Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Meghalt egy csecsemő otthonszülés közben fórum

Meghalt egy csecsemő otthonszülés közben (beszélgetős fórum)


209. Alexa77 (válaszként erre: 207. - Gerna)
2007. szept. 17. 15:24
Szerintem nincs igazad. Nem azt utasitom el, hogy ha baj van, a korhaz a megoldas, hanem azt, hogy szuksegtelenul is oda kelljen mennem.
208. DODICA (válaszként erre: 187. - Mimus)
2007. szept. 17. 15:22

Nos...


Lehet. De biztos is? Nem, egyáltalán nem.


Minden lehet, bárhol, bármikor... Garanciát hol lehet kapni? Csak azért, mert ott a műtő? A magyar halálozási mutató (ugye kórházi szülésekre vonatkozik) igencsak az európai átlag alatt van, műtők ide vagy oda. Akkor mégis mitől veszélytelenebb kórházban szülni??


Te a kórházban érzed magad biztonságban. Tiszta sor, el van fogadva. Miért olyan nehéz elfogadni, hogy valaki meg erre képtelen?? Win is írta, mennyire leállt a szülése...

Azokkal mi legyen, akik veled ellentétesen nem ott érzik magukat nagyobb biztonságban? Merthogy ott nagyobb biztonságban lennének, azt ugyan a világon semmi se bizonyítja. Se nyugaton, se idehaza. Keletről meg inkább ne beszéljünk. :)


Szóval mi legyen velük? Bele kell őket kényszeríteni egy olyan helyzetbe, ahol komplikácók sora vár rájuk amiatt, mert képtelenek magukat elengedni, s átadni a szülés folyamatának?? A stresszt nem érdemes lebecsülni... A szülés meg egyáltalán nem csak testi folyamat.

207. gerna (válaszként erre: 206. - Alexa77)
2007. szept. 17. 15:21

"Kórház gondolatától is begörcsölök", na ez a valódi probléma. Ez az a szorongás, amit le kellene győzni: ezért hal meg az a sok ember, aki nem megy szűrésekre, visszautasítja a műtétet, megy a természetgyógyászhoz, stb... Ez egy nagy csomag, mely nemcsak az otthonszülést tartalmazza.


Mondjátok, ha nem így van...

206. Alexa77 (válaszként erre: 205. - Gerna)
2007. szept. 17. 15:16
Nem is keri toled senki. Neked korhazban volt jo, biztonsagos, orulok neki. En viszont a korhaz gondolatatol is begorcsolok. Valoszinuleg nekem meg a "szuteren" is jobb megoldas, mint a korhaz. Nem vagyunk egyformak.
205. gerna
2007. szept. 17. 15:13
Én ugyan szültem 2x kórházban, harmadszorra császármetszés, kórházban, de még ha fizetnének, akkor sem mennék szülni a szuterénba... akármilyen közel is van a János kórházhoz :(
204. Alexa77 (válaszként erre: 201. - Josey)
2007. szept. 17. 15:10
Az a kulonbseg, hogy az en fejemben eleve meg sem fordul, hogy gond lesz. Miert is lenne? Nem beteg vagyok, szulok. Nem ugyanaz! Teljesen egeszseges vagyok, vilageletemben sportoltam, a testem, izmaim, mindig tudtak a dolgukat. Miert lenne most maskepp? Szerintem igaza van DODICA-nak abban, hogy fejben dol el minden. Nem szamitok komplikaciora, tehat valoszinuleg nem is lesz. S ha megis? Jol mondjak: ha odaerunk, majd azon a hidon is atkelunk. Orulok, ha neked minden jol sikerult a szuleseddel kapcsolatban! Jo ezt olvasni. En csak valoszinuleg mas szemszogbol nezem a dolgokat, mint te.
203. DODICA (válaszként erre: 187. - Mimus)
2007. szept. 17. 15:09

Nos...


Lehet. De biztos is??? Nem, egyáltalán nem!


Kórházban ugyan van műtő, s érdekes, emellett is halnak meg babák, sőt mamák is. :((


Mi bizonyítja, hogy ott szülni veszélytelenebb?? Semmi. A világon semmi. Se nyugaton, se idehaza. Keletről meg inkább ne nyissunk vitát. :))


Te ott érzed magad biztonságban, tiszta sor, el van fogadva, isten ments, hogy otthonszüléssel próbálkozz! De mi van azokkal, akik köszönik szépen, soha se lesznek képesek ott nagyobb biztonságban érezni magukat?? Azok szívhatnak? (Ma még sajnos igen, a törvényi szabályozás pont ez ellen kellene elsősorban.) Ki meri bekényszeríteni őket a kórházakba, hogy aztán balul süljön ki a szülésük? Mintha win írta volna, neki is mennyire leállt a folyamat.... Ezért ki vállalja a felelősséget vajon? Vagy mindegy, hogy testileg-lelkileg rámennek???


Hát tudod, ezért tisztelem azokat, akik képesek mások véleményét elfogadni, s kiállnak a választás szabdsága mellett. Adasson meg mindenkinek, hogy ott hozza világra gyermekét, ahol ő maga érzi a legnagyobb biztonságban magát!

(Hozzáteszem, az a nő, aki otthon szeretne szülni, de orvosi indok miatt kórházba kényszerül, ott fog jól szülni, mert nem felelőtlen, nem maga és babája ellensége, s nem tiltakozik a kórház ellen. De akkor már nem komplikációmentesnek ígérkező szülésekről van szó...)

202. josey (válaszként erre: 200. - Gerna)
2007. szept. 17. 15:05
Ez olyan zug-szülésnek hallatszik...
201. josey
2007. szept. 17. 15:04

Sziasztok.

Az én fejemben meg sem fordult az otthon szülés.Számomra fontos volt,hogy tudjam:a műtő,a szerkentyűk és minden kellék,amire esetleg komplikáció esetén szükség lesz,a szomszéd szobában van!

A másik:nekem nem az volt a fontos,hogy hol vagyok,hanem, hogy a párom velem van.Nem volt kedvem nézelődni,és a járó-kelő szülésznők,nővérek sem érdekeltek.Olyankor az emberke magára koncentrál.Gondolom sokan a megszokott környezet miatt szeretnének otthon szülni...

De mindenki döntse el saját maga.

200. gerna (válaszként erre: 199. - DODICA)
2007. szept. 17. 15:02

Azért csak megpróbálhatta volna még a gátmetszést...!!!



Na kiderült, milyen is a Születés Háza:


"Nagy villaház alsó részén egy fél szuterén. Ez a Születés Háza, ahol szombat hajnalban tragédiába torkollott egy otthon szülés. Az Alma utcai házban lakók még most sem hiszik el, hogy Geréb Ágnes nőgyógyász gyermekeket segít a világra az alagsorban. A tragédia ezért meglepte őket is."

199. DODICA (válaszként erre: 179. - 6eabbcc5a6)
2007. szept. 17. 15:00

Ezen miért akadsz ki??? Teljesen természetes.


Bár az otthonszülés az esetek 99%-ban zavartalanul végbemegy, a maradékban sajnos történhet baj. Az akkor már ténylegesen beteg anyának-babának szüksége lehet a kórházra, ami alapvetően arra van kitalálva, hogy a bajos eseteket ellássa. Mi ezzel a baj? Nem értem...


De nézd máshonnan: nem sikerül a szülés, de a baba feje már kint van. Mégis mit kellene tenni?? Otthagyni az anyát, elmenni?? Ha már remény nincs, akkor is, mi legyen? Abban az állapotban kéne hagyni a nőt???

198. DODICA (válaszként erre: 177. - Egypt)
2007. szept. 17. 14:56
Az ellenkezője biztos szerinted? Mi bizonyítja?
197. DODICA (válaszként erre: 176. - 6eabbcc5a6)
2007. szept. 17. 14:56

A feltételek csak akkor lesznek adottak, ha igény van rá, s ennek folyományában a nagykutyák végre hajlandóak ezt belátni, s megalkotják a szükséges törvényi keretet. Fordítva működik a dolog...


"Megfelelő műszerezés" alatt mit értesz? Műtő születésházban sincs. Bábatáska rengeteg cuccal most is van. Oxigénpalack is. Továbbá újraélesztést is tudnak a bábák. Stb..., stb...


De! Csakis komplikációmentesnek ígérkező szülések zajlanak otthon, ahol elvileg a műtő teljesen felesleges. Baj viszont bárhol megtörténhet. Ha a hazai nagyon rossz halálozási mutatókat nézzük, akkor ugyan árulja el nekem valaki, mi bizonyítja, hogy a kórház veszélytelenebb?? Hiszen a kimutatás a kórházi szülésekre vonatkozik...

196. Alexa77 (válaszként erre: 193. - DODICA)
2007. szept. 17. 14:51
Igy igaz!Miert az a felelotlen, aki maga szeretne megvalasztani elete - es gyermeke elete! - egyik legfontosabb, legmeghatarozobb esemenyenek helyszinet? Mert nem azok a felelotlenek, akik semmit meg nem tesznek azert, hogy - nyugati mintara - itt is jol mukodo rendszere legyen az otthonszulesnek? Nem is kellene olzan sok hozza...
195. DODICA (válaszként erre: 175. - 01fde57e09)
2007. szept. 17. 14:51

Nem ismerem el, mert nem tudom....


(Hú, de nagyon biztosra veszel te dolgokat. Milyen alapon?? Tudod, mi játszódik le annak az anyának a fejében? Nem. Max. elképzeled.)


Azt viszont igen, örökké bánt a lelkiismeretem, hogy a fiamat kórházban szültem. Még akkor is, ha tudom, abban a helyzetben ez adatott meg. Még nem hallottam Ágiékról...


Ja, eszme helyett döntésről van szó. :))

194. Mimus (válaszként erre: 190. - Alexa77)
2007. szept. 17. 14:50
Köszönöm és viszont kívánom,és örülök,hogy sikerült megbeszélnünk a dolgokat,hisz nem vagyunk egyformák,de ez nem baj.Csak meg kell érteni a másikat is.Na megyek,mert felébredt a kicsi lányom és már éhes.Szióka
193. DODICA (válaszként erre: 174. - 6eabbcc5a6)
2007. szept. 17. 14:45
Az utolsó kérdésre adhatnának azok is választ, akik miatt a törvényi szabályozás 20 éve nem sikerült!
192. Alexa77
2007. szept. 17. 14:44
Sajnalom, hogy ilyen negativan allsz hozza ehhez az egeszhez. Ugy erzem, ket labbal jarunk a foldon en is es a parom is. Nem dontheted te el, hogy kinek mi a legjobb, ezt mindenki maga erzi, tudja. Egyebkent ne csinalj mast, csak nezd meg a statisztikakat. Semmivel nem lesz a gyerekemnek kevesebb eselye, sot!
191. 01fde57e09 (válaszként erre: 188. - Alexa77)
2007. szept. 17. 14:40
Én viszont kiakadtam. Nem , nem mindenki szíve joga dönteni. A többiek már leírták, hogy miért. Titeket semmi nem rettent el? Milyen alapon döntesz Te a gyereked esélyeiről? És igenis különcködés. Valami hülye tarisznyás szokás ez mostanában. Le kéne szállni már a földre. Leht, hogy Te nem de a gyerked kórházban érzi magát majd biztonságban. Hogy miért azt már leírták nem ismétlem.
190. Alexa77 (válaszként erre: 189. - Mimus)
2007. szept. 17. 14:39
Orulok a boldogsagodnak, remelem, nekunk is sikerul hamarosan "osszehozni" egy babocit. Szep, egeszseges, hosszu, boldog eletet kivanok neked es kislanyodnak is!
189. Mimus (válaszként erre: 188. - Alexa77)
2007. szept. 17. 14:34
Így van,én ott reztem magam biztonságban,de azért mondtam,ezt mindenki maga érzi.És sok sikert kívánok neked,nagyon nagy boldogság egy kisbaba,a világon a legjobb dolog anyának leni.Lilike még csak két hónapos,de rengeteg szeretetet tud adni,már azzal is,ha éjszaka felkelek hozá,mert sír,és mikor meglát,alkezd mosoilyogni.Szóval nagyon jó érzés.
188. Alexa77 (válaszként erre: 187. - Mimus)
2007. szept. 17. 14:31
Egyaltalan nem akadtam ki, bocsi!:-)) Nem szultem meg, de otthon szeretnek. Egyebkent kimondtad a lenyeget: mindenkinek szive joga donteni. Ha te a korhazban erezted biztonsagban magadat, akkor termeszetesen szamodra az volt a helyes dontes.
187. Mimus (válaszként erre: 186. - Alexa77)
2007. szept. 17. 14:27
Jól van,nem kell kiakadni.Ezek szerint te is othon szültél,vagy fogsz.Csak lehet,hogy meg tudták volna menteni,ha a kórházban vannak.De ez egyéni vélemény!Mindenkinek szive joga dönteni.De a kórházban több orvos,meg szülésznő van,és ott nagyobb biztonságban érzi az ember magát,legalábis én igen.
186. Alexa77 (válaszként erre: 185. - Mimus)
2007. szept. 17. 14:24
Ez nem kulonckodes! Csupan szabad valasztas. Erdekes, kulfoldon ezen nem akad fenn senki.
185. Mimus
2007. szept. 17. 14:22
Igaza van annak,aki azt mondja,hogy a kórházba nagyobb esély van a túlélésre.Nagyon sajnálom a szülőket,de soha nem tartotam helyesnek,ha valaki otthon szül.Minek kell különcködni?Én két hónapja szültem,kórházban,de meg sem fordult a fejemben,hogy otthon szüljek.A kórházban ott van minden gép,meg műtő,ha eseleg komplikáció lép fel.
184. Alexa77 (válaszként erre: 183. - 6eabbcc5a6)
2007. szept. 17. 14:13
En csak azt probaltam leirni, hogy a babanak a korhazban se volt valoszinuleg nagyobb eselye, sajnos. Iszonyuan sajnalom ot, a szuleit, de Gereb Agit is. Biztos vagyok benne, hogy o mindent jol csinalt. Es annak ellenere, ami tortent, en is es a parom is biztosak vagyunk benne, hogy otthon szeretnenk, ha vilagra jonne az elso babank. Gereb Agival!
183. 6eabbcc5a6 (válaszként erre: 182. - Alexa77)
2007. szept. 17. 14:06

Alexa77!


Senki nem állította, hogy a kórházban csak egészséges gyerekek születnek és nem történnek komplikációk. Mi csak arról írunk, hogy ha történik ott nagyobb esély van a "túlélésre" , mint egy olyan helyen ahol se műszerek, se steril műtő, és nincs még 2 orvos legalább. Az orvosok sem csodatevők, nyilván van amikor nem tudnak semmit tenni. Itt aról van szó, hogy vajon mindent elkövettek-e, hogy ha gond adódik akkor az orvosolható legyen.

182. Alexa77
2007. szept. 17. 13:54
A parom szerint, es o mar latott hasonlo esetet nem egyet (diplomas apolokent az USA-ban dolgozott sokaig, egy korhazban )annak a picinek akkor se volt tobb eselye eletben maradni, ha korhazban szuletik. Amugy en is ismerek olyan picit, aki - korhazban! - elakadt a szulocsatornaban, most ugyan el, de sulyos fogyatekkal. Valoszinuleg se jarni, se beszelni nem fog... Pedig o korhazban szuletett, nem is rossz helyen!
181. 01fde57e09 (válaszként erre: 179. - 6eabbcc5a6)
2007. szept. 17. 13:50
Pontosan.
180. win (válaszként erre: 176. - 6eabbcc5a6)
2007. szept. 17. 13:49

Pont ezt akartam írni, de megelőttél! :)))


Nem a választás jogát kell itt megkérdőjelezni! Hanem az a gond, hogy az otthonszüléshez nincs meg a kellő háttér, amivel az esetlegesen felmerülő problémákat a legmagasabb színvonalon és a legrövidebb időn belül orvosolni lehetne.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook