Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Oshawa kúra - Csatlakozna valaki? fórum

Oshawa kúra - Csatlakozna valaki? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
132. *Évi* (válaszként erre: 131. - Paofen)
2017. aug. 27. 19:30

Szupeeer,akkor holnaptól végre nem egyedül nyomom.Miket fogsz enni?


Ma mértem magam ismét:63kg,62,8kg felvillant egy kicsit.


Te mennyiről indulsz?

131. paofen (válaszként erre: 130. - *Évi*)
2017. aug. 26. 16:54
Igen holnap:)ma beszereztem mindent:)
130. *Évi*
2017. aug. 26. 16:25
Igen csinálom azóta...igaziból így a 2kicsi mellet tök nagy könnyebbség hogy le van a kajámról a gond😂4-5x eszem kb de nem számoltam eddog soha...Holnap kezdesz?
129. paofen (válaszként erre: 128. - *Évi*)
2017. aug. 23. 05:36
Hanyszor eszel egy nap? csinalod meg a dietat?
128. *Évi*
2017. aug. 20. 08:55
Mai súlyom 63,1kg,és ez a 14.napom.Tehát eddig -2,6kg minden szenvedés éhezés és edzés nélkül.Ilyen nekem még sosem volt.
127. *Évi* (válaszként erre: 126. - Paofen)
2017. aug. 20. 08:53
Persze,1kg rizst lefőzök amibe teszek durumpennét vagy ami épp nyitva van tészta(mi alapból csak durumot veszünk).Így egyben főzöm,ha kihűl kiporciózom dobozokba(jégkrémes üres doboz=1adag)és hűtőbe teszem.Egyszerre általában 1et eszem de volt már 2is amikor nagyon éhes voltam.Az egész nem szokott elfogyni egy nap,2-3doboz marad másnapra.
126. paofen (válaszként erre: 125. - *Évi*)
2017. aug. 18. 16:42
Huh....egy napi menudet le tudod irni?
125. *Évi*
2017. aug. 18. 14:29
Eleinte mind a 4féle gabona ment,utána leradukáltam sima rizsre és főtt tésztára.Egyebként nem hagytam abba...Ez a 12.napom.Amíg jól esik csonálom.
124. paofen (válaszként erre: 123. - *Évi*)
2017. aug. 17. 06:18
Gratulalok:)! Mit ettel ezekben a napokban?
123. *Évi* (válaszként erre: 122. - Paofen)
2017. aug. 16. 07:57

Szerencsére nem viselnek meg.Mai súlyom:63,3kg.Ez a 10.napom.


Azt mondhatom h.ez abszolut neken való diéta.

122. paofen (válaszként erre: 121. - *Évi*)
2017. aug. 14. 19:16
Hogy haladsz a dietaval? A frontok nem viselnek meg?
121. *Évi*
2017. aug. 12. 13:23

Konditermi kissúlyos edzés+cardió utána(taposógép,futógép).


5.napi súlyom(tegnap):63,9kg

120. paofen (válaszként erre: 119. - *Évi*)
2017. aug. 11. 17:39
Mit edzettel? Joga mellett en meg futok/uszom/bringazom, ritkabban tancolok.
119. *Évi* (válaszként erre: 117. - Paofen)
2017. aug. 10. 23:41

És köszönöm:)

Jó lesz együtt csinálni:)

Nagy álmom az edzés (jóga nem az én világom)de perpill lehetetlen megoldani még.Kicsik előtt ill.várandósan heti 6x edzettem.Nagyon hiányzik.

118. *Évi*
2017. aug. 10. 23:39

Glutén.Érdekes sztori nálam...én nem vagyok rá érzékeny de nem szoktam enni alapból,most azért tettem csak kivételt mert volt itthon elfekvőbe és sajnáltam volna kidobni.


Holnap kezdem az 5.napot Őszintén szólva nem hittem volna hogy eddig egyáltalán jutok....de olyan szuperül birom h.szinte hihetetlen.

Abszolút nem okoz semmi nehézséget h.nincs fűszerezés stb (én kb 15eve semmit nem sózok,szóval nálam most sincs só pedig az megengedett ugyebár)


Reggel lefőzök mindig egy nagy fazékban a vegyes gabonákat és amikor kihűlt dobozolom,hűtöm,amikor megéhezem csak elő kell venni Nekem ez iszonyatos könnyebbséget ad a napi étkezésemben Nem kell gondolkodni h mit egye van-e időm negcsinálni a gyerekek mellett stb

117. paofen (válaszként erre: 116. - *Évi*)
2017. aug. 10. 21:42

HUH!!!

Kemeny vagy:)! Gratulalok:)


Nalam a skala szukebb kicsit, mivel glutenerzekeny vagyok. Igy marad a koles, zab, hajdina, barna- és feher rizs:)

Fuszereket muaszj kerulni. A dietanak ez az eleme fontos szamomra. Jogaval s meditacioval tervezem osszekotni:) Elore is koszonom a csatlakozast:)!

116. *Évi*
2017. aug. 8. 09:37

Szerintem a tea belefér,csak cukor/édesítő ne legyen benne.Tuti nem fogja tönkre tenni a diétát.


Ha kérdésed van tedd fel nyugodtan.

115. *Évi*
2017. aug. 8. 09:36

De szuper:)))Örülök,h.belevágsz.Lenyomo veled akkor majd mégegyszer😊😊


Tapasztalatok:Meglepően jól bírom,amit igen csodálok mert 2 11hós picit látok el egyedül nonstop😂😂


Kezdősúlyom:65,7kg

2.napi súlyom:64,4kg

Magasság:169cm

Életkor:33év


Elsőnapi kajáim:Jázminrizs+Teljes kiőrlésű búzaliszt összefőzve (meglepően jó!!!)


Második napon eddig:Barnarizs+köles+teljes kiőrlésű búzaliszt.


Sok víz,ezen kívül az egyik kásába tettem kis fahéjjat tegnap.

114. paofen (válaszként erre: 113. - *Évi*)
2017. aug. 7. 23:21

Augusztus 27-en fogom tudni kezdeni. Valaki tud akkor csatlakozni?

@Evi: tapasztalataidat megosztanad? Nekem az izek jelentik a kihivast+nem lehet zold vagy fekete teat inni. Nem kavezom, viszont nagyon alacsony a vernyomasom:( meg nem tudom mivel fogom feltornazni s ebren maradni:)

113. *Évi*
2017. aug. 6. 10:53
Sziasztok,holnaptól van kedve valakinek/valakiknek végig csinálni velem?
112. zsuka69
2012. dec. 6. 08:27

Na, véééégre eltelt a 10 nap. A legnehezebb az utolsó volt. Úgy kívántam az almát, narancsot, felvágottat. A végső eredmény -2,7kg. Augusztus végi kúra eredménye -2,5 volt. Gondolkozom, hogy egy 90 napost is bevessek a maradék 2-4kg leadásáért, s persze tornát is, mert most csak 4,5 km gyaloglást sikerült összehozni átlagban (ez séta az oviba s haza).

Üdv. mindenkinek (Fevanya, Indus, Zsófi)!

111. zsuka69
2012. dec. 5. 20:43
Utolsó este! Hurrá! Holnap reggel mérlegelés!!!
110. zsuka69
2012. dec. 1. 12:01
Ja, és lement kb. 2 kg. Még ha 1-1,5 lemegy, akkor elégedett leszek.
109. zsuka69
2012. dec. 1. 12:00

Fevanya, köszi a tippeket. Durumdarám nincs, de hétfőn veszek majd. A pogácsát ma megpróbálom, főzök búzát. A húgom azt mondja, hogy lementem tyúkba :)))

Minden rendben, így, a 6. napon, leszámítva azt, hogy félidőben olyan nulladik napi mensis tüneteim vannak, már a második napja. Hm... Ez tisztulási folyamat?

Bűnözés: néha a kisfiam ebédjét megkóstolom, hogy nem túl forró-e, ill. ma a mézeskalácsos ujjaimat LENYALOGATTAM :D Mennyei volt :D:D És a ma esti kocsmázás is forrócsokizásba, meg üdítőzésbe fog fulladni. Nem tudom-akarom megúszni. Enni nem szeretnék, de ennyit megengedek magamnak.

108. Fevanya (válaszként erre: 107. - Zsuka69)
2012. nov. 28. 22:13

szia Zsuka

újra van netem, így tudok kitartást kívánni a 4. napod megkezdése előtt.Hogy vagy? Fejed és egyéb részeid bírják? Ahogy kérted pár ötlet a leveshez és a pogácsákhoz: a levest roppant egyszerűen csináltam (és csinálom azóta is :-) ), simán fölteszek annyi vizet, amennyi levest szeretnék csinálni, teszek bele sót, és 2-3 evőkanál durumdarát, amit jól elkeverek, és hagyom főni, néha megkavarva, ne csomósodjon. Nagyon gyorsan megfő benne a gabona, és már ehető is. Ha ugyanakkor csinálsz palacsintát is, akkor azt is érdemes tálaláskor belecsíkozni a levesbe. Más gabona-darával is próbáltam, általában a magok darálása után kiszitálom a lisztet, a maradék darát pedig leveshez használom.

A pogácsa általában másodtermék nálam: a maradék főtt gabonát hidegen összekeverem durum (vagy más gabona)liszttel, illetve csináltam úgy is, hogy a fenti vegyes darával, vagy csak durumdarával és sóval gyúrom össze. Eléggé ragadós mindig, úgyhogy nem sodrom, mint a hagyományos pogitésztát, hanem kiveszek belőle egy-egy maroknyi anyagot, és azt lisztes deszkán lisztes kézzel lenyomogatom kb. 1 ujjnyi vastagra, és kiszaggatom. Utána sütőpapíros tepsibe teszem, és légkeveréses sütőben kb. 180 fokon megsütöm. Volt úgy, hogy puha maradt, és volt úgy, hogy egy kicsit jobban megsült - nekem mindegyik módon ízlett. A családom is megkóstolta - igaz repetát nem kértek :-)

Hajdinára is ezt az egyet tudtam kitalálni: jóval kisebb mennyiségben keverem össze a többi gabonával, ledarálom, és a lisztjét pogihoz, a daráját leveshez használom. Hát ennyi. Még egyszer kitartást.

107. zsuka69
2012. nov. 27. 08:54

Igen, Fevanya, elkezdtem a 2. napot :) Én reggelire búzadarát főzök sós vízben, s néha dobok bele kevés kölest is. Ebédre általában palacsintát sütök, de meg fogom próbálni a te levesedet is, meg a pogácsát is. Eddig csak búzát és barna rizst főztem, de szeretném variálni.

Sajnos, nem csak az az 5-7 kg pluszom van, hanem 12, de az csak álom :( Elégedett leszek én a 2-3 kg-mal is!

A pogácsát úgy sütöd, mint a palacsintát, serpenyőben? Vagy sütőben?

Hogy készíted az Oshawa levest?

A hajdinát én sem szeretem. Határozott szappanízű. Azt hiszem kidobom a komposztba az egészet :D

106. Fevanya
2012. nov. 26. 20:03

Sziasztok,

hajrá Zsuka, már mindjárt vége lesz az első napodnak ha ma elkezdted! Szerintem az a plusz kiló nem olyan, amiért kardodba kellene dőlni, bár mindenhol azt olvasom, hogy mindig az utolsó 5 kg megy le legnehezebben - ami ugye neked az első lesz:-)

Ha még nem unjátok, gyorsan elmesélem az utolsó 3 napomat.A 8.nap vasárnap volt, így aznap egyrészt főztem a családomnak minden jót, majd megcsináltam a "kedvenceimet": sütöttem palacsintát a szokásos módon, főztem oshawa levest egy kicsit kevesebb durumdarával, mint legelőször, maj köles-barnarizs kását és külön hajdina kását(ezt utána laza mozdulattal kukába is öntöttem: horrorisztikus ízű). Nekem az jött be ezeknél, ha előtte egy kicsit megpirítottam - úgy volt egyfajta íze az ételnek a són kívül. A 9. napra mindezeknek a maradéka jutott. Este - változatosság kedvéért - újra frissen főztem oshawa levest, majd szokásos módon pogácsát sütöttem a maradékokból. 10. napra pogácsa és leves, vacsorára pedig sima fehér rizs - és vége lett. Másnap egy kicsit félve ettem reggelire pur-pur kenyeret, ebédre rizst és egy kis párolt halat - és nem hiszitek el: este oshawa levest főztem, mert annyira kívántam! Ez a fura kettősség azóta is fenn áll: óvatosan próbálok visszaszokni a régi ételekre, de egyáltalán nem kívánom pl. a 21 éve megszokott minden reggeli tejeskávét, nem kívánom a húst, viszont azóta is főzök oshawa levest. Ja és még egy: bár normálisan eszem, az első 2 napban még mindig fogytam. Most úgy tűnik hogy 1 hét után - bár annyit eszem, amennyit tudok - tartom a kúra utáni alsó súlyt. Mondjuk fura érzés, hogy lánykori ruhák is feljönnek...És a legfontosabb: haspuffadás elmúlt, egyéb nyavaják elmúltak, szombat este óta tart az a "mindenre van energiám" érzés - és büszke is vagyok magamra, hogy kitartottam. Mindenkinek, aki elkezdi, kívánok kitartást és a végére hasonló jó érzést - és mínusz kilókat.

105. zsuka69
2012. nov. 24. 19:59
Zsófi, neked lenne kedved hétfőtől csatlakozni?
104. zsuka69 (válaszként erre: 103. - Fevanya)
2012. nov. 24. 19:58

Itt vagyok, csak 10 napig vakáción-hízókúrán voltam és sikerült másfél kilóval gazdagabban hazatérni :((( Úgyhogy holnap bevásárolok és hétfőn indul a 10 napos Oshawa!

3 napos léböjtöt is tartottam nemrég, de nem sok eredménnyel :( Nekem a fogyás a cél, mivel van vagy 5-6-7 kg plusz van rajtam és egyes ruháimba már nem férek bele, sajnos.

Fevanya, köszi a jó tippeket! Amikor sikerül valamilyen főtt ételt összehozni, akkor simán veszem a napot, máskor meg kínlódás :(

Indus, nem csatlakozol?

103. Fevanya
2012. nov. 17. 13:52

Sziasztok,

vagyok-vagyok, csak a héten kissé összesűrűsödtek a dolgok. Szóval a 4. napon reggelire ettem az előző estéről megmaradt hideg durumgrízt - jobb volt mint este melegen kásának. Ebédre köles-barnarizs kása, ami sok recept közül nekem legjobban bejött, még finomnak is mondható. Aztán délután elkezdtem a főzőcskézést: csináltam 3 gabonából(tönkölybúza, köles, hajdina) lisztet, majd palacsintát - még a kisfiam is megkóstolta olyan finom volt frissen! Az előző nap főzött köles-barnarizs kása jó nagy részét tönkölyliszttel összegyúrtam amíg már nem ragadt, és pogácsának kiszaggattam. Ez is finom lett. Végre jóízűen ettem:-)Az 5. napon ez a pogácsa volt a reggelim, a délelőttim és az ebédem egy része is. A másik ebéd leves volt, amit sk. találtam ki az oshawa leves helyett: a megmaradt palacsintát felcsíkoztam, és beletettem egy mélytányérba a maradék főtt barnarizzsel, sóztam, majd leöntöttem forrásban lévő vízzel. Sokkal jobb lett, mint az előző próbálkozásom. Vacsira durumtészta. Ami a 6. napot illeti, hát az nagy erőt követelt tőlem: aznap volt a cégnél a hagyományos őszi összejövetel: sült csülök, hurka, házi krémes...gondolom el tudjátok képzelni, mit éltem át! Előtte ebédre jól belaktam a maradék tésztával, hogy majd nem leszek éhes - na persze! Amíg a többiek dőzsöltek én megettem a maradék-maradékát az üres tésztból... De kitartottam. Este főztem sima fehér rizst, ami a reggelim is volt egyben a 7. (mai) napon, ebédem pedig hasonló módon leves belőle, mint előzőleg. A maradék riszt összekevertem tönkölydarával, és majd pogit sütök belőle vacsorára. Hát ennyi a főzés, ami belőlem sokat kivesz,merthogy nem vagyok egy konyhatündér.

A súlyomról annyit, hogy indulóban 59,6 kg voltam, és bizony a héten mértem már 57,4 kg-ot is. Ja és 170 cm vagyok.

A mentális dolgok valahogy elég hektikusak: néha hihetetlen fáradt és enervált vagyok, néha pedig tettrekész és fitt. Elég sok fizikai nyűgöm előjött a héten (nem feltétlen a kúrához kapcsolhatóan), úgyhogy nekem a küzdés az, ami napi szinten van. Ha nem jógáznék, meditálnék valószínüleg nem tudnám csinálni. No és nagyon sokat segítenek a jógatársak, mert rajtuk - és rajtatok kívül ugye - mindenki azt hiszi meggárgyultam. De most megint jól érzem magam, és bízom a következő 3 napban. Nektek is kitartást ha elkezditek, és bocsi, hogy ilyen hosszú litániát sikerítettem ide.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook