Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


5944. szofi99 (válaszként erre: 5943. - Ametiszt73)
2010. aug. 24. 20:52

Gyógyul a belső sebed, már éppen ideje !:)

Az enyém meg néha szurkál, ma is ha hozzáértem a konyhapulthoz, belém szurt ! Lehet hogy bent maradt egy szike !:):):):)

5943. ametiszt73 (válaszként erre: 5942. - Moncsina)
2010. aug. 24. 16:50

De aranyos vagy:D

Képzeld nekem még belül a hasam is viszket ,olyan furi,de komolyan:)))))))

5942. Moncsina (válaszként erre: 5941. - Ametiszt73)
2010. aug. 24. 09:32

hurráááá!!!! de örülök:))))) szuper:)

nekem nagyon viszket, meg feszülget, de nem baj, tudom hogy gyógyul:))

2010. aug. 24. 09:24

Sziasztok :))

Moncsikaaaaaaaa:)))))))) Nagyon ügyes vagy ! De jó,hogy ilyen jól vagy ! Tessék szót fogadni az előttem szólóknak !

Képzeljétek ,ma reggelre úgy tűnik bezárult a lyuk a hasamon,előszőr volt száraz a gézdarab amit odatettem !!!!!!

Juhééjjjjjj

5940. Moncsina
2010. aug. 24. 09:18

jó reggelt:)

remélem mindenki jól érzi magát, már csak egy nap és jön egy kis hüss levegő. alig várom:)

5939. szofi99
2010. aug. 24. 09:04

Sziasztok !


Mindenkinek szép napot kivánok !:):)

5938. Moncsina (válaszként erre: 5937. - 289fab1d6b)
2010. aug. 23. 19:44

igenis értettem!!!:)

ma is sokat feküdtem, de utálok feküdni már. mondjuk ülve tévézni meg nem tudok. vagy a gépnél ülök, egyenes háttal a szék szélén, vagy fekszem, más sajnos nem megy. vaagy ugye a séta.

5937. 289fab1d6b (válaszként erre: 5934. - Moncsina)
2010. aug. 23. 19:12

Fogadj szót!! Nagyon óvatos legyél. Lehet hogy most nem is érzed, de később okozhatnak gondot a mostani meggondolatlan lépések.

A kórház után 1 hétig semmit!!!! de szó szerint semmit nem szabad csinálni. Csak pihi és egy kis séta. Régen az ilyen műtétek után 10 nappal engedtek csak haza a kórházból, de az ismert okok miatt erre ma már nincs lehetőség. Tehát a kórház utáni első hetet úgy kell tölteni, mint a kórházban.

Ezt vegyétek nagyon komolyan!!!!

5936. Moncsina (válaszként erre: 5935. - A0aecda338)
2010. aug. 23. 19:12

köszi:)

igyekszem pihenni, de ha meg sokat pihenek, fekszem, akkor elalszom és éjjel nem tudok aludni.

de ahogy olvastam ez sokatoknak probléma volt.

5935. a0aecda338 (válaszként erre: 5934. - Moncsina)
2010. aug. 23. 16:29

Legyél nagyon óvatos,annó én is azt hittem,hogy mindent bírok,az első itthoni hétvégémen mostam,teregettem,vasaltam és utána 2 napig fel sem tudtam kelni.Kíméld magad amennyire csak tudod,most megteheted.A munka megvár!!!!!!!

Puszi!!!!!!!!!!!!!!!!

5934. Moncsina
2010. aug. 23. 16:10

sziasztok:)

hazaértem igen. minden rendben volt. éjszaka alig aludtam, reggel 6-tól talpon voltam. az utat jól bírtam hazafelé, megérkezetem, ettem egy tányér levest, aztán el is aludtam.

felébredtem, beraktam egy adag mosást, aztán megint ledöltem. jól vagyok, megnéztem most mi újság errefelé. majd jövök még...

pusziii

2010. aug. 23. 14:08

Sziasztok Kislányok!

Mindeni jól van?Moncsi hazaértél?

Vigyázzatok magatokra,aki jól van jöjjön a másik fórumra is.

Mindenkinek puszi:Timi

5932. marcsi 61 (válaszként erre: 5928. - Moncsina)
2010. aug. 22. 20:00

Hallod e Te lányka nagyon ÜGYES VAGY!!!!!!!


várunk haza és az utón is vigyázz magadra.


puszi

5931. hédi67
2010. aug. 22. 16:13
kb. 5 kg ment le a kórházban, itthon meg eddig még egy, pedig már eszek rendesen. Ha hozzáér valami fáj, de itthon egyenlőre laza ruhába és még lazább nagymama bugyiban vagyok, ami bőven feljebb ér a hasamon. Jövő héttől hűvösebb időt mondanak, hát majd ha fel kel öltözni az gondolom kellemetlenebb lesz az elején. Ma a családom elcsalt vásárolni, hát jól elfáradtam, a lépcsős akadályt egész könnyedén vettem, de az álldogálás az nem megy. De így a jövő héten a házkörül be merek vállalni egy kis sétát már.
5930. Rezeda63 (válaszként erre: 5928. - Moncsina)
2010. aug. 22. 11:30

Szia Moncsina!

Én a saját tapasztalatomat tudom leírni. Engem a hazaút nagyon megviselt, pedig nem hasi műtött voltam. Minden egyes döccenőnél úgy éreztem mindenem kiszakad. Nekem is kb. 60 km volt az út. Tehát számíthatsz rá hogy nem lesz egy kélyutazás. Amikor hazaértünk alig vártam, hogy vízszintesbe kerüljek. Az étvágy az nem gond, fogysz egy keveset. Ilyen melegben meg nem is csoda ha nincs étvágyad. 'bár' Nekem a kórházban nagyon nagy étvágyam volt, de csak a hazaira. Meg is haltam volna, ha egy nap nem hoznak valami emberi ételt.

Az ottanit nem bírtam még megnézni sem, nemhogy megenni. Jó és viszontagságoktól mentes hazautat.

Üdv Rezeda

5929. Rezeda63 (válaszként erre: 5925. - Hédi67)
2010. aug. 22. 11:25

Szia Hédi!

A hasadra nem tudok mit mondani mert engtem hüvelyen keresztül műtöttek, de az erő elfogy az tény. Még jó hogy ha lemerészkedsz a másodikról a végén tudsz menni. Az mit jelent, hogy hirtelen fogyás? Én is fogytam vagy vagy 6 kilót, de utána szépen visszaszedtem, és nem a műtét miatt fogytam, hanem a lelki állapotom miatt nem tudtam enni. Minden falat inkább visszafelé jött volna.

Odabennt minden tuti, hogy átalakulóban van. Én a székeléssel voltam gondban heteken át, de utána vissszaállt minden a régi kerékvágásba. Kitartás és türelem. A séta az nagyon jó, mert nem hagyja a bélösszenövéseket, és a bélrenyheséget.

Üdv: Rezeda

5928. Moncsina
2010. aug. 22. 09:23

na itt vagyok...

én nem érzek gyengeséget. sétálgatok a folyosón, a tüsszentést és a köhögést kerülöm, az nem tetszik. az étvágyam még elég gyatra, nem kívánok semmit. nem tudom mennyit fogyhattam,az a baj, hogy otthon le sem mértem magam, így nem is fogom megtudni, csak a nadrág felvételkor majd, hogy centiben kb. mennyi.

kiváncsi vagyok, hogy holnap a hazaút mennyire fog megviselni, kb. 70 km lesz. de már nagyon várom, elég unalmas itt.

pusziii

5927. Moncsina
2010. aug. 22. 09:06

jó reggelt:)

én is jól vagyok köszönöm. holnap már megyek haza.

tegnap volt nálam az altatóorvos, azt mondta ő is hogy nagyon nagy volt a méhem, mint egy labda. súlya kb. 1,5-2 kg:( jól megnövesztettem:((

egyébként minden oké, tegnap óta már érzem, hogy feszülget és viszket a heg. engem köldöktől lefelé vágtak. leszedtem a haskötőt is, most csak a bugyi fogja.

ma kicsit picsogós a hangulatom, vettem be egy frontint, majd elmúlik mindjárt.

nem csinálok ebből problémát. eddig úgy érzem lelkileg sem visel meg, fizikailag meg főleg jól bírom. ééés holnap megyek haza:)))

majd írok még, csak most be kell fejeznem takarítás van...

2010. aug. 22. 09:04

Szia Hédi!

A has sokáig ilyen nagy lesz, de el fog múlni, ne félj.Minden hasi műtöttnek így volt. Neked nem fáj, ha hozzáér a nadrág dereka, vagy a bugyi? Nekem nagyon fájt, még a paplan is nyomta.

A gyengeség is természetes, az meg nagyon-nagyon lassan múlik el, már lassan 4 hónapos műtött vagyok, és még mindig képes vagyok estére lefőtt liba lenni:):):)

Hédi, várj még a lépcsőzéssel egy kicsit, jó?

Még erősödni kell.

Te hány kilót fogytál a kórházban?

Üdv: Jucika

5925. hédi67
2010. aug. 22. 08:18

Hát valóban kezd egyre jobb lenni. Próbálok sétálgatni a lakásban egyre többet, aztán lassan majd az utcára is lemerészkedek, csak a két emelettel kell megküzdeni. Csak sokszor elfog a gyengeség, mintha elszállna minden erőm. Nektek is volt ilyen? Vagy a hirtelen fogyás is közrejátszhat ebben? És a hasam rettenetes nagynak tűnik és a mellem alatti rész is mintha folyton fel lenne fújódva. Fog ez még alakulni odabent?

üdv

Hédi

5924. Rezeda63
2010. aug. 22. 07:07

Sziasztok!

Hogy vannak a műtöttek? Nagyon jól viselitek! Semmi jajszó, semmi panasz?! De úgy a jó!

További szép napot, és ha időtök engedi írjatok! Bennünket is érdekel a gyógyulásotok.

Üdv Rezeda

2010. aug. 21. 01:05
Hát, le a kalappal mindenki előtt. Fiatal vagyok. De tartok tőle, hogy anyukám nyomdokába fogok lépni, és engem is "kipakolnak" ( ez nagyon csúnya szó volt bocsánat). Sok sok gyógyulást mindenkinek akit műtöttek erőt kitartást és pihenést!:)
5922. marcsi 61 (válaszként erre: 5919. - Moncsina)
2010. aug. 20. 19:50

De jóóóóóóó hogy ilyen jól vagy! Nagyon vigyázz magadra és legyél jó kislány és pihenj sokat, igyál rengeteget.


sok puszi Marcsi

2010. aug. 20. 17:50

Szia Moncsina !

Gratulálok:))) Nagyon ügyes vagy !

Puszi: Idikó

5920. szofi99 (válaszként erre: 5919. - Moncsina)
2010. aug. 20. 09:44

Szia!


Örülök hogy tülestél a dolgon, és hogy jól viseled az egészet :) Ez kitünő elhelyezés, ó ehhez képest ahol én voltam .... :):) Nemsokára mehetsz haza , addig is igyál sokat, és sétálgass, puszi Neked !:):):)

5919. Moncsina
2010. aug. 20. 09:36

jó reggelt:)

Jól telt az éjszakám, bár reggel kicsit húzódott a varratom. Hétfőn mehetek haza, elvileg szombaton mehetnék, de nem volt egyszerű a műtétem, ezért maradnom kell még.

Férfi kisujjnyi ereim voltak (normál esetben golyóstoll betét méretűnek kellett volna lennie). Nagyon csúnya volt azt mondta a doki.

Nem lesz varratszedésem, mert felszívódó varrataim vannak. A műtőben tettek rám haskötőt, azt nem engedtem levenni, nagyon jó hogy ott van. Egyenlőre csak mosdókesztyűvel mosom magam (de megtudom csinálni mindenhol!!!:). Étvágyam nem nagyon van, de azért eszegetek, hogy tudjak menni vécére. Egyágyas szobában vagyok, örülök hogy e mellett döntöttem,mert itt nagyon jók a körülmények a többihez képest. Van tévém, saját hűtőm, klimám és a szomszéddal közös nagyon szép és tágas fürdőszobám. A nővérek nem sokat törődnek velem, esténként kapok vállba szurit, véralvadás gátlásként. Sokat iszom, sétálgatok, kijárok dumálni sorstársakkal. Elég kevéske a beteg, mindenkit kitettek hétvégére. Szóval elvagyok, csak azért mennék már haza... De már csak hármat kell aludni:))

Pusziii, majd írok

5918. Rezeda63 (válaszként erre: 5917. - Moncsina)
2010. aug. 20. 07:51

Szia Moncsina!

Minden jót és további kitartást, fájdalommentes napokat kívánok.

Üdv Rezeda

5917. Moncsina
2010. aug. 19. 20:02

köszike, aranyosak vagytok

sokat iszom, az őrzőben is megittam vagy 2,5 litert.

még kellett is behozni nekik. sétálni is kijárok. szóval szépen gyógyulok.

5916. marcsi 61 (válaszként erre: 5914. - Moncsina)
2010. aug. 19. 19:57

Hahóóóóóóóó Te kis betegecske!!!!!


Nagyon büszke vagyok rád, igazi minta vagy!!!!!!

Tényleg igyál és pihenj de mind kettöből sokat!


nagyon sok puszika Marcsi

5915. 4f65de3fb5 (válaszként erre: 5914. - Moncsina)
2010. aug. 19. 19:53

Moncsina!

Naggggyon-nagyon ügyes vagy , büszke vagyok rád.

Ó Te kis minta beteg:), jaj, de jóóóó!

Legyél jó kislány, igyál nagyon sokat, ez fontos, sétálj, csak amennyi jól esik, és pihenj.

Baráti ölelés: Jucika

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook