Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mennyire megbízható az Escapelle sűrgösségi fogamzásgátló? fórum

Mennyire megbízható az Escapelle sűrgösségi fogamzásgátló? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... ❯❯
2011. dec. 2. 22:47

Kicsilány, hamar bevetted, ez szerintem elég biztató önmagában is.:)Saját tapasztalatom alapján mondom, hogy próbáld rendesen kialudni magad; első nap én is nagyon kivoltam, és szerintem hőemelkedésem is volt, de ezt olvastam, hogy a hirtelen progeszteron bevitel okozhatja. Alvás és annyi nyugalom, amennyi csak lehetséges.Egyelőre ez a legjobb, amit tehetsz.:)

Szurkolok!

2011. dec. 2. 22:16

Sziasztok!

Tegnap este történt a "baleset" (védekezési baki, ha egy héttel később vagy korábban történik, nem is aggódom), ma reggel rohantam a dokihoz és be is vettem, 12 óra sem telt el. Egyelőre semmi panasz, csak kicsit szédelgek, de azt betudom a nem túl pihentető éjszakai pihenésnek.

Ami miatt aggódom, hogy elég pontatlan a menzeszem (30-35 napos), de a mostani volt a ciklusom 15. napja, ami a doki szerint is kritikus. Kicsit félek... valaki tud mondani valami biztatót?:)

2011. dec. 2. 19:14
Nekem is volt ilyen panaszom,sőt..fura módon lüktetéseket is éreztem a hasamban napokon keresztül.
2011. dec. 2. 18:00

Lehet. Nekem volt, hogy egyik oldalon fájt, volt, hogy másikon, volt, hogy mindkettőn egyszerre.

Miután megjött, nem volt ilyen panaszom.

946. 201109
2011. dec. 2. 14:59
Sziasztok.Ma ugye 5 napja h bevettem az escapelle tablettát,és a jobboldalamon erős fájások vannak már 2napja,ugyanolyanok mint tavaly mikor jobboldali petefészek gyulladásom volt,és arra Apranax gyulladás csökkentőt szedtem.Most nemtudom h az Escapelle-től bemerjem e venni az Apranaxot?Lehet valami ellen anyaga a két gyógyszernek egymással szemben igy h mind a kettő a petefészkemre van?Segítsetek légyszi mert tényleg fáj:(Kamilla teázom,de ha erősödni fog a fájás akkor nemtudom mit tegyek:/Vagy netalán tán ez a fájásom lehet az Esbalelle tablettától is?Kérlek segítsetek.
945. 099c0bed40 (válaszként erre: 943. - Viper86)
2011. dec. 1. 20:24

Szia, én nem vagyok orvos, így nem áll jogomban felülbírálni amit Ő javasolt, de a helyedben semmiképpen nem kezdeném el újra a fog. gátlót, csak miután az esemény utánitól rendben megjött a vérzésem.

Hogy ez mikor várható azt sajnos nem lehet megmondani, mert egyénenként változik.

2011. dec. 1. 15:14

Felborulni mindenkinek felborul, de nem biztos, hogy a menstruációd ettől késhet.

Én ilyet nem olvastam eddigi 'pályafutásom' során, hogy az antibiotikum ennyire kiütné a hormongyógyszert, de inkább várd meg öregnénét ezzel.

Viszont nem tudom, mennyire szerencsés szedni emellett még a fogamzásgátlót is. Tőlem megkérdezték a kórházban kimondottan, hogy szedek-e ilyet, mielőtt bevettem a Levonelle-t(ugyanaz a hatóanyag van benne mint az Escapelle-ben). Szerintem ez a 72 órás akkora lórúgás,(és tényleg mindenhol ezt olvastam és orvostól is hallottam) hogy ha még bevennéd a fogamzásgátlót is mellé, ki tudja, milyen hatással volna.

Nem vagyok orvos, ez szimplán logikus gondolkodás, de én semmiképp nem dupláznék, tipláznék.

De engem is érdekel öregnéne válasza pl.,mert ez bonyolult ügy.

943. Viper86
2011. dec. 1. 12:03

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni!Szedtem antibiotikumot 2x is mert az egyik nem használt az volt a suprax a másik a curam duo volt az már elmulasztotta a tüdőgyulladásomat.Ezért a párommal már 1 hónapja nem voltunk együtt,de eközben végig szedtem a yasminelle fogamzásgátlómat.Mikor bevettem már minden gyógyszert és jobban is lettem rá 1 hétre együtt voltam a párommal gondoltam védekezzünk gumival is ami szétszakadt.Ilyen még életemben nem történt!:( Másnap elmentem az orvoshoz és felírta nekem ezt az escapelle nevü 72 órás gyógyszert,mert szerinte a fogamzásgátlóm nem ért semmit mivel nagyon sok antibiotikumot nyomtak most belém!2011.11.30-án bevettem és az lenne a kérdésem hogy mikorra várhatom a mensit és tényleg fel fog borulni töle a hormonom?Tegnap mikor bevettem alhasi fájdalmaim voltak,de gondolom ez természetes.A kérdés még, hogy az orvosom mondta, hogy szedjem tovább nyugodtan a fogamzásgátlómat is.Hát nem tudom,nekem ez egy kicsit soknak tűnik!Szerintetek?

2011. nov. 30. 17:55

Én szerintem azért menj el, ha tudsz, mert a menstruációd megjöhet 5 nap, de 6-7 hét múlva is.

Ha visszanézed, nekem kb. 3 hetet késett.

Tehát ha a nyugalmad mindenképp az orvoson múlik,látogasd meg minél hamarabb, mert tényleg nem biztos, hogy akkor jön meg, amikor meg kell. Mindenesetre kívánom, hogy minél hamarabb megjöjjön!

941. 201109
2011. nov. 30. 17:11
Nem tudom felhívni mivel az én nőgyógyászom elment a városomból és most egy uj dokinál voltam,de neki a számát nemtudom.Majd talán bemegyek hozzá személyesen és akkor teljesen megnyukszom.Nagyon szépen köszönöm válaszaitokat,márcsak arra várok h megjöjjön aminek megkell:)Aztán teljesen megleszek nyugodva!
940. 099c0bed40 (válaszként erre: 938. - 201109)
2011. nov. 30. 06:43

Szia, megnyugtathatlak hogy maradandó problémája senkinek nem lesz egy szem tablettától, aminek hatóanyaga pár hét alatt tökéletesen kiürül a szervezetből.

Pannival értek egyet, egészen biztos hogy a stressztől/pániktól érzed a szív meg egyéb tüneteket.

Felhívtad a Dokit akinél voltál?

2011. nov. 29. 22:06

A stressz miatt nekem is iszonyú roszz éjszakáim voltak, nem tudtam aludni, nehezen kaptam levegőt, stb. Tehát szerintem simán lehet stressz.


Elhiszem, hogy pánikba vagy esve, ha valaki,én megértem, mert tudom, min mégy keresztül, de te még hamarabb bevetted a gyógyszert mint én.Próbáld ilyen szemmel nézni.

Egyébként úgy tudom, mellékhatások közé a legritkább esetben sem sorolják a szívvel kapcsolatos problémákat. Persze orvos nem vagyok, de meglepődnék, ha ez attól lenne.

Remélem, más is megerősít ebben. Az orvos egyáltalán mit mondott? Megtetted azt, amit öregnéne javasolt?

938. 201109
2011. nov. 29. 20:21
Hát hogy valami maradandó problémája.Csak mert mióta bevettem a tablettát a szivem szúr és nem tudom h a gyógyszer miatt vagy csak az idegeskedéstől.Kicsit parálok,de már több mint 50órája bevettem,így már attól bajam nem lesz,igaz?Bocsi a fura kérdésért de kicsit pánikba vagyok máshova fordulni meg nem tudok!:\
2011. nov. 29. 19:56
Baja? Hogy érted?
936. 201109
2011. nov. 29. 17:32
Valakinek lett már valami baja az escapelle tablettától?Ti tudtok valami ilyenről?Nagyon érdekelne!
935. 099c0bed40 (válaszként erre: 934. - 201109)
2011. nov. 28. 07:19
Szia, én a helyedben első körben felhívnám az orvost akinél voltam, mondja meg Ő hogy kell-e vizsgálat, vagy ez még normális velejárója a történteknek.
934. 201109
2011. nov. 28. 06:40
Sziasztok.Még nincs 24 órája h bevettem az Escapelle tablettát,alhasi fájdalmaim vannak,de a menszeszemnek dec.2-án kell megjönnie.Szerintetek ez a fájdalom természetes,vagy elmenjek vele orvoshoz?Kicsit parálok,mivel bennem maradt az óvszer és orvosi segítséggel kellett eltávolítani.Emiatt is fájhat a hasam h "megpiszkált"?Kérlek segítsetek!Válaszaitokat megköszönném!!!
933. jannie
2011. nov. 26. 12:46
bocsi a buta kérdés miatt, csak mindenki mást mond a mellékhatásokról. Remélem hamarosan helyreáll a szervezetem:)
932. jannie
2011. nov. 26. 06:52
Sziaztok. Szeptember 23-án vettem be az escapelle-t, azóta október 26-án volt vérzésem, bár nem volt olyan erős és 4 nappal hamarabb jött meg mint kellett volna. október 29-én (ciklus 4. napján) mindössze annyira kerültem közel fiúhoz, hogy hozzáértem a nemi szervéhez, de előváladék került a kezemre. még aznap este kezet mostam többször is (pl. domestossal, lehet, hogy hülyeség, de biztosra akartam menni), és csak utána cseréltem betétet, tampont. A szeptemberi eset után a 8. héten voltam kontroll vizsgálaton, és az UH is meg minden vizeletteszt is negatív, tehát akkor biztos, hogy nem lettem terhes. Viszont már a ciklusom 32. napján járok és még nem jött meg (előző ciklus 27 napos volt). Szerintetek az októberi esettől lehet bajom? én nem hiszek benne, mégis zavar, hogy nem jött még meg és így a rendes fogamzásgátlót se tudom elkezdeni szedni. Ha holnap se jön meg, teszt. Lehet, hogy még az escapelle / idegesség szórakozik a vérzésemmel?
2011. nov. 25. 09:04
Szia,Nyuszilány!Az én esetemben is hétfői nap volt amikor bevettem a tablettát és vasárnap kezdtem el vérezni.De ha visszaolvasod a fórumot van olyan is akinél egyáltalán nem jelentkezett vérzés.Attól még hatásos lehet a gyógyszer,ha 72 órán belül bevetted.Az esetek nagy százalékában viszont valóban tapasztalható vérzés a gyógyszer bevétele után,az én tapasztalatom is ez.Próbálj megnyugodni,nagyon erős bogyó ez.
2011. nov. 24. 23:02
Pár napon belül elvileg kellene tapasztalnod kisebb vagy nagyobb vérzést és/vagy pecsételő barnázást. Ez a relatíve gyakori, ahogy olvastam az én ügyem során és velem is ez történt pl.
2011. nov. 24. 23:01

Olvasd visszal, mi történt másokkal, pl velem is.

Kiszámíthatatlan.

2011. nov. 24. 21:18
Sziasztok. Péntek este nálunk is baleset történt. Szombaton az első dolgom volt hogu mentem az ügyeletre gyogyszert iratni, de nem adtak és még nekik állt fentebb hogy nehogy már az orvos alkalmazkodjon hozzám. Hétfön délután jutottam csak az escapelle tablettához mert délelőtt dolgoztam. Természetesen egy korhazban dolgozo segitett ebben is mert csak delelott van rendelés. Hétfőn vettem be a tablettat ma mar csutörtök van. Mikor várhato valami hatás, vérzés?
927. panni21 (válaszként erre: 915. - Judhy)
2011. nov. 24. 13:35
Én is így voltam szakadt gumi escapelle tabletta és most 4 hónapos a kisfiam!!! És nem volt 48 óra hogy bevettem a gyógyszert!!! De nem bánom mert tündéri kisbaba csak korán jött a kislányomhoz képest de együtt nőnek fel!!! Sok örömöt a picihez!!!
2011. nov. 19. 23:11
Nagyon örülök, hogy egy kis önbizalmat tudtam beléd önteni! És adj hírt magadról mindenképp!
2011. nov. 19. 14:11
Szia Panni,örülök az örömödnek,így már én is jobban bizakodom,tesztem negatív,émelygés maradt.
2011. nov. 18. 19:34

Ma megjött a menstruációm -majdnem 3 héttel később.Azért nem pont 3 hét, mert nekem ritkán 28 napos a ciklusom. Tehát olyan 15-21 napot késett a menstruációm. Tegnap is elkezdett már pöttyözgetni, ma meg belendült eléggé, görcsölök, ahogy szoktam.

Remélem, ez valamelyest jót jelent és remélem, ez valamelyest biztatás tud lenni a hozzám hasonló sorsúaknak.

Vissza fogok járni ide, mert azt gondolom, nagyon sokat kaptam Tőletek és az oldaltól is, és remélem, a jövőben én is segíthetek a tapasztalataimmal és egyebekkel.

923. 83ff5144bd (válaszként erre: 920. - Binyusz)
2011. nov. 15. 07:25
csak nem szülésznőnek tanulsz? :)
922. 83ff5144bd (válaszként erre: 921. - Boszika1975)
2011. nov. 15. 07:25

vegyél tesztet :)az a biztos.

innen az atyaúristen nem fogja megmondani hogy terhes vagy e vagy sem :)

2011. nov. 15. 07:11

Sziasztok!

Október 24.-én vettem be az escapelle nevű gyógyszert,2 órával az aktus után,egy héttel később nagyon görcsöltem,és nagyon véreztem is 4 napon keresztül.A rendes vérzésemnek november 13-án kellett volna megjönnie,még semmi,viszont émelygek napok óta és alhasi fájdalmaim is vannak.Bízom benne hogy nem vagyok terhes.Mi a véleményetek?Valaki segítsen nekem!Kérlek öregnéneőzikéje mondj valamit nekem!

❮❮ ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook