Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Mennyire hasznos a hulahopp? fórum

Mennyire hasznos a hulahopp? (tudásbázis kérdés)


63. Virág3 (válaszként erre: 62. - Töhöske)
2007. máj. 25. 06:59

Igen,ezzel a diétással dologgal egyetértek.

Hát valóban a mozgásra koncentrálódtam rá,de sajnos most 3 napig nem lesz rá lehetőségem,mert megyek dolgozni reggeltől estig,de bepótolom a jövőhéten!

Én is nagyon bízom abban a 8 kilóban!Úgy szeretném!:)

62. töhöske (válaszként erre: 61. - Virág3)
2007. máj. 24. 22:23

Igen diétázok,de nem követek semmilyen szabott diétát,a magam módszere szerint csinálom. Fehér kenyeret már 1 éve nem eszem,mostanában már csak barna pékárúkat,napi 2 liter folyadék!,főzni is olivaolajjal főzők már régóta,abszolút nem eszem semmi zsírosat. Rengeteg saláta, amiket szerencsére szeretek is,és persze NO édesség! (csak néha egy fagyi..annak nem tudok ellenállni.) Az az igazság,én az életmódváltásban hiszek,és úgy tartós lesz a fogyás,de mindenképpen olyan diétát érdemes választani amit az ember önkinzás nélkül tud csinálni,mert különben tuti visszajön egy pár kiló ha abbahagyjuk a diétát. Sajnos tapasztalatból beszélek,tavaly már sikerült leadnom 10 kilót,amiből 8 visszajött év elejére.

Biztos,hogy menni fog a 8 kiló. Látom a mozgásra helyezted a hangsúlyt,és ez jó,mert csak úgy lehet komolyabb fogyást elérni,ha az ember a diéta mellett sokat mozog.

61. Virág3 (válaszként erre: 60. - Töhöske)
2007. máj. 24. 07:25

Na hát ehhez is gratula!

De gondolom emellett diétázol is,nem?

Én updetezek,reggelente 40 perc kardio,este 20 perc hullahopp.Van még rajtam 8 kg,azt szeretnéém leadni!Remélem menni fog...

Én este a tv előtt szoktam,így legalább a Barátok közt:) eltereli a figyelmem az időröl!

60. töhöske (válaszként erre: 59. - Virág3)
2007. máj. 23. 22:56
Kilók is mennek,mert már 5,5 kg-t fogytam,de többnek tűnik. Csak úgy hüledeznek az ismerősök,hogy "csak" ennyit fogytam...! Én meg a 20 perchez gratulálok,kezdésnek kiváló!!! Kapcsolj be hozzá valami kedvenc zenédet ha teheted,nekem segít,könnyebb csinálni,inspirál!
59. Virág3 (válaszként erre: 58. - Töhöske)
2007. máj. 23. 09:31

Gratulálok,akkor te nagyon ügyes vagy,jól haladsz!És kilók is mentek le,vagy "csak" centik?

Tegnap este 20 percig csináltam,és nem esett le egyszer sem!:)

Ma is fogok!:))))

58. töhöske (válaszként erre: 57. - Virág3)
2007. máj. 22. 21:45

Azért választottam a hullahoppot,mert eredményt akartam minél hamarabb. Én képtelen vagyok tornázni kazettára(próbáltam)lusta vagyok. Nem látom ugy az eredményét,mint a hullahoppozásnak.

Mondom, 1 hétig csak 5-10 perceket csináltam,de már annak is láttam az eredményét,és ettől szárnyakat kaptam. Látod az eredményt,nem fogsz beleunni! Én újra beleférek a 29-es(kínai számozás)gatyámba,most a 28-as méret a cél.

57. Virág3 (válaszként erre: 55. - Töhöske)
2007. máj. 22. 12:21

Huuh!Nagyon feldobott a válaszod!

Mindenképp nekiállok este!Bár reggelente is tornázok 40 percet dvd-re.Úgy is a hasamon van a legtöbb felesleg,úgyhogy ez nagyon jó lesz.Régebben én is hullahoppiztam,de nem vártam meg az eredményt,mert hamar ráuntam,de majd most!:):):):)

56. Icus (válaszként erre: 55. - Töhöske)
2007. máj. 22. 10:18
Hát a te súllyoddal lehet is a sima közepes méretű.:))) Bár azt irták ez nem súly, hanem magasság függő, de nekem akkor 105cm-es kell olyanmeg nincs.
55. töhöske (válaszként erre: 51. - Virág3)
2007. máj. 22. 09:36

Tuti biztos módszer,ezt garantálom neked! Én egy hónapja csinálom rendszeresen,és már egy méretet csökkent a kerületem.Eleinte 5-10 percekkel kezdtem,de ma már 20-25 percig is tudom csinálni.

Szerintem a lényeg nem az időn van hanem a rendszerességen. Én pl. minden nap csinálom,és már szeretem is csinálni.Sima közepes müanyag karikát használok.

2007. máj. 21. 21:07

válasz az előzőekre: 90 cm az átmérője és mivel ilyen nagyon drága volt ezért nem viszem sehova...

ja és inkább veszek műanyagot és rakok bele rizsááááttt


ui: mondtam az embernek hogy ragasztok rá ólomnehezéket körbe, szigetelő szalaggal, azt mondta felejtsem el, majd jó lesz a gyerekeknek.. addig úgyis eláll mert tőlem nem fog elkopni...

53. Icus
2007. máj. 21. 17:49
egyébként mekkora átmérőjűt rendeltél?
52. Icus (válaszként erre: 49. - 0001d85baf)
2007. máj. 21. 17:48

Szerinted azért nem marad fenn, mert könnyű?


Ha, az a lapos megoldású ami a képeken van, egy asztalosssal marassál bele körbe egy hornyot. A horonyba húzol "függönysúlyt" Méterboltban szerintem lehet kapni és szilopaszttal "leragasztod! Egy próbát megér, ha amúgy sem tudod használni.

2007. máj. 21. 16:36

Holnaptól azt hiszem elkezdek én is hullahoppozni.

Itt azt olvastam,hogy napi fél órával már eredméyneket érhetünk el!Kiváncsi vagyok nagyon!

Valaki már észre vette magán a változást????

2007. máj. 21. 10:42

köszönöm a tippet, már olvastam előtte is.. a combomon elég sokáig megy már a derekamhoz képest de a derekamon nem akar ott maradni. rájöttem, hogy nem az a hula érzékemmel van a gond, hanem a hoppppppp-al


(hula egy hawaiii tánc asszem és ebből a csípőmozgásból jött át ha jól tom..)


viszont azért is így írom hogy hullahopp!! magyarosan

2007. máj. 20. 19:49

nem bp-i vagyok, így egy helyi sportboltban rendeltem meg, 5450 Ft volt, de ugyanolyan mint a szafaris meg a másik honlapon a közölt kép... nem tör a szögletes, de nem is tudhatom igazán mert nem maradt még rajtam annyi ideig...

ma kb 7 emberrel próbáltattam ki, a nagyon vékonyoknak ment, a ducibbaknak nem. majd veszek műanyagot és feltöltöm..

48. Icus (válaszként erre: 43. - 0001d85baf)
2007. máj. 20. 14:05
Azt a 4.000.-Ftos négyszögletes karikát rendelted meg?
2007. máj. 19. 23:53

szia, de jó hogy olvassa még vki ezt a fórumot is! konkrétan dekopír fűrésszel van kivágva és megvan csiszolva? érdekes... ennyi pénzből - 5450 Ft - már vehettem volna bútorlapot is..

Én vagyok béna, mert feljött barátnőm, nyafiztam, hogy rossz a karikám mire felkapta és helyből ment neki... pedig gyerekként nagyon ment nekem is. lehet már olyan dagadt vagyok hogy meg se tud rajtam rendesen forulni.. szerintem a hasamon a pukli dobálja le rólam... valaki segítsen, a pasim meg csak röhög, bár neki egy kör sem ment..

2007. máj. 19. 20:52
Nekem 15mm- es rétegelt lemezből 80 cm- es átmérőjű csináltatott kaikám van. Már Kb. 20 éves jó nehéz! Asztalos vágta ki dekopír fűrésszel most előkotortam. De fél óra nagyon soknak tünik!!!
2007. máj. 19. 18:44

Találtam egy cikket, azt mondják van akinek egy hét kell!!! akkor nem adom fel!


Hullajó pocak a hullahopptól

2007-04-16 00:06:32


A legtöbb agyonreklámozott karcsúsító módszer megfizethetetlen a hétköznapi ember számára, sőt meg sem éri azt a pénzt, de ha nem kifogásokat keresünk, hanem valóban szép hasfalat szeretnénk, találhatunk nagyon olcsó módszereket is. Ilyen a hullahopp-karika (nyelvújítók szerint magyarul "tetemrehívásnak" is nevezhetnénk).



Az olcsó sportok közül a kocogás jut eszünkbe elsőként, de nem az egyedüli és nem is a legvonzóbb lehetőség, mert a következő gondolatokkal társul: kóbor kutyák, mutogatós bácsik és nevető szomszédok. S ha valóban ezek a gondolatok nyomasztanak, jobb, ha nem is gondolkodunk tovább, hanem elmegyünk a legközelebbi játékboltba és 12 lejért veszünk egy hullahopp karikát. Csodákra képes!


A „karikázás” nemcsak a legolcsóbb, de a legegyszerűbb torna, ami a derekat, hasfalat gyönyörűvé formálja, szórakoztató, és akár az egész család apraja-nagyja összemérheti ügyességét! És még csak ki sem kell tegyük a lábunkat a lakásból, sőt közben tévét nézhetünk, beszélgethetünk (mást nem nagyon enged meg), bár ha belejöttünk, lehet zoknit is lehet horgolni közben (ha éppen erre vágyunk!)


Milyen karikát vegyünk?


A profik szerint a legjobb a fából készült. Ilyennel én még nem találkoztam, de a műanyag is megfelel, bár sokkal hatokényabban fejti ki hatását, ha súlya van. Arra azonban ügyeljünk, hogy ne gyerekméretet vegyünk, nem másért, de azzal majdnem lehetetlen bármit is csinálni. A 80 cm átmérőjű a felnőtt méret. Akkor felel meg a karika átmérője, ha a testünk középpontjához tartva át tudjuk lendíteni a fejünk felett, mintha ugróköteleznénk. Ha sikerült, nekünk való mérettel állunk szemben.


Mit kezdjünk vele?


Tehát aprópénzért boldog tulajdonosai lettünk új sportszerünknek. Nem akarok senki elkeseríteni, de a boldogságunknak - legalábbis egyelőre - itt vége. Ugyanis nem megy elsőre. De ne keseredjünk el! Ha egyszer elkaptuk a mozdulatot, gyerekjáték lesz és újra boldogok lehetünk, mert a "mozdulatelkapás"-érzése olyan lesz, mint amikor először mentünk el az első kanyarig biciklivel anélkül, hogy hátul fogta volna édesapánk az ülést.

Ez a pillanat lehet, hogy egy nap után, de lehet csak egy hét múlva következik be.


A leggyakoribb hiba, hogy széles mozdulatokkal próbáljuk a derekunkon tartani a karikát, mintha nekünk kellene mindazokat a köröket leírni, amit a karikának. Pedig ezzel leállítjuk a pörgését. Először is feszítsük meg a hasizmunkat (máris rátapintottunk jótékony hatásainak egyikére) és tartsuk is megfeszítve, majd apró előre-hátra vagy jobbra-balra csípőmozgásokkal tartsuk mozgásban a karikát, miután meglódítottuk oldalirányba. Így pörgetés közben a hasizmaink erősen igénybe vannak véve, erősödnek, a derekunkról pedig szinte leolvadnak az úszógumik.


Mennyit kell hullahoppozni?


A karcsúsító hatása már egy hét múltán is jól mérhető, ha naponta legalább fél órát műveljük! Ráadásul szórakoztató módon fogyhatunk, erősödhetünk ez által a mozgás által, odahaza a nappaliban vagy a kertben. Nőiességet és ritmusos mozgást ad, ha megtanulunk mi is sétálni a karikával a derekunkon. Segít ha zenére forgatjuk a karikát.


Kis hullahopp történet


A hullahopp ókori találmány, bár kétségtelenül nem reklámozzák annyit, mint a többi, ennél sokkal drágább sportszert (értjük, hogy miért, ugye?). Az ókori Egyiptomban használt első változata szőlővesszőből készült és elsősorban szórakoztató célzatú volt, a későbbi bambusz, fém és fa verzióit az ókori görögök már határozottan súlycsökkentés céljából használták. A 14. században az angolok szív- és érrendszeri problémák gyógyítására használták. A 20. században két amerikai Richard Knerr and Arthur "Spud" Melin legyártotta a karika műanyag verzióját, amiből két hónap alatt 25 millió darabot adtak el. A neve a 18. századból származik, egy hawaii táncról kapta, melyhez hasonló mozgásokat kell végezni hullahoppozás közben. A hullahopp meghonosodása után Amerikában 1968-ban máris megszervezték az első bajnokságot, melynek 2000, majd 1980-ban 2 millió résztvevője volt. 1983-ban sikerült betörnie Nyugat-Európába is, az akkor már mozgalommá nőtt hullahopp őrületnek.


Az első világrekordot egy nyolc éves kislány állította fel, aki 10 óra 47 percig forgatta a karikát a derekán. A jelenlegi világrekordot 1987 óta nem döntötte meg senki. Nehéz dolga is lenne ugyanis Rosann Rose 90 órán keresztül karikázott. Rekordtartó társa, egy ausztál hölgy, egyszerre 100 karikát tartott mozgásban.


Jó gyakorlást!


-eniko@meno.ro-

2007. máj. 19. 15:19
a pasim azt mondja tök jó hátvakaró...
2007. máj. 19. 15:18

sziasztok, ma megkaptam a várt fa hullahopp karikát.

NE VEGYETEK!!!!!!!

szerintem még könnyebb mint a műanyag, ezt sajnos rendeltük, így ki kellett fizetnünk... vegyetek inkább műanyagot és töltsétek fel rizzsel vagy homokkal stb. annyira könnyű már 2 órája szenvedek és attól fogok fogyni, hogy öt kör után lehajolok hogy felvegyem a földről.. lehet hogy ez az eredeti célja?

2007. máj. 19. 09:06
Szerintem nagyon is hasznos mert barátnőm szokott is hullahopp karikázni és nagyon jól néz ki.Formálja a csípőt meg a derekat!Ajánlom mindenkinek!
41. Icus
2007. máj. 15. 16:41

Az előbb említett honlapon, a fa hulla-hopp 90cm.es 4.340.-Ft ugyan ez műanyagban 990.-Ft/db.


Hát azért van ára. Ráadásnak a fa tényleg nem íves megoldásúnak tűnik, hanem négyszögletesnek.


A 90cm-es a legnagyobb??

2007. máj. 15. 00:01
túl vagyok az aktívsport honlapján és megnéztem közelről a fa tornakarikát(nem tudtam, hogy ez a hivatalos neve..) szóval a közeli képen nekem úgy tűnt hogy maga a karika szögletes formájú, tehát mintha egy hosszú vékony téglalap lenne karika formára hajlítva. A műanyag ezzel szemben cső formájú.. Azt akarom kérdezni, hogy ez a fa nem okoz így kék-zöld foltokat? Használja vki a szögletes fa karikát? remélem értitek a kérdésem...
2007. máj. 14. 23:52

szia megnéztem a lapot és most nagyon elgondolkoztam azon, hogy a munkatársnőmnek miért olyan vékony a dereka, mikor minden más terület sokkal husibb rajta...

említette már régen a karikát de azt hittem vicces kedvében volt!

most már elhiszem, vennem kell! van vki aki csak alma formára hízik és rendbe hozta?

38. Icus (válaszként erre: 37. - Loch ness)
2007. máj. 14. 08:38

Milyet vettél és hol valamint mennyiért?


Azt mondja a férjem nézzük meg a játékboltban hátha van, úgy hogy a héten körbe nézek, csak nem hagy nyugodni a dolog!:)))))

37. loch ness (válaszként erre: 36. - Icus)
2007. máj. 11. 21:36
Szerintem elég a 90 cm-es. Nekem is kb. 1 m-es kellene, de a 90 cm-es, amit megvettem, az is óriásinak tűnik. Még nem sokat gyakoroltam vele, de úgy tűnik, megfelelő nagyságú. Az alattam lakó szomszéd nem tudom, mit gondolhatott, mert akkora égzengést produkált, mikor leesett a derekamról (5 perc alatt kb. 10-szer), hogy még engem is a frász tört. De még így is élveztem, nem adom fel!
36. Icus
2007. máj. 3. 17:18
Most lemértem a földtől, a derékig lévő távolságot. 105cm . van egyáltalán ekkora karika?
35. Icus (válaszként erre: 16. - 7130b15964)
2007. máj. 3. 17:16
Hát akkor ezért nem megy nekem, az én karikám combközépig ér. Most mérte a fiam 70cm-es az átmérője. Lehet, hogy előbb fenn akad rajtam míg megfordul!:(((
2007. ápr. 29. 12:32
Igaz,ezek sem rossz megoldások!Lehet kihalászom a kavicsokat!:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook