Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mennyire megbízható az Escapelle sűrgösségi fogamzásgátló? fórum

Mennyire megbízható az Escapelle sűrgösségi fogamzásgátló? (tudásbázis kérdés)

❮❮ ... 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... ❯❯
668. 108f0209e1 (válaszként erre: 667. - Zsofsza)
2010. okt. 7. 12:02
Sajnálom, hogy rossz időben történt a dolog.Mindenki ugyanígy gondolja? Párod, szülők?
667. zsofsza
2010. okt. 6. 21:44
Most már biztos a dolog. Beleestünk abba a kis százalékba akiknél nem hatott az escapelle.
666. 099c0bed40 (válaszként erre: 663. - Zsofsza)
2010. okt. 5. 11:03

Szia, ne vedd 100%-ra azt a pozitív tesztet, hanem menj vissza az orvoshoz, ott vérvételből és UH-ból pontosabban meg tudják ítélni hogy mennyi a HCG szinted illetve látszik-e petezsák, ha csak pár napos (hetes)a terhesség, lehet van valami más mód is , hogy ne kelljen AB-ra menned.

Nagyon sajnállak hogy így jártál, annak ellenére hogy Te a Magad részéről mindent megtettél, azért, hogy elkerüld ezt a helyzetet.

Üdv: Eszter

665. zsofsza
2010. okt. 4. 19:57
szerdán megyek dokihoz, nem tudom semmiféleképp megtartani a picit :( 3életet tennénk vele tönkre. igyekszem lelkileg túlélni
664. 108f0209e1 (válaszként erre: 663. - Zsofsza)
2010. okt. 4. 18:07
Mindenképpen menj orvoshoz, hogy megbizonyosodj, Ha valóban várandós vagy tudod már mit fogsz tenni?
663. zsofsza
2010. okt. 4. 14:04

Sziasztok

Két hete peteérés előtti éjszakán először szakadt a gumi. Másnap esemény utáni tabletta: általános mellékhatásokkal(fáradékonyság, hányinger, kisebb émelygés, hasfájás). 18án vettem be a gyógyszert (kb 14órára a baleset után). okt1én mentem dokihoz fogamzásgátlót felíratni, ő az mondta, nem vagyok terhes, de ha 2 héten belül nem jön meg akkor menjek vissza. még aznap csináltam tesztet, ami ha akarom negatív, ha akarom pozitív, de mivel a doki is azt mondta h nem lát terhességet, negatívnak vettem a tesztet. 2-án kellett volna megjönnie. 3nap késés. Ma újra csináltam tesztet, ami pozitív lett.

Úgyhogy hiába az esemény utáni, úgy néz ki terhes vagyok.

17 évesen a gimnázium utolsó két évében, egy három hónapos kapcsolatban, anyagi-családi problémákkal.

Általában hiszem hogy minden okkal történik, de erre nem találok okot. :(

Elkeseredés, félelem.

Micsoda irónia hogy ma voltam vérvételen a fogamzásgátló felírásához...

Üdvözlet:

Sophie

662. prince87 (válaszként erre: 658. - M.mercy14)
2010. okt. 2. 23:13

Szia!

köszi a válaszod, nekem semmi mellékhatása nem volt, se vérzés se semmi, remélem megjön (várhatok okt. 14-15-ig) és megnyugodhatok:)

Szép estét!

661. 099c0bed40 (válaszként erre: 656. - Prince87)
2010. okt. 2. 01:28

Szia, az én véleményem egyezik a Dokidéval: nem lett volna muszáj bevenni gyógyszert a hatodik ciklusnapon, de bevetted, szóval ez már nem kérdés.

Az hogy nincs mellékhatás vagy köztes vérzés az semmit nem jelent, azaz attól még dolgozik a szer benned ugyanúgy, mintha éreznél bármit is.

Ha a köv. vérzésed késne, egy héttel utána csinálj tesztet a biztonság kedvéért, bár kötve hiszem hogy baj lenne.

Üdvözlettel: Eszter

660. 099c0bed40 (válaszként erre: 655. - M.mercy14)
2010. okt. 2. 01:23

nagyon szívesen, örülök hogy jó vége lett a dolognak. :)

2010. szept. 30. 22:13

Sziasztok!

Lenne egy sűrgős kérdésem, Hétfőn megjött a mensim és elkezdtem szedni fog.gátló bogyót, a párom pénteken este jön haza és már gumi nélkül szeretnénk csinálni, szóval hatni fog addig a bogyó? meg hogy ugye most múlik el x ideig nincs peteérés szóval én úgy gondolom védve vagyok! Ti mit gondoltok?

Köszi a választ előre is!

Dia

2010. szept. 30. 21:25
Szia prince87. Ahogy olvasom az orgazmus előtt kihúzta, plusz még bevettél sürgősségit is.. Én is ugyanígy voltam csak nekem aug. 11-edikén jött meg és aug 21-edikén csináltuk. Nekem nem volt semmi problémám a gyógyszer után volt pecsételésem is és két hetet késett a menstruációm. :)Remélem tudtam azért segíteni mert te még távolabb álltál a peteéréstől mint én álltam :) Merci
2010. szept. 30. 21:21

Sziasztok!

Eléggé kétségbe vagyok esve, remélem tud valaki segíteni nekem.

Olyan problámám lenne h abbahagytam a fogamzásgátló gyógyszer szedését.Utána megjött a menzeszem és a menzeszt követő 14-15. nap körül együtt voltam a párommal. 3-szor csináltuk,de megszakítással "védekeztünk".Nagyon félek h esetleg teherbe estem mivel pont a cikus közepén voltam, de nem tudom h a fogamzásgátlónak lehet e még hatása a peteérésemre így utólag.Mivel beparáztam ezért kértem esemény utáni tablettát,az Escapelle-t kaptam.Kérlek adjatok tanácsot h be vegyem-e, illetve h mennyi esélyem van rá h használ ha nem rögtön az első 24 órában veszem be.Előre is köszönöm

2010. szept. 29. 23:58

Sziasztok!

nekem szeptember 20án jött meg a mensim, a párommal 26-án 3X szeretkeztünk, de mivel abbahagytam a fog.gátlót kihúzta. felhívtam a dokit, azt mondta, h szerinte nem estem teherbe, hiszen akkor még nem volt peteérés (elvileg 24-25 napos a ciklusom), de azt mondta, h felírja az escapelle, ha megnyugszom tőle.nekem a semmi mellékhatása sincsen, az jót jelent, nem? tehát elvileg a mensi 6. napján történt a dolog (bár nekem csak 4-5 napig tart), csak nem vgyok terhes...vélemények? segítségek?

köszi előre is!

2010. szept. 29. 17:45
Nem is kellett tesztet vennem, ma reggelre megjött :) remélem többször nem kerülök ilyen helyzetbe.. öregnéneőzikéje köszönöm a megnyugtatást. Sziasztok :)
654. 099c0bed40 (válaszként erre: 653. - Mirjam1989)
2010. szept. 28. 20:32

:) Nagyon örülök hogy rendben vagy, köszönöm hogy visszajeleztél!

Neked is szép napot, szerintem jól tetted hogy a jóval kisebb hormontartalmú fog. gátlót szeded ismét.

653. Mirjam1989 (válaszként erre: 642. - 099c0bed40)
2010. szept. 28. 12:04

Köszönöm szépen a megnyugtató választ! Tegnap megjött ahogy kellett neki szóval most már teljesen megnyugodtam! :)

Én szerencsés voltam mert nem tapasztaltam semmit a mellékhatósokból :) csak a fejem fájt de azt meg elviselem :S és kicsit mondjuk hamarabb ki lehetett hozni a sodromból :D

Hogy ez ne forduljon még egyszer elő elkezdtem szedni fogamzásgátlót!

Szép napot és kitartást mindenkinek!

Még egyszer köszönöm Neked Eszter! Szép napot!

Üdv: Mirjam

2010. szept. 28. 07:51
Rendben. :)
2010. szept. 27. 19:54
Köszönöm a válaszod, megnyugtattál, minél előbb veszek majd egy tesztet. :)
650. 099c0bed40 (válaszként erre: 648. - M.mercy14)
2010. szept. 27. 19:36

Szia, szerintem felesleges volt, de most már mindegy---ha volt a tabi után pecsételés akkor majdnem biztos hogy nincs baj akkor sem ha a menzeszed késik.

Ha egészen meg akarsz nyugodni akkor vegyél egy tesztet , de szinte 100 % hogy negatív lesz, azaz nem lesz probléma, ne légy nyugtalan!

2010. szept. 27. 19:13
Köszönöm, Merci
2010. szept. 27. 19:12
Sziasztok! Augusztus 22-én este megszakítással együtt voltam a párommal, kivette az orgazmus előtt, de utána visszatette, és úgy tudom az orgazmus után még jöhet sperma, így inkább vettünk escapelle sürgősségi tablettát amit 23-adikán délelőtt még be is vettem. Rá 5 napra jelentkezett pecsételés, viszont a rendes menstruációm nem jött meg, pedig Szeptember 8-adikán kellett volna. Mit gondoltok? Szerintetek fölösleges volt bevennem a tablettát? Úgy gondolom, hogy nincsen baj, de azért mégis nyugtalan vagyok.
647. 099c0bed40 (válaszként erre: 646. - Egylány_06.11)
2010. szept. 25. 23:31
Szívesen, örülök neki hogy megnyugodtál. :)
2010. szept. 25. 09:42
köszönöm :) megnyugtattál :)
645. 099c0bed40 (válaszként erre: 644. - Egylány_06.11)
2010. szept. 25. 08:47

Szia, ha a vérzéseid ilyen rendszeresen jelentkeztek és a teszt is negatív akkor NEM lehetsz terhes, ezen ne aggódj.

Ha egész biztosra akarsz menni, akkor menj el nőgyógyászhoz és nézesd meg Magadat Uh-gal, ha Ő sem lát semmit a méhedben, akkor aztán végképp nincs min aggódni.

Kellemes hétvégét: Eszter

2010. szept. 24. 20:35
sziasztok! nem tudom, hogy még emlékeztek-e rám... július 2-án történt a baleset... még aznap bevettem a tabit, és rá öt napra megjött. 17-én megjött mégegyszer. (Alapból 17-e körül szokott. )2 hét elteltével csináltam tesztet, ami negatív lett. Augusztusban és Szeptemberben is megjött, de akkor már 12-e körül(havonta csak egyszer, szerencsére). Végre sikerült megnyugodnom, de most feltűnt hogy nőtt a hasam és keményebb is lett... néztem képeket terhes nőkről neten, de az én hasam nem akkora, mint egy 3 hónapos terhesnek. Remélem csak felszedtem egy kis felesleget, nemtudom, de nagyon nagyon aggódok. előre is köszi: egy kétségbeesett lány
643. timmmm (válaszként erre: 641. - Mirjam1989)
2010. szept. 22. 15:11

Szia!

Ne aggódj, használni fog. Nekem is bevált. Nyugodj meg! Tudom milyen érzés, én is átéltem. Nagyon sok embernek használt ez a gyógyszer, megbízható.

Nyugi, nyugi.... várj türelemmel hatni fog.

Szép napot!

642. 099c0bed40 (válaszként erre: 641. - Mirjam1989)
2010. szept. 22. 12:55

Kedves Mirjam, szia én minden további nélkül megnyugtatlak ha jólesik....a 2 % hibaráta az a 100 %-hoz képest nagyon csekélyke szám, és ha időben bevetted a gyógyszert, akkor nagyon nagy esélyed van rá hogy nem lesz semmi negatív következmény,---már ami a nem kívánt terhességet illeti.

Arra számíthatsz hogy lehetnek enyhe alhasi görcseid vagy pecsételgetés, egy kicsit rosszabb közérzet, émelygés, puffadás, mert nagyon magas a gyógyszerben található hormonmennyiség.

Az is lehet hogy idő előtt meg fog indulni a menzeszed, vagy éppen ellenkezőleg, akkorra se jön meg mikorra kéne. Ez egyik se jelent bajt!!!!

Ne idegeskedj, Te azzal hogy bevetted a gyógyszert mindent megtettél amit csak lehet, a többi már nem Rajtad múlik-----úgy 2 hét elteltével, ha addig nem tapasztalsz se vérzést se semmit, mindenképpen érdemes egy tesztet csinálni , addigra ugyanis kimutatható hogy valóban nem történt-e baj.

Tudom hogy ebben a helyzetben nehéz, de amennyire csak lehet nyugodj meg, vagy tereld másfelé a gondolataidat, mert a folyamatos stressz is képes beleszólni a gyógyszer által amúgy is megbolygatott hormonrendszeredbe.

Rendben lesz minden, meglátod.:)

2010. szept. 21. 14:44

Sziasztok!

Én most jártam így életemben először de nagyon rossz szóval senkinek sem kívánom! Ez a sok idegeskedés... :S

Még nem vagyok túl teljesen rajta mert még csak ma vettem be az Escapelle-t, de valahogy nem tudok megnyugodni... nyugtassatok meg hogy semmi gond nem lesz és én nem a szerencsétlen 2%-ban leszek....

Jól esne most pár kedves és jó szó meg egy kis biztatás mert nagyon le vagyok törve :(

Nagyon köszi jól esett most ezt így leírni!

Mindenkinek szép napot!

Mirjam

640. 099c0bed40 (válaszként erre: 639. - Lucuss)
2010. szept. 9. 08:34
Szia Lucus, NEM kizáró ok a tabletta, úgyhogy nyugodtan elmehetsz és adhatsz vért!
639. Lucuss
2010. szept. 6. 18:47

Sziasztok!

Én is egy speciális problémára keresem a választ! Szeretném, ha minél előbb segítenétek!

Ismét rendeznek véradást a városomban és én szeretnék elmenni rá, mivel nagyon jó érzéssel tölt el a gondolat, hogy 3 embernek is segíthetek.

Azt szeretném megtudni, hogy kizáró ok-e szerintetek, ha június végén be kellett szednem egy Escapelle tablettát? Legutóbbi alkalommal is megfeleltem minden előírásnak, most is csak ez jelenthet gondot. Valamint tudni kell, hogy a tablettát követő menstruációm óta semmilyen kellemetlenségben nem volt részem, nem tapasztaltam mellékhatást.

Nagyon szeretnék elmenni, ezért kérlek benneteket, minél előbb válaszoljatok! Előre is KÖSZÖNÖM SZÉPEN a segítséget!!! :)

❮❮ ... 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2018, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | Facebook