Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)

❮❮ ... 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 ... ❯❯
42964. Kajszi72 (válaszként erre: 42952. - Annee76)
ápr. 15. 09:16
Szia. Nemrég műtöttek és nekem is tisztes hasi hájszerkezetem van. Amire biztosan számítanod kell, hogy orrba- szájba ellenőrzik majd a vérnyomásod. Az is biztos, hogy lesznek drain csöveid, mert vizesebbek a szöveteid ( vérnyomás + hormonok). A pisikatétert másnap kiveszik, a draineket később. Engem nem bikini vonalban vágtak, hanem felette, pont azért, hogy szabadon legyen a varrat a hájamon. A kórházban a műtét után pépes trutyikat fogsz kapni, és az emésztés újraindítása csodás pukiparádé, mintha léggömbök versenyeznének a beleidben, de ez a normális. Inni kell sokat és ha éhesnek érzed magad inkább igyál valami cukros löttyöt - gyömbér, gyümölcslé - de ropinál komolyabb kaját ne egyél, mert a beleid nincsenek rá felkészülve. És ha nem szereted a hálóinget, nyugodtan vigyél pizsamagatyókat vagy játszónacit, mert simán fel tudja venni az ember. Rajtam hálóing a műtét reggelén volt kb két órán át, aztán másnap reggel 20 percet, amíg átkísértek az őrzőből a szobába. Kalap kakit, és úgy gondolj a műtétre, hogy megszabadít valamitől, ami most rossz Neked.
42963. Kajszi72
ápr. 15. 08:43

Sziasztok. Nagyon régóta olvaslak benneteket, egy hónapja műtöttek, az itt írottak sokat segítettek a műtétre hangolódásban, az ajándéktasak pedig, amiben a zacskókat hordtam lenyűgözött mindenkit. :)

Így utólag is köszönök mindent. Most azért jelentkeztem be, mert talán én is tudok segíteni.

42962. Mnikii (válaszként erre: 42958. - Willow26)
ápr. 14. 22:55

Elhiszem hogy túl akarsz lenni ezen csak az nem mindegy hogyan

Írj egy e-mail címet és elküldöm a doki elérhetőségét

42961. fmadri (válaszként erre: 42959. - Yallah)
ápr. 14. 20:27
AZ enyémen simán lehetett pedig az állami szférában dolgoztam.
42960. yallah (válaszként erre: 42948. - Fmadri)
ápr. 14. 20:07
Ha nem Te voltál beteg az más.
42959. yallah (válaszként erre: 42947. - Bernuska)
ápr. 14. 20:06
Egynaposra nem. Pont így jártam két éve, hogy szabin voltam, mikor elindult a Cunami és eü küretem volt. Egyébkén meg úgy tűnik, munkahelye válogatja. Nálunk nem lehetett többnapos kórházi tartózkodásra szabit kérni.
42958. willow26 (válaszként erre: 42957. - Mnikii)
ápr. 14. 17:46

Szia!

Nem règ költöztem Pestre. Én bármit megadnèk màr,csak legyen vège ennek a mostani állapotnak... ezen gondolatomat nyilván bánni fogom kèsőbb, de most csak szeretnèk ùjra önmagam lenni, ès nem önmagam árnyèka

42957. Mnikii (válaszként erre: 42870. - Willow26)
ápr. 14. 17:24

Üdv willow26! Nem tudom merre laksz, Pécsen van egy jó doki akit ajánlanék neked, van magánrendelese is 10000 Ft

Mindenképp keresd a legjobbat , nagyon fiatal vagy még, előtted az élet és gyereket is szeretnél

Nekem “csak” miomam volt, méheltavolitas lett a vége, de műtét előtt 3 orvosnál is jártam,

Kitartás

42956. Diti1968 (válaszként erre: 42922. - Annee76)
ápr. 14. 15:51

Kedves Annee!

Hát a súlyfelesleg sajnos hátrány egy ekkora műtétnél és a felépülésnél is, de azért nem kell kétségbe esni.

Nekem is hasi műtétem volt, de nem császáros bikini vágással, ha nem függőlegessel. Kivették mindkét petefészket az én kérésemre és a méhet, csak a méhnyak maradt. Mivel van egy masztopátiás csomó a mellemben én sem kértem hormonpótlást, de így is elviselhető a klimax. Nekem napközben egyáltalán nem volt hőhullámom, csak éjjel és az is változó, hogy hányszor és van hogy hetekig az sincs, de nekem 21-én leszek egy éves műtött és ahány ember annyi képen reagál a szervezete erre a drasztikus változásra. Sajnos senki sem tudja megmondani neked a tutit.

Mivel az ösztrogén, aminek a dominanciája a miómákat okozza, a zsírban raktározódik, ettől is függ kire hogyan hat a műtét, mennyi tartaléka marad utána.

Az első nap nehéz, de utána sokat kell járkálni és napról napra jobb lesz. Nekem csak hólyag katéterem volt, a műtét másnapjának délutánján vették ki, attól kezdve egyedül kellett felkelni és wc-re járni.

A sebbel kapcsolatban az a lényeg, hogy mindíg szárazon kell tartani, ne pálljon be amikor már nincs rajta kötés. Ha úgy érzed, hogy neked ez neked gondot okoz, lehet kapni "inteligens" kötszereket, amik segíthetnek.

Ha van az ismeretségben kérjél kölcsön Bioptron lámpát, az is nagyon jó hatással van a sebgyógyulásra és a különböző hámosító és hyaluron savas cuccok is (aloe gél, Curiosa gél, Contratubex, Neogranormon) ha már teljesen zárt a heg.

Üdv,

Edit

42955. Zsonett70 (válaszként erre: 42945. - Yallah)
ápr. 14. 15:41
Én ahogy hallotam a betegektől bár mit kíválthatsz szabival ha van elég és a főnőkőd engedélyt ad a szabira.
42954. Zsonett70 (válaszként erre: 42945. - Yallah)
ápr. 14. 15:37
Hogyne lehene,csak őrűlnek hs nem nekik kell fizetni.Rengezegrn iratnak szabit kórházi ápolásnál főleg hogy sokan amugy se tudják kivenni pláne.Meg soknak fűgg a pénze attól mennyit volt tp. Sajnos.😐😣
42953. Bernuska (válaszként erre: 42952. - Annee76)
ápr. 14. 14:54
Nekem is ez a "szerencsém"...én is kórházban dolgozok, bár nem eü.területen, de azért sokat jelent, hogy van kapcsolatom.
42952. Annee76
ápr. 14. 14:42

Köszönöm a választ mindenkinek! Maximálisan rendes és kedves a főnököm!!! Szerintem a legszuperebb főnök akivel valaha találkoztam. :) Mindenképpen váltok majd ki táppénzt szabival mert nálunk ha meghaladja a 30 napot a táppénz már munkaorvosi kell... na meg év végén búcsút inthet a jutalomnak aki 30 napot volt egyben táppénzen..

SOTE 1-en műtenek amúgy és én is a SOTE-n dolgozom, csak a biztonságtechnikán :) SZóval kicsit protekciós vagyok :D

42951. Bernuska (válaszként erre: 42950. - Bernuska)
ápr. 14. 14:34
Szóval két hét szabit erre szánok.😀
42950. Bernuska (válaszként erre: 42949. - Kriszti1981)
ápr. 14. 14:33
Attól függ szerintem, hogy ki mennyi szabit tud feláldozni erre a célra. Én is spórolok a szabival. Úgy számolgatok, hogy 4-5hetet itthon maradok, persze ez az optimális állapot, ha nem leszek jól,akkor muszáj többet, és az itthonlét utolsó hetét a felépülésre szánom még, majd még egy hetet arra, hogy két hétig csak 4 órában dolgozzak.
42949. Kriszti1981 (válaszként erre: 42948. - Fmadri)
ápr. 14. 13:52

Szia

Èn nem akarok beleszolni de szerintem a szabadsàgot nem korhàzi tartozkodàsra kellene elhasznàlni szerintem.

42948. fmadri (válaszként erre: 42947. - Bernuska)
ápr. 14. 13:08
Simán lehetsz szabin Én többször is voltam kórházban úgy hogy nem adtam le a papírt a munkahelyemen hanem szabin voltam Sőt a fiammal amikor bent voltam 10 napig és engem is felvettek vele a kórházba akkor sem, simán szabit irattam rá
42947. Bernuska (válaszként erre: 42945. - Yallah)
ápr. 14. 12:59
Hűha... ez szerinted igaz az egy naposra is? Amikor a küretem volt, kaptam igazolást kórházi ellátásról, de nem adtam le a munkaügynek. Szabin voltam aznap. Hétfőn megkérdezem a munkaügyes csajt. 😑
42946. Menetlevél (válaszként erre: 42922. - Annee76)
ápr. 14. 12:27
Szia. Nekem semmit sem befolyásolt a hasam,szépen és rövid időn belül gyógyult
42945. yallah (válaszként erre: 42944. - Zsonett70)
ápr. 14. 11:44
Bocsi hogy belepofázok, de kórház napjaira nem lehet szabadságot kiíratni. Az 50%. Utána vesz a háziorvos táppénzre amiből 15 nap betegszabi utána rendes táppénz amit ki lehet váltani szabadsággal.
42944. Zsonett70 (válaszként erre: 42939. - Annee76)
ápr. 14. 10:50
Igazán nem tudom ,hogy állsz anyagilag de akkor járnál a legjobban ha a kórházi napjaidra tudnál kivenni rendes szabit,az csak munkanapra számolva nem sok.De úgye ez attól függ mennyire jó indulatú a főnőkőd.
42943. Zsonett70 (válaszként erre: 42939. - Annee76)
ápr. 14. 10:40
Szia.De az első 15nap betegszabi a mun.fizeti azt hiszem 70% ez munkanapokra jár.Ha az efogy jőn a tp.60% az minden napra jár amig otthon vagy hétvégére is.Ami rohatt kevés a százalékot pontossan nem tudom de alig kaptam valamit a korhàzi napok,mivel ott elátást kapsz,no koment.😁😆
42942. Katonca (válaszként erre: 42939. - Annee76)
ápr. 14. 09:49
Ha a kórházból kijössz, adnak igazolást a bent töltött időről, amit le kell adnod a munkahelyeden, ugyan úgy, mint a háziorvos táppénzes papírját.
42941. Katonca (válaszként erre: 42939. - Annee76)
ápr. 14. 09:37

Én már műtét előtt is táppénzen voltam, mert ömlött a vér belőlem, kürettel próbáltak segíteni.

Szóval az első két hetet a munkáltató fizeti, ez a betegszabadság, utána jön a táppénz, ezt az OEP fizeti. 6 hét jár a méheltávolításra, de a háziorvoson múlik, ad többet is.

42940. Bernuska (válaszként erre: 42934. - Tia69)
ápr. 14. 09:25
Ezt a listát korábban már én is kijegyzeteltem tőled. ☺ így utólag is köszönöm.
42939. Annee76 (válaszként erre: 42937. - Katonca)
ápr. 14. 09:22

Köszönöm szépen Neked is! Igen, sajna aggódós vagyok mert annyira nem járok orvoshoz hogy 11 éve lakunk itt, de még nem tudom ki a házorvosom :D Ha megyek.. akkor általában visznek.. de eddig megúsztam.

Olyan kérdésem lenne még hogy a táppénz az hogy van? Gondolom kórház mikor felvesz onnantól táppénz.. de az első 15 nap az nem a betegszabi? Vagy az utána van? Kb 15 éve nem voltam táppénzen...

42938. Bernuska (válaszként erre: 42931. - Willow26)
ápr. 14. 09:22
Szerintem ez egy kis depresszió is lehet. korábban én is éltem így. A munkahelyen pörögtem ezerrel, túlóráztam, tartottam magam, vidám és jókedvű voltam, itthon meg csak tv-t nézem, aludtam, elhanyagoltam a családot, stb.. lelkiismeret furdalásom lett.... megráztam magam, elkeztedtem újra sportolni, azóta minden rendben van ezen a téren.
42937. Katonca (válaszként erre: 42936. - Annee76)
ápr. 14. 09:17

A lányok előttem már leírták mennyi idő a kórház, ilyesmi. A hormonpótláshoz szeretnék hozzá szólni.

Nekem kivették a méhem, petefészkekkel együtt.

50 évesen műtöttek. Az orvosom aki szülész-nőgyógyász-onkológus, azt javasolta, ne szedjek hormonokat. Igazán nem magyarázta, de hallgatok rá.

Egyenlőre egy-két hőhullámmal megúszom a dolgot, az is akkor tör rám, ha feszült vagyok valami miatt.

Egyébként 6 napig feküdtem a kórházban, nekem a műtét napja nagyon cefet élmény volt, semmi fájdalomcsillapító nem hatott, végül altattak.

De volt itt olyan lány, akinek semmi fájdalma nem volt. Tehát nem érdemes előre pánikba esni. Persze az elkerülhetetlen, hogy az ember aggódik, fél.

42936. Annee76 (válaszként erre: 42934. - Tia69)
ápr. 14. 07:38

Szia! Minden megy.. Semmit nem hagynak hátra..

Jajj, remélem minden rendben lesz...

Szeretnék hamar visszamenni dolgozni.. Szerencsére a munkám nagyon nyugis, annyira hogy kb a felét alvással töltöm. Éjszakás vagyok mindig, de csak ülök a portán.. Vagy fekszem a pihenőben. Persze azért nem szaladok a műtőből vissza.. De 1 hónap után szeretnék dolgozni újra. A főnököm nagyon rendes, mindenben támogat, pedig pasi. 😃

42935. Annee76 (válaszként erre: 42932. - Tim70)
ápr. 14. 07:33
Szia! Húú, ez jó részletes lista. Köszii. 😃😃
❮❮ ... 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2018, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | Facebook