Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Májtisztító kúra fórum

Májtisztító kúra (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Májtisztító kúra

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1558. zsilv
2016. márc. 2. 23:47

Sziasztok!

Örömmel olvasom, hogy elég sok új májtisztító társ találta meg a fórumot.

Már nagyon régen jártam erre.

Én kb.29szer csinálta a májtisztítást. A gerincem rendbe jött, emésztésem rendben, és izúleti bántalmaim sincsenek. A velem egykorúaknak nagyon sok reumatikus problemaja van.

Nekem nem sikerült elêrnem, hogy semmi se jöjjön ki, de ez az étkezéstől van. Nem lettem vegetàriánus, és a kúra alatt sem tartom be a diétát. Az almalevet ittam, semmi alkohol, és csak az utolsó nap tartok diétát.

Azóta évenként egyszer csinálok tisztítást. Nekem így megfelel. És azért fogyó holdnál, mert akkor a szervezet nem tartja annyira vissza a köveket, így elméletileg kevesebb van.

Mára lettem kész a tisztítással. Már nem jöttek nagy kövek, inkább sötétek és kicsik. Mennyisége sem volt olyan borzalmas, mint a kezdetben. Az epém valószínűleg rendesen működik, mert régebben gyakran voltak világosabb kövek.


Az írás meg kicsit érdekes.

Ilyen rövid idő alatt nem tudna olyan nagy és kemény kövekké alakulni a folyékony olaj, mint amilyenek kezdetben, jó sokáig jöttek ki. Amúgy nekem is megolvadtak a kövek, szobahőmérsékleten. Nem gondolnám, hogy a testben kövekké alakulnànak ilyen rövid idő alatt. És mennyiségúk is mindég más. Amúgy az olaj ivása után 10-20percben érezni, hogy a májból,epéből megindulnak a kövek.


Mindenkinek további jó májtisztítást kívánok!

1557. Klaudia20
2016. febr. 25. 17:34

Ahány írás, annyi vélemény, és "tudományos" magyarázat.

Aki időközönként megcsinálja, azt tudja, hogy jó (én magam is). Azok a golyócskákról meg annyit, hogy az elsőnél rengeteg különböző színű, nagyságú távozott. Most az utóbbinál csak egy pár darab. Ha az olívaolaj miatt lenne, akkor mindig közel ugyan annyinak kellene lennie.

Tény, hogy nem mindenkinek javasolt, és csak egészségesen. De nekem nagyon bevált, és mindig meg fogom csinálni évente 1x 2x.

2016. febr. 23. 19:10

[link]


Ezt olvassátok el!!!!!

1555. kobakok
2016. jan. 25. 20:34
Nagyon fontos videó! Minden nyitott kérdésre választ ad. 3 részes, ez a 3. rész ( youtube-on megtalálod a másik kettőt ) [link]
2015. nov. 4. 20:36
A keserű sós lötyi ihatatlan. :((
1553. Splash
2015. máj. 28. 11:31
Nagyon érdemes a tisztító teákat is fogyasztani hozzá.Egy-két napig nagyon könnyűnek és energikusnak éreztem magam és a bőröm is szép volt...
1552. Splash
2015. máj. 28. 11:29
Most csináltam másodszor és több követ is láttam távozni.
1551. Splash
2015. máj. 12. 12:05
Jobb lett az emésztésem, mint előtte volt és nem éhehezek meg olyan gyakran, mint előtte.
1550. Splash
2015. máj. 3. 18:22
Most csináltam először ezt a kúrát.Mindent betartottam, nem távozott kő.Visszaolvastam az egész fórumot.Ez előfordulhat!3 hét múlva újra!
1549. laci7014
2015. ápr. 25. 22:59

Bocsánat!

Millenia6-nak szerettem volna válaszolni csak véletlenül

mellé nyomtam.

1548. laci7014 (válaszként erre: 1543. - 300c83c7b2)
2015. ápr. 25. 22:54

A kérdésedre a válasz...Igen!

180 fokos fordulatot vettem,már nem eszem magam halálra"...

El járok futni,teljesen ideális a test súlyom..jól érzem magam a bőrömben! Minden nyűgöm meg szűnt.

És rengeteg bio étefeleséget fogyasztok.

És ennek ellenére újra jöttek a kövek"..

Végülis Mind1...

Évente egyszer megcsinálom és Jólvan...

(ja és mindenkinek ajánlom,hogy fogyasszon bátran Himaláya sót!!!!)

Tökéletes a nátrium/kálium aránya!!!!!

Nem úgy mint pl a "Horvát Rozi"Úristen!!!!

Csak meg jegyezném!!!ez nem reklám!!!!!


Szép estét mindenkinek,és egészséget mindenkinek!!!

1547. millenia6
2015. ápr. 23. 12:56
Nekem pont fordított a problémám. Havonta 1x megcsinálom a kúrát, de a kövek száma és mérete csak az elsőhöz képest csökkent, azóta mindig ugyanannyi jön ki...sose akar elfogyni? Tudom, kár izgulni, még csak a 4.-en vagyok túl.De javulást se nagyon tapasztalok semmilyen téren, pedig lenne még mindek helyrejönni. Az is problémát okoz, hogy ha éjjel nem polcolom fel magam egész magasra, akkor rosszul vagyok, egyszer már hánytam is. Ez viszont nem tesz jót a hátamnak és nem tudok éjjel aludni.
1546. millenia6 (válaszként erre: 1535. - Laci7014)
2015. ápr. 23. 12:51
Laci elég megdöbbentő amit írtál...nagyon meglepő, hogy ilyen hamar újra tudnak termelődni. Van, amiot betartasz az életmódodban a könyvben leírtakból? Elvileg az ott leírt életmód mellett nem termelődnek újra a kövek. Amit én nagyon javaslok mindenkinek saját tapasztalatom alapján és a könyv is elsődlegesnek emeli ki, az a kis adagos étkezés!!! Ha semmi mást nem változtatsz az életmódodban, már ez az egy is hatalmas eredményeket hoz! Nekem már ezzel az egy változtatással is megszűnt egy csomó betegségem!! :D
1545. millenia6 (válaszként erre: 1537. - Tompump)
2015. ápr. 23. 12:43
Ment gond nélkül a tisztítás Tompump?
1544. warozi
2015. ápr. 20. 13:00

Sziasztok!

Egy ismerösöm kölcsönadta a könyvet,ami a majtisztitasrol szol. Igazabol nagyon egeszsegesen etkezem,sportolok, de meg is ugy gondoltam,hogy megcsinalom, mert ö olyan jol erezte magat utana.

Mindent ugy csinaltam,ahogy elö van irva. Tegnap este megittam az olajos kevereket es egyböl lefeküdtem. Ereztem valamita a jobb oldalomon belül, örültem is,mert azt hittem, hogy akkor masnapra tavoznak a kövek. Ma megittam a maradek ket adag keserüsos vizet. 10 ora ota hasmenesem van, de en nem lattam köveket egyaltalan...

Tudja valaki esetleg, hogy miert nem, ha mindent a leiras alapjan csinaltam?

2015. márc. 17. 05:39
Én novemberben csináltam meg a kúrát,mindent betartottam.Nem volt semmi gondom,egy kis émelygésen kívül,viszont egy darab kő sem jött!
1542. AgiNV (válaszként erre: 1541. - Cibatta)
2015. márc. 16. 11:22

Szia! A hétvégén megcsináltam a kúrát.Nem is volt olyan szörnyű mint vártam, fájdalmas sem volt. De azt hiszem egy kissé átmozgatta a dolgokat bennem, mert vasárnaptol szúródik a jobb oldalam,jobban mint előtte, meglátjuk mi lessz a vége...

Te mit teszel a köveiddel...-ért. :)

1541. Cibatta (válaszként erre: 1540. - AgiNV)
2015. márc. 15. 19:21

Ha annyira tele van az epeholyag akkor egy kimeletesebb tisztitassal kellene kezdeni.

Egyebkent egy cipoben jarunk, az ultrahangos doki nekem is ilyesmit mondott. Legalabb 10 kovet latott.

1540. AgiNV (válaszként erre: 1539. - KovacsGabor71)
2015. márc. 12. 14:45
Koszonom valaszod! azert parazok mert az orvos avval ijesztgetett, hogy az epeholyag annyira tele van hogy mar nem is mukodik, nem is folyik bele/ki az epe. Azert csak megprobalom...
2015. márc. 12. 12:07
AgiNV: szerintem csináld nyugodtan ezt a kúrát, de ne csak egyszer. Többször kell csinálni lehetőleg havonta.
1538. AgiNV
2015. márc. 12. 10:26

Sziasztok,

Most talatam erre a forumra,pont jokor mert a hetvegen el szeretnem vegezni a tisztitokurat. Mult vasarnap ota az Andreas Moritz konyv szerint etkezem es alamalevet is iszom.

Csak az a problema, hogy meg mindig bizonytalan vagyok, szabad-e nekem elvegezni ezt a kurat vagy sem?:( A helyzet a kovetkezo: az epeholyagomban tobb kovet, ujabban homokot (iszapnak mondtak) lattak ultrahangon, mar operaciora is kiirtak, de elotte gondoltam megprobalnam ezt a kurat- (vagy- vagy alapon). A problema nem ujkeletu, mar vagy 15 eve gyujtogetem a koveket, eddig zavarni nem kulonosebben zavart,csak a gondolat hogy ott vannak, de egy ideje tompa fajdalom a jobb oldalon, es a bal oldalon is a borda alatt.Szoval ezert a nagy elhatarozas, szeretnem valaki olyan velemenyet hallani a kurarol, aki hasonlo helyzetben volt. Legyszi valaszoljatok minnel hamarabb!.Koszi (bocs az ekezetek hianyaert)

1537. Tompump
2015. márc. 4. 17:56

Sziasztok,


SOS ben lenne 1 kérdésem a Moritz májtisztitással kapcsolatban. Sokat hallottam már felőle, hát úgy döntöttem belefogok.

3 héttel ezelőtt kezdtem 1 alaposabb méregtelenitést. Semmi alkohol, kávé. Csirát fogyasztottam, szinte semmi húst, sok zöldséget, stb. Azonban nem birtam 2,5 hétnél tovább, múlt hét szerdáig. Ezután fogyasztottam alkoholt, és azóta ettem pl tegnap is zsirosat. Ma reggelire ettem kenyeret, sajtot, majonézt kb 10.30 körül.

14 után elkezdtem meginni 2 órás ritmusokban a kesrüsós vizet, ok.

Nade azóta a gép elött ülök, és olvasok mindenféle kommentet. Elbizonytalanodtam, ugyanis én nem tartottam be az elöirt megfelelő előkészületeket.

Szóval tartok attól, hogy vmi gubanc lesz.


Valaki tudna nekem segiteni?

2015. febr. 24. 09:35

Sziasztok!

Véleményem szerint 3-4 tisztítás biztos nem elég. Én most csináltam meg a 19.-dik tisztítást 20 hónap alatt. A 12.-dik és 13-dik alkalommal már nem jött semmi, de folytattam és utána még mindig jött bár már nem olyan sok, mint az elején. Az állapotom is folyamatosan javul. Annyit érdemes próbálni így a vége felé, hogy minden alkalommal máshogy fekszünk le az olaj ivása után: lehet jobb oldalon, bal oldalon vagy hanyatt. A legtöbb epekő (azaz koleszterin csomó) könnyebb az epénél, tehát az epefolyadék tetején lebeg, ebben az esetben jobb oldalon fekszünk, de vannak olyan epekövek, amin már meszesedés van, ezek nehezebbek mint az epe, ebben az esetben baloldalon fekszünk. Arra figyeljünk, hogy az olaj ivása után lehetőleg reggelig (de legalább 4-5 óráig) ne igyunk, ha nem akarunk rosszul lenni. A rosszullétet az okozza, hogy addig, amíg olaj van a gyomrunkban és iszunk rá vizet, olyan keverék alakul ki, amivel nem tud mit kezdeni a gyomrunk, se le, se föl és ettől hányingerünk lesz. Az nap, amikor kezdjük a kúrát, igyunk vizet nyugodtan (tehát keserűsó oldat ivása előtt és után). Ez nem befolyásolja a kúra eredményét. A hold állását jó ha figyelembe vesszük, de ha nem, akkor sincs nagy baj. A kúrát megelőző napokon együnk könnyű ételeket. Nem kell teljesen fehérje mentesen étkeznünk, ha ez gondot okoz. Az első tisztítások után a javulások nem tartósak, de nem kell ettől megijedni, folytassuk kitartóan. Ha valakinek nagy gondot okoz a keserűsó oldat ivása, betehetünk 4-5 csepp citromot és ettől lényegesen csökken a keserű íz. Keserűsó oldat ivása után mossunk fogat, nyelvet alaposan fogkrém nélkül.

További jó napot kívánok mindenkinek!

1535. laci7014
2015. febr. 23. 22:02

Szép estét mindenkinek itt a fórumon! :)

Gyorsan bele isvágok a közepebe!

Már nem számoltam hányadik tisztításon vagyok túl...lehet úgy tiz...

Viszont van egy észrevételem evvel kapcsolatban!!!!

Az van, hogy körülbelül a 7. Vagy a 8. Tisztításom negatív lett...mondom magamban hurrá!

De azért még egy utolsó ellenőrző tisztítást csinálok.

A következő tisztítás kb 50db pici borsó zöld "kő" volt fél rizsszem, vagy attól kissebbek voltak!


Folytattam a kúrát tovább, azt Reméltem a következő már tényleg negatív lesz!


Hozzá teszem hogy az első három tisztítás alatt jóval nagyobb kövek" jöttek...borsó,és bab méretűek!


A további tisztítás alkalmával egyre kissebb és kissebb kövek" jöttek!


Most egy hete csináltam az utolsó tisztítást..előtte három hónap szünet....

Vasárnap reggel teljesen kész volttam a döbbenettől..

Körülbelül 400-db kő" minden féle méretben volt nagy is!!!!!


Az egyik nagy követ" igazából ezek nem kövek...puha gyurma állagú valami...

Ketté vágtam egy snitzerrel...és egy szép sötétzöld..mint a smaragd..áttetsző zselés állagú valami volt!!!


Én szerintem nem kellene ennyiszer tisztítan,a májat!!!

Ugyanis ez az anyag mindig újra és újra és újra termelődik...mindíg!!! mivel, hogy Kihagytam három hónapot, ez által nem csoda hogy ennyi kő" volt újra!!!


Az meg a másik dolog!

Hogy annak idején mielőtt belekezdtem a tisztításba tényleg minden bajom volt...

Fájtak a vállaim,a térdeim allergiám volt...stb

Ezek a tünetek viszont az első tisztítás után hirtelen meg szűntek totálisan!!!

Nem fájt semmim..se allergia..semmi,és csak tisztítottam tovább..tovább..tovább..de már nem lettem jobban!


Úgy hogy szerintem3-4 tisztítás maximum bőven elég...még talán sok is!!!


Ez az én véleményem!

és az én elméletem!


Mindenkinek sok egészséget kívánok továbbra is!!! :)

1534. millenia6
2015. febr. 10. 08:52

Sziasztok!

Először is szeretném megköszönni minden fórumozónak, hogy megosztotta a tapasztalatát. Sok bátorítást kaptam ahhoz, hogy bele merjek vágni a májtisztításba. Igazából csak egy oldalon olvastam ezzel kapcsolatban negatívat, pont azon a weboldalon, ami nekem általában mindennél etalonnak számít. Ám ők is kihangsúlyozzák, hogy ha valaki el is végzi ezt a kúrát, csakis a hosszabb változatát végezze, tehát az előkészületekkel együtt, mindent betartva. Én ezért a tisztítást Andreas Moritz könyve alapján csináltam meg, amit egyébként a netről ingyenesen le lehet tölteni.


Szeretném megosztani veletek az első májtisztításom tapasztalatait

Kicsit félve vágtam bele tekintve, hogy a vegetáriánus táplálkozás az egyik előírás, és nekem ettől szédülés alakult ki. Több diétát kipróbálva azonban rájöttem, hogy a szédülés oka valószínűleg a napi nagy adag élőflórás joghurt elhagyása okozhatta. Tehát valószínűleg a bélflórámmal volt a gond, és/vagy felszívódási probléma miatti tápanyaghiány okozhatta. Így hát bár a vegetáriánus étkezést betartottam, a napi 2 joghurthoz ragaszkodtam. (sajnos a szédülési panaszaimat nem tudtam egyhamar az újbóli joghurt evéssel pótolni, így ez végigkísérte a kúrát.) A többi előírást is betartottam: kis adagok, egészséges, adalékmentes étrend, cukor, alkohol nélkül, sült ételek hideg italok kerülése. Az étrendem nem volt túl változatos: köles, barna rizs, párolt zöldségek, gyümölcsök, magok és joghurt.

Almaléből bio-t akartam rendelni, de nem tudtam beszerezni.vagy teljesen kifogyott a készlet, vagy csak kis kiszerelésben, horror áron lehet kapni. Nagyáruházban találtam frissen préselt 3l-es almalevet. Aztán szerencsére ráakadtam egy helyre a közelben, ahol házilag készítenek saját almájukból préselt almalevet, 3l-es kiszerelésben,ugyanolyan jól záródó tasakban, jóval olcsóbban, ezentúl innen fogom rendelni 

A kúrát nem tudtam fogyó holdra időzíteni, viszont ahogy a könyv írja hétvégére raktam.

A colon hidroterápiát péntekre, majd az követő héten keddre időzítettem. A colon egyáltalán nem volt vészes és utána sem voltam fáradt, viszont puffadtam utána. Vizet jó sokat kell utána inni!!Sajnos én nem tettem és meg is fájdult a fejem utána. És másnap reggel újból, ami egész nap végigkísért. A colonnál azt javasolták, hogy ne csináltassuk túl gyakran, havi kettő az mindenképp túlzás. Úgyhogy én az elsőnél a biztonság kedvéért elmentem előtte és utána is, de mivel másodszorra már nagyon tisztának tűntem, valószínűleg többet nem megyek, majd a legvégén még egyszer.

Számomra a legrosszabb a kúrában az volt, hogy szombaton 2 után már nem lehet inni. Én állandóan szomjas vagyok, van valami vízháztartás zavarom és már néhány óra ivás nélkül is borzasztó számomra, hamar kiszáradok. Attól is féltem, hogy emiatt rosszul leszek a kúra alatt. Szerencsére nem így történt. Szomjúságom miatt már szinte vártam, hogy megihassam a keserűsót és a grapefruitos lötyit. Egyáltalán nem volt borzasztó egyik se. A keserűsó után 1-2 kis korty víz szinte édes és azonnal elveszi a szájból a keserű ízt.

Az olajos keverék készítésénél elfogott egy kisebb rosszullét, mikor belegondoltam, hogy mennyi olajat kell meginnom. De a grapefruittal együtt már egyáltalán nem volt rossz, simán lement. Másfél grapefruitra volt szükségem az elkészítéséhez.

Nekem nem voltak hasi görcseim a májtisztítás alatt. Persze mocorgott a hasam folyamatosan, de nem volt rosszabb egy puffadásnál. A fejem egész nap fájt, de az olajos lötyi megivása után 11 körül kicsit elbóbiskoltam és fél óra múlva mire felébredtem elmúlt a fejfájás magától !! Az éjszaka borzasztó volt, mert a háton fekvés megemelt testtel nem nekem való. szurkált a hátam és borzasztóan szomjas voltam, na meg izgultam is, kis ideig enyhe émelygés is volt. ezért szinte alig aludtam éjjel. (Nem tudom, hogy egész éjjel háton kell-e feküdni, de én megpróbáltam) egyszer sem kellett éjjel wc-re mennem. A legborzasztóbb pillanat a másnap reggel volt. Amint felkeltem azt éreztem, hogy iszonyat gyenge vagyok. Teljesen levert a víz, hullasápadt voltam és úgy érzetem hánynom kell. De szerencsére nem, csak wc-re kellett mennem 2x egymás után. A másodiknál már látszottak a kövek. Ezután hamarosan jobban is lettem és ezzel túl is voltam a nehezén  Kb 6x voltam wc-n a délelőtt folyamán és még néhányszor délután. Megszámolni nem lehet a köveket, de úgy tippelem, hogy min. 300 kijött, ha az egész kicsiket is beleszámolom, akkor akár 2x ennyi is lehetett. Volt 2 db 2cm-es és kb 20 db 1 cm-es, a többi ennél kisebb. Zöld volt az összes, a nagyobbak között volt néhány egészen sötétzöld is. Vasárnap délutánra, estére már sokkal jobban voltam.

A könyv azt nem említi, hogy mikor lehet először vizet inni (a reggeli 1 poháron kívül) Úgyhogy én kb fél 12 –kor döntöttem úgy, hogy mostantól iszok. Hétfőre már semmi bajom nem volt, ugyanúgy éreztem magam, mint szoktam. Még egy hasmenéses betegség után is sokkal rosszabb szokott lenni.

Sok változást nem tapasztaltam a tisztítás óta, csak annyit, hogy a szájnyálkahártyám már nem olyan száraz, mint volt. Eltelt néhány hét és szédülésem azóta nem volt 

Remélem tudtam segíteni, bátorítani a tapasztalataimmal 

1533. millenia6
2015. jan. 8. 13:51
Azt hiszem a szédülésemet nem a tea, hanem tápanyaghiány okozhatta, felszívódási problémára gyanakszom, mert multivitamin nélkül sose vagyok sokáig egészséges. Egyébként kb. 1 hétbe telt, mire rendbejöttem a vegetáriánus diéta abbahagyása után.Lehet, hogy jobb ötlet a vesetisztítást bél és májtisztítás után végezni. Egy kicsit azért félek belevágni a májtisztításba emiatt, mert ott is a vegetáriánus táplálkozást javasolja táplálékkiegészítő nélkül, legalább egy hétig. Maga a bél és májtisztítás is legyengíti az embert, és ha emelett még vegetáriánusként táplálkozom azt azt megelőző 6 napban, nem tudom mire számíthatok. Fontosnak tartanám viszont, hogy mindent betartsak, mert ha nem, abból is baj lehet. Ti hogyan csináltátok? Béltisztítás minden májtisztítás előtt és után feltétlenül fontos? (a könyv szerint igen) Érdeklődtem a colon hidroterápiásnál és azt mondta, nem is igen vállalná ilyen gyakorisággal. És hogy utána 3 hónapig proboitikumot kell szedni. Ez utóbbival kapcsolatban szkeptikus vagyok. Valószínűleg elég a probiotikus joghurt is, nameg 3 hónapig??? Nektek mi a tapasztalatotok a colon hidroterápiával kapcsolatban?
1532. millenia6
2014. dec. 16. 11:26

Sziasztok!


Érdekelne csinálta-e valaki a Moritz könyvében szereplő vesetisztító kúrát is? Volt-e valakinek szédülése ezalatt? 3 kivételével az összes kapható gyógynövényt beszereztem a teakeverékhez és igyekszem a többi előírást is betartani, de nem tudom eldönteni, hogy a folyamatos enyhe szédülés és koncentrációzavar minek tudható be, a teának, a vegetáriánus táplálkozásnak, vagy vitaminhiánynak-mivel az eddig szedett multivitamint abbahagytam erre az időre.

2014. nov. 9. 14:08
Sziasztok!A jóga oktatóm javasolta a máj méregtelenítést,mert szerinte az éjszaka 1 és 3 közötti felébredés májproblémára utal.Az lenne a kérdésem,hogy csinálta-e valaki közületek a Lucza Béla féle méregtelenítést,és ha igen mik a tapasztalatok?Konkrétan arra lennék kíváncsi,hogy nem okozott-e epegörcsöt,vagy más komolyabb problémát.Ez a 4 adag keserűsó,utána olivaolaj-grapefruit kombináció.Minden tapasztalat érdekel!
2014. okt. 18. 14:04

Szivbol koszontok minden forumozot! Vegtelenul orulok, hogy ennyien vagytok akik tobb-kevesebb sikerrel megcsinaltatok a meregtelenitest. Nagyon halasnak erzem magamat amiert Moritz, es Somlosi uraknak koszonhetoen eljutottam idaig. 1 honappal ezelott elvegeztem az elso meregtelenitesemet. Elotte a beontesrol kb. az urgeontes jutott eszembe:) Ellenorizheto kozvetlen infok, es sajat tapasztalataim hianyaval kuszkodve indultam neki a nagy utnak. Belevagtam...

A naptarban kivalasztottam mikor megy fogyokurara a hold. Az elokeszuleteket megtettem, bar hianyossagok be-be csusztak a folyamatba. A lenyeg: kb. 40 darab ko tavozott. A nagyobbak kozul egyik 1.3 cm-es, a masik 1 cm koruli.A tobbi kisebb apro. Ezek a kovek mind zold szinunek mutattak magukat. Fekete, sarga szinut nem talaltam a "csomagban" :) Talalgatni lehet honnet johettek, am ebbe nem mennek most bele. Mindenesetre az "enyemek" :) "Repul a nehez ko: ki tudja, hol all meg?" Erdekes modon a kemcsobe elrakott koveim szepen maguktol "feloldodtak" ket nap mulva es nyalkas folyadek allapotura valtoztak a kemcsoben. Nem tudja valaki ez mitol alakult igy?


Mi tortent azota? Picivel tobb lett az energiam, javult az emesztesem, nagyon fontos, hogy az esetek tobbsegeben etkezes utan nem almosodom el mint korabban, csokkent vagy megszunt a jobb borda alatti nyomo fajdalom, az arcuregem jobban ellenal a kulso behatasoknak, tisztabbak lettek gondolataim, javult a memoriam, jobban latom celjaim.

Minden tiszteletem a fent nevezett uraknak, es valoszinuleg az en keszulekemben jelentkezik a hiba, am nem tudom elkepzelni, hogy munka mellett milyen modon lehet ezeket a meregteleniteseket levezenyelni. Talan en tartozom a nagyon lassu emberek koze, de nekem napi szinten reggel 1.5 oras elfoglaltsagot jelent, es egesz napos folyamatos ellenorzest. Csak egy pelda: alma megtorol, gondosan megmos, felszeletel, magokat kivag, alacsony fordulatu gepen kipresel, a gepet elmos, almapepet elrak a fagyasztoba, egyeb gyogyteat megfoz, szur, magnezum klorid kuram vagy egy masik parhuzamosan fut a maj meregtelenitessel egyidejuleg, tehat figyelnem kell ra, grapefruitmag cseppet kimer stb.. Szerencsere idaig rugalmasan tudtam kivenni szabadsagot a projekt ideje alatt.

A mostani almas kuramrol irtam az iment, viszont az elso meregtelenitesem maskeppen (hybrid modon) csinaltam. 6-8 gramm bio feherrepa gyokeret lereszeltem, (sztem gyorsabb mint osszevagni) forro vizzel leontottem, 10-15 perc utan leszurtem es ami a szuroben maradt gondosan osszeragva megettem. Ugymond osszevontam a napi 3x1.5 dl adagot egy fozetbe, mert nem volt kedvem napi 3x ismetelgetni a kifozest. Probaltam 3 adagra elosztani a mennyiseget es igy erzesre kortyolgattam be az adagokat. Az idopontokat nem figyeltem. Amikor kedvet ereztem hozza akkor ittam belole kb. 1.5 decit. Reggel, este 10 csepp grapefruitmag csepp, amelybol az esti nehanyszor el lett felejtve, kenyelembol kihagyva. Reggel ehgyomorra inditottam 2.5-3 dl bio cekla, repaleval. Elvileg a modszer szerint ezt este is meg kellett volna ismetelni, azonban ehhez nem ereztem eleg kesztetest, igy kimaradt.

A keserusos napon mini adag zabkasat ettem delben, utana semmit. Reggel a szokasos cekla, repale, no es pluszban ittam 4-5 deci almalevet. 13 fele elvegeztem a beontest. Este bedobtam az elso koktelt. Vizet utana nem ittam, talan csak keson este 1 kortyot. A olivas, grapefruitos kotyvaszt kimondottan vartam es siman megittam. Ejjel viszont nem birtam aludni. Valoszinuleg a tokeletessegre torekedve, maximalisan elszantan futottam neki, es tulsagosan megemelhettem a fejemet, hogy kepzeletben minel tobb ko tavozzon belolem, mert ugye a fejnek mellkasnak magasabban kell lennie a gyomornal, majnal. Szoval ejjel csak pislakoltam, de semmi komoly. Masnap reggel a 3. adag utan jott a dolog.... Elotte nem kellett szekelnem. Osszesegeben nekem nem okozott nehezseget a utso ket nap.

A 4. utan mennem kellett meg nehanyszor wc latogatoba. Zaro beontest megcsinaltam. Masnap kisse gyengenek ereztem magam, majd egy kiados alvas utan jobban lettem. Elkezdem erezni a megkonnyebbules felemelo erzeset. Gondoltam kiprobalom most az almas, 6-7 napos valtozatot cekla,repale nelkul. Megmondom oszinten, nekem ez a modszer kevesbe jon be. A napi 1 liter almale rettenetesen savasit, es puffaszt. Lassan sajat biogazzal hajthatom az automat:) Probaltam szivoszallal inni az almalet... Ugy rosszabb. Egyben, nagy kortyokban csuszik le. Naponta tobbszor iszom. Melle 2x10 csepp grapefruitmag csepp, es ovatossagbol iszom kiegeszitokent a 4.5 dl feherrepa gyoker teat. Kivancsi leszek mi lesz a vegeredmeny. Jo lenne ha megszunne a korpasodasom a fejemen. Sajnos mar a fuleim moge is atterjedt. Amolyan kisebesedos, viszketos, pici 1-4 mm atmeroju, hullo fajta. Azt mondjak belsoleg kezeljuk az ilyen problemakat. Kulsoleg tul vagyok egy rakas samponon. Koztuk az Orising markaju "csodasamponon", esszencian. Igazabol egyik sem segitett, csupan a penztarcam apasztotta. Hust 1-2 hetente eszem 1 alkalommal (disznot szinte soha), tejtermeket, cukrot nagyonkeveset fogyasztok. Kave, cigi, pia, drogmentes eletet elek. Inkabb a gabonakat tartalmazo eteleket kedvelem, no meg a zoldseget. Ha tehetem bio termekeket vasarolok, am bio bigottnak nem vallanam magam. Neha kirugok a hambol es megengedek magamnak egy nagyobb adag fagyit, sutit, sultkrumplit.

Remelem masoknak segithettem tapasztalataim leiirasaval.

1529. laci7014
2014. szept. 22. 19:47

Szép estét mindenkinek!

A vasárnapi tisztítás pozitív lett :(

Úgyhogy sajnos folytatom a tisztítást...két havonta.

Jó egészséget mindenkinek!

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook