Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szabad-e siettetni a csecsemőt evés közben (cumi/mell ki és vissza)? fórum

Szabad-e siettetni a csecsemőt evés közben (cumi/mell ki és vissza)? (tudásbázis kérdés)


23. drnéni (válaszként erre: 21. - DODICA)
2008. júl. 5. 09:52

Nekem pont ezeket ajánlották annak idején, 2 napig éjjel-nappal szoptattam, a gyerek meg éjjel-nappal üvöltött, szerintem általában aki ezt tanácsolja, nincs tisztában vele, hogy mit beszél. Azért nem kerültem kórházba, mert orvos lévén a labor elkészülte után odaadták az infúziót, hogy otthon beköthessem magamnak. Begyulladt a mellem, teljesen ki voltam száradva, és kimerülve a nemalvástól. Tejem nem lett több egy milliliterrel se.

Persze én ezt nagyon vérszegényen csináltam, lehet, hogy az volt a baj, de szerintem akkor is képtelenség állandóan szoptatni.

2008. júl. 5. 09:38
miért kellene siettetni? Mi felnöttek is utáljuk hogy sietve kell enni! hagy egyen csak saját tempojában.
21. DODICA (válaszként erre: 20. - Katika13)
2007. szept. 15. 09:31

Nem derül ki, miért ne lenne elég tejed, de...:


- amíg van valamennyi, addig bármikor visszahozható!! Csak szoptatni kell éjjel-nappal, ennyi a titka. :)) (A tej 40 nap alatt apad el teljesen.)

- ha a lányodon azt veszed észre, hogy nem szereti annyira a tápszert, akkor én annál is inkább törekednék az anyatej visszahozására, elegendővé tételére, mert hinnék a kicsinek. :)) Sokkal finomabb az anyatej a tápszernél. :)


- 8 hetesen még jóformán a szoptatás elején jártok, miért adnád fel???? A napi 5x80 meg ennyi idősen még elég is lehet. Ez persze súly és baba függő. ;)


- ha az anyatejtermelés mellett döntenél, akkor akár félóránként (ill. ahányszor kéri) nyugodtan tedd mellre, s mindkét mellből szoptasd!!! Minél több inger éri a melled, annál több tejed lesz! Persze nem árt, ha hiszel is benne, s nyugodt vagy! (Mennyit szopik még???) Lehet, szükséges lenne 1-2 nap kizárólagos szoptatás 10 percenként, hogy rendesen beinduljon a tejed. Kísérné ezt üvöltés is a pici részéről, de valamit valamiért...

- nagyon jó a homeopátiás URTICA URENS bogyó, de vigyázz, csak az 5CH kiszerelés a tejserkentő, más potenciák tejapasztóak!! Az 5CH-ból napi 1-2x5 bogyót érdemes nyelv alá tenni.


Remélem tudtam segíteni.

2007. szept. 15. 08:09

sziasztok van it még valaki? segitslget szeretnék kérni nem akar enni a 8 hetes kislányom sajnos tejem már nem nagyon van

igy tápszert adok neki de nem nagyon akarja enni de nem hioszem hogy nem szereti mert 80 akat napi 5 ször megesszi kérlek segitsetek

19. DODICA (válaszként erre: 18. - LoLiNa)
2007. júl. 12. 09:12
Mennyi idős a babód?
18. LoLiNa
2007. júl. 12. 07:27
mi átlagosan olyan másfél órán keresztül cicin vagyunk, ha bealszik, igenis felkeltegetem, megbirizgálom! nem lehet egész nap cicin lenni..
2007. máj. 14. 13:38
Nem szabad siettetni sem az evéssel, sem mással.
2007. ápr. 4. 22:38
Semmiképpen nem szabad siettetni,a baba tudja,hogy mennyire van szuksége.Esetleg,ha hallod,hogy már nem nyel,csak cumizik a melleden,akkor ki lehet venni a szájából,mert akkor már biztosan jól lakott.
2006. okt. 12. 19:18

Egyáltalán nem szabad siettetni semmire, mert akkor nagyon rossz evő lesz, és a végén te fogsz megijedni, hogy valami baj van és beteg.

Valcsira halgass, mert igaza van, ha éhes, akkor úgy is fog enni.

Én jártam igy a fiammal. A doki minden kütyüt felirt, hogy étvágya legyen. Na minden volt csak étvágya nem.

Aztán gondoltam, majd jelez, ha éhes, vagy elveszi az ennivalót ha kell neki. És igy is lett.

2006. szept. 12. 16:14
Nem szabad siettetni. Később sem. Sőt! Ráerőltetni sem szabad. (Az ember csak az ellenkezőjét érné el vele.) Úgyis eszik, ha éhes.
13. Kiwi55
2006. szept. 9. 01:25
miért kéne siettetni?!
12. 8d139d96f2 (válaszként erre: 6. - Fcica)
2006. aug. 28. 14:36
Nálunk ugyanez a helyzet, de mi megoldottuk egy cumival a problémát. Nem a hagyományos cumit vettük neki, hanem olyat ami úgy "működik" mint a cici csak nem jön belőle semmi. Nálunk nem okozott gondott a szopizásnál, ugyanolyan ügyes, mint korábban.
2006. aug. 27. 17:15
Minket sem siettet senki az evessel.Hat akkor mi miert oket?
10. DODICA
2006. aug. 10. 13:21
Szerintem nem. Bizony, néha nagyon is türelmesnek illik lenni! :)
2006. aug. 10. 12:27
Mit szólnátok hozzá, ha előletek is elvenné valaki a tányért, ha lassan esztek? Én sosem trükköztem a gyerekeimmel. Egyen úgy, ahogy jól esik neki. A kicsiknek úgyis bele kell jönni a szopásba, ez időbe telik, kinek kevés, kinek több időbe.
8. _kleo_ (válaszként erre: 4. - 63efff35c3)
2006. máj. 7. 12:38

Es ha a cumisuveget kicsereled cumira? Lehet, hogy egyszeruen imad cumizni. Szerintem ez az elteszem ha nem eszel csak nagyobb, 1-1.5 eves babaknal mukodik, picik inkabb ketsegbe esnek tole.

Lehet, hogy Hoxanak van igaza, es tenyleg egyszeruen nagyon elfarad meg az evestol. Masreszrol a babaknak a tokeletes harmoniat te jelented, megoleled, odasimul, cumizgat kozben, a babaknak ez a tokeletes boldogsag. Nem csoda, hogy minel hosszabbra akarja nyujtani. Tarts ki, szerintem ha sietteted csak rosszabb lesz a helyzet, meg gorcsosebben fog ragaszkodni hozza. Ha kielegited az igenyeit megnyugszik es szepen fokozatosan 'elenged' majd.

7. Hoxa (válaszként erre: 6. - Fcica)
2006. máj. 5. 20:30
Fcica, nem rontottál el semmit szerintem, az első hetekben még nincs elég erejük sokáig szopizni, majd belejön a kicsi :)
2006. máj. 5. 16:10
Nálunk is hasonló a helyzet. Képes egész nap a cicin lógni. Félóránként hisztizik a ciciért, aztán ha megkapja egy két szívás és elszundít rajta. A ki és vissza sem segít. Lehet, hogy elrontottam valamit?
5. zazuka (válaszként erre: 4. - 63efff35c3)
2006. máj. 5. 15:23
Na, ebben az esetben nyugodtan siettesd. Sőt, játszd el vele, hogy nem kapja vissza, le fog neki esni, hogy nem erről szól a dolog, és ne ácsingózzon órákig a cumin :)
2006. máj. 5. 12:05
Akkor is, ha mondjuk egy cumisüvegnyi étkezés több, mint 1 órán át tart? Mindig lustálkodik a csemetém. De nem azért, mert jóllakott, mert amikor elvenném tőle, akkor tiltakozik és akkor egy darabig megint szopizik. Lassan összeérnek az etetések, ha így folytatja...
2006. máj. 5. 09:24
Szerintem nem szabad evés közben siettetni a csecsemőt. Inkább úgy mondanám nem jó neki, ha siettetik. Legyen az evés élménye nyugodt, harmonikus, örömteli esemény.
2006. máj. 4. 16:35
Miert akarod siettetni? Mekkora a baba?
2006. máj. 4. 12:27
Szabad-e siettetni a csecsemőt evés közben (cumi/mell ki és vissza)?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook