Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


5975. a0aecda338 (válaszként erre: 5973. - Moncsina)
2010. aug. 25. 19:38
Őszintén?Nem vagyok irigy,én örülök,hogy vége ennek az időszaknak.Nem vagyok járatos ezen a téren,de szerintem nagy mennyiségre nem hiszem,hogy számítanod kellene.Azért a méhnyakról leváló nyálkahártya nem okozhat túl sok vérzést.
5974. 289fab1d6b (válaszként erre: 5973. - Moncsina)
2010. aug. 25. 19:35

Őszinte részvétem:(

De jó, hogy nekem nem maradt méhnyak:)

5973. Moncsina
2010. aug. 25. 19:30

Képzeljétek, nekem azt mondta a dokim, hogy lehet hogy fogok menstruálni:S

Azt hittem megúszom, és ezzel vége, de neeeem. Mivel úgy kértem, hogy maradjanak meg a petefészkek és a méhnyak. És mivel a méhnyaknak is van nyálkahártyája (amit ugyan most leégetett, de később a fiatal szervezetem nagy valószinűséggel visszatermel), ezért várható hogy fogok vérezgetni.

Mit szóltok?

5972. a0aecda338 (válaszként erre: 5970. - Erikpipi)
2010. aug. 25. 19:13
Tudod,ha nem kérdezünk,akkor azt hiszik az orvosok,hogy nekünk s minden annyira egyértelmű,mint nekik.Azért a férjedet készítsd fel arra,hogy sokáig kell kímélni és vigyázni Rád!!!!!!!
5971. hédi67
2010. aug. 25. 18:58

Kedves Saci-maci!

Nekem a vizelettartással kapcsolatban volt először problémám. Folyton pisilni jártam, már az 1 órás hazaút is időnként túl messzinek tűnt éés sajnos a bugyimban is láttam a folyamatos csöpögést. Aztán május óta folyamatosan véreztem, hiába volt egy eü. kaparás, aztán egy injekció, mindig volt valami vérezgetés. Húztam már egy ideje, megpróbálkoztam egy természetgyógyászattal is foglalkozó nőgyógyásszal is, de aztán ez a folyamatos vérezgetés az összes erőmet elvette és maradt a mielőbbi műtét. Azt már most 2 hét után látom, hogy a vizelet-problémák rengeteget javultak vagy talán el is múlnak. Persze ezt akkor merem kijelenteni, ha majd visszatérek a normális életbe. Mindenesetre biztatóak a jelek. Aki halasztgatja, annak csak azt tudom javasolni, jobb mielőbb túlesni rajta, én is bánom már az elmúlt félév próbálkozásait.

5970. erikpipi (válaszként erre: 5968. - A0aecda338)
2010. aug. 25. 18:46

Köszi:) A jelen súlyfeleslegemmel is mára jutottam odáig, hogy ugyan olyan értékes vagyok, mint 60 kilósan:) Azért kellett hozzá idő:)

Olvasgattam a tüneteket, nem is tudtam, hogy ezért járok sűrűbben wc re. Igaz, jó dokim van, de semmit nem mondott, mindent nekem kellett kitalálnom, és utánanéznem. Férjem kissé parázik miattam:( De akkor megnyugtatom:)

2010. aug. 25. 18:29
Sziasztok! Azt szeretném Tőletek kérdezni, hogy a vizelettartási problémátok javult a kivétel után?
5968. a0aecda338 (válaszként erre: 5966. - Erikpipi)
2010. aug. 25. 18:25
Egy nagyon fontos dolgot soha ne felejts el:a MŰTÉT SORÁN MEGSZABADÍTANAK A BETEG SZERVEDTŐL,DE TE UGYAN OLYAN ÉRTÉKES EMBER MARADSZ,MINT ELŐTTE VOLTÁL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
5967. erikpipi (válaszként erre: 5965. - Ekka74)
2010. aug. 25. 18:18
Köszi neked is. 2 császárom volt,az első életmentő, nehezen gyógyultam, a második semmi volt:) Olvasom, van aki könnyebben viselte a műtét utáni létet.
5966. erikpipi (válaszként erre: 5962. - A0aecda338)
2010. aug. 25. 18:17

Köszi az infót. 3 ik hónapja szedem a hormongyógyszert, hiperplasyam van, és egy lúdtojásnyi miómám. Meg a vele járó "mellékhatások".

Ha nem gyógyulok műtenek talán december környékén.

5965. Ekka74 (válaszként erre: 5958. - Erikpipi)
2010. aug. 25. 17:50

Szia,

Nem, annál sokkal rosszabb és fájdalmasabb. A gyógyulás is nehezebb.

5964. 4f65de3fb5 (válaszként erre: 5959. - Saci-maci)
2010. aug. 25. 17:27

Szia!

Nekem miómám volt, ami igen kicsinyke volt, csak nagyon rossz helyen. Nem a méhüregbe lógott, hanem a méh falában ,és a méh nyálkahártyája alatt.

Menstruáció alatt ez akadályozta, hogy az erek összehúzódjanak, így mindig elvérzés jellegű menstruációim voltak, kb.2 évig. Kaptam progeszteron tartalmú fogamzásgátlót, ami nálam nemhogy javulást hozott volna, még rosszabb lett.

Orvosom azt mondta, itt megáll a tudomány, csak a méheltávolítás segít.

Vagy bevállalom a műtétet most már, vagy vállalom, hogy ömlik a vér belőlem, vérszegényebb leszek, és újabb betegségek ütik fel a fejüket.

Bevállaltam.

Tudom, hogy jól döntöttem.

Igaz, hogy a műtét, és az utána való hetek "nyögve -nyelősek", és még most sem vagyok a topon, de az elvérzéstől-ez nem túlzás- még ez is jobb. Sokkal jobb.

Persze lelkiekben mindent le kell magunkban előre rendezni, ez csak így megy.

Ha még egyszer dönthetnék, ugyanígy döntenék.

Üdv: Jucika

5963. a0aecda338 (válaszként erre: 5959. - Saci-maci)
2010. aug. 25. 16:58

Szia,az első tünetek megjelenése után egy évvel mentem orvoshoz és újabb egy év után szántam rá magam a műtétre.Sokat vártam,a polipok mellett kialakultak cysták és mióma is,ezért nem csak a méhem hanem a petefészkek is mentek.

Nem szabad húzni az időt!!!!!!!!!!!!!!!!

5962. a0aecda338 (válaszként erre: 5958. - Erikpipi)
2010. aug. 25. 16:47
Szia,sajnos mindkettőn átestem.A terhességem 30.hetében amikor a baba is és én is veszélyben voltunk,császároztak.Akkor lelkileg kerültem padlóra,az első egy-két napon érzett fájdalom hasonló volt.A mostani műtétnél a felépülés időszaka hosszabb a sok belső varrat miatt.Lehet,hogy az eltelt idő miatt,de a méheltávolítás szerintem nagyobb és nehezebb műtét.
5961. a0aecda338 (válaszként erre: 5951. - Hédi67)
2010. aug. 25. 16:27

Szia Hédi!

A 2 hetesen már minden nap vezettem.csak akkor volt egy kis gondom amikor tolatáskor hátra kellett fordulnom.Tükörből nem tudok tolatni!

5960. Rezeda63 (válaszként erre: 5959. - Saci-maci)
2010. aug. 25. 16:20

Szia Saci!

Egyszerre nagyon sok kérdést tettéál fel, de amire tudok válaszolok.

- Vizeletcsöpögés: Nekem nem volt és nem is lett. A sűrű vizelési inger megszünt teljesen, sőtt a hólyaghurut jellegű problémáim megszüntek

- Én gyorsan a műtét mellet döntöttem, mert a miómám is nagyon gyorsan nőtt, és ha várok hasi műtét lett volna, így megúsztam egy hüvelyi műtéttel. 'bár' jelzem, hogy a sűrű vizelési ingeren kívül Nekem semmi problémát nem okozott, de az orvosom azt mondta elkerülhetetlen lesz a műtét ilyen tendenciájú növekvés mellett. Így jobb előbb mint utóbb alapon döntöttem. Nem bántam meg.

- Én ilyen méh mozgást csak szex közben tapasztaltam, és az egy jó érzés volt. Most nincs.

- Zsibbadás: Nekem nem volt ilyen

- Nem akarlak elkeseríteni, de a változás általában rosszabodást, és nem javulást jelent egy ilyen állapotban. A miómád (ha az van) lehet a fekvés közben nyomhatja valamelyik idegszálat.

Szerintem orvos, minnél hamarabb.

Üdv Rezeda

5959. Saci-maci
2010. aug. 25. 15:23

Sziasztok!

az előbb elfelejtettem:

pár kérdésem lenne még a már műtöttekhez:

- vizelet csöpögéssel mi a helyzet? Volt műtét előtt, és maradt utána is, vagy nem volt, de lett, vagy nem volt, nem is lett?

-akik hónapokig-évekig próbálták a műtét idejét eltolni, mi alapján döntöttek végül a műtét mellett? (Pl. újabb orvosi vizsgálaton kapott rosszabb eredmény, vagy újabb tünetek, vagy elviselhetetlen fájdalmak-vagy vérzési rendellenességek, vagy mi volt az a pillanat, amikor elfogadtátok végül a műtét szükségességét, v. sűrgősségét?

-volt-e köztetek olyan, akinek rángatódzott a méhe, illetve a hasban egy-egy ideg-vagy ér, vagy akármi? normális ez?

- na és az, hogy sokszor zsibbad - főleg a bal- lábam térdtől lefelé, meg a bal karom könyöktől lefelé? (ez leginkább akkor különös, amikor pl. hanyatt fekszem, vagy a jobb oldalamon. max 5 perc, és zsibbad a bal! (nem a jobb, amelyiken fekszem, hanem a bal!) ki érti ezt?

-milyen volt a a hasatok műtét előtt- és műtét után? mármint kinézetre? pl. Nagy, lógó, utána meg feszes-lapos, vagy még lógóbb, vagy milyen? Van köztetek, aki műtét után túl csúnyának találta a hasán a bőrt, és netán megplasztikáztatta?

- szerintetek, az akaratlan vizelet csöpögés, a haskerület további növekedése, vagy a zsibbadás (ami sokszor hasi rángatódzás után közvetlenül lép fel) mint új tünetek - az állandó, hol jobb, hol szinte elviselhetelen fájdalmak mellett) rosszabbodást jelenthetnek? (irány a doki???? )

(én vagyok, akinek már mondat a doki, hogy kell, de még húzni akartam az időt, túllenni a nyáron, a melegen, az iskolaszüneten, stb. na meg a nyomorult parlagfű alalergiás időszakon!!!( mert így is nehéz minden évben ez a 6-8 hét, de nem szeretnék műtét alatt megfulladni, mert elzáródnak a légutak, ill. utána friss hasi vágással tüsszögni, abbahagyhatatlanul köhögni, meg orrot fújkálni.Egyzerre csk az egyiket akarom elviselni, (allergiás tünetek, vagy a méheltávolítás, mert együtt túl sok lenne!!)


Mi a véleményeteK?

5958. erikpipi
2010. aug. 25. 15:15

Sziasztok!

Ez a műtét mihez hasonlítható. Életmentő császár? Már ha volt, ilyen valakinek.

5957. Moncsina
2010. aug. 25. 15:02
Jaaa és jelentem, fodrászhoz megyek ma:) Most 4-re, muszáj hajat mosni, 10 napja nem volt megmosva és nem tudok behajolni a kádba...
5956. Moncsina (válaszként erre: 5955. - Saci-maci)
2010. aug. 25. 14:59
Köszönjük szépen kedves soraidat:)
5955. Saci-maci
2010. aug. 25. 14:53

Sziasztok Csajok!


Üdv az új belépőknek. Mindennap olvastam a fejleményeket, ha nem is írtam, de azért itt voltam. :-))

Vegyes érzelmekkel tölt el, ha látom, hogy gyarapodik a csapat. Egyrészt jó, örülök a több csapattagnak, a növő közösségnek, viszont az nem túl nagy öröm, hogy sajnos napról napra gyarapodik azoknak a száma akiket méheltávolításra ítélnek az orvosok.

Gratulálok a friss műtötteknek is, (Moncsina, Hédi

és a többiek. ) Jó hallani, hogy túl vagytok rajta, izgultam értetek, szorítottam nektek.

Most még mindenképp sok pihenésre kell törekednetek, de örülök, hogy már most is sokkal jobban vagytok, mint közvetlenül a műtét utáni napokban. És lám, olyan példa is akad, aki egész jól viseli, minimális fájdalmai voltak-vannak.


További minden jót, gyógyuljatok-pihengessetek.

Saci-maci

5954. Moncsina
2010. aug. 25. 14:43
Én ma hogy jártam. Feküdtem, hanyatt és tüsszentenem kellett. Visszafojtottam, de azt hittem rögtön szétrepedek... jájjj és telefonáltam, akkorát ordítottam a telefonba mint a csuda:(
5953. 4f65de3fb5 (válaszként erre: 5951. - Hédi67)
2010. aug. 25. 14:42

Szia Hédi!

Nekem is a figyelemmel volt bajom vezetésnél, elmúlhattam már 3 hetes is, és biztosan le volt lassulva az agyam, mert majdnem egy motoros bánta, olyan hülyeséget csináltam.


A belső varratok a külső vágás, és a köldök között vannak. Ha hozzáér valami, még nekem is fáj.

Ha erős idegzetű vagy, nézz meg egy hysterektómia videót a neten. Jelzem, nekem nem ment.

Jucika

5952. szofi99 (válaszként erre: 5951. - Hédi67)
2010. aug. 25. 13:57

Pontosan nem tudom, konkrétan én egyet érzek az alul a vágás alatt egészen lent jobb oldalt. Szurkálni a vágás fölött, a köldök alatt oldalt , vagy középen szokott.


Vezetni vezethetsz, talán én két hetes voltam mikor először próbálkoztam először csak közelre, azután távolabbra mersézkedtem. Nekem a lábammal nem volt semmi baj, hanem inkább a fejem, vagyis nehezebben tudtam figyelni koncentrálni, és nagyon zavart az a sok napfény :):)A biztonsági öv sem nyomott, hanem inkább a nadrág. Szerintem először próbálj ki Te is egy rövid utat :):)

5951. hédi67
2010. aug. 25. 13:40

Sziasztok!


Ezek szerint nem csak nekem érzékenyebb mostanában a sebem. Tegnap többet pihentem és ma is gyengébbnek érzem magamat, ráadásul a szokásos hibám, keveset iszom. Próbálok többet inni, de nagyon nehezen megy. A belső varratok hol vannak? Attól húzódik és fáj néhol, azt érzem? Mikor tudtatok műtét után autót vezetni először? Mert jövő héten be kellene mennem a munkahelyemre de még nem érzem hogy menne a pedálozás.

5950. Moncsina
2010. aug. 25. 11:45

sziasztok,

biztos az időváltozás miatt van a szurkálás. nekem is szurkál, mondjuk ma annyira nem mint tegnap.

5949. marcsi 61
2010. aug. 25. 10:10

Jó reggelt!!!


Na szépen vagyunk nektek hasatok közepe szurkál nekem meg alull középen. mivel nekem hüvelyi volt.

Nem tudom melyik jobb érzés???

2010. aug. 25. 08:35

Lányok,akkor most már örökké érzéketlen lesz a hasunk közepe?:)))

Ez olyan földönkívüli dolog nem?:))))))))

5947. ametiszt73 (válaszként erre: 5944. - Szofi99)
2010. aug. 25. 08:33

Ne hülyülj már,méghogy szike?:)))))

100 méter cérna talán:))))))))))))))))

5946. szofi99
2010. aug. 25. 07:37
Sziasztok ! Lányok hogy vagytok? Hédi, Piike, hová tüntél ?:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook