Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


2010. aug. 26. 20:46

Pilike,a másik fórumon is nagy-nagy szeretettel várunk,természetesen mindenkit.Gyertek beszélgetni,bármiről!!!!!!!!!!!!!!

Puszi:Timi

6003. pilike
2010. aug. 26. 20:31

Köszi mindenkinek a törődést és támogatást. Kívánom maradjon együtt a csapat. Én úgy érzem kicsit kimaradok, talán kilógok a sorból. Nem tudom. Általában könnyen beilleszkedem, de ide nem igazán sikerült.

Ez perszel semmit sem von le a fórum értékéből. Nagyon jó, hogy valaki létrehozta. Nagy segítség a nehéz időkben.

Az friss műtötteknek mégegyszer jobbúlást. Pihizzetek sokat!

A régieknek ismét egy nagy KÖSZÖNÖM!

Mindenkinek gyönyörűséges és egészséges napokat!

6002. 4f65de3fb5 (válaszként erre: 6001. - Hédi67)
2010. aug. 26. 19:13

Szia Hédi!

Napok múlva 4 hónapos műtött leszek, még mindig rózsaszín a varrás helye.

Nem mondom, hogy csúnya, csak nem szeretem nézni.

Egyáltalán nem viselt meg lelkileg a műtét és élvezem is minden előnyét, csak azt a heget ne látnám.

Fürdéskor megborzongok, ha átsiklik a kezem rajta, vagy ha a férjem megsímítja, az nekem nem jó.

Ez az egy dolog van, ami hiányra, veszteségre emlékeztet, mindig ez villan be előttem.

Olyankor érzem, hogy nekem nincs ott valami, vagyis a méhem, és filmként pörög le az összes történés.

Ez az egy, ami zavar, egyébként meg minden tökéletes.

Ja, és lámpát nem használtam, meg semmilyen kencét se.

Üdv: Jucika

6001. hédi67
2010. aug. 26. 17:14

a varrás helye mikor lesz ,,színtelen"? Jelenleg még színes, mint amikor megütöd magadat.

Olvastam hogy volt aki használta a mielőbbi gyógyuláshoz a biotron lámpát. Mennyi ideig érdemes és valóban gyorsítja a gyógyulást?

6000. erikpipi (válaszként erre: 5998. - Saci-maci)
2010. aug. 26. 15:23
6 év?
5999. erikpipi (válaszként erre: 5995. - Saci-maci)
2010. aug. 26. 15:21

Magadtól elhagytad a gyógyszert? Igaz, akkor vérzek amikor akarok, szabályozhatatlan:(, ez független szedem e a hormont vagy sem.


Milyen gyógyszert szedtél, és hagytál ki napokat közben a tisztulásra? nekem folyamatosan kell szednem, de volt, hogy egy hetet ki kellett hagynom, akkor iszonytatóan véreztem, de csak 1 napig. De hetente 1-2 x van valami sötétebb akármi és nagyon kevés. Hiperplasyád van?

5998. Saci-maci (válaszként erre: 5990. - Erikpipi)
2010. aug. 26. 14:53

Szia!

Van egy jó és egy rossz hírem.

A jó az, hogy plasztikáztatni lehet, ha akarod. (csak pénz kérdése.) A rossz pedig az, hogy egy füst alatt nem lehet améheltávolítással együtt. Megkérdeztem egy plasztikai sebészt a neten. min 6 múlva lehet. árról annyit: hogy személyes konzultáció után adnak ajánlatot. (és az a beavatkozás is hasi nyissz, és 6-8 hét lábadozás. )

De azért ne keseredj el! Nem érdemes.

Szia.

5997. pilike
2010. aug. 26. 14:51

Sziasztok kislányok. :)

Meg volt a 6 hetes komtrolom. Dokibá nagyon elégedett volt. Érdekesség: a jobb oldalon fél petefészkem maradt, ami most akkora mint egy egész, és teljesen normális, egészséges képet mutat. Csak pete nincs benne. Ami lehet attól mint mondta, hogy túlvagyok a cikluson, vagy attól, hogy horminálisan nem műkszik.

Mivel vannak tüneteim, elküldött hormonvizsgálatra. És írt fel addig is hormonpótlást.

"Meg volt" a műtét utáni első. A zárójel sajnos nem véletlen. Beigazolódott a félelmem. Olyan kicsi lettem, hogy bíz nem teljesedett be. Doki csak nevetett, mondván, hasi műtétem volt, neki a hüvely kerszmetszetéhez semmi köze. Gyakorlás...

Különben ezt leszámítva és a klímakszos tüneteket, nagyon jól érzem magam! :D Legyen szép napotok! A frissseknek gyógyulást, pihenés és kitartást kívánok a nehéz napokra.

5996. Saci-maci (válaszként erre: 5971. - Hédi67)
2010. aug. 26. 14:44

Szia Hédi!

Vizelettartási gond? ismerős. (máskor meg a vizeletindítása a nehéz. Attól függ nálam, hogy mikor hol tartok a ciklusomban. ez most abszolút nem vicc!)

Azt mondod, hogy van remény arra, hogy műtét után javulni fog? vagy h. megszünjön a vizelet hirtelen becsöppenése??? Szuper.

Amúgy olvastam a műtét utáni soraidat. Kicsit el voltál keseredve a nagy fájdalmak miatt, de aztán láttam, hogy írtad, hogy napról napra valóban mindig jobban vagy. Örülök, hogy most már kicsit könnyebb elviselni a lábadozás nehézségeit, és gondolom, ezután is egyre jobb és könnyebb lesz. Persze azért még lesznek az ugra-bugrálásnak, fizikai munkának korlátai, -de ezt a tested majd jelzi mindig- de mindig többet és többet fogsz tudni mozogni, emelni, csinálni, és több-kevesebb idő múlva azért majd csak-csak visszatér a régi teherbírásod is. Addig is légy türelmes és kitartó.

Kellemes napot, jó pihenést kivánok. (gondolom, még illő- műtét után 2 héttel- sokat pihenni, és az orvos utasításait szigorúan betartani. ):-))

Szia.

5995. Saci-maci
2010. aug. 26. 14:30

Szia Jucika!

Dettó. mióma,(jókkora ffi ökölnyi,)méh falában.

Vérzési rendellenességet úgy okozott, hogy erős vérzés, igen komoly görcsökkel, és nagyobb darabokkal, aztán félidős pecsételő vérzés is. eü. küret után jobb lett, aztán pár hó múlva visszatért. hormongyógyszer, hatása nem, csak a mellékhatásai voltak, de az minD!! (pecsételő 2-3 nap helyet félidőtől egyfolytában közepes vérzés, rendkívűli fáradtság, gyengeség, has szétrobbanás érzés, legkisebb nyújtózás emelés sem ment, stb. gyógyszer eldobva, a helyzet javult. Azóta nagyjából rendben. (bár a ciklus változó! 35-35-32 nap után 44, majd 47 nap utána 32-napra. Ki érti ezt???? (ja és legutóbb kevesebb vér volt, és jóval kevésbé görcsöltem. )

aztán ott vannak a vizelet inditási , vagy tartási gondok. (Új keletű.) meg a sokszori végtagzsibbadás, hasban rándgatódzás, iszonyatos súlyingadozás, meg hasonlók. Szóval csupa öröm az élet. :-)

Lelkiekben már rákészültem, elfogadtam az orvos azon véleményét, hogy kell a műtét, hogy muszáj.

Már kértem időpontot a kontrollra, a többit meg majd ott és akkor megbeszélem vele.

Neked is köszönöm a soraidat, és minden jót kivánok. Ne aggódj, ha még nem vagy egészen a toppon, annak is eljön az ideje, ne félj.

Szia.

Saci-maci

5994. Saci-maci
2010. aug. 26. 14:13

Szia!

Hű a mindenit, ez nem semmi!!

Polipok is "érezhetőek", azok is okoznak komoly panaszokat? Hasfájást, vérzési rendellenességet, vagy mit?

Úgy gondolod, hogy ha előbb rászánod magad, akkor legalább a cysták, és a mióma már elkerült volna?

Már örülj, hogy megszabadultál a problémáktól, még ha talán jobb lett volna előbb, mint utóbb.

És azóta rendben minden? Jól vagy?

Szép napot neked, és vigyázz magadra.


Szia.

Saci-maci

5993. Saci-maci (válaszként erre: 5960. - Rezeda63)
2010. aug. 26. 14:07

Szia Rezeda!

Köszönöm a válaszodat.

ez a rángatódzás sajnos nem a szex közbeni, meg az orgazmussal járó, (ami tényleg jó!) hanem teljesen más. pl. egyik szombaton reggeltől estig rángatódzott egy ideg a hasamban, (köldöktől oldalt) szemmel látható volt, estig egyfolytában ugrált, és estére úgy elfárasztotta a hasizmot, hogy másnap alig birtam felkelni az izomnláztól:-))

Szóval azt mondod, minden új tünet, kellemetlenség,rosszabbodást sejtet? és irány a doki???

(Ja, igen. mióma, jókora ffi ökölnyi- több mint 11 cm - (volt ápr-ban. most ki tudja mekkora???

először 7 hó alatt nőtt 0,5 cm-t, utána 4hó alatt több mint 1,0 cm-t.)

Nem túl biztató, ugye?


Szép napot neked.

Szia

5992. 8a6af8f4ec (válaszként erre: 5986. - Margaréta68)
2010. aug. 26. 11:55
-:)) Most látom csak! Köszi és üdv Neked is!
5991. szofi99 (válaszként erre: 5959. - Saci-maci)
2010. aug. 26. 08:06

Szia !


Már ugyan sok kérdésedre előttem válaszoltak, de én is irok magamról.

Elmultam 4 hónapos mütött , és éjszaka már csak egyszer megyek pisilni. Ha még többször fel is ébredek, már nem kell mennem, kibirom tovább. Vizeletcsöpögésem nem volt, és most sincs.

Nekem kb. 10 évvel ezelőtt kezdődött a miómám, és volt olyan mikor elmeszesedett, és én ugy örültem, azután nőtt ujabb. Komolyabb vérzési problémáim már csak az utóbbi egy évben voltak, a rákszürésem mindig P2 volt. Én a legutóbbi UH után döntöttem, hogy most már nincs más hátra , minta mütét. Férfiököl nagyságu volt már , és nyomott minden irányban, kellemetlen volt, és az utolsó hónap menseseit, már gyógyszerrel éltem tul. Közben a petefészken ciszta lett, ami ujabb nyomás, fájdalom lett.

Én nem bánom hogy eddig vártam vele,és én ugy gondolom, hogy ha előbb kiveszik a méhem, akkor is lehetett volna ciszta a petefészken, mert ugy gondolom hogy ezt a hormoncsökkenés okozza.


Zsibbadással kapcsolatban nem tudok mit mondani.

A hasam sajnos most nagyobb lett mint volt. Mütét után olyan jó volt, teljesen kis lapos, ugy örültem neki !:) Azután előbb megdagadt, utánna meg mint ahogy Timi irta meghájasodott :)

Ez már az evéssel összefüggő, nem a mütéttel. Sajnos a hormonhiány, evésrohamokkal is járhat :)

Nem hiztam sokat, kb. ugyanannyi kg. vagyok mint mütét előtt, de a hasam nagyobb nem jók a nadrágjaim, amik korábban jók voltak, de igyekszem majd tornázni, ahogy lehet, és visszafogni az evésem, amikor tudom :)


Igazán nem tudom azt mondani hogy merj bátran

várakozni, talán az allergiás időszakot mindenképpen ki kellene várnod, mig elmulik., ha rákszürésed jó, nem nő rohamosan napról napra, és a vérzést is tuléled, akkor szerintem még lehet vele várni !

5990. erikpipi
2010. aug. 25. 21:19

Hát akkor a hasban is eltérések vannak. Mondjuk függ attól is, hány terhesség volt, milyen rugalmasak a kötőszövetek, mert a sok terhességtől meglazulnak, és a belső szerveket nem tartja semmi.

Klassz lenne egy plasztikával párosítani. Ha már úgy is vágnak.:))

Megpróbálom a pozitív oldalát, mert különben parázok nagyon. Igaz megszabadulnék a nyűgömtől is. Hullik a hajam, fáradt vagyok, ingerült, nem fogyok, és össze vissza vérezgetek....:(

5989. a0aecda338 (válaszként erre: 5988. - Margaréta68)
2010. aug. 25. 21:07
Az enyém műtét előtt már közelített a lapos felé,a műtét miatt megduzzadt,mire leapadt volna meghájasodott.Hát ez van,a hasizomgyakorlatokat még tiltja az orvosom.
5988. Margaréta68 (válaszként erre: 5987. - Erikpipi)
2010. aug. 25. 20:59

Szia!


Sajnos én hasnagyság ügyben nem tudok semmi jót írni. Nekem is nagyon nagy volt a miómám és a méhem, de a hasam nem lett kisebb:-(((

5987. erikpipi (válaszként erre: 5985. - 4f65de3fb5)
2010. aug. 25. 20:57
Hu, ez jó hír:)Legalább valami pozitív:D
5986. Margaréta68 (válaszként erre: 5983. - 8a6af8f4ec)
2010. aug. 25. 20:51

Sziasztok!


Látom lett még egy Margarétánk! Üdvözöllek a csapatban:-)))

5985. 4f65de3fb5 (válaszként erre: 5982. - Erikpipi)
2010. aug. 25. 20:25

Nekem tényleg kisebb lett a hasam, takarosabb lettem, mondjuk nagyon nagy volt a méhem, tehát érthető.

A vágás fölött van egy keskeny kis pukli. de az csak bugyi nélkül látszódik.

És aki azt leveszi rólam, azt már nem érdekli a kis pukli:):):):)

A szex miatt ne aggódj, felszabadultabb az ember,teherbeesés kizárva , nagy a szabadság.....

5984. 4f65de3fb5 (válaszként erre: 5977. - Moncsina)
2010. aug. 25. 20:18

Ne úgy értsd Mónika, nem úgy sajnállak.

Csak olyan jó ez a vérzés nélküli élet, ha már ekkora árat fizettünk érte, mert piszok nagy ár volt, és szenvedés, akkor már nyerjünk is valamit.

Nem a főnyereményt ütöttem meg vele az ötös lottón, ez olyan hármas-négyes, de lehetne ez rosszabb is.

A nyeremény meg mégis csak nyeremény.

Akkor lesz az igazi, ha a régi teherbírásomat visszakapom, de az még soká lesz.

5983. 8a6af8f4ec (válaszként erre: 5981. - Moncsina)
2010. aug. 25. 20:17
Nem is kell elkeseredned! De hidd el teljesértékű nő maradtál így is úgy is!
5982. erikpipi (válaszként erre: 5972. - A0aecda338)
2010. aug. 25. 20:11

:DD Na most megtudtam, hogy a szex is jó marad:)

Hasam vajon kisebb lesz? Mert most nem a legoptimálisabb:(

5981. Moncsina
2010. aug. 25. 20:10
Nem vagyok elkeseredve miatta, csak újságolni akartam...
5980. Moncsina (válaszként erre: 5979. - 8a6af8f4ec)
2010. aug. 25. 20:09
Mert nem akartam, hogy a hüvelyemhez hozzányúljanak azért. És én vállaltam az évenkénti rákszűrést.
5979. 8a6af8f4ec (válaszként erre: 5978. - Moncsina)
2010. aug. 25. 20:05
Miért kérted így?
5978. Moncsina
2010. aug. 25. 20:02
Csak nem gondoltam volna,hogy vérzés is lesz... de aztán az se biztos hogy lesz...
5977. Moncsina
2010. aug. 25. 20:01
Ne sajnáljatok csajok, ezt én kértem igy. Utálom ha sajnálnak...
5976. 4f65de3fb5 (válaszként erre: 5973. - Moncsina)
2010. aug. 25. 19:59

Uhhh, de jó, hogy az orvosom azt mondta, hogy nem hagy méhnyakat, mivel az egy újabb probléma, a méhnyakrák miatt.

Na az nekem nem lesz, hála neki.

És egyébként meg semmi értelme hagyni, a szexben nem befolyásol, csak a baj lehet vele.

Igaza van, a szex éppúgy jó, ahogy eddig, sőt még jobb, nehogy már még vérezgessek is.


Sajnálom, hogy Te nem szabadultál meg véglegesen a bajoktól!!!!!

5975. a0aecda338 (válaszként erre: 5973. - Moncsina)
2010. aug. 25. 19:38
Őszintén?Nem vagyok irigy,én örülök,hogy vége ennek az időszaknak.Nem vagyok járatos ezen a téren,de szerintem nagy mennyiségre nem hiszem,hogy számítanod kellene.Azért a méhnyakról leváló nyálkahártya nem okozhat túl sok vérzést.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook