Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mennyire megbízható az Escapelle sűrgösségi fogamzásgátló? fórum

Mennyire megbízható az Escapelle sűrgösségi fogamzásgátló? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... ❯❯
830. sleepin
2011. jún. 17. 15:17
Bocs a késésért, de el voltam havazva. Nekem is bevált az Esc., megjött (sőt már el is múlt azóta). Nem teszteltem, mert be voltam tojva az eredménytől, mondjuk már nem éreztem magam terhesnek 2-3 nappal a tabletta után. Szerintem csak mellékhatás volt. Nagy kő esett le a szívemről! :) Köszönöm a tanácsokat Öregnéneőzikéje! :)
2011. jún. 12. 08:08
Szia, szerintem nem, de a biztonság kedvéért csinálj terhességi tesztet, az ennyi idő után már kimutatja hogy mi az ábra.
2011. jún. 6. 23:12
sziasztok! majus 16ikan baleset torent velem menses utan 4 nappal nem biztos hogy kerult belem de a biztosag kedveert irattam fel escapelle tablettat de sajnos csak 75 orara ra tudtam hozzajutni es bevenni.Bevetel utan 3-4 napra meg jott a mensesem es azota nem jott meg ujra pedig mar kellett volna.. szerintetek terhes vagyok?
2011. jún. 5. 09:02

Szia, sajnos nem 100 %-os a tabletta által nyújtott védettség csak 84%, azaz minden esetben van egy kis kockázat---de az a helyzet, hogy azzal ha izgulsz vagy körmöt rágsz, semennyit nem növekszik a biztonság foka.


Gondolj inkább arra, hogy Te minden tőled telhető óvintézkedést megtetettél azért hogy ne történjen baj, ennél többet pedig már nem tudsz tenni az ügy érdekében.

Remélhetőleg abba a csoportba fogsz tartozni, akiknek lehet gratulálni, úgy értve azért, mert megjött a vérzésük, és nem lett baj.

Így legyen, üdv: Eszter

826. mina2
2011. jún. 4. 21:55

Hali!


Grat mindenkinek akinek megjött :)

Én ma vettem be az Escapellét (kevesebb, mint 24 óra múlva) szerintetek van-e még okom izgulni? Mondjuk talán nálam is inkább pszihés megnyugtatásra kellett, de volt esélye a babának :S

825. 099c0bed40 (válaszként erre: 824. - Sleepin)
2011. jún. 3. 07:45

Szia!

Igen, jól tudod, ez a gyógyszer is progeszteront tartalmaz, de nem olyan mennyiségben és formában mint az Utrogesztán meg a többi szer, ráadásul mivel általában nem a ciklus azon napján szeded be mikor a szervezet maga is döntően csak progeszteront termelne, ( más formában és sokkal kevesebbet mint amennyi a gyógyszerben van) ezért hat teljesen másként mint az úgynevezett "természetes" progeszteron.


Ha a méhnyálkahártyát/ hormonrendszert nem a szokásos időben és nem a szokásos összetételben éri egy drasztikusan magas mesterséges hormonhatás, ( ez nem csak progeszteron, hanem másfajta hormon is lehet) arra a méhnyálkahártya legtöbb esetben úgy reagál, hogy megváltozik az összetétele.

Az escapelle-ben lévő 1,5 mg levonorgesztrel (azaz mesterséges progeszteron) akkora mennyiségű hirtelen bevitt "hormonbomba", amivel a szervezet saját hormonjai illetve a méhnyálkahártya nem tud mást kezdeni, mint hogy megbomlik/átalakul az összetétele, és vagy részben elkezd leválni, vagy ha nem válik le, akkor alkalmatlanná lesz az összetétele az esetlegesen megtermékenyült petesejt beágyazódására.

Ez az esemény utáni tabletták hatásmechanizmusának lényege, hogy ezt az állapotot elérjék, magyarán hogy összezavarják az addigi normális állapotot, amit a szervezet saját nemi hormonjai ciklusról-ciklusra produkálnak.


Igen, a magas prog. szint önmagában is okozhat hőemelkedést, ezt is jól tudod.


Ne rágd le a körmeidet, ha hétfőn vagy kedden tudsz tesztelni, addig már csak pár nap van hátra....drukkolok Neked hogy ne legyen semmi gáz, oké? :)


U.I. sajnos egész jövő héten nem leszek net közelben, úgyhogy ha időközben meg is írod hogy mi az ábra, leghamarabb csak hétvégén fogok tudni reagálni rá.

824. sleepin
2011. jún. 2. 22:18
Szia! Köszönöm a választ. Azt az egyet nem értem, hogy a progeszteron nem pont a beágyazódást segíti? Nálam mindkét gyerkőcnél szedni kellett Utrogestant és az is progi, nem? Amúgy azt tudom, hogy a progeszteron fent tartja a hőt, úgyhogy ezt okozhatja az. Csak most ez nem tiszta, hogy akkor most segít v nem segít a progi?? Nekem 10. napon mindkét gyereknél olyan erős pozitív volt, hogy erősebb volt a kontroll csíknál... Így hétfő-kedd a tesztnap... Addig meg még maradt pár köröm, amit lerághatok... :S
2011. jún. 2. 20:40

Szia, ez a tabletta a benne lévő magas progeszteronszint segítségével változtatja meg a méhnyálkahártya összetételét, mégpedig úgy, hogy az alkalmatlan legyen az esetleg megtermékenyült petesejt tökéletes beágyazódására.

Sok esetben le is válik egy része ennek a bizonyos gyógyszeres nyálkahártyának, ezért vannak akik kisebb-nagyobb intenzitással véreznek a tabletta bevétele után pár nappal, bár ez nem törvényszerű.


Ha már minimum két hét eltelt azóta hogy be kellett venned a gyógyszert, akkor csinálhatsz terhességi tesztet, az érzékenyebbek már kimutatják az esetleges terhességet.

Remélhetőleg azonban csak a mellékhatások miatt érzed úgy hogy baj van, abszolút meg tudom érteni hogy 2 kicsi mellé nem tudsz bevállalni egy harmadikat.

A lehető legjobbakat kívánom, vagyis azt hogy ne legyen pozitív a teszt!

Üdvözlettel: Eszter

822. sleepin
2011. jún. 2. 14:40

Sziasztok! Egy kérdésem lenne, amit sehol sem találok. Nekem is szükségem volt (sajnos) az Escapelle tablettára. Őszintén nem gondoltam volna, hogy 84%os a hatása. MIndegy, a kérdésem, hogy ez a gyógyszer a beágyazódást nem engedi, vagy ha beágyazódott a baba, azt is elhajtja? Őszintén megmondom, 2 gyermekem van és nagyon olyan érzésem van, hogy terhes vagyok a hőmérsékletem is magas... sok a jel, bár nagyon nagyon bízom benne, hogy a tabletta okozza a tüneteket. Most valahogy nagyon nem férne bele egy 3. :S Amúgyis még kicsik... Köztük sincs sok korkülönbség...

Köszönöm a segítséget!

821. diegóóó (válaszként erre: 819. - Suze)
2011. máj. 22. 13:51
Esélytelen hogy úgy terhes legyél, hogy óvszert használtatok és még csak benned sem volt.Ezért eseményutáni tabletta sem kellett volna.Nagyon nagy dózisú hormont kaptál.Bezavarhatja a menstruációdat.
820. _A.A._ (válaszként erre: 819. - Suze)
2011. máj. 22. 13:30

"Nem történt ugyan behatolás - csak majdnem - és volt rajta gumi is, mégis féltünk hogy valahogy baj lehet" Mi baj lehet, ha egyszer óvszer volt rajta??? Feltételezem, hogy nem volt lyukas sem.

Elképzelhetetlen, hogy terhes legyél, vérzés az eseményutánitól van. Összekeverhet annyira, hogy kimarad egy vérzés, vagy többször jön meg... Idő kell a szervezetnek, hogy helyreálljon ekkora adag hormon után.

819. Suze
2011. máj. 22. 11:45

Sziasztok!

A menstruációm lefolyásának végén, az utolsó napon voltam együtt a barátommal (május 14.), amikor már pont elállt a vérzés. Nem történt ugyan behatolás - csak majdnem - és volt rajta gumi is, mégis féltünk hogy valahogy baj lehet, és 24 órán belül Escapelle tablettát vettem be. ( 17 éves vagyok és még szűz! ) Rá 3 napra mandulagyulladásom lett, megbetegedtem, aztán arcüreggyulladás, szóval minden összejött. Nem éreztem mellékhatását a tablettának, amíg tegnap erős hányingerem nem lett. Még tegnap este vér volt a bugyimon, ma reggel pedig menstruáció-szerűen "megjött" a havi vérzésem 8 nappal az előző vérzés után! Eddig jött rendesen, most valami miatt mintha alábbhagyott volna. Megijedtem.

Mit jelent ez? Terhesség vagy csak a gyógyszer mellékhatása? A tájékoztatóban a 'nagyon gyakori mellékhatások' közé sorolják a menstruáción kívüli vérzést és 'gyakorihoz' a pecsételő vérzést. Nem tudom pontosan, mi számít "pecsételő vérzésnek". Valaki fel tudna világosítani? Szörnyen be vagyok pánikolva, kérlek segítsetek!

Köszönöm!

2011. ápr. 29. 21:49

szerencsére nekem bejött a 85% is:) bár mondom nekem inkább pszichésen kellett szerintem a biztonság, de ezt már soha nem fogom megtudni. mindenesetre szerencsére ma reggel megjött úgyhogy fellélegezhettem:)

mindenkinek kívánom ugyanezt, aki hasonló cipőben jár!

üdv!

817. lolita72 (válaszként erre: 815. - Vandibaba)
2011. ápr. 28. 13:04

Szia! Csak annyit szeretnék hangsúlyozni a termékkel kapcsolatban, hogy a 72 óra türelmi idő az stimmel, csak a hozzá kapcsolódó védettségi %-ok időarányosan csökkennek! Idővel csökkenő hatékonyság, és ennek mértéke: 24-48-72 órán belül 95-85-58%-os hatékonyság !

Ez azt jelenti, hogy nem kell a gyógyszerészt akkor, éjszaka kicsöngetni az ügyeletben az ágyból, de másnap reggel azért érdemes bevenni. Egy gyógyszerész

2011. ápr. 25. 21:46
:) Így van, nem tudsz mást tenni mint reménykedni, illetve a jövőben minden lehetséges módszerrel megpróbálni elkerülni az ilyen "vészhelyzeteket".
815. vandibaba (válaszként erre: 814. - 099c0bed40)
2011. ápr. 25. 12:08

nagyon köszönöm, tényleg megnyugtattak a szavaid!

én is csak arra tudok gondolni hogy jelen pillanatban ennél többet már nem tudok tenni az ügyért, de legalább tanultam belőle-és újra szedni fogom a gyógyszeremet, vagy legalábbis vigyázok magamra :) de én is remélem a legjobbakat

2011. ápr. 25. 10:27

Szia, nagyon jól tetted hogy bevetted, ugyanis bármikor közbejöhet egy "soron kívüli tüszőrepedés", sokan estek már úgy teherbe hogy bizonyos napokon nem védekeztek, mert kiszámolták hogy "nem létezik" . De igen, létezik, más kérdés hogy jóval kisebb az esély rá, mint mondjuk a ciklus-közepi napokon.


Én máris meg tudlak nyugtatni annyiban, hogy nem feltétlenül kell semmiféle mellékhatást tapasztalni ettől a tablettától, beleértve a soron kívüli vérzést is.

Még az is előfordulhat hogy a következő havivérzésed nem napra pontosan jön meg, de ez sem biztosan azért van mert terhes vagy, hanem mert magas a tabletta hormontartalma, és időbe telik mire annyira lecsökken a progeszteron szint a szervezetben, hogy a méhnyálkahártya képes legyen leválni.


A nőgyógyászok azt szokták javasolni, hogy ha nem jön meg a soron következő menses, akkor egy hét után érdemes csinálni egy terhességi tesztet, mert ha ne adj isten baj van, az már jelzi.

Ha az a teszt negatív, vérzés pedig továbbra se jelentkezik, akkor újabb egy hét múlva érdemes ismételni , ha még mindig negatív, akkor meg lehet nyugodni, mert semmi más nem áll a késé hátterében, mint az, hogy a saját hormonok kissé "összezilálódtak", és időbe telik míg a szervezet helyreállítja az eredeti rendet.


Sírásra illetve pánikolásra tehát egyáltalán nincs okod , inkább élvezd az ünnepeket,és gondolj arra, Te mindent megtettél azért, hogy ne legyen baj---- a többi nem rajtad áll vagy bukik.

Remélem minden rendben lesz, üdvözlettel:

Eszter

813. axe01
2011. ápr. 8. 23:38
köszönöm széépen a hozászolásokat :)))) Am nem jött még meg neki.Holnap veszünk egy tesztet és megnézzük.
812. _A.A._ (válaszként erre: 810. - Axe01)
2011. ápr. 8. 15:01
Ma van 8.-a. :) De, ha 22-én is beteg volt, akkor egyáltalán nem valószínű, hogy ma megjön neki. Teszteljetek!!!!!! Ahogy Öregnéneőzikéje írja, már mutatnia kell valamit a tesztnek, ha baj van.
811. 099c0bed40 (válaszként erre: 810. - Axe01)
2011. ápr. 8. 09:16

Szia, jól mondta az előttem hozzászóló, holnap csináljon a barátnőd egy terhességi tesztet , ha baj van, az addigra már jelzi.

De ha 22-én is volt vérzése,--ahogy írod-- akkor nem hinném hogy ennek ellenére mégis terhes lenne.

810. axe01
2011. ápr. 7. 21:23
Elvileg most 8adikán kellene megjönnie rendes idöö szerint neki. De az elözö honapban 22edikén is meg volt mert sokat idegeskedett egyéb dolgok miatt. Szóval most tejles bizonytalanságban vagyunk. Nagyon nem szeretném ha baja esne :S. Köszönöm az elözö hozászolást:)
809. _A.A._ (válaszként erre: 808. - Axe01)
2011. ápr. 7. 15:13

Valakinek meg sem jön a gyógyszer után, csak, amikor rendesen meg kell jönnie, akkor. Ha megnyugtat benneteket, jövőhéten vegyetek egy tesztet. Aztán, ha addig nem, és akkor sem jön meg, amikor itt van a rendes ideje, akkor megint egy teszt, meg doki.

Én, legalábbis így csinálnám.

Engem úgy összekevert ez a gyógyszer, hogy most, három hónapra rá állt csak vissza rendesen a ciklusom.

808. axe01
2011. ápr. 6. 21:23
helo. szombat este volt egy kis balesetünk a barátnömmel. Nem védekeztünk, de nem mentem el benne. Csak furcsa érzésem volt. Elmentünk a nőgyógyászhoz és az kiírta neki az escapellét. Nemteljes 48 óra mulva vette be a hiba után. Még nem jött meg neki de a hatását érzi mer hányingere van. Az orvos azt mondta nekünk hogy egy két nap ésh megjön neki. Olvastam a korábbi hozzászólásokat és többen is irták hogy 5-6 nap után jött meg nekik. Remélem hogy nálunk is igy lesz. Csak nagyon aggódok miatta mert nagyon szeretem. Azt szeretném megkérdezni h okom van e az aggodalmaskodásra és egy két jó szó is jolesne hogy nem lesz semmi baj :) Előre is nagyon köszönöm
807. _A.A._
2011. ápr. 1. 16:37
Ma meg is jött, be is vettem az első szemet!!! :D
2011. márc. 31. 17:37
jól tetted =) énis irattam fel, soha többet ilyet :D
805. _A.A._
2011. márc. 31. 16:39
Én meg írattam fel fogamzásgátlót, amíg nem jön össze a pénz, a műtétre. Nem fogok én ilyen idegben élni addig!!!:)
2011. márc. 30. 15:58
ma megjött =)
803. _A.A._ (válaszként erre: 802. - F85db10c18)
2011. márc. 29. 19:56
Ha csütörtökön volt a baleset, akkor még nem jelentkeznek a tünetek. Sokkal inkább a gyógyszer mellékhatásai lehetnek. Ha nem jön meg ezen a héten sem, vegyél egy tesztet!
2011. márc. 28. 19:45
Sziasztok! Én múlt csütörtökön 2-kor vettem be escapellet, mivel aznap reggel 9kor volt egy kis "baleset". Előtte egy nappal kellett volna megjönnie, de azóta sem jött meg... :S kezdek félni. Mondjuk alapból késős vagyok, de akkoris. Hasmenésem van és hányingerem, gondolom a tabletta mellékhatásaként... ez most azt jelenti, hogy hat? Féééélek :S
801. _A.A._ (válaszként erre: 800. - Pancur)
2011. márc. 18. 15:08
A teszt a vizeletben lévő, HCG hormont mutatja ki, amit nem hiszem, hogy bármilyen gyógyszer befolyásolna, hiszen az a terhesség jelenléte miatt termelődik. Bár nem akarok, hülyeséget írni. Sztem, vegyél még egy tesztet, aztán irány a nőgyógyász.
❮❮ ... 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook