Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Meghalt egy csecsemő otthonszülés közben fórum

Meghalt egy csecsemő otthonszülés közben (beszélgetős fórum)


29. gerna (válaszként erre: 16. - Petrikek)
2007. szept. 15. 21:03
Nyíregyházi nőnek, Bp. XII. kerületi szülőotthonban szülni "otthonszülés"??
28. dee7182d35 (válaszként erre: 27. - Dee7182d35)
2007. szept. 15. 21:01
És hol lehet erről olvasni?Szivesen olvasgatnék a témáról.Kiváncsiságból,én maradok a kórháznál ha még egyszer szülnék.
27. dee7182d35 (válaszként erre: 25. - Daroki)
2007. szept. 15. 20:58
Hogy érted?Mi alapján lehet ezt eldönteni?Hiszen a legsimább helyzetekben is bekövetkezhet a tragédia.
26. 01fde57e09 (válaszként erre: 23. - Dee7182d35)
2007. szept. 15. 20:53
Hát sajnos létezik. Be kellene tiltani.
25. daroki (válaszként erre: 23. - Dee7182d35)
2007. szept. 15. 20:50
Most lehet olvasni az erről szóló szabályzatot.Lesz akinek nem lesz engedélyezve.
24. daroki (válaszként erre: 22. - Fe20557d00)
2007. szept. 15. 20:49
Hallottam már erről a születésházáról,de eddig nem foglalkoztatott a dolog.Most majd azért kiváncsiságból utána nézek,hogy mit is nyújt pontosan az ott szülnivágyó nőknek?Nem mintha érintene a dolog,de azért kiváncsi lettem.
23. dee7182d35 (válaszként erre: 21. - 01fde57e09)
2007. szept. 15. 20:47
Én nem a baba jogaival nem vagyok tisztában,igenis mindenki maga dönt,mivel létezik otthonszülés,és az a gyakorlat,hogy ha otthon akarnak szülni,megtehetik.Én nem helyeslem,de hát maguk döntenek,mert dönthetnek.Nem tiltja nekik senki!
22. fe20557d00 (válaszként erre: 20. - Daroki)
2007. szept. 15. 20:47
Akkor ez a szülőotthon olyan mintha otthon szülnél,ha nincsenek meg a tárgyi feltételek egy sűrgősségi esethez.Ez a nő szerintem a Geréb Ágnes szellemisége végett amit ő képvisel ezért ment hozzá szülni.
21. 01fde57e09 (válaszként erre: 17. - Dee7182d35)
2007. szept. 15. 20:45
Szerintem nem "minden nő maga dönt". Egyszerűen nincs jogunk dönteni. A kisbabánk egy önálló ember nincs jogunk kockáztatni az életét.
20. daroki (válaszként erre: 16. - Petrikek)
2007. szept. 15. 20:44
Mégha ebbe a szülőotthonban is szült volna a nő,akkor is a János Kórház lett a vége a dolognak(a hírek szerint).Ezek szerint abban a szülőotthonban sincsenek meg az adott feltételek az ilyen szülésekhez.Mármint úgy értem,hogy nincs műtő a sürgős esetekhez:(
19. contu (válaszként erre: 11. - Gerna)
2007. szept. 15. 20:43
Habár ott volt Geréb Ágnes, aki orvos. De ezt tényleg nem értem. Az ilyen nem is otthonszülés. Akkor már mehetne kórházba is.
18. fe20557d00 (válaszként erre: 15. - 01fde57e09)
2007. szept. 15. 20:42
Ez egyszerűen szörnyű!!!!!!Az a baj,igaz nem ismerem a körülményeket,de nagyon olyan szinezete van a történetnek,hogy ez a babus élne ha kórházba születik.
2007. szept. 15. 20:42
Ha én ilyen körülmények között elveszteném a babám,én mennék utána.Nem hiszem,hogy tudnék a tudattal élni,hogy talán élhetne,ha lett volna gyors segítség.Minden nő maga dönt,ez csak az én véleményem.
16. petrikek (válaszként erre: 11. - Gerna)
2007. szept. 15. 20:41
G. Ágnes honlapján otthonszülésről írnak. Ez szerintem nem szülőotthoni szülés volt. Akkor nem lenne benne minden híradóban. Azt nem szokták közzétenni, ha egy szülőotthonban meghal egy kisbaba
15. 01fde57e09 (válaszként erre: 11. - Gerna)
2007. szept. 15. 20:39
Dehogynem. Nem kórházban szült. Nem voltak adottak a feltételek egy császármetszéshez. Mentőt kellett hívni, hogy kórházba szállítsák. Ami persze csak 2 percre volt. Csak azt felejtik el, hogy mire kijön a mentő az is 2 perc, mire felmérik a helyzetet az is 2 peerc, beteszik a mentőbe újabb 2 perc, elviszik 2 perc, kórházban felmérik a helyzetet 2 perc, beviszik a műtőbe 2perc stb......... Ha a szülőszobáról viszik a császáros műtőbe na aza 2 perc, ráadásul az orvos ismeri az előzményeket, a mentővel meg csak kap egy imeretlen esetet. Ráadásul szerintem nem is adták fel könnyen, próbálkoztak hátha kijön, aztán csak később hívtak mentőt.
14. 1cab8cefec (válaszként erre: 12. - 95cf1e718b)
2007. szept. 15. 20:39
A nagymami 21-ben született,9 testvére volt,belőlük 6 nem élt 2 napig sem.akkor az volt a normális arány.
13. fe20557d00 (válaszként erre: 7. - Nike)
2007. szept. 15. 20:34
Azért gyakoribb ,mert minden szülés ott történik...ha egyenlő arányban szülnének otthon és kórházban akkor tudnád megítélni.Így csak mondod...
2007. szept. 15. 20:34
Az Én édesapám 1940-ben otthon született, és csak egy bábasszony volt állitolag segiteni. Olyan hihetetlen, de igaz.
11. gerna
2007. szept. 15. 20:33

Az a helyzet, hogy a mai eset NEM OTTHONSZÜLÉS:


"A 35 éves nyíregyházi nő abból a célból érkezett a fővárosba, hogy az egyik XII. kerületi szülőotthonban - orvos közreműködése nélkül - adjon életet gyermekének."

10. 1cab8cefec (válaszként erre: 7. - Nike)
2007. szept. 15. 20:29
Az nyilvánvaló,hogy gyakoribb,mivel a kórházi szülések száma többszöröse az otthonszüléseknek.De tény az is,hogy egy kórház sem hírdeti a neten,hogy nálluk hogy és hány kisbaba hal meg egy évben.
9. rosewood (válaszként erre: 8. - Anita123)
2007. szept. 15. 20:27
Pontosan ugyanezt gondolom, jobban én sem fogalmazhattam volna meg, plus : nem ítélem el azt, aki mégis az otthonszülést választja, és sajnálom a családot...
8. Anita123 (válaszként erre: 1. - 01fde57e09)
2007. szept. 15. 20:14

En semmi felekeppen nem szulnek otthon.(Nem is ereznem magam "biztonsagba")

Nincsennek meg azok a dolgok otthon ami egy korhazba meglennenek.

Meg szerintem egy csaladihaz akarmennyire tiszta akkor sincs annyira higenikus,mint egy korhaz.

7. Nike (válaszként erre: 6. - 1cab8cefec)
2007. szept. 15. 20:03
Sőt, sokkal gyakoribb, de arról mélyen hallgat mindenki...
2007. szept. 15. 20:02
Sírni támadt kedvem,de én nem ítélem el az otthon szülő nőket.Sajnos nagyon gyakori a kórházi szülőágyon történő tragédia is.
5. petrikek (válaszként erre: 4. - Margitnéni)
2007. szept. 15. 19:59

Szerintem igazából nem is dolguk, hogy "szórakoztassanak" minket, mert egy nő ideális esetben képes arra, hogy egyedül is megszülje a gyermekét. Gondolok itt azokra, akik akár egy állomás wc-jében is képesek világra hozni gyermeküket.

Nálam is nagyobb részben csak a szülésznő volt bent, ő sem mindig. Az orvos ott volt, amikor ott kellett lennie. Hiszen akkor van rájuk igazán szükség, amikor baj van. És itt sajnos olyan baj volt, amit talán kórházi körülmények között orvosolni kellett volna. Bár ezt ez a szegény nő már soha nem tudja meg, hogy mi lett volna ha... talán boldog anyuka lenne, akinek a legnagyobb gondja most a mellfeszülés és a kórházi koszt lenne. Az ember szíve szakad meg ilyen felelőtlenség láttán.

2007. szept. 15. 19:53
Én is nagyon sajnálom a családot. Én mind a két alkalommal klinikán szültem, de azt kell mondjam,hogy az ég világon semmit nem foglalkoztak velem. Sőt oda se figyeltek rám, ennyi erővel sokkal jobb lett volna akár otthon is szülni, ott legalább kényelmesen feküdtem volna.
2007. szept. 15. 19:47

Pár nappal ezelőtt szó volt arról a tv-ben hogyan kívánják az otthonszülést szabályozni. Én akkor azt mondtam a kedvesemnek, hogy semmilyen körülmények között nem szülnék otthon.

A kórház ugyan nem olyan bensőséges, családias, otthonos, de egy ilyen esetében sajnos csak ott tudnak segíteni.

Rettenetesen sajnálom ezt az anyát. Szerintem soha életében nem fogja megbocsátani magának, hogy (szerintem) a divatnak engedve otthon szült és így nem kapott szakszerű segítséget.

2. contu (válaszként erre: 1. - 01fde57e09)
2007. szept. 15. 19:12
Kiráz a hideg! Felelőtlenségnek tartom az otthonszülést. Láttam egy dokumentumfilmet pár éve a Duna TV-n. Egy tervezett otthonszülésről szólt, melynél szintén Geréb Ágnes segédkezett. A vajúdás nagyon elnyúlt, az anya és a gyerek is elfáradtak. Végül kórházba kellett vinni őket, ott született meg a baba. Szerencsére nem lett baja egyiknek sem, de az aza eset is végződhetett volna tragédiával.
2007. szept. 15. 19:08

Tragédiába torkollott egy kismama otthoni szülése. A gyermek nyaka köré nem csavarodott a köldökzsinór, de a válla elakadt, mire kórházba került, meghalt. Az ügyben eljárás indult.


Meghalt egy csecsemő szombat hajnalban a főváros XII. kerületében, otthonszülés közben - erősítette meg az Országos Mentőszolgálat szóvivője szombaton a Független Hírügynökségnek. Győrfi Pál szerint a szülés közben komplikációk merültek fel. Mire a mentők kiérkeztek, a baba menthetetlen volt - mondta.


A szülés.hu honlapon a szülést levezető szülész-nőgyógyász beszámolt a tragédia körülményeiről. Geréb Ágnes azt írja, a szülés komplikációmentesnek tűnt. A magzatvíz tiszta volt, a kisbaba jól feküdt, nem volt a méretarányosnál nagyobb. Végig jó szívhangokat hallottak, akkor is, miután a kisbaba feje kibújt.


Köldökzsinór nem volt a nyakán, de a feje után elakadt a válla, és semmilyen módszerrel nem tudták kisegíteni. Ekkor mentőt hívtak, akik a kétpercnyire lévő kórházba szállították. Itt két szülészorvos és egy szülésznő nagy nehezen kihúzta a babát, de már nem tudták újraéleszteni - írja az orvos.


Geréb Ágnes a honlapon nyilvánosságra hozott nyilatkozatában beszámol arról, hogy a klinikai gyakorlatban is többször előfordult hasonló eset, külföldön otthonszülés során is előfordult már ilyen, de itthon eddig még nem.


Geréb Ágnes szülész-nőgyógyász, pszichológus, szakképzett szülésznő korábban tizenhét éven át klinikai szülészként dolgozott a Szegedi Szülészeti és Nőgyógyászati Klinikán. 1989-ben kisért először tervezett otthonszülést, 1992-től kizárólag független bábaként dolgozik.


Pár évvel ezelőtt az Orvosi Kamara korábban többször is eljárást indított ellene, a többi között azért, mert a szülészeti-nőgyógyászati szakkollégium szerint "az a szülész szakorvos, aki tervezett otthon szülést vállal, vagy bármilyen egészségügyi dolgozó, aki erre biztat, nem pedig ellene agitál, vét hivatásának esküje és a fennálló szakmai irányelvek és protokollok ellen" .


Közigazgatási eljárást indított a rendőrség a XII. kerületi eset ügyében - mondta el az MTI érdeklődésére a BRFK sajtóügyeletese. Sass Oszkár ismertetése szerint egy 35 éves nyíregyházi nő egy XII. kerületi szülőotthonba ment szülni, ahol a szülés közben komplikációk léptek fel.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook