Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mennyire megbízható az Escapelle sűrgösségi fogamzásgátló? fórum

Mennyire megbízható az Escapelle sűrgösségi fogamzásgátló? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... ❯❯
710. simoni (válaszként erre: 709. - 099c0bed40)
2010. nov. 30. 16:23
Köszönöm a megnyugtató szavakat! Teszteltem megint, ismét negatív:) menzesz még mindig sehol, de már nem stresszelek. Azért a dokihoz el fogok látogatni. köszi mégegyszer!
709. 099c0bed40 (válaszként erre: 708. - Simoni)
2010. nov. 29. 08:15

Szia, előrebocsájtom hogy nem vagyok sem orvos sem szakember, de véleményem szerint NE AGGÓDJ, mert elhanyagolható annak az esélye hogy terhes vagy.

Először is az már magában jó jelnek számít, ha az Escapelle után 6 nappal véreztél, mert az a vérzés leválasztotta az akkori nyálkahártyádat, azaz nem tudott (volna) beágyazódni az esetlegesen megtermékenyült zigóta.


A másik dolog meg az, hogy a védekezés nélküli aktus után 19 nappal már bőven kimutatta volna a teszt ha terhes vagy, a legérzékenyebbek 8-10 napos terhességet is képesek kimutatni.


A leírt tünetek ( puffadás, bizonytalan alhasi fájdalmak) leginkább arra utalhatnak, hogy a hormonrendszered most próbál feltápászkodni a kapott "hormonfröccs" után. Ez az állapot eltarthat egy ideig, hogy kinél mennyi ez az idő, az egyéni érzékenységtől függőn változó.


Ez a válasz természetesen nem helyettesíthet egy esetleges orvosi vizsgálatot,illetve szaktanácsadást, azaz ha pár napon belül nem tapasztalsz semmi változást, mindenképpen nézesd meg Magadat nőgyógyásszal, mert az Ő diagnózisa a mérvadó.


Addig viszont semmiképpen ne idegeskedj, vagy legalább próbálj egy kicsit megnyugodni, nagyon pici ( majdhogynem semennyi) az esély arra, hogy baj legyen.

Üdv: E

708. simoni
2010. nov. 28. 20:57

Sziasztok! Írjatok légyszi véleményt a következő kicsit bonyolult szituációról..:

augusztusban hagytam abba a fogamzásgátló szedését, hogy tartsak egy kis szünetet, mert már nagyon régóta szedtem. Azóta egyszer megjött 32napra, legközelebb 21napra, szóval még elég rendszertelen. Most november 7én be kellett vennem egy escapelle-t (kb 12órán belül bevettem). 6 nappal később megjött - ha jól tudom, ez csak mellékhatás, nem a normális menzesz. Legutóbbi rendes menstruációm október 25-én kezdődött, szóval már nagyon aktuális (ez a 35. nap..) lenne, hogy megjöjjön, de semmi. A 'baleset' utáni 19. napon csináltam tesztet, ami negatív lett, de a 19 nap nem is biztos, hogy elég ahhoz, hogy a teszt kimutassa a terhességet, legalábbis a leírásban pont ez volt, hogy 19.nap elteltével érdemes tesztelni. kb 1 hete néha úgy érzem, hogy puffadt vagyok, és most tudtam meg, hogy az lehet a terhesség első jele, meg valahogy olan furcsa, kicsit kellemetlen érzésem van alhasi tájékon. Lehet, hogy csak bebeszélem ezeket magamnak persze, elég aggódós vagyok:P Mit gondoltok? Aggódjak/ne aggódjak? A fogamzásgátló abbahagyásától amúgyis felborult hormonháztartásomnak biztos nem tett jót az escapelle, szóval bőven van esélye, hogy amiatt késik, ugye? Jövő héten elmegyek orvoshoz, de csak szerdán tudok menni, és addig beleőrülök ebbe a dolgoba. köszi a válaszokat előre is.

707. 099c0bed40 (válaszként erre: 706. - E43af952ce)
2010. nov. 23. 10:08
Szia, nem vagyok ugyan szakember, de véleményem szerint szinte kizárt hogy ilyen előzmények után terhes legyél.
2010. nov. 23. 10:00

Sziasztok

Ma vettem be az Escapellet, mert kifelejtettem egy tabletat a fogamzasgatlombol, es gondoltam ezzel megelozok egy esetleges nem kivanatos terhesseget. Nem tudom, hogy szamit e hogy tobbszor kozosultunk a baratommal, marmint tegnapelott este es tegnap reggel is (en a tegnap reggeli tabletamat felejtettem ki, ezert vettem be ma reggel az Escapellet)? Szerintetetk terhes maradhatok e mindezek utan? Koszonom

705. f8ceac9d89 (válaszként erre: 701. - Andee25)
2010. nov. 23. 08:08

Nagyon szépen köszönöm ezeket a megnyugtató szavakat...nem hiszed el mennyivel könnyebb és nyugodtabb lettem...

Amúgy ma hajnalban meg is jött...

Köszönöm mindenkinek a tanácsit...

704. 099c0bed40 (válaszként erre: 699. - Darkdeath666)
2010. nov. 22. 06:41

Szia, ne légy kiborulva, meg fog jönni, hogy mikor azt nem lehet tudni.


Ha esetleg két hét elteltével sem jelentkezik vérzés, akkor a biztonság kedvéért vegyél terhestesztet, de majdnem egészen biztos hogy nem lesz baj.

703. 099c0bed40 (válaszként erre: 702. - Anacska123)
2010. nov. 22. 06:39

Szia, ha mindketten ruhában voltatok, akkor szinte 0 % annak az esélye hogy teherbe estél---ráadásul pont a menzesz időpontjában.

majdnem biztos hogy csak a gyógyszerben lévő hormonhatás miatt csúszik a vérzésed egy ideig.

Ha 2 hét múlva se jönne meg, csinálj egy tesztet, de biztosan negatív lesz.

2010. nov. 21. 20:51

Hali...

tortent egy kis baleset a paromal, ugymond ruhan keresztul szeretkezdtunk,a parom elelvezet es atment a ruhakon, a farmeremen is es a boxeremen is, 31 orarra ra bevettem egy Escapelle tabletatt, a havim kesik, pedig most 18-19ediken kellet volna legyen, 19ediken este vettem be a tabletatt, hogyan lehet megtudni ha hatot-e? van valami hatasa? A havim miert kesik?talan a tableta miat?

Kerlek valaszoljatok!

pls

Elore is koszi...

701. andee25 (válaszként erre: 700. - F8ceac9d89)
2010. nov. 21. 19:38

Hali!

Nem kell aggodni,meg fog jönni,bár lehet 1 kicsit késni fog.Én tavaly vettem be ilyet mert a párom nem figyelt és becsuszott. Én a 3. napon vettem be,mert még vaciláltam,hogy mi legyen. Egy tabi volt benne/nagyon drága volt/, nem éreztem semmi különöset, a mensim 1 picit csúszott, de érthető mert szerintem 1 picit felborítja a szervezeted.

Ne aggodj!!!!

2010. nov. 21. 19:27

Sziasztok!!!


Nekem egy olyan problémám lenne, hogy együtt voltunk a barátommal november 18án hajnalban és a hév és a friss szerelem miatt kimaradt a védekezés. . . sajnos, hibásak vagyunk tudom. . . de utána azonnal mentünk a kórházba és gyógyszert írattunk. . . ezt az Escapelle tablettát kaptam. . . be is vettem azonnal. . . az aktus és ez idő alatt 5-6 óra telt el.

Rendesen a menstruációmnak november 24én kellene megjönnie. . .

De a gyógyszer bevétele óta semmi bajom nincs. . . semmi mellékhatás. . . azt mondta a barátom, hogy aki eddig ilyet vett be az mind azonnal megszenvedte. . . nekem meg semmi bajom. . .

Lehet, hogy nem hatott a gyógyszer??

Vagy már késő volt hogy bevettem, mert már megtörtént a beágyazódás???

És akiket kérdezgettem mindenki 2 szem tablettát mondogat, hogy bevett. . . nekem a dobozban 1 szem tabletta volt!:O

Segítség. . . tudom nem ilyenkor kell nyávogni, hanem azelőtt kell gondolkozni. . . csak most a tapasztalatok hallatán kezdtem el izgulni, hogy mindenki írja, hogy mennyit szenvedett. . . nekem meg semmi bajom és már 3 napja bevettem és még semmi jele annak hogy megjönne!!

Teherbe estem volna??


Előre is köszönöm a válaszokat. . .

2010. nov. 21. 16:16
Sziasztok! Sajnos be kellet vegyek egy Escapelle tabletat ez pentek este volt, ep menstrualas elott voltam de azota semi jelet nem vetem eszre magamon. Kerem valaszoljatok mikor kell jelentkezen valami jel arol hogy hatot a tableta? Kivagyok borulva :(
698. 099c0bed40 (válaszként erre: 697. - Dio222)
2010. nov. 21. 08:24

Szia dio, szerintem az itt olvasgató illetve véleményt író emberkék többsége egy pillanatra sem gondolja azt, hogy ezek a fórumok minden problémát megoldanak, vagy helyettesítik az orvosi vizsgálatot.


Ha Téged zavarnak vagy bosszantanak a kommentek akkor ne olvasd őket, de azt azért engedd meg hogy mások--akik nem pont úgy gondolkoznak mint Te-- továbbra is véleményt illetve tapasztalatot cserélhessenek egymással.

Szép napot!

697. dio222
2010. nov. 20. 15:50
Sziasztok! Csak annyit szeretnék mondani, hogy bárkinek, bármi baja van, a legrosszabb, amit tehet, hogy fórumokat olvasgat, és fórumokba írogat.... Itt ugyanis mindenféle városi legendákat olvasgat az ember, ráérő, magukat vizsgálgató tizenévesektől, akik vajmi keveset értenek az orvosláshoz... Aztán meg nem elég bajod van, ezektől még fokozottan rosszul leszel, lelkileg is..! Szóval bárkinek bármi baja van: ORVOS!!!!! A nőgyógyász legyen az első, ami az eszetekbe jut!! És higgyétek el, hogy ha valaki az escapelle "mellett" lesz terhes, akkor ott már hamarabb megtörtént a "baj"... És ne misztifikáljuk túl a hormondózist sem! 1 tablettától semmi bajod sem lesz!
696. 099c0bed40 (válaszként erre: 695. - Marslakoo)
2010. nov. 8. 09:30

Nagyon örülök hogy így döntöttetek, kívánom hogy minden a legnagyobb rendben legyen Veletek.

Eszter

2010. nov. 7. 11:43

Üdv!

Csak mondtam, hogy majd írok, miként döntöttem. Ugyan a döntés már egy ideje megszületett, csupán ide nem sikerült eltévelyednem. :)

Mióta utoljára itt jártam túl vagyok a második vizsgálaton is. Eddig úgy tűnik, minden rendben. :D Most már remélem, hogy marad is így, és 7 hónap múlva egészséges kisbabának adhatok életet! :)

Üdv,

Evelin

2010. nov. 1. 09:38

Szívesen, igen, én is remélem, főleg hogy közben néztem az adatlapodon, mennyire fiatal vagy. :)

E

693. barbi89
2010. nov. 1. 09:27

Kedves Eszter,

Köszönöm szépen a választ!

Remélem igazad lesz és hamarosan rendeződnek a dolgok.

692. 099c0bed40 (válaszként erre: 691. - Barbi89)
2010. nov. 1. 07:50

Szia!


Még sosem hallottam ennek a gyógyszernek a nevét, ezért kicsit utánaolvastam az előbb, aztán rájöttem hogy Angliában élsz és onnan írsz---nálunk Escapelle néven van forgalomban, de összetevőit nézve szinte szóról-szóra ugyanaz a két szer.


Igen, sajnos előfordulhat az, amiről írsz, hogy a szervezet hormonegyensúlyát ennyire képes megbillenteni, hiszen egyszeres nagy adag progeszteron hormon van benne pont azért hogy megakadályozza az esetlegesen megfogant petesejt beágyazódádát ( ezért volt az 5 nappal késöbbi vérzésed, a gyógyszer okozta magas progeszteron szint hirtelen esése lelökte a méhnyálkahártyádat).


Ilyen utóhatások, mint amikről beszámolsz lehetnek, de legtöbb esetben 2-3 hónap elég szokott lenni arra hogy helyreálljon a szervezet normál hormonműködése.

Amint ez bekövetkezik, az általad említett kellemetlen tünetek is meg fognak szűnni.

Üdvözlettel: Eszter

691. barbi89
2010. okt. 31. 22:50

Sziasztok!

A vélemyénetekre lennék kíváncsi...sajnos másfél hónappal ezelőtt egy baleset következtében be kényszerültem venni egy tablettát a neve:(levonelle one step)azóta már kétszer volt menstruációm, az első 2héttel korábban jelentkezett a vártnál a gyógyszer bevételét követő 5.napon, a második pedig 20 napra rá. Viszont iszonyatosan félek mert a testem elég furcsa tüneteket produkált az elmúlt pár hétben. Alig eszem valamit rendszeresen tornázom és mégis hízom, a melleim is megnőttek...elképzelhető lenne, hogy egy tabletta bevétele ilyen módon felborította a hormon háztartásom és a hatása még hetek elteltével is érzékelhető legyen?

2010. okt. 26. 21:13

:) Ugyan -ugyan, nem én segítettem, hanem a gyógyszerben lévő hormon, meg a hitetek, meg az hogy időben bevettétek, ez az ami az esetek nagyon nagy hányadában hat, nem a biztatás----( az inkább lelkileg tud jólesni) .

Veletek örülök mindenkinek, aki végre megnyugodhatott! :)

2010. okt. 24. 19:01

Sziasztok!

én is szeretném megosztani Veletek, hogy 32 napra de megjött a mensim!

Köszönöm, h meghallgattatok és főleg Eszternek (öregnéneőzikéje), aki sokat segített!

Kitartás mindenkinek!!

688. zuzuka1981 (válaszként erre: 677. - 099c0bed40)
2010. okt. 24. 15:42

szia

most meg az lenne a kérdésem,-miközben persze azért aggódóm,- hogy normálisak az alhasi fájdalmak? és az apró görcsök a mensi előtt egy héttel? vagy ez inkább terhességi tünet már? elvégre akkor már 16 napos....

2010. okt. 23. 20:50
Sziasztok! sajnos nekem is szükségem volt a tablettára 3 hete (peteéréskor). Szerencsére azóta megjött, és remélem minden rendben is van. Egyébkénk is ideges voltam,de miután végigolvastam a fórumot még inkább. Sajnos sok a "rossz tapasztalat", úgyhogy csak azért írok, hogy erősítsem a szerencsés kimenetűek táborát. Kitartást azoknak,akik épp most idegeskednek!
686. 099c0bed40 (válaszként erre: 684. - Marslakoo)
2010. okt. 22. 12:39

Sia, hát biztosan nem lesz könnyű, mégis muszáj minél alaposabb számvetést csinálni mielőtt olyan végzetes döntést kénytelen hozni az ember, amit késöbb már nem lehet visszacsinálni.

Kívánok Neked sok erőt, bárhogy is döntesz ( vagyis döntötök)!

685. klenca (válaszként erre: 684. - Marslakoo)
2010. okt. 21. 22:44
Hááát, vigyázni kell a kimondott szavakkal.
684. Marslakoo (válaszként erre: 683. - 099c0bed40)
2010. okt. 21. 08:04

Köszönöm a válaszokat! Jó az ilyesmikkel tisztában lenni. Bár még nem tudom, hogy mi lesz a vége.


Nem sokára indulok a nőgyógyászhoz, a helyzet iróniája csupán csak annyi, hogy mikor legutóbb jártam ott, megfogadtam, hogy legközelebb csak akkor megyek, ha terhes leszek... Sosem gondoltam volna, hogy ez ilyen hamar be fog következni. (._.)


Most már főleg csak a körülményeken kell rágódnom rengeteget, további beszélgetéseket folytatnom a barátommal, ő sem feltétlen könnyíti meg a helyzetem. :D Ajj, mennyi mindenre kell figyelnem... Majd még akkor írok, hogy döntöttem. Nem lesz egyszerű.

683. 099c0bed40 (válaszként erre: 680. - Marslakoo)
2010. okt. 20. 09:11

Szia , én magam is eü-s vagyok, és több ismerősöm is szült "esemény utáni" babát, akiknek hála az égnek semmi de semmi bajuk nincsen.


A döntés joga természetesen azé aki terhes maradt, de ha mégis úgy döntenél hogy megtartanád ha tudnád hogy egészséges, van 8 hetes terhesen egy korionboholyvételnek (CVS) nevezett eljárás, amiből nagyon nagy valószínűséggel meg tudják mondani, hogy a pici magzat egészséges-e, és ha nem, még mindig el lehet vetetni a következő héten, azaz az első trimeszterben.

682. klenca
2010. okt. 20. 07:50
Jó nagy görcsöket csinál, de jó a hatása.
681. zsofsza (válaszként erre: 680. - Marslakoo)
2010. okt. 19. 22:10

Bennem is a legrosszabb rémálmok váltak valóra, hogy abortuszra kell mennem. De keresztanyum és még egy rokonom szinte ugyan azon ment át mint én. Keresztanyumnak 3 fia van, a másik lány pedig most terhes. Nem szabad félni tőle, mindketten azt mondják hogy mostani fejjel se döntenének a helyzetemben másképp. Nagyon gondold át, főleg a gyógyszer miatt, egy beteg kisgyereknél nincs szomorúbb és fájdalmasabb.

Majd írj kérlek, hogy döntöttél.

Kitartás és sok sok erőt kívánok.

Üdv Sophie

❮❮ ... 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook