Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


6096. Ildikó 67 (válaszként erre: 6094. - Pilike)
2010. aug. 31. 20:28
Holnap megnézem.
6095. a0aecda338 (válaszként erre: 6089. - Ildikó 67)
2010. aug. 31. 19:31

Szia Ildikó,Szia Pilike!


Nem szabad,hogy feleslegesnek érezzétek Magatokat mert nincs így.Nagyon várom,hogy összejöjjön a nagy találka,akkor talán elhiszitek,hogy csak képzelődtetek.

puszi:Timi

6094. pilike
2010. aug. 31. 18:23

Szívből ajánlom még pl a: Mi a csudát tudunk a világról?

című filmet.

6093. Ildikó 67 (válaszként erre: 6092. - Pilike)
2010. aug. 31. 18:11
Nekem már régebben mutatta a párom ezeket a videókat.Szenzációsak!!!!!!!!!!!!!!
6092. pilike
2010. aug. 31. 17:14

Jucika, Ildi.


Nem értem, kislányok. Most próbáltam, ki, nekem működik.

Mindegy. Ha felmentek a YouTube-re és ott beírjátok a keresőbe:

A víz üzenete akkor három részletben fent van egy japán kutató felfedezése. Érdekes és roppant tanulságos!:)

6091. 4f65de3fb5 (válaszként erre: 6081. - Pilike)
2010. aug. 31. 16:43

Pilike!

Én többször próbáltam beírni, de nem találom, pedig szeretném:(:(

6090. Ildikó 67 (válaszként erre: 6080. - Szofi99)
2010. aug. 31. 16:24
Szia Szofi!Tuti hagytak csonkot,mert ezt mondta a doki.Októberben megyek az éves szűrésre és akkor alaposan kifaggatom.Sok minden mást is beírhattak volna pl.azt is miért nem kaptam a műtét után a hasamba szurikat.
6089. Ildikó 67 (válaszként erre: 6081. - Pilike)
2010. aug. 31. 16:15
Szia Pilike!A kért videó nem érhető el!Írd le légyszi a címet ami a videó fölé van írva.Hátha úgy könnyebb lesz.Én hiszek a gondolat teremtő erejében és abban is amit a betegségről írtál.Kíváncsi vagyok a videókra.Tudod én is sokszor érzem magam feleslegesnek,de túllépek rajta.Majd ha zavaró leszek akkor biztos be fognak szólni páran.De amíg nem itt a helyem és neked is.
6088. erikpipi (válaszként erre: 6082. - Saci-maci)
2010. aug. 31. 13:18
Nem is tudnék mást írni, mint te, ha kérdeznének. Detto...
2010. aug. 31. 11:49
Jobb volna a klinikán,mert nem vagyok ismerős,de a kl.tudom hol van.most már csak a neve kéne.Ő jó doki?
6086. Rezeda63 (válaszként erre: 6083. - 118e94af19)
2010. aug. 31. 11:27

Szia Katus!

A Klinikán dolgozik, de van magánrendelése is Debrecenben.

Üdv Eda

6085. Saci-maci (válaszként erre: 6073. - Bbbogi)
2010. aug. 31. 11:04

Szia!

Pár nap múlva, -akár másnap- már dolgozhatsz, de a nagy terhek emelését még jobb, ha kerülöd néhány napig. tavaly volt eü. kaparásom, utána görcsöltem és véreztem, mint mensinél, de jóval gyengébbnek éreztem magam, és erőlködés, emelés nagyon rosszul esett!!!úgy hogy ezeket kerültem, de pár nap múlva minden okés lett. Ha pl csüt-p lesz, akkor utána hétvége, és hétfőn minden oké!

KB. :-))

6084. hédi67
2010. aug. 31. 09:19
Hát most pénteken bemegyek 1 napot dolgozni, kipróbálom, hogy bírom, de lehet hogy kell még egy hét itthonlét, legalábbis így érzem jelenleg. Majd beszámolok róla hogy bírtam. Egy pont van még ami fájni szokott és hát ne kelljen tüsszenteni vagy köhögni, mert az halálos. Már csak az a problémám, hogy milyen ruhát fogok tudni felvenni a hasamra, mivel olyan nagynak érzem és kellemetlen ha valami hozzáér vagy szorítja.
2010. aug. 31. 08:55
Sziasztok!Nem voltam erre pár napja.Tegnap egésznap őrűletesen fájt a fejem,biztos a front.Rezeda,melyik kórházba rendel az a doki debrecenbe?Köszike!
6082. Saci-maci (válaszként erre: 6069. - Erikpipi)
2010. aug. 31. 08:40

Szia.

Nem dohányzom, soha nem is tettem. (ill. 14 évesen 1-2 szál erejéig kipróbáltam, de ennyi. )


Csak képletesen értettem, - ahogy Te is a lőporos hordót,- hogy azon űlni veszélyes. Hát még ha az ember közben tüzet is gyújt! Akkor nagyon könnyen rápacsálhat:-((


Másik üzenethez: a hasam nagyobb-e??? hát arról jobb nem is szólni. Nadrág, szoknya vagy nem jön rám, mert hasban kicsi, vagy ha mégis, annyira rondán áll rajtam, h ogy sírni tudnék. (combhajlatnál felbuggyosodik. undorító!!! Már a felsők, vagy kabát méretét sem a mellbőség, a vállszélesség, vagy a kezem hossza határozza meg, hanem a hasam mérete, mert hát ami egyébként jó lenne, az a hasamon nem ér körbe:-(( KB mint a terhesség 7-8. hónapjában.) Bugyik: akármekkora is, lepöndörödik a has alá, ugyanez a helyzet bikinivel is. Amúgy is derékig érőt veszek, hogy a hasam fölé érjen, mert különben esélytelen, hogy fent marad, de lehajlásnál így is legurgulázik alá. :-(( (az egy részest utálom, )És nem tudom, hogy ha kikerül a hasból a normálisnál nagyobb méhem,akkor mi lesz vele. Gondolom a hasméret marad, a bőr meg -kitöltés hiányában- lógni fog jobban. Most is teszi, de ki van töltve belülről. Szóval kevés a reményem, hogy utána nem lesz undorító. :-((

Nem lenne baj, ha van egy kis poci, csak lehessen legalább ruhában normálisan kinézni.


Szia. minden jót neked.

6081. pilike
2010. aug. 31. 08:28

Sziasztok Lánykák, régiek és újak.

Múltkor elköszöntem, mert úgy éreztem kilógok a sorból. Ez azt hiszem most is igaz. DE! Talán pont ezért is vagyok itt.

Mindig úgy gondoltam, hogy az élet kétirányú utca. Adok-kapok.

Szóval nem gondolom, hogy csak azért voltam/vagyok itt, mert nekem is vígaszra. jó szóra volt szükségem.

Eljött az ideje a törlesztésnek. Csak meglehet és másképpen nyújtom a segítséget.

Én azt tanultam és hiszem, hogy betegségeinket mi magunk okozzuk. Ez kb 80-90%-ban igaz is. :) Ez biztos sokaknak nem tetszik és elfogadhatatlan tézis. Nem szeretnék megváltoztatni senkit a hitében, csak arra kérem, legyen nyitott és gondolkodjon el. Hiszek a gondolat teremtő erejében. :)

Ha kicsit is nyitottak vagytok arra amit mutatni szeretnék, ajánlom figyelmetekbe ezt a videót. 3 részből áll, és ajánlott végignézni mind a 3-t, hogy érthető legyen az egész.

A linkeket mellékelem. Szép teremtő napot! :)


[link]


[link]


[link]

6080. szofi99 (válaszként erre: 6078. - Ildikó 67)
2010. aug. 31. 07:18

Szia Ildikó !


Ebben tényleg nem szerepel, hogy milyen lettél belül. A cseplesz- azt ugy olvasom, hogy hashártyát jelent.

Azért nem mindeg hogy hagytak-e méhnyakcsonkot vagy sem, hiszen a rákszürés miatt nem mindegy, azért beleirhatták volna , nem ?

6079. erikpipi (válaszként erre: 6068. - Saci-maci)
2010. aug. 30. 21:02
Akkor a hasad is nagyobb?
6078. Ildikó 67 (válaszként erre: 6063. - Szofi99)
2010. aug. 30. 18:14
Kellő kivizsgálás és előkészítés után méheltávolítás történt hasi úton,a műtét során észlelt petefészek eltérés miatt a függelékek eltávolításával együtt,cseplesz rezekcióval.Zavartalan postop.szak után utasításokkal ellátva hazabocsátjuk.
6077. a0aecda338 (válaszként erre: 6073. - Bbbogi)
2010. aug. 30. 17:53

Szia Bogi!

Nekem csütörtöki napon volt a kis műtét,szombaton mehettem haza,vasárnap már dolgoztam.Arra azért figyeltem,hogy nehezet ne emeljek.

Ha teheted,néhány napig maradj otthon.

Puszi:Timi

6076. Rezeda63 (válaszként erre: 6073. - Bbbogi)
2010. aug. 30. 17:42

Szia!

Elméletileg néhány nap és dolgozhatsz, ha nincs semmi bajod. Erős vérzés, fájdalom stb.

Üdv Rezeda

6075. Moncsina
2010. aug. 30. 17:41

sziasztok:)

ma voltam megint a sebcentrumban, nagyon szép a sebem, beforrt már mindenhol, még most kaptam rá egy összehúzó kötést, de ez az utolsó:)

jól érzem magam, néha igénylem csak a fekvést, de ha lefekszem, mindig elalszom:)) a férjem azt mondta, olyan vagyok mint egy csecsemő:) tegnap már voltam sétálni is, megnéztem a helyi expot. felöltöztem csinibe, a farmer nadrág zipzárja birizgálta a sebemet, csak lassan birtam menni. amúgy jól birtam.

ti hogy vagytok??

6074. 4f65de3fb5 (válaszként erre: 6073. - Bbbogi)
2010. aug. 30. 17:36

Szia Bogi!

Nem tudom.

Az biztos, hogy engem két hétig tartott itthon a háziorvosom, pedig irodai munkát végzek.

Talán a többiek meg tudnák mondani.

Üdv.

6073. bbbogi
2010. aug. 30. 17:12

Szia Jucika!

Köszönöm a bíztató szavakat most készülök

felhívni az orvost azt mondta ha készen állok

jelentkezzek.Júniusban csak úgy engedett haza

a rendelőből hogy saját felelősséggel halasztom

a műtétet de hát még szerettem volna nyaralni

most meg a gyereknek kezdődik a suli.Hát a kifogások!Az eü.kaparás után mennyivel lehet

fizikai munkát csinálni?A munkám miatt kérdezem.

6072. Rezeda63 (válaszként erre: 6071. - Erikpipi)
2010. aug. 30. 16:36

Szia!

Lehet, hogy tényleg hülyén hangzik,de funkcióját tekintve ugyan az. Az érzés már nem biztos, hogy ugyan az, de abszolút kielégítő házaséletet lehet vele élni. Én nem mondom azt, hogy jobbat mint régen, inkább azt mondom más érzéseket kell megszokni.

Üdv Rezeda

6071. erikpipi (válaszként erre: 6070. - 289fab1d6b)
2010. aug. 30. 15:45
Köszi a választ. Csak ez a mobil...olyan morbid nekem, s elfogadhatatlan, persze, lehet, csak azért ,mert félelmetesen hangzik.:)
6070. 289fab1d6b (válaszként erre: 6069. - Erikpipi)
2010. aug. 30. 15:37
Hidd el a házasélettel abszolút semmi gond. Nálunk még jobb is lett mint azelőtt. Felszabadultabb lettem. nincs gond a fogamzásgátlással, nem kell aggódni a vérzés miatt. Nálunk minden tökéletes:)
6069. erikpipi (válaszként erre: 6068. - Saci-maci)
2010. aug. 30. 15:10

Szia!

sajnos nem ihatom:( Tarthatok 7 nap szünetet a gyógyszerrel, az némiképp megszünteti a vérzést, mert kitisztít, és 2-3 hétig nyugi van a vérzéssel.

Akkor mi szerencsések vagyunk, hogy megvan a családi létszám, azzal már nincs gond:)))

Olvastam ezt a mobilis hüvelycsonkot, el nem tudom képzelni, hogy ezzel, hogy lehet majd házaséletet élni:(


Sajnos már nem dohányzom, de egészségedre:DD

6068. Saci-maci (válaszként erre: 6037. - Erikpipi)
2010. aug. 30. 13:49

szia Erikpipi!

Nem vagyok jól tájékozott, hogy mi is az a hyperplasia. hirtelen rákerestem a google-ban, és azt találtam, hogy a méhtest daganatai közé sorolják, szövettúlbúrjánzás, és a hátterében ösztrogén túlsúly áll. És "persze" vérzési rendellenességeket okoz.

Rólam annyit: 39év,3 gyerek, többet nem akarunk. (ez tehát nem oka a műtét halogatásának. Csak a félsz. :-))

1,5 éve: megállapították a méh falában a miómát, akkor női ökölnyi volt. a méhem meg akkora, hogy az UH-os orvos felkiáltott a csodálkozástól, hogy "ÚRisten, mekkora a méhe!" ijedten néztem rá, erre odafordította a monitort, és rajzolt a kezével egy majnem teljes monitornyi kört, hogy "ekkora az Öné", és egy kb8-10cm-st a monitor csücskében, hogy: "és ekkora lehetne!" )Szóval a normálisnál (jóval)nagyobb. és hasi fájdalmakat, vizelési-székelési panaszokat okoz, mert a megnövekedett méhem nyomja a belső szerveket. Vérzési rendellenességek is voltak, ezért eü. kaprás lett tavaly május ban. szövettan jó, rákszűrés P2, úgyhogy oké. aztán dec-ben: nagyobb a mióma, több a panasz, újból hasfájások. Műtétet nem fogom elkerülni orvosi vélemény.

idén ápr.: jókora ffi. ökölnyi a mióma, műtét hamar-hamar. rákszűrés P2, így kisírtam a halogatást. (azóta még nem voltam kontrollon, így nem tudom, most mekkora, nőtt-e, stb. Panaszok vannak, újak is. Júl.-ban kértem egy orvos véleményét a neten. Ezt irta: "a műtét indokolt, és sürgős. Az igaz, hogy a klimax idején csökken a homontermelés, ezáltal a mióma növekedése megáll, és akár vissza is fejlődik, de erre még akkor sem érdemes várnia, ha megkezdődnek a változókori tünetek, mert a változókor min 5-10 éves időszak, ami alatt viszont még rengeteg ösztrogént termél a szervezete, ami a mióma növését elősegíti.Ráadásul ha sokáig növekszik, romolhat a vérellátása, ezért elhal a mióma belseje, és rosszindulatúvá fajulhat az elváltozás, és fenáll a veszélye, hogy ezt csak későn veszik észre." (magyarul: ha sokáig húzom az időt, a növekedése- és romló vérellátsáa miatt a belseje elrákosodhat,és az már igencsak nehéz dió lenne!. Még az életemmel is fizethetek érte, hogy húztam az időt, halogattam a méheltávolítást. ) Tehát nem a mióma maga indokolja a műtétet, hanem az elhelyezkedése, a mérete, és az okozott panaszok. A változókort megvárni ezek sz. pedig nem érdemes. A dokim szerint egyébként is messze van az még!!!


De a lőporos hordón ülés, az adott nálam is. (és még rá is gyújtottam, h ogy fokozzam az izgalmakat. :-))

Szia, vigyázz magadra, és szerintem ne hagyd annyiban a sok rendellenes vérzést.

6067. Rezeda63 (válaszként erre: 6060. - Hédi67)
2010. aug. 30. 12:13

Szia Hédi!

Én biztosan nem bírtam volna, pedig nem hasi vágással műtöttek. Szerintem maradj nyugodtan a fenekeden. Ülni sem könnyű még ilyenkor.

Üdv Rezeda

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook