Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 ... ❯❯
50179. ibab
2021. márc. 11. 14:46

Kedves Lányok!

Régi motoros vagyok. LEhet, hogy van még valaki itt aki ismerte kéklillát. ( Ági) Egy hete elhunyt. Szeretettel gondolok rá. MI egy nagy túlélő csapat voltunk 2012-től, sokan jól vagyunk, de Ági itthagyott minket. MIndenkinek jó egészséget, ha van itt valaki a régiek közül , irjon rám priviben, kiváncsi vagyok mi van Veletek. puszi,ibab

50178. Kajszi72 (válaszként erre: 50175. - Ila2)
2021. márc. 10. 16:52
Üdv utána Ila! És köszi, örülök, hogy átkattintottad magad és sikerrel vetted az akadályokat. Gyors gyógyulást, sok türelmet és kalap kakit mindenhez!🌻
50177. Heni71 (válaszként erre: 50176. - Muffin91)
2021. márc. 10. 03:11
Szia! És nagyon köszönöm a välaszod! 😁❤️
50176. Muffin91 (válaszként erre: 50168. - Heni71)
2021. márc. 9. 23:06
Szia! Persze hogy megműtenek. Nekem 1 evig folyamatosan ömlött...amikor felvettek a kórházba, műtét előtti nap, kaptam infuzioba vérzéscsillapítót. Semmit sem ért természetesen, de én ezt mondtam is előre a dokinak, mert elotte szedtem már tablettába is. Szóval javábsn folyt belőlem a vér, amikor átmásztam a műtőasztalra. Senkit nem érdekelt. És őszintén?? Azokban a percekben énis magasról kakiltam rá :D
50175. ila2
2021. márc. 9. 16:52
Sziasztok! Február 15-én volt hasi méheltávolító műtétem, csak a két petefészek maradt. 51 éves vagyok. Most már tudok a műtétről beszélni. Először is mindenkinek nagyon köszönöm a műtét előtti támogatást és a jó tanácsokat! Cukorka és a sportkupak tényleg életmentő :) Ezek mellett a leghasznosabb tanácsot számomra Kajszi72 adta, aki azt írta, "az első és legfontosabb, hogy a kórházban a nővérek, a dokik mind tudják, hogy mit csinálnak. Nekik ez az egész műtétesdi munka és profizmus, szakmaiság." Nos, én nagyon hálás vagyok ezekért a szavakért, ennek szellemében csináltam végig az egész procedúrát, fejben nagyon rendben voltam, igy minden a nagykönyv szerint zajlott. Az őrzőben már visszaszámoltam az órákat, hogy végre felkelhessek. A bélmozgatósdi brutál volt, egész napos rohangálás a friss, sajgó sebbel, de szinte ez volt a legkellemetlenebb élményem. Nagyon féltem a műtéttől, az altatástól, de higgyétek el, minden fejben dől el! Kajszi72 mondatait ajánlom a műtét előtt állok figyelmébe. Az egész nem egy leányálom és nagyon tud fájni is és nagyon szerencsétlenek vagyunk a műtét után, és így 3 hét után is egy rohadt nagy türelemjáték az egész gyógyulási folyamat, de Nők vagyunk, erősek és sokat kibírunk! Sok pozitív energiát és erőt a műtét előtt állóknak, akik túl vannak rajta, további kitartást kívánok a felépüléshez ezen a hosszú úton.
50174. Heni71 (válaszként erre: 50173. - Kattantka)
2021. márc. 9. 15:45

Szia! Nagyon köszönöm a välaszod, jo érzés hogy van itt egy ilyen csoport és mindenki segitökész.

Akkor mär majdnem 1 hónapos vagy, hogy érzed magad?

50173. Kattantka (válaszként erre: 50168. - Heni71)
2021. márc. 9. 15:25
Szia! Nekem február 16-án volt a műtétem. Szokásos havi vérzés végén voltam éppen. Minden vizsgáló orvosnak elmondtam, de azt mondták, ez rajtam kívül senkit nem érdekel. Mikor le kellett vetkőzni, és felfeküdni a műtős ágyra, akkor is elmondtam, hogy ez a helyzet. Akkor sem érdekelt senkit. Onkológián műtöttek. Bennem is megfogalmazódott, hogy kelle valami, ami tolja a mensit, de nálam nem ajánlottak ilyesmit. Sőt, mivel nekem daganat megelőző állapot miatt kellett kipakolni mindent (csak a fészkek maradtak), olyat is mondtak, hogy a hormon az be tudja durvítani a rákos elváltozást.. De ezt nem orvos mondta. Tényleg csak Neked lesz esetleg kellemetlen, de ha megkapod a mosolygó pirulát, már Téged se 😊 Nekem csak hashajtás volt valami porral, amit vízben kellett feloldani előző este, hajnalban meg egy kúp. Szerencsére a beöntés ott nem volt szokásban. Jobb lesz utána 😊 Kitartás 🍀
50172. Heni71
2021. márc. 9. 13:39
Sziasztok! Nagyon köszönöm a välaszokat, tündérek vagytok❤️! Még majdnem 2 hét..... Nagyon félek de majd csak tul leszek mär rajta... 🙏❤️
50171. edyth2 (válaszként erre: 50168. - Heni71)
2021. márc. 9. 10:15
Velem is etették a norcolutot, de biztos megoperálnak ha vérzel is
50170. Kajszi72 (válaszként erre: 50168. - Heni71)
2021. márc. 9. 09:03

Szia. Műtét előtti időszakban sok doki nagykanállal eteti a Norcolutot a páciensekkel, a vérzés visszatartása végett.

Kalap kakit!🌻

50169. jankriszy (válaszként erre: 50168. - Heni71)
2021. márc. 9. 08:12

Szia! Én úgy érkeztem, a korházba,hogy megvolt a mensim, (nekem épp aktuális normál mensim van-volt, nem véreztem egyfolytába, miómaeltávolításra voltam kiírva+ha nem sikerül méheltávolítás)

Azt mondták nem gond őket nem zavarja nem befolyásolja a műtétet, csak nekem lesz diszkomfort érzetem mert megvan és közbe hashajtóznak és beöntéseket is kapok ennyi.

50168. Heni71
2021. márc. 9. 04:47

Sziasztok! Uj vagyok, örülök hogy van ez a csoport. Sokat olvasgattam mär és lelkileg sokat segit! Nekem 22.-én lesz a mütétem, petefészek marad. Több mint egy honapja vérzek folyamatosan.Amit nem tudok és a dokit sem kérdeztem( mert annyira megdöbbentem mikor kiderült hogy müteni kell).....ha nem marad abba a vérzés addigra sem attol még megmütenek vagy ilyenkor mi történik?Elöre is köszönöm a välaszokat!

Ui:elnézést a helyesiräsért de német billentyüzetem van

50167. Kattantka (válaszként erre: 50166. - Edyth2)
2021. márc. 8. 20:42
Szia! Köszönöm a kérdést, nagyon jól esik. 😊 Jól vagyok. Úgy tűnik, rendeződik lassan a helyzet. Már csak kis barnázás van. Azt gondolom valami belső sebleválás lehetett.
50166. edyth2 (válaszként erre: 50163. - Kattantka)
2021. márc. 8. 18:07

Szia!

Hogy vagy?

Minden rendben?

50165. Anett70 (válaszként erre: 50138. - Edinaedina)
2021. márc. 8. 17:38
Sokat gondolok rád, szurkolok, hogy minden rendbe legyen❤️🙏
50164. edyth2 (válaszként erre: 50145. - Edinaedina)
2021. márc. 8. 10:23

Szia!

Gondolok rád

Minden rendben lesz❤️

Majd írj 🙂

50163. Kattantka (válaszként erre: 50162. - Edyth2)
2021. márc. 6. 17:34
Szia! Igen, 10-et még itthon be kellett adni, de egy hete adtuk be az utolsót. Mivel eddig nem vérezgettem, csak inkább ilyen kis "barnázás", meg folyás volt azt hittem a vérzést megúszom. Reggel meg arra ébredtem, hogy vágóhíd van a pizsigatyában.. Muffin91 megnyugtatott. Semmi keménység, ráadásul a reggeli pisit leszámítva csak ez a maszatos pisi+kis vércsíkocska a betéten. Az se piros, inkább barnásas-pirosas. Fájdogálgat kicsit itt-ott, de semmi vész. Arra gondolok egyre inkább, hogy hajnalban álmomban rosszul mozdultam, és kicsit leszakadt/felszakadt valami belül. (Arra ébredtem, hogy fáj, de vissza is aludtam)
50162. edyth2 (válaszként erre: 50159. - Kattantka)
2021. márc. 6. 15:00

Szia!

Kaptál véralvadásgátló inejkciót? Az okozhat hüvelyi vérzést. Nekem is volt

A doki mondta, hogy az okozza.A barnázás szerintem a tisztulás

50161. Kattantka (válaszként erre: 50160. - Muffin91)
2021. márc. 6. 12:58
Szerencsére nem erősödik,reggelhez képest sokat "javult". Csak egy kis keskeny csík van a betéten, de az fixen nem múlik. Illetve pisilésnél olyan barnás kicsit. Meg vannak benne olyan kis ülepedéshez hasonlítható izék. Nem mondom, hogy darabos, mert nem nagy darabok, hanem kb, mint egy gyümölcslénél, amikor leülepedett az aljára a rost. Hasam nem kemény. Meg se erőltettem magamat. Elsétáltam a boltog, meg haza, de párom vitt mindent, én csak sétáltam. Köszönöm, hogy ilyen gyorsan válaszoltál.. Nagyon megijedtem. Még mindig izfulok kicsit, de a válaszod megnyugtató 💜
50160. Muffin91 (válaszként erre: 50159. - Kattantka)
2021. márc. 6. 11:57
Szia! Ha erősödne a vérzés, kórház! Ha nem, akkor elmeletileg minden ok. A hasad nem kemény? Nem eroltetted meg magad? Majd írj, hogy alakul! ❤️
50159. Kattantka
2021. márc. 6. 08:29

Sziasztok!


Egy másik topiknál is feltettem ezt a kérdést, de ott láttam, hogy ezt javasolják. Itt is megkérdezem, mert nagy az ijedtség..

Nekem február 16-án volt laparoszkópos teljes méh- és petevezető eltávolításom. Csak a fészkek maradtak. Ez kb 2,5 hete volt. Ma reggel arra ébredtem, hogy véres a pizsinadrágom, és pisilésnél is olyan volt, mintha menstruálnék. A méhnyakamat is kivették, tehát ez semmiképpen nem normális. Szerintetek belefér a műtét utáni 2,5 héttel, hogy vérzek? Lehet ez belső sebleválás? Az vérezhet? És egyáltalán normális, ha vérzik? Hajnalban egyszer felébredtem, mert rosszul mozdulhattam álmomban, és belenyilallt az alhasamba. Lehet valami elromlott? Most megfigyelés miatt betettem egy betétet, nem tudom mennyi vérzés lehet ilyenkor normális. Amúgy nem érzem magamat rosszul. Kicsit érzékeny az alhasam, de csak akkor fáj, ha véletlenül hasból mozdulok. Szombat van, ilyenkor nem tudok az orvosommal egyeztetni. Mondta, hogy lehetnek vérzések, de egyrészt kisebbre gondoltam, másrészt eddig nem volt, most már nem is számítottam ilyesmire.. Hétfőn felveszem Vele a kapcsolatot, de most nagyon megijedtem.

50158. edinaedina (válaszként erre: 50157. - Edyth2)
2021. márc. 5. 07:34
Jaja, nekem ugy nem volt erős vérzés, így küret se. Remélem egy hét múlva túlleszek rajta, és már tudom itt mesélni, hogy hogy vagyok.
50157. edyth2 (válaszként erre: 50156. - Edinaedina)
2021. márc. 4. 21:53

Ezt nem tudom

Nekem az erős vérzés megszüntetésére kellett a küret meg nagyon vastag 19 mm-es volt a méhnyàlkahártya ,( azt kaparják le a küretnél )

50156. edinaedina (válaszként erre: 50155. - Edyth2)
2021. márc. 4. 19:07
Méhnyakrákszűrésem volt, az teljesen jó. Viszont küret nem volt, és pont most hallgattam az egyik ilyen Áts dokis videót, hogy nagyműtétnél kell.
50155. edyth2 (válaszként erre: 50154. - Edinaedina)
2021. márc. 4. 19:01

Előtte méhnyakrák szűrést kell csinálni.

Nekem nem volt mert folyamatos vérzésnél nem csinálják meg.

Az egészségügyi küretnél arról a területről is megy szövettanra ..

Nálam az rendben volt azért hagyták bent.

De az orvos azt mondta, hogy ha hasi műtétre kerül sor akkor ugye mindent jól áttudnak vizsgálni és ha úgy ítélik meg akkor megy kifele az is .

50154. edinaedina (válaszként erre: 50153. - Muffin91)
2021. márc. 4. 18:55
Én kérem, de a dokim azt mondta, aki sürgősségi műtétre ajánlott, hogy Szombathelyen nem szokták megtartani. Hát nem hiszem, hogy ez ilyen városspecifikus lenne. Viszont korábban ő volt a főorvos ott, szóval csak tudja, mit beszél.
50153. Muffin91 (válaszként erre: 50136. - Edinaedina)
2021. márc. 4. 18:48
Ha kéred, meghagyják a méhnyakat. Én jól vagyok, a naplóknál tudsz olvasgatni, irok egyet, a mutetrol is mindent leirtam ott. A hasfalam még nyitva, de már haladok azért :)
50152. edyth2 (válaszként erre: 50151. - Edinaedina)
2021. márc. 4. 18:41

Sajnos én nem nagyon tudtam erről senkivel beszélni én is nők között dolgozok de rendben van mind legalábbis is nôgyógyászatilag...

Mondjuk szerintem nem is járnak kötelező szűrővizsgálatra sem..

Soha nem mondják, hogy voltam nőgyógyásznál várom az eredményt...

Csak mikor én mondogattam hogy most kezdem az x-edik kúrát az esmyából vagy hogy most kell menjek vérvételre...

Arra esetleg annyit tudtak mondani, hogy ők biztos nem szednék a drága gyógyszert nekik ha lenne ilyen gondjuk azonnal vágatnák magukat és vegyék ki..

Hát könnyű ..a másik oldalon lenni és ilyen kijelentéseket tenni

Nálunk a családban csak a húgomnak van..de ő három éve anyuka és azóta úgy nagyjából rendben állítólag hogy szült az egy kicsit "gyógyította"

Szegény anyukám még csak síránkozik hogy honnan mitől van ez bennünk??

Neki se volt hálistennek soha semmi baja nőgyógyászatilag

A szövettan ha mióma miatt kerül eltávolításra olyan 99% hogy jóindulatú, mert ezek izommegnagyobbodások méh falában jó indulatu sejtburjánzások

50151. edinaedina (válaszként erre: 50150. - Edyth2)
2021. márc. 4. 17:11

Eszembe se jutott eddig, hogy valami rosszindulatú is lehet. Csak túl sokat olvasom ezt a fórumot. Azóta eszembe jut.


Egyébként az a durva, hogy mennyi nőnek van mióma gondja. Most akárkinek mondom, hogy mi vár rám, szinte mind azt mondja, hogy ó, nekem 5 éve volt a mióma/méheltávolításom, a tizenkét fős szerkesztőségünkből én leszek a 3. nő, akinek kiveszik a méhét (a két csajnak más-más volt)... megdöbbentő. De a belgyógyász, aki vizsgált a műtéthez is elmesélte, hogy ő pár éve esett át rajta. Ő mondjuk nagyon jól élte meg: "lapos has és nincs éjszakai pisilnijárás" - hát így legyen. :))

50150. edyth2 (válaszként erre: 50148. - Edinaedina)
2021. márc. 4. 17:06

A küreten meg az azzal kapcsolatos dolgokon negondolkozz

Neked nem volt ...

Az nem is lesz 🤗

❮❮ ... 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook