Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mennyire megbízható az Escapelle sűrgösségi fogamzásgátló? fórum

Mennyire megbízható az Escapelle sűrgösségi fogamzásgátló? (tudásbázis kérdés)

❮❮ ... 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... ❯❯
2011. ápr. 29. 21:49

szerencsére nekem bejött a 85% is:) bár mondom nekem inkább pszichésen kellett szerintem a biztonság, de ezt már soha nem fogom megtudni. mindenesetre szerencsére ma reggel megjött úgyhogy fellélegezhettem:)

mindenkinek kívánom ugyanezt, aki hasonló cipőben jár!

üdv!

817. lolita72 (válaszként erre: 815. - Vandibaba)
2011. ápr. 28. 13:04

Szia! Csak annyit szeretnék hangsúlyozni a termékkel kapcsolatban, hogy a 72 óra türelmi idő az stimmel, csak a hozzá kapcsolódó védettségi %-ok időarányosan csökkennek! Idővel csökkenő hatékonyság, és ennek mértéke: 24-48-72 órán belül 95-85-58%-os hatékonyság !

Ez azt jelenti, hogy nem kell a gyógyszerészt akkor, éjszaka kicsöngetni az ügyeletben az ágyból, de másnap reggel azért érdemes bevenni. Egy gyógyszerész

2011. ápr. 25. 21:46
:) Így van, nem tudsz mást tenni mint reménykedni, illetve a jövőben minden lehetséges módszerrel megpróbálni elkerülni az ilyen "vészhelyzeteket".
815. vandibaba (válaszként erre: 814. - 099c0bed40)
2011. ápr. 25. 12:08

nagyon köszönöm, tényleg megnyugtattak a szavaid!

én is csak arra tudok gondolni hogy jelen pillanatban ennél többet már nem tudok tenni az ügyért, de legalább tanultam belőle-és újra szedni fogom a gyógyszeremet, vagy legalábbis vigyázok magamra :) de én is remélem a legjobbakat

2011. ápr. 25. 10:27

Szia, nagyon jól tetted hogy bevetted, ugyanis bármikor közbejöhet egy "soron kívüli tüszőrepedés", sokan estek már úgy teherbe hogy bizonyos napokon nem védekeztek, mert kiszámolták hogy "nem létezik" . De igen, létezik, más kérdés hogy jóval kisebb az esély rá, mint mondjuk a ciklus-közepi napokon.

Én máris meg tudlak nyugtatni annyiban, hogy nem feltétlenül kell semmiféle mellékhatást tapasztalni ettől a tablettától, beleértve a soron kívüli vérzést is.

Még az is előfordulhat hogy a következő havivérzésed nem napra pontosan jön meg, de ez sem biztosan azért van mert terhes vagy, hanem mert magas a tabletta hormontartalma, és időbe telik mire annyira lecsökken a progeszteron szint a szervezetben, hogy a méhnyálkahártya képes legyen leválni.

A nőgyógyászok azt szokták javasolni, hogy ha nem jön meg a soron következő menses, akkor egy hét után érdemes csinálni egy terhességi tesztet, mert ha ne adj isten baj van, az már jelzi.

Ha az a teszt negatív, vérzés pedig továbbra se jelentkezik, akkor újabb egy hét múlva érdemes ismételni , ha még mindig negatív, akkor meg lehet nyugodni, mert semmi más nem áll a késé hátterében, mint az, hogy a saját hormonok kissé "összezilálódtak", és időbe telik míg a szervezet helyreállítja az eredeti rendet.

Sírásra illetve pánikolásra tehát egyáltalán nincs okod , inkább élvezd az ünnepeket,és gondolj arra, Te mindent megtettél azért, hogy ne legyen baj---- a többi nem rajtad áll vagy bukik.

Remélem minden rendben lesz, üdvözlettel:

Eszter

813. axe01
2011. ápr. 8. 23:38
köszönöm széépen a hozászolásokat :)))) Am nem jött még meg neki.Holnap veszünk egy tesztet és megnézzük.
812. _A.A. (válaszként erre: 810. - Axe01)
2011. ápr. 8. 15:01
Ma van 8.-a. :) De, ha 22-én is beteg volt, akkor egyáltalán nem valószínű, hogy ma megjön neki. Teszteljetek!!!!!! Ahogy Öregnéneőzikéje írja, már mutatnia kell valamit a tesztnek, ha baj van.
811. 099c0bed40 (válaszként erre: 810. - Axe01)
2011. ápr. 8. 09:16

Szia, jól mondta az előttem hozzászóló, holnap csináljon a barátnőd egy terhességi tesztet , ha baj van, az addigra már jelzi.

De ha 22-én is volt vérzése,--ahogy írod-- akkor nem hinném hogy ennek ellenére mégis terhes lenne.

810. axe01
2011. ápr. 7. 21:23
Elvileg most 8adikán kellene megjönnie rendes idöö szerint neki. De az elözö honapban 22edikén is meg volt mert sokat idegeskedett egyéb dolgok miatt. Szóval most tejles bizonytalanságban vagyunk. Nagyon nem szeretném ha baja esne :S. Köszönöm az elözö hozászolást:)
809. _A.A. (válaszként erre: 808. - Axe01)
2011. ápr. 7. 15:13

Valakinek meg sem jön a gyógyszer után, csak, amikor rendesen meg kell jönnie, akkor. Ha megnyugtat benneteket, jövőhéten vegyetek egy tesztet. Aztán, ha addig nem, és akkor sem jön meg, amikor itt van a rendes ideje, akkor megint egy teszt, meg doki.

Én, legalábbis így csinálnám.

Engem úgy összekevert ez a gyógyszer, hogy most, három hónapra rá állt csak vissza rendesen a ciklusom.

808. axe01
2011. ápr. 6. 21:23
helo. szombat este volt egy kis balesetünk a barátnömmel. Nem védekeztünk, de nem mentem el benne. Csak furcsa érzésem volt. Elmentünk a nőgyógyászhoz és az kiírta neki az escapellét. Nemteljes 48 óra mulva vette be a hiba után. Még nem jött meg neki de a hatását érzi mer hányingere van. Az orvos azt mondta nekünk hogy egy két nap ésh megjön neki. Olvastam a korábbi hozzászólásokat és többen is irták hogy 5-6 nap után jött meg nekik. Remélem hogy nálunk is igy lesz. Csak nagyon aggódok miatta mert nagyon szeretem. Azt szeretném megkérdezni h okom van e az aggodalmaskodásra és egy két jó szó is jolesne hogy nem lesz semmi baj :) Előre is nagyon köszönöm
807. _A.A.
2011. ápr. 1. 16:37
Ma meg is jött, be is vettem az első szemet!!! :D
2011. márc. 31. 17:37
jól tetted =) énis irattam fel, soha többet ilyet :D
805. _A.A.
2011. márc. 31. 16:39
Én meg írattam fel fogamzásgátlót, amíg nem jön össze a pénz, a műtétre. Nem fogok én ilyen idegben élni addig!!!:)
2011. márc. 30. 15:58
ma megjött =)
803. _A.A. (válaszként erre: 802. - Parababa)
2011. márc. 29. 19:56
Ha csütörtökön volt a baleset, akkor még nem jelentkeznek a tünetek. Sokkal inkább a gyógyszer mellékhatásai lehetnek. Ha nem jön meg ezen a héten sem, vegyél egy tesztet!
2011. márc. 28. 19:45
Sziasztok! Én múlt csütörtökön 2-kor vettem be escapellet, mivel aznap reggel 9kor volt egy kis "baleset". Előtte egy nappal kellett volna megjönnie, de azóta sem jött meg... :S kezdek félni. Mondjuk alapból késős vagyok, de akkoris. Hasmenésem van és hányingerem, gondolom a tabletta mellékhatásaként... ez most azt jelenti, hogy hat? Féééélek :S
801. _A.A. (válaszként erre: 800. - Pancur)
2011. márc. 18. 15:08
A teszt a vizeletben lévő, HCG hormont mutatja ki, amit nem hiszem, hogy bármilyen gyógyszer befolyásolna, hiszen az a terhesség jelenléte miatt termelődik. Bár nem akarok, hülyeséget írni. Sztem, vegyél még egy tesztet, aztán irány a nőgyógyász.
800. pancur
2011. márc. 17. 00:58

Sziasztok!

Mostmár nagyon meg vagyok ijedve.

Február 9-én jött meg a menstruációm, majd ezt követően 19-én(vasárnap) reggel kiszakadt a gumi. Azonnal kimostam magam hüvelymosóval, de mivel a nőgyógyászom csak kedden rendelt ezt követően, így kedden este vettem be az Escapellet. Ez után 2 nappal kezdtem el szedni az orvos által felírt Omicralt. Majd ezt követően felfáztam elég csúnyán, amire az urológustól Tarividet kaptam, amelyet még most is szedek. Mostmár 1 hete késik. A menstruációm várható időpontját megelőzően rengeteget görcsöltem, feszült a mellem, ezek a tünetek mai napig vannak. Viszont nálam nem jelentkezett vérzés a gyógyszer után. Ma csináltam egy tesztet, halvány két csík. A dologhoz még hozzá tartozik, hogy a vérképzőszervi betegségem(sperocitosis) miatt nem szedhetek hormon tartalmú gyógyszereket. Amiket leírtam mennyiben befolyásolhatják a tesztet? nagyon aggódok, de még reménykedek, hogy nem vagyok terhes... :(

2011. márc. 3. 21:06
Hurrá! :)
798. _A.A. (válaszként erre: 797. - 099c0bed40)
2011. márc. 3. 18:52
Ma megjött!!!!! :DDD
797. 099c0bed40 (válaszként erre: 796. - _A.A._)
2011. márc. 2. 10:10

:)

Summázva az eddig leírtakat: Neked valóban a művi sterilizáció az abszolút tökéletes fogamzásgátlási módszer.

( nem szeretném tovább offolni az eredeti témát, úgyhogy maradjunk ennyiben.)

796. _A.A. (válaszként erre: 795. - 099c0bed40)
2011. márc. 1. 20:25

Mindenben egyet kell értsek Veled! Valóban, soha nem mondom, hogy soha, ezért írtam, hogy lehetőség, még lenne, ha....

Ettől a nagymama korú kismamától nekem is feláll a szőr a hátamon.

Volt egy ilyen sztorim egy közeli ismerősömmel. Majd szívrohamot kaptam, amikor azt mondta, ha terhes megtartja....50 évesen!!! Akkor nyugodtam meg, amikor kiderült, hogy csak a változó kor miatt nem betegedett meg!!!!:)

Na, én biztosan nem leszek "kisnagymama".:DDD

Én dolgozni, és élni szeretnék!!!!

A fiam keresztanyja, is most szült. Irigykedtem rá, amikor terhe volt, mert imádtam terhesnek lenni. De most már nem irigykedem rá!!!!! Az éjszakázás, a nappali nem alvás, csak sírás, mindent a szoptatáshoz kell igazítani... Na, ezek azok, amiket az én szervezetem egyáltalán nem kíván már!!!!:))))

795. 099c0bed40 (válaszként erre: 794. - _A.A._)
2011. márc. 1. 20:13

Soha ne mondd hogy soha, ahogy olvasom és hallom, éppen manapság jön divatba 45-50 között szülni.

Én ugyan magától a gondolattól is elborzadtam, de az "ország legnépszerűbb genetikusa" szerint manapság már egyáltalán nem kell felkapni a fejünket mindezen----hát azért engedtessék meg nékem hogy mégiscsak felkapjam, mert számomra egyáltalán nem természetes egy nagymama korú kismama. :(

794. _A.A. (válaszként erre: 793. - 099c0bed40)
2011. márc. 1. 13:52

Szia!

Igen, valóban eldöntöttem, hogy ezt szeretném! S, ha netán valaha mégis úgy alakulna ez életem, hogy szeretnék babát, akkor lombikkal, még mindig lehet. Persze, mivel már elmúltam harminc, az idő pedig nem áll meg, így az esélye eléggé csekély annak, hogy valaha ez a kérdés még felmerülne.:)

793. 099c0bed40 (válaszként erre: 792. - _A.A._)
2011. márc. 1. 08:31

Szia!

Amennyiben úgy döntöttél hogy biztosan nem szeretnél több gyereket, abban az esetben csak helyeselni tudom ezt a döntésedet,ugyanis ez a jelenleg rendelkezésre álló legbiztosabb és az egészséget legkevésbé károsító fogamzásgátló módszer.

792. _A.A. (válaszként erre: 790. - 099c0bed40)
2011. febr. 28. 18:35

Szia! Néha görcsölget a hasam, de csak olyan halványan, alig érezhetően.:(((( Azért örülnék neki, ha megjönne!!!!

Amúgy(felmerülhet a kérdés)nem azért nem alkalmazok valami biztos módszert, mert felelőtlen vagyok, hanem mert van egy célom......le akarom köttetni magam. Erre gyűjtöm a pénzt! A gyógyszerek meg....egyiktől hízok, a másiktól rosszul vagyok, a harmadiktól vérezgetek össze-vissza.... Hát mennyit próbáljak ki????? Na, neeeeeeeeeeem....én biztosra megyek! Még egy kis idő, és ezt át kell vészelnem valahogy, okosan.:)

791. 099c0bed40 (válaszként erre: 789. - Kisbe05)
2011. febr. 28. 10:48

Szia, örülök hogy "jó vége lett" a dolognak, de ne nekem köszönd, hanem Magadnak, illetve a gyógyszer hatásának.

Az "utazáskor jön meg" egyébként nálam is tipikus, olyan mintha direkt csinálná a kis huncut...:)

790. 099c0bed40 (válaszként erre: 788. - _A.A._)
2011. febr. 28. 10:45
Szia, szívesen, örülök ha kicsit meg tudtalak nyugtatni. :)
789. kisbe05 (válaszként erre: 779. - 099c0bed40)
2011. febr. 27. 12:32

görcsölni görcsöltem, de csak azért mert vasárnap megjött :) egy részről a legklasszabb, soha nem örültem még menstruációnak ennyire, másrészről pedig annyira tipikus, hogy mindig akkor jön meg amikor utazok valahova :D

azért teszteltem is egyet ma reggel, negatív lett, úgyhogy most nyugi van :)

köszönök mindent neked! :)

❮❮ ... 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2018, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | Facebook