Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


6125. Moncsina
2010. szept. 5. 19:00

Sziasztok,

Nekem is csak műtét előtti reggel adtak kórházit, amit a műtőben ügyesen le is vettek, utána nem is emlékszem hogy volt-e rajtam valami az őrzőben. Amikor másnap reggel fel kellett kelni, utána már a saját hálóingbe kellett öltözni. Nem lett maszatos, csak amikor leettem magam:)))

6124. bbbogi
2010. szept. 5. 17:41

Holnap este megyek az orvoshoz és utána szerintem

szervezi nekem az egészet.Ha tudok valamit írok!

Minden jót nektek!

6123. szofi99 (válaszként erre: 6122. - 118e94af19)
2010. szept. 5. 17:27

Szia !


Nálunk Szolnokon csak kizáróla a mütét előtt reggel kellett felvennem a kórházit, és az volt rajtam másnap reggelig, az első reggeli mosakodásig.Itt nem adtak több kórházit, de nekem jobb volt a sajátomban. Egyáltalán nem kenődik össze semmivel, én mindennapra vittem egyet., de ha lesz aki közben kimossa, akkor igy is lehet cserélgetni. Én vettem annyit, hogy minnapra legyen egy, mert leginkább anyősom tudott volna rám mosni, őt meg nem akartam erre kérni.

A sebed le lesz ragasztva, abból nem szivárog semmi, és nekem még betét sem kellett alul sem jött semmi.

Nem hiszed, de másnap normál esetben simán fel tudsz kelni, és fel is kell. Sokat kell inni, és ez azzal is jár hogy ki kell menni pisilni. Menni fog majd meglátjátok :)

2010. szept. 5. 17:18
Lányok,komolyan mondjátok,hogy egy hasmütéthez a saját hálóingeteket viszitek be?Szerintem mossanak ők.Vagy az enyémet dobjam el ha összekenődik és felkelni se tudok,nemhogy frissibe kimosni.Talán az utolso napokba saját ruci.Szerintem.
6121. Rezeda63 (válaszként erre: 6116. - Bbbogi)
2010. szept. 5. 10:31

Szia !

Ásványvizet és Wc papírt vigyél bőven, de még jobb ha WC ülőke takarót viszel. Bizonyos áruházakban és drégériákban kapható. A nedves törlőkendő is nagyon jó szolgálatot tesz. Egyébként, nem kell "elköltöznöd" otthonról, a család úgy is tudja pótolni amit esetelg elfelejtettél és jó lenne.

Üdv Rezeda

6120. 4f65de3fb5 (válaszként erre: 6116. - Bbbogi)
2010. szept. 4. 19:19

Bocsánat Bogi, ha lemaradtam, mikor mész a műtétre?


Egy jó tanács, és fontos: műtét előtti este Te foglald le a tusoló polcait, készíts oda minden tisztálkodáshoz szükséges dolgot a polcra, hogy amikor majd talpra állítanak, minden kéznél legyen, mert hajolni nem tudsz, hogy előkeresd a szekrényedből. Az meg olyan rossz, ha a nővér turkálja a dolgaidat.

6119. ametiszt73 (válaszként erre: 6116. - Bbbogi)
2010. szept. 4. 16:06

Szia :))

Nedves törlőkendőt,sokat, mamis bugyit, én rövidnacis pizsit vittem 4-et és 4 hálóinget !

Üdv : Ildikó

6118. Moncsina
2010. szept. 4. 14:38

vécépapirt, zsebkendőt, mobiltelefont, töltőt:)

laptopot hogy ne unatkozz:))

olvasnivalót, kabalát ha van...

nem tudom, kb. ennyi... ha van kérdés még nyugodtan:)

6117. Moncsina (válaszként erre: 6116. - Bbbogi)
2010. szept. 4. 14:37

szia,

én vittem kb. 5-t... de akkor még meleg volt.

vigyél evőeszközt, tányért, poharat, szivószálat, fél literes italt (mert nem emelhetsz utána), tisztálkodószereket, mosdókesztyűt vagy szivacsot, betétet, fehérneműt (mamásat), törölközőt, én vittem folyékony szappant is külön, domestost a vécébe:D

6116. bbbogi
2010. szept. 4. 13:44

Sziasztok!

Szeretnék tanácsot kérni mi az amit érdemes vinni

magunkal a kórházba ami jól jöhet?Kb.mennyi hálóinget és fehérneműt vittetek?

Köszönöm!Ricky

2010. szept. 3. 09:45

Szegény Szimi, lehet épp most fekszik a műtőasztalon.


Küldöm neki az angyalomat.

6114. a0aecda338 (válaszként erre: 6113. - Imisz)
2010. szept. 1. 20:47

Szia Szimi!

Minden rendben lesz,lélekben Veled leszünk,várunk vissza!!!!!!!!!

Puszi:Timi


Családod miatt ne aggódj,amikor nem vagyunk a közelükben akkor tökéletesen boldogulnak egyedül is.Férjem telefonos segítséggel mosott,de megoldotta.

6113. Imisz
2010. szept. 1. 19:39

Köszönöm mindenki bíztató szavait, és ígérem, mindent megfogadok! Holnap már remélem megtudom, ki lesz a doki. Közben beszéltem a barátnőmmel aki megnyugtatott, hogy hüvelyit nem végezhet akárki, így biztos, hogy tapasztalt doki lesz. Megígérte, hogy odaszól majd az érdekemben.

Egyre jobban hiszem, hogy amit az ember tesz, mond, gondol az meg is történik, bevonzza, mert én mindig azt hangoztattam, ha majd műtétre kerül a sor nem szeretnék hasfelmetszést. Eddig nem hittem ilyenekben....Úgyhogy sikerülnie kell a hüvelyinek! De az biztos, ha az életem a tét akkor nem számít semmi, akkor vághatnak is.


Annak örülök ha nincs gátmetszés, nem csíptem hogy alig tudtam ülni.

Jucika, Erikpipi köszönöm az imát és angyalokat, segíteni fognak, már most érzem!

Most még csinálok langallót vacsira (utána úgysem tudok egy darabig)aztán még kiosztom a feladatokat, reggel egy gyors vásárlás és 11-re már vonulok is.

Jövök, ha hazajöttem és beszámolok mindenről!

Addig is puszi mindenkinek, ritka jó csapat vagytok és gyors gyógyulást kívánok addig is akit mostanában műtöttek, akit régebben, annak is további jó egészséget kívánok!


Üdv: Szimi

6112. Rezeda63 (válaszként erre: 6110. - 4f65de3fb5)
2010. szept. 1. 19:31

Igen! Azt Nekem is mondta az orvos, hogy ha bármi komplikáció, vagy bizonytalanság adódik akkor fel kell hogy vágjon, mert csak biztosra szabad menni.

'Hál' Istennek nem volt ilyen!

Üdv Eda

6111. erikpipi (válaszként erre: 6100. - Imisz)
2010. szept. 1. 19:10

Hát ez nagyon gyors. De legalább nem tudsz rajta annyit filózni mint mi:) ez így már pozitív:D

Imádkozom érted, és az orvosért .

szia

6110. 4f65de3fb5 (válaszként erre: 6109. - Rezeda63)
2010. szept. 1. 18:16

Bizony, bizony, a hüvelyi műtétet nem mindenki végezheti!!!!!!

Ahol engem műtöttek, ott csak a professzor végzett ilyet.

Mondjuk nagy mestere és híve a dolognak, Ő több évet tanult Angliában emiatt, hogy ilyen precíz műtéteket végezzen.

Mert a vágás sokkal egyszerűbb, ott mindent a két szemével lát az orvos, de a hüvelyi műtétnél egy kamerán keresztül.

Én elzárkóztam a hüvelyi műtéttől, hiába gyóntatott a professzor, valami belső hang azt súgta, hogy nem , én ezt nem akarom.

Jól döntöttem, mert műtét közben nagyon elkezdtem vérezni, és utólag mondta az orvosom, hogy úgyis fel kellett volna vágni gyorsan, másképp elvérzek.

Hiszem, hogy az angyalom súgott!!!!!!

Mert azok léteznek.

Minden rendben lesz, küldöm az angyalomat!!!!

6109. Rezeda63 (válaszként erre: 6107. - Imisz)
2010. szept. 1. 17:32

Szia Szimi!

Gátmetszés nincs. Viszont lehet, hogy nem ártana egy olyan orvossal konzultálni aki gyakran végez ilyen műtétet. Mert Nekem azt mondta az orvosom, hogy nem szeretik az orvosok a hüvelyi műtétet, mert az részükről sokkal nagyobb tapasztalatot igényel. Egyszerűbb a hasfelmetszés még akkor is ha nem volna muszály. Nekem az első nőgyógyászom kizárt dodlognak tartotta, hogy hüvelyi műtét legyen. Én viszont nem nyugodtam bele, és tovább álltam. Szerencsémre!!!!

Üdv Rezeda

6108. Imisz
2010. szept. 1. 17:15
Na, most vasalok kicsit ne maradjon már itt a lányoknak, a mai csomagom mellé bepakolom a plusz cuccokat, még 2 hálóing, több bugyi meg ilyeneket. Később még visszanézek hozzátok.
6107. Imisz
2010. szept. 1. 17:11

Rezeda! Köszi, hogy leírtad! Ha így van, akkor kérem az epidurált és lehet nem kérem, hogy közben altassanak el. Akkor talán hallom mi történik. Bár a doki egyértelműen mondta, hogy azért el fognak altatni. Azt hagy kérdezzem már meg, gátmetszés van ilyenkor?

A hibákra nem is gondolok, nálam nem lehet semmi baj! Legalábbis ezzel a tudattal megyek. Viszont azt nem tudom, ki fog műteni és ez aggaszt inkább. A harmadik szülés után a dokim elköltözött más városba, azóta nem volt állandó orvosom. A rákszűrésekre eljártam, azt mindig az aktuális doki vette le és úgy voltam vele, hogy egy műtősnő ismerősöm van, majd időben megkérem ajánljon valakit. Hát most erre nincs idő de bízom a jó szerencsémben és abban, aki ilyen műtétet csinál az nagyon kezdő nem lehet. Ráadásul itt Pécsen összevonták a régi megyei kórházat a szülészeti klinikával. Most egy intézmény lettek. Az ismerősöm a klinikán dolgozik nekem pedig a régi megyeibe kell mennem, így ő biztos nem lesz ott a műtétkor. Na mindegy, azért csak azt tudom megint mondani, félni nem félek, túl fogom élni. Egészséges izgalom azért van bennem, nem akarok a bátorság világbajnoka lenni!De valahol a tudatalattimban előre örülök, hogy végre túlesek rajta és vége a sok problémának, vérzéseknek, 3 havonta dokihoz mászkálásnak és minden rossznak!

Szimi

6106. Rezeda63 (válaszként erre: 6100. - Imisz)
2010. szept. 1. 16:03

Szia Szimi!

Nekem is hüvelyi műtétem volt, és epidurális érzéstelenítés. Nem altatnak ilyenkor, csak elkábítanak ha akarod. Nekem a műtét előtt adtak egy szurit (mindenkinek adják) onnantól kezdve mindegy volt mit csinálnak velem. Emlékszem, hogy fel kellet ülnöm a műtőasztal szélére begörnyednem mint a cica, és úgy szúrták az epidurált. Majd gyorsan lefeküdni, mert pillanatokon belül nem érzed az alsó fertályad. Majd beszúrták a branült és azon keresztül kaptam nyugtató altató injekciót. A műtétem két és fél óráig tartott. Közben felébredtem, és az anaszteziológus megkérdezte akarok e aludni és Én igent intettem. Onnantól csak az őrzőben eszméltem. Semmi nem fájt, semmire nem emlékszem, illetve emlékszem az ébrenlét perceire, hogy piszkálnak bennem, de nem fájt. Műtét után fizikailag nagyon hamar felépültem. Sokkal kíméletesebb maga műtének és az altatásnak ez a formája. Ne félj tőle. Nyilván hibát mindenhol lehet elkövetni, de abban kell bízni, hogy nem nálad követik el. Minden műtét kockázatos, tuti nincs. Én is ezért döntöttem a gyorsan, hogy hüvelyi műtét legyen és epidurális érzéstelenítés. Mert bizonyos mióma nagyság és egyéb tényezők megléte mellet nem lehet így csinálni.

Üdv Rezeda

6105. Imisz (válaszként erre: 6103. - Saci-maci)
2010. szept. 1. 15:08

Saci-maci Neked is köszi! Tudod én ezt már tényleg rég eldöntöttem testileg-lelkileg egyaránt. Igazából ugy érzem nem félek, talán csak az utána lévő fájdalomtól. Aztán az is lehet, hogy felkészülök a legrosszabbra és kellemes meglepetés ér....(bár csak így lenne)Az epegörcsök után nem tudom, van-e nagyobb fájdalom! De most majd kiderül. Mindenesetre más is túlélte, én is túl fogom! Igazából a család aggaszt, túl hirtelen van ez az egész és semmit nem tudtam így előkészülni itthon. Gondolok kaja-lefagyasztás és társaira. De majd megoldják, nem kicsik már a gyerekek és párom is itthon van, nyugdíjas, így utána sem leszek egyedül.

De ígérem, jövök majd és beszámolok!

Szimi

6104. Imisz (válaszként erre: 6102. - Pilike)
2010. szept. 1. 15:01

Pilike!

Köszi, akkor viszek sima vizet is! Szénsavast egyébként sem iszom mióta nincs epehólyagom.

Annyit mondott az anesztes, hogy az EDA jól jöhet a műtét után, mert benthagyja a kis csövet vagy mit és közvetlenül abba kaphatom a fájdalomcsillapítót. Talán előbb hat? Nem tudom. Annyit tudok, hogy magát az altatást úúútálom, én már csak ilyen hülye vagyok, hogy szeretem "látni", hallani ami körülöttem, velem történik! Ha tehetném végignézném a saját műtétem, nem vagyok rosszullevős. Beleszólni ugysem tudnék mert nem értek hozzá csak simán érdekesnek tartom.

(Azért Imisz, mert a Szimi-vel nem engedett regizni. Minden más oldalon Szimi vagyok)

6103. Saci-maci (válaszként erre: 6100. - Imisz)
2010. szept. 1. 15:00

Szia Szimi!


Ez tényleg nem várt, és igen gyors fordulat.

De: nézd a jó oldalát! ELőbb-utóbb ez lett volna, hát most -talán jobb így- előbb lesz. Előbb túl leszel rajta, előbb felépülsz. Ha hüvelyi lesz, akkor megúszod a nagy fájdalmakkal is járó hasi vágást, stb. :-))

Légy nagyon bátor! Szorítunk Neked, gondolunk rád majd pénteken is, és majd ha már megy, várunk vissza, hogy beszámolj a történésekről.

Minden jót, és no para! :-))

(mondom én, aki egy ilyen helyzetben extra gyomorgörccsel és remegő lábakkal jöttem volna kia dokitól. :-(( ) De te nagyon bátran viselkedsz!


Szia .

6102. pilike (válaszként erre: 6100. - Imisz)
2010. szept. 1. 14:50

Szia Imisz/Szimi!


Az EDA-ról csak annyit tudok nyilatkozni, hogy én azt választottam volna, ha lett volna rá lehetőségem. Nekem nem volt.

Az itókával kapcsolatban: nálam ( Álllami EÜ IKözpont ) nem engedték még a teát sem a műtét napján, csak bubimentes vizet.

Persze lehet, hogy az altatás miatt, nekem nem volt EDA, "csak" narkózisos mély altatás... ezt esetleg kérdezd meg.

Ne izgulj, azt mondják a hüvelyi műtét sokkal "barátságosabb".

Túlesel rajta hamar. Várunk vissza. Kalappal!

6101. 4f65de3fb5 (válaszként erre: 6100. - Imisz)
2010. szept. 1. 14:47

Szia Szimi, szinte földbe gyökereztem, ahogy olvastam a soraidat. Attól, ahogyan az események pörögtek.

Még szerencse, hogy ilyen higgadt tudtál maradni.

Biztosan nagyon sokat segített, hogy olvasgattál bennünket,így a testi fájdalmakra, a lelki kínokra is felkészülhettél.

Az altatásra én nem tudok mit válaszolni, de van aki tud, én csak azt javaslom, hogy ne igyál üdítőt műtét után, sőt nálunk nam is engedik, csak ásványvizet, (szénsavmenteset), vagy teát.

Nem jó olyankor a gyomornak az a tartósítószeres savas vacak, üres a gyomor, sokat kell inni, és könnyen hányás lesz a vége.

Légy bátor, ügyes, ha hazajöttél jelentkezz, szeretettel várunk.

A legjobbakat Neked. Üdv: Jucika

6100. Imisz
2010. szept. 1. 14:22

Sziasztok!

Valamikor tavasz körül (vagy előbb) írtam ide. Annyi volt a lényege, gogy a miómáim miatt tudom, hogy nem kerülhetem el a sorsom, én már eldöntöttem a műtétet csak még egy orvos sem tudott róla.Azóta is olvaslak Titeket, így remélem mindenre fel tudtam készülni. Na, ma felgyorsultak az események. Augusztusban, nyaralás előtt vetettem fel a dokinak, hogy nem zárkózom el a műtéttől. A mai napra kaptam időt, egy eü.kaparásra, aminek a szövettani eredménye majd eldönti, kell e műtét. Ma annak rendje és módja szerint be is vonultam, és megdöbbenésemre az előzetes vizsgálatkor kiderült, most van "születőben" egy újabb miómagóc. Dokival rövid egyeztetés után abban maradtunk, a mai műtét elmarad, (minek kétszer altatni)helyette holnap befekszem és pénteken meglesz a méheltávolítás. Ha minden igaz petefészkek maradnak és hüvelyi műtét lesz. Azt azért megkérdeztem,így látják-e a petefészkeket? De azt mondta, mindent lát, mindent megnéz.

Az anesztes doki holnapig adott gondolkodási időt,hogy kérek-e EDA-t, főleg a műtét utáni fájdalomcsillapítás miatt. Erről mi a véleményetek? Volt valakinek? A műtét azért altatásban lesz.

Remélem tanácsaitok alapján mindenem megvan, szívószál helyett szívószálas 2dl-es kis gyümileveket viszek. Már csak egy mosdószivacsot kell vennem.

Gyorsan elintézem a legfontosabb itthoni teendőket, mert sok időm nincs, igaz így parázni sincs időm.


Bocsánat ha hosszú voltam!

Üdv: Szimi

6099. pilike
2010. szept. 1. 11:38
Lányok a másik fórumon hozzáfűznék ehhez valamit, mert nem ide tartozik teljesen. :)
6098. pilike (válaszként erre: 6095. - A0aecda338)
2010. aug. 31. 22:48

Timi!

Félreértesz. nem érzem magam feleslegesnek. Inkább ide nem illőnek, vagy kívülállónak.

De tündér vagy. :)

2010. aug. 31. 20:29
Timi!Te egy igazi jóságos tündér vagy!Én is nagyon várom a találkozót.
6096. Ildikó 67 (válaszként erre: 6094. - Pilike)
2010. aug. 31. 20:28
Holnap megnézem.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook