Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


5914. Moncsina
2010. aug. 19. 19:33

Halihóó Csajok:)

Üdvözlet a kórházból. Túl vagyok a nehezén, minden rendben ment. Kedden megtörtént a műtét, megmaradtak a petefészkek, a petevezetékek, a méhnyak. Nagyon jól viseltem, az őrzőben azt mondták mintabeteg vagyok, egyszer kellett csak fájdalomcsillapitót kérnem. Igaz műtét után morfint is kaptam (azt hallottam a viziten).

Ma már volt székletem is, sétálgatok, magamat mosdok és öltözködöm:)) Büszke vagyok magamra, mert sokkal jobban viselem, mint gondoltam. Nem voltak nagy fájdalmaim, tegnap már az oldalamon aludtam is. Majd még mesélek, csak tájékoztattalak benneteket a történtekről.

Puszi Mindenkinek

5913. 4f65de3fb5 (válaszként erre: 5911. - Hédi67)
2010. aug. 19. 17:35

Szia Hédi!

Annyira izgultam érted, olyan jó olvasni, hogy jobban vagy, jaj, de jó!!!!!!

Egy dolog múlik rajtad, hogy még jobban legyél:

A pihenés, és a pihenés.

A többit elintézi a Teremtő.

Hidd el, nagy mágus az öreg:):):)


Ne legyél türelmetlen, lassan 4 hónapos műtött vagyok, ma nagyobb bevásárlást csináltam, a gyerekeim se, a férjem sem voltak itthon, hogy segíthessenek cipekedni.

Kb. 5 kg körüli volt a szatyrom, de míg kivittem a bolt elé a biciklimhez, csillagokat láttam, és ahogy tekertem haza, majd kiszakadt a hasam, utána le kellett feküdnöm.

A cipekedés még nem megy még most se!!!

Üdvözöllek, légy jó kislány, sőt nem is kislány, hanem most Te egy királynő vagy, most Téged ugráljon körbe mindenki:):):)

Ölellek: Jucika

5912. szofi99 (válaszként erre: 5911. - Hédi67)
2010. aug. 19. 16:23

Szia !


Örülök hogy már egy kicsit jobban vagy !:)Pihenj sokat, és meglátod ....... :) Puszi

5911. hédi67
2010. aug. 19. 16:16

Ma kiszedték a varratokat és rendben talált a doki mindent. Kicsit jobb lett, hogy a kötés és a madzag nem nyom-húz már semmit. Most már a lelkem is jobb és elhiszem hogy napról-napra jobb lehet.

Kellemes hétvégét kívánok mindenkinek

5910. Ildikó 67 (válaszként erre: 5900. - A0aecda338)
2010. aug. 19. 10:29
Szia Timi!Úgy van ahogy írod.Lassan 1 éve műtöttek de a köldök alatt van egy rész ahol érzékeny.Nem vészes,egyre kevésbé érzem,de ott van.Ildikó nyugi,lesz sokkal jobb is.Puszi nektek.
2010. aug. 19. 09:13
Sziasztok Kislányok,legyen szép a napotok,mindenkinek puszi:Timi
5908. marcsi 61
2010. aug. 19. 08:34

Napsütétes szép napott mindenkinek!!!!!!!!!



Hédi hogy vagy???, minden rendben van????


Marcsi

5907. szofi99
2010. aug. 19. 08:00

Jó reggelt !


Minden friss mütöttnek kivánok fájdalommentes szép napot, na és persze a többieknek is !

5906. marcsi 61
2010. aug. 18. 20:30

Hédi legyél jó kislányka és fogdj szót, ne azon aggodj, hogy most mit nem tudsz megcsinálni, hanem arra törkedj, pihenj, pihenj, pihenj és sokat pihenj. Most legyél önző és csak Te legyél az első. Hidd el ha kibírod pár hétig kamatostul meghálálja a szervezted. Nekem febr 18-án volt a mütétem és a mainapig is oda figyelek mit emelek fel és hogyan!!!! még tornát is csak nagyon finoman csinálom, hasprést még nem is probáltam. Nekem volt lázam, és el is fertözödtem még bent a korházban. 11 napig voltam bent és a kutyának sem kivám azokat a fájdalmakat amiket átéltem egy egy sebb tisztításnál. Látod tul vagyok rajta bár vannak még nehéz napok mikor nagyon hamar elfáradok de hát istenem ezen is tul leszek.


Marcsi

5905. Rezeda63 (válaszként erre: 5901. - Hédi67)
2010. aug. 18. 19:39

Szia Hédi!

Még viseld el egy kicsit a "tehetetlenséget" és ne sírj! Mindannyian tudjuk, hogy nagyon rossz most Neked, de csak azt tudjuk mondani TÜRELEM!!!!!!!

Néhány nap még és érezhetően jobban leszel, de akkor sincs semmi felőlőtlen bátorság! Jobbulást és kitartást Rezeda

5904. a0aecda338 (válaszként erre: 5901. - Hédi67)
2010. aug. 18. 18:50

Hidd el minden nap könnyebb lesz,de ehhez az kell,hogy sokat pihenj.

Puszi:Timi

5903. ametiszt73 (válaszként erre: 5901. - Hédi67)
2010. aug. 18. 18:12

Hédike,de jó,hogy jobban vagy :)))

Olyan jó hogy segíthettünk egy kis vígaszal legalább :))

5902. ametiszt73 (válaszként erre: 5900. - A0aecda338)
2010. aug. 18. 18:09

Aranyos vagy ,akkor ezen sem aggódok...

Puszika

5901. hédi67
2010. aug. 18. 17:50

Sziasztok Lányok!


Szinte amíg betoltak a műtőbe, addig is csak nyugodtan olvasgattam a könyvemet, ennyire jó hatással voltatok rám, ennyire megnyugtattatok. Mégegyszer köszönet érte!!

Anyukám most kötözött át, és mondja hogy pont a hasam alja-háj-hajlatban van a varrás, ezért fáj-húzódik ennyire. Holnap kiszedik a varratokat és nem kell ragtapasz sem, így bízom benne, hogy jobb lesz. Lázam, hőemelkedésem nincs már, valószínűleg a hazajövetel és az alapos vizsgálat és nyomkodás viselhetett meg hétfőn. Háziorvossal nem beszéltem, mert mint említettem már, jelenleg a nyári szabadságomat töltöm. Ma már tényleg egy picit jobb volt és egy kis lelkesedést adtatok, most éppen már nem pityergek a tehetetlenségemen.

5900. a0aecda338 (válaszként erre: 5898. - Ametiszt73)
2010. aug. 18. 17:37

Szia kicsilány!

Tegnap a fűnyírót tologattam és amikor jobban meglökte a hasamat,hát meglehetősen fájt.Mutattam,hogy a köldök és a vágás között egy sávban érzékeny,ez a mai napig így van,pedig már lassan 4 hónapos leszek.Én azzal nyugtatom magam,hogy a belső varratok környéke érzékeny még.

Jó munkát,puszi:Timi

5899. Rezeda63
2010. aug. 18. 15:35

Sziasztok Lányok!

Moncsina már valószínű túl van a nehezén, most biztosan nagyon rossz még Neki.

Rezeda

2010. aug. 18. 11:33

Sziasztok Lányok :))

Nektek is olyan érzékeny a bőrötök a hasatokon ? A legpuhább anyag is irritál....

5897. Rezeda63
2010. aug. 18. 09:51

Szia Hédi!

Hogy van a hőemelkedésed??????

Üdv Rezeda

5896. szofi99 (válaszként erre: 5886. - Hédi67)
2010. aug. 18. 07:27

Szia Hédi!


Előttem már leirták a lányok hogy nekünk is valami ilyesmi volt, kegyetlen .... de napról napra jobb lesz., hidd el nekünk :) Ne keseredj el, biztos kell antibiotikum, és sok sok tiszta viz !!!:) Puszi Neked !

5895. Ekka74 (válaszként erre: 5889. - Pilike)
2010. aug. 17. 20:18
Már 5 hete? Szalad az idő:)
5894. Ekka74 (válaszként erre: 5886. - Hédi67)
2010. aug. 17. 20:18

Kedves Hédi!

Tényleg borzasztóan fáj eleinte, nem tudsz nagyon mit csinálni, ki kell várnod amig jobb lesz.

Hidd el, tényleg mindig enyhülni fog a fájdalom. Igaz;nem lesz túl gyors a felépülés.

Engem is teljesen elkeserített a tehetetlenség érzése, és az hogy nem láttam belőle kiutat. Próbáltam elhinni, hogy javulni fog...de nagyon távolinak tűnt. Aztán persze elmúlt ez is, épp úgy ahogy majd neked is elmúlik.

Kívánom, hogy gyorsan teljesen a következő hetek, fel a fejjel mert csakis jobb lesz majd.

5893. Ekka74 (válaszként erre: 5885. - 289fab1d6b)
2010. aug. 17. 20:15
Természetesen értettem hogy gondoltad.
5892. a0aecda338 (válaszként erre: 5886. - Hédi67)
2010. aug. 17. 17:40

Szia Hédi!


Előttem elmondták már a lányok,hogy a hőemelkedés nem jó,a gyulladást szokta jelezni.Feltétlenül mond meg az orvosodnak.Én még a kórházban belázasodtam,nem is engedtek haza csak a 11.napon.Antibiotikumot kaptam,nagyon komolyan vették még a hőemelkedést is.A lázcsillapító nem elég,fogadj szót és hívd fel az orvosodat.

Vigyázz magadra,puszi:Timi

5891. Rezeda63 (válaszként erre: 5886. - Hédi67)
2010. aug. 17. 17:34

Szia Hédi!

A hőemelkedésedet mindenképpen említsd meg a háziorvosnak! Volt kinnt hozzád? Egyébként javaslom, hogy nagyon sokat igyál, mert a folyadék hiánya is okozhat hőemelkedést.

Egyébként az nem normális dolog. Ha a kórházban lett volna haza sem engednek, míg három napon kersztül lázmentes nem vagy. Vigyázz magadra és ha komolyabbra fordulna feltétlenül orvos. Egyébként fáj....igen... de lassan múlni fog. Kitartás! Üdv Rezeda

5890. 4f65de3fb5 (válaszként erre: 5886. - Hédi67)
2010. aug. 17. 17:30

Kedves Hédi, veled érzek. Ez bizony ilyen kegyetlen fájdalommal jár. Az ágyban megforduláshoz, felkeléshez külön tervet kellett készíteni, a pisilés is fájt, de a nagyobbik dolog meg horror volt a görcsök miatt. Két hét alatt rendeződött, a belek kezdtek visszaállni a helyükre, vagy rendeződni, a hólyag is megtalálta a helyét. Jócskán átrendeztek ott belül bennünket.

Étvágy nulla volt, 4 kiló lement, azt azóta is tartom.

Energia szintén nulla, egy hajmosás hajszárításal már erőn felüli volt.

Akkora erőt nem tudtam kifejteni, hogy egy szelet kenyeret szeljek, vagy a redőnyt felhúzzam, vagy az ágyneműt megigazítsam.

Három hét után éreztem, hogy talán majdcsak ember lesz belőlem.

Azért írtam ezeket le, hogy ne ijedj meg, hogy ennyire fáj, sajnos ez ilyen, és még sokáig gyenge leszel.

A hőemelkedés nem jó, nem gyulladást jelez? Jó lenne, ha orvossal beszélni, mit mond.

Most csak feküdj, ici-picit sétálj csak még, minden nap csak kicsit többet, ne erőltesd, csak ami még jól esik.

Nekem a lelkemre kötötték, igyak 1,5-2 liter vizet, ez mossa ki a szervezetből az altatót, és a veseműködés miatt is.

Nagyon rossz most Neked tudom, ha tudsz, akkor gyere, írj minél többet, meg fogunk nyugtatni, és segítünk.

Vigyázz magadra, üdvözöllek: Jucika

5889. pilike (válaszként erre: 5886. - Hédi67)
2010. aug. 17. 16:52

Szegénykém. Olyan rossz érzés....nekem 5 hete volt a műtétem, szóval elég friss még az élmény nekem is, és annyira átérzem a fájdalmad. De hidd el, tényleg napról napra mindig jobb! Tényleg a 3. héttől már alig fájt. Te kaptál valami fájdalomcsillapítót otthonra? Nekem a körzeti felírt egy dobozzal az ütősebb fajtából, és bizony hiába vagyo gyógyszerellenes, éltem vele, mikor nagyon kivoltam.

Én azt találtam ki, hogy a két fotelt összetoltuk szembe egymással a derekam mögé egy kispárna, láb fel a szembe fotelba, és így félig ülő helyzetben pihentem. Könnyebb volt a felkelés is a sok pisi miatt, mégsem ültem teljesen.

5888. ametiszt73 (válaszként erre: 5886. - Hédi67)
2010. aug. 17. 16:29

Kedves Hédi...igen ugyan ilyen rettenet volt !

Én is ,mikor hazaértem akkor kezdődtek az igazi fájdalmak !

Feküdni...azt hittem szétszakad a derekam ,a csípőm !!!

Rengeteget sírtam a fájdalomtól a wc-n főleg !!

Kitartás kedves ! Hamarosan enyhülni fog !

5887. 289fab1d6b (válaszként erre: 5886. - Hédi67)
2010. aug. 17. 16:17

Szia Hédi!

Igen, legtöbbünknek fájdalmas volt, de meglátod, napról napra jobb lesz. Türelem.

Már a kórházban is volt hőemelkedésed?

Ez nem normális, vagy hívd fel az orvosod, vagy szólj a háziorvosnak. És sokat igyál!!!!!

Veled vagyunk. Puszi.

Szilvi

5886. hédi67
2010. aug. 17. 16:14

Sziasztok Lányok!


Tegnap hazaengedtek a kórházból. Annyira vártam, de ez valami rettenetesen. Szívem szerint bőgnék a tehetetlenségtől. Alig tudok felkelni és lefeküdni, mert az ágyam jóval alacsonyabb a szidott kórházinál. Alig van erőm és étvágyam. És és hőemelkedésem is lett, amióta itthon vagyok. Nektek is ilyen fájdalmas volt. Ráadásul a pisilőm egy kicsit kellemetlen, de ez lehet hogy a szokásos hibám, nem ittam eleget. Szerencsétlen fiam főz, mosogat és igyekszik amit lehet megcsinálni.

5885. 289fab1d6b (válaszként erre: 5877. - Ekka74)
2010. aug. 17. 14:13
Én a porckorong műtétre értettem, hogy "kismiska", a méheltávolításhoz képest. Mifelénk szokták ezt a szót használni ahelyett, hogy semmiség, könnyű, stb...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook