Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 ... ❯❯
50218. edinaedina (válaszként erre: 50217. - Heni71)
2021. márc. 15. 17:27
Biztosan. Hatalmas para, de ha már ott vagy, minden pikpakk megy. Nagy röhögések a szobatársakkal... Nincs, ami közelebb hozna, mint egy közös szenvedés. Aztán amire észbe kapsz, már otthon is leszel.
50217. Heni71 (válaszként erre: 50215. - Edinaedina)
2021. márc. 15. 17:18
GRATULÄLOK és gyors regenerälodäst kivänok! Nekem pont egy hetem van még a mütétig és bizom benne hogy én is ilyen ügyes leszek😁🙏
50216. Anett70 (válaszként erre: 50215. - Edinaedina)
2021. márc. 15. 16:50
Ügyes vagy, gratulálok,jobbulást!
50215. edinaedina
2021. márc. 15. 14:28

Sziasztok. Először is szeretném megköszönni azoknak, akik írtak, amikor a műtét előtt álltam, de azoknak is, akiket csak olvashattam, sokat segített ez az oldal, a rengeteg tapasztalat.


Túl vagyok a műtéten, teljes méheltávolítás hasi vágással, 17 centis miómám voltm plusz az egyik petefészkemből vettek ki a ciszta miatt.


Én rettegtem, soha nem voltam kórházba, pláne műtéten, de most, hogy túl vagyok rajta, azt mondom: egyáltalán nem volt borzasztó (legalábbis eddig).


Nálunk (Szombathely) nem volt előzetes hashajtás, a katéter felhelyezés se volt vészes, nekem szerencsére másnap azonnal ki is húzták, drainem nem volt. Az őrzőben töltött nap szar, nagyon, én mondjuk simán el tudtam forogni az ágyon, de fájt, kurvára. Az altatóorvos szerint bazira nem reagáltam jól a fájdalomcsillapítókra, sok kellett. Aztán másnap reggel katéter ki, vissza a szobába, és már nem fájt egyáltalán. A dokik rohotek rajtam h törökülésben ülök, mint akit nem is műtöttek, de mondták, hogy nyugodtan, és mászkáljak, ha az jó, úgyhogy én lettem a szoba mindenese.


Ami rossz volt, a kaki-ügy: nálunk Cerukánnal (v Cerukállal) próbálták a beleket működésre bírni, na az fájt, de a keddi műtét után csütörtök reggelre meglett a produktum, szombaton ki is engedtek. Már majdnem pénteken, de a dokim azt mondta, hogy 72 órára még húzzak rá 24-et.


Nekem nem volt (a cerukálos kaland után) se pukiverseny, se puffadás, se kőérzet, sőt, tökre látszik a hasamon, hogy kiment onnan ez a miómás cucc. A pisi kicsit kellemetlen, de sok év után először nem félóránként pisilek, csak úgy, mint a normális emberek: átalszom az éjszakát stb.


Most 6 naposan sétáltam először kint fél órát, egyáltalán nem viselt meg, igyekszem azért sokat feküdni, de csak mert tudom, hogy kell, nem vagyok fáradt. Ha igen, azt onnan érzem, hogy kicsit szédelgek és fázom.


Igyekszem keveset enni, hogy ne terheljem a beleket feleslegesen, csütörtöktől home office-ban kezdem a munkát.


Csak azt bánom, hogy nem műttettem meg magamat korábban, amikor a pisipanaszaim már tényleg komolyak voltak.


Kifaggattam a dokimat, azt mondta, semmi akadálya, hogy a felépülés után ugyanúgy kettlebellezzek, mint eddig... Egyébként is úgy gondolom, hogy nagyon sokat segített, hogy szinte napi edzésből mentem műtetni jó állóképességgel.


Most reménykedem, hogy ez a jó így is marad és egyre jobb lesz, nem lesz komplikáció stb...


Szóval, tudom, mindenki fél, és nem is leányálom, de ki lehet bírni...


Jó egészséget kívánok nektek, Edina :)

50214. ibab (válaszként erre: 50191. - Yallah2)
2021. márc. 14. 22:35
Igen, ugyanaz,mint nekem. Csak az enyémet nagyon korán felfedeztük és ráléptünk a nyakára. NEki sajnos már áttétet adott és késő volt. NAgyon összebarátkoztunk és mintha a tesómat vesztettem volna el!!! Remélem, te jól vagy!
50213. Klarissza71 (válaszként erre: 50206. - Ldi)
2021. márc. 14. 14:53

Szia!Én 9 hónapja vagyok túl a műtéten laparoszkópos méh és petevezető eltávolításom volt a műtét után vérezgettem kb 3 hétig aztán teljesen elmúlt és semmilyen tünetem nincs akkor se amikor jönnie kéne én azon szerencsések közzé tartoztam,hogy soha nem görcsöltem menstruáció idején!

Mondjuk nekem már a műtétem előtt 3 évvel nem volt menstruálásom csak akkor jött vissza mikor abba hagytam a fogamzásgátlót de szerintem az már csak attól,hogy így jelezte a bajomat és kiderült,hogy közel álltam ahhoz,hogy rákos legyek!

Mielőbbi gyógyulást akik mostanában estek túl a műtéten és egy nagy kalappal azoknak akik még várnak rá!

50212. jankriszy (válaszként erre: 50202. - Kajszi72)
2021. márc. 14. 13:52
Köszönöm Kajszi a választ! Te mindíg naprakész vagy 😘! Ila 2 jobbulást neked is most már akkor tudjuk, hogy direkt van ott a kis göb😉! Gyógyuljon mindenki hamar. Vigyázzatok magatokra.
50211. Kajszi72
2021. márc. 13. 22:33

A méh bejárata a méhszáj. Egy gyűrűs izomzatú kapu, kb, mint a végbélnyílás. Ha kell kitágul, kinyílik (szex, szülés) amúgy összezár és védi a méhet.

Mivel más a funkciójuk, másfajta nyákszövet van rajtuk. Nincs egy határozott vonal, ami elválasztaná látványosan a két szövetet, finom átmenet van. Szóval nem hanyagságból vagy kóros állapot miatt maradnak a méh nyáksejtjei a méhnyakon műtétkor.

Mintha lekvárt kennél a vajaskenyérre... ahogy fogy a lekvár a késről, előtűnik a vaj, a szelet másik végén meg semmi lekvár nincs már. Valahogy így.😁

50210. Kajszi72 (válaszként erre: 50206. - Ldi)
2021. márc. 13. 22:12

Szia. Kb 2 nap, max 2x maszat a klotyópapíron, ennyi. Idővel ennyi se. De a premenstruációs tünetek maradnak.

Ne para, ez nem rendes vérzés, kb., mint amikor az orrodban elpattan egy hajszálér, amit orrfújásig észre se veszel.

50209. Muffin91 (válaszként erre: 50206. - Ldi)
2021. márc. 13. 20:43

Én ezért vetettem ki a méhnyakat is. Nem szeretnék mensit :)


A méh és a méhnyak ahol találkozik, nagyon kicsi rész, de maradhat a méhnyakon endometrium. Aki vérzik, azt írta hogy elvan egy tisztasági betéttel, szóval minimális a mennyiség. Én legalábbis ezt szűrtem le a beszámolókból :)

50208. Kattantka (válaszként erre: 50206. - Ldi)
2021. márc. 13. 18:58
Szia! Nálam teljes eltávolítás volt ugyan, de előtte én is sokat olvastam. Olyan esetben fordulhat elő menstruáció, ha a méhnyaknál a méh szövetéből marad. Ezek "egymásba" tudnak csúszni vagy alakulni. Nem értem pontosan az orvosi hátterét, de ilyesmi a lényeg. Talán éppen ezen a fórumon olvastam erről, de az biztos, hogy itt a Hoxan valamelyik méheltávolítós fórumon.
50207. edyth2 (válaszként erre: 50206. - Ldi)
2021. márc. 13. 18:52

Szia!

Január 21-én volt a műtétem. Nem volt azóta menstruációm és semmilyen ahhoz hasonló...eddig legalábbis ...

50206. Ldi
2021. márc. 13. 17:55

Sziasztok!

Kérdezni szeretnék Chrobak műtéttel kapcsolatosan .

Kérdésem a következő lenne,aki átesett már chrobak részleges méheltávolitáson az esetleg megosztaná e a személyes tapasztalatát a műtét utáni esetleges menstruációval kapcsolatosan ?több féle forumon olvastam hogy chrobak műtét után esetlegesen nyomokban illetve kismértékben továbbra is van menstruáció de olvastam a másik végletett is hogy teljes mértékben megszünik ....valakinek van esetleg saját személyes tapasztalata hogy nála hogy alakult ez az egész ?vagy egyáltalán mi alapján döl el hogy lesz e menstruálás vagy sem?és ha igen az milyen mértékben jelentezik ?köszönöm szépen ha választoltok 🤗

50205. Pave (válaszként erre: 50204. - Kajszi72)
2021. márc. 13. 11:26
Igen,köszi Kajszi,ma eltotyogtam az utca vegéig.kb.400 m,hát, eleg volt. A tea,viz mar a fülemen folyik,de muszáj,már az örzőben is észrevettem,minta pufibbak lennének az ujjaim,es a szemem alatt is szépek a táskák,nem tudom,ez a lustább veseműködés,vagy a mozgashiany miatt van. De alakulnia kell,mint púpos gyereknek a prés alatt,más opció nincs:)
50204. Kajszi72 (válaszként erre: 50203. - Pave)
2021. márc. 13. 08:02

Szia. Te most otthon kell játszad a kórházasdit. Ez nekünk 4 nap pihi volt, totyogással tarkítva, a kaját is kaptuk. Feküdj hanyatt, párnázd kényelmessé, már amennyire lehet, aludj sokat, igyál sok vizet, totyogj kicsit, aztán pihi, ezeket ismételd, ahogy az erőd és a kedved engedi. Egyél könnyű kajákat, főként leveseket, csirke húst. Alaposan rágj meg mindent, hogy könnyebb legyen emészteni, de össze is mixelhetik neked. Amint érdemleges kaja kerül beléd visszatér az erőd, ettől a kedved is jobb lesz. 😁

Az ágyból ki- be elég nehézkes az elején, és mivel az otthoni ágyak alacsonyabbak, mint a kórháziak, talán a térdelős, rá- és lecsúszós technika segíthet. De ez csak egy ötlet. Pisinél kell egy kis hasprés, a kakit meg kb. vasárnapra várd. Ma beindul majd a lufiverseny is rendesen, de otthon nyugodtabban pukogat az emberlánya. Gyömbér, espumisam segíthet.

Ne csinálj semmi házimunkát! Semmit! Totyogás, pihenés, kaja, ennyi az első pár nap, amit a kórházban tennél, ha nem lenne covid.

Gyors gyógyulást, sok türelmet, kalap kakit mindenhez!🌻 Napról napra jobb lesz, érezni fogod Te is!

50203. Pave
2021. márc. 13. 07:33
Sziasztok, új vagyok itt, de az elmúlt hetekben -mióta megtudtam,hogy műtétem lesz-sokat olvastalak benneteket, sok hasznos tanácsot gyűjtöttem össze,köszönöm nektek. Csütörtökön műtöttek, és péntek este már itthon voltam, a Covid miatt a helybelieket a lehető leggyorsabban hazaküldik. Most úgy érzem magam, mint a farkas a Piroska mese végén: mintha köveket varrtak volna a hasamba, olyan nehéz, csak húzom magam után. Egy fordulás az ágyban is kihívás. Mondjátok,légy szíves,hogy ez jobb lesz.Még egy -egy pisi is kihívás, mert nyomni nem igazán merem, csak a gravitáció segít:) A nagyobb dolgokról nem is beszélve. Elég mobil vagyok, a séta már a műtét másnapján jól ment, de most úgy érzem, még nagyon hosszű út áll előttem...
50202. Kajszi72 (válaszként erre: 50200. - Ila2)
2021. márc. 13. 06:26

A seb szélén vannak a csodacsomók, hogy megakadályozzák a továbbrepedést. Kisimulnak majd idővel. Egy varrott hegnek kb. két év, amire tökéletesen egy szinten lesz a bőr felszínével.

7 kisebb nagyobb varrt hegem van a hasi vágáson kívül.

50201. Kajszi72 (válaszként erre: 50199. - Ila2)
2021. márc. 13. 06:14

Ááááá... Hát engem bezavart az őrző meg friss műtött kifejezés, pedig vagy 3x elolvastam amit írtál. És nem is banyavizes éjszaka volt...😂

Nagyon sajnálom, hogy ott így ráparáztak erre a kaki témára. Nálunk nyugi volt, nem ba sztattak vele senkit. Megkérdezték, mert meg kell kérdezniük, de ennyi.

Szerdán műtöttek, szombaton délután kaptam valami gyogyót, és azt az itinert, ha estig nem lesz produkció, akkor vegyem be, hogy segítsen. Nem álltak őrséget a szaniter mellett, sőt orvos mondta el egy viziten, hogy nyugi, a bélrendszer x méter, kaja meg nem sok, idő kell neki, mire a vécében landol a végtermék, ha a puki kijött, az is kijön. 😂

Úgy örülök, hogy félreértettem! 😂

50200. ila2 (válaszként erre: 50192. - Jankriszy)
2021. márc. 12. 23:16
Szia, én lassan 4 hetes leszek, a varrat végén nekem is van egy nagy csomó. Én is kíváncsi lennék, hogy felszívódik-e.
50199. ila2 (válaszként erre: 50189. - Kajszi72)
2021. márc. 12. 23:11
Győr. Itt nagyon ráparáztattak a témára. Kétszer kellett, hogy kimehessek az őrzőből. Haza sem akartak engedni addig amíg nem volt, és miután a jövő évi is kijött belőlem, persze semmit nem tudtam produkálni, így másnap újra kaptam kúpot. Vasárnap délig ehettem utoljára, hétfőn műtöttek és kedden délben kaptam először ehetetlen zsíros levest. Nekem már az őrzőben másnap reggel kivették a csöveket, az osztályra már anélkül mentem. Hétfőn reggel fél 9-kor műtöttek, felkelni másnap hajnali 4-kor kelhettem fel.
50198. Muffin91 (válaszként erre: 50183. - Kajszi72)
2021. márc. 12. 22:25

Szia! ❤️


Üszkösödbi még nem kezdtem szerencsére ✌️😂😂

Olyan fura az egész. Azt hittem hogy a 29 évemmel már nem tud semmi meglepetést tartogatni a testem. Hát tessék...megkell tanulnom kakilni és pisilni :D


Ezek a brutál szúrások tényleg megszűntek, 1 napig tartottak. Fura volt egy olyan szervet érezni, ami már nincs is bennem... De szerintem itt mindenki érti, miről dumálok :) Néha mensiszerű görcsöket is érzek, a páromnak mondtam is, hogy jön a mensi, könnyesre röhögte magát🙈🤪


Köszönöm a válaszod ❤️

50197. eritrea (válaszként erre: 50196. - Tim70)
2021. márc. 12. 19:46

Szia Timi! 😊

Igen, erre számítok én is, az orvos által mondottak alapján.

💗

50196. Tim70 (válaszként erre: 50195. - Eritrea)
2021. márc. 12. 18:42

Szia Eritrea!

7-8 órával a műtét után bikini vágással talpra állítottak még az örzőbe, majd másnap reggel is egy cica mosdásra. Ettől kezdve már magamtól álltam fel 2-3 óránként és próbáltam a folyosón minél többet sétálni.

Ahány ház annyi szokás, de nyugi

Üdv: 💖Timi

50195. eritrea (válaszként erre: 50194. - Kajszi72)
2021. márc. 12. 16:21

Nekem nem laparoszkópos lesz.

Emberfej nagyságú a mióma.

50194. Kajszi72 (válaszként erre: 50193. - Eritrea)
2021. márc. 12. 16:08

Laparoszkópos műtétnél még aznap felállítanak mindenkit.

A beöntés is béltisztítás, a fosató löttyökkel kevesebb meló van talán.

A katéter altatásban felrakása jó dolog, egy stresszorral kevesebb.😁

50193. eritrea
2021. márc. 12. 15:48

Köszönöm Kajszi! Már megijedtem.

Engem a Honvédba műtenek, ott hashajtás nincs. Csak este és reggel beöntés. A katétert is altatásban teszik csak fel. Az őrzőben meg már majd ehetek 2 óra múlva és aznap fel is kell majd kelni segítséggel. Beszéltem a doktornőmmel erről. De ez a bélmozgatás nem stimmelt. Két pruduktumot sem említett feltételként semmire se.


Szerintem ahány kórház, annyi szokás. Vagy legalábbis remélem és igazából sokféle eljárásrendről olvastam itt, szóval ki tudja milyen lesz az én utam 😊 ami egyenlőre nyitott, mert a jövő heti 17-i műtétemet lemondták és most várakozok mikor lesznek megint műtétek.


Mindenkinek kitartást és egészséget kívánok 🌼

50192. jankriszy (válaszként erre: 50188. - Ila2)
2021. márc. 12. 15:05
Ez érdekes..minek kelett volna kijönni?? Hiszen első nap infúzióban jön minden és a katéterbe távozik. Én csak másnap kaptam reggelit az is csak 4 nyamvadt babapiskóta. Aztán meg leves és krumplipüré ebédre. 3. nap mire valami felhalmozódott a belekbe. Senki nem tudott spontán kakilni kaptunk szirupot (levolac??) Na aztán 4. napra az elrendezett mindent 😂 Egyébként fájt💩🥵 Most vagyok 3hetes és még szokott görcsölni a nagy wc. Ha már itt vagyok akkor kérdeznék a heggyógyulásról: Van egy 1-2 cm hosszú gumó szerü keménység a varratom egy kis szakasza melett pont a varatt egyik oldalán egy bekeményedett kisebb babszem méretű csomóka a bőr alatt. Ez felszívódik-szívódhat?? A varatt többi része sima szép egyenletes puha.
50191. yallah2 (válaszként erre: 50179. - Ibab)
2021. márc. 12. 14:55
Jajistenem! Szegény! Én emlékszem rá. Neki volt petefészek rákja. Wertheim műtétje volt és elég fiatal volt. Nagyon sajnálom! 😢😢😢😢😢😢
50190. Kitty7016 (válaszként erre: 50188. - Ila2)
2021. márc. 12. 11:18
Őrzőben csak masnap reggel lehet felkelni,es akkor visznek a normal szobaba,kateterrel es drain csővel,mütet előtt beöntes vagy hashajtozas,mitől kaki,amikor mar mütet előtti nap csak reggelizni volt szabad.es az őrzőben kábaság van ez sok alvas.
50189. Kajszi72 (válaszként erre: 50188. - Ila2)
2021. márc. 12. 10:08

Műtét után hashajtó??????

Üres gyomorra??????

Ilyet még nem is hallottunk, hogy az őrzőből csak produktum után lehet szobába menni...

Melyik kórház ez?

❮❮ ... 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook