Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Mennyire hasznos a hulahopp? fórum

Mennyire hasznos a hulahopp? (tudásbázis kérdés)


243. encuska
2008. márc. 27. 10:31

Én is karikáztam tegnap. Én általában fél órát szoktam, (míg megy a híradó) és 15 perc jobbra 15 perc balra. És is kis topban szoktam hogy jobban hasson a masszírozó hatás, és nekem is elég hideg az elején. Remélem azért lesz hatása hamarosan.

Bár nekem a csípőcsontom bekékült, de csak a bal oldali.:( Nem értem miért hogyha mind a két irányba tekerek. De közel sem annyira mint a fa karikával.

242. a9e1c02a7b (válaszként erre: 241. - Timi,,)
2008. márc. 27. 10:08
Nem bánom, nem panaszképpen írtam, inkább megnyugodtam, hogy minden rendben.
241. timi,,
2008. márc. 27. 09:54
Fog az fájni hidd el!!Nekem még mindig fáj az elsö pár percben!!!De hát,valamit valamiért!!!
2008. márc. 27. 09:49
Megint karikáztam, és amikor elkezdtem, kicsit mégis fájt az oldalam.
2008. márc. 27. 08:27

Tegnap én is elkezdtem a karikázást, 45 percet tekertem. Gondoltam, majd jó kis izomlázam lesz, vagy kékülök-lilulok, mint ahogy írtátok, de semmi. Nem értem. Pedig nem mondhatnám, hogy edzésben vagyok és azért. A karika is tele van töltve, megfelelően nehéz. Azért remélem, hatékony.


Ti emésztéssegítő hatását nem éreztétek?

238. piltzne
2008. márc. 27. 07:40

Én mindig szűk topot viselek amit szorosan be is tűrök a nacimba, még a bugyiba is, hogy ne mozogjon :). Így nem csúszik el és a karika sem hideg. Persze gondolom nyáron nem így lesz, akkor majd én is szabad derékkal tekerem, de most még nagyon fázik a pocim :).

Én vagy naponta fél órát, vagy ha kihagyok, akkor utána 45-60 percet karikázok. Két hét után kedvesem megjegyezte, hogy "anyának lelapult a hasa"! Ezt nagyon jó volt ám hallani!

Egyébként nálam megszüntette a lufieffektust is, azóta nem érzem magam úgy, mint egy felfújt labda.

237. timi,,
2008. márc. 26. 20:47
Én nekem vékony poló szokott lenni rajtam,de felcsúszik általában,,és akkor semmi.Hát igen a karika elég hideg elöször:)de hát ez van!Mennyit karikáztok naponta?Valakinek látszik már a hatása?
2008. márc. 26. 14:24
eszembe jutott valami amit már meg akartam kérdezni tőletek! Van ruharéteg a derekatok és a karika között? Én úgy szoktam, hogy nadrágot csípőre és topban vagy feltürt pólóban, hogy a masszozás még hatásosabb legyen. Talán ez is számit valamennyit. Az első pár percben nagyon hideg a karika! :-(
235. timi,,
2008. márc. 26. 14:10
Én is fogok probálkozni mindkét irényba,,de szerintem itt minden az hogy merre csináljuk!!!Nem?????
234. piltzne (válaszként erre: 233. - Encuska)
2008. márc. 26. 12:18

Érdekes, nekem alapból csak balról jobbra megy és a fordítottját kellene megtanulnom. Valahogy nagyon fordítva alkottak meg :).

De ezek szerint mind a két irány megtanulható, úgyhogy én is próbálkozni fogok.

233. encuska (válaszként erre: 231. - Timi,,)
2008. márc. 26. 08:38

Szia Timi!

Igen én is összeragasztottam, mert olvastam itt a fórumon, hogy valaki már járt így ahogy te, és én ezt el akartam kerülni. Bár már az is egy nagy "munka" volt míg feltöltöttem sóval egyedül, mert a párom nem volt otthon és én nem bírtam megvárni míg hazajön. Persze utánna én is pórszívózhattam.:-)

De képzeljétek el mostmár megy mind a két irányba és ennek nagyon örülök. Elég hamar ráéreztem a balról jobbra irányra. Na kitartás Csajok már csak 1-1,5 hónap és strandszezon!!!:-)

232. piltzne
2008. márc. 26. 07:55
A só feltakarítása sem egy utolsó dolog, ha testmozgásról van szó:)
231. timi,,
2008. márc. 25. 20:32
Nekem is olyan van 80 cm,,és én is ajánlom mindenkinek...Tegnap este szétjött és a só csak ugy szállt,,,de mostmár használtam ragasztót is hozzá:)
230. encuska
2008. márc. 25. 18:24

Sziasztok!

Megtöltöttem sóval a hulahoppom,(igaz cak 80 cm-es az átmérője) és teljesen más mint a fa 60 cm-es.100* jobb. Nagyon jól megy. Most próbálom balról jobbra is. Az még annyira nem megy de kitartok.:-)Szóval én mindenkinek azt ajánlom hogy műanyag hulahoppot vegyen és töltse meg. A fa az nagyon brutális. Még most sem gyógyultak be a kék foltjaim, pedig már 1 hete nem használtam.:-(

229. doboseva (válaszként erre: 228. - Encuska)
2008. márc. 25. 14:22
Én mindkét irányba tudok tekerni. Bár jobbról balra jobban szeretem de a másik irány sem okoz gondot. Biztosab neked is menni fog!!! :-)
228. encuska
2008. márc. 25. 10:54

Sziasztok!

Én is vettem egy 60 cm átmérőjű fa hulahoppot, de rá kellett jönnöm hogy az kicsi, és kékfoltosra verte a bal csípőcsontomat meg a térdemet(amikor leesett). Ezért ma vettem egy 90-es műanyagot és én is feltöltöm. De engem csak zavar az, hogy csak az egyik irányba tudom csinálni, és szerintem ez nem jó.Nem akarok én sem "feles"lenni. Ti is csak egy irányba hulahoppoztok?

2008. márc. 25. 10:36

Jó ötlet ez a kézen lábon forgatás, ki fogom próbálni! Bár a férjem már így is irigykedik a karikára, azt mondja a karikával többet foglalkozom mint vele. Valahogy rá kéne szedni, hgy Ő is csinálja- nem ártana neki sem!

Amúgy a vasárnapot kihagytam, de a többi nap csináltam úgyhogy talán nem rontott sokat a húsvéti menü az eddigi eredményeken.

2008. márc. 25. 08:00
Lelehet faragni a derékből egy pár centit.
225. piltzne (válaszként erre: 224. - Timi,,)
2008. márc. 25. 07:35

Jó reggelt:) Már amennyire az első munkanap reggele az lehet...

A hétvégén elég rossz kislány voltam, sütiztem...de azért remélem még nem rontottam el mindent.

Szóval te meg ma kezded a diétát? Mit válaszottál? Vagy csak úgy, saját ötletek alapján?

Tegnap kitaláltam még valamit a karikával. Nekem is van pici gyerekkarikám, mert beleestem abba a hibába, amibe szinte mindenki, hogy minek nekem a nagy, hiszen el sem férek vele, meg aztán én is kicsi vagyok. Persze azzal nem ment, de megtartottam, hátha jó lesz még pl a gyerkőcnek. Na szóval tegnap elővettem azt is és elkezdtem a kezeimen meg a lábaimon forgatni. Mármint úgy, hogy egylábon álltam és a másik felemelt lábamon forgattam. Nem semmi gyakorlat, próbáld meg! Szerintem fél percnél nem bírtam tovább :)

A kézen forgatás azért jutott eszembe, mert ugye ott is kellene fogyni (szép kis integető "izmaim" vannak). Eddig a karikázás után fekvőtámaszoztam, de azt nagyon gyűlölöm és mindig megfájdul a könyököm tőle. Talán ez jobban beválik. Izgi, csak vigyázz, nehogy elrepüljön a karika, mert akkor törnek a bútorok:)

224. timi,,
2008. márc. 23. 16:45

Huu,,én nem is tudtam másnap megtekerni a derekamon annyira fájt hogyha hozzáért a karika!De nem adom fel,,,,fogyni kell és kész!

Én még közbe nem próbáltam mást csinálni ,,csak hulahoppoztam de majd megpróbálom a gugolással is!

Én kedden állok neki a szigorú diétának,,,és remélem lemegy aminek le kell mennie!!De hát kiderül.akarat kérdése!!!:)

223. piltzne (válaszként erre: 221. - Timi,,)
2008. márc. 23. 14:42

Szia,

Az első pár napban nekem is fájt az oldalam, főleg az volt "remek" érzés, amikor másnap újra kezdtem. Szerintem még nyögtem is az első pár körnél :))). De aztán elmúlik. Lemértük a karikát a dróttal kitömve, még így sincs egy kiló. Ha jól emlékszem valahol 80-90dkg körül van. Párom össze is ragasztotta aztán, mert én mindig széttekertem :)De a hatása szerintem jó, nem kell ennél nehezebb. Egyébként én cifrázni is szoktam. Amikor úgy érzem, hogy bírom szuflával és jól tudom tartani a ritmust, akkor szoktam közben apró guggolásokat csinálni, terpeszállásban, meg ha sikerül akkor egy kicsit összezártabb lábakkal. Úgy, mint ahogy az aerobik órákon szoktu, azzal a "majdnem székreülős" gyakorlattal. Ez a combot meg a feneket is megdolgozza még jobban. Ráadásul úgy, hogy szinte észre sem veszed, mert iszonyúan kell koncentrálni arra, hogy közben ne essen le a karika :)

Én 150cm "magas" vagyok és 55,5 kiló. Két hete még 57 voltam, de akkor elkezdtem norbizni. Még soha nem próbáltam, nem is volt nagy a bizodalmam hozzá, de úgy tűnik bejött. Szeretnék 50kg-ig lemenni, akkor már jól érezném magam a bőrömben, meg a bikinimben is :). Ha a különböző fogyi oldalakon beírom az adataimat, akkor valami olyasmit kapok, hogy 45kg körül van az idális testsúlyom. Hát valamikor 12 évvel ezelőtt voltam annyi egy ideig, amikor rendszeresen (hetente legalább négyszer!) leúsztam 1km-t. Na ez nem hiszem, hogy menni fog egy kisgyerek és a robot mellett. Azt hiszem, hogy az 50kg is egy álomállapot lenne.

Ja, egyébként engem is Timinek hívnak :)

2008. márc. 23. 12:18

ooo én olyan 10 másodpercig bírom a derekamon. az első napokban bekékültem, de ma már nem fáj. ez ugye nem baj? amúgy meg van töltve sóval..

fog használni csajok? :-s

221. timi,,
2008. márc. 22. 21:03

Szia!!

Nekem is csak egyfelé megy!De szerintem az teljessen mindegy!!!Ez a drótkötél dolog nagyon jó!!Nem nagyon nehéz a karika!!Én ma reggel megpróbáltam de annyira fájt még az oldalam,hogy 2 percig se birtam hulahoppozni!De nem adom fel!!Te mennyit akarsz fogyni?És milyen diétát csinálsz mellé?

220. piltzne
2008. márc. 22. 20:04

Sziasztok!


Végre találtam egy élő fórumot a hullahoppkarikáról! Sokkal könnyebb úgy diétázni és tornázni, vagy bármi újat csinálni, hogy vannak hasonló cipőben járó társak akiknek lehet dicsekedni az elért eredményekről illetve akik noszogatnak, ha abba akarnád hagyni :)

Többször nekiálltam már a karikázásnak az elmúlt egy évben, de talán most kitartóbb leszek. Már két hete, diétával egybekötve rendszeresen karikázom. Van egy pár remek '80-as évek számait tartalmazó CD-m. Mixek, nincs a számok között szünet és így nem veszítem el a ritmust. Kb. 45 perc hosszúak, ez bőven elég.

A diéta és a karika hatása a két hét alatt -1,5kg, ez szerintem pont jó, és a hasam maszírozásától remekül érzem magam.

Egy tipp, hogy mivel lehet megtölteni a műanyag karikát: bele kell fűzni drótköteget. Ha szétcsúszik a karika, akkor nem kell utána takarítani :).

Nektek megy mind a két irányba? Én csak az egyik oldalra tudom, bár úgy akár leesés nélkül végigcsinálom a 45 percet. Csak félek, hogy így "féloldalas" leszek :(.

219. timi,,
2008. márc. 22. 07:46
Tényleg nagyon jó dolog:)Én is közbe valamit csinálok mindig,tv nézek zenét hallgatok vagy ilyesmi.Mindenkinek kitartást a sok hulahoppozáshoz!!Ti amugy méritek centibe az eredményt?és kb mennyi idöt csináljátok?hetente hányszor?
2008. márc. 21. 12:20
Ma reggel láttam, hogy van egy ilyen fórum, gyorsan el is olvastam minden hozzászólást. Felbuzdulva elmentem a játékboltba venni egy karikát. Sajnos csak 80 centis, elég könnyű műanyagot sikerült vennem, megtöltöttem sóval és cukorral (nem volt elég só itthon). Így aránylag jó a súlya. Hát, még túl sokáig nem megy a pörgetése egyszerre, de nem is esik le rögtön. Úgy veszem észre, tényleg igaz, hogy zenére kell pörgetni, mert egy ideig csak szerencsétlenkedtem, aztán ahogy megszólalt a tv-ben a zene, egyből ment.
217. Dolesz
2008. márc. 21. 10:24
Az nem hullahopp,hanem hulahop. nem a hulla hoppozik!
2008. márc. 21. 09:23

Ez a fájdalom biztosan el fog múlni, nekem egyáltalán nem fáj, pedig keményen tekerem. Remélem az ünnepek alatt is lesz rá alkalmam és az ünnepi kaja nem rontja el az eddigi eredményeket!!!

Kitartás nektek is!!!! :-)

215. timi,,
2008. márc. 21. 06:44

Jó reggelt!!

A tegnapi hullahoppnak a hatását érzem rendessen,,ugy fáj az oldalam ha hozzáérek!!Szerintem ma nem fogja karika érni:)De aztán majd kiderül!

214. timi,,
2008. márc. 20. 21:30

Sziasztok!

Ma elkezdtem én is hullahoppozni,,és letekertem :)fél órát!Sóval volt kitömve a karika!!Már most fáj az oldalam ha hozzáérek!de remélem a hájacska eltünik róla!És akkor már megérte!:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook