Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)

❮❮ ... 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 ... ❯❯
42994. Tia69 (válaszként erre: 42983. - Timsa33)
ápr. 16. 12:02
Szia Timsa!Én 7 hetes vagyok,különösebb fájdalmaim nincsenek,tegnap virágokat ültettem,és kicsit megfájdult a hasam alul,meg szurkált kicsit ,ahogy mondtad,de kis pihenés után elmúlt,meg ha sokáig tartogatom a pisit akkor meg olyan tompán nyom a méhszáj helye. Szerintem ez normális,igaz még nem voltam kontrollon ,pedig már időszerű lenne...szerintem ne ijedj meg,ez hozzá tartozik.Valamikor ráveszem magam,hogy visszamenjek a dokihoz. Nyugi minden oké...😀
42993. Bernuska (válaszként erre: 42992. - Bernuska)
ápr. 16. 06:46
Remélem nem vizsgál meg megint. 😢
42992. Bernuska
ápr. 15. 22:34
Holnap megyek a dokihoz. Átbeszéljük a szövettan eredményét-legalábbis remélem, meg biztosan kapok műtét időpontot is.
42991. Tim70 (válaszként erre: 42990. - Tim70)
ápr. 15. 19:45
Annee! Eszembe jutott még valami hálóingbe vittek a műtőbe és mikor magamhoz tértem akkor is rajtam volt. 😁 Fogalmam sincs ki és mikor öltöztetett de diszkréten csinálták 😁💖
42990. Tim70 (válaszként erre: 42973. - Annee76)
ápr. 15. 19:38
Szia Annee! Az előttem szólókhoz csatlakozva tényleg mindenhol más a protokol a műtétkor, de leírom nálam hogy volt hogy minél több infód legyen. Műtét előtti nap beköltözés ebéd otthon utána semmi. Beöntés nem volt valami édes lötyit itattak amire 2l vizet kellett meginni. Ez kitisztitott. Az örzőbe vittek már reggel telefon, töltő, pénztárca jött velem. Ide törölközö(kicsi), mosdókesztyű, tusfürdő, deó, wc papír, SPORTKUPAKOS VÍZ (ez nagyon hasznos!!! Az első héten csak ezt használtam nem borul ki az ágyba és nem kell vele bírkózni 😁), cukorka, ropi az amit nekem be kellett vinni. Az örzőbe infúzióval kezdtek majd a műtét előtt kb 20 perccel bátorságszuri 😁. A saját ágyamba toltak be a mütőbe a lábamra tettek zöld "zsákot", meg a hajamra. Na innen semmi emlékem nincs mert néhány perc után nekem minden kiesett. Az örzőbe volt ismét világosság az agyamba 😁. A hasamon homokzsák nehezék volt estig. Bikini vágással műtöttek kb 25 cm. Katéter és minden csak reggelig volt bent és a műtőbe tették be. 13.30 körűl toltak ki a műtőből és este 8- kor már talpra állítottak. Folyamatosan kaptam a fálydalom csillapitót egész éjszaka. Másnap katéter ki és irány az osztály. Nekem ez volt a legdurvább napom. 🤔. A felkelés nagyon nehezen ment nagyon szorult a levegő a rekeszizomba és ez fályt. (altatás hatása másnap elmult). Ennek ellenére úgy másfél óránként felkeltem és sétáltam a folyosón. A következő napokba is rengeteget mentem nekem ez segített, így szinte napról napra lettem érősebb és a bélgörcsök nálam nem jelentkeztek (gyakorlatilag a műtét után én 6-8 hétig diétáztam semmi puffasztó a narancs citrusfélék,apró magvas gyümölcsök tiltólistán, a kefír viszont nálam csodát tett). A sebkezelésre nekem annyit mondott az orvosom, hogy azt úgy megcsinálta hogy nem kell kezelni csak a varrat szedés után kb 2 hétig kamilla teával mossam. Igaza volt bő 2 hónap után egy vékony rózsaszínes vonal látszik. Nagyon fontos ne siettes semmit ez nem verseny jelzi a szervezeted, hogy meddig mehetsz 💖.Espumisant vigyél magaddal sok mindenkinek szüksége volt rá. Hirtelen ennyi jutott eszembe ha bármiről infót szeretnél nyugodtan kérdezz bármit segítséget itt biztos kapsz.💖💖. Üdv: Timi
42989. Zsonett70 (válaszként erre: 42985. - Timsa33)
ápr. 15. 19:00
Hát a szexszel kb.én is így vagyok,de a fiúk lassan kezdenek bájossan mosolyogni.Lassan azzal is kell kezdeni valami.Bár az én párom hállisten roppant tűrelmes.Azt szokták mondani aki mer az nyer,hát remélem.😁😀😆
42988. fmadri (válaszként erre: 42986. - Ukata)
ápr. 15. 17:11

Hazaengedtek de nem derült ki mi a baj A vakbelet kizárták, az a vérképből látszik hogy valami gyulladás, de nem derült ki hogy hol

Antibiotikumot szedek és reménykedem hogy használ

3 napig nem ehettem nem ihattam A beleim most pont úgy csinálnak mint a műtét után Beindulhatnámak mert marha kellemetlen, de ezt ti tudjátok milyem 😭

42987. ukata (válaszként erre: 42912. - Katonca)
ápr. 15. 16:40

Atya ég. Ezek szerint a sönteltávolítás után lakat alá kerülsz?:)

Katonca, szerintem ne csinálj semmit az elkövetkező időszakban, csak keress fel tényleg egy rontás levételre képes embert. Ennyi pech a világon nincs, mint amennyi Téged utólért.

Már alig várom, hogy valami nagyon nagy pozitívumról számolj be:):):)

42986. ukata (válaszként erre: 42911. - Fmadri)
ápr. 15. 16:37
Szia Adri, remélem, már jobban vagy és hazaengedtek. Kiderült, hogy mi okozta a bajt?
42985. Timsa33 (válaszként erre: 42984. - Zsonett70)
ápr. 15. 16:23
Szia Zsonett! Nagyon köszönöm szépen a válaszod,aranyos vagy,hogy írtál!!Hát ,nagyon remélem,hogy csak ennyiről van szó...Tegnap egy kicsit valóban ,,túlmozogtam,,magam,de remélem nem lesz gond.Jó lenne,ha a dokim már megnézne,mert így sok a bizonytalanság még mindig...Én el sem tudom képzelni még,hogy a közeljövőben szexuális életem legyen...Húsvétra megleptem magam két elég bő sztreccses nacival és ettől már nagyon jól is éreztem magam... :D
42984. Zsonett70 (válaszként erre: 42983. - Timsa33)
ápr. 15. 16:07
Szia.Nekem is vannak szúrásaim,nyilalásaim,neha ha elfáradok tőbb is.A lányok azt irták,mozognak a belső varratok.
42983. Timsa33
ápr. 15. 15:45
Sziasztok lányok! Hat hetes lettem,mentem voltam kontrollra,de a dokim szabin van.Újabb kérdésem lenne hozzátok-Tia és a többiek,akik eddig is sokat segítettek-szóval,nekem van olyan fura ,kicsit fájdalmas érzésem amikor nyilalást érzek a hüvelyemben.Most meg vagyok ijedve-megint..,-a dokim meg sehol...Nektek volt hasonló vagy ez is hozzátartozik a történethez?Mit gondoltok?Előre is köszönöm a válaszokat.
42982. Momokiki (válaszként erre: 42973. - Annee76)
ápr. 15. 15:27
Szia, nálunk a katétert mindenkinek akit aznap műtöttek reggel 7-kor feltették, én sajnos délután 1-kor kerültem sorra, a várakozás a legrosszabb! Nem volt hashajtás, se beöntés, annyi,hogy nem ehettem előtte este 6 után!
42981. Kajszi72
ápr. 15. 15:26

A béltisztításról: azért kell már a műtéti nap előtt befeküdni, hogy tényleg ne egyél- igyál akkor, amikor nem szabad, és hogy relatíve lassan, több lépésben búcsúzhass el a béltartalmadtól. Anno, amikor 7 éve laparral kiszedték az epehólyagomat meg a kavicsaimat, volt a szobánkban olyan páciens, aki műtét napján reggelizett!!!,két napig hányt és vinnyogott a fejfájástól, nem tudtak rajta segíteni.

Akkor is és most is adtak felvilágosítást, nem is egyszer, sőt papíron leírva is megkaptuk, hogy mi fog történni velünk műtét előtt, alatt, után.

A műtétet megelőző nap csak egy leves ebédre, aztán kicsivel utána jön a fosató lé, ami mellé érdemes sok vizet inni. Így simán eltelik a délután a futkosással, van aki kétszer, van aki tízszer. Gondolom attól függ, alapból milyen az anyagcseréd, ha mindennap van székleted, akkor valszeg kevesebbszer fogsz futni.

Viszont ami érdekes, hogy az a lötty csinál valamit a kiáramló salakanyag ph-jával, mert nem bántja a bőrödet, nem csípi ki a feneked. Én ipari mennyiségű gyógykencével készültem, de nem volt rá szükség.

42980. Annee76 (válaszként erre: 42979. - Kajszi72)
ápr. 15. 15:21

Húú az jó mert nem vagyok egy fetrengős típus.. Ahogy lehet kelek és megyek. Első szülés után fél órával már a folyosón ültem a friss varrataimon. 😂 A doki meg is lepődött..

Nyilván most nem igy lesz, de nem szeretek sokat fetrengeni

42979. Kajszi72 (válaszként erre: 42972. - Annee76)
ápr. 15. 15:06

Kórháza válogatja, attól függ, hogy mikor és hányszor "költöztetnek". Van, ahol a nővérek zárják el a cuccodat, leltár után, ahol én voltam, ott az osztályon őrző volt,elméletileg oda nem nagyon jött be idegen, én csak beraktam a kis gurulósba az értékeimet. Megvártak, senki nem nyúlt a cuccomhoz. Ékszert ne vigyél, és kapásból mackó naciba menj, hazajövetelkor úgysem tudsz cipzáras, gombos gatyát felvenni, a pakolós hely meg minden kórházban kevés.

Én másnap már sétáltam, persze baromi lassan, kint is voltam a szabadban, vettem gyömbért a büfében, mert szar volt a gyomrom. Minél előbb totyogni és mozogni kell, és tényleg minden nappal többet bír az ember. Az ágyból ki és be sokkal nehezebb, mint a séta, de majd rájössz, hogy neked hogyan a legjobb.

42978. Bernuska (válaszként erre: 42977. - Yallah)
ápr. 15. 14:57
Remélem nem a doki csókolt homlokon.
42977. yallah
ápr. 15. 14:47

Nálunk kúpot adtak. Semmi hashajtás kúp este kúp reggel. Műtét előtt a jó kis injekciós koktél, kidűl kidűl bedűl bedűl. Jött a műtősfiú, Erika fel a kocsra be a műtőbe branül infúzió. Kis beszélgetés a személyzettel némi bátoritó arcsímogatás. Anesztes doktornő: 2 Dormicum 2 Cerucal vénásan. Naera! Ez nem variál. Műtősfiú gyengéden átemelt a műtőasztalra igazgatás , orrom előtt a maszk, se kép se hang. 9 kor vittek be délután fél négykor valaki homlokon csókolt . Csak egy szájat láttam , megkérdeztem hány óra, aztán kakukk este hétig. Katérer altatásban drén az nem volt.

Annyi ,hogy ékszeteket ne vigyétek magatokkal! Nekem van köldökpiercingem a hastánc miatt. Ottnon kivettem, elbúcsúztam tőle. Aztán mikor hazamentem simán be tudtam tenni.

42976. yallah (válaszként erre: 42972. - Annee76)
ápr. 15. 14:36
Anesztesnél nekem is annyi volt. Amúgy 3 kv után 110.😯
42975. yallah (válaszként erre: 42967. - Kajszi72)
ápr. 15. 14:34
Nagyon tuti írás! Gratulálok!!!😃
42974. fmadri (válaszként erre: 42973. - Annee76)
ápr. 15. 14:23

Minden kórházban más a protokoll Van ahol már altatásban teszik fel, van ahol előtte. Ez érvényes a hashajtásra is, van ahol tablettát adnak, van ahol valami löttyöt itatnak és van ahol beöntés va. Szerintem ha az itt lévő lányok közül mindenki leírná, hogy nála hogy volt nem találnál két egyformát. Esetleg ha találasz valakit akit pont ott műtöttek ahol téged fognak, akkor pontosabb infókat kaphatnál.

Én nem írom le, hogy nálam hogy volt mert egyrészt laparos voltam másrészt magánkórházban műtöttek-az meg egy másik bolygó

Mindenkinek kitartás!

42973. Annee76
ápr. 15. 13:51
A katétert már az előtt felteszik hogy átvisznek a műtőbe? azt hittem azt akkor teszik fel mikor már alszom :D
42972. Annee76 (válaszként erre: 42964. - Kajszi72)
ápr. 15. 13:50

Szia! :) Nagyon köszi a részletes leírást, a fentebbi posztban is és ezt is.

Mennyi idővel a műtét után voltál úgy hogy tudtál rendesen mozogni?

A másik aggodalmam... az értékek.. Telefont, tabletet hol tudom majd hagyni míg műtenek és utána hogy alszom? A lányom bent lesz míg műtenek.. addig nyilván nála... de ha egész nap alszom utána, akkor hogy? az örzőbe viszik a cuccaimat velem? vagy az marad az osztályon.. Bocsi az értetlenkedésért.. de életemben nem műtöttek még...

A vérnyomás... hát az szép.. Azért kell vérnyomásnaplót írnom műtétig mert az anesztes bemért egy 177-est... azt mondta ha magasabb mint 140 akkor le kell mondanom a műtéti időpontot.. erre basszus most a 130at se érem el :D

42971. Bernuska (válaszként erre: 42970. - Kajszi72)
ápr. 15. 12:16
Jajj, de hülye vagyok.... Azt hittem valami gyógyszer ízé neve. 😀😀😀😀 háát, kagylót még nem ettem, de üsse kő, kipróbálom azt is. 😂😂😂
42970. Kajszi72 (válaszként erre: 42969. - Bernuska)
ápr. 15. 11:39
Nekem ahhoz nagyobb lelkierő kellett. :)
42969. Bernuska (válaszként erre: 42967. - Kajszi72)
ápr. 15. 11:18
Jaaa, és mi az a kagylóevés?
42968. Bernuska (válaszként erre: 42967. - Kajszi72)
ápr. 15. 11:16

Köszönöm szépen, a részletességért pedig külön nagyon hálás vagyok. Beöntésem már volt, a két szülésem alkalmával.

El sem bírom képzelni még most, hogy egészséges emberként be tudnék sétálni a műtőbe, de már oda is tolnak. Hihetetlen. 😑 Remélem nem csúszik le rólam a takaró a folyosón. 😀

42967. Kajszi72 (válaszként erre: 42965. - Bernuska)
ápr. 15. 10:28

Felkeltenek nagyon korán, kapsz egy beöntést, amitől nem kell félni, furcsa érzés, de nem fáj. Kis időt a budin töltesz, nálunk lehetett fürdeni, ami ajánlott is, meg az a kis mindennapi rutin megnyugtat. Bevetetik veled a szedett gyógyszereidet ( ha van és kell), aztán attól függően, hogy műtét után költözöl vagy nem összepakoltatnak úgy nagyjából. Törölközőt, szivacsot, tusfürdőt, egy bugyit, hálóinget előkészítve kell hagyni,vagy külön csomagolni, kis flakon víz se árt.

Aztán vérnyomást, lázat mérnek,valszeg kapsz valami nyugtatót, kapsz vérhigító injekciót, keresnek vénát, raknak bele branült, felhelyezik a pisikatétert, ami szintén fura, de nem fájdalmas. Asszem ezek a dolgok fejben dőlnek el. Fel kell rakniuk, mert engem segítenek vele. A kagylóevéshez nekem több bátorság kellett.

Még a reggeli viziten egy doki elmond mégegyszer mindent, de valszeg a nyugtatótól már a szar is le lesz szarva. Az ágyad gurulós, így azzal elvisznek a műtőbe, már pucéron, ott lecserélik a takaródat egy ottani rongyra, és raknak rád egy fóliás takarót, hogy ne fázz. A műtőasztalra egy fura szerkezet rak rá, nem kell Neked rámászni, csak feküdni, tán egy kicsit oldalradőléssel rásegíteni.

Itt találkozol az altatóorvossal, aki közli majd, hogy ő bizony most elaltat, van aki be is mutatkozik. Bekötik a branülbe a csöveket, kapsz bele valami málézólöttyöt, finoman az arcodhoz emelik az altatós maszkot, egyet szippantasz és a következő amit látsz az az ágyad lesz, illetve felette a zacskók, amiből infúziót meg a fájdalomcsillapítót csepegtetik beléd... Meg rá vagy kötve egy vérnyomásmérőre is jobbesetben, az ujjadon is ott van még a pulzusszámláló és lóg belőled két cső. Hogy honnan lóg, az változó.

Ezt a napot valszeg végigalszod, hozzám nem is jött be senki, telefonon érdeklődtek. Intenzívre, őrzőkbe nem is nagyon engednek be látogatót, de igazából mindegy mert hasi műtét után nem vagy fecsegős kedvedbe, alszol mert az segít a legtöbbet.

Minket másnap hajnalban megmosdattak - ezért kellett külön kezelni a tisztasági szettet - ami annyira jó érzés volt, mint egy fél orgazmus, segítettek felöltözni, hálóing, bugyi, betéttel.

Aztán elindult a reggeli - hajnali rutin: vérnyomásmérés, lázmérés stb. Tán ennyi.

42966. Bernuska (válaszként erre: 42964. - Kajszi72)
ápr. 15. 09:58
Remélem hasonló műtöttekkel leszek egy szobában. El sem bírom képzelni, hogy mások előtt hogy fogom kordában tartani a beleimet. 😀
42965. Bernuska
ápr. 15. 09:55

Arról írnátok, hogy hogy "indul"a műtét? Alig voltam kórházban eddig, hál Istennek. A küreten bekísértek a kisműtőbe, a kórházi hálóing volt rajtam. És abban is voltam végig.

Gondolom egy nagy műtét alkalmával teljesen meztelen a páciens. Bekísérnek és bent le kell vetkőzni és úgy felmászni a műtőasztalra?

Ha már ott leszek, biztos minden mindegy lesz, de azért most még ez is foglalkoztat. Előre is köszönöm.

❮❮ ... 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2018, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | Facebook