Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Meghalt egy csecsemő otthonszülés közben fórum

Meghalt egy csecsemő otthonszülés közben (beszélgetős fórum)


2007. szept. 17. 16:34

Gondolkodom,hogy merjem mondani,vagy inkább ne.1991-ben,február 24-én 19 óra vajúdás után szültem meg a nagyobbik lányomat a szabadkai kórházban(ne,ezt nem kellene mondani,hogy hol).Abban az időben ment egy sorozat.Amig tartott az az esti epizód,engem,és a többi vajúdó nőt le sem szarták.

A lányom 4300 grammal született.

A kisebb 1997.december 8-án,ugyanabban a kórházban született.Lekiabáltak,hogy ne ordibáljak,mert megijesztem a többi anyukát,és otthagytak azon a csodaszerkezeten.Már imádkoztam.Elment minden erőm.Valamiért arra jött az egyik kislány aki gyakorlaton volt.Elment,és jött vele egy kis csapat.A gyereket úgy csupálták ki belőlem.Nem túlzok,ketten a hasamon feküdtek,egy pedig benyúlt,és húzta ki a lányomat,aki mint egy kiselefánt...4900 grammal született.

Nem azt mondom,hogy csak körülöttem kellett volna ugrálni,de ez nem olyan mint a takarítás,majd holnap megcsinálom.

Nálunk,ha lett volna rá lehetőség,inkább otthon.Nem lettem volna nagyobb veszélynek kitéve.

Ja,a sorozatnak,csak úgy mellesleg, Jobb élet(Bolji zivot) a címe.

238. egypt (válaszként erre: 220. - Alexa77)
2007. szept. 17. 16:32
Te sem gondolhatod komolyan, hogy azért, mert valaki egészségs, és problémamentes terhessége volt, a szülése is biztos az lesz, csak hozzáállás kérdése. Sajnos rengeteg komlikáció merülhet fel szüléskor, akármennyire egészséges is valaki, nem véletlenül haltak meg olyan sokan régebben, anyák és babák egyaránt. Az orvostudomány azóta fejlődött, és emiatt biztonságosabbá vált a szülés, de bármi megeshet. Hiába vagy tele pozitív gondolatokkal, ha pl. kétszer a baba nyakára van tekeredve a köldökzsinór.
237. 01fde57e09 (válaszként erre: 208. - DODICA)
2007. szept. 17. 16:31
Nem garanciáról beszélünk hanem esélyről. Ami kisebb otthon.
236. gerna (válaszként erre: 234. - Alexa77)
2007. szept. 17. 16:30

Ha rám hallgatsz, azt csinálsz, amit akarsz ;-)


De ide leírom a véleményemet, mert VAN.

2007. szept. 17. 16:25

Más megközelítés egy kis gyógypedagógia...

Ranschburg Pál 1924-ben írta:"az orvosi intézkedéseknek tudható be tán,ha a budapesti vakok intézetében 42%

31 évvel később 27% az újszülöttek kankós szemgyulladása folytán megvakult egyének száma.A bpesti egyetem szemklinika és Stefánia gyermekkórház rendelésén együttvéve 1795-1901-ig 10,6-14,7% között,

1902-1904-ig 7,6%-9,5% között változik az ez úton keletkezett vaksági esetek száma.1912 már csak 6%!

Nem szükséges részletes elemzés ahhoz,hogy megállapítható legyen:napjainkban a változás elsősorban az orvostudomány a megelőzés,diagnosztika és terápiának köszönhető.a megelőző orvostudomány területén elsősorban :

-időben felismert és megfigyelés alatt tartott vércspoprt összeférhetetlenség a terhesség alatt

-kíméletes szülésvezetés!!Császármetszések okainak kiterjesztése!!!!!

-vákuumos segítés

-magazti vérkémiai vizsgálatok

-újszülött ellátás!!!

Új tényezők melyek a fogyatékosságok súlyosságát mérséklik:

-koraszülöttek korszerű ellátása

-bakteriális fertőzések felszámolása újszülött osztályokon

-enzimopátiák korai felismerése

-fényterápiák

-immunológiai elváltozások korai felismerése


A megelőzés nem csupán szándék kérdése !!Célszerű felépített intézményrendszerre ,jól képzett szakemberekre ,kutatómunkára,egészségnevelésre és felvilágosító rendszerre van szűkség.

Arról van szó,hogy a megelőzés sokkal összetettebb feladat,mintsem egyes emberek ,egyes szülők minden rizikótényezőt kizárhatnának.

"Nem lehet betartani a munkavédelmi előírásokat,ott ahol ennek nincsenek meg a tárgyi és munkaszervezési feltételei"

A fogyatékossá válásnak legfontosabb feltételfaktorai a szülők!!!!

Lehet hogy az AFP-értékkel riogatnak,ahogy engem is tettek...és elmentem genetikára,na de rengeteg súlyos fogyatékos magaztot sikerült kiszűrni.Pont a napokban egyik ismerősömnek volt Turner szindrómás magazat.Nem kell utálni az orovstudomyányt hibáznak és fogank is!!!

-

234. Alexa77 (válaszként erre: 233. - Gerna)
2007. szept. 17. 16:25
Nem arrol akarunk meggyozni, hogy te is ugyanugy gondolkodj, mint mi, csak arrol, hogy jogunk van ugy szulni, ahogy nekunk jo. Nem az a cel, hogy innentol kezdve mindenki otthon szuljon, csupan az, hogy aki az otthonszules mellett dont, az ne legyen hatranyosan megkulonboztetve.
233. gerna (válaszként erre: 230. - Win)
2007. szept. 17. 16:22

Melyik szavaimból, mi tűnt ki? nem egészen értem.

Kiderül a szavaimból, hogy szültem-e (már)?


Mindegy, jelenleg nem tartom reálisnak ezt az otthonszülés-dolgot. A mostani tragikus eset kapcsán indult ez a topik, a "hívek" pedig, erősen védik az ügyet, de nem tudtok meggyőzni.

232. Alexa77 (válaszként erre: 228. - Win)
2007. szept. 17. 16:19

na ez az, amit en is szeretnek elkerulni. Mert gondoljon mar bele valaki, mit erez az az ujszulott, aki epp most szuletett, az addigi biztonsagos helyerol minden bizonnyal szamara sem kellemes modon kikerult, aztan ossze-vissza piszkaljak mindenfele nyalszivoval es egyebekkel, majd pedig egy vilagos es mas babaktol is hangos teremben egy agyban magara hagyjak... Bocs, ha valaki morbidnak talalja az osszehasonlitast, de lattatok mar allatokat szulni? Nekem volt jo nehanyhoz szerencsem, mar csak a lovaim altal is. A csikok miert nem sirnak? Elarulom: azert, mert az egyetlen biztonsagot jelento anyai test melegetol nincsenek megfosztva. A lo "beszelget" a kicsinyevel, puszilja, nyalogatja, osszebujnak... Csak gondoljatok bele, ezzel szemben mit erez egy ujszulott! Mert ugye az keveseknek jut eszebe, hogy ok is ugyanugy ereznek, csak meg nem tudjak elmondani.

Amugy bocsi, az elozo mondatok nem neked szoltak. Orulok, hogy van valaki a forumon DODICA-n kivul, aki hozzam hasonloan gondolkodik.:-))

231. gerna
2007. szept. 17. 16:17

Bővebben: G.Á. felvállalta az ügyet! mentesíti a leendő anyákat a szorongástól, de ugyanakkor nincsenek biztosítva a kellő feltételek.


(Szerintem túlmagyaráztam már)

230. win (válaszként erre: 229. - Gerna)
2007. szept. 17. 16:15

Akkor bocs, de a szavaidból nem ez tűnik ki.


Nem tetszés vagy nem tetszés kéredése, hanem sztereotrípiákat állítasz fel és annak alapján ítélkezel. Amivel viszont nem értek egyet! Pláne, hogy úgy érzem, engem is degradál egy olyan szintre, helyre, amihez semmi közöm.

229. gerna (válaszként erre: 228. - Win)
2007. szept. 17. 16:11

Szültem 2x, császár 1x.


Ha tetszik neked, ha nem, én úgy gondolom, ahogy leírtam. Ez van.

228. win (válaszként erre: 225. - Gerna)
2007. szept. 17. 16:09

Nem tudom szültél-e már, de én azt hiszem, nem.


Mi az hogy valaki túlteszi magát a szorongásain a gyerek érdekében? Ez kb. úgy hangzott, mintha azt mondanád, akkor most leveszem ezt a koszos zoknit, és húzok helyette tisztát. Na, ez marhára nem így van!


Meg úgy is hangzott, hogy az, aki "nem tudja túltenni magát" (mint pl. én), az egy béna szerencsétlen, mert még erre sem képes a gyerkéért. Elég hülyén hangzik, nem gondolod?

Szerinted én össze akartam szabdaltatni magam, hogy utána két napig szinte semmit se tudjak a gyerekemről, mert csak 3 óránkét hozták 15 percre?


Érdekes minősítése ez azoknak, akik nem akarnak vagy nem szívesen szülnek kórházban...

227. Hajnalka12 (válaszként erre: 224. - 6eabbcc5a6)
2007. szept. 17. 16:05
Teljesen egyetértek Veled, úgyhogy nem is írom le a saját szavaimmal, én is szívesen szülnék "kényelmesen", ha garantálják hogy ha bármi probléma felmerülne, a szomszéd szobában van egy orvos, és egy felszerelt műtő. Ennek hiányában lemondok a kényelemről...
226. Alexa77 (válaszként erre: 224. - 6eabbcc5a6)
2007. szept. 17. 15:55
Igen,, szukseg van szuleteshazakra. Talan nem is olyan nagy baj ez a vita, ezzel is ebren tartjuk a temat, s ez kell ahhoz, hogy jo iranyban elinduljon valamifele fejlodes e tekintetben az orszagban. Csak azt nem ertem, miert beszel mindenki arrol, hogy nincs biztonsagban anya es gyermeke, meg mindenfele felmerulo komplikaciok. Azert - szerencsere - sokkal tobb a teljesen sima szules, mint amennyi komplikacio adodik. A szules teljesen termeszetes folyamat!
225. gerna
2007. szept. 17. 15:54

Az otthonszülés pszichológiai alapvetése az, hogy mentesítse a gyereket a szülés-körül-beszerezhető alapvető szorongástól. Módja az, hogy a szülőnőt mentesíti: Ami az anyának jó, az a gyereknek is jó - ez az elmélet.


Az én véleményem: minden nő szorong a szüléstől! van, aki a gyerek érdekében túlteszi magát ezen, akár kórházban is hajlandó szülni. De aki, főleg a tegnapi eset után is jobban szorong a kórháztól, mint a baba esetleges beszorulásától, hááát...... nem oké.

2007. szept. 17. 15:50

Húú amíg nem voltam jól felkorbácsolódtak az indulatok!


Szerintem nem jó felé megy a vita!


Igenis szükség van születésházakra!!!! DE!!!


Olyanokra amik rendesen fel vannak szerelve, tehát nem kell esetlegesen mentőt hívni és kocsikázni, mert a felmerülő komplikációkat tudják kezelni akár elhárítani


Már ezerszer bebizonyosodott, hogy van aki csak így tudja elképzelni a szülését, úgyhogy igenis meg kellene teremteni a feltételeket.

De remélem azzal mindenki egyetért, hogy nincs minden eshetőségre felkészülve egy ilyen hely, tehát igaza van annak aki azt mondja, hogy nincs biztonságban az anya és a gyermeke.


Egyetértek azzal, aki úgy gondolja, hogy nem dönthetünk a gyeremekünk felett azt gondolván ez neki is jó. Mint ahogy nem dönthetem el, hogy beültetem a gyerekülésbe és bekötöm vagy nem. Tudom a hasonlat nem állja meg a helyét, de mind két esetben a gyerek és az anya életével játszunk.

223. win (válaszként erre: 218. - Gerna)
2007. szept. 17. 15:48

Na látod, ez előítélet. Bizonyára vannak ilyenek is, de nem hinném, hogy ez a többségre igaz lenen.

Én rendszeresen eljárok fogorvoshoz, sohasem kérek fájdalomcsillapítást töméshez, fúráshoz. Vérvételkor még az életben nem éjultam el, sőt a terhesség alatt annyit szúrkáltak, hogy elhatároztam, ha abbahagyom a 2. baba szoptatását, véradónak fogok jelentkezni.

222. Alexa77 (válaszként erre: 219. - Gerna)
2007. szept. 17. 15:46
Nem azt mondtam, hogy veled van a baj, csak a hozzaallassal! De tiszteletben tartom a velemenyedet. Ennek ellenere az enyem nem valtozik. Valoszinuleg alapvetoen maskepp allok a dolgokhoz. De nem is kell mindenkinek egyformanak lennie. Csak az a lenyeg, hogy fogadjuk el egymast ugy, amilyen, a gondolataival egyutt. Hogy azzal a szegeny novel mi tortent vagy mi nem azt ugye nem tudhatjuk. En a magam neveben beszeltem.
221. win (válaszként erre: 207. - Gerna)
2007. szept. 17. 15:42

Szerintem ez nem helytálló. Legalábbis az én esetemben nem.

Sohasem szoktam semmit elhanyagolni, ha úgy érzem, valami nem kerek, elmegyek, kivizsgáltatom magam. Indokolatlanul sem járok orvostól orvosig, nem kapkodom a gyógyszert marékszámra (sőt, egyáltalán nem). Sohasem gondoltam úgy a kórházra, mint egy mumusra. Úgy vélem, teljesen egészséges a hozzááállásom az egész betegség-egészég-orvos-kórház-stb. kérdéskörhöz. Ennek ellenére nem tudtam ott, ahogy Dodica is írja, átadni magam azoknak az érzéseknek, amiknek kellett volna.


És azt sem szabad elfelejteni, mert itt már többen írták, hogy nem azzal kell foglalkozni mi van ott, hogy egészen más bemenni mondjuk 5 perces (vagy mint a rokonunk 2-3 perces fájásokkal), vagy befeküdni teljesen váratlanul és várni a....

Nem tudod mit vársz! Persze a gyereked megszületését! De mikor? Meddig? És addig is történik 1-2 dolog az emberrel, ami váratlan ismeretlen, félelmet kelt, stb. Ezek, még ha nem is biztos, hogy egészen tudatosulnak benned, lehet, hogy akkor is egy gátat képeznek.

220. Alexa77 (válaszként erre: 218. - Gerna)
2007. szept. 17. 15:41
Az a gond, hogy nem ismersz, tehat csak elkepzelesed lehet arrol, hogy mit is gondolok, vagy hogyan viselkedem mondjuk az altalad emlitett vervetel kozben. Kepzeld, semmi gondom vele, kisgyerekkorom ota - a sport miatt - kotelezo szuresekre jartam, sportorvosi vizsgalat, stb. Nem ezzel van a gond. Azzal viszont igen, hogy nem szeretnem a szulest valamifele sulyos betegseggel osszekeverni. Mert nem az. Nincs szuksegem korhazra. Szuksegem van viszont haboritatlan nyugalomra, a parom szeretetere es tamogatasara, arra, hogy ne vegyek el tolem a babamat szules utan, hogy ne kelljen 5 masik kismamaval osszezarva a korhazban fekudnom napokig, stb. Hadd legyen ott a parom minden pillanatban velunk, nem akarom kizarni az elso orak, napok torteneseibol. Hiszen ketten hoztuk letre azt a gyereket...
219. gerna (válaszként erre: 217. - Alexa77)
2007. szept. 17. 15:38
Igazad van, velem van a baj! bár, látod, hogy történhet. Biztos szegény nőnek nem jól dőltek el a fejében a dolgok :(((
218. gerna (válaszként erre: 215. - DODICA)
2007. szept. 17. 15:34

Én nem csak a SZÜLÉSRŐL beszélek! aki rosszul van a kórház gondolatától is, meg akinek ott leáll a szülése, kerüli a helyzetet máskor is. Ráadásul a szorongása továbbadódik a gyermekeire is... fogorvosi vizsgálat alól felmentés, vérvételkor ájulás...


Ne csináljunk már problémából dicsőséget :(

217. Alexa77 (válaszként erre: 211. - Gerna)
2007. szept. 17. 15:33
De mert gondolod, hogy baj lesz? Nem erzed, hogy alapvetoen a hozzaallassal van baj? A pozitiv gondolatok mindig a pozitiv torteneseket vonzzak, a negativak a negativot. Ez az elet minden teruleten igaz! Ugyan miert kellene komplikacionak tortennie egy egeszseges, eros fatal no szulese kozben, ha az elozetes vizsgalatok a 9 honap alatt mindent rendben talaltak?
216. gerna
2007. szept. 17. 15:31
Mindenesetre, a jelenlegi szabályozás értelmében a dolog közel (?) illegális, veszélyeztető. Ez persze elcsusszan, ha nincs baj, de most esett baj. És ez visszaveti az otthonszülés ügyét, ez tiszta sor.
215. DODICA (válaszként erre: 207. - Gerna)
2007. szept. 17. 15:29

Mondjuk, csak legyen, aki képes meghallani! :)))


Bár az igaz, aki otthonszül, általában nem gyógyszerszedéssel kezdi a napját. ;)

214. Alexa77
2007. szept. 17. 15:28
Csak ismetelni tudom magam: dolgozom serult, halmozottan serult gyerekekkel. Aki nem genetikai rendellenesseg miatt lett beteg, az szules kozben serult. Es mind korhazban szuletett!
213. gerna (válaszként erre: 212. - DODICA)
2007. szept. 17. 15:28
Ha tudtad, miért nem okosítottál ki? én meglepődtem ;-) Minimum azt hittem, hogy az egész ház, több szobával, fürdőszobával.
212. DODICA (válaszként erre: 200. - Gerna)
2007. szept. 17. 15:27

Én eddig is tudtam, milyen. :))


Miért? Mit vártok egy születésháztól?? Az nem kórház!

211. gerna (válaszként erre: 209. - Alexa77)
2007. szept. 17. 15:27
"Szükségtelenül" --- néha a baj megelőzése miatt szükséges valami, amit talán nem érzünk szükségesnek, de az eszünkkel belátunk. És most nemcsak a szülésre gondolok.
210. DODICA (válaszként erre: 191. - 01fde57e09)
2007. szept. 17. 15:26

Akkor akadj ki még jobban! :))


Te mégis mi alapon döntesz arról, hogy kórházban hozod világra gyermekedet, holott semmi se bizonyítja, hogy ott nagyobb biztonságban vagy? Nem érzed magad emiatt felelőtlennek??? Nem rettent el téged a nagyon szar gyermekhalálozási mutató?? Nem rettent el az évi x. halva született magzat, ahol a felelősök persze megússzák?


Soroljam még????


Le kéne már szállnod a földre..... némi empátiával együtt.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook