Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 ... ❯❯
50029. Kajszi72 (válaszként erre: 50028. - Tunde06)
2021. febr. 9. 17:21

Szia. Az első és legfontosabb, hogy a kórházban a nővérek, a dokik mind tudják, hogy mit csinálnak. Nekik ez az egész műtétesdi munka és profizmus, szakmaiság. Neked ez az egyetlen ilyen műtéted, ismeretlen az egész hajcihő a számodra, ezért ijesztő.

A kórházi metódus dióhéjban: becsekkolsz, felveszik az anamnézist (ha eddig még nem tették meg), kapsz ágyikót, mérnek vérnyomást, kapsz fosatólöttyöt, futkározol,ha csak reggel kell menned, akkor ez otthoni művelet, aztán alvás. Műtét reggelén van ahol beöntés is van, vérnyomásmérés, felhelyezik a pisikatétert, ez inkább fura, mint kellemetlen, kapsz branült, nyugibogyót, aztán már tolnak is a műtőbe.

Ott elaltatnak. Aztán felébredsz az őrzőben, feletted lesz infúzió a fincsi málézólöttyel, hogy ne legyen fájdalom és nyugiban pihenhess. Lesz drén csőved zacsival, ami a pocódból kiszívja, kivezeti a fölös savót. Lesz rajtad pulzusmérő, mert figyelnek rád a műtét után, ezért is leszel az őrzőben. Ha laparos műtét lesz, valszeg már este talpra állítanak, hasi vágással másnap reggel. Mifelénk pálinkás hajnalban még az őrzőben lemosdat az éjszakás nővér, ez hihetetlenül jó érzés. A pisikatéter is kikerül, ez fura és kellemetlen érzés, de nem fáj. Segítenek felállni, és simán áttotyogsz majd a szobádba. Kapsz véralvadásgátló szurit, megmérik a vérnyomásod. Lehet, hogy kaparni fog a torkod az intubálás miatt, de ez nem általános. Jön a vizit, amin nekem mindig röhögnöm kellett, mert a mini szobánkba nem fért be az egész menet, kukucskáltak, mint valami rajzfilmfigurák.😀 Ezek után már úgy elfáradsz, hogy ebédig alszol.

Ha fáj, kérj gyógyszert, de remélem erősíted majd a nemfáj csapatot, és nem fog.😀

Innentől totyogsz, pihensz, jön a lufiverseny is a hasadban, ahogy újra működésbe lépnek a belek. Várod az első pisit, kakit, 3. nap kiveszik a drént, és zacskótlanul totyoghatsz tovább. Kalap kakit mindezekhez!🌻

50028. Tunde06
2021. febr. 9. 15:28
Sziasztok olvasgattam itt a történeteket,nagyon sok kedves ember van itt a csoportban! Szükségem lenne egy kis lelki támaszra,holnap reggel fognak műteni egy oldali petefészek és méh eltávolitása😒 Nagyon félek mi vár rám?! Altatástól fájdalomtól! Ki hány napot töltött kórházban? És az első fel kelés műtét után hogy könnyebb?! Köszönöm a válaszokat! Mindenkinek jó egészséget kívánok! Szoritsatok 🥰
50027. Borsi64 (válaszként erre: 50026. - Muffin91)
2021. febr. 8. 23:46

Szia!

Velem úgy volt, hogy első műtétnél kivették a petefészkeimet és a petevezetőket ciszta miatt. A méhemhez nem mertek hozzányúlni mert még műtéti körülmények között sem volt meg a méhszájam. Összevarrtak és elküldtek aspirációs citológiára ami azt mutatta, hogy nem vagyok rákos csak bezáródott a méhem és felfúvódott, vagyis tele volt vérrel és ezért nagyon fájt a hasam. 1 hónapra rá újból megműtöttek méheltávolítás. A szövettan viszont 2 féle rákot mutatott ki. Abból az egyik agresszív fajta. Ezért mehettem vissza műtétre és akkor vették ki a méhnyakat, nyirokmirigyláncokat és a csepleszt. Negyedévenként járok Mr vizsgálatra és fél évenként nőgyógyászati kontrollra, akkor ultrahanggal is vizsgálnak és vérképet is néznek.

50026. Muffin91
2021. febr. 8. 16:39
Sziasztok! Akinek rosszindulatú sejteket találtak, hogy volt a folytatás? Nekem most majd uh lesz, gondolom figyelik a petefészkeket. De mire szamithatok?
50025. Rúzsvirág (válaszként erre: 50024. - Kajszi72)
2021. febr. 8. 10:32
Köszönöm.🌹
50024. Kajszi72 (válaszként erre: 50022. - Rúzsvirág)
2021. febr. 8. 10:23
Köszi a hosszú hozzászólást! 😀 Gyors gyógyulást és kalap kakit mindenhez!🌻
2021. febr. 8. 10:11
Bocsi. Még annyi, hogy pénteken műtöttek, és vasárnap délben már mehettem haza.
2021. febr. 8. 10:04

Sziasztok!


Eddig csak olvasgattam a fórumot, de most én is leírnám az én történetemet, hátha ez is segít azoknak, akik még várnak a műtétre.


Nekem január 22-én műtötték ki a méhemet. Mindent kivettek, csak a kettő petefészek maradt. Hüvelyi úton történt a beavatkozás laparoszkópos rásegítéssel, így kívülről csak 4 db 1 cm-es vágásom van. Egy-egy a két csípőcsontomnál, egy a szeméremdombnál, és egy a köldökömnél.

Volt már 2010-ben egy laparoszkópos műtétem, ahol egy nagy miómát (8 cm) operált ki a dokim, ezért maga a laparoszkópos műtét nem volt ismeretlen, és 2015-ben császárral született a kislányom, így a hasi műtét sem marad ki az életemből.;)


Műtét:

21-én hívtak, hogy 22-én 11-re menjek, és 12 óra körül meglesz a műtét. Előtte csak annyit kértek, hogy reggel 5-kor még megehetek egy pirítóst, és ihatok 2 dl vizet, de utána már semmit. Nem volt sem hashajtó, sem semmi más ilyen elvárás. Még annyi, hogy le kellett borotválni magam teljesen.


A kórházban kaptam szobát, 1 ágyast. Át kellett öltöznöm, és utána jöttek is. Kaptam nyugtató gyogyit, majd a csuklómba bekötötték az infúziót. Na ez rohadtul fájt. Mondjuk nincs szerencsém ezzel, mert alig lehet megtalálni a vénám, így mindig megszenvedem.:(


Majd jött a műtős ember, és bekísért a műtőbe. Ott már többen voltak, rá lettem szíjazva a műtőasztalra, indították az cuccot a csuklómba, ami baromira égetett és fájt, aztán filmszakadás. Már csak az ágyamban ébredtem.


Kába voltam utána egy darabig, kb. 4 óra felé tértem annyira magamhoz, hogy meg tudjam nézni mennyi az idő. Nem volt hányingerem, csak olyan fura kábultság. Néha rám néztek, hogy hogy vagyok, kaptam egy-két kortyot inni. Azonban úgy éreztem, hogyha nem mehetek ki WC-re, akkor tuti be fogok fosni (bocsi), így hívtam a nővérhívón a nővért, hogy nekem most muszáj kimennem. Azt mondta, hogy mások is voltak már így, de nem fogok kakilni, ez csak egy érzés, de nem tudott meggyőzni, így segített felkelni az ágyból. Kb. 2 méterre volt a WC, és sikerült minden nehézség nélkül eljutnom oda, azonban természetesen nem jött semmi.:)

Aztán hoztak erőlevest üresen, és krumlipürét. Sikerült pár falatot ennem belőle.


A katéter még bennem volt, meg egy külön csövön a hasamból egy zacskóban végződő cucc, amik nem tették könnyűvé a mozgást, meg 4 db leragasztott vágáshely.


19 óra felé jött a nővér, hogy menjünk be a zuhanyzóba, próbáljuk úgy a cicamosdást, hogy ne legyenek a kötések vizesek, közben kihúzza a katétert. Hát nem ez volt a kedvencem, az tuti, de jó volt legalább az egyik csőtől megszabadulni, ami kilógott belőlem.


Aztán kaptam vacsorát. Zsemlét, 5 féle szeletelt sajtot, karikára vágott paprikát, paradicsomot, uborkát, és egy kancsó teát.


Óvatosan fel tudtam ülni, meg állni, és pisilni is sikerült, ami eléggé fájt a hasam miatt, de óvatosan az is ment. Az is biztosan sokat segített, hogy volt már egy császárom, ami után 6 órával már fel kellett kelni, és az sokkal rosszabb volt, mint a lapar utáni felkelés. Meg a császár után másnap már a kislányomról is gondoskodni kellett, így tudtam, hogy hiába fáj vagy húzódik, akkor sem lesz semmi gond, fel tudok kelni, és nem szabad elhagyni magam. Nem is tettem, és a nővérek nagyon megdicsértek minden alkalommal, hogy mennyire jól viselem magam, és segítség nélkül tudom intézni, amit szeretnék.


Vennem kellett a műtét előtt kompressziós harisnyát, ami a műtét alatt is rajtam volt, és azóta is csak éjszakára lehet levenni. Nem könnyű felhúzni, de még ezt is meg tudtam a műtét utáni reggel egyedül oldani. Jött a gyógytornász másnap délelőtt 10 óra körül, és csodálkozva látta, hogy felvettem, mert előző este a nővér segített levenni, és mondta, hogy reggel vegyem vissza. Hát én visszavettem.:)


Pénteken volt a műtét, és akkor egy kicsi szobát kaptam, de másnap délelőtt szólt a nővér, hogy 11 órakor átköltöztetnek egy nagyobb szobába, ott már tudok jobban sétálni, mozogni.


A dokim a műtét utáni nap délelőtt bejött megkérdezni mi van velem, hogy vagyok. Jól elbeszélgettünk. Mivel látta, hogy jól vagyok, szólt elmenőben a nővéreknek, hogy vegyék ki a hasamból is a csövet. Jöttek is után nem sokkal, és na ez sem lett a kedvencem, de végre már a hasam is megkönnyebbült. Jó 10 cenit mélyen volt bennem a cső, és azt húzta ki a csaj...


Ezután már könnyebb volt a mozgás. Ami nem volt kellemes, az a szelek mozgása a hasamban. Na az nagyon kínzott. Éreztem, ahogy felül elindul, és végig fájt, ahogy a puki ment lefele a beleimben, és végül nem tudott kijönni. És indult a következő, és az is ugyanúgy végig kínzott, míg leért. Elmentem pisilni, és akkor sikerült pukizni, és az is de rohadtul fájt, de aztán jött a megkönnyebbülés, egészen addig, amíg el nem indult újra egy fentről...;)


De azért az jó volt, hogy tudtam pukizni, hogy végigment a beleken, és végül kijött, mert ez azt jelentette, hogy a beleim nem sérültek a műtét során, és mivel a pisilés is inkább kellemetlen volt először, de nem csípett és nem fájt, így úgy gondoltam, hogy a katéterrel a húgycsövemet nem sértették fel, és ott is minden rendben van.:)


Csak éjszakára kellett bevennem 1-1 fájdalomcsillapítót, de ezt is csak azért vettem be, hogyha esetleg fájna éjjel, akkor ne zavarjon a pihenésben. De azóta sem kell fájdalomcsillapító.


Ami azonban kell, az a véralvadást gátló szuri minden este. Na ez még az, ami rohadt mód csíp a beadásnál, és után meg fáj egy jó darabig a beadás helyénél. Ezt 10 napig kell itthon szúrni.


Szövődmény:


A műtét után a köldök varratomat éreztem legjobban, fáj, feszített, szóltam is a kórházban még, de azt mondták ez normális.

A műtét után kb. 5 napra átütött egy fél tenyérnyi véraláfutás a bőrömön a köldököm alatt, és jól kitapintható dió nagyságú duzzanat is megjelent.


A varratszedésig idegeskedtem miatta, ahol a dokim mondta, hogy ez egy bevérzés, egy vérömleny, amit minden érzéstelenítés nélkül felnyitott, és kinyomta azt, ami benne volt. Na ezt az élményt még az ellenségemnek sem kívánom...


Annyit mondott, hogy ezután már szépen meg fog gyógyulni, nem lesz semmi gond. Szerdán megyek vissza, addigra meglesz a szövettan és megnézi a köldökömet is.


Kicsit sokkot kaptam, és még emésztem az egészet, de jó túl lenni rajta.:)


Volt egy-két mély pontom, amikor nagyon magam alatt voltam, az egyik a műtét utáni hajnal volt, amikor rohadtul utáltam a tehetlenséget, a kiszolgáltatottságot.

Na meg az otthoni véralvadást gátló szurik közül az egyik beadása a szokottnál is szarabb volt, na akkor bőgtem egy sort, de most már jó.


Jól vagyok. Nem fáj. Jól alszom éjjel. Ha megerőltetem magam, akkor befeszül, akkor kicsit lepihenek, és aztán megy minden tovább.


A császáros műtétem után nekem is érzéketlen volt sokáig a vágás környéke. Olyan mintha nem is az enyém lett volna, hanem nagyon fura érzés volt hozzáérni. Nem is igazán tudom megfogalmazni azt az érzést. Nekem sajnos 2 évig tartott, mire ez annyira elmúlt, hogy már nem zavart, ha pl. a párom végigsimít rajta. Szóval kitartást, el fog múlni, de van akinél tovább tart.;)


Bocs a hosszú hozzászólásért.:)


Kitartást kívánok mindenkinek, aki előtte áll azért, aki pedig már túl van rajta, akkor azért!

50021. Muffin91 (válaszként erre: 50019. - Yzzi)
2021. febr. 8. 10:01
Szia! Doki szerint hónapok is lehetnek, nem kell ráparázni. Én szerdán leszek 5 hetes műtött, a hasam közepe még mindig teljesen érzéketlen. Viszont a vágásom és a szeméremdombom, amiket a műtét után abszolut nem éreztem, kb 3 hét alatt rendbejött.
50020. Kajszi72 (válaszként erre: 50019. - Yzzi)
2021. febr. 8. 07:55
Szia. Embere válogatja, de inkább hónapok, mint hetek a teljesség. Ha nincs sok hájacskád, akkor hamarabb.😀 Kalap kakit a továbbiakhoz is!🌻
50019. yzzi
2021. febr. 7. 18:35

Sziasztok!

Műtét után a vágás körüli érzéketlenség kb mikorra szűnik meg?

Ma vagyok 9 napos és kicsit jobb a hasam, mint pár napja volt, de még elég érzéketlen. Mire számíthatok? 1-2 hét vagy hosszabb idő, míg ez az érzéketlenség elmúlik?

50018. Muffin91 (válaszként erre: 50015. - Agines)
2021. febr. 6. 15:37

Szia! Nekem műtét előtti kontroll uh-n 8 volt, arra már azt mondták vastag.


Kaparás előtt 12mm volt.

50017. eritrea
2021. febr. 6. 08:13

Sziasztok!

Rég sejtem, hogy méheltávolításom lesz egyszer mióma miatt. Sajnos a kis piciből mára egy hatalmas, köldökig érő dolog lett. Tünetem - sokatokhoz hasonlóan - kevés van, a menzim tűpontos és csak 1 napig van erős vérzés, kevéske darabkákkal. Nem görcsölök közben, max 2 menzi között van némi ilyen-olyan kisebb folyásom.


Hétfőn fekszem be a Honvéd kórházba, kedden abrázió.

Elviekben március 17-én lesz a nagy műtét.


Minden infót szívesen fogadok.

Esetleg akit ott műtöttek és nem megterhelő leírni, a műtét előtti-utáni dolgokról írna nekem?

Kissé aggódok pl a béltisztítás, ébredés, őrző, felépülés stb okán.

Köszönöm válaszaitokat! 🥰

50016. 8f1ddc2679 (válaszként erre: 50015. - Agines)
2021. febr. 5. 18:56
Én úgy tudom, 5mm vagy nagyobb.
50015. Agines
2021. febr. 5. 02:37
Sziasztok, mikor mondják, hogy vastag a nyálkahártya?
50014. ila2 (válaszként erre: 50013. - Kitty7016)
2021. febr. 4. 15:00
Köszönöm a választ. Sajnálom, akkor te jól megszenveded a műtétet a mai napig. Félek tőle, hogy nekem sem marad a petefészek :( Amitől még félek, hogy nem leszek képes magamnak beadni a vérhigítót.
50013. Kitty7016 (válaszként erre: 50002. - Ila2)
2021. febr. 2. 11:30
Mütet utani fajdalom olyan kategoria volt,első gondolatom es mondatom az volt"de kar volt felebredni'.2,5 ev utan is erzem az erős diszkonfort erzest a bal oldalon,fekûdve is,igaz sok a hājam,de előtte nem ereztem,most kemeny es zsibbadt az a gomboc ott.Torok az nem faj de egy olyan erzes hogy køszörül ,krakogtat köhögtet es az faj a hasnak,a cukorka nedvesem tartja es nem kell köhøgni ,szerintem a savanykas is jo ,lenyeg hogy legyen vakami ami nedveseti,meg a keksz morzsa is iritalt hogy köhögjek es ez legalabb 2 het de az első napokban a köhøges jobban faj.kateter drén az semmi volt nekem.verzes semmi nem volt,utolag ugy gondolom jobb lett volna,talan nem lett volna vagy lenne fajdalom,es a baloldali hasam kõldokig zsibadt,hamar es szepen gyogyult a külső varras,7 dik nap szedtek ki a cernat,7 napig volt a verhigito a karba ami kek es fekete lett es görcsös de elmullik,5 nap antibiotikum inekcio napi 2 vénaba es utanna 5 nap Zinnat antibiotikum tabletta,2 het utan a menopauza összes tünete azota is.
50012. ila2 (válaszként erre: 50007. - Kajszi72)
2021. febr. 2. 08:37
Köszi a választ, nagyon jó, hogy nem teljesen felkészületlenül vágok neki, legalább tudom, mire számíthatok. Aztán majd meglátjuk. Remélem ügyes leszek én is :)
50011. Süti 2 (válaszként erre: 50005. - Tim70)
2021. febr. 2. 07:48

Úgy lesz!

Köszi!😉😊

50010. Tim70 (válaszként erre: 50009. - Yzzi)
2021. febr. 2. 07:40

Szia Yzzi!

Nyugi minden rendbe lesz. Fogod még érezni egy jó darabig ez normális. Fog húzódni, viszkedni, lesz olyan érzésed mintha bekeményedne a hasad, szurkál hol itt hol ott ez beledfér.

Lesz olyan napod, hogy egy hegyet elhúznál, majd másnap az ágyból sem akarsz kimászni. Figyeld a tested jelzéseit és pihenj, gyógyulj.

Amennyit csak bírsz totyogj, sétálj naponta többször is.

Gyors gyógyulást, az erő legyen veled 😁.

Üdv: 💖Timi

50009. yzzi
2021. febr. 2. 06:54

Sziasztok! Mindenkinek köszönöm, aki írt a vérzéssel kapcsolatban, nagyon jólesett! Tegnap az orvosom megvizsgált, megnézett UH-al is és megnyugtatott, hogy a kismedencében vérzésnek jele nincs, vérömleny nincs, a méhnyakcsonk varratai szépen tartanak, szoval minden rendben odabent! Csak én paráztam túl.

Tegnap kicsit nehezebb napom volt, nagyon fáradtnak éreztem magam, szinte ki sem bújtam az ágyból. Remélem ma jobb lesz.

Varratszedésem 2 hét múlva lesz, előbb nem, nehogy szétnyíljon a seb. Most reggel úgy érzem, mintha kicsit húzódna meg kezdene viszkedni, ez ugye jót jelent? Ma vagyok 4 napos.

50008. Kajszi72 (válaszként erre: 50007. - Kajszi72)
2021. febr. 1. 21:41
Kihagytam: őrző a műtét utáni reggelig, akkor szépen áttotyorászol a szobádba, a cuccodat hozzák.😀
50007. Kajszi72 (válaszként erre: 50002. - Ila2)
2021. febr. 1. 21:35

Szia. Katéter 24 óra, drén 2-4 nap. Ödéma, túlsúly, magas vérnyomás, nagy méh esetén biztosan van drén. Akár kettő is, egy normál csorgó és egy harmónikás szívó.

Ha kapsz, okkal kapod, a szervezetet tehermentesíti, a gyógyulást segíti. Papír ajándéktasakot vittünk, abba raktuk a zacsikat, így könnyebb volt kezelni. Kibírható és van abban valami báj, ahogy a tiri- tarka táskával totyorászik az ember a kórház folyosóin.

A torok nem feltétlenül fáj,páciense válogatja, de a mentolos cukorka a komfortérzetet is növeli.

Normál betét bőven elég, vagy iccakai, de nem kell ipari mennyiség.

A fájdalom sok mindentől függ. Leginkább, hogy hol a fájdalomküszöb és mi a protokoll az adott osztályon. Nálunk műtét után csodás löttyöt csepegtetnek, nekem 0 fájdalom volt, kb. 20 órát pihentem álomban, félálomban. Később is csak a nyugisabb éjszaka miatt kellett a gyogyó néhányszor. És itt az oldalon is szerencsére kevesen voltak, akik tapétát szaggattak. De, ha fáj, akkor kérni kell fájdalomcsillapítót, hülyeség hősködni.

A cisztával kapcsolatban annyit, ha marad a petefészek, nagy esély van a ciszták kialakulására, ezt el is mondják a dokik. Akinek műtét előtti időkben fennáll ez a probléma, méh nélkül majdnem biztos, hogy lesznek új cisztái.

Kalap kakit!🌻

50006. Muffin91 (válaszként erre: 50002. - Ila2)
2021. febr. 1. 20:47
Szia. Drén nekem nem volt. Katéter 24 óráig volt fent. Negró helyett tudom ajánlani a coopos mentol mixet, sokkal finomabb mint a negró, én mindjettőt vittem, de a coopos fogyott inkább. És igen, enyhíti a kaparós érzést a torokban, bár nekem így is elég rotty volt :D Kitartás! ♥️
50005. Tim70 (válaszként erre: 50004. - Süti 2)
2021. febr. 1. 19:51

Szia Süti! Végig csináltam nem volt gond, a hasizom gyakorlatok mentek nehezebben, de érzed a saját határaidat és meg állsz. 😁 Nem 🏇 verseny műtét utáni sportolás. Van aki gyorsabban halad és van akinek a néhány perces séta is kihívás. Csak figyeld a tested jelzéseit és fogod tudni mit tudsz és mit nem megcsinálni.

Üdv: 💖Timi

50004. Süti 2 (válaszként erre: 50001. - Tim70)
2021. febr. 1. 18:10

Szia !

És mindent lehet csinálni alakformáló edzésen?

Nem terhelt meg ?

50003. Süti 2 (válaszként erre: 49997. - Yallah2)
2021. febr. 1. 18:06
Sajnos,nem tudom a hastáncot.😉
50002. ila2
2021. febr. 1. 16:16
Sziasztok! Eddig csendes szemlélő voltam, mára már konkrét időponttal rendelkezem. Február 15. lesz az én napom, több, mint duplájára nőtt méh, közel 8 cm-es, és több kisebb myoma, ami szépen benőtte a mirena-t, jobb petefészekben 4 cm-es ciszta. 50 éves vagyok. Ahogy olvasgatlak benneteket, pár kérdés felmerült bennem (biztosan lesz majd jóó sok is). Olyan kis csövet zacsival nem kaptatok a műtét után? Ha igen, az meddig marad? Őrzőben a megfigyelés műtét utáni nap reggeléig? Katéter is addig? Sokan ajánlottátok a negrot, az mi célt szolgál (sejtésem van, esetleg a tubus miatti fájdalomra?), illetve kiváltható-e valami mással, utálom a negrot. Milyen vastagságú betétre lesz szükségem? Műtét utáni fájdalom a lőjenek le kategória? Szerintetek van esély ekkora cisztával megmenteni a petefészket? Egyelőre ennyi, bocsi, ha sok vagyok így elsőre, nagy a para. Műtét utániaknak gyors gyógyulást, műtét előtti sorstársaimnak kevésbé parás rákészülést és sikeres műtétet kívánok!
50001. Tim70 (válaszként erre: 49996. - Virkina)
2021. febr. 1. 15:01

Sziasztok!

Műtét utáni sport(a hastáncon kìvűl 😁):

- séta, totyogás 1-naptól-5 hétik. Növelve a távot és az intenzitást.

- 5 héttől, ha birod kocogás, kerékpározás

- 6 hét után lehet úszni, jógázni, táncolni.

Saját tapasztalat, nem előírás!🙏

A lényeg, hogy amit és amennyit bírsz a saját tempódba haladva. Kardió, aerobick, súlyzós edzés egyenlőre ne. Kb 4 hónappal a műtét után letoltam egy Réka alakreform edzést élőbe. (Teljes méheltávolítás bikini vágással.)

Yzzi: ne izgulj a vérzés miatt, itt sincs mindenkire érvényes sablon. Van aki kicsit vérzik maszatol, van aki egyálltalán nem. (Kb 2 napig használtam tisztasági betétet, majd azt sem, de a régiek közűl is volt aki maszatolgatott.).

Üdv: 💖Timi

50000. Muffin91 (válaszként erre: 49999. - Yzzi)
2021. febr. 1. 11:18
Szia! Ne izgulj, a vérzés normális, hiszen mindent 'szétvagdalnak' bent. 4en voltunk a szobába akinek kivették a méhét, ebből 2nek volt vérzése utána. Nekik nem adtak vérhigítót esténként és otthonra sem kaptak. Mivel tartjuk a kapcsolatot, igy tudom, hogy az egyik csajnak még mindig (lassan 4 hete) tart a vérzés. Semmi gond nincs ezzel! Ha nem niagara, nem darabos, nem kemény a poci és még a 6 hetes kontroll előtt vagy, akkor no para. Én műtét után véreztem mininálisan, még az őrzőben (a lepedő volt véres, amikor felkeltem) azóta friss vér nincs. Viszont barnás folyásom még mindig van, ami az én képzeletemben vér, csak olyan kevés, hogy lassan ér ki... Tényleg csak napi 5 csepp.
❮❮ ... 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook