Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mennyire megbízható az Escapelle sűrgösségi fogamzásgátló? fórum

Mennyire megbízható az Escapelle sűrgösségi fogamzásgátló? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... ❯❯
860. 099c0bed40 (válaszként erre: 859. - Garakriszta)
2011. aug. 23. 13:07
Szia, igen, ez teljesen normális dolog.
2011. aug. 23. 11:20
Sziasztok! Egy kis segítségre lenne szükségem. Múlt héten kedden - pont egy hete - vettem be az Escapelle-t, mintegy 18 órával az esemény után. Az utolsó menstruációm pedig 2 hete volt, augusztus 10-én. Nálam eddig semmi mellékhatás nem jött elő, sem vérzés, miegymás? Ez normális? :-))
858. 099c0bed40 (válaszként erre: 857. - Iceszandra)
2011. aug. 16. 06:47
Szia, rendben, addig is a legjobbakat Neked! :)
857. iceszandra (válaszként erre: 855. - 099c0bed40)
2011. aug. 15. 21:34
Köszönöm szépen, remélem nem lesz semmi baj:) majd jelentkezem ha rendbe jöttem!
2011. aug. 15. 19:30
sziasztok! ha az escapelle tablettát kb. 58 órával az "esemény" után vettem be, az mennyire hatékony? úgy értem igaz, hogy minél később veszed be, annál kevésbé hatásos? köszönöm, aki visszaír!
2011. aug. 13. 21:22

Szia, igen, lehetséges hogy a tablettában lévő magas hormontartalom lassan ürül ki, és egy ideig megzavarja a ciklusodat.

Egyénileg változik, kinél mennyi idő kell ahhoz hogy visszarendeződjenek a saját hormonok, de 3 hónapon belül nagyon nagy valószínűséggel rendben leszel.


Ha ne adj isten mégse így lenne, érdemes elmenni nőgyógyászhoz, vannak ugyanis speciális gyógyszerek, amik kifejezetten ciklusrendezőek.

Mielőbbi jobbulást: Eszter

2011. aug. 13. 18:39

Sziasztok!

Június 20.án egy lecsúszó óvszer miatt escapelle tablettát vettem be. Nem biztos h került belém, de a biztonság kedvéért felirattam. Rá 5 napra pár napos vérzésem volt, de enyhébb (ez gondolom csak mellékhatás volt). Így a rendes menstruációmnak júl. 10-e körül kellett volna megjönnie, de azóta sem jelentkezett semmi vérzés. Az eset után 3 és 4 és 6 héttel is csináltam tesztet, mind3 negatív lett. Előfordulhat h a tabletta miatt késik ennyit a menstruációm vagy esetleg amiatt maradt ki júliusban? Lassan ebben a hónapban is meg kell jönnie.. A terhességet már csak kizárhatom! Köszönöm ha válaszoltok 

853. 099c0bed40 (válaszként erre: 852. - Jszlami)
2011. aug. 13. 07:32

Szia, nem kell izgulnod, mert abszolút egyéni, kinek hogyan reagál a szervezete a gyógyszerben lévő nagy adag hormonra. ( nem előírás a bevétel utáni vérzés/ pecsételgetés)


Ha jól értem, a félresikerült aktus után már bőven eltelt 2 hét: vegyél tesztet, ilyenkor ez már egyértelműen jelzi hogy van-e gond vagy nincs.

Remélhetőleg nincsen, de jobb biztosan tudni.

852. jszlami
2011. aug. 8. 12:56

Sziasztok!

Én is gondban vagyok. 3 hete vettem be az Escapelle-t,akkor volt az utolsó menzeszem utáni 6.-7. nap, előtte kb 1,5 nappal történt a baj -bár valószínűleg nem történt semmi, csak én paráztam túl a dolgot. Amúgy sincs nagy esélye,h pezeérésem lett volna akkor. Utána soxor volt hányingerem. Most meg már 1-2 napja meg kellett volna jönnie,ráadásul nekem inkább korábban szokott , kb. 26 napra, és nem szokott a rendszerességgel gondom lenni. 3 napja léböjtölök, nekem ez mindig meghozza a menzeszemet,akár aktuális,akár nem. De most egyelőre semmi. Bár mintha a premenstruációs szindrómákat kicsit érezném. Már évek óta nem szedek fogamzásgátlót. Szerintetek lehet, h ennyire megkavarta a szervezetemet a gyógyszer? Mindenki inkább korábbi vérzésről számolt ne,ahogy itt olvasom,nekem meg késik. Nem tudom, h izgulnom kell e.

851. XDobókockaX (válaszként erre: 849. - LittleGirlinAbigCity)
2011. aug. 4. 15:02

Szió!


A menzeszed után kisebb a valószínűsége a teherbeesésnek, mivel nincs még petesejt, sem nyálkahártya. Velem is pont ez a szitu volt,nekem 5 napra rá gyengébben a szokásosnál de megjött és a tegnapi tesztem (16 nappal a baleset után, már 14 nap után kimutatja a teszt de biztosra akartam menni) negatív lett, bár lehet majd még csináltatok ha késik.De mivel 5 napra rá megjött nem a szokásos időben számítok rá. Próbálj meg nem idegeskedni! Mindent megtettél h ne legyen baj, de sajnos nincs 100%os védekezés a cölibátust kivéve. :) Az orvosok meg mindenhol mások, nálunk a gyógyszerészek is nagyon rendesek. :)

850. diegóóó (válaszként erre: 849. - LittleGirlinAbigCity)
2011. aug. 3. 23:45
A betegtájékoztatóban is le van írva, hogy nem kell a gyógyszertől előbb megjönnie. Elvileg ugyanakkor kell, amikor várnád.Nekem 3 nappal jött meg hamarabb. Szerintem, ha a menstruációd utáni napon történt a baleset és bevetted a gyógyszert is, akkor nem lehet gond!:)
2011. aug. 3. 18:44

Sziasztok!


tegnap éjjel a barátommal szeretkeztünk és a végén vettük észre ,hogy az óvszer sajnos elszakadt.... hát reggel elmentünk a kórházba és az orvos rám se nézett... az aszisztens írta fel nekem a az Escapelle-t. De nagyon nagyon félek, hogy mi lesz.. nekem tegnap volt a menzeszem utolsó napja... és most szerintetek megint meg fog jönni a gyógyszertől vagy majd csak jövő hónapban? mivel e féle felvilágosítást nem kaptam a kórházban mert az aszisztenst úgy beszélt velem mint ha a valagából rántott volna ki... szval várom az infókat :) Üdv, :)

848. diegóóó (válaszként erre: 847. - Hozso75)
2011. aug. 1. 23:26
A betegtájékoztatóban is benne van, hogy nem kell hamarabb megjönnie. Nekem 3 nappal hamarabb jött meg a vártnál. Szerintem azután csinálj tesztet ha elmarad a menstruációd.
847. hozso75
2011. aug. 1. 22:41
Szia! Ciklus 10. napján történt egy kis baleset, 48 órán belül vettem be Escapellet. ez 5 napja volt és kis alhasi feszülésen kivül nem érzek semmit. Nem kellene véreznem? Terhességi tesztet mikor csináljak?
846. eszter! (válaszként erre: 845. - XDobókockaX)
2011. júl. 25. 15:31
szia! Nekem is ma kezdett erősödni, ugyan ugyan úgy mint neked. Szerintem nem lesz baj :)) Azért szorítok neked!
845. XDobókockaX (válaszként erre: 844. - XDobókockaX)
2011. júl. 25. 09:28
Nekem talán annyival jobb h a párommal voltam együtt és bízom benne illetve együtt vészeljük át bármi is lesz. :( Illetve utána gyorsan tisztálkodtam és nem éreztem a spermához hasonló állagú folyadékot. Már alig várom h csinálhassak tesztet. Miért is ne pont a gyógyszer felírása előtt kell történnie ilyennek az emberrel...
844. XDobókockaX (válaszként erre: 843. - Eszter!)
2011. júl. 25. 09:20
Velem is pont ez a helyzet. Menzeszem utáni első nap történt, kihúzta tehát nem került belém sperma, max az előváladék, másfél órára rá bevettem a bogyót. Semmi tünetem nem volt, de rá 5 napra, pecsételés ami felerősödött és már véres/darabos, 3 napja tart. Remélem h ez a leválasztott méhnyálkahártya és nem a beágyazódás. Szorítok h ne legyen semmi probléma!!!
843. eszter! (válaszként erre: 842. - 099c0bed40)
2011. júl. 24. 14:46

Köszönöm a válaszod.

6 napja vettem be, ma reggel kis vérzést tapasztaltam.. A tisztaságin azonban csak barna foltok jelentkeztek, remélem ez nem a beágyazódás jele. Ahhoz pont időben vagyok... Nem beszélve arról, hogy tegnap éjjel fura szurkálást éreztem a hasamban...

Majd kiderül.. :)

2011. júl. 20. 22:48
Szia, a ciklus elején ritkán van peteérés, ráadásul időn belül bevetted a gyógyszert, esetedben szerintem a téjékoztatóban megadott 84 %-nál nagyobb az esély arra, hogy nem vagy terhes.
841. eszter!
2011. júl. 20. 17:30

Üdvözletem mindenkinek.

Én is új vagyok, majdnem az összes hozzászólást elolvastam, de mégsem vagyok teljesen nyugodt.

Tudom, hogy körülbelül én vagyok a századik ember, aki ilyen problémával fordul hozzátok, de úgy éreztem, mégis írnom kell.. Szeretnék őszinte választ kapni (mivel megnyugtatni úgy sem lehet:))

A problémám a következő; 11-től 16-ig menstruáltam. A ciklusom 25-26 nap körül mozog, ergo Augusztus 5-én kellene megjönnie.

17-én, vasárnap, hajnali 2 óra tájban megtörtént a baleset. Egyéjszakás kaland volt egy külföldi sráccal. Ezt azért volt fontos megemlítenem, mert mivel nem tudtunk egymás nyelvén, én sem tudtam teljesen eldönteni, hogy volt-e orgazmusa. Ekkor kezdődött az activity... Ő tagadta, hogy elment volna, ugyanakkor minden jel arra mutatott, mivel hirtelen abbahagyta az egészet. (viszont számos más tényező az állítása mellett szólt- ezért vagyok bizonytalan a dologban.) Elnézést a részletekért, csak azt minél átfogóbb képet szeretnék adni a dologról...

Az eset után körülbelül 37-38 órával vettem be az Escapellet. Tekintve a 84%-os hatékonyságot, valamint azt, hogy talán még nem volt peteérésem akkor, milyen esélyeim vannak?

Rengeteg kétes információt olvastam a hímivarsejtek, ill. a petesejt életképességéről, valamint az ovuláció idejéről, így nem tudom eldönteni, hogy (a szituációhoz képest) szerencsés-e a helyzetem...

Egyesek szerint a hímivarsejt 72 óráig életképes, máshol azt írták, hogy ez lehet akár 100 óra is. A petesejt életképességét illetően is ment a vita sok helyen, 24-48 órákról...

Na végül is ez most már teljesen mindegy. Tudom, hogy én mindent megtettem, már csak várnom kell, addig se izguljak, etc. Azt is tudom, hogy legkorábban a teszt tud pontos választ adni a kérdésemre, de az még rengeteg idő...

Amúgy, a gyógyszert 2 teljes napja vettem be, az eddigi mellékhatása csupán az, hogy időnként úgy érzem, mintha megugrana a méhem, és néha beleszúr, semmi egyéb... Sem vérzés, sem rosszullét, ami jelét adná annak, hogy hat.

Így is már elég hosszú voltam, bocsi :( Szóval szerintetek mennyi esélyem van a terhességre?

Köszönöm annak, aki végigolvassa, és természetesen annak is aki válaszra méltat.

Legyetek jók, puszi, e. :))

2011. júl. 18. 22:49

Sziasztok!

Én új vagyok itt. Szombat hajnalban együtt voltam egy fiúval (hajnal 4-kor). Ma tudtam felíratni a gyógyszert. Rögtön be is vettem a 29. órában. Este éreztem egy kis hányingert és fejfájást. Sok jó véleményt olvastam itt a fórumon. Remélem ezt majd én is elmondhatom. Megpróbálok nem rágódni és nem izgulni rajta, mert akkor tolódni fog a menzesz, de persze az a természetes félsz benn van az emberbe ilyenkor. Türelem, kitartás és nyugalom aki ilyen helyzetben van.

2011. júl. 13. 14:09

sziasztok


múlt hónapban lecsúszott az óvszer, úgyhogy escapelle-t kellett bevennem. utána rendesen meg is jött a menzeszem, ahogy kell. mivel ezek után nem biztam az óvszerben szerettem volna feliratni tablettát, de ugy gondoltam egy hónapot pihentetem a szervezetem, ilyen hormonadag után. csakhogy ebben a hónapban meg elszakadt az óvszer. újra bevettem az escapellet. nagyon félek hogy másodszorra már nem olyan hatékony, meg attól is hogy bajom lesz tőle, hogy kétszer is be kellett vennem. az óvszerekre meg olyan mérges vagyok, hogy hihetetlen:P

járt már így valaki mint én? lett tőle valami baja?

838. Tiro
2011. júl. 7. 12:16
Sziasztok. Ismét én. Közben megtaláltam hogy a gyógyszer bevétele után 2 héttel lehet biztonságosan tesztelni.
837. Tiro
2011. júl. 4. 10:59

Sziasztok.


Szombat este történt egy kis balesetünk a barátnőmmel. 3 órával később már be is vette a tablettát.

Szeretném megkérdezni hogy mikor lehet tesztelni biztonságosan a tabletta bevétele után? Egy kicsit idegesek vagyunk mind a ketten a tabletta miatt és inkább biztosra szeretnénk menni.

836. 099c0bed40 (válaszként erre: 834. - Suze)
2011. júl. 1. 07:22

Szia, örülök neki hogy a második kérdésedre a válasz ott a negatív tesztben. :)


Nem vagy tapintatlan, igen, valóban volt abortuszom 17 évesen, a "következmény" három nagyon klassz srác. :)

835. Suze
2011. jún. 30. 14:11
Jó hírem van: sikerült megbeszélnem anyukámmal a történteket, és együtt csináltunk egy tesztet. Az eredmény: NEGATÍV! Annyira megkönyebbültem.... :)
834. Suze
2011. jún. 30. 11:13

Öregnéneőzikéje, lenne egy kérdésem, persze ha nem vagyok túl tapintatlan. Ezért előre is elnézést kérek, hogy ilyenk kérdéssel zaklatlak. Egy másik fórumon olvastam, hogy 17 éves korodban volt egy abortuszod. Mindennél jobban félek attól, hogy esetleg valaha szükségem lesz rá, mert úgy hallottam utána a szülés esélye nagyon kicsi. Nálad mi volt a következmény?


A másik kérdésem: még mindig nem jött meg a menstruációm, vettem tesztet is, de annyira félek az eredménytől, hogy nem bírom megcsinálni. Bízom abban, hogy az előző hónapi dupla-vérzés és a sok stressz, az escapelle, vagy valami más tartja fogva a mestruációmat. Az alhasam főleg jobb oldalt elég nyomásérzékeny, gyakran kisebb szúró fájdalmakat érzek, de egyébként semmi tünet. Ennek ellenére a mestruációm még mindig késik. Szörnyen félek, ez már a 9. nap lesz holnap.

Mit tehetnék? Egy hete nem alszom. Próbálom nyugtatni magam, ahogy a barátom is, mert ő 100%-osan biztos abban hogy helyesen védekeztünk, egyik gumi sem volt kiszakadva, alaposan megnéztük mindet. Sőt, a biztonság kedvéért két gumit kértem tőle, annyira parázós vagyok. Nem lehet, hogy a gumi tetején, közel a hasához esetleg kiszivároghatott valamilyen előváladék, vagy sperma? Elég mélyen bennem volt, nem lehett hogy belém is jutott valami onnan a gumi széléről? Teljesen ki vagyok akadva, még soha nem féltem ennyire életemben semmitől.

Előre is köszönöm a válaszaidat!

2011. jún. 27. 19:42

Szia, van akinek bezavar a hormonjaiba a tabletta, náluk előfordulhat hogy nem időben jön meg a vérzés, vagy kimarad egy hónap.

Szerintem csinálj terhességi tesztet, és ha az is negatív, akkor megnyugodhatsz.

832. Suze
2011. jún. 27. 15:26

Sziasztok, megint én vagyok.

A legutóbbi eset után (mikor az escapelle bevételét követően a rendes menstruációm után 8 napra ismét megjött a mensesem) nem jött meg a menstruációm. Azóta 2x voltunk együtt a barátommal, de minden alkalommal nagyon óvatosak voltunk, gumival, és nem vettem be escapelle-t. Május 22-én jött meg (valószínűleg a tabletta miatt) a mensesem újra, de egy hónap eltelt, és most már 6 napot késik! Mit tegyek? Lehet hogy a tabletta miatt vagy a dupla-vérzés miatt marad ki ebben a hónapban? Semmi jelét nem érzem, hogy meg akarna jönni. Viszont a terhesség jeleit sem tapasztalom magamon, kizárólag a hasam puffadt tegnapelőtt és tegnap. Okozhatja ezt az escapelle? Vagy kezdjek félni? Nyugtassatok meg, kérlek!

Előre is köszönöm a válaszokat!

831. 099c0bed40 (válaszként erre: 830. - Sleepin)
2011. jún. 18. 07:41
Szia, örülök hogy minden rendben van Veled...ne nekem köszönd, hanem az Escapelle-nek, illetve Magadnak, hogy bevetted. :)
❮❮ ... 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook