Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mennyire megbízható az Escapelle sűrgösségi fogamzásgátló? fórum

Mennyire megbízható az Escapelle sűrgösségi fogamzásgátló? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... ❯❯
650. 099c0bed40 (válaszként erre: 648. - M.mercy14)
2010. szept. 27. 19:36

Szia, szerintem felesleges volt, de most már mindegy---ha volt a tabi után pecsételés akkor majdnem biztos hogy nincs baj akkor sem ha a menzeszed késik.

Ha egészen meg akarsz nyugodni akkor vegyél egy tesztet , de szinte 100 % hogy negatív lesz, azaz nem lesz probléma, ne légy nyugtalan!

2010. szept. 27. 19:13
Köszönöm, Merci
2010. szept. 27. 19:12
Sziasztok! Augusztus 22-én este megszakítással együtt voltam a párommal, kivette az orgazmus előtt, de utána visszatette, és úgy tudom az orgazmus után még jöhet sperma, így inkább vettünk escapelle sürgősségi tablettát amit 23-adikán délelőtt még be is vettem. Rá 5 napra jelentkezett pecsételés, viszont a rendes menstruációm nem jött meg, pedig Szeptember 8-adikán kellett volna. Mit gondoltok? Szerintetek fölösleges volt bevennem a tablettát? Úgy gondolom, hogy nincsen baj, de azért mégis nyugtalan vagyok.
647. 099c0bed40 (válaszként erre: 646. - Egylány_06.11)
2010. szept. 25. 23:31
Szívesen, örülök neki hogy megnyugodtál. :)
2010. szept. 25. 09:42
köszönöm :) megnyugtattál :)
645. 099c0bed40 (válaszként erre: 644. - Egylány_06.11)
2010. szept. 25. 08:47

Szia, ha a vérzéseid ilyen rendszeresen jelentkeztek és a teszt is negatív akkor NEM lehetsz terhes, ezen ne aggódj.

Ha egész biztosra akarsz menni, akkor menj el nőgyógyászhoz és nézesd meg Magadat Uh-gal, ha Ő sem lát semmit a méhedben, akkor aztán végképp nincs min aggódni.

Kellemes hétvégét: Eszter

2010. szept. 24. 20:35
sziasztok! nem tudom, hogy még emlékeztek-e rám... július 2-án történt a baleset... még aznap bevettem a tabit, és rá öt napra megjött. 17-én megjött mégegyszer. (Alapból 17-e körül szokott. )2 hét elteltével csináltam tesztet, ami negatív lett. Augusztusban és Szeptemberben is megjött, de akkor már 12-e körül(havonta csak egyszer, szerencsére). Végre sikerült megnyugodnom, de most feltűnt hogy nőtt a hasam és keményebb is lett... néztem képeket terhes nőkről neten, de az én hasam nem akkora, mint egy 3 hónapos terhesnek. Remélem csak felszedtem egy kis felesleget, nemtudom, de nagyon nagyon aggódok. előre is köszi: egy kétségbeesett lány
643. timmmm (válaszként erre: 641. - Mirjam1989)
2010. szept. 22. 15:11

Szia!


Ne aggódj, használni fog. Nekem is bevált. Nyugodj meg! Tudom milyen érzés, én is átéltem. Nagyon sok embernek használt ez a gyógyszer, megbízható.

Nyugi, nyugi.... várj türelemmel hatni fog.

Szép napot!

642. 099c0bed40 (válaszként erre: 641. - Mirjam1989)
2010. szept. 22. 12:55

Kedves Mirjam, szia én minden további nélkül megnyugtatlak ha jólesik....a 2 % hibaráta az a 100 %-hoz képest nagyon csekélyke szám, és ha időben bevetted a gyógyszert, akkor nagyon nagy esélyed van rá hogy nem lesz semmi negatív következmény,---már ami a nem kívánt terhességet illeti.

Arra számíthatsz hogy lehetnek enyhe alhasi görcseid vagy pecsételgetés, egy kicsit rosszabb közérzet, émelygés, puffadás, mert nagyon magas a gyógyszerben található hormonmennyiség.

Az is lehet hogy idő előtt meg fog indulni a menzeszed, vagy éppen ellenkezőleg, akkorra se jön meg mikorra kéne. Ez egyik se jelent bajt!!!!


Ne idegeskedj, Te azzal hogy bevetted a gyógyszert mindent megtettél amit csak lehet, a többi már nem Rajtad múlik-----úgy 2 hét elteltével, ha addig nem tapasztalsz se vérzést se semmit, mindenképpen érdemes egy tesztet csinálni , addigra ugyanis kimutatható hogy valóban nem történt-e baj.

Tudom hogy ebben a helyzetben nehéz, de amennyire csak lehet nyugodj meg, vagy tereld másfelé a gondolataidat, mert a folyamatos stressz is képes beleszólni a gyógyszer által amúgy is megbolygatott hormonrendszeredbe.

Rendben lesz minden, meglátod.:)

Üdv: Eszter

2010. szept. 21. 14:44

Sziasztok!

Én most jártam így életemben először de nagyon rossz szóval senkinek sem kívánom! Ez a sok idegeskedés... :S

Még nem vagyok túl teljesen rajta mert még csak ma vettem be az Escapelle-t, de valahogy nem tudok megnyugodni... nyugtassatok meg hogy semmi gond nem lesz és én nem a szerencsétlen 2%-ban leszek....

Jól esne most pár kedves és jó szó meg egy kis biztatás mert nagyon le vagyok törve :(

Nagyon köszi jól esett most ezt így leírni!

Mindenkinek szép napot!

Mirjam

640. 099c0bed40 (válaszként erre: 639. - Lucuss)
2010. szept. 9. 08:34
Szia Lucus, NEM kizáró ok a tabletta, úgyhogy nyugodtan elmehetsz és adhatsz vért!
639. Lucuss
2010. szept. 6. 18:47

Sziasztok!

Én is egy speciális problémára keresem a választ! Szeretném, ha minél előbb segítenétek!

Ismét rendeznek véradást a városomban és én szeretnék elmenni rá, mivel nagyon jó érzéssel tölt el a gondolat, hogy 3 embernek is segíthetek.

Azt szeretném megtudni, hogy kizáró ok-e szerintetek, ha június végén be kellett szednem egy Escapelle tablettát? Legutóbbi alkalommal is megfeleltem minden előírásnak, most is csak ez jelenthet gondot. Valamint tudni kell, hogy a tablettát követő menstruációm óta semmilyen kellemetlenségben nem volt részem, nem tapasztaltam mellékhatást.

Nagyon szeretnék elmenni, ezért kérlek benneteket, minél előbb válaszoljatok! Előre is KÖSZÖNÖM SZÉPEN a segítséget!!! :)

638. 099c0bed40 (válaszként erre: 637. - Ttiimmii)
2010. szept. 2. 09:48

Szia, szerintem erre a kérdésre azért nem érkezett érdemleges válasz, mert annyira speciális valami, hogy még az is nagy szerencse lesz, ha egy olyan dokit találsz aki hozzá tud szólni a témához.


Azért ha nem túl nagy kérés, írd majd meg hogy mit mondott az orvos, jó?

E

2010. aug. 28. 14:51

Üdv újra itt! :)

Tudom nem szorosan a témához kapcsolódik, de még ez a legaktívabb ilyen fórum, úgyhogy megkérdezem itt...

Szedek az allergiámra egy Erolin nevű gyógyszert, és egy fogamzásgátlót, a Tri-regol -t. Az allergia gyógyszeremet kb 1-1,5 hónapja szedem mert csak így nyár végétől tél elejéig kell, fogamzásgátlót pedig már február óta. Mostanában azt vettem észre h az allergia gyógyszerem kevésbé hatékony, nem nyomja el annyira az allergiát mint a korábbi években. Felmerült bennem a gyanú, h esetleg nem gyengíti-e egymás hatását a 2 gyógyszer?

És még ami az aggodalmamnak helyet ad, h bár minden menstruációm a gyógyszer óta napra pontos, meg a legelső gyógyszeres hónap óta alapból kevesebb mennyiségű, de most még mintha picivel a megszokottnál is kevesebb lett volna. Nem alig valami, de talán mégse a megszokott.

Most akkor jogos a félelmem, vagy ne aggódjak? Sajna nincs gyógyszerész ismerősöm aki meg tudná mondani hogy a 2 szedhető-e együtt, ezért gondoltam megkérdezem itt, persze mióta ezt észrevettem az Erolint nem szedem mert annyira nem szükséges, de ha megtudom biztosra hogy nem ütik egymást akkor folytatom.

Mindenesetre hétfőn veszek tesztet h megnyugodjak tőle, aztán ha nem tud senki biztosat mondani akkor mind2 gyógyszer felírójával megbeszélem ezt. Remélem nem kell arra gondolnom hogy mi van ha mégis ütik egymást. :)

636. 099c0bed40 (válaszként erre: 631. - B97f7eb535)
2010. aug. 25. 17:27

szia, sajnos van akinél hosszabb időre van szükség ahhoz hogy a hormonok visszarendeződjenek.

Lehet hogy eleve se szokott pontosan 28 naponként megjönni, ilyenkor gyakoribb hogy 4-5-6 hónap is eltelik, mire visszaáll a spontán ciklus.

Terhes biztos nem vagy, ez ellen az össze-vissza vérezgetés ellen pedig nem igazán tudsz mit tenni.

Próbálj 100 mg E vitamint vagy 1000 mg/nap C vitamint szedni, az van akinél segít, de ártani akkor sem árt ha netán segíteni se segít.

Ne nyugtalankodj, be fog állni, csak türelem , tudom hogy közhely , de hidd el hogy így van.

Üdv: E

635. 099c0bed40 (válaszként erre: 633. - Kittus03)
2010. aug. 25. 17:21

Szia, a gyógyszert maximum 72 órán belül kell bevenni, de szerencsésebb a "balul sikerült aktusok" után a lehető leghamarabb lenyelni.

Ha a 3 szeretkezés utáni 72 órán belül vetted be, akkor ugyanúgy hat mintha egy "baleset" lett volna, ha azonban kicsúsztál, vagy a gyógyszer után is volt védekezés nélküli szeretkezés, akkor egyáltalán nem garantált a hatása.

2010. aug. 22. 12:36
Jah és ez nem válasz akart lenne a 684. hozá szólásra.. Csak így sikerült
633. kittus03 (válaszként erre: 632. - B97f7eb535)
2010. aug. 22. 12:35

Valaki tud segíteni???Nagyon megköszönném!

Hál istennek ilyen bajom nem volt még az évek során, de most mégis:S

Együtt voltam a párommal védekeztünk, de végül lett rajta egy luk, persze nem közvetlen a fejénél, meg az "eredmény is benne volt" a biztonság kedvért vettünk egy erre megfelelő tabit (amit még nem vettem be", mert utána is együtt voltunk, és a következő védekezés, már tényleg nem sikerült :S

Bár a tájékoztató nem írja hogy hány együtt lét után nem használ már a tabletta!!

A Kérdés a következő: ami után több aktus volt (3) és csak utána veszem be a gyógyszert, akkor ugye az nem csak a legelső együtt létet szüneti meg?


Szeretnék minél hamarabb választ kapni :S

Köszönöm

2010. aug. 20. 22:09
légyszi írjatok vissza :'(
2010. aug. 18. 21:07
sziasztok! 2 és fél hónappal ezelőtt bevettem egy escapellét… normálisan 17-én kellett volna megjönnie, de akkor már 9-én megjött…és ráadásul mégegyszer, 17-én is… úgy gondoltam, hogy a tabi miatt volt az, hogy egy hónapon belül kétszer megjött. De amikor ebben a hónapban is 9-én jött meg, aggódni kezdtem… 17-e óta barnás folyásom van… mi történik velem, és mikor leszek újra a régi? köszönettel. A...
630. 099c0bed40 (válaszként erre: 629. - Aramina)
2010. aug. 16. 00:56
Szia,Igen, ki!
629. Aramina
2010. aug. 15. 17:51

Sziasztok!

A tabi bevétele után 2 héttel megjött a bajom ez volt a múlt héten. Akkor jött meg mikor megkellett volna jönnie. Rendesen 4 napig volt meg mint eddig, csak annyi különbség volt h kicsit többet görcsöltem. Így már kizárhatom annak esélyét hogy esetleg nem hatott a gyógyszer?

2010. aug. 5. 13:58

Sziasztok!

Csak szeretném közölni, hogy nálam minden baj megoldódott!!!!! Szerencsére!!!

A párom és én is megkönnyebbültünk :)

Mindenkinek kitartás!

627. 099c0bed40 (válaszként erre: 626. - Kfedi)
2010. aug. 4. 19:34

Nagyon szívesen, de igazából nem én segítettem hanem az Escapelle. :)

Viszont örülök neki hogy heppi-end lett a vége és megnyugodtál, azt meg külön köszi hogy visszajeleztél.

Üdv: E

626. Kfedi (válaszként erre: 622. - 099c0bed40)
2010. aug. 4. 13:49

Szia!

Köszi a megnyugtató szavakat!

Ma reggel újra csináltam tesztet és negatív lett, de még jó, hogy az lett, mert rá 1 órára meg is jött!! hála az égnek! Ezek szerint 10 napot tolt a dolgokon a gyógyszerkombó...

Remélem többet nem lesz részem ilyen sok idegeskedésben, nem kívánom senkinek.

Szóval köszi!

625. 099c0bed40 (válaszként erre: 620. - Egylány_06.11)
2010. aug. 1. 23:07

Szia, ezt így látatlanban sajnos nem lehet megmondani hogy mitől lehet.

Ha nem múlik, jobb lenne orvossal konzultálni, hüvelyi uh-ot csináltatni vagy hormonszinteket nézetni a vérből.

624. 099c0bed40 (válaszként erre: 623. - Aramina)
2010. aug. 1. 23:03

Szia, a súlyod a gyógyszerben lévő progeszterontól több, ez a hormon ugyanis vizet köt meg.

Amint kiürül belőled (2-3hónap)a sok progeszteron, a súlyod is vissza fog állni az eredetire, vagy annak közelébe-

E

623. Aramina
2010. aug. 1. 21:08

Sziasztok!

Ismét lenne egy kérdésem... A tabitól lehet hízni? Mert én nem vagyok az a hízós típus, de az elmúlt 2 hétbe mióta bevettem a tabit híztam 4 kilót. Nem nagy gond, mert elfér rajtam, csak jó lenne tudni, hogy a gyógyszer számlájára felírhatom-e?

622. 099c0bed40 (válaszként erre: 619. - Kfedi)
2010. júl. 30. 16:18

Szia, valóban bonyolult a kérdés, és sajnos egyértelmű választ se lehet adni.

Bezavarhatott a gyógyszerhatásba az antibiotikum is, bár ha a teszt negatív az nagyon jó jel----a számított vérzést a tabletta és az antibiotikum is csúsztathatja magában meg együtt is, sőt, mellékhatásokat is okozhat, amitől aztán végképp nem lehet kideríteni hogy mi minek a folyománya és mi mit okoz illetve nem okoz.


Én azt javaslom, hogy egy hét után ismételd meg a tesztet és ha negatív lesz az is, akkor igen nagy az esély arra hogy nem vagy terhes.

Sajnos ez most igen összejött neked, ritkán jön egyszerre ennyi minden egy időben....:(

Jobbulást, azaz minden jót, majd írd meg mi lett,addig is üdv: Eszter

621. 099c0bed40 (válaszként erre: 618. - Timmmm)
2010. júl. 30. 16:13

Szívesen, örülök ha valóban meg tudtalak nyugtatni egy kicsit.

Üdv: E

❮❮ ... 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook