Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)

❮❮ ... 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 ... ❯❯
43051. Menetlevél (válaszként erre: 43045. - Bernuska)
ápr. 17. 21:53
Akkor lesz időd megbékélni önmagaddal a műtétet illetően és kellőképpen felkészülni rá.Vegul.is jön aminek jönnie kell. Majd vigasztallak addig és meg akik itt vannak nem kell aggódnod.
43050. Menetlevél (válaszként erre: 43044. - Loren4)
ápr. 17. 21:50
Igen nekem is valamit ilyent magyarázott hogy a verzeshez kellene igazodnia,ezért kéri hogy párszor havonta megnézze.Aztan majd mondja hogyan tovább. Már eleve a ciszta hallatán beijedtem nem is értettem mindent 😁😁😁
43049. Kajszi72 (válaszként erre: 43027. - Bernuska)
ápr. 17. 21:47

Hét éve tudok a subserosa miómámról - ami már akkor is nagy volt - egyik doki rögtön pakolni akart kifele tokkal- vonóval, volt, aki azt mondta, csak a mióma, volt aki azt mondta, amíg tünetmentes vagyok, nem nyomja a vesémet, nincs probléma a menstruációmmal, addig maradjon, hátha lesz gyerek.

Én akkor az utolsót választottam. Aztán évekkel később, szinte egyik napról a másikra elszaródott minden, az 5 napos mensiből 10 lett, aztán 12. Falkaparós görcsökkel, amik előtte soha nem voltak. Volt, hogy kimaradt egy ciklus. Elmentem dokihoz, volt hormonvizsgálat, eü. küret, utána progesteron dögivel, hízás, vizesedés, míg a gyógyszer mellett eljutottam a havi 20-22 nap vérzésig, tükörtojásnyi alvadékokig. Ez 6 hónap története. Aztán jött egy elhalasztott műtét, újabb 4 hónap, cirka 80 nap vérzéssel, tovább hízás, vizesedés, vérnyomás egekben, gyengeség, izületi gyulladás. Az ágyadban nylon zsák és öreg törölköző alattad, éjszaka tampon és két maxi betét, két bugyi, biciklis naci. Volt, hogy majd elaludtam éjszaka a budin ülve, mert nem volt értelme felkelni róla. Egy éven át nem ültem le kárpitos bútorra törölköző nélkül. Nemcsak plusz bugyikat, de nadrágot, plusz pólót is hordtam magammal.

És közben dolgozz, lásd el a feladataidat, élj, légy vidám, szexelj. Hogyan????? Ez nem az az életminőség, ami a normális.

És vannak akik ezt több éven át csinálják, én ebbe a 1,5- be is majdnem belezakkantam.

43048. Katonca (válaszként erre: 43046. - Bernuska)
ápr. 17. 21:45

Már a tudattól jobban vagyok, hogy nem ficereg bennem az az idegen anyag. Most kicsit vérzik a húgycsövem, de már ez sem érdekel... Majd holnapra elmúlik.

Anyu meg van elég szépen. Eszeget jól, rádiózik, tévézik, olvas, néha nekilendül pakol rakodik a szobájába. Már egyedül megfürdik. Szellemileg váltakozó periódusok vannak. Néha teljesen tiszta, néha meg ráhagyjuk amit mond, mert nem értjük az elméje épp hol jár.

43047. Katonca
ápr. 17. 21:38
Köszönöm csajok a jó kívánságokat. Remélem már csak jó dolgok jönnek! :)
43046. Bernuska (válaszként erre: 43037. - Katonca)
ápr. 17. 20:49
Szuper! Szívből örülök, hogy túl vagy rajta. Hatalmas megkönnyebbülés ez neked. Remélem jó a közérzeted is. Édesanyád hogy van?
43045. Bernuska (válaszként erre: 43028. - Menetlevél)
ápr. 17. 20:47
Holnap megyek a másik dokihoz. Valószínű, hogy támogatni fogja a műtétet. 38 éves vagyok. Nekem is van egy kis "halogatás", májusban anyukámat műtik, most szüksége van rám, de a műtéti napló mellettem van, csak nyár közepére van időpont, így nem nekem kell lemondani, rugalmas vagyok. ☺
43044. Loren4 (válaszként erre: 43041. - Menetlevél)
ápr. 17. 19:58
Az enyém csak fél centi, de az előző vizsgálathoz képest kicsit nőtt. Azért nehéz ez, mert már nem tudom, hogy a ciklusom éppen hol tart, mert ez is okozhat cisztát, de ez optimális esetben felszívódik. Az előző cisztánál mindig közvetlenül vérzés után kellett mennem UH-ra, mert a doki szerint akkor a legjobb. Most meg nincs vérzés. (amit mellesleg nem bánok), így nem tudom, mikor menjek. Majd a következőnél kiderül.
43043. viva70 (válaszként erre: 43037. - Katonca)
ápr. 17. 19:21
Istennek hála, hogy túl vagy végre rajta.:)
43042. Diti1968 (válaszként erre: 43037. - Katonca)
ápr. 17. 18:14
De jó, végre ezen is túl vagy! :-)
43041. Menetlevél (válaszként erre: 43039. - Loren4)
ápr. 17. 17:59
Szia.Orulok hogy írtál.Mekkora a cisztád?Mert nekem 3 hónap alatt 4 centis lett.
43040. ukata (válaszként erre: 43037. - Katonca)
ápr. 17. 17:44

Erre már én is csak azt tudom mondani, hogy na végre:):)

Sok boldog cső- és kínzás mentes évet kívánok.

43039. Loren4 (válaszként erre: 43032. - Menetlevél)
ápr. 17. 17:33

Szia Menetlevél.

Nekem is csak egy petefészkem van, és ciszta van rajta. Az én dokim szerint ezt okozhatja az is, hogy elkezdődött a változókor. Azt mondta, nem lát semmi rendelleneset, fél év múlva kell kontrollra mennem, és nem kaptam rá semmit. Egy éve műtöttek, ment a méh és a méhnyak. A petefészkem 8 éve ciszta miatt lett kivéve. A másik eddig jól megvolt. Ja és 43 éves vagyok.

43038. Menetlevél (válaszként erre: 43037. - Katonca)
ápr. 17. 16:00
Jaj de jó hogy végre végeztel ezzel 🤗☺.Kívánom,hogy ezentúl csak jó dolgok történjenek veled.
43037. Katonca
ápr. 17. 15:27

Szerencsésen kiszedte a csövet a kedvenckém. Azt azért elárulom, belőttem előtte magam itthon jó erős fájdalomcsillapítóval. Még vesegörcsre kaptam. A nővérke elmondta mit csináljak, vetkőzz, feküdj, mellém tolta a kellékeket, aminek láttán már el is zsibbadt az agyam... De becsületére legyen mondva a dokinak, biztos kezekkel esett nekem. Gyors volt, nem kínzott. A végén ugrottam egy picit. Elnézést kértem tőle. Felnézett a lábaim közül: - Na mi van, mi van? - Kérdezte. Mondtam neki elnézést, hogy ugráltam. Azt mondta már lehet, kint van a cső. Észre se vettem mikor húzta ki. Vagy a gyógyszer volt nagyon jó, vagy a doki!!! A nővérke megmutatta a csövet, úgy nézett ki mint egy hosszabb sokat látott spagetti, csak lila. A mogorva nővérkét sikerült megnevettetnem. Megláttam a csövet, első reakcióm spontánra sikerült: - Ez a szar kínzott 5 hónapig? :D Na innen jó volt a hangulat...

Calcium oxalát whewellit 100 %-ban a drágakövem. A legkeményebb kő. (Éreztem!)

6 hét múlva újabb ultrahang vizsgálat. Azt nem fejtette ki a doki mire kíváncsi. A papírra csak annyit írt, calcium pangás.

Szóval végre valahára kivezetékeztek! :D :D

43036. Katonca (válaszként erre: 43023. - Diti1968)
ápr. 17. 15:16
Mindjárt írom az élményeimet...
43035. Katonca (válaszként erre: 43019. - Ukata)
ápr. 17. 15:15

Az a helyzet, én sem hiszek, az ilyen hókusz-pókuszokban, de állok elébe, ha valaki beakarja nekem bizonyítani, hogy látja a jövőt! :)

Nostradamus nyomdokain... :)

43034. Menetlevél (válaszként erre: 43033. - Diti1968)
ápr. 17. 15:07
Hát igen, azt mondják a rendszeres mozgás segíti a felépülést és a változókor tüneteit is enyhíti. Mozogtam előtte és most utánna is igyekszem vissza nyerni az erőmet. Ami a műtéti és felépülési folyamatot illeti semmi negatív tapasztalatom nincs .Hamar gyógyultam ,fájdalom nem volt. Csak aztán volt meg egy kisebb altatásos műtétem az még egy hónap ágyba fekvést igényelt. És ezáltal jobbam legyengültem mint rémeltem.
43033. Diti1968 (válaszként erre: 43025. - Menetlevél)
ápr. 17. 14:02

Szia! Nem, saját kérésemre (5 sikertelen lombik, nem szültem, viszont 18évig szedtem fogigátlót) kivették mind a kettőt!

Én annak ellenére hogy függőleges vágásom volt, a szerencsések táborát erősítem. Nem voltak fájdalmaim, hamar vissza nyertem az erőmet, gondolom hogy a rendszeres sport miatt és hamar visszazökkentem a régi kerékvágásba.

Hőhullámaim inkább csak éjjel vannak, már azok is eltűnő félben, mert van hogy 2 hétig nincs is, a hegemből 2 pici halvány csík látszik, mint a szaggatott vonal, de az egész nem.

Nekem maradt a méhnyak/méhszáj, síkosítót használunk elvben, de már hónapok óta nem kívánom az együttlétet (50 leszek ősszel) de ennek inkább párkapcsolati okai vannak, bár a libidom sem a régi már.

Mindent egybevetve nekem csak pozitív változást hozott a műtét a sok görcsölés, kiszámíthatatlan vérzés, vérszegénység miatt.

Üdv,

Edit

43032. Menetlevél (válaszként erre: 43031. - Ukata)
ápr. 17. 14:02
Értem ☺.Akkor én úgy gondolom neked már nem lesz annyi problémád a petefészek miatt. De azért legalább évi kontroll ☺
43031. ukata (válaszként erre: 43029. - Ukata)
ápr. 17. 12:43
Ja, és 11 évvel vagyok idősebb Nálad, vagyis nálam ez az állapot már "normális". Mármint a menopausa és a lassan nem működő petefészkek.
43030. Tia69 (válaszként erre: 43002. - Annee76)
ápr. 17. 12:42
Annee! Nekem kapcsok voltak,6.napon kiszedte,és haza is engedett,nem kellett vissza menni csak a szövettanért két hét múlva!
43029. ukata (válaszként erre: 43024. - Menetlevél)
ápr. 17. 12:39

Nálam ez a petefészek már nem működik jól kérdés több mint 5 évre nyúlik vissza, azóta lépett fel nálam a menopausa, így nem csodálkoztam műtét után, amikor a doki azt mondta, hogy már nem nagyon működik, de a csontritkulás elkerülése ill. az idő kitolása miatt hagyta bent.

Engem a doki, aki műtött, 6 hetesen sem akart látni, azt mondta, hogy elég az 1 éves kontroll. Azért a biztonság kedvéért elmentem a régi nőgyógyászomhoz.

43028. Menetlevél (válaszként erre: 43027. - Bernuska)
ápr. 17. 12:05
Megértelek most hogyan érzel. Nekem sem volt erős vérzésem,menstruációm rendben volt,fájdalmaim nem voltak.Amikor kimondták hogy ki kellene venni a méhemet én úgy gondoltam legyen. Aztán adódott pár probléma ami miatt halasztottam fel évet a műtétemet. Mivel nekem is azt mondták nem sürgős. Az én döntésem. Végül egy másik orvoshoz mentem el a műtétet megbeszélni. És feltettem neki azt a kérdést hogy miért nem erős a vérzésem. Azt mondta mert valahol bent marad a vér. És igaza volt.Ez a 6 hónap halasztás annyit tett hogy már ekkor a petefészkem sem látszott az egyik. Azt is ki kellett venni. Endometriozis az van a szövettanra irva. Es most ott tartok hogy 4 hónap műtét után egy ciszta van a megmaradt petefészken. Ez az én történetem. Sajnos nem tudom megmondani hogyan dönts. De hátha segít mérlegelni. Én nagyon sokat mérlegeltem a petefészek megtartásával kapcsolatban mert 44 vagyok és még közel sem álltam a változó kornak mindenki azt tanácsolta maradjon. Remélem végül a ciszta felszívódik ahogy a doki mondta.
43027. Bernuska
ápr. 17. 11:48

Eléggé tanácstalan vagyok a tegnapi „orvos látogatásom” óta. A kaparékból nyert minta alapján a szövettan rendben van. Ennek természetesen nagyon örülök. A méheltávolítás oka a rengeteg nagy mióma lenne, illetve a hatalmas méhem. De nekem kell eldöntenem, hogy mi legyen, ő nem mondhatja meg, csak javasolhat. Mert ha műtétet mond és műtét közben szövődmény van, akkor ő a hibás, ha azt mondja, hogy ne legyen műtét, akkor meg elvérezhetek. Így tehát ezt csak én dönthetem el. L De ő amúgy méheltávolítást javasol, mivel hatalmas. Azt mondtam, hogy akkor vegye ki. Már nem akarok szülni. A protokoll szerint holnap még megyek egy főorvoshoz is, aki véleményezi még a műtét lehetőségét.

Azonban van bennem kétség: gyakorlatilag nincs semmi jelentős tünetem, panaszom, érdemes ezért kés alá feküdnöm? Erősebb a vérzésem, mint néhány hónapja, de még így is elviselhető. A ciklusom rendben van. Néha keménynek érzem a hasam, olyan mintha felpuffadnék (bár a leleteimen az van, hogy puha, jól tapintható), meg kb. havonta egyszer érzem, hogy fáj, de az is elviselhető.

Szóval nem tudom, hogy mitévő legyek. Érdemes-e most egy „egészséges”, de legalábbis tünetmentes állapotot lerombolni műtéttel. Attól is félek, hogy ha kiveszik a méhemet, akkor kezd el a többi szervem pl. cisztásodni.

43026. Menetlevél (válaszként erre: 43018. - Ukata)
ápr. 17. 11:32
És még annyi ukata hogy a félévente ultrahang ellenőrzés legyen meg. Mert némelyik ciszták tünet mentesek. Viszont ott vannak és nőnek. Nem jelenti hogy neked is lesz.De ennyit tudok mondani amire oda kell figyelned.
43025. Menetlevél (válaszként erre: 43023. - Diti1968)
ápr. 17. 11:29
Szia.Koszi a drukkot 🙂 majd egy hónap múlva meglátom mi lesz az eredmény.Neked maradtak a petefészkeid?És így egy év után hogyan érzed magadat?
43024. Menetlevél (válaszként erre: 43018. - Ukata)
ápr. 17. 11:16
Szia.Nekem mióma miatt ment a méhem és egyik petefészek endometriozis miatt.A másik teljesen egészséges volt.Ciszta miatt most tünetem.nem volt.Itt megy a 6 hetes kontrol. Majd arra rá a 3 hónapos. És most jött volna a félévente. De mivel jött ez a ciszta mehetek havonta méregetni a nagyságát. Fel kellene szívódnia, hat nagyon remélem végül jóra fordul. Nekem nem mondták meg eddig hogy csökkent volna a petefészek működése. De azt többször is elmondta hogy jól működik.
43023. Diti1968
ápr. 17. 11:04

Katonca! Remélem már túl vagy a nehezén! Majd írjál mi volt!

Menetlevél! Drukkolok, hogy hassanak a gyógyszerek és eltűnjön a ciszta!

Én szombaton leszek 1éves műtött! Hogy szalad az idő....

Üdv,

Edit

43022. Menetlevél (válaszként erre: 43017. - Zsonett70)
ápr. 17. 11:03
Szia Zsonett70. Köszi a szavaidat .Csak már ennyi szenvedés után kicsit magam alá estem de igyekszek tovább menni. Remélem a következő kontrol jobb híreket hoz.
❮❮ ... 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2018, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | Facebook