnod, ha vérzel és görcsölsz.


A beágyazódás és a méhnyálkahártya leválás között az a különbség, hogy előbbi csak irodalmian ritka esetben okoz bármilyen vérzést, a leválás viszont minden esetben vérzéssel és/vagy görcsökkel jár.

863. Renci24
2011. aug. 25. 02:10

Én új vagyok még itt a fórumon. Az én történetem úgy hangzik, hogy a menstruáci megjövetele előtt 2 nappal voltam együtt egy sráccal, és hát a megszakításos védekezési módszerrel, ami hát nem mindig hatásos. Na szóval én ezt követően úgy 36 órával bevettem az Escapelle-t.

Nem jött meg a havim, viszont a gyógyszer bevétele után a 4-ik 5-ik napon jött egy kis barnás pecsételés aztán ma a 6. napon kis vérzés nyálkás-darabos, és vannak kisebb görcseim. Most ez beágyazódás vagy méhnyálkahártya leválás - igazából mi a tüneti különbség a kettő között?


Szerintetek?

Kell aggódnom? Vagy ez így normális a nagy hormonadag miatt?

2011. aug. 24. 06:50
:)
2011. aug. 23. 22:55
Köszönöm a választ :-)) akkor még nem aggódom... :-)
❮❮ ... 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook