Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Meghalt egy csecsemő otthonszülés közben fórum

Meghalt egy csecsemő otthonszülés közben (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯
2009. márc. 14. 21:06
Ha nem viccesnek gondolnád, akkor megkapnád a választ arra, hogy miért is vannak fejlődési rendellenességek, halálos betegségek, stb. Ha nem vennéd annyira természetesnek, akkor kereshetnéd a lehetőségeket, hogy mit tehetsz prevntíven, illetve hogy intrauterin mivel segítheted a magzatod fejlődését. Nme pedig hátradőlve várni a csodát, mert erre úgyis minden képes. Amúgy az is elég viccesen hangzik, hogy erre minden nő képes, a meddőkről hallottál már?
4468. 40163fd81d (válaszként erre: 4388. - Helga800515)
2009. márc. 14. 21:01

Rendben,a statisztikák számok,azokkal nem lehet vitatkozni.De az is benne van a statisztikában,hogy milyen rendellenességgel,halálos betegségekkel,hány gyereknek és családnak kell együtt élnie?

"hiszen ez a világ legbonyolultabb folyamata,"


Ez elég viccesen hangzik nem gondolod?Szerintem a világ legtermészetesebb folyamata,amire minden nő hivatott és képes.

4467. Helga800515 (válaszként erre: 4454. - Brilliantgirl)
2009. márc. 14. 20:57
csatlakozom! A v éleményem detto.
4466. Helga800515 (válaszként erre: 4389. - Kaaskopje)
2009. márc. 14. 20:53
Egy országosan ismert szülész-nőgyógyásztól, aki amúgy 1,5 évig oktatott nekem szülészetet. És nem egy szülést nééztem végig, illetve nekem is van két fiam, szóval már kétszer átélhettem ezt a csodát spontán. Tudom, hogy miről bezsélek.
2009. márc. 14. 16:55
Erről az otthonszülséről megvan a véleményem. Felelőtlenség...
4464. Brilliantgirl (válaszként erre: 4463. - Talian35)
2009. márc. 14. 16:53

Tévedsz...igazából, én azaz mi akik ellene vagyunk az otthon szülésnek sztem próbálnánk +győzni mindenkit, hogy ne otthon szüljön...de mind1, aki képes ekkora kockázatot bevállalni-lelke rajta!

...annak + nagyon örülök, h a Te intelligenciád mindig "mindenkié felett lebeg"...és vissza lehetne olvasni, ki az aki megsértődik ha valaki beszól...és ki az aki folyamatosan "fi***za" a más véleményen lévő fórumozókat...


(a "LOL"-ra csak annyit...két kamasz gyerekem van...LOL)

4463. Talian35 (válaszként erre: 4461. - 40163fd81d)
2009. márc. 14. 08:32

Az egy dolog, hogy a másik véleménye nem érdekli, ahhoz több intelligencia kéne viszont, hogy a másik véleményét elfogadja. Ugyanis itt senki sem akar meggyőzni senkit, pusztán az egyiknek ez jobb, a másiknak az.

Én is nagyon sajnálom különben, hogy gyáva voltam otthon szülni, de a kettő után lett bennem annyi bátorság, hogy a harmadik már otthon fog. :-)

4462. Talian35 (válaszként erre: 4456. - Brilliantgirl)
2009. márc. 14. 08:30
Nincsenek ilyen jóindulatú megjegyzéseim de még gondolataim se, mint Neked. Ilyen erővel én is irhatnám, hogy aki nem tud összehozni egy saját gyereket az megérdemli. Gondolom ettől Te sem éreznéd jól magad LOL
4461. 40163fd81d (válaszként erre: 4460. - Brilliantgirl)
2009. márc. 13. 21:12
soha nem is érdekelt más véleménye.....
2009. márc. 13. 20:52
akkor ne tedd, már úgysem érdekel
4459. 40163fd81d (válaszként erre: 4458. - Brilliantgirl)
2009. márc. 13. 20:42
Hiába magyaráznám,úgy sem értenéd.
4458. Brilliantgirl (válaszként erre: 4457. - 40163fd81d)
2009. márc. 13. 20:39
választhattál volna jobb kórházat...és nem hiszem, hogy gyáva voltál, inkább okos.
4457. 40163fd81d (válaszként erre: 4454. - Brilliantgirl)
2009. márc. 13. 20:37

Sajnos nem vettem a bátorságot,hogy otthon ,magamban bízva megszüljem bármelyik gyermekemet.

Így az összes szülésem ,olyan feelinggel zajlott ,mintha beteg lennék,és orvosi segítségre lennék utalva.5 napig amig a korházban voltam ,ugyanezt éreztem.

Gyáva voltam ,mai napig sajnálom .

2009. márc. 13. 20:33

"De aki igy gondolja, az meg is érdemli."

LOL---ez máááááááááá tényleg másabb...jaaaaaaaa, Rajtad majd nem csattan...XD

4455. Talian35 (válaszként erre: 4454. - Brilliantgirl)
2009. márc. 13. 20:28

Azt sem tudhatom előre, hogy a kórházban kockázatmentes lesz-e akármi? HOgy az orvos jól teszi-e a dolgát, legyen az választott vagy ügyeletes. BÁRKI tévedhet, lehet 999 szer nem tévedett és majd pont az 1000.-nél fog.


Igen, csúnya ilyet kimondani - ha másnak rosszat kivánsz, az Rajtad fog majd egyszer csattani, másban. De aki igy gondolja, az meg is érdemli.

2009. márc. 13. 19:21

...csak egy kérdés?

Aki veszi a bátorságot és otthon szül, kockára téve ezzel a születendő gyermeke (és saját) életét, honnan a fenéből tudja, hogy kockázatmentes lesz a szülés és az utána következő "szakasz"?...(mert ugye azzal még nincs vége, hogy kibújik a baba)

Véleményem szerint, aki van annyira bátor és "szemellenzős", hogy otthon szül - örüljön ha minden rendben lezajlott és adjon hálát...ha pedig történik valami baj...csúnya ilyet kimondani, de véleményem szerint megérdemli...(brrrr, még leírni is szörnyű, de így gondolom)

4453. Talian35 (válaszként erre: 4450. - Trapiti)
2009. márc. 13. 06:35

Példát tudok felhozni én is még párat, csak a 18.századi meg 70 évvel ezelőtti otthoni állapotokat nem lehet felhozni mivel azóta minden változott, otthon is meg kórházban is. Az apám testvére "már" kórházban született, és sikerült olyan fertőzést elkapnia, hogy a nagyanyám azt mondta, az életében több gyereket nem szül kórházban - igy is lett. De kihagyod, hogy 70 éve még nem is lehetett bármi gond esetén 10 perc alatt eljutni a kórházba, ma meg el lehet. És senki nem arról beszél, hogy most mindenki szüljön otthon.

Szerintem két-három szülőnél többet nem fogsz találni, akik elvesztették otthonszülés kapcsán a gyereküket, mivel eleve alacsony az otthonszülések száma (már ami tervezett). A nem tervezett, meg a titokban szült nők közül meg még nem is hallottam. Mindenesetre mindig van hir, hogy x.y. titokban egészséges babának adott életet, kitette ide vagy oda, rossz esetben sajnos más, érdekes, hogy ezek miért tudnak problémamentesen megszülni? És hány eset ki sem derül!

Anyuci önmegvalósitása egy külön topik, az otthonszülés sztem nem ez a kategória és még azt sem mondanám, hogy "divathóbort" - akkor jóval magasabb lenne az otthonszülések száma. És a félrenevelt gyerek problémáit sem kenem kórházra, de még mástól sem hallottam ilyet.

4452. Talian35 (válaszként erre: 4449. - Gerna)
2009. márc. 13. 06:27
Erről beszélek. Sehol nincs garancia, ezzel tisztában vagyok. Pár házzal arrébb tőlünk lakik egy család, az 5.gyerek születésekor az anyuka elvérzett a kórházban. Nem tudok részleteket, tehát nem tudom mi történt, csak annyi, hogy érdekes. A 21. században ilyen?
4451. 115c013715 (válaszként erre: 4434. - Talian35)
2009. márc. 12. 23:29
Persze lehet dolgokat átvenni innen-onnan. De ez szerintem nem az amit érdemes lenne bárhonnan is.
4450. trapiti (válaszként erre: 4431. - Talian35)
2009. márc. 12. 22:02

"3. A nem trendi meg az, akik azt hiszik, a most született gyerek nem érez, nem gondolkodik, és attól, hogy kórházban születik semilyen trauma nem éri, azt hiszi, az egynapos gyereknek fogalma sincs úgyse, hogy a gyereket a csecsemősnővér vagy az anyja látja el. Márpedig Te ebbe a kategóriába tartozol ez világosan kiderül az irásodból :-)"


Pontosan mire is gondolsz??? Mindenesetre köszönöm az analízist, most már tudom, hová tegyem magam ;)


Az én apámék meg négyen lettek volna, ebből egy meghalt otthonszülés közben. A többiek kórházban születtek... akkor ez a tény is bizonyít valamit?


Egyébként kíváncsi lennék azoknak a véleményére, akik elvesztették a gyereküket otthonszülés kapcsán! Legközelebb is kockáztatnak?


Az utolsó rendkívül jóindulatú megjegyzésedhez pedig annyit: inkább egy élő gyerek akit a csecsemős nővér lát el először, mint egy halott.

És hidd el, nálad sokkal de sokkal jobban tudom, mi az amikor egy gyerek elveszíti a szülőanyját - nem néhány órára, hanem egy életre - és hidd el, azt is tudom, hogy nem lehet ezzel takarózni egy életen át. Nincs is annál könnyebb, mint az anyuci határtalan önmegvalósítása közben félrenevelt gyerek összes problémáját a születés körülményeire és a csúnya kórházi orvosokra fogni...

4449. gerna (válaszként erre: 4448. - Talian35)
2009. márc. 12. 21:53

Jónak mondod! az egyik gyerekemmel történt valami hasonló, persze kórházban. Úgyhogy tudom, hogy semmire sincs garancia.

Viszont legalább megpróbálkoztak vele... vagyis újraélesztették.


Hogy mit szól az újszülött az orrának stb. megtisztításához? hát biztos nem azt, hogy "undorító", talán azt, hogy: "Most ez minek, kapok levegőt", esetleg ezt: "Kösz, most már kapok levegőt"

4448. Talian35 (válaszként erre: 4447. - Gerna)
2009. márc. 12. 21:47

Elolvastam a 7. és 8. oldalt. Nem tudok itélkezni, mivel ott nem voltam. Annyit fűzhetek hozzá, hogy az én orvosom elmesélte - sokat beszélgettünk az otthonszülésről -, hogy Ő is segitett világra babát úgy a Telki kórházban, hogy a babának szülés után leállt a szivverése. Ő mindent megtett, de van, amin még kórházban sem lehet változtatni. Mindenesetre jó tudni, akik "biztonságra" vágynak, hogy Telki magánkórházban ugyanúgy nincsenek felkészülve haszülés után pl. komplikáció adódik (már ami nem a szülészorvos területe), mivel nincs csecsemőrészleg.


A birósági jegyzőkönyvhöz még annyit, hogy a kórházban ugyan kitisztitják az orrjáratot, garatot - kérdeznénk meg egy újszülöttet már, mit szól hozzá? Undoritó!. Utána leteszik a csecsemőosztályon megfigyelés cimén. Gondolod, hogy minden baba felett áll egy nővér, és figyeli a légzését? Bármelyiknek, bármikor ugyanúgy leállhat a szive, akármi történhet.


A kórházi esetek között nem fogsz olyat találni amit igy felfújnak, mint G.Á ügyét. Ott szépen elmismásolják, és ezzel a többség egyetért.

4447. gerna
2009. márc. 12. 21:27

Ja bírósági jegyzőkönyvvel is... érdeklődők figyelmébe:

[link]


Hogy mi van a többi orvossal - erre nem tudok válaszolni, de ez nem is az a topik. Hidd el, ott is van, akit eltiltottak, elítéltek, kártérítési per is volt/van elég.

4446. Talian35 (válaszként erre: 4444. - Gerna)
2009. márc. 12. 21:09
Nem tudom feltűnt-e, de én nem G.Á.-t védem vagy pártolom akármilyen szinten. Én pusztán az otthonszülésről beszélek, ami nem ugyanaz. Aki hibát követ el, az vállalja érte a felelősséget, de ez ugyanúgy érvényes a kórházban dolgozó szülészorvosra is!!!!! Mindenki szidja jobbra-balra G.Á-t igy névvel, de kérdezem újra, mi van azzal az orvossal, aki a kórházban követi el ugyanezt??????????????
4445. gerna (válaszként erre: 4443. - Talian35)
2009. márc. 12. 21:03
Jegyzőkönyv - az Orvosi Kamara jegyzőkönyveivel tudok szolgálni, itt vannak valahol lejjebb ebben a topikban.
4444. gerna (válaszként erre: 4441. - Talian35)
2009. márc. 12. 21:02
G.Á. akit eltiltottak a szülész-nőgyógyászi tevékenységtől és folytatta bábaként? te ezt minek nevezed? mert az én köreimben ezt "olajozott angolnának" mondják.
4443. Talian35 (válaszként erre: 4442. - Gerna)
2009. márc. 12. 21:02
Valahol akkor hallottad, olvastad, nem? Vagy hol van róla jegyzőkönyv?
4442. gerna (válaszként erre: 4439. - Talian35)
2009. márc. 12. 20:58
Nem, nem voltam ott a Pesti Központi Kerületi Bíróságon tartott tárgyaláson, ahol ő ezt mondta.
4441. Talian35 (válaszként erre: 4435. - Gerna)
2009. márc. 12. 20:56
Tudod, azért jó lenne, ha azt az orvost is rögtön - de olyan gyorsan mint akármelyik, otthonszülésnél hibát elkövető szülésznőt, bábát - eltiltanának foglalkozásától és biróságra vinnék az ügyét, aki kórházban követi el mindazt, amit más otthon! Lásd Zalányi Sámuel tucatnyi műhibáit, és ma is röhög a markába - semmi nem történt vele! Több csecsemő halt meg a keze között mint amennyi G.Á-nál, csak hát Ő kórházban tette mindezt, és ezzel "védve" van.
4440. kaaskopje (válaszként erre: 4427. - 115c013715)
2009. márc. 12. 20:48

Hát pedig a hozzászólásaidból nagyon az jön le...

Milyen agymosásról beszélsz?? Geréb Ágnessel meg életemben nem találkoztam, és eszemben sincs azt hajtogatni, amit õ (legyen az bármi is...).

❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook