Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Májtisztító kúra fórum

Májtisztító kúra (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Májtisztító kúra

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1528. laci7014
2014. szept. 16. 21:31

Szép estét mindenkinek!

Szombaton este lessz remélhetőleg az utolsó kúrám...

Ha megint negatív,akkor csak évente egyszer végzem el :)

Voltam hasi ultrahangon,és minden rendben volt!

Fel is tettem a fotók közé!

Mindenkinek Sok egészséget kívánok!

1527. tundeaz
2014. aug. 18. 21:56

Kedves Fórumozók!


Tegnap csináltam nyolcadik alkalommal a tisztítást. Rengeteg okkersárga golyó jött, O.5- 1 cm méretűek, néhány nagyobb is, ezenkívül méregzöld színűek is, ebből viszont nem sok, talán 6-8 db.

Az volt a legmeglepőbb, hogy az elmúlt 2-3 tisztítás alkalmával szinte csak homokszerű üledék jött, golyók egyáltalán nem, tehát ha néhányszor már nem is jön kő, nem jelenti azt, hogy teljesen abba lehet hagyni, ezt mutatja az én példám legalábbis.


Mindenkinek sikeres tisztítókúrát kívánok.


Tünde

1526. danika2004 (válaszként erre: 1518. - Julcsika60)
2014. aug. 10. 14:17

Szia, itt tudsz tájékozódni!

[link]


[link]

1525. danika2004 (válaszként erre: 1524. - Laci7014)
2014. aug. 10. 14:13

Gratulálok!!!!

Jó egészséget kívánok továbbra is!

Edit

1524. laci7014
2014. júl. 30. 21:30

Szép estét mindenkinek!

26.-án este volt a hetedik tisztításom!

Másnap reggel,kő nem távozott...

Csak zöld epe folyam többször is.

Még egy ellenőrző tisztítást csinálok,és ha negativ,akkor már csak évente egyszer...:)

További szép estét mindenkinek,és sok Egeszséget! :)

1523. titi009 (válaszként erre: 1510. - Girly76)
2014. júl. 14. 09:46
ne aggòdj,én zürichben lakom ès itt is lehet kapni.ùgy hivjàk hogy bittersalz (magnèsiumsulfat)100 gramm,ès ez pont elèg a kùràhoz.èn 70 èves vagyok,ès most csinàltam màsod szor,probléma nèlkül.
1522. laci7014
2014. jún. 22. 08:58

Jó reggelt mindenkinek!

Tegnap este volt a hatodik tisztításom,

Idáig kb 200db távozott,mostan szokatlannul sok volt!

Viszont,teljesen jól vagyok,😉


Talán azért jött most több kő,mert eljárok futni,és a máj csatornákból könnyebben előre jönnek a kövek....

Lehet nem tudom...

További szép napot mindenkinek!

1521. Girly76 (válaszként erre: 1520. - Julcsika60)
2014. jún. 11. 07:03
Koszonom Julcsika60.... Mar rég feladtam a gyógyszer szedését így mondhatni megpróbálom túl élni a gorcsoket. Viszont ha lesz ra módom, megmuttetetm. 38 évesen nincs kedvem ezzel élni ha van ra módom ,hogy megszabaduljak ettől a kintol. Egyedül elek a 8 eves fiammal es nem akarom öt sem kitenni több stressznek....minden hónapban atelunk görcsöt együtt es nagyon tudom öt sajnálni amiért miattam kell aggódnia es félnie hogy mi lesz?
2014. jún. 10. 22:30
Sziasztok! Girly ne nagyon terheld a májadat fájdalomcsillapítókkal ilyenlor, mert árthat! Keverj habosra 1 tojássárgáját sok cukorral, nagyon finom és segíti az epe ürülését. A Colagol cseppek is jók, pár csepp is enyhíti a görcsös fájdalmat és a járulékos tüneteket pl. émelygés, fejfájás. Ha premenstruációs tünetként szokott csak megjelenni, akkor a menszesz előtt 5-6 napig csalánlevél teát kell inni. Szedsz pár levelet leforrázod, 1 kis mézzel egész jó. Ez kifejezetten ezen tünetcsoportokra hat. Nekem most hétvégén esedékes a következő tisztítás. Már alig várom, mert sok gondot okoz. Közben rendbejött a fura tüneteket produkáló ismerősöm. Csak megcsinálta a tisztítást és még szenvedett vagy háron mapig, de már teljesen jól van. Jó egészséget! És csak természetesen!
1519. zsuzsi44 (válaszként erre: 1518. - Julcsika60)
2014. jún. 8. 22:50
Sziasztok! Ilyen rosszullét nálam nem fordult elő, viszont amikor időnként rám jött ez a gyomorszáj környéki fájdalom akkor bizony én is bevettem nospát, algopirint de nem reagáltak rá, eltartott sokszor 1 óráig is és sem a fekvés és sem a járkálás nem volt jó, mintha egy nagy kő ült volna a gyomromban. A műtét óta hála az Istennek nem volt semmilyen fájdalmam. Most már örülök, hogy megműtettem magam, mert ezek szerint az epekő okozhatta ezt a fájdalmat. Nekem soha nem fájt a lapocka tájékán, mint sokaknak. Ja visszatérve a fájdalomra, nekem a troparin enyhítette leginkább a fájdalmat, próbálkozzál azzal. Egyébként én is úgy voltam, hogy hallani sem akartam a műtétről, végül mégis ott kötöttem ki.
2014. jún. 6. 23:13
Sziasztok! Nekem is lenne egy fura kérdésem. Egyik ismerősöm, aki szintén elkezdte a tisztítást kb 1 héttel utána ilyesztő tüneteket kezdett produkálni. Fél napon át tartó migrén után, amire semmilyen fájdalomcsillapító nem hat hirtelen rosszul lesz, émelyegni, szédülni kezd, hogy majd elájul, utána hirtelen felugrik a vérnyomása 160 fölé, a pulzusa 130-ra. Ez ma már naponta többször is előfordul vele és migrén, vagy rosszullét se jelzi már előre, úgy mondja bumm a szíve ki akar ugrani a helyéről, aztán 10-20 perc múlva mintha mi se történt volna. Ellenőrzi a vércukrát, de az rendben van, kardiológiai probléma is kizárva és pánikbetegség meg effélék. Nagyon fiatal és egészséges, bio étrend stb. és eddig semmilyen baja nem volt. Úgy 1 hétig a tisztítás után minden rendben volt, elmondta, még életében nem érezte olyan jól magát. Hallotam, hogy epe vagy májprobléma okozhat migrént, allergiás bőrkiütést, szóval különböző tüneteket, ha a májból a kövek levándorolnak, elzárnak akármit is. Az újabb tisztítás segíthet vagy árt? Megköszönöm,ha bárkinek van ötlete, esetleg tud szakirodalmat.
1517. Bözsi néni (válaszként erre: 1516. - Girly76)
2014. jún. 6. 11:56

Akkor irány a doki, és ha szükséges, műtét. Mert csak örökké problémát fog okozni, jobb már nem lesz valószínűleg.


És egy góc a szervezetben. A kezeletlen epekövesség, epehólyag gyulladás miatt pedig az epehólyag el is rákosodhat.


Bocs, hogy ijesztgetlek, de utánanéztem és kérdeztem orvostól is (nem sebésztől).

1516. Girly76 (válaszként erre: 1515. - Bözsi néni)
2014. jún. 5. 10:03
2 nospa 1 apranax de meg csak nem is enyhült tőle a fájdalom . Mára mar meg sem próbálok ilyen tablettákat bevenni,mert nem segít.
1515. Bözsi néni (válaszként erre: 1514. - Girly76)
2014. jún. 5. 09:24

Szia,

görcsökre szedhetsz No-spa-t.

1514. Girly76 (válaszként erre: 1513. - Zsuzsi44)
2014. jún. 5. 06:43
Koszonom Zsuzsi hogy megosztottad a tapasztalatod velem. Igen,eleinte mi is mindenre gondoltunk....hisz étel nem igazán okoz panaszt....inkább menzesz idejére tornyosult mindig a gorcs es csak egyszer egy hónapban . Érdekes. Úgy döntöttem várok most mar a tisztító kuraval...2 hét múlva lesz egy nagy kivizsgalasom....addig óvatosan iszok keserusot,de az olajat mellőzőm...hátha legalább a gorcstol meg tudnám magam kímélni ...mert hat sajnos nekem semmi nem hatott,bármit vettem be. Figyelnem kellett a legzesemre mert egyebkent rosszabb volt. Mozdulni nem tudtam,csak ültem vagy feküdtem mozdulatlanul es azt hittem meghalok. Mint akit gyomor szájon ütnek. Nem szeretnek ezzel együtt élni ...rettegek minden hónapban hogy mikor jön es hol a gorcs .
1513. zsuzsi44
2014. jún. 4. 20:44
Szia Girly76! A keserűsót bármelyik gyógyszertárban megveheted, magnézium szulfát néven. Olvasom, hogy a gyomorszáj tájékán jelentkezik a fájdalmad. Hát ha a régebbi beirásaimat elolvasod, akkor láthatod, hogy én már 14. tisztitást végeztem két hete. Nekem 7 cm-es követ állapitottak meg - véletlenül, egy hasi ultrahangra mentem el, mert a laborvizsgálatomnál a feritin 120-al szemben 22o volt és megijedtem, ugyanis az interneten olvastam, hogy ez daganattól, gyulladástól vagy belső vérzéstől lehet - ezért elkezdtem a tisztitást. Mint egy megszállott a könyv alapján- Andreas Moritz: Csodálatos epehólyag és májtisztítás - végeztem, ugyanis a szerző azt állitotta, hogy a kő elhajtható a tisztítással. Állandóan ellenőriztettem magam ultrahangos vizsgálattal és bizony mult év dec.-ben a 13. tisztitás után is ugyan ugy megvolt a nagy kő, annak ellenére, hogy minden tisztitásnál ezer számra mentek el a kövek. Az oldalamon fel is van téve fénykép, ha esetleg meg akarod nézni. Tehát visszatérve, akkor határoztam el, hogy megszabdulok tőle és megműtetem magam. Nekem ritkán, de a gyomorszájnál volt a fájdalom és mindig a gyomromra gondoltam, hogy azzal van a baj, mert refluxos voltam, meg is lettem műtve. Az orvosok viszont azt mondták, hogy az epe miatti fájás ott is jelentkezhet. Engemet is féltett a lányom minden tisztitáskor, ugyanis egészségügyi dolgozó, félt, hogy elindul a kövem és akkor nagy baj lesz. Viszont ez a hatalmas kő, ami olyan nagy mint egy fél debreceni kolbász, az nem tudott volna elindulni. Különben Moritz azt irja a könyvében, hogy nem lehet baj, mert ha minden nap megissza az ember az 1 l. almalevet, akkor az annyira felpuhitja a köveket, hogy nem okozhat bajt, főleg, hogy a keserűviz meg kitágitja az epevezetékeket.A 14. tisztitásom a mütétet követően 5 hónapra végeztem, sokkal könnyebben átvészeltem és l db. kis borsó nagyságú kő jött már csak ki, annak ellenére, hogy műtét előtt még a 13.-nál rengeteg volt. Ezt nem tudom, hogy minek tudhatom be, remélem, hogy elfogytak a kövek. Az biztos, hogy a derékfájásom elmult, ezért megérte, hogy ismét tisztitottam.
1512. Girly76 (válaszként erre: 1511. - Bözsi néni)
2014. jún. 4. 14:36
Koszonom a figyelmeztetest,meg fogadom.
1511. Bözsi néni (válaszként erre: 1510. - Girly76)
2014. jún. 4. 12:16

Szerintem mielőtt epekövekkel belekezdesz ebbe a kúrába, nézz utána, hogy ajánlatos-e.


Mert ha egy kő esetleg kilökődik az epehólyagból (az olaj által okozott fokozott epetermelés/hólyagürítés miatt) és elakad az epevezetékben, akkor sokkal nagyobb problémát csinálsz magadnak.


Nem ijesztgetni akarlak, de inkább légy körültekintő.


Sok sikert és gyógyulást kívánok.

1510. Girly76
2014. jún. 3. 20:45
Sziasztok...én új vagyok itt a fórumon ebben a témában es sajnos 2 éve nyomozók hogy mi okozhatja a havonta egyszer - általában menzesz előtti - hatalmas hosszú percekig húzódó gyomor száj görcsöt ....szinte meghalok mindig egy kicsit egy ilyen görcs alkalmával . Azt tudtam hogy vannak epekoveim, de nem nagyon gondoltunk ra, mert mindent megtudok enni, semmi nem okoz panaszt. Most mar majdnem minden ki lett zárva ....epe Köves gorcs . At olvastam pár oldalt s úgy gondoltam adok egy esélyt ennek a kuranak mielőtt kés alá fekszek . Most mar csak az a kérdés találok e külföldön keserű sot valahol . Ha valaki esetleg ez ügyben tudna felvilágosítást adni azt megköszönöm .
1509. Annie1130 (válaszként erre: 1505. - Laci7014)
2014. jún. 2. 13:13

Én is "ipari" mennyiségben szoktam venni. 800-1000 grammot. Van, ahol nem problémáznak, van ahol, pedig mondom, hogy méregtelenítő fürdőhöz kell, nyugodjon meg, nem belsőleg fogom! :) Már számos gyógyszerésznővel osztottam meg a fürdőm "titkos" receptjét. :) 200 gramm keserűsó kell egyébként a fürdővízbe és 20-30 percig áztatva magunkat a bőrön keresztül távoznak a nehézfémek a szervezetből, majd alapos ledörzsölés után, le kell zuhanyozni.

De szoktam a német eby-ről is vásárolni, ott 5-10-15 kilós vödrökben adják minden gond nélkül a patikai tisztaságú keserűsót.

1508. zsuzsi44
2014. jún. 1. 23:08
Sziasztok! Túl vagyok a 14. tisztításon - ez az epehólyag műtétem után történt - és egyetlen borsó nagyságú barna kis kő jött ki és többször is zöld fátyolszerű folyadék, amiben elvétve láttam gombostű nagyságú kis zöldeket. A műtétem előtt még nagyon sok kő távozott és elég nagyok is voltak benne. Nem tudom, hogy minek köszönhető, hogy most nem volt. Az biztos, hogy sokkal könnyebben elviseltem mint máskor és ami nagy örömömre szolgál az, hogy megszűnt a rettenetes derékfájásom. Már ott tartottam, hogy ha ültem még jobban fájt, mert nyomhatta az idegszálat. Bevallom ezért is vállalkoztam ismét a tisztításra, mert ezt vártam tőle, hogy megszűnik a fájás, úgy mint annak idején amikor elkezdtem, a térdfájásom szűnt meg. Azt hiszem, hogy legközelebb kb. fél év múlva fogom megismételni a tisztítást.
1507. laci7014
2014. jún. 1. 22:03

Szép estét mindenkinek!

A 24.ei tisztító kúrám teljesen gond nélkül zajlott,szinte rutin szerűen.

Körübelül 90db kő távozott,vasárnap,és nagyon jól érzetem magam,abszolút semmi komplikáció....

1506. Krerika
2014. máj. 24. 22:11

Köszi a válaszokat, csak egy gyógyszertárban próbálkoztam. A szódabikarbónát sem adott recept nélkül. Csodálkoztam is.

Majd próbálkozom másik gyógyszertárban.

1505. laci7014 (válaszként erre: 1502. - Krerika)
2014. máj. 24. 21:33

Szép estét!

Én egyszerre 40 dkg ot vettem a gyógyszerész csak lesett.

Muszáj volt mert mentem vissza külföldöre...ez négy hónapra elég volt :)

1504. Annie1130
2014. máj. 23. 22:43
Próbálkozz több helyen nyugodtan!
1503. Annie1130 (válaszként erre: 1502. - Krerika)
2014. máj. 23. 22:40
Nem, nem csak receptre adják, viszont a mennyiség erősen limitált. Kb. 100 grammot adnak ki szívesen, ami pont elég egy kúrához.
1502. Krerika
2014. máj. 23. 22:27

Venni akartam nemrég keserűsót és nem adták recept nélkül :( Másik gyógyszertárban meg nem próbálkoztam.

Tényleg csak recepre adják már?

1501. laci7014
2014. máj. 23. 22:18

Szép estét mindenkinek!

Holnap este az ötödik tisztító kúrám! :)

2014. máj. 20. 21:57
Majdnem megfeletkeztem a tisztításról!!! Tegnap is mentek el borsó nagyságú kövek, meg 2 nagyobb zöld is és több száz gombostűfej nagyságú pici sárga. Már meg se lepődtem :)
2014. máj. 20. 21:42
Hogy megéri? Ezt mindenkinek magának kell eldönteni a saját állapotához viszonyítva. Nekem 1 célom volt: elkerülni a korházat- utoljára akkor voltam mikor a gyerekem született és az nem tegnap volt-, mert egészségügyisként tudom mi megy ott. Ugyanaz az doktornő, aki most mindenáron műtétre küldene és engem is epehólyag gyulladással riogat, a tök egészséges gyerekemet is felvágatta volna minden indok nélkül. Ja bocs. Volt indoka, mondván a férje kiváló sebész. Mifelénk legalábbis ilyenek az orvosok. Ha 5-6 cm-es kő van az epehójagban az téyleg műtétet igényel, de 1-2 cm-es kövek,amik az újabb tisztítások után lejjebb mennek és megint láthatók az epehólyagban, azok ismét kiürülnek, ha 3cm-re képes kitágulni a keserűsótól. És ha műtét után megint lesznek kövek? Utána még hány műtét kell?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook