Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 ... ❯❯
50133. Tim70 (válaszként erre: 50132. - Edinaedina)
2021. márc. 4. 05:00

Szia Edinaedina!

Itt valóban saját tapasztalatokat, valós megéléseket olvashatsz.

Én a pozitív oldalt etősítem. Három éve teljes méheltávolítás, minden ment tokkal vonóval, méhnyakkal...stb.

Bikini vágás kb 20 cm. 5 nap kórház után, minden gond nélkűl épűltem fel. 24 órával a műtét után a folyosón róttam a köröket (na ez azért még kihívás volt). Sétával kezdtem a mozgást, napi 2× amennyit bírtam a friss levegőn 15 percről indulva, 2-3 hét után 1,5 óráig jutottam. Volt napközbe mindig pihenés (déli alvás).

5 hét után a kerékpár is előkerült (nőcis nem haspréselős).

Kb ekkor kezdtem el kocogni is. Heti 3× 5km. Fokozatosan (kezdetbe kicsi kocogás kicsi gyors gyaloglás váltakozásával). Orvosi engedéllyel. 😁

A következő lépés kb 3-4 hónap múlva a jóga, és a nia lett. Én nem vagyok egy edzőterembe járó.

Simán elmentem családi bulira, koncertre, végig táncolva az éjszakát, és a februári műtét után nyáron horvátországba nyaraltam.😊.

Az emeléssel óvatos voltam, a hátizsákos bevásárlás nálam is rendszeres volt.

A lényeg, hogy a műtét ma már semmibe nem korlátoz. Élem az életem, dolgozok, emelek, sportolok, és a szex-el sincs semmi gond.

Ami nagyon fontos, hogy nincs két egyforma eset, nincs sablon, mely ráhúzható mindenkire. A saját ritmusodba kell majd haladni, figyeld a tested jelzéseit.

Üdv: 💖Timi

50132. edinaedina (válaszként erre: 50131. - Kajszi72)
2021. márc. 3. 19:19

Persze. Csak amit írtam az a kolléganőm saját méheltávolítása volt, nem a kolléganőm anyjának a szomszédja férjének a húgáé. Szóval tapasztalat volt az, bár ő előtte se emelt. Nem rosszallóan írtam ám azt, hogy itt is vannak horrorsztorik, sőt.. tök örülök, hogy megtaláltam ezt a fórumot. <3


Csak olyan sok az információ, hogy elveszek benne. Én a dokim elmondásából csak annyit tudok, hogy a méh megy méhnyakkal (bár az utóbbit nem értem), petefészek, majd ha látják és hogy hasi műtét lesz. 5-6 nap kórház és utána otthonról fogok tudni dolgozni. 6 hét a gyógyulás (jó, azért kettlebell-edzést akkorra még nem tervezek).


Ezzel szemben itt olvasom, hogy az ülés hetek múlva is vacak, és nyilván hajlamos vagyok a tapasztalt sorstársaknak hinni.


Szóval, bocs, ha félreérthetően írtam, de már annyira félek, hogy lehet, nem tudom rendesen kifejezni magam (pedig írásból élek). :))

50131. Kajszi72 (válaszként erre: 50130. - Edinaedina)
2021. márc. 3. 19:06
A különbség annyi, hogy itt a szar dolgokat az írja meg, akivel történik, és a lehetőségeiről, a megoldásról is szó esik. Ez nagyon különbözik attól, amikor csak riogatnak, minden tapasztalás nélkül. A félelmeket kiadni, a fájdalomról vagy a kétségekről beszélni itt érdemes, mert aki olvas és válaszol, végigjárta ugyanazt az utat, nem tromfolni akar vagy horrorsztorizni, hanem segíteni a tényleges tapasztalatainak megosztásával. 🌻
50130. edinaedina (válaszként erre: 50129. - Kajszi72)
2021. márc. 3. 15:26
Fú, azért ebben a csoportban is vannak horror hozzászólások, de szerencsére több a megnyugtató. De te az vagy, mert tényleg kilennék, ha nem emelhetnék soha többé rendesen.
50129. Kajszi72 (válaszként erre: 50128. - Edinaedina)
2021. márc. 3. 15:19

Ez a kedvencem... a szomszéd öreganyjának a vejének a sógorának a feleségének a húga... meg a horror bunkók... azt mondták, hogy... 😈

A hüvellyel akkor lehet probléma, ha visszalazulnak a szövetek, amelyek függesztik/ támasztják. Ez inkább genetikai dolog, semmiképpen sem általános.

Nem kell hónapokat kihagynod az edzésben, és nem is ajánlott. A műtét nem azt jelenti, hogy utána hónapokig max a vizespalackot emelhetjük meg.

50128. edinaedina (válaszként erre: 50127. - Kajszi72)
2021. márc. 3. 10:03

Ez nagyon megnyugtató és ebben bízom én is. Ahogy írtam, kettlebellezek, 8 kilóval akár letétel nélkül folyamatos másfél órát, intervallt 12-essel, erősíteni akár 20-assal vagy dupla 16-tal szoktam. Eddig.


De! Amitől félek, amit egy kolléganőmnek mondtak, méheltávolítás után, hogy más soha nem emelhet 10-15 kilónál többet, mert a méh kivétele után a hüvely könnyen megsüllyedhet, előreeshet.


Nekem nagyon fontos része az életemnek a sport, heti 4-szer a teremben voltam. Az persze belátható, hogy most hónapokig nem leszek, a soha többé ami aggaszt.

50127. Kajszi72
2021. márc. 3. 09:40

Egy szösszenet az emelésről:

Aki fizikai munkát végez, főleg ha nem egyoldalút vagy rendszeresen sportol, annak erősebb az izomzata, jobb az állóképessége. A regenerálódás is gyorsabb, mert a test hozzá van szokva az aktív- passzív metódushoz.

A nehéz mindenkinél mást jelent. Nem számok és kilók az útmutatók, hanem az arányok. Ha simán és rendszeresen mozgatsz 10-15 kilókat, akkor a harmadát simán bírni fogod már a 6. hét után. Ha 10 órán át talpon vagy és melózol, akár napi 10-20 km-t is mászkálsz egy munkanapon belül.

( kiszámoltuk a csajokkal egy átlag szobalányos napunkat, 22 km volt, ebből 1,5 az oda- vissza út a szállásra 😁... másik melóhelyen, kereskedelemben, ez 15 km volt naponta, csak a melóban ide-oda. ) Szóval önmagunk teherbírásához kell mérni a dolgokat, melóban, sportban egyaránt.

A 6. hét után mentem vissza melóba, hosszúhétvégés túrista áradatban. Kibírtam a 10 órát, de többször leültem pár perc pihire, nehezet, nekem nehezet nem cipeltem. Rohadtúl elfáradtam, de előtte hónapokig csak a semmi volt, betegség meg a házikarantén. Minden nappal tovább erősödtem. 6 hónappal a műtét után a melóban megcsináltam ugyanazt, mint előtte. Otthon a fahordást és társait óvatosan, de szintén kipipáltam, probléma nélkül.

Mindent és mindig megfontoltan, lassabban, kisebb súlyokra osztva.

Pl. az elején a teregetéskor, ki lehet azt a ruhát két részletben is vinni. 😁Bevásárláskor kisebb szatyrok és hátizsákba a neheze, ha cipekedni kell. Vagy 2x menni... Ezek az apró odafigyelések meghálálják magukat. A fokozatosság és a türelem, az ésszerű probálgatások, a rápihenés gyorsabbá teszik a felépülést. Sokkal. Szerintem.

50126. Kajszi72 (válaszként erre: 50121. - Anett70)
2021. márc. 3. 08:59

Szia Anett. Ne parázz az osztrák kórháztól, abszolút betegközpontú és humánus, technikailag szuperek és a dokik se szarok. Ott nincs elvándorlás...

Nyári szezonra simán összeszeded magad. A szintes melóban egyedül a matrac emelés lehet gáz, mosodában a kosarak, ha nincs kocsi hozzájuk. A többi az állóképességen múlik, az pedig biztosan van. 😁Főnöknek el kell mondani, milyen korlátaid lesznek, biztosan segíteni fognak. 🌻

50125. yallah2 (válaszként erre: 50118. - Edyth2)
2021. márc. 3. 00:02
Anno 5 hét után "pattantam" nyeregbe. Semmi bajom nem lett. De ha Te nem érzed biztosnak, ne tedd.
50124. edinaedina (válaszként erre: 50122. - Anett70)
2021. márc. 2. 20:40
Teljes méheltávolítás méhnyakrák miatt volt neki.
50123. edinaedina (válaszként erre: 48097. - Kajszi72)
2021. márc. 2. 20:40
Szia, Kajszi! Nekem dettó ugyanez. Óriási mióma, 2006 óta tudok róla, de az pesti orvosom azt javasolta, ha nem okoz panaszt, hagyjuk. Soha nem fáj, nem véreztem durván, rendszertelenül. Aztán pár hónapja rengeteget görcsöl a hasam, brutál gyakori pisilés (bár ez már egy ideje megvan - ez lehetett az első tünetem). Én sajnos ebben a covidos időszakban kerültem bele, hogy műteni kell, mondhatni (eddig úgy néz ki) szerencsémre sürgősségire írtak ki. Azért nyugodt nem vagyok, de nem is a műtét miatt, hanem, hogy utána milyen lesz. Annak viszont örülök, hogy te jól vagy, és látom, mennyi emberben tartod itt a lelket. :))
50122. Anett70 (válaszként erre: 50117. - Edinaedina)
2021. márc. 2. 20:22
A kolleganőd milyen műtéten esett át?Nekem is van ismerősőm 10 nap után már járogatott dolgozni, de csak részleges volt a méheltávolítás, petefészkek maradtak.
50121. Anett70 (válaszként erre: 50119. - Edyth2)
2021. márc. 2. 20:15
Az jó lenne,remélem annyi idő elég lesz hogy összeszedjem magam.Köszönöm a segítséget,annyira egyedül vagyok.Idegen ország, a nyelvtudásom se perfekt.😭😢
50120. edyth2 (válaszként erre: 50119. - Edyth2)
2021. márc. 2. 20:06
Az írt szó kimaradt 🤗
50119. edyth2 (válaszként erre: 50114. - Anett70)
2021. márc. 2. 20:05
Plussz két hetet még adhat a háziorvos a nőgyógyász nekem is egy papírt. Így 8 hétig otthon lehet maradni
50118. edyth2 (válaszként erre: 50117. - Edinaedina)
2021. márc. 2. 20:03

Igen 6 hétig kímélő életmód kevés ülés - állás minimális inkább semmi hajolgatás sok sok séta.

Most telik le nekem a hat hét csütörtökön.

Sajnos nagyon gyorsan fáradok ezért még két hétig itthon maradok

Ami hiányzik az nekem is a sport

A biciglizés konkrétan

Ma volt a kontroll vizsgálat, de elfelejtettem megkérdezni, hogy mikor lehet?

Próbálkoztam pár napja, de sajnos csak megtologattam az udvaron 😥😥

50117. edinaedina (válaszként erre: 50116. - Anett70)
2021. márc. 2. 19:57
Semmiképp se mondd vissza, ha már van időpontod. Gondolom - bár én is még előtte állom - 6 hét után még nem lenne jó hajolgatnod stb., de sokan írják, ha visszaolvasol, hogy ők egészen gyorsan mozgékonyak lettek. Én is ebben bízom, bár én ülőmunkát végzek (a dokim, aki műtétre küldött azt mondta, hogy home office-ban simán fogok a kórház után), a kolléganőm 2 héttel a műtéte után bejárt. Én a sport miatt (is) aggódom... hogy mikor lehet újra úgy rendesen.
50116. Anett70 (válaszként erre: 50115. - Edinaedina)
2021. márc. 2. 19:41
Ausztriában élek szobalány vagyok, nem mondtak semmit.Már gondolkodom visszamondom a műtétet.
50115. edinaedina (válaszként erre: 50114. - Anett70)
2021. márc. 2. 19:26
Anett, mit dolgozol? Amikor a műtét szóba került, arról nem mondtak semmit, hogy mikortól és egyáltalán végezheted-e?
50114. Anett70 (válaszként erre: 50111. - Marika Szebeni)
2021. márc. 2. 19:11
Köszönöm Marika a bíztatást, megkérdezhetem mennyi idő, míg az ember helyre jön?Nagyon nehéz fizikai munkát végzeg stresszes is, valószínű ez juttatott ide.Hogy fogom a munkámat bírni ha 6 hét után kiírnak?
50113. edinaedina (válaszként erre: 49665. - Ddöncike)
2021. márc. 2. 18:24
Szia, végre valaki, aki edzőterembe jár. Hogy alakul azóta? Nekem ez a legfőbb félelmem, hogy nem edzehetek soha többé, mármint azt, amit szeretek. Én kettlebellezek amúgy, nagy súlyokkal. Mesélj, kérlek.
50112. edinaedina
2021. márc. 2. 18:14
Sziasztok, teljesen új vagyok itt, február 9-én lesz hasi méheltávolításom, a petefészkek kérdésesek, de az a gyanúm, hogy azok is mennek, ugyanis az egyik cisztás, a másikat nem látták uh-on a miómától: egy nagy, köldökig érőt sikerült növesztenem. Nekem amúgy semmi panaszom nem volt, csak több pisilés, a mesntruációm teljesen pontos volt és normális, november óta vannak ciklusfüggetlen hasi görcseim. Szombathelyen műtenek. És félek, de baromira. :(
50111. Marika Szebeni (válaszként erre: 50109. - Anett70)
2021. márc. 2. 17:08
Ne félj, Anett! Ugye könnyű ezt mondani, aki szintèn nagyon fèltem, de túlestem a műtèten. Kèszülj rá lelkileg, fogadd el, hogy ez kell az egèszsègedhez, meg a további èletedhez! Èn már bánom, hogy nem fiatalabb korban vállaltam be. Sokkal jobb lett volna az èletminősègem. De 57 èves voltam, bő egy éve volt a műtét. Azóta megerősödtem, lelkileg is. Nekem hasi műtét volt. Olvasgasd vissza, itt szinte minden kèrdèsre találsz választ. Ha mègis felmerül valami nyugodtan írd le. Mindig találsz segítséget. Sok erőt ès sikeres beavatkozást kívánok!
50110. Bekkababa (válaszként erre: 50076. - Muffin91)
2021. márc. 2. 08:32

Kedves Muffin

Lassan másfél éve, hogy műtötték. Hasi műtét volt, ment a méh, méhszáj, jobb petefészek, mindkét Pete vezető. Csak a bal petefészek maradt.

Ami a sexet illeti, most már teljesen rendben van.

Első alkalom borzalmas csalódás volt. De be kell vallanom, féltem is nagyon. Első pár hónap csak síkosítóval ment a dolog, aztán ahogy múlt az idő, gyógyultak a sebek, és a fejemben is helyreálltak a dolgok, egyre jobb lett. Most már síkosító sem kell, sőt, bizton állítható, hogy sokkal jobbak és élvezetesebbek lettek az együttlétek mint a műtét előtt voltak!

Türelem! 🙂

50109. Anett70
2021. márc. 1. 06:49
Sziasztok, új vagyok, olvasgatom a hozzászólásokat.Egyre jobban félek a műtéttől ahogy közeledik a napja, márc.31.Mindent kioperálnak méh, petefészek.Laparoszkópiás lesz a műtét pedig volt császárom.Én úgy olvastam hogy a császár után ez a fajta műtét nem ajánlott.Esetleg valakinek van tapasztalata?51 éves vagyok 2 miómám van plusz a petefészkemen 4cm es ciszta.Kitartást és mielöbbi gyógyulást kívánok mindenkinek❤️
50108. edyth2 (válaszként erre: 50107. - Kajszi72)
2021. febr. 28. 18:29
Köszi 💗
50107. Kajszi72 (válaszként erre: 50104. - Edyth2)
2021. febr. 28. 18:02

Szia. Ha érzékeny is a hasad, ami normális két szabás- varrás után, az a jó, ha alapos a kontroll. Manuális vizsgálat és UH- k szoktak lenni, meg jól kikérdeznek.

Ne ódzkodj a vizsgálattól, leginkább a Te érdeked, hogy tisztázza, most már minden oké- e odabent. Kalap kakit!🌻

50106. edyth2 (válaszként erre: 50105. - Muffin91)
2021. febr. 28. 15:49

Belső vérzés alakult ki vékony volt a méhfal ...

Meg szerintem a 9 db. mióma is

Kisebb nagyobb .. a két legnagyobb 9 - 9 centis volt

50105. Muffin91 (válaszként erre: 50104. - Edyth2)
2021. febr. 28. 15:26

Szia.. Te jó ég, szegénykém :( Mit rontottak el, hogy mégiscsak kikellett venni a méhed?


Én most voltam a kontrollon, hasamat nyomkodta, közben belső vizsgálat. Ezután hüvelyi uh. Abszolut nem fájt, még csak kellemetlen sem volt!

50104. edyth2
2021. febr. 28. 14:42

Üdv. mindenkinek! 45 éves vagyok január 21 én volt laparoszkópos mióma eltávolításom.9 db. miómat távolítottak el. Sajnos a műtét nem sikerült aznap délután újra operáltak és hasi méheltavolítás következett :(

Méhnyak petefészek bent maradtak.

Azt szeretném kérdezni hogy a kontroll vizsgálat ( kedden fogok menni ) milyen vizsgálatból áll?

Nagyon érzékeny a hasam :(

Egy nap megkaptam a laparoszkópos és a hasi műtétet is :( 😥

❮❮ ... 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook