Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mennyire megbízható az Escapelle sűrgösségi fogamzásgátló? fórum

Mennyire megbízható az Escapelle sűrgösségi fogamzásgátló? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... ❯❯
920. binyusz
2011. nov. 14. 13:16

Sziasztok!


Szeretném a segítségeteket kérni a szakdolgozatomhoz írt kérdőív kitöltésében!

A nők által használt fogamzásgátló módszerekről írom a szakdolgozatomat!

Akinek van egy kis ideje,légyszi töltse ki:)


27 kérdés van,természetesen név nélkül!


ebben a fórumban található a kérdőív(ide nem engedik a linket betenni)

Szakdolgozat-kérdőívek, egyéb kérdőívek


Köszönöm!

2011. nov. 14. 08:17
nem tudjátok véletlenül, Egészségpénztár (vasutas) támogatja??? jó lenne :$
2011. nov. 11. 22:05
Sziasztok. Senkit nem akarok megijeszteni, csak elmondom hogy nekem se használt sajnos a tabletta, pedig időben bevettem. Biztos mindenképpen jó jel ha rögtön utána vérzik az ember. Nekem nem volt ilyen.
917. 099c0bed40 (válaszként erre: 915. - Judhy)
2011. nov. 7. 20:31

Szia, sajnos ilyen is van, a gyógyszer hatékonysága ugyanis nem 100, hanem mindössze 85 %-os, ez a használati útmutatón is feketén-fehéren szerepel.


Remélhetőleg a születendő Kicsiben sok örömötök telik majd, így legyen.

Üdv: Eszter

916. 099c0bed40 (válaszként erre: 914. - Eszter 1088)
2011. nov. 7. 20:27

Szia, nagyon szívesen, bízom benne hogy megnyugszol, a továbbiakban pedig nem kell erre a tablettára hagyatkozni, hanem találtok valamilyen jó és megbízható fog. gátlási módszert.


Üdvözlettel: szintén Eszter :)

915. judhy
2011. nov. 7. 17:07
szia!nekem maj.ban ezt a bogyot irtak fel,kivaltottam,be is vettem........most vagyok a 30.hetben.....
914. Eszter 1088 (válaszként erre: 912. - 099c0bed40)
2011. nov. 7. 14:56

Köszönöm a válaszod. :)

Egy csíkos, negatív lett a tesztem :))) Délben csináltam 2. vizeletből, de megnyugodtam. Elég fiatal vagyok , még az anyasághoz, ezért örülök ennyire a negatív tesztnek. És alapból nem volt még beállva a menstruációs ciklusom, remélem minnél hamarabb meg fog jönni :) De Nagyon Köszönöm a válaszod :)

913. 099c0bed40 (válaszként erre: 906. - Jannie)
2011. nov. 6. 21:58
szia, válaszoltam privátban.
912. 099c0bed40 (válaszként erre: 909. - Eszter 1088)
2011. nov. 6. 21:58

Szia, szinte kizárt hogy terhes vagy, valószínű hogy a gyógyszer magas progeszteron tartalma miatt borult fel a ciklusod és maradt ki a következő menstruációd.

Ha csinálnál terhességi tesztet, megnyugodhatnál, úgyhogy javaslom, tedd ezt.

Hogy mikor jön meg, azt nem lehet megmondani, akkor, ha visszaállt az eredeti hormonegyensúly, ami egyénileg változó időbe telik mindenkinél.

Üdv: Eszter

911. 099c0bed40 (válaszként erre: 905. - Panni2011)
2011. nov. 6. 21:52
Szia, valóban nem mindegy hogy a ciklus első vagy második felében veszi be valaki az esemény utáni tablettát, azt viszont nem lehet egységesen kijelenteni hogy ettől jön meg előbb vagy emiatt késik valakinek a vérzése.
2011. nov. 6. 19:30

Én nem sokat értek ezekhez a dolgokhoz, de Eszter az előzőekben nekem leírta a választ, ami szerintem rád is vonatkozik, azaz 2 hónap után be szoktak és általában be is kell avatkozni. (ami érthető)


Szerintem neked telt már el annyi idő, hogy el kéne menni mielőbb orvoshoz vele.

És tesztet mért nem csináltál eddig? Én nem bírnám idegileg. (most se bírom túlzottan, pedig eddig van 4 negatív tesztem)

909. Eszter 1088 (válaszként erre: 908. - Eszter 1088)
2011. nov. 6. 19:01

Kérdés lemaradt :

Lehetek e terhes , igy h utánna véreztem ?

A 2 hónap kimaradása lehet a gyógyszer hormontartalma miatt?

2011. nov. 6. 18:59

Sziasztok:)

Hasonló problémám van, mint az előttem szólóknak :)

2011.augusztus 23.-án együtt voltunk a párommal és sajnos az óvszer kiszakadt. 10 órán belül bevettem az Escapelle esemény utáni tabletát.5 napra rá megjött (valamennyire). Ez tartott 4-5 napig, de nem volt erőteljes. Azóta már 2 vérzésem maradt ki. Tesztet még nem csináltam. De a vérzésem még nem volt beállva. Mindenki Válaszát nagyon szépen Köszönöm, de szeretném ha öregnéneőzikéje is reagálna ehez a hozzászóláshoz. Előre is Köszönöm.

907. tincsuu (válaszként erre: 905. - Panni2011)
2011. nov. 6. 17:38
Nekem előbb hozta meg a menzeszemet, nagyjából 5 nappal.
906. jannie
2011. nov. 6. 15:30
Kedves öregnéneőzikéje! Védekeztünk óvszerrel, és nem szakadt ki, de én nem bíztam meg teljesen a gumiban. Azt szeretném megkérdezni, hogy Escapelle (16 órára vettem be) okozhat-e olyan cikluszavart, hogy a vártnál hamarabb jön meg, de kevesebb, mint szokott?(normális esetben 7 napig vérzek, nagyon sok és fáj, most 6 nap de csak a közepén 2 nap volt erőteljes, amúgy gyenge)Csináltam tesztet az együttléttől számított 42. napon és negatív lett, azonban a mensi elmúlása óta is fáj a hátam,, néha szúrkál lent egy egészen kicsit a hasam,néha egyéb tüneteim is vannak amikor ideges vagyok, ha megnyugtatom magam nem érzem őket. 43. nap voltam nőgyógyásznál, azt mondta, hogy olyan kicsi a méhem, hogy ha baj lenne, azt már ki tudná tapintani, így 100% hogy nem vagyok terhes. Én bízom benne, de még mindig bennem van a "félsz". A tesztnek hihetek (előtte készült tesztek is negatívak)? Tünetek lehetnek az idegesség miatt, ugye? Bocsi a hosszú levélért, de remélem megnyugodhatok.
2011. nov. 6. 07:43

És ez az, ami egyedi mindenkinél, hogy hogy reagál rá a szervezet?

Valami olyat olvastam még korábban, hogy ha ovuláció előtt kap ilyet az ember, akkor eltolja a menstruációt, ha utána,akkor nagy eséllyel előbb hozza meg, mert mást csinál akkor a szervezetben.

Ez nyilván egy becsült dolog lehet, már ha igaz.

2011. nov. 5. 20:47

igen, amíg a magas prog. szint nem bomlik le, addig igen.

És nem csak az ösztrogéntermelést, hanem az egész hormonális ciklust blokkolja , ezért nem lehet kiszámítani, kinél mikor jelentkezik a következő rendes menstruáció.

2011. nov. 5. 20:43

Szia,


beteszem újra a kérdésem ide:

akkor ez a mesterséges progeszteron nemcsak arra való, hogy leválassza a nyh-t, hanem az ösztrogéntermelést is visszafogja?

902. 099c0bed40 (válaszként erre: 900. - Ae41080e1f)
2011. nov. 5. 20:33

Nem mindegy hogy mennyi idő után csinálja az ember a teszteket, minimum két hét kell a félresikerült aktus után mire valós eredményt lehet kapni.

És a reggeli első vizeletből érdemes csinálni, mert abban a legmagasabb a hcg koncentráció.

2011. nov. 5. 17:37

Igen, ezért mondtam pontosan, hogy fogok még tesztelni, de egyelőre többet nemigen tehetek.


Annyi szólhat esteleg a javamra, hogy messze nem 1 héttel a szex után teszteltem.

900. ae41080e1f (válaszként erre: 898. - 099c0bed40)
2011. nov. 5. 16:43
hát a négy negatív semmit sem jelent, nekem is a sokadik lett csak pozitív, hiába volt minden egyértelmű. de azért remélem, hogy nem kell túl korai/váratlan gyermekáldással számolni.
2011. nov. 5. 14:51

Szia,


akkor ez a progeszteron nemcsak arra való, hogy leválassza a nyh-t, hanem az ösztrogéntermelést is visszafogja?

2011. nov. 5. 07:44

Szia, én ötödik tesztet semmiképp nem csinálnék, teljesen felesleges ugyanis, ha előtte mind a 4 negatív volt.


Igen, ezen azt értem amit írsz, azaz akkor lesznek rendes ciklusaid ha teljesen kiürül a gyógyszerrel bevitt progeszteron, és a petefészkeid ismét képesek lesznek ösztrogént termelni, ezzel beindítani egy újabb spontán ciklust.


A ciklusodat most nem a pecsételéstől, hanem gyakorlatilag sehonnan nem lehet számolni, a nyh pedig sosem tud egészen nullára elvékonyodni, az a pecsételés lényege, hogy nem az egész, hanem csak a legfelső réteg (ez is csak foltokban) válik le, a többi marad.

Tehát a következő "rendes" ciklusban lesz minek leválni, de hogy ez mikor lesz, azt sajnos még a legszakavatottabb orvos sem képes megmondani.


Egyáltalán nem kérdezel hülyéket, ha van még ami nem világos, nyugodtan írj, próbálom megválaszolni ( ezt arra értem hogy magam se vagyok orvos, így mindent én se tudok).

Próbálj megnyugodni!!!!!!

2011. nov. 5. 03:11

Hello,


köszi. A 4 közül egyik reggel volt. 'Reggel', mert aznap pont nem keltem korán, így volt vagy 11 óra.

De nem nyugszom, ezért a napokban csinálok még tesztet.


A másik, hogy írtad, hogy amint rendeződik a hormonszint, akkor elmúlnak a mellékhatások és megjöhet a menzesz is. Ezalatt azt érted, hogy ha kiürül ez a mesterséges progeszteron, ami bekerült a gyógyszerrel a szervezetembe?

Plusz most akkor hogy van? A pecsételő vérzéstől kéne elvileg számolni a ciklusom most már? (ha leválasztotta a nyálkahártyát, akkor az olyan vékony lehetett ezután mint menstruáció után közvetlenül, nem? csak ezért kérdezem)


Köszi és bocsi a hülye kérdéseimért!


Panni

896. 099c0bed40 (válaszként erre: 895. - Panni2011)
2011. nov. 4. 14:37

Szia, igen, akkor is, bár érdemes reggeli első vizeletből csinálni az ilyen teszteket a magas HCG koncentráció miatt ( ez az a hormon amit az embrió termel és aminek a jelenlétét a vizelet- tesztek képesek érzékelni).

Az hogy nem vagy terhes és a vérzésed csak a hormonegyensúly megborulása miatt késik, önmagában egyáltalán nem veszélyes állapot, valószínű az orvos is csak annyit javasolna, hogy várj még egy hónapot. Ha már kettő menzesz is kimarad, akkor szoktak ( itt Magyarországon) beavatkozni, sajnos legtöbbször újabb hormonbevitellel tudják meghozni a vérzést.


Én nem vagyok orvos, így nem áll jogomban hogy megmondjam ezt vagy azt tedd, csak javasolni tudom, hogy pár hetet várj, hátha ezalatt rendeződik minden, azaz megjön.

Üdv: Eszter

2011. nov. 4. 13:26

Köszönöm, Öregnéne!


Akkor is,ha mondjuk egyiket délután csináltam, másikat este ésatöbbi?


És meddig nem szükséges még orvoshoz fordulnom? Mármint úgy értem, hogy ha nem jön meg még egy jó darabig, akkor meddig..?


Köszi!

2011. nov. 4. 10:25
Panni, ennyi idő után már biztosan kimutatja bármilyen teszt ha terhes vagy, ha 4 negatív lett, akkor semmi de semmi okod az aggodalomra! annyi van hogy késik a vérzésed, semmi egyéb, ezer százalékra megnyugodhatsz!
2011. nov. 4. 03:07

Most csináltam a 4.-et, ez is negatív.

Ennyi idő után az alábbi dátumokat figyelembe véve, amiket az első üzenetben megadtam, kimutatná már, ha az vagyok?

Illetve tévedhet 4 db teszt? Ezt 4 különböző nap, 3 különböző napszakban csináltam, direkt azért, hogy nehogy ezen múljon, hogy mondjuk délután csinálom és akkor nem mutat semmit (bár nem tudom, van-e ilyen). Azt hittem először, hogy egyet elrontottam, így gyorsan csináltam egy másikat, de aztán arra is kiadott eredményt.

2011. nov. 4. 02:40

Szia öregnéne,


Hát a 3 hét már letelt, de fehérfolyáson meg barnázáson meg apróbb görcsökön túl még más nem jött...

Csináltam eddig 3 terhességi tesztet a napokban - negatívak. Ma jön a 4. teszt...

891. 099c0bed40 (válaszként erre: 889. - Panni2011)
2011. nov. 3. 11:52

Szia Panni, ne haragudj, de az utóbbi 2 hétben nem volt lehetőségem arra hogy internetezzek, és mivel a Hoxára se léptem be, a rendszer automatikusan törölte a bejövő leveleimet, köztük a tiédet is.


Igen, a Te gyógyszered is ugyanolyan hatásos mint az Escapelle, ami 85 %-ban képes megakadályozni az esetleges terhességet, a hatóanyag is azonos mennyiségű, csak a gyártó miatt más a márkanév.


Ha a gyógyszer bevétele után jelentkezett pecsételő vérzésed, ez legtöbbször annak a jele hogy hatott a gyógyszer a méhnyálkahártyádra, és szinte kizárt hogy terhes lennél.

Bármilyen szubjektív mellékhatást okozhat a nagy adag progeszteron ami a gyógyszerben van, ettől nem kell megijedni, amint csökken a hormonszint, rendeződnek a mellékhatások is.

A soron következő vérzésed bármikor jelentkezhet, sokaknál teljesen felborul a havi ciklus, míg másoknál egyáltalán nem, abszolút egyéni hogy ki melyik kategóriába tartozik, nem lehet megjósolni előre hogy Te melyik vagy.


Ha a gyógyszer bevétele után 3 héttel se mutatkozik semmi, érdemes terhességi tesztet csinálni, mert ha az negatív, meg lehet nyugodni.


Reméljük időközben megoldódott a problémád, és aktualitását vesztette ez a bejegyzésem, kívánom hogy így legyen, üdvözlettel: Eszter

❮❮ ... 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook