Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mennyire megbízható az Escapelle sűrgösségi fogamzásgátló? fórum

Mennyire megbízható az Escapelle sűrgösségi fogamzásgátló? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... ❯❯
2010. okt. 19. 09:05

Köszi. Amúgy sem bírtam volna szerdáig már két napja tiszta ideg vagyok, és nem sokat aludtam. :-/ Szóval ma elmentem és vettem egyet, elég egyértelmű lett. :-/

Eddig sem tápláltam túl sok bizalmat a gyógyszerek iránt, főleg a hormontartalmúak iránt... Csütörtökön mehetek nőgyógyászhoz. o.O

Ez nagy szívás. Nekem is van egy egészségügyis ismerősöm, őt még körbe küldtük kérdezősködni, hogy mi lett azokkal, akik megtartották. Esetleg valaki itt tud mondani valamit saját tapasztalat vagy hallott valamit?

Az abortusz meg totál para. Világ életemben attól tartottam, hogy majd valami miatt nem lehet gyerekem. Hát szóval áhh... :(

679. zsofsza (válaszként erre: 678. - Marslakoo)
2010. okt. 18. 21:39

Szia.

Nálam nem hatott a gyógyszer. Az alhasi fájdalmak miatt és h késik azt tanácsolnám a lehető leghamarabb vegyél tesztet és higgy a leghalványabb vonalkának is.

Megtartani személy szerint nem javasolnám, hisz iszonyatos az a hormonmennyiség ami az esemény utáni tabletta tartalmaz(sok az egészségügyes a családban ők mondták nekem is).

Én sajnos pénteken megyek terhesség megszakításra.

Ha bármi kérdésed lenne itt az e-mail címem: zsofsza@gmail.com, remélem te nem jártál olyan szerencsétlenül mint mi.

Szorítok a legjobbakért.

Üdv Sophie

2010. okt. 17. 19:58

Üdv!

Durván három hete én is rászorultam a tabletta bevételére, mivel kiszakadt a gumi, (amin mindig is csodálkoztam, hogy lehet összehozni...) és ráadásul igencsak ciklus közepe táján jártam. :-/

Bele olvasgattam a fórumba, úgyhogy láttam, hogy másnak is voltak hasonló panaszai, bár nekem menzesz előtt sosem görcsöl a hasam, csak a második nap környékén. Viszont most már egy hete szenvedek az olykor rám törő alhasi fájdalmaktól, a mellfeszüléstől és az alkalmankénti rosszulléttől. :D A mai nap folyamán feladtam, hogy kitaláljam ez most a gyógyszer mellékhatása, PMS vagy a terhesség tünete.

Olvastam a betegtájékoztatóban, hogy ritkább esetben hét napon túli késéssel jön meg, de ez valahogy egyre kevésbé nyugtat meg. :D Főleg, hogy lassan az egy hetes csúszásnál járok. Amire viszont sehol nem találtam választ az az, hogy a SF tablettának van valamilyen hatása a terhességi tesztre? Ha jövő hét szerdáig nem jön meg, akkor azt hiszem ideje lesz egyre beruházni. o.O

A gyerekvállalást valahogy nem így terveztem, ha esetleg nálam sem használt volna a tabletta... Min. lakás, állás, férj, nem feltétlen ebben a sorrendben. :D Valamint szerettem volna befejezni a sulit, vagyis nálam ez már szerencsére egyetemet jelent. De azt hiszem erre mondják, hogy ember tervez, Isten végez. :D

Persze még megjöhet, csak napról napra egyre kevesebb esélyt érzek a dologra. :-/

2010. okt. 13. 20:08
szívesen.:)
676. zuzuka1981 (válaszként erre: 675. - 099c0bed40)
2010. okt. 13. 14:50
köszönöm:)
2010. okt. 12. 20:05
igen, akkor is így van.
2010. okt. 12. 09:07
huuu köszi akkor is így van ha nem sokkal az antibiotikum szedése után le kellett vennem a gyűrűt? konkrétan 4 nappal utánna és aztán jött az egy hét szünet
673. 099c0bed40 (válaszként erre: 672. - Zuzuka1981)
2010. okt. 11. 14:12

Szia, szerintem NEM kell, az antibiotikum ugyanis csak addig gyengítheti a fog. gátló hatását míg szeded, nálad pedig nem így volt.

Üdv: E

2010. okt. 11. 12:06

ziasztok!

Csak egy kérdésem lenne, merrt én mindig parázok sajnos. . . .

Szóval 4 hónapja használom a nuvaringet, eddig minden ok.

azonban 2 héttel ezelőtt antibiotikumot kellett szednem, mert megbetegedtem.

Miután befejeztem az antibiotikum szedését(09. 26) 3 nappal később le kellett vennem a gyűrűt, és a következő egy hétben mensiztem is rendesen, majd múlthét szerdán feltettem a gyűrűt, (előző nap keddig mensiztem) és pénteken volt szex.

szerintetek kell aggódnom? az antibiotikum hatása miatt, merthogy az gyengíti a hatását????

671. zsofsza (válaszként erre: 670. - 108f0209e1)
2010. okt. 7. 16:15

Ha túl lennék az érettségin biztosan úgy döntenénk mint ti. Az én párom is idősebb 6 évvel, dolgozik így igazán csak a gimi miatt nem tehetjük meg. A későbbi életünket tennénk vele tönkre. És rettenetesen sajnálom, hogy 'csak' ezen múlik. Mert imádom a gyereket és minden vágyam hogy egyszer saját legyen.

Úgyhogy bízzunk benne, hogy nálam sem fog problémát okozni újra teherbe esni, ha itt lesz az ideje.

670. 108f0209e1 (válaszként erre: 669. - Zsofsza)
2010. okt. 7. 16:05

Igazából bármit is teszel, nagy teher lesz az biztos. Az én szüleim is ezt akarták, mi sem terveztük a babát. De persze mások az életkörülményeink. Én fősulira járok ( ezért is borultak ki). Párom idősebb, ő dolgozik régóta, így megtartottuk.


Nem mindenkinek okoz maradandó kárt egy abortusz, pont a napokban olvastam egy lányról, akinek volt egy, aztán rá félévre (a napokban) megy megint egy újabbra. Tehát a baba megfogant. De mondjuk ő nem is nagyon vigyáz. Neki ez a fogamzásgátlás :S


Minden jót kívánok, miharabbi testi és lelki gyógyulást.

669. zsofsza
2010. okt. 7. 13:18

Párommal más életkörülmények között nagy valószínűséggel vállalnánk a picit, de még 2 évem van a gimnáziumból. Nagyon sajnálom, és bánt hogy nem mi hanem a körülmények döntenek helyettünk. :(

Anyám szerintem kiborulna hogy egyáltalán felmerül bennem más lehetőség mint megszakítani a terhességet. Pedig nagyon félek a későbbi következményeitől. :(

668. 108f0209e1 (válaszként erre: 667. - Zsofsza)
2010. okt. 7. 12:02
Sajnálom, hogy rossz időben történt a dolog.Mindenki ugyanígy gondolja? Párod, szülők?
667. zsofsza
2010. okt. 6. 21:44
Most már biztos a dolog. Beleestünk abba a kis százalékba akiknél nem hatott az escapelle.
666. 099c0bed40 (válaszként erre: 663. - Zsofsza)
2010. okt. 5. 11:03

Szia, ne vedd 100%-ra azt a pozitív tesztet, hanem menj vissza az orvoshoz, ott vérvételből és UH-ból pontosabban meg tudják ítélni hogy mennyi a HCG szinted illetve látszik-e petezsák, ha csak pár napos (hetes)a terhesség, lehet van valami más mód is , hogy ne kelljen AB-ra menned.

Nagyon sajnállak hogy így jártál, annak ellenére hogy Te a Magad részéről mindent megtettél, azért, hogy elkerüld ezt a helyzetet.

Üdv: Eszter

665. zsofsza
2010. okt. 4. 19:57
szerdán megyek dokihoz, nem tudom semmiféleképp megtartani a picit :( 3életet tennénk vele tönkre. igyekszem lelkileg túlélni
664. 108f0209e1 (válaszként erre: 663. - Zsofsza)
2010. okt. 4. 18:07
Mindenképpen menj orvoshoz, hogy megbizonyosodj, Ha valóban várandós vagy tudod már mit fogsz tenni?
663. zsofsza
2010. okt. 4. 14:04

Sziasztok

Két hete peteérés előtti éjszakán először szakadt a gumi. Másnap esemény utáni tabletta: általános mellékhatásokkal(fáradékonyság, hányinger, kisebb émelygés, hasfájás). 18án vettem be a gyógyszert (kb 14órára a baleset után). okt1én mentem dokihoz fogamzásgátlót felíratni, ő az mondta, nem vagyok terhes, de ha 2 héten belül nem jön meg akkor menjek vissza. még aznap csináltam tesztet, ami ha akarom negatív, ha akarom pozitív, de mivel a doki is azt mondta h nem lát terhességet, negatívnak vettem a tesztet. 2-án kellett volna megjönnie. 3nap késés. Ma újra csináltam tesztet, ami pozitív lett.

Úgyhogy hiába az esemény utáni, úgy néz ki terhes vagyok.

17 évesen a gimnázium utolsó két évében, egy három hónapos kapcsolatban, anyagi-családi problémákkal.

Általában hiszem hogy minden okkal történik, de erre nem találok okot. :(

Elkeseredés, félelem.

Micsoda irónia hogy ma voltam vérvételen a fogamzásgátló felírásához...

Üdvözlet:

Sophie

662. prince87 (válaszként erre: 658. - M.mercy14)
2010. okt. 2. 23:13

Szia!

köszi a válaszod, nekem semmi mellékhatása nem volt, se vérzés se semmi, remélem megjön (várhatok okt. 14-15-ig) és megnyugodhatok:)

Szép estét!

661. 099c0bed40 (válaszként erre: 656. - Prince87)
2010. okt. 2. 01:28

Szia, az én véleményem egyezik a Dokidéval: nem lett volna muszáj bevenni gyógyszert a hatodik ciklusnapon, de bevetted, szóval ez már nem kérdés.

Az hogy nincs mellékhatás vagy köztes vérzés az semmit nem jelent, azaz attól még dolgozik a szer benned ugyanúgy, mintha éreznél bármit is.

Ha a köv. vérzésed késne, egy héttel utána csinálj tesztet a biztonság kedvéért, bár kötve hiszem hogy baj lenne.

Üdvözlettel: Eszter

660. 099c0bed40 (válaszként erre: 655. - M.mercy14)
2010. okt. 2. 01:23

nagyon szívesen, örülök hogy jó vége lett a dolognak. :)

Üdv: Eszter

2010. szept. 30. 22:13

Sziasztok!


Lenne egy sűrgős kérdésem, Hétfőn megjött a mensim és elkezdtem szedni fog.gátló bogyót, a párom pénteken este jön haza és már gumi nélkül szeretnénk csinálni, szóval hatni fog addig a bogyó? meg hogy ugye most múlik el x ideig nincs peteérés szóval én úgy gondolom védve vagyok! Ti mit gondoltok?

Köszi a választ előre is!

Dia

2010. szept. 30. 21:25
Szia prince87. Ahogy olvasom az orgazmus előtt kihúzta, plusz még bevettél sürgősségit is.. Én is ugyanígy voltam csak nekem aug. 11-edikén jött meg és aug 21-edikén csináltuk. Nekem nem volt semmi problémám a gyógyszer után volt pecsételésem is és két hetet késett a menstruációm. :)Remélem tudtam azért segíteni mert te még távolabb álltál a peteéréstől mint én álltam :) Merci
2010. szept. 30. 21:21

Sziasztok!

Eléggé kétségbe vagyok esve, remélem tud valaki segíteni nekem.

Olyan problámám lenne h abbahagytam a fogamzásgátló gyógyszer szedését.Utána megjött a menzeszem és a menzeszt követő 14-15. nap körül együtt voltam a párommal. 3-szor csináltuk,de megszakítással "védekeztünk".Nagyon félek h esetleg teherbe estem mivel pont a cikus közepén voltam, de nem tudom h a fogamzásgátlónak lehet e még hatása a peteérésemre így utólag.Mivel beparáztam ezért kértem esemény utáni tablettát,az Escapelle-t kaptam.Kérlek adjatok tanácsot h be vegyem-e, illetve h mennyi esélyem van rá h használ ha nem rögtön az első 24 órában veszem be.Előre is köszönöm

2010. szept. 29. 23:58

Sziasztok!

nekem szeptember 20án jött meg a mensim, a párommal 26-án 3X szeretkeztünk, de mivel abbahagytam a fog.gátlót kihúzta. felhívtam a dokit, azt mondta, h szerinte nem estem teherbe, hiszen akkor még nem volt peteérés (elvileg 24-25 napos a ciklusom), de azt mondta, h felírja az escapelle, ha megnyugszom tőle.nekem a semmi mellékhatása sincsen, az jót jelent, nem? tehát elvileg a mensi 6. napján történt a dolog (bár nekem csak 4-5 napig tart), csak nem vgyok terhes...vélemények? segítségek?

köszi előre is!

2010. szept. 29. 17:45
Nem is kellett tesztet vennem, ma reggelre megjött :) remélem többször nem kerülök ilyen helyzetbe.. öregnéneőzikéje köszönöm a megnyugtatást. Sziasztok :)
654. 099c0bed40 (válaszként erre: 653. - Mirjam1989)
2010. szept. 28. 20:32

:) Nagyon örülök hogy rendben vagy, köszönöm hogy visszajeleztél!

Neked is szép napot, szerintem jól tetted hogy a jóval kisebb hormontartalmú fog. gátlót szeded ismét.

653. Mirjam1989 (válaszként erre: 642. - 099c0bed40)
2010. szept. 28. 12:04

Köszönöm szépen a megnyugtató választ! Tegnap megjött ahogy kellett neki szóval most már teljesen megnyugodtam! :)

Én szerencsés voltam mert nem tapasztaltam semmit a mellékhatósokból :) csak a fejem fájt de azt meg elviselem :S és kicsit mondjuk hamarabb ki lehetett hozni a sodromból :D

Hogy ez ne forduljon még egyszer elő elkezdtem szedni fogamzásgátlót!

Szép napot és kitartást mindenkinek!

Még egyszer köszönöm Neked Eszter! Szép napot!

Üdv: Mirjam

2010. szept. 28. 07:51
Rendben. :)
2010. szept. 27. 19:54
Köszönöm a válaszod, megnyugtattál, minél előbb veszek majd egy tesztet. :)
❮❮ ... 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook